Buurt niet blij met antiekmarkt PZC En Stoffeltje hield zo van tomaatjes Hz^ Het wil maar niet lukken met hotel Britannia in Vlissingen Leider fietsendieven hoort drie jaar eisen Stichting wil Vlissingse binnenstad levendig houden, omwonenden vrezen overlast Ook Kapelle getroffen door hevige regens ,15 door Edith Ramakers VLISSINGEN - Omwonenden van de Sint Jacobskerk in Vlis- singen werden gisteren overval len door het bericht dat er voor hun deur tot eind augustus elke vrijdag een braderie- en curiosa- markt komt. Met ingang van vandaag. Ze voorzien parkeer problemen, omdat ze zonder cu- riosamarkt al amper hun auto in de buurt kunnen parkeren. KAPELLE - Hevige regenval heeft gistermiddag rond vier uur Kapelle geteisterd. Zo erg als woensdagavond in Goes wa ren de gevolgen niet. De Kapelse brandweer moest op verschillende plekken in actie komen. Een eerste melding van wateroverlast kwam van drogis terij Looijen aan de Biezeling- sestraat. Volgens brandweercomman dant N. Wisse was het mogelijk het water weg te krijgen met spe ciale waterstofzuigers. Wateroverlast was er ook in su permarkt C1000 aan de Bieze- lingsestraat. Water kwam er op een enkele plek door het pla fond. Bij groothandel Prisma Food- shop bedrijventerrein Smokkel- hoek waren er ook 'dingetjes', al dus Wisse. Bij motel-restaurant De Caisson liep een kelder onder, hetzelfde gebeurde in het gemeentehuis. De brandweer en gemeentewer ken hebben gezamenlijk de Dijk- welseweg in Kapelle schoonge maakt. Er was door de overvloedige re genval veel grond op het weg dek gespoeld. Wisse: „We heb ben dat weggespoten." pagina 17 kwart miljoen schade door noodweer woensdag Auto in de sloot na aanrijding WOLPHAARTSDIJK - Na een aanrijding in Wolphaartsdijk is gistermiddag een 62-jarige man uit de gemeente Goes met zijn auto in de sloot beland. Bij het ongeluk, waarbij twee auto's be trokken waren, vielen geen ge- j wonden. Rond 17.00 uur reed de man over de Langedijk. Hij kreeg op het kruispunt met de Bijsterweg geen voorrang van een 79-jarige automobiliste uit de gemeente Borsele. Na de aanrijding ver loor de 62-jarige automobilist de macht over het stuur en kwam in een sloot tot stilstand. Zijn auto raakte hierbij volledig vernield, de auto van de vrouw raakte aan de voorzijde bescha- I digd. Beide bestuurders kwa men met de schrik vrij. Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE WALCHEREN Buitenruststraat 18 Postbus 8070 4330 EB MIDDELBURG Tel: 0118-493000 Fax:0118-493009 E-mail: redwalch@pzc.nl Maurits Sep (chef) I Nadia Berkelder i Edith Ramakers Miriam van den Broek Selma Osman Wendy van den Hurk Koen de Vries (sport) do VI CENTRALE REDACTIE f'l Stationspark 28 H Postbus 31 di 4460 AA GOES ce Tel: (0113)315500 m Fax:(0113)315669 te E-mail: redactie@pzc.nl cc'. INTERNET ftj www.pzc.nl te E-mail: web@pzc.nl ni cij Het idee van de wekelijkse curio- samarkt is afkomstig van Stich ting Fonteyne Aktiviteiten. De stichting is opgericht om de Vlis singse binnenstad levendig te houden als er aan de wegen en openbare ruimte gewerkt wordt. Winkeliers, onder meer in de Sint Jacobspassage en aan Oude Markt, ondervinden al eni ge tijd hinder van de bouw van het nieuwe winkelcentrum en parkeergarage De Fonteyne. Ze lopen klandizie mis. Comjc Ru.l.-imroM 1 11, telefoon (01 ia) 12 U 21. Internet www.meeut.eont VERZEKERINGEN, ITYPOTI1EKEN, MAKEL,'URDU O.G. Meen, t. under,leel vim AECON „Vandaar dat de stichting de vergunning heeft aangevraagd voor de antiekmarkt, om de loop naar de Oude Markt, de Ja cobspassage en het Bel- lamypark te stimuleren", ver klaart ambtenaar F. Borgs van de gemeente Vlissingen. Hij be looft dat de stands meteen ver plaatst worden als de parkeer problemen rond de kerk te groot zijn. De bewoners werden pas deze week geïnformeerd over de an- MEEUS Goed geregeld dus. tiekmarkt. „Dat is inderdaad te laat", vindt Borgs. „Maar door ziekte van de evenementencoör dinator is het misgegaan." Niet van deze tijd Enkele bewoners vinden het jammer dat er voor een wekelijk se curiosamarkt is gekozen. L. de Meester, die namens en kele verontruste bewoners spreekt, noemt het een folkloris tische activiteit die niet meer van deze tijd is. Vlissingen zou door Edith Ramakers VLISSINGEN - Het bouw plan van het voormalige hotel Britannia aan de boulevard in Vlissingen staat sterk onder druk. Daardoor hangt een spoedige wederopbouw van het hotel aan een zijden draad je. Het pand van hotel Britan nia staat al ruim vier jaar leeg. Volgens wethouder L. Pop- pe-de Looff van Vlissingen vindt projectontwikkelaar Loostad het huidige plan eco- zich moeten onderscheiden met bijzondere evenementen. Boven dien zijn er op de antiekmark ten spullen te koop die ook in de winkels te koop zijn. De curiosa- markt is de concurrent van de winkeliers. A. Knuijt, van Knuijt herenmo de op de Oude Markt, is het daar niet mee eens. „Hoe meer beweging voor onze deur, hoe beter", zegt de ondernemer. „Vlissingen zorgt toch ook voor veel variatie voor de bewoners nomisch niet haalbaar. De wet houder maakte deze opmer king gisteravond in de Vlis singse gemeenteraadsvergade ring. De gemeente en de projectont wikkelaar zijn al enige tijd met elkaar in overleg om het bouwplan opnieuw te bekij ken. Poppe-de Looff wilde gis teravond niet veel kwijt. Ze zei: „Voor de gemeente moet de hotelfunctie overeind blij ven. Na de zomervakantie her vatten we het overleg." Raadsleden suggereerden eer- en bezoekers. Straks begint het Straatfestival, Small Sail staat voor de deur, de kermis begint over twee weken. Dan kan er ge rust ook een wekelijkse curiosa- markt worden gehouden." Volgens Borgs zijn de parkeer problemen in de nauwe Brande- rijstraat en Lepelstraat te over zien. „We zullen erop toezien dat de meeste stands op Plein Vierwin- den en op de Oude Markt wor den geplaatst." der al dat de ontwikkelaar plannen had om de hotelfunc tie te wijzigen in een woon functie. De ontwikkelaar zou met het idee spelen om Britan nia te wijzigen in een woon zorgcomplex. Zesenhalf jaar geleden zijn de eerste plannen voor Britannia gepresenteerd. Dit bouwplan gaat uit van 156 hotelkamers en -suites, die als beleggings objecten worden aangeboden. Daarbij komen nog enkele con greszalen en ruimte voor een café/restaurant. door Emile Calon MIDDELBURG - Een professio nele bende fietsendieven was vo rig jaar zomer actief in het Zeeuwse. Vooral in het weekein de werden bij vooral kerken en sportvelden heel wat fietsen ge stolen. De politie kwam uitein delijk uit bij een kringloopwin kel in Roosendaal. De eigenaar stond gisteren voor heling te recht. In die winkel belandden heel wat van de gestolen Zeeuwse fietsen. Medewerkers van de winkel sloopten de sloten eraf, monteerden nieuwe en verkoch ten de fietsen vervolgens voor een paar honderd euro. Officier van justitie A. Flikweert zag de ondernemer (32) als de spin in het web van een criminele orga nisatie. „Hij regelde alles. Hij liet zelfs fietsen op bestelling stelen." Hoeveel fietsen er in die periode door de bende in vooral het Mid den-Zeeuwse zijn gestolen, weet niemand. Flikweert gaat ervan uit dat het om minimaal 62 fiet sen gaat die uiteindelijk bij de Roosendaalse ondernemer te recht kwamen. Maar de dieven, enkele maanden terug veroor deeld tot 21 maanden celstraf, brachten hun buit ook naar an deren toe. Flikweert deed aller minst laconiek over de fietsen diefstal. „Zoiets draagt niet bij aan het gevoel van veiligheid. Deze vorm van diefstal geeft veel ergernis. En door het verho gen van de premies door de ver zekeringsmaatschappijen, wordt iedereen financieel getrof fen." Hij eiste een celstraf van drie jaar waarvan één voorwaar delijk tegen de Roosendaalse on dernemer, die al ruim acht maanden in de gevangenis zit. Tevens vindt hij dat de man be geleiding nodig heeft van de re classering. Ook moet hij voor 4340 euro geplukt worden om dat hij, aldus de officier, mini maal zo'n bedrag heeft verdiend aan de gestolen fietsen. Advocaat S. Köller hield dé meervoudige kamer van de Mid delburgse rechtbank voor dat de verdachte nooit de bedoeling heeft gehad om te gaan hande len in gestolen fietsen. Ze be schreef hem, aan de hand van psychiatrische onderzoeken, als iemand die geen nee kan zeg4 gen. De fietsendieven wisten dat. en kwamen telkens naar hem te rug om hem hun buit te verko pen, aldus de raadsvrouw. Ze omschreef hem verder als een goedmoedige sul, iemand met een beperkt verstandelijk vermo gen. „Beslist niet iemand die lei ding geeft aan een criminele or ganisatie." Ze pleitte dan ook voor een voorwaardelijke cel straf en begeleid wonen. Uitspraak over twee weken. agenda STREEKACTIVITEITEN j BUTTINGE - Middellandse Zeetuin, Middelburgseweg 17, 10.00-16.00 uur: open dag: GAPINGE - Schotsehoek, 19.30 uur: Openluchtconcert fanfareorkest van Veeres's genoegen; MIDDELBURG Stadsschouwburg, 19.30 uur: Jazzdansshow georgani seerd door de Middelburgse Turnver- VLISSHVGEN Coosje Buskenstraat/Scheldeplein, 8.00-16.00 uur: Weekmarkt; Open Hof, 9.00 uur: Hatha yoga en om 10.35 uur Power yoga; Oranjemolen, 13.00-16.00 uur: Openstel ling gerestaureerde bunker; Wijkcentrum Aldegonde, 20.00-1.00 uur: Vrije dansavond. Advertentie Meeüs Makelaars en Staatsbosbeheer feliciteren de gemeente Middelburg en de Roosevelt Academy met de aankoop van de Toorenvliedt 11 villa met koetshuis voor het vestigen van de 11 Roosevelt Academy Gelijk doeim! (Advertentie) Elektrotechniek studeren? de HZ biedt een pure studie elektrotechniek voor MBO'ers Elektro. Doe het in 3 jaar! www.hz.nl tel.: 0118 - 489 229 HogeschoolZeeland vrijdag 1 juli 2005 Award voor Van den Tol BURGH-HAAMSTEDE - Dorien van den Tol heeft de Kunstschouw Award 2005 gewonnen. De award is een aanmoedigingsprijs voor jonge kunstenaars die deelne men aan de jaarlijkse kunstmanifestatie op Schou- wen-Duiveland. Schilderes Van der Tol voldoet volgens de jury aan alle criteria om de award te winnen: jong, beginnend kunste naar met een veelbelovend oeuvre. De uit Breda afkomsti ge Van den Tol exposeerde tijdens de Kunstschouw in Hoeve Batenburg in Ellemeet. Younes (14) mist zijn Moorse landschilpad Stoffeltje. Die is weggelopen en verblijft in Iguana (boven) maar mag niet meer terug. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Een neushoorn in je huis is verboden, maar ja, die past dan ook niet in een plastic groentenkist. En die sukkelt niet achter een rode pyama- broek aan. En voor een tomaatje meer of minder draait-ie zijn poot niet om. Stoffeltje deed dat wel. Alleen moet zijn baasje Younes na zeven jaar af stand doen van de Moorse landschild pad. 'Geef Stoffeltje een generaal pardon', staat te lezen op de smeekbede aan het ministerie van Landbouw. Het blaadje is inmiddels gefaxt naar Den Haag, maar Webby van den Berg blijft het vastgrijpen, overlezen en overdenken. „Misschien vinden ze het stom, maar Stoffeltje betekent veel voor ons gezin. Ik kan er al nachten 'niet van slapen." Stoffeltje, dat is een schildpad. Een Moorse Landschildpad om precies te zijn. Hij is een centimeter of vijftien lang, bruin van kleur en hij eet, nee zelfs vréét, een kilo tomaten per week. Stoffeltje schuifelt het liefst tussen maagdenpalmen door en mag zich graag verstoppen onder een baksteen. Zijn winterslaap houdt hij in een plas tic groentenkist, met wat hooi erin. Maar zodra de zon begint te schijnen, druipt de schildpad af naar de achter tuin. Want warmte, dat doet het beestje goed. Misschien ook niet zo gek, als je bedenkt waar zijn soort vandaan komt. Zuid-Europa, Klein-Azië, Noord-Afri- ka. Stuk voor stuk warme gebieden. „Ja, dat merkten we ook wel", vertelt moeder Webby. „In de zomer was Stof feltje op zijn best. Dan rende hij rond, echt rennen, en wist niet hoe snel hij zijn tomaatjes moest opeten. Tomaten, daar was hij gek op. Elke ochtend, als ik in de keuken boterhammen stond te smeren, kwam hij naar binnen. Dan wist hij dat hij een tomaatje kreeg." Maar hoe lang zijn tomaatje afgelopen zaterdag ook op het aanrecht bleef lig gen: geen Stoffeltje. „Er klopt iets niet, dacht ik meteen. Hij bleef zo lang weg." Na wat rondvragen bleek dat een buur- jochie van vier vrijdag het tuinhekje bij de familie heeft laten openstaan. Stof feltje moest zijn weggelopen. Samen met de kinderen uit de buurt zette zoon Younes, die al zeven jaar voor het dier tje zorgt, een zoekactie op touw. Ze bel den bij buren aan, om te vragen of ze de schildpad hadden gesignaleerd, gingen langs dierenasiels en deelden honderd vijftig flyers met 'Gezocht: Stoffeltje' uit. Tot de overbuurman belde. Hij had de schildpad bijna aangereden, toen die zonder omkijken de drempel overstak. Het beestje zou intussen bij Iguana zijn. Maar daar vertelden ze Younes van geen Stoffel te weten. Moeder Webby stoof woedend naar het politiebureau. „Aangifte van ontvoering kon niet, dus heb ik hem als vermist opgegeven. Na wat heen-en-weer gebeld te hebben met Iguana, bleek dat ze hem wel hadden. foto Lex de Meester Ze wilden hem niet teruggeven, want Stoffeltje blijkt een bedreigde dier soort. Hoe konden wij dat nou weten?" Webby werd voor de keuze gesteld. Of vrijwillig afstand doen, of het tot een rechtszaak laten komen. Alleen liep ze dan kans op een boete van 1500 euro en een strafblad. Iets wat ze als beveili gingsbeambte niet kan gebruiken. „Ik probeer met die smeekbrief aan het ministerie alsnog een vergunning te krij gen. Alleen, als het niet binnen 24 uur lukt, zijn we Stoffeltje kwijt. Het is ijde- le hoop dat we hem nog terugkrijgen." Dat denkt ook Ad Bom, reptielenvader bij Iguana. „Kijk, een Moorseland- schildpad is net zo beschermd als een neushoorn. Het verbaast niemand dat je die niet in huis mag hebben. Toch is het net zo moeilijk om goed voor een schild pad te zorgen. Ze zien er heel vertede rend uit, maar het zijn echt aparte bees ten. Nederland is gemiddeld tien gra den te koud voor een schildpadwaardig bestaan. Vandaar dat er hier geen rond lopen." Bovendien heb je heel specifieke papie ren nodig om ervoor te mogen zorgen. „En die heeft de familie niet. Ze weten niet of het dier in Nederland is geboren, omdat ze hem via via hebben gekregen. Ze voldoen gewoon niet aan de voor waarden. Dus krijgen ze hem niet terug. Niet omdat ik hem zo graag wil hebben, want ik kom om in de beesten. Ik wil ge woon dat er goed voor wordt gezorgd. Daarom gaat hij naar een dierentuin." Webby is er verdrietig van. Ze heeft haar zoon gezegd dat hij vandaag maar moet actievoeren bij Iguana. Younes zegt dat kinderen uit de buurt meedoen. „We gaan handtekeningen verzamelen. Beetje schreeuwen enzo. Misschien dat ze zich dan bedenken. Want eigenlijk hoort Stoffeltje gewoon bij ons." Bad Hair Day ronde verder ZIERIKZEE - De Schouws-Walcherse band Bad Hair Day is weer een ronde verder in de zogeheten Clash of the Coverbands, een landelijk competitie voor coverbands. Met een energiek en dynamisch optreden wist Bad Hair Day tijdens de dinsdag gehouden voorronde zowel het pu bliek als de vakjury te imponeren. Het resultaat was dat de band als publiekswinnaar uit de bus kwam en daar mee een plaats verdiende in de regiofinale in Goes. Bad Hair Day is zaterdag te zien en te horen tijdens de Delta Week in Zierikzee. Kloetingse molen niet voor Goes GOES - De gemeente Goes ziet af van pogingen om de mo len van Kloetinge te kopen. De eigenaar vraagt veel te veel geld voor het monument. Goes wilde de molen kopen omdat er steeds meer gebre ken aan komen. Als die niet worden hersteld, wordt het al snel erg kostbaar om een molen maalklaar te houden. Een eigenaar van een monument kan niet tot conservering worden verplicht. Burgemeester en wethouders besloten deze week dan maai' te berusten in verdere aftakeling. Pas als zich veiligheidsrisico's voordoen, kan de gemeente ingrijpen. Subsidie steiger zwembad Borssele BORSSELE - Zwemclub Borssele krijgt duizend euro sub sidie van de gemeente Borsele voor het aanschaffen van een drijfsteiger. De drijfsteiger is al aangebracht bij het strandje van Borssele aan de Westerschelde, aan het ein de van de Kaaiweg. De voorziening is bedoeld om bootjes aan vast te leggen, waardoor zwemmers veiliger in het wa ter kunnen. Vooral booteigenaren zijn actief in zwemclub Borssele. Zij gebruiken hun bootjes met name om mee te waterskiën. Zwemclub Borssele heeft tot doel het eigen strandje te onderhouden en aantrekkelijker te maken. Via de club is er zand tegen de dijk gestort. Jaarlijks wordt een plateau op de duiktoren gezet voor zwemmers. Een nieuw idee is extra afvalbakken te plaatsen. Ramkraak garagebedrijf in Goes GOES - Bij een garagebedrijf aan de Livingstoneweg in Goes is woensdagavond rond tien voor negen een ram kraak gepleegd. Een Mercedes is meegenomen. De wagen is later zonder bestuurder op de rotonde aan de Anthony Fokkerstraat in Goes aangetroffen. De politie roept getui gen van de inbraak op zich te melden bij het politiebu reau aan de Valckeslotlaan in Goes of telefonisch 0900- 8844.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 15