PZC Gemeente opent loket bij bank k 50 Pabo breidt bedrijfsruimte fiks uit E En nu maar groeien Tattooshop heeft niks van doen met drugs 50% KORTING ™AT Rabo wil aanwezig blijven in dorpen Terneuzen deelt kantoorruimte met Rabobank en Woongoed OPRUIMING %ik (/eJ)(ït tv mn PZC I nedactie: 0113-315649 www.pzc.nl E-mail:redactie@ pzc.nl Postbus 314460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal: 020-4562500. vrijdag 1 juli 2005 Ovaa hoopt op debuut in grand prix editie Zeeuws-Vlaanderen door René Hoonhorst TERNEUZEN - De Rabobank Temeuzen-Sas van Gent blijft de komende jaren kantoor hou- den in de dorpen waar nu een vestiging staat. Als handhaving van kantoren in grensdorpen als Philippine, Westdorpe en Zuiddorpe econo misch niet meer verantwoord is, wordt gezocht naar alternatie ven. Dat liet algemeen directeur J. de Jonge van Rabobank Ter- neuzen-Sas van Gent gisteren weten bij de presentatie van het plan om in het Sasse bankkan toor balieruimte beschikbaar te stellen aan de gemeente. Die sa menwerking levert de bank jaar lijks tienduizend euro aan huur op. In een aantal dorpen zulke voordelige deals waarschijnlijk niet te sluiten, maar ook daar- zijn kantoren te groot gewor den: Belgen blijven weg en veel klanten bankieren via inter- net.De Jonge: „We zoeken naar manieren van samenwerking en overleggen met dorps- en stads raden over de mogelijkheden." Hij sluit niet uit dat de Rabo bank kantoren sluit, maar zegt toe dat de bank dan elders in het dorp een vestiging opent. „Zo denken we er over om een vestiging te openen in het nog te bouwen zorgcentrum van West dorpe. We willen in elk geval deel blijven uitmaken van de di verse leefgemeenschappen." door René Hoonhorst f TERNEUZEN - Zeeuws-Vlaam- se overheden, instellingen en be- drijven gaan meer gebruik ma- ken van eikaars gebouwen om efficiënter te werken. De ge- meente Terneuzen, de Rabo- Ïbank Terneuzen-Sas van Gent en de corporatie Woongoed Zeeuws-Vlaanderen trekken dit najaar op verschillende locaties bij elkaar in. f Veel zaken en aankopen gaan te genwoordig digitaal. Mensen ko- men minder bij winkels en in- I stellingen over de vloer, waar- door kantoren nogal eens te I groot worden voor de gebruiker. De gemeente Terneuzen be- schikt nog over voormalig stad- huizen in Axel en Sas en heeft in die laatste stad ook nog een voormalig gemeentekantoor. Sassenaren die aangifte doen van een geboorte, een paspoort of rijbewijs laten verlengen of een bouwvergunning aanvra- gen, kunnen nu nog terecht bij I de publieksbalie in het voormali- ge stadskantoor. Maar om- 1 streeks 1 oktober kunnen ze naar de Rabobank aan de West- i kade. In het Sasse bankkantoor worden twee gemeentebalies in- gericht. De balies in het voorma lige Axelse stadskantoor krijgen I ook een andere plek. (Advertentie) Perzische tapijten i w i Bosstraat 24 BoZ 0164 - 242216 De afdeling Bevolking verhuist van de eerste verdieping naar de begane grond. Woongoed begint op de voormalige plek van Be volking een publieksbalie voor (potentiële) huurders en kopers. Het Terneuzense kantoor van Woongoed, waarin de corpora ties uit Axel (RZVW) en Bres- kens (AWZW) 1 januari 2006 op gaan, moet in november van dit jaar in gebruik worden geno men. Administratief personeel en technici die nu nog in Axel en Breskens zitten, komen eind dit jaar naar Terneuzen. Concurrentie Maar daarnaast wil Woongoed drie publieksbalies in de streek openen. Directeur J. de Rechter: „We willen in heel Zeeuws- Vlaanderen dicht bij de mensen staan." In Oostburg moet een kantoor in de Woonpassage ko men, in Axel trekt de corporatie dus bij de gemeente in en in Hulst zoekt Woongoed samen met de Woonstichting Hulst naar een locatie. De Rechter is niet bang voor concurrentie. „De drie corporaties in de regio verwijzen wel vaker naar elkaar als mensen naar een specifieke woning zoeken. Nog niet alle col lega's zijn er aan toe, maar ik heb al vaker voorgesteld om één Zeeuws administratiekantoor voor alle corporaties op te zet- Gemeentegids TERNEUZEN - De gemeente- gids van Terneuzen 2005-2006 wordt vanaf volgende week in een oplage van 29.300 exempla ren huis-aan-huis verspreid. Naast informatie over de ge meente en clubs bevat de gids al le telefoonnummers in de veer tien kernen van de gemeente (Advertentie) IKom en ontd ten. Dat zou een hoop overhead kosten schelen." Het is niet de bedoeling dat amb tenaren, bankbedienden en cor poratiemedewerkers eikaars ta ken overnemen. Maar ze kunnen eventueel wel klanten van de an der opvangen als die even moe ten wachten. De verschuivingen in de huisves ting moeten na de vakantie hun beslag krijgen. Gemeentesecreta ris F. Lauret verwacht dat de verhuizingen rond 1 oktober zijn afgerond. De vrijkomende kantoren krijgen een nieuwe functie of worden verkocht. Het Woongoedkantoor in Breskens staat te koop, over de invulling van het Axelse kantoor lopen on derhandelingen, meldt De Rech ter. De gemeente praat over af stoting van het voormalige stads kantoor in De Vlaanderen. Wet houder J. van Schaik hoopt bin nen enkele maanden overeen stemming te bereiken met de ei genaren van De Vlaanderen. k en genietl (Advertentie) Onze showroomkeukens worden vervangen. Nu tijdelijk unieke en zeer aantrekkelijke aanbiedingen. Café - Restaurant j> -- JÈ?-- A -- *3 t v, w EMMADORP - Ze zijn er: jonge steltkluten in het Verdronken Land van Saeftinge. De geboorte werd enkele weken geleden al aangekondigd door voorzitter A. Wieland van de Vogelwerkgroep van natuurbeschermingsvereniging De Steltkluut. De vier eieren van de broedende steltkluut zijn vorige week dinsdag al uitgeko men, meldt Wieland. „Zaterdag ben ik er voor het laatst geweest, en toen waren er nog drie in leven", zegt hij. Dat er in Zeeuws-Vlaanderen weer steltkluten broeden - ook in de Sophia- polder bij Hoofdplaat zijn drie jongen geboren - is een zeer zeld zaam natuurverschijnsel. De laatste broedgevallen in deze streek dateren van 1987. In het hele land broeden jaarlijks hooguit enke le tientallen paren. Volgens Wieland blijft het nog even ongewis of de jonge vogels weten te overleven. Hoog water, voedselgebrek, kou of dieren als de zilvermeeuw, de wezel en de kiekendief zijn voorname bedreigingen voor de jonge steltkluten. „Je mag blij zijn dat er één of twee groot worden. Het weer werkt tot nu toe goed mee, want we hebben nog niet veel kou of regen gehad de af gelopen weken." foto Alex Wieland Slabbekoorn Interieurbouw Livingstoneweg 50 Goes bulthaup door Sheila van Doorsselaer WALSOORDEN - De eerste steenlegging van 'het leukste ma gazijn van Nederland'. Zo kon digde erotiek-postorderbedrijf Pabo in Walsoorden de symboli sche handeling aan voor de uit breiding en nieuwbouw van 15.000 vierkante meter extra ma gazijn- en kantoorruimte. Amber (6), Sander (5), Fleur (4) en Mats (2), kleinkinderen van Pabo-oprichter Gerard Cok, mochten gisteren hun handjes in gips drukken; die afdrukken vormen ook bouwstenen voor het nieuwe complex dat Pabo op haar terrein laat verrijzen. Pabo heeft nu bijna achtdui zend vierkante meter aan maga zijnruimte op het terrein in Walsoorden, plus nog tweedui zend vierkante meter gehuurde opslagruimte elders. Na de nieuwbouw bezit Pabo 17.870 vierkante meter aan magazijn ruimte en kunnen er in plaats van 16.000 verschillende artike len, 25.000 aparte, catalogusnum mers worden geleverd. Ook de kantoorruimte wordt fors uitgebreid. Het aantal vier kante meters kantooroppervlak gaat van 1900 naar ruim driedui zend. Al met al verdubbelt de be drijfsruimte. Het uitbreidings project kost vijftien miljoen eu ro. Het nieuwe complex is ontwor pen door architect F. Schirris uit Sint Jansteen, hij is ook ver antwoordelijk voor de architec tuur van de huidige bedrijfsge bouwen. Het afwikkelingssysteem van de artikelenstroom wordt bij de verbouwing ingrijpend geauto matiseerd. Vorig jaar verzond Pabo drie miljoen pakketten, in 2009 zijn dat er naar verwach ting meer dan zes miljoen. Ook de Hulster burgemeester J.F. Mulder was uitgenodigd om de feestelijke middag bij Pabo, bijgewoond door al het perso neel, kracht bij te zetten. Hij zou een lint knippen, maar in plaats hiervan werd zijn strop das gekortwiekt. Mulder is trots op Pabo. „Je zou gekscherend kunnen zeggen dat het bedrijf niet veel om het lijf heeft, maar voor onze gemeente is het een be langrijke werkgever. Toen ik burgemeester werd van Hulst, (Advertentie) 2*- PZC spaar zegel Hierbij de spaarzegel voor de spaaractie i.s.m. de Free Record Shop Iedere dag staat er een spaarzegel in de krant met een nummer, heeft slechts nummer 1 t/m -3 nodig voor uw spaarkaart. Deze actie loopt tot en met 23 juli. Alleen orginele spaarzegels uit de krant op orginele spaarkaarten zijn geldig. De spaar kaarten staan op 25, 29 juni en 2 juli in de PZC. Meer oog voor parkeerprobleem TERNEUZEN - De gemeente Terneuzen gaat bij nieuw bouw- of herstructureringsprojecten in de binnenstad van Terneuzen beter letten op het aantal benodigde par keerplaatsen. Aanleiding is de nieuwbouw in de Wal- straat, waar onvoldoende parkeergelegenheid blijkt te zijn omdat er in de plannen te weinig rekening mee is ge houden dat bewoners hun auto niet altijd in de garage zet ten. Voortaan wordt rekening gehouden met onverwachte omstandigheden, zei verkeerdeskundige J. d'Haens van de gemeente Terneuzen tijdens een inspraakavond over de parkeernota voor de binnenstad. De bewoners van de wijk Java hadden daar weinig vertrouwen in. Met het oog op de komst van nieuwe bewoners van Waterfront en de bouw van een flatgebouw aan het Oostelijk Bolwerk vre zen zij een verdere verstopping van hun buurt. Ten aan zien van Waterfront voorzag verkeerswethouder J. van Schaik weinig problemen, omdat het appartementencom plex voldoende eigen parkeergelegenheid heeft. Op de vraag of er ook rekening is gehouden met parkeerplaat sen voor de nieuwe flat, antwoordde van Schaik: „Het zou heel dom zijn als we dat niet goed hadden bekeken. Hoop gloort voor Turn '87 SLUIS - Als het aan burgemeester en wethouders van Sluis ligt, kan er een klein, nieuw gedeelte aan sportcom plex De Eenhoorn worden gebouwd voor gymnastiekvere niging Turn '87. De aanbouw kost 270.540 euro, de jaar lijkse exploitatielasten bedragen 43.617 euro. De kleine aanbouw gaat uit van een valkuil, een beperkte vaste op stelling van turntoestellen en een berging. In de raadsver gadering van mei werd het college opgedragen een aantal opties door te rekenen, om een einde te maken aan de huisvestingsproblemen van de gymclub. De club traint in de sportzaal aan de Stadhouderslaan, maar door een groeiend aantal leden is die ruimte al jaren niet meer toe reikend. Een grote aanbouw (complete turnhal) aan De Eenhoorn kost 358.040 euro. Het college vraagt de raad te kiezen voor de kleine aanbouw. Ijscokar zet geluid zachter STEKENE - Chauffeurs van Pitz IJs die met een ijscokar door de gemeente Hulst rijden, hebben instructies gekre gen om de geluidsinstallatie in het busje niet te hard te zetten. Dat zegt K. Ferket, de baas van het bedrijf uit Ste- kene dat in de zomer met vijf ijscowagens door België en Zeeuws-Vlaanderen rijdt. Inwoners van Sint Jansteen klaagden over het geluid van de ijscokar. Ferket:„Daar reed een chauffeur die normaal gesproken alleen in Bel gië rondreed. De huizen in België liggen verder van el kaar dan in Sint Jansteen. En hij dacht: hoe meer lawaai ik maak, hoe meer mensen ik naar buiten lok voor een ijs je." De ijsverkoper geeft aan dat dit geen slimme zet was. 2002 drie maanden dicht in ver band met handel in (soft)drugs. „Wij zitten hier sinds november 2002. Punt is dat wij ingeklemd .zitten tussen de twee cafés die op last van de burgemeester zijn gesloten. Een van de panden zit boven ons. Waarschijnlijk heeft dat voor de verwarring ge zorgd." Tattoo Mi is er niet blij mee. Zij vreest zakelijke schade als ge volg van het bericht over de ver meende sluiting van de winkel en de geruchten die nu de ronde doen. „Wij hebben een heel bre de klantenkring. Er is niks schimmigs aan wat wij doen. Drugsgebruikers komen er bij ons niet in. Ook mensen die on der invloed een tattoo willen la ten zetten, worden geweigerd." De Art- en Bodyshop ondervond nauwelijks hinder van haar bu ren. Sinds de gedwongen slui ting bellen er echter om de ha verklap klanten van het café er boven aan.Tattoo Mi hoopt dat een briefje op haar voordeur de overlast beperkt. door René van Stee AXEL - Niets, maar dan ook he lemaal niets heeft de Art- en Bo dyshop aan de Gentsevaart- straat in Axel te maken met (soft)drugshandel. De verbazing en boosheid van uitbaatster en tatoeëerder M. D'Haese, ar tiestennaam Tattoo Mi, was groot toen zij uit de krant moest vernemen dat haar winkel op last van burgemeester J. Lonink negen maanden dicht moest. „Ik word voortdurend gebeld door verontruste klanten. Ook op straat spreken mensen mij er regelmatig op aan. Heel verve lend allemaal, want het gaat om mijn voormalige buren", aldus Tattoo Mi. Het blijkt om een ver gissing te gaan. Per abuis is het pand van Tattoo Mi en haar col lega N. Verspreet, die in dezelf de winkel piercingshop Pierced Heart uitbaat, verwisseld met het café Mc Dizzy. Die horecage legenheid was gevestigd in hun pand. Het café moest in januari Advertentie OPRUIMING^ op onze tuinmeubelen Markt 73, Middelburg Tel. (0118) 650151 Burgemeester Mulder van Hulst (r) kwam een lint doorknippen, maar in plaats daarvan werd zijn strop das gekortwiekt. foto Wlm Kooymari zei ik tegen mijn schoonmoeder: Ze hebben er zelfs een Pabo! Ik heb haar toen wel moeten uitleg gen dat het met onderwijs niks te maken had, wel met batterij- vretend rubber." Volgens Pabo's algemeen direc teur L. van de Voorde zal Pabo „tot in lengte van jaren in Wals oorden zorgen voor werkgele genheid". Hoewel de uitbrei ding niet automatisch inhoudt dat er meteen meer personeel aangetrokken wordt staat vast dat in de toekomst meer perso neel nodig is. Pabo verwacht over twee of drie jaar een toena me van het aantal bestellingen met 35 procent. zeeuwse almanak Schoeisel De Goesenaar is de vijftig ruimschoots gepasseerd, maar desondanks nog zeer modebewust. Zijn garderobe omvat overhemden en polo's van eigentijds fabrikaat, strak gesneden pantalons, fraaie colberts en modieuze spijkerbroeken. Hij mag daar mee graag pronken. Menig maal betreedt hij - na alweer een nieuwe aanschaf - zijn kantoor met een houding die uitstraalt: 'Kijk mij er nu weer eens mooi bij lopen'. Gisteren stapte hij het bureau binnen met nieuw schoeisel - van die schoenen die men vaak in de betere sportwinkel aantreft; vervaardigd van soe pel leder en voorzien van stoe re strepen. De reacties van de collega's varieerden nogal. Ze liepen uiteen van een neu traal 'tjonge, tjonge' tot een voorzichtig 'is dat niet iets té jeugdig voor jou?' De meest vernietigende recensie kwam echter van de koffiejuffrouio: 'Gisteravond bij het bowlen vergeten je schoenen weer om te wisselen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 43