Zelzate pakt kanaalarm aan PZC 1! Vlinders kijken op Nachtvlindernacht Muziekschool speelt buiten in Zierikzee bezoektijden Eindelijk werk gemaakt van herinrichting na decennia praten agenda geslaagd vrijdag 1 juli 2005 Ziekenhuis Walcheren Koudekerkseweg 88, 4382 EE Vlissingen tel. (0118)425000 dag.: 15.00-20.00 uur Bezoek: Kinderafd. ouders gehele dag, overig bezoek 14,00-19.00 uur. afd. Psychiatrie dag. 19.00-20.00 uur en woe, za en zo 14.00-16.30 uur. afd. IC/CCU en Stroke Ünit CVA dag 15.00 -16.00 en 19.00-20.00 uur. Oosterscheldeziekenhuis 's Gravenpolderseweg 114, 4462 RA Goes, tel. (0113)234000 dag. 13.00-13 45 en 18.30-19.45 uur Afdeling A/B (kinder/kraamafdeling): dag. 14.30-19.30 uur Afdeling H (IC/MC): dag. 11.00-11.30, 14 00-14.30 en19.00-19.30 uur Afdeling F (neurologie): 14.00-20.00 uur. Max. 2 personen per patiënt. Lindenhof revalidatie 's Gravenpolderseweg 114, 4462 RA Goes, tel. (0113)236236 ma l/m vrij: 14.00-21.00 uur zat en zon: 12,00-21.00 uur Emergis Oostmolenweg 101 4481 PM Kloetinge, tel. (0113) 267000 woe, zat en zon: 14.00-21.00 uur ma, di, do en vrij: 18.30-21.00 uur Zeeuws-Vlaanderen Locatie de Honte Wielingenlaan 2 4535 PATerneuzen, tel. (0115) 688000 Afd. A1, A2, B1, B2, Cl, Obstetrie en Gynaecologie dag. 14 30-1600 en 18.30-20.00 uur; afd. Psychiatrie ma, di, do en vrij 18.00-20.00uur, woe, weekeinde, feestdagen 14.00-16.30 uur en 18.00-20.00 uur; afd. IC/CCU dag.14.30-15.15 en 19.00-20.00 uur. Kinderafd. 14.00-19.00 uur Locatie Antonius Pastoor van Genklaan 6 4501 AJ Ooslburg, tel. (0117)459000 afd.2:14.30-16.00 /18.30-20.00 uur; afd.4: 09.00-21.00 uur. Goeree-Overflakkee Ziekenhuis Dirksland Stationsweg 22 3247 BW Dirksland, tel. (0187) 607300 dag. 16.00-17.00 en 17.45-19.30 u zo idem tot 20.00 uur Bergen op Zoom Ziekenhuis Lievensberg Boerhaaveplein 1 4624 VT Bergen op Zoom, tel. (0164) 278000 dag. 14.30-15.15 en 18.30-20.00 uur za en zo 14.30-16.00 en 18.30-20.00 GGZ Westelijk Noord-Brabant Hoofdlaan 8 4661 AA Halsteren, tel. (0164) 289100 woensdag, zaterdag en zondag 13.00-17.00 uur Rotterdam AZR-Dijkzigt Dr. Molewaterplein 40 3015 GD Rotterdam, tel. (010) 4639222 (voor inlichtingen bezoektij den van alle afdelingen) AZR-Sophia Dr. Molewaterplein 60 3015 GJ Rotterdam, tel. (010) afd. Verloskunde, dag. 11 00-12.00 en 18.00-20.00 uur Voor partner/echtgenoot: 09.00-12.00 en 15.00-21.00 uur. AZR-Daniël den Hoed Groene Hilledijk 301 3075 EA Rotterdam, tel. (010)4391911 dag. 16.00-20.00 uur België Algemeen Ziekenhuis Sint Jan Brugge Ruddershovelaan 10 tel. (0032) 50 452111 dag. 14.00-20.00 uur (muv IC en hart- bewaking) Algemeen Ziekenhuis Sint Lucas Brugge Sint Lucaslaan 29 tel. (0032)50 369111 dag. 14.00-20.00 uur (muv IC en hart- bewaking) Universitair Ziekenhuis Gent De Pintelaan 185 tel.(0032)9 2402111 dag. 14.30-20.00 uur Universitair Ziekenhuis Antwerpen Wilrijkstraat 10 2650 Edegem tel.(0032)3 8213000 Alg. bezoekuren: werkdagen 16.00-20.00 uur, weekeinde en feest dagen 14.00-20.00 uur Afd. B1 (cardiologie) dag. 16.00-17.30 en 18.30-20.00 uur. Afd. IC dag. 14.00-14.30 en 19.00-19.30 PZC De Provinciale Zeeuwse Courant - waarin opgenomen de Middelburg- sche, Vlissingsche.Goesche en Bres- kensche Courant, Vrije Stemmen en de Zierikzeesche Nieuwsbode - is een onafhankelijk dagblad, dat zich met bindt aan levensbeschouwelijke en politieke opvattingen, stromin gen of partijen. BRONVERMELDING De redactie van de Provinciale Zeeuwse Courant maakt- naast de eigen nieuwsgaring gebruik van de volgende bron nen; Geassocieerde Pers Diensten (GPD), Algemeen Nederlands Persbureau (ANP), Associated Press (AP), Bridge, Deutsche Presse Agentur DPS, Agence France Presse (AFP), Reuters (RTR), Belga en European Press-Photo Agency (EPA). door Wout Bareman ZELZATE - De restanten van de oude kanaalarm in Zelzate gaan op de schop. Sinds de inge bruikname van het nieuwe Ka naal Gent-Terneuzen, in 1968, is de loop van het oude kanaal nog steeds duidelijk zichtbaar in de grensgemeente. Na jaren bakkeleien acht het schepencol lege de tijd nu rijp voor herin richting van het gebied. De afgelopen decennia strand den eerdere pogingen op onwil van omwonenden, meningsver schillen over de toekomstige functies en simpel geldgebrek. Drie jaar geleden bijvoorbeeld werd het plan geopperd om van het Groenplein een 'groene oase' met een grpte waterpartij te ma ken. Maar sindsdien is er niets veranderd aan wat in de volks mond bekend staat als 'het be- tonplein' met honderden, meest al ongebruikte parkeerplaatsen. Er staat ook een sporthal. Meer noordelijk wordt de aan zet van de oude kanaalarm ge bruikt als jachthaven, met aan sluitend een vijftien hectare groot park. Dat werd aangelegd op het met baggerzand opgespo ten meer zuidelijke deel van het kanaal. Belangrijk onderdeel van het park is sindsdien een grote visvijver. In 1997 bleek de bodem van die vijver en trou wens ook die van de rest van het park zwaar vervuild met kanker verwekkende stoffen. Vanaf dat moment gold jarenlang een ver bod om vis uit de vijver en groente uit eigen tuin te consu meren. Aanvankelijk werd aan genomen dat de vervuiling af komstig was uit het oude ka naal, maar onderzoek wees de naburige raffinaderij VFT ('het teerkot'l aan als boosdoener. Wensen De afdeling Bos Groen van de Vlaamse Gemeenschap maakt nu, op dringend verzoek van het gemeentebestuur, eindelijk werk van de herinrichting van de oude kanaalbedding. De Zel- zatenaren krijgen tot half augus tus de tijd hun wensen kenbaar te maken. De bevolking mag be palen of het park wordt uitge breid, of er plaats moet worden gereserveerd voor de wipschut- ters en de golfers, of er extra speelvoorzieningen moeten ko men, en of het wandelgebied moet worden aangepast. Nu al staat vast dat de Zelzatenaren over één ding helemaal eens zijn; de jonge drugsgebruikers moeten worden verbannen van hun ontmoetingsplaats in het zuidelijke parkgebied. En de hangjongeren willen hun vis- stek absoluut niet kwijt. De hangjongeren willen hun stek bij de visvijver absoluut niet kwijt. foto Peter Nicolai door Rinus Antonisse ABEELE - In Nederland vindt vanavond de eerste Nationale Nachtvlindernacht plaats. Bedoeling is mensen kennis te laten maken met deze vlinders en tegelijk gegevens over de diertjes te verzamelen. Ook in Zeeland wordt aandacht besteed aan de Nachtvlindernacht. Op twee plaatsen zijn belangstellenden welkom: aan de Zwaakse Weel bij 's Gravenpolder en in de Vlietepolder op Noord-Beveland. Vanaf 22.30 uur kan er naar de vlinders gekeken worden. Bij slecht weer gaat het evenement niet door. Nachtvlinders zijn, in tegenstel ling tot de insecten die overdag hun kleuren tonen, vrijwel onbekend. In Nederland zijn er overigens wel zo'n 2400 soorten waargenomen, waarvan inmid dels ruim 550 soorten in Zeeland. De vlin der- en libellenwerkgroep Zeeland onder zoekt samen met stichting Het Zeeuwse Landschap het voorkomen van de nachtvlin ders in de provincie. Het op veel plaatsen in het land tegelijk naar de vlinders kijken is ook waardevol voor het verzamelen van gegevens. Onder meer over de verspreiding van verschillende soorten is nog weinig bekend en een landelij ke waarnemingsavond kan voor nieuwe in formatie zorgen. Leden van de vlinder- en li bellenwerkgroep ontvangen in Zeeland be langstellende kijkers. Bij de locatie aan de Zwaakse Weel (Lenshoekdijk, 's Gravenpol der) worden een laken en een speciale nacht- vlinderval geplaatst. In de Vlietepolder, ten noorden van Wissenkerke, worden vooral moerasvlinders verwacht. De vlindernacht draait mee in een project (2005-2008), waarin extra naar de insecten wordt gekeken. De provincie is opgedeeld in honderd blokken van vijf bij vijf kilome ter. Per blok worden twintig nachten vlin ders gevangen, verspreid over het hele jaar. BEELDRECHT De publicatierechten van werken van beeldende kunstenaars aange sloten bij een CISAC-organisatie zijn geregeld met Beeldrecht te Amstel- Tweede tijdvak. Zwin College, Oostburg. Vmbo, basisberoepsberichte leer weg, metaaltechniek; Theo Corijn, Breskens. Vmbo, gemengde leerweg, zorg en welzijn: Mariska van 't Westeinde, Groede. Vmbo, theoretische leerweg: Marie ke Quaars, Oostburg en Metin Yavuz, Breskens. OPDC Griffioen, Middelburg. Vmbo, gemengde/theoretische leer weg: Danny Hiemstra, Oost-Souburg. ROC Zeeland, cluster educatie, af deling vavo, Vlissingen. Vmbo. theoretische leerweg: Azdine Boufrahi, Vlissingen; Valid Habib, Vlis singen. Havo, profiel economie en maat schappij: Remco van Dijk, Zierikzee. Vwo, profiel economie en maat schappij: Maaike Prince, Vlissingen, Het Goese Lyceum, Goes. Vmbo, kaderberoepsgerichte leer weg, techniek, techniek-breed: Pim van Eijzeren, Oudelande. Vmbo kaderberoepsgerichte leer weg, economie, consumptief: Robin Cijsouw, Yerseke. Vmbo, kaderberoepsgerichte leer weg, zorg en welzijn: Cenzel Som men, Yerseke. CSG Prins Maurits, Middelharnis. Havo, cultuur en Maatschappij: Marjan van Hekke, Bruinisse. Havo, economie en Maatschappij: Janneke de Koning, Bruinisse. Nehalennia, Middelburg. Vmbo, basisberoepsgerichte leer weg, techniek: Aaron de Hondt, Vlis singen. Vmbo kaderberoepsgerichte leer weg, techniek: Danny van de Ketterij, Arnemuiden. Vmbo theoretische leerweg, econo mie: Nicky Hamers, Oost-Souburg. Vmbo theoretische leerweg, tech niek: Joeri Bouterse, Koudekerke; Niels Vogel, Arnemuiden. Havo, profiel cultuur en maatschap pij: Rob van Elewout, Middelburg; San dra Filius, Ritthem; Kelly Meljers, Kou dekerke; Jurriaan Peterson, Veere; Anja- li Ruissen, Middelburg. Havo, profiel economie en maat schappij: Ronald Hendrikse, Domburg. Havo, profiel natuur en gezond heid: Nicky Boone, Middelburg. Atheneum, profiel Economie en Maatschappij: Alexander van Popta, Vlissingen. Atheneum, profiel Natuur en Ge zondheid: Firmijn van Kroonenburg, Vlissingen; Imke Schuitema, Middel burg. SSG De Rede, Temeuzen Vmbo, theoretische leerweg: Yoël Cohen, Hoek; Diana Perion Salvador, Terneuzen. Vmbo basisberoepsgerichte leer weg, bouwtechiek schilderen: Malu- la Silva Lopes, Terneuzen. Vmbo basisberoepsgerichte leer weg, consumptief, broodbanket bakken: Züleyha Atmaca, Terneu- zen;Lydia Eckhardt, Zaamslag; Jorieke Jansen, Hoek. Vmbo basisberoepsgerichte leer weg, metaaltechniek: Baris Ersahin, Terneuzen. Havo: Martina Baric, Terneuzen; Chris tel Henzen, Sluiskil; Claudia van Houcke, Terneuzen; Peter Maljaars, Hoek; Jack van Vlierberghe, Axel. Buys Ballot College, Goes. Vmbo, basisberoepsgerichte leer weg, zorg en welzijn: Maaike Bal, Ovezande; Imren Kepil, Krabbendijke. Vmbo, kaderberoepsgerichte leer weg, economie: Remon Boone, Kam perland; Merien Clarijs, Wolphaartsdijk; Dimitri Hooftman, Bruinisse, Ashley de la Parra, Noordwelle; Dennis Zoeteweij, Yerseke. Vmbo, theoretische leerweg: Pauli ne van de Pas, Hansweert. Havo, profiel economie en maat schappij: Reinier Goedegebuure, Goes; Maarten op't Hof Wolphaarts dijk; Michel Remijnse, Kamperland; Ro bin Wisse, Geersdijk. Vwo, profiel cultuur en maatschap pij: Marloes de Jong, Heinkenszand. Vwo, profiel economie en maat schappij: Pieter Adema, 's-Heer Hen drikskinderen; Thomas Ennik, Kloetin ge. CSW, Vlissingen. Vmbo, theoretische leerweg, econo mie: Fabian Wagenmakers, Oost Sou burg. Vmbo, theoretische leerweg, zorg en welzijn: Rachael Paulissen, Vlissin gen; Pnscilla Sonnevijlle, Vlissingen. Vmbo, gemengde leerweg, econo mie: Quinten de Rijke, Oost Souburg. CSW, Middelburg. Havo, profiel cultuur en maatschap pij: Ellenoor de Fretes, Middelburg. Havo, profiel economie en maat schappij: Mare Overwijk, Middelburg; Anne-Sophie de Visser, Middelburg; Wouter Willeboordse, Oost Souburg, Angela Witsenburg, Middelburg. Havo, profiel natuur en gezond heid: Anne Brink, Burgh Haamstede; Silke van Dijk, Biggekerke; Harm Dinge- manse, Westkapelle; Niek Wielemaker, Koudekerke. Vmbo, theoretische leerweg, econo mie: Joery Geldhof, Middelburg; Derk Martens, Middelburg; Sjoerd Wijkhuijs, Biggekerke. Vmbo, theoretische leerweg, tech niek: Rudi van der Rest, Grijpskerke. Vmbo, theoretische leerweg, zorg en welzijn: Jeanine Jobse, Vrouwen polder. Vmbo, kaderberoepsgerichte leer weg, handel en verkoop: Ugur Qelik, Middelburg; Mare Haers, Middelburg; Lauren Thenu, Middelburg. Vmbo, kaderberoepsgerichte leer weg, zorg en welzijn: Susanna Jan sen, Middelburg. Vmbo, basisberoepsgerichte leer weg, administratie: Burcu Baskos, Vlissingen. Vmbo, basisberoepsgerichte leer weg, bouwtechniek: Benjamin Dijke, Arnemuiden, Vmbo, basisberoepsgerichte leer weg, metaaltechniek: Raymond Kwist, Middelburg. Vmbo, basisberoepsgerichte leer weg, leer- werktraject zorg en wel zijn: Dominique Molhoek, Middelburg. Zeldenrust-Steelantcollege.Terneu- zen Vmbo,kaderberoepsgerichte leer weg,handel en administratie: Man- ouk de Jonge,Axel; Meivin de Wolf,Ter neuzen. Vmbo,theoretische leerweg: Corin- ne Lindgreen,Terneuzen; Zubeyde Oda- bas,Terneuzen. Havo.profiel cultuur en maatschap pij: Amanda Moorthamer,Terneuzen. Vwo.profiel economie en maat schappij: Pien Stams,Terneuzen. Vwo, profiel natuur en techniek en natuur en gezondheid: Peter Jobse, Terneuzen. Calvijn College, locatie Goes. Vwo, Cultuur en Maatschappij: Ruth de Visser, Middelburg. Vwo, Economie en Maatschappij: In ge Terlouw, Middelburg. Vmbo, gemengde leerweg, zorg en welzijn: Jacomien van der Bok, Kerk- werve; Jolanda Smalheer, Kapelle; Mo nica Verheij, Bruinisse. Vmbo, gemengde leerweg, econo mie: Matthijs van Deventer, Goes. Vmbo, theoretische leerweg, econo mie: Janco de Kok, Borssele; Dico van Wijck, Hoek. Havo, Cultuur en Maatschappij: Andrea van der Wilt, Kapelle. Havo, Economie en Maatschappij: Frank Eerland, Stavenisse; Janine Elen- baas, Poortvliet; Sjanien Nikolic, Zierik zee. Havo, Natuur en Techniek Natuur en Gezondheid: Janine Poppe, Middel burg. Havo, Natuur en Techniek: Wilbert Poppe, Arnemuiden; Lein de Visser, Domburg; Mare de Wolf, Kruiningen; Harmen Westmaas, Arnemuiden, Louw Wouters, Meliskerke. Locatie Middelburg. Vmbo, gemengde leerweg, tech niek: Bart Faasse, Westkapelle. Vmbo, gemengde leerweg, econo mie: Jarno Moens, Arnemuiden. Locatie Tholen. Vmbo, gemengde leerweg, zorg en welzijn: Jolien Ridderhof, Sint Philips- land; Willeke Vos, Stavenisse; Gerrian- ne Ponse, Sint Maartensdijk. Vmbo, gemengde leerweg, tech niek: Pieter van Dijke, Sint Annaland. Vmbo, theoretische leerweg, zorg en welzijn: Sonja van Houdt, Scherpe- nisse. Vmbo, theoretische leerweg, econo mie: Dankwart Roozemond, Stavenis- Locatie Krabbendijke. Vmbo, theoretische leerweg, tech niek: Joost van Belzen, Krabbendijke. Vmbo, gemengde leerweg, tech niek: Sjaak Lokerse, Krabbendijke; Se- bastiaan Nieuwenhuijse, Yerseke; Ben ny van Wijhe, Krabbendijke. Vmbo, kaderberoepsgerichte leer weg, handel en verkoop: Nicole Nieu- wenhuize. Goes. Vmbo, kaderberoepsgerichte leer weg, zorg en welzijn: Gertrude Ver donk, 's-Gravenpolder Vmbo, basisberoepsgerichte leer weg, zorg en welzijn: Ellen Meeuw- sen, Kruiningen. Vmbo, basisberoepsgerichte leer weg, metaaltechniek: Jaco den Bra- ber, Stavenisse. ROC Zeeland, vestiging Middel burg. Cluster economie, administratief ju ridisch medewerker: Maybelne Balen tien, Rotterdam; Hannah Wilgers, Yerse ke. Administrateur Said van de Klun- dert, Tholen; Eveline Ploeger, Middel burg; Ellen Polderman, Middelburg; Pa trick Siereveld, Arnemuiden. Administratief juridisch medewer ker openbaar bestuur: Linda van Gie- zen, Middelburg; Gerrie Hoek, Terneu zen; Patrick Huibregtse, Vlissingen; Leo- nie van Os, Goes. Bedrijfs administratief commer cieel administratief medewerker: Anita Bhoelai, Middelburg; Marcel Zwets, Middelburg. Boekhoudkundig medewerker: Alas- san Abdoulayi, Middelburg; Patrick Lausberg, Koudekerke; Marcel Smit, Goes. Commercieel medewerker bank- en verzekeringswezen: Joey Berhitu, Commercieel medewerker i Beiaardmuziek MIDDELBURG - De Belgische beiaardier Eddy Mariën geeft dinsdag 5 juli een gastconcert op het carillon van de Lange Jan in Middelburg. Hij speelt Vlaamse beiaardmuziek van vroeger en nu. Het concert begint om 18.45 uur. nicatie en marketing: Mathijs Antho- nise, Vlissingen; Sandra Hoogstrate, Hulst. Directiesecretaresse/management assistent: Wendy Huisson, Vlissingen; Saskia Maljaars, Schoondijke; Suzanne Schager, Vlissingen; Steffie van Soest, Nijmegen. Secretaresse: Aninja de Blaeij, Vlissin gen; Danielle Keijzer, Middelburg; Jo- anelle Minnaard, 's- Gravenpolder; Es ther de Neve, Vlissingen; Cassandra Wagner, Vlissingen. Secretarieel medewerker: Zakia Afas- si, Vlissingen; Serap Ak, Middelburg; Chantal Menheere, Goes; Femke Ver schelling, Breskens. Sociaal juridisch medewerker: Sina Elkirat, Vlissingen. Administrateur: Dennis Nagelkerke, 's-Gravenpolder. Commercieel medewerker marke ting en communicatie: Bastiaan Soe- tekouw, Colijnsplaat. Medewerker vrede en veiligheid (In- stroomopleiding Defensie): Albert Baron van Harinxma thoe Slooten, Vlis singen, Michael de Block, Terneuzen; Amanda Boogaard, Middelburg; Michel Geysels, Terneuzen; Beau Gunst, West- dorpe; Tessy van den Hoven, Kruinin gen, Mark Huisson, 's-Gravenpolder; Ri chard Killestein, Vlissingen; Thomas Kramer, Goes; Joerie Mallekoote, Oost-Souburg; Hans Mol, Terneuzen; Robbert de Oude, Zierikzee; Pim de Poo- ter, Axel; Aurelia Staat, Vlissingen; Ke vin Timan, Philippine; Kay Verheijden, Clinge; Arend Vermeulen, Middelburg; Patrick van de Vrie, Kapelle; Dylan de Vries, Terneuzen; Giorgio Wagenaar, Wemeldinge; Tim de Witte, Oost-Sou burg. Oriëntatiejaar Koninklijke Land macht (Instroomopleiding Defen sie): Dominique Adriaanse, Kamper land; Leon Beekman, Oost-Souburg; Na than den Besten, Middelburg; Jacco van der Borgt, Heinkenszand; Tom Bostelaar, Oostkapelle, John Bouw man, Kruiningen; Kevin Daniëlse, Vlis singen, Nona van Dommelen, Oost-Sou burg; Dylan van Eenennaam, Oost; Den nis Eland, Middelburg; Ronald Fieman, Wemeldinge; Kim Flipse, Vlissingen; Robbert Freijser, Kruiningen; Nico Grim- minck, Terneuzen; Christian de Guch- teneire, Koewacht; Jeff Herwig, Kruinin gen; Renaldo Jacobs, Vlissingen; Anne- miek Janse, Domburg; Dennis Kamer ling, Kruiningen; Alard van Keulen, Ga- pinge; Omar Khanmch, Goes; Jeffrey de Koning, Oostburg; Colin van 't Kruys, Goes; Tom Lako. Hoofdplaat; Martijn van Liere, Hoedekenskerke; De- nise van der Lugt, Scharendljke; Kevin van der Maas, Goes; Jan Nijboer, Vlis singen; Tim Reijngoudt, Middelburg; Charl van der Sande, Nieuwerkerk; San- der van Sluijs, Oostkapelle; Paul Steke- tee, Yerseke; Jasper Stolker, Vlissingen; Michael Studer, Goes; Madeion van Tol, Vlissingen; Nathan van Tulden, Hoek; Sjaco Verhelst, Hoek; Laurens Vermeulen, Kapelle; Willem van der Wal, Goes; Gino Wattimena, Middel burg; Yuma van de Weijer, Oostburg; Robin van 't Westende, Vlissingen, Ru dy Zegers, Driewegen; Stefan van Zwe den, Middelburg. Afdeling detailhandel, filiaalbeheer der: Hans van Berkum, Middelburg; Kimberly Dijkstra, Vlissingen; Chris van lersel. Domburg; Jos Maljaars, Kapelle; Mirelle de Pagter, Vlissingen; Erik Re- jack, Goes. Ondernemer/manager detailhandel: Leanne Dorst, Zierikzee, Verkoopchef: Koekie Gaari, Middel burg; Chris van lersel, Domburg; Mariëlle van Merode, Ijzendijk; Nico Molsberger, Kruiningen; Scarlett van Oosten, Zonnemaire; Fabiola Pop, Hoe dekenskerke; Juan Tuhuleruw, Middel burg. Verkoopmedewerker: Agnetha Ber- tou. Oostburg; Stacey Geerlings, Goes; Leonie Kleinepier, Domburg; Marieke van Manen, Krabbendijke; Joyce Muta- re, Middelburg; Paul Nonnekes, Goes; Jeanei Rijstenbil, Scherpenisse. I EVENEMENTEN BROUWERSHAVEN Grote Kerk, 21.00 uur- De Wonderdokter, historisch openluchtspel; GOES - Grote Markt, 14,30 en 20.30 uur: Rogier en de zeven plagen, histo risch openluchtspektakel; Stadshaven, 12.00-22.00 uur: Culinair festijn Smaek van Zeeland met streek- productenmarkt en bezichtigen oude schepen; Murphy's Corner, 21.30 uur: Optreden Ierse band Ploenters Punch; VLISSINGEN - Centrum, Sportdag en curiosamarkt. FILMS Winkelassistent: Arthur van Suyle- kom, Middelburg. Cluster HTV Afdeling toerisme en luchtvaart dienstverlening. Middenkaderfunc tionaris recreatie: Pauline Poortvliet, Oost-Souburg. Luchtvaartdienstverlener: Linda Mar tens, Oudenbosch; Esther Tuin, Oost-Souburg. Middenkaderfunctionaris recreatie: Anita Bosschaart, Koudekerke; Meivin ten Dolle, Hellevoetsluis; Maikel Goud zwaard, Poortvliet, Rick den Haan, Et- ten-Leur; Andrea van de Klundert, Oudenbosch, Ellen Kole, Middelburg; Mark van Maurik, Kamperland; Sophie Mussche, Middelburg; Esther Nouse, Kloetinge; Bart Ooijevaar, Ossendrecht; Serge Quinten, Kloetinge; Peter Ree kers, Middelburg; Bas Smits, Kapelle; Martijn van der Ven, Roosendaal; Vi- vianne van der Vorst, Stampersgat; Amy van de Wouw, Goes. Middenkaderfunctionaris reizen: Kimberly Grool, 's-Heer Arendskerke; Valerie Meertens, Middelburg; Felicia Stal, Burgh-Haamstede. Middenkaderfunctionaris Reizen /Tl: Bram van Boven, Oostburg, Mirjam Can, Vlissingen; Inge Cobussen, Scha- rendijke; Tjallina Dingemanse, Goes; Thierry van Eijsden, Middelburg; Dany Hanna, Terneuzen; Jasmijn Jongerius, Vlissingen; Teun van Keeken, Water landkerkje; Ingrid de Kooning, Goes; Ta- mar van Mastrigt, Oostkapelle; Renée Merk, Middelburg; Dorien Nicolai, Bres kens; Tamara Oosterveer, Yerseke; Bar ry Polderman, Oost-Souburg; Jeroen de Reus, Oostkapelle; Inge ter Riet, Zie rikzee; Linda Rijk, Heinkenszand; Marie ke de Ruijter, Scharendijke; Angela Sleu tel, Oost-Souburg. Zelfstandig werkend medewerker reizen Sharon Bhugwandass, Oost-Souburg. Pontes Pieter Zeeman, Zierikzee. Vmbo, basisberoepsgerichte leer weg, sector zorg en welzijn: Wendy Verloo, Zierikzee. Vmbo, kaderberoepsgerichte leer weg, sector techniek, afdeling me- talektro: Remy Voshol, Zierikzee; Jor- dy van Vossen, Oosterland. Havo, profiel cultuur en maatschap pij: Johan Hirdes, Bruinisse Havo, profiel natuur en gezondheid en natuur en techniek: Hevin Ibra him, Zierikzee. Havo, profiel economie en maat schappij: Nina Meijer, Oosterland, Ro nald de Vrieze, Scharendijke. Vwo, profiel economie en maat schappij: Jurre Tjaarda, Zierikzee. Vwo, profiel natuur en gezondheid: Olijn Tims. Burgh-Haamstede. Groene School, Sommelsdijk Dirk Jan van de Berge, Nieuwerkerk; Jan Dorst, Nieuwerkerk; Paulien Flik- weert, Nieuwerkerk; Cor Stoutjesdijk, Nieuwerkerk; Christianne van der Wie len, Nieuwerkerk; Adrie Bouwman, Oos terland; Jan Flikweert, Oosterland; Jan Heljboer, Oosterland; Meivin de Jong, Oosterland; Ingeborg Kort, Oosterland; Wilmar Stouten, Oosterland; Marco van Trierum, Oosterland; Lennart Dorres- teln, Bruinisse; William van Gilst, Brui nisse; Corné Treels, Bruinisse; Dominic van den Berg, Sint-Philipsland, Marloes van der Est, Sint-Philipsland; Maurice van Feleus, Sint-Philipsland, Sarina Moerland, Sint-Philipsland; Mandy Wa genaar, Sint-Philipsland; Twan Hanse, Brouwershaven; Chantal Fonteine, Dreischor; Marlies Heijboer, Dreischor, Annemarie Viergever, Kerkwerve; Irma van Ommeren, Poortvliet, Susan van der Sterren Poortvliet; Matthijs van der Velde, Zonnemaire. Certificaat. Dominic van Opijnen, Brui nisse. Jasper Hoosemans uit Lewedorp is af gestudeerd aan de Erasmus Hoge school te Brussel in de richting land- schaps- en tuinarchitectuur BERGEN OP ZOOM - Cinemactueel, Madagascar (nl): 18.45 uur, Madagas- car(ov): 21.15 uur; Kameleon 2: 18,45 uur; War of the worlds: 18.45 en 21.15 uur; Batman begins: 21.15 uur; HULST - De Koning van Engeland, War of the worlds: 19.30 en 22.00 uur; Mada- gascar(ov):19.30 en 21.30 uur; Batman begins: 19.15 22.00 uur; Guess who: 19.30 en 21.45 uur; Sin city: 22.00 ur; Starwars ep3: 19.15 en 22.00 uur; MIDDELBURG Schuttershof, Le chia- vi di casa: 19.30 uur; Enduring love: 22.00 uur; OOSTBURG Ledeltheater, Hotel Rwanda: 20.00 uur; VLISSINGEN - Cine City, A lot like lo ve: 14.00 en 16.15 uur; De Kameleon 2: 13.30, 16.15 en 19.00 uur; Batman be gins; 15.30, 18.45 en 22.00 uur; Guess who: 13.45, 19.00 en 21.30 uur; Hosta ge" 19.15 uur; Kingdom of heaven: 16.00 uur; Madagascar (nl): 13.45 en 16,15 uur; Madagascar(ov): 13.45, 16.15, 19.00 en 21.30 uur; Poeh's Lolli- fantenfilm: 13.30 uur; Saw: 21.45 uur; Sin city: 21.30 uur; StarWars ep3:18.45 uur; Unleased: 21,45 uur; War of the worlds: 13.30,16.15,19.00 en 21.45 uur; ZIERIKZEE - Fizi theater,Het mysterie van de sardine: 20.30 uur. TENTOONSTELLINGEN AXEL - Streekmuseum, 13.30-17.00 uur: Handgemaakte poppen van Bets de Vïsser-Hollebek (t/m 3/7); BORSSELE - Covra, 8.30-17.00 uur: Piet Meeuwse, schilderijen en beelden (t/m 15/9); BRUINISSE - De Bruse Oudheidkamer, 14.00-17.00 uur: Kinderkleding uit 1900; Visserijmuseum, 14.00-17.00 uur: Werk van kunstschilder Piet Hoek; BURGH-HAAMSTEDE - De Burghse schoole, 13.30-16.00 uur: Kennis der na tuur en In- en rond het kasteel; Galerie Haamstede, 12.00-17.00 uur: Schilderijen, keramiek en objecten (t/m 31/7); Het oude raadhuis, 13.00-17 00 uur: Keramiek, schilderijen en objecten van Mieke Diekmann, José Ras, Glenn Pries ter en Henk Blonk (t/m31/7); CLINGE - Galerie Esprit, 13.30-17.30 uur: Schilderijen, beelden, grafiek en keramiek van kunstenaars uit de vaste collectie (t/m3/7); DOMBURG Galerie Art Aurum, 10.30-18.30 uur: Tien internationale sie- radenontwerpers, tekeningen van Wiez Glasenapp von Elverfeldt, beelden Etus- chka B. en ringen van giethars van Ste- fanie von Scheven (t/m 27/8); Duingalerie, 12.00-21.00 uur: Kunst aan de kust, schilderijen van Peter Smit, beelden van René Stoffels (t/m 7/8); Gemeentehuis, 9.00-16.00 uur: Werk van Ollo Feenstra (t/m 29/7); Marie-Tak van Poortvliet museum, 13.00-17.00 uur: Verstilde wereld, olie verfschilderijen en aquarellen van Hans Heeren (t/m6/11); Galerie Het Noorderlicht, 13.00-17.00 uur: Jan Toorop (1858-1928). Sporen van een leven (t/m 2/10); Zomer-Salon met diverse kunstenaars (t/m 18/9); Voormalig Stadhuis, 13.00-17.00 uur: Jan Toorop, Sporen van een leven (t/m 2/10); GOES Galerie Van den Berge, 12.00-17.00 uur: Sybille Pattscheck en Emmy Beenken, schilderijen (t/m 9/7); Centrum, Kunstwandelroute, 600 jaar handelsgeschiedenis, startpunt bij de Koperen Tuin(t/m 28/8); G2a, 14.00-18.00 uur: Paul en Marjon Kamper (t/m30/6); Galerie De Kaai, 9.00-16.00 uur: Els de Ruiter, Ester Verhoeven en Thea Boss, schilderijen(t/m 31/8); Grote Kerk, 10.00-17.00 uur: Hoeden ge maakt t.b.v. 600 jr Goes (t/'m 30/6) repro ducties van oude ansichtkaarten (t/m 10/9) 30 jaar persfotografie in Goes van Willem Mieras (t/m 10/9); Kunstuitleen De Bevelanden, 13.00-17.00 uur: Teja van Hoften, kera miek (t/m 3/7); GRIJPSKERKE De Osseberg, 14.00-17.00 uur: Keramiek, bronzen, sie raden en textiele schilderijen van F. Doeleman, J. Lobee, J. Naftaniël en S. Weishut (t/m 13/8); HEINKENSZAND 't Kunstuus, 13.00-18.00 en 19.00-21.00 uur: Truus Werners-Bluemink, schilderijen en Ron- ny Maas bronzen (t/m16/7); KAPELLE - Fruitteeltmuseum, 13.00 - 17 00 uur: Bevelandse Besjes; klein fruit op de Bevelanden (t/m 16/7), KATS - Galerie Kats, 13 00-17 00 uur: Karolien Boucquaert, zeefdrukken (t/m 10/7); Zeeuwse Rozentuin, 10.00-17.00 uur: Werk van o.a. Helene Briels, Sjoerd Buisman, Mathilde Cuijpers en Nicolas Dings metals thema: Roos (t/m 18/8); KERKWERVE - Galerie Bellas Artes, 10.00-16.30 uur: Nell en Tiane Hein's, schilderjen en beelden (t/m9/7); KRUININGEN Bibliotheek, 15.00-17.00 en 18.30-20.00 uur: Natio naal Park in Reimerswaal (t/ml2/7); MELISKERKE Zijdemuseum, 10.00-17.00 uur: Jan de Boo, Chinese kleding anno 1870-1910 (t/m 31/8); MIDDELBURG - Borneo(kuiperspoort) 9.00-17.00 uur: Creative natures, schil derijen Henk Schiffmacher (t/m 19/8); Galerie Caesuur (vensterpresentatie), Restricted Art Zone, installaties van Jan Verhaeghe (t/m 17/7); De Drukkerij, 9.00-18.00 uur (Directieka mer): Foto's uit No Magazine 05 Sch derijen van Hans Heeren (t/m 6/8); F to's Acda en de Mupnik van Bob Bror hoff (t/m 4/7), Artlas' van leerlingi Teeken Akademie Middelburg (t/m 4/ï Lange Jan, Wandelkerk, 10.30-17; uur- Saskia Weishut, textiele schild rijen (t/m 13/8); Gallery Maritime, 12.00-17.00 uur: Kunst van passagieren, schilderijen! sculpturen van o.a. Tineke van de V) ijer en Caroline Ruizeveld (t/m 30/7); Nieuwe Kerk, 10.30 - 17.00 uur: Mes cum Populo, figuratieve kunst Janpei Muilwijk (t/m 21/8); Rechtbank, 9.00-17.00 uur: len van di Berg, kunstweefwerk (t/m 19/8); Revolution 10" gallery, 13.00-17.00 ui Dirk Braeckman, foto's en William Vei traeten, schilderijen(t/m 5.7); Galerie T, 11.00-16 00 uur: Magda Lutt huizen, schilderijen, René van Dai bronzen en Anneke Harting kerami (t/m 30/7); De Vleeshal, 13 00 - 17 00 uur Ensei ble, werk van diverse kunstenaars (t> 28/8); Zeeuwse Bibliotheek, 10.00-21.00 ui Josina Buijs, schilderijen(t/m 16/7), B lustrada Aan Banden' (t/m 20/8), Jos Reichert, typografische beelden en dn ken (t/m 2/7); Zeeuws Museum, dependance Bogai straat, 13.00-17.00 uur. 'De Wonder! mer', de mooiste ontwerpen van de rr deshow Zeekraal en Schortenbont OOSTKAPELLE - Zeeuws biologis museum, 10.00-17.00 uur: Klapperen OOST SOUBURG - Watertors 12.00-17.00 uur: Werk van Alex Verme len(t/m19/7); OUWERKERK Watersnoodmuseui 13.00-17 00 uur: Werken van Cor Wolff (t/m 1/7); PAAL - Atelier De Paaien, 13.00-18. uur: Werken van Annie Smet-van Lan (t/m31/7); RITTHEM Fort Rammekei 13 00-17 00 uur: Keramiek van Sandi en Foto's, vier seizoenen van Rarm kens, Jaap Klein en Karen v.d. Velde; SINT ANNALAND - De Meeste 14.00 - 17.00 uur- Om de beurt, beu schippers op Tholen en Sint Philij land; SINT ANNA TER MUIDEN v.m. G meentehuis, 13.30-17.30 uur; Simo Hoogerwerf, schilderijen (t/m37); VEERE - Gemeentehuis, 9.00-16.00 ui Ollo Feenstra, sculpturen van natuur ke matenalen(t/m 29/7); Grote Kerk, 11.00-16.30 uur: Gerard v Rooij, beelden (t/m 4/9); d'Oude Lantaarn, 11.00-17.30 uur. Wi ner Laumer, aquarellen (31/8); Museum De Schotse Huizs 12.00-17.00 uur. Oeuvre tentoonstelli Dirk Jan Koets (t/m 30/10) en In 't ake zwart, rouwkleding en rouwgebruik op Walcheren eind 19e en begin 2 eeuw (t/m 31/10); Stadhuismuseum De Vierscha, 13.00-17.00 uur: Benoemd en beroem beelden van Marie-Louise Komms (t/m 27/8); VLISSINGEN Bibliotheek 't Sp 10.00-18.00 uur: Frida Smeeing en Ni ty Vromans, schilderijen (t/m 6/7); Centrum, 22.00-24.00 uur. Silent Mo\ ments, videoprojecties op de muren de stad (t/m 24/7), deWillem3, 12.00 - 17.00 uur: Jan Bie, Reinhout v.d. Bergh en H. v. Box (tekeningen, schilderijen, fotografie teksten))en Katja Devlamynck (fotobe den) t/m 10/7); Zeeuws Maritiem MuZEEu 10.00-17.00 uur: Werk in uitvoering, keningen van Jan Sanders; Beeld van Maritiem Vlissingen, zeegezicht en stadsgezichten; Beelden van Ms tiem Zeeland, scheepsbouw in de jar '50 en veerverbindingen; WEMELDINGE 't Waskot, 10.00-17. uur: Open voor publiek; De Wemel, 13.00 uur: Sociëteit, WESTDORPE - Galerie 45, 13.00-17. uur Beelden van kunstenaars uit Zi| babwe en keramiek, schilderijen en c jecten van Daniël vanNes, Lis Rumbui Betsy de Jonge en anderen (t/m 28/8); WESTKAPELLE Polderhu 10.00-18.00 uur: Foto's van Eva Besn en W.F Heemskerkck-Düker en de te toonstelling Op z'n boers'; WISSENKERKE - Galerie De Prakti 14.00-17.00 uur: Ellen Hondius, schilc rijen (t/m 29/7); IJZENDIJKE - Le coin couleu 13.00-18.00 uur: Arte Stupefacen cracking art en werken van Willis Sweetlove, Haring en Warhol (t/m 1/7 Streekmuseum, 13.00-17.00 uur: Fot< van Zeeuws Vlaanderen en de exposi kastelen en buitenplaatsen; YERSEKE -Oosterscheldemuseui 9.00-12.30 en 13.00-16.00 uur: Verdra ken dorpen in Zeeland; ZIERIKZEE - Gemeentehuis, 8.30-17. uur: Schouwen zien, foto's van Pel Rouwendal (t/m 1/7); Katten-kunst-huis, Alexandi 11.00-17.00 uur: Maja Philips, katten acryl en potloodtekeningen (t/m30/6). HULPCENTRA tel. 112. Centraal Meldpunt Milieuklachten Ze land, tel. 0118-412323. SOS Telefonische hulpdienst Zeelar tel. 0118-615551 of 0900-0767. Stichting Blijf van m'n lijf Zeeland, 1 0118-469869. Hulp- en advieslijn Blijf van m'n lijf Ze land, tel. 0118-467003 (ma t/m 9.00-17,00 uur) Kindertelefoon Zeeland, tel. 0800-04 (gratis, dag. 14.00-20.00 uur). Advies Meldpunt Kindermishanc ling, tel, 0900-1231230. Aids Infolijn, tel. 0118-638384. Ouders en verwanten van drugsvi slaafden, tel. 0900-5152244 (ma t/m 10,00-22.00 uur). Palazzoli Huis, Voor mensen met ka ker, tel.0118-413932. Dierenambulance Bevelanden, t 0623466221 (24 uur bereikbaar). Dierenambulance/Dierenbescherminc (24 uur bereikbaar), tel. 0900-7673437 Zorginfo Klaverblad Zeeland, I 0113-212783 (ma t/m vr 9.00-13.00 uui door Esme Soesman ZIERIKZEE - De Zeeuwse Mu ziekschool regio Schouwen-Dui- veland treedt morgen letterlijk 'naar buiten'. Op het plein voor de Nieuwe Kerk in Zierikzee worden er drie uur lang optre dens verzorgd. Leerlingen en docenten van de muziekschool verzorgen er een afwisselend programma van klassieke en lichte muziek. Tegenover het plein, in de mu ziekschool zelf, wordt op datzelf de moment ook een muzikaal programma gepresenteerd door ensembles en solisten van wie het optreden wat beter tot hun recht komen in een gesloten ruimte. In het muziekschoolgebouw daarnaast een kleine exposit ingericht met foto's en ande: documenten uit het muziel schoolverleden. Aanleiding voor het muziki le evenement is het vijftig]] rig bestaan van de Zeeuwse Mi ziekschool. In die halve eeu hebben vele honderden leerlii gen er muziekonderwijs gem ten. Het programma wordt geoper door wethouder W. Renden o 13.00 uur. De grote finale vindt plaa op het buitenpodium. Dai wordt met vocale solisten f veel instrumentale onderstel ning het jubileum-Idolslied ui gevoerd. De finale begint o: 15.50 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 18