Casper Ovaa wil de zondag halen PZC Handbalclubs uit Zeeland naar afdeling Brabant Van Damme naar Bremen Koorevaar vijfde man Ockenburgh Vijf teams strijden om titel bandstoten Simon Vroemen wil knallen in Parijs 2: Oost-Souburgse motorcrosser rijdt in Markelo zijn eerste Grand Prix Mx2 agenda uitslagen vrijdag 1 juli 2005 swb door Euqène de Kok OOST-SOUBURG - De geel-wit- te Suzuki van Casper Ovaa lijkt helemaal klaar voor het debuut van de Oost-Souburgse motor crosser in de Grand Prix Mx 3, morgen in Markelo. Als een pronkstuk staat de machine op een verhoging in de werkplaats van zijn ouders' motorspeciaal zaak te wachten tot het gaat be ginnen. Ook Ovaa kijkt reikhal zend uit naar zijn eerste GP, maar heeft geen idee wat hem te wachten staat. Er zijn wat extra uren sleutel werk in gestoken, maar de mo tor is tiptop in orde voor het de buut van Casper Ovaa (26) op het hoogste crossniveau. „Er zit ten nieuwe banden op, de koppe lingsplaat is vervangen en de olie is ververst. Dat doe ik niet altijd, maar wel voor belangrij ke wedstrijden. Je kunt niet het risico nemen dat je in een race zoals zaterdag uitvalt." Alles zal moeten kloppen, want de tegenstand in Markelo is mas saal en sterk. Op de deelnemers lijst voor de kwalificaties staan rond de honderd, meer en min der bekende namen uit heel Eu ropa en de Verenigde Staten. „En er mogen er maar veertig door", grijnst Ovaa. De veertig crossers die zaterdag de snelste ronde lijden, mogen zondag starten. „Mijn doel is om zondag te halen, maar ik heb geen idee wat ik moet verwach ten. Het is allemaal nieuw voor me. Ik zal in ieder geval één snel rondje moeten rijden en dan zul je het nodige risico moeten ne men." Lekkere baan Misschien zijn de omstandighe den rond een GP nieuw, de baan is bekend bij de meervoudig Zeeuws kampioen. „Ik heb daar vier, vijf wedstrijden gereden. Het is een lekkere baan met veel technische stukken: heel wat bochten en het nodige spring- werk. Dat technische werk is in ieder geval niet mijn zwakste punt", stelt Ovaa bescheiden. „Dat zijn harde banen met een rotsachtige ondergrond. Die zie je vooral in Duitsland, Frank rijk en Spanje. In Markelo is de ondergrond zachter. Maar, de echte toppers kunnen overal op rijden. Onder die top zitten jon gens die beter op de één dan op de andere baansoort zijn. Dat zijn de gasten die ik zaterdag moet kunnen hebben." Ovaa oogt zelfverzekerd als hij het zegt. „Ik zit nu weer vol ver trouwen. Dat heeft wel een vol seizoen geduurd. Vorig jaar ging het, op een paar uitschieters na, lang niet zoals het hoort." Val Ovaa wijt dat mindere seizoen grotendeels aan zijn val tijdens de strandcross 2003 in Vlissin- gen. Een groot litteken op zijn linkeronderarm herinnert nog aan de duikeling waarbij hij bijna alles in het gewricht brak. „Ik zag vorig jaar ook helemaal geen vooruitgang", baalt de cros ser met terugwerkende kracht. Dit jaar is alles anders. „Deze winter ben ik van motor veran derd", geeft Ovaa als reden voor zijn tot nu toe succesvolle sei zoen. „Ik ben overgestapt van Honda op Suzuki. Ik heb er een poosje aan moeten wennen, maar in april klikte het van de ene op de andere dag. Het ge voel klopte ineens. Sindsdien zit er een stijgende lijn in mijn pres taties. Op ONK-wedstrijden (waarin hij 21e staat in het alge meen klassement) ging het steeds beter. Dan pakte ik eens kopstart, dan werd ik achtste." Zijn voorlopige piek beleefde Ovaa tijdens een ONK-wed- strijd in Oss, twee weken gele den. In de eerste manche finish te hij als dertiende. „Daarmee was ik al best tevreden." In de tweede manche overtrof Ovaa echter zijn eigen en ieders ver wachtingen. „Ik pakte kopstart en de eerste rondjes ging het zo soepel. Dat bleef maar aanhou den. Toen dacht ik: dit is je kans!" Ovaa won de manche en verdien de daarmee het ticket voor de GP in Markelo. „Ik had al een startbewijs voor Markelo aange vraagd, maar omdat meer men- door Ron de Waal GOES - Het zat er al een tijdje aan te komen, maar inmiddels is de kogel door de kerk. De Zeeuwse handbalverenigingen gaan de afdeling Rotterdam van het NHV verlaten. Met ingang van het nieuwe seizoen wordt collectief de overstap gemaakt naar de afdeling Brabant. Twaalf jaar nadat de stekker uit de afdeling Zeeland van het handbalverbond werd getrok ken en de overgebleven Zeeuw se verenigingen opgingen in de afdeling Rotterdam, kan er weel een nieuw hoofdstuk aan het Zeeuwse handbal worden toege voegd. Op de algemene ver bondsvergadering, die afgelo pen zaterdag in Utrecht werd ge houden, werd het licht op groen gezet voor de Zeeuwse clubs om de gewenste overstap naar Bra bant te maken. Stroef Voor EMM uit Middelburg, GSC uit Goes, Delta Sport uit Zierikzee, Orion uit Heinkens- zand en Olympus uit Vlissingen staan er na de zomervakantie louter nog competitiewedstrij den met Brabantse tegenstan ders op de rol. Aan de veelal stroef verlopende samenwer king met Rotterdam komt dan definitief een einde. „Eigenlijk is de benodigde chemie nooit echt aanwezig geweest", zegt Karei Vinke, die namens de Zeeuwse verenigingen een voor name rol speelde in de onderhan delingen over de overgang naar Brabant. Volgens Vinke, die tevens voor zitter is van Orion, was Brabant ook twaalf jaar geleden al eerste keus toen de afdeling Zeeland ter ziele ging. „De besturen van beide afdelingen werden het toen niet eens, terwijl we wel vrijwel meteen in Rotterdam te recht konden. Min of meer uit nood hebben we daarvoor geko zen", legt hij uit. Niet opdagen Al snel bleek echter dat de mees te Rotterdamse clubs niet zaten te wachten om een enkele keer per seizoen naar Zeeland af te reizen. „Wij deden niet anders, maar andersom zag je steeds va sen dat hadden gedaan, wachtte de bond met het aanwijzen van de acht deelnemers tot na de ra ce in Oss. Toch voelde ik daar geen druk, heb er zelfs bijna niet aan gedacht. Anders was het misschien fout gegaan." Ovaa hoopt dat het niet bij één GP blijft. Stiekem denkt hij al aan de GP in het Belgische Lom mei (volgende week). „Of ik daar mag starten, zal weer van Markelo afhangen." In Twente zal Rinus van de Ven ook rijden. Hij start in de 125cc voor het EK. Ovaa wil en kan zichzelf niet vergelijken met de succesvolle Vlissinger. „Hij is nog jong en kan zich voor de vol le honderd procent richten op het crossen. Ik werk ook nog door Wilko Voordouw DEN HAAG - Morgen start in Parijs de Champions League van de atletiek - de Golden Lea gue. De Nederlandse atletiek is amper vertegenwordigd tijdens die zes prestigieuze wedstrij den. Rens Blom start bij het pols stokhoogspringen, Simon Vroe- men (36) op een loopnummer, de 3000 meter steeple chase. Maar veel kans om te winnen geeft de laatste zich niet. „In Pa- rijs staat een ijzersterk veld. Ik wil vooral een lekkere race lo pen en me kwalificeren voor het WK in Helsinki." Vroemen, tijdens de olympische spelen zesde op de hindernisra ce, gaat onder meer de confron tatie aan met de sterke Kenia- nen Paul Koech, Wesley Kipro- tich, Julius Nyamu en Kipkirui Misoi aan, de ex-Kenianen (en huidige Katarezen) Obaid Amer Musa en Jamal Bilal Salem en de sterke Fransen Vincent le Dauphin en Bouabdellah Tahri. „Dat zijn allemaal jongens die ker dat er teams of scheidsrech ters niet kwamen opdagen", ver klaart Karei Vinke. Op initiatief van Olympus-voorzitter Theo Jansen werden de eerste voor zichtige avances richting Bra bant gemaakt en ging een werk groep met Karei Vinke en Delta Sport-voorzitter Aart Walraven aan de slag om de contacten te concretiseren. In december vo rig jaar werd de afdeling Rotter dam op de hoogte gesteld van de Zeeuwse plannen. Niet rouwig „De reacties waren verdeeld, maar ik kreeg niet echt de in druk dat ze er rouwig om wa ren", herinnert Vinke zich, De overgang naar Brabant werd uit eindelijk sneller beklonken dan verwacht. „Ik had pas in 2006 verwacht te kunnen handballen in Brabant. Maar zij reageerden zo positief en werkten zo fantas tisch mee, dat we inmiddels alle formaliteiten zo goed als afge rond hebben. Echt een warme douche in vergelijking met Rot terdam", aldus Karei Vinke. Ook Theo Jansen van Olympus is enthousiast. „Het gevoel was meteen goed, en daarom ver wacht ik veel van deze samen werking." De overgang naar Brabant levert de Zeeuwse vere nigingen op meerdere vlakken voordeel op. Zo is de verbonds- contributie in Brabant aanzien lijk lager en zijn de meeste wed strijden aanzienlijk makkelijker aan te rijden qua afstand. „Bo vendien wordt er in mijn ogen in Brabant anders gehandbald", verklaart Karei Vinke. „Daar ligt veel meer de nadruk op het technische aspect, in plaats van het fysieke in Rotterdam." Utopie Hoewel er bij verschillende Zeeuwse clubs vooral op jeugd- gebied wel degelijk sprake is van een groeiend ledental, lijkt het een utopie dat er ooit nog sprake zal zijn van een Zeeuwse afdeling binnen het NHV. „Ie dereen blijft zich op verschillen de vlakken inzetten voor het in standhouden van het Zeeuwse handbal en dat lijkt toch zijn vruchten af te werpen", stelt Ka- rel Vinke. „Maar voor een nieu we Zeeuwse afdeling is toch echt veel meer nodig." BREMEN - Jelle van Damme speelt komend seizoen voor Werder Bremen. Southampton, dat afgelopen seizoen uit de Engelse Pre mier League degradeerde, leent de 21-jarige verdediger een sei zoen uit aan de Bundesligaclub. Van Damme, die al zeven keer uitkwam voor de Rode Duivels, moet bij Werder op de linksback positie de Zwitser Ludovic Magnin vervangen, die naar Stuttgart vertrok. Van Damme speelde van 2001 tot 2004 voor Ajax. foto Carmen Jaspersen/EPA door Joop van den Oudenhoven GOES - Het driebandenteam van Delta/Ockenburgh krijgt volgend seizoen met Ad Koorevaar uit Dordrecht als vijfde man een liinke versterking. De biljarter was in de playoffs nog de opponent van de Goe- se formatie in het team van Twentevisie, waarvoor hij vier jaar uitkwam. Delta/Ockenburgh heeft met het contracte ren van Ad Koorevaar een wissel op de toe komst getrokken. Het is bekend dat Martin Spoormans met regelmaat in Singapore moet zijn om zijn rol als bondscoach gestal te te geven. Voor hem moest een vervanger van mini maal gelijkwaardig niveau gevonden wor den om mee te kunnen blijven doen om een plaats in de play offs. Na het behalen van de landstitel is het motto bij Ockenburgh adel verplicht'. Ook voor Jean Paul de Bruijn komt er meer ruimte voor deelnames aan EK's en WK's bandstoten en wereldbekertoernooien. Door een gebrek aan samenwerking tussen de Bel gische en Nederlandse biljartorganisaties komt het steeds vaker voor dat er kalender problemen zijn. Ook Roland Forthomme kan hierdoor in de problemen komen nu Bel gische spelers verplicht zijn aan de toer nooien om de beker van België deel te ne men. Tegelijkertijd in het buitenland spe len, is niet meer toegestaan. Teamleider Ray mond Nicodem hoopt dat al die toestanden tot een minimum beperkt blijven, maar noemt de roep om een bredere basis logisch. Die heeft met de komst van Koorevaar zijn beslag gekregen. Koorevaar is blij met de overeenkomst. Na een moeilijk (laatste) sei- vrijdag Atletiek Eendrachttoernooi. Locatie: tenn vereniging Eegedima in Tholen. Ai vang: 12.00 uur. veertig uur per week", zegt de onderhoudsmonteur bij een kunststoffenfabriek in Vlissin gen. „En, eigenlijk ben ik ook al te oud. Maar, je weet het nooit. Er zitten wel meer laatbloeiers tussen." Avondbaancircuit. Aanvang: 19.00. Voetbal Vijfde wedstrijd VZA-avondbaancircuit waaronder de Zeeuwse titelstrijd op de 200 m, verspringen en speerwerpen. Lo catie: Zuidersportpark te Terneuzen. De Branding Strandvoetvolleytoi nooi. Locatie: strandpaviljoen De Br; ding Renesse. Aanvang: 11.00 uur, Biljarten Wielrennen Driebandentoernooi Baarends. Tweede ronde. Locatie: café Baarends, Goes. Aanvang: 19.30 uur. I Golf Aagtekerke Open. Golfwedstrijd op weilanden veehouder Ries de Visser te Aagtekerke. Aanvang 8.30 uur. 72e Ronde van Kruiningen. 13 uur: Rabobank Dikke Banden Ra 14.30 uur: veteranen, 14.31 uur. S/P-i tegorie; 15.45 uur: Amateur B; 17, uur: Amateur A; 19.00 u elite/beloften (90 km). Start en fïni Markt Kruiningen. Zeilen Tennis- Leventi-toernooi. Locatie: tennisvere niging Goes. Aanvang: 14.00 uur. Stoepeschietertjestoernooi. Locatie: tennisvereniging Zierikzee Aanvang: 15.00 uur. Ruucstoppelen Open. Locatie: tennis vereniging De Ruucstoppelen. Aan vang: 18.00 uur. Zwemmen Wielrennen 72e Ronde van Kruiningen. 17.30 uur: Junior-vrouwen (42 km): 17.31 uur: Nieuweling-meisjes (38 km); 18.40 uur: Nieuwelingen (38 km); 19.45 uur: Junio ren (50 km). Start en finish: Markt Krui ningen. Organisatie: wielerclub Rentoc, Zeilen zaterdag Atletiek Pupillencompetitie. Aanvang: 10.30. Vierde Ir Knaap pupillencompetitie. Lo catie: Sportpark Het Schenge te Goes. Biljarten Districtskampioenschap bandsto ten teams. Locatie: Biljartcentrum Yip Plaza, Goes. Aanvang: 12.00 uur. Sluis. Langebaanwedstrijden. 11. uur: 1000m vrije slag Masters hei 25+, 35+, 45+, 55+; 11.30 uur: Masti vrouwen 25+, 35+, 45+, 55+; 11.33 ui 500m schoolslag jongens junioren 1 en 3, 4, 12.00 uur: 500m schoolsl meisjes junioren 1 en 2; 12.05 ui 3000m vrije slag jongens jeugd en i nioren; 12.15 uur: 3000m vrije sl vrouwen jeugd en senioren; 12.20 ui 500m vrije slag jongens minioren 4 en 6; 13.15 uur: 500m vrije slag me jes minioren 4, 5 en 6; 13.20 ui 1000m schoolslag Mastersmannen 2! 35+, 45+, 55+; 13.30 uur: 1000m schoolslag Masters dames 25+, 3! 45+, 55+; 13.35 uur: 1000m vrije sl jongens junioren 1, 2 en 3,4, 14.00 ut 1000m vrije slag meisjes junioren 1 2; 14.05 uur: 250m vrije slag jonge minioren 1, 2 en 3; 14.30 uur: 25( vrije slag meisjes minioren 1, 2 en 14.35 uur: 3000m schoolslag mann jeugd en senioren; 16.30 uur: scho slag vrouwen jeugd en senioren; 12 uur: 5000m schoolslag vrouw jeugd en senioren open. Locatie: kanaal Sluis naar Hoeke. zondag Golf Fungolfwedstrijd. Locatie: weilanden veehouder Ries de Visser in Aagteker ke. Aanvang: 11.00 uur. Motorcross Clubwedstrijd Mc Rilland. Klassen: 65cc, 85cc, 125cc, 250/500cc, debutan ten clubleden. Inschrijving 10.00 uur, training 11.00 uur, wedstrijden vanaf 12.30 uur. Locatie Scheldecircuit Bathse- weg Rilland-Bath. tussen de 8 minuten 5 seconden en 8.15 lopen." De enige meeval ler voor Vroemen is dat hij de strijd niet hoeft aan te gaan met wereldrecordhouder Saif Saae- ed Shaheen, die dit jaar al eens onder de 8 minuten liep. Simon Vroemen, de Europees re cordhouder met een tijd van 8.06.91, wil knallen in Parijs, maar is al heel erg blij als hij na zijn race een tijd van 8.20 kan la ten noteren. „Want met die tijd ben ik dus gekwalificeerd voor het WK." GPD Programma KWPN-dag regio Zeeland. Centrale keuring van sportpaarden. 10.00 uur: PAVO-Cup dressuurcompetitie. 14.00 uur: keuring veulens en paarden. 16.00 uur: vrij springen paarden. Locatie: ma nege De Eendracht, aan de Rijkebuurt weg 8 te Vrouwenpolder. Open Souburg-toernooi. Locatie: t< miging Souburg. Aanvang: 9, Finaledag Leventi-toernooi. Local tennisvereniging Goes. Aanvang: 9, Finaledag Stoepeschietertjestoi nooi. Locatie: tennisvereniging Ziei zee. Aanvang: 9.00 uur. Finaledag Ruucstoppelen Open. I catie: tennisvereniging De Ruucstopj len. Aanvang: 9.00 uur. Mosseltoernooi. Locatie: tennisvere ging De Bru-Tén in Bruinisse. Aanvar 12.30 uur. Dubbeltoernooi Open Wemeldin( Locatie: tennisvereniging 'I Swaecke Wemeldinge. Aanvang: 10.00 uur. Eendrachttoernooi. Locatie: tenn vereniging Eegedima in Tholen. Ac vang: 12.00 uur. Tennis- J L Zeilen Open Souburg-toernooi. Locatie: ten nisvereniging Souburg. Aanvang: 12.00 Leventi-toernooi. Locatie: tennisvere niging Goes. Aanvang: 14.00 uur. Stoepeschietertjestoernooi. Locatie: tennisvereniging Zierikzee. Aanvang: 9.00 uur. Ruucstoppelen Open. Locatie: tennis vereniging De Ruucstoppelen. Aan vang: 9.00 uur. Mosseltoernooi. Locatie: tennisvereni ging De Bru-Tén in Bruinisse. Aanvang: 12.30 uur. Zwemmen Sluis. Langebaanwedstrijden. 11. uur: 10000m vrije slag mannen jeu en senioren open; 11.30 uur: 5000( vrije slag vrouwen jeugd en senioren open; 11.30 uur: 5000m vrije slag m; nen jeugd en senioren open; 12.00 u 5000m vrije slag vrouwen jeugd en i nioren; 12.00 uur: 5000m schoolsl mannen jeugd en senioren. Locatie: kanaal Sluis naar Hoeke. Straffan. Smurfit European Open. Europese Tour. Stand na eerste ronde: 1. Immelman (ZAf) 66 slagen (-6), 2. De- lamontagne (Fra), Goosen (ZAf) 67, 4. Lomas (Eng), Murphy (Ier) 68, 21. Lafe- ber (Ned) 71, 39. Muntz (Ned) 73, 74. Derksen (Ned) 75. Lucky Day 3742, d.d. 30.06.2005 7-11-12-16-21 -34-35-36-38-41 -44-47-48- 50-52-64-65-70-76-77. Onder voorbe houd van typefouten. Londen. Wimbledon. Vrouwen, hal ve finales: Venus Williams (VSt/14)-Sja- rapova (Rus/2) 7-6 (2) 6-1. Jongens, kwartfinales: Haase (Ned /14)-Cilic (Kro/5) 7-6 (4) 5-7 6-3, Young (VSt'2)-Van der Duim (Ned) 6-3 6-2. Goes. Leventi-toernooi. HE3: T. Slag- boom-J. Meijer 7-5 6-2. HE6: V. Bol-R. Prins 6-3 2-6 6-4, S Lokerse-T. van Pelt 6-3 6-2. DE3: N. Adriaanse-N. van Gas tel 6-3 7-6. DE5: D, Boudewijns-H. Rom- bout w.o. DD3: M. Ganseman/J. van den Dries-R. Pals/A. van Straaten 6-1 6-0, M. Delfsma/C. Davidse-A. Hoogeste- ger/M. Snoek 7-6 6-2. GD4: L. Oranje/J. Oranje-A. Verschuure/M. Pikaar 6-1 7-5. Sint Philipsland. Ruucstoppelen Open. DE6: E. den Engelsman-M. Wal pot 6-2 6-2. HD5: C. Goedegebuure/L. Goedegebuure-L. Nouwen/O. Kramer 6-7 6-3 6-3. DD6: F. de Kock/M. Knop-A. Everaers/R. Baauw 2-6 6-0 7-6. GD6: M. de Kock/R. de Vos-E. van Dijke/A. van Dijke 6-3 6-1, L. Kot/G. van der Est-L. van Wesel/S. vd Weegen 7-5 5-7 6-4. Zierikzee. Stoepeschietertjestoer nooi. Jongensenkel t/m 10: K. de Bruijn-N. Roodenburg 4-0 4-0. T/m 14: H. van Putte-D. Boot 4-0 4-0, T. de Vos-D Westland 5-3 4-0, F. Tims-R. van Velzen 4-0 4-0. T/m 17: P. Boot-J. Barzi- lay 4-0 4-0 Meisjesenkel t/m 14: L. in 't Veen-M. Lekkerkerk 5-3 4-2, T. in 't Veen-N. Lekkerkerk 4-0 5-4. T/m 17: C. Lekkerkerk-C. Wandel 5-3 4-1. Oefenwedstrijd: RKTSV-Roda JC 0-3 (0-1). Doelpunten Roda: Derksen, Lachambre en eigen doelpunt RKTSV. Stavanger. World Tour beachvolle bal. Mannen, 1e ronde: Dieckmar Scheurerpflug (Dui)-Boersma/De Kot (Ned) 19-21 21-18 17-15, Brink/ Schn der (Dui)-Ronnes/De Gruijter (Ne 23-21 21-18. 2e ronde: Boersma/De K gel-Bosma/Ortiz (Spa) 21-15 21-' Ronnes/De Gruijter-Papaleo Pérez-Hi nandez(PRI) 23-21 21-18. Vrouwen, 3e ronde: Tian Jia/Waï Fei (Chn)-Kadijk/Mooren (Ned) 21- 21-11. 4e ronde: Kadijk/Mooren-Co( Lochowicz (Aus) 21-18 21-13. Golftoernooi in teken goed doel GOES - Op de weilanden vi veehouder Ries de Visser u Aagtekerke houdt Rotary Clv Walcheren dezer dagen golfwei strijden waarvan de opbreng bestemd is voor het goede doel Vandaag wordt de tweede edit van het Aagtekerke Open gi speeld. Het is een golfwedstri^ met gewoon materiaal over ach tien holes. Morgen is de zogi naamde fungolfwedstrijd, waa: bij niet de prestatie, maar de gi zelligheid voorop staat. Maai dag en dinsdag wagen de deelw mers zich aan het echte boerei golf. De materialen zijn aangi past. Er wordt in groepen gi speeld, iedereen is welkom. I opbrengst van het evenemei gaat naar twee doelen. De voe balschool JVOZ krijgt een dee een scholenproject in Georg krijgt de rest. Voor meer infoi matie; www.aagtekerkeopen.nl zoen in Twente zegt de Dordtenaar toe te zijn aan een nieuwe uitdaging. „Ik zie er naar uit voor de ploeg uit Goes te spelen. We kennen elkaar natuurlijk al lang en al eerder ben ik benaderd om in Zeeland te komen spelen. Toen had ik steeds ver plichtingen elders. Nu het er toch van komt, voel ik me vereerd met het aanbod en sluit ik me aan bij de regerend kaVnpioen. Mooier kan haast niet, zou ik denken." De prestaties van Koorevaar zijn het afgelo pen jaar wat teruggezakt. In de competitie kwam hij uit op een gemiddelde van 1.112. In goeden doen is de Dordtenaar meer mans. Hij gaat volwaardig meedraaien in het team. Spoormans, Habraken en Koore vaar zullen elkaar op positie drie en vier re gelmatig afwisselen. Koorevaar wordt op de kampioensreceptie op 15 juli in Goes gepre senteerd. GOES - Het biljartseizoen loopt langzaam naar het einde, maar eerst moet de kampioen in het bandstoten voor teams van het district Delta Zuid West nog worden aangewezen. Die strijd begint morgen in Yip Plaza te Goes aan zijn slotakkoord. De vijf teams die poulewinnaar wer den gaan voor de titel. Maar liefst negenendertig teams streden in vijf poules om een plaats in de finale. Alleen voor de vijf poulewinnaars was daar in een plaats gereserveerd. ReHaWe uit Vlissingen is met twee teams opvallend sterk ver tegenwoordigd. Zij openen (var af 12.00 uur) de finale om de t: tel bandstoten tegen elkaar. De ta, net terug van het NK voc teams (in het libre) kan het se zoen na het zilver in Nieuwi gein voorzien van een goude randje. Daarvoor moet dan wi worden gewonnen van de teait van ReHaWe, Avontuur e ALM. Avontuur 2 (eveneens mi een paar NK-gangers in de gel( deren) probeert het thuisvooi deel uit te buiten. Morgen van! 12.00 uur wordt het eerste dei van de finale afgewerkt. Zatei dag 9 juli volgt tijdens de dis trictsdag het restant. Casper Ovaa: „Het is allemaal nieuw voor me. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 22