PZC Ambitie A-theater niet vervlogen Eén sociale dienst voor heel Walcheren Raad Vlissingen kiest voor Film by the Sea Eigen budget voor speeltuinen sale bulthaup OPRUIMING Schoeisel 50% KORTING Middelburg wil culturele hoofdstad van Zeeland blijven I Redactie: 0113-315649 www.pzc.nl E-mail:redactie@pzc.nl Postbus 314460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal: 020-4562500. vrijdag 1 juli 2005 Ovaa hoopt op debuut in grand prix Onze showroomkeukens worden vervangen. Nu tijdelijk unieke en zeer aantrekkelijke aanbiedingen. Slabbekoorn Interieurbouw Livingstoneweg 50 Gpes Door de verhoging van de jaarlijkse gemeentelijke subsidie hebben de speeltuinverenigingen in Aagtekerke, Biggekerke, Grijpskerke en Meliskerke voortaan de zekerheid dat er geld genoeg is voor het onderhoud en de vervanging van de toestellen. foto Lex de Meester door Miriam van den Broek AAGTEKERKE - De speeltuinverenigingen in Aagte kerke, Biggekerke, Grijpskerke en Meliskerke hoeven niet langer bij de gemeente aan te kloppen als een speel toestel aan vervanging toe is. De speeltuinen krijgen voortaan een eigen budget. Dit is gisteravond vastge legd in een overeenkomst tussen de verenigingen en de gemeente. „Voorheen kregen we jaarlijks een betrekkelijk klein be drag", vertelt voorzitter C. Landré van de speeltuinver eniging in Biggekerke. „Onze vereniging kreeg voorheen 1250 euro subsidie. Daarvan konden we net de speeltuin onderhouden. Roest verwijderen, opnieuw schilderen. Dat soort din gen. Maar als er toestellen aan vervanging toe waren, moesten we de gemeente om extra subsidie vragen. De ene keer kregen we die wel en de andere keer niet, om dat er gewoon geen geld voor was. We wisten eigenlijk nooit echt waar we aan toe waren. Deden alles een beet je ad hoe." De gemeente heeft inmiddels besloten de subsidie aan de vier speeltuinen te verhogen met 12.000 euro in to taal. „Dat lijkt veel, maar het is het gemiddelde bedrag dat we jaarlijks aan nieuwe toestellen kwijt waren", ver telt Landré. „Het grote verschil voor ons is dat we niet meer op incidentele basis hoeven te werken. We kunnen het vervangen van toestellen nu beter plannen." Welke eisen In de overeenkomst is verder precies vastgelegd wie waarvoor verantwoordelijk is, aan welke eisen de speel tuinen moeten voldoen en bij welke leveranciers nieuwe speeltoestellen gekocht moeten worden. De overeen komst loopt tien jaar. Elk jaar vindt er een gesprek tussen de speeltuinen en de gemeente plaats en over drie jaar wordt de nieuwe si tuatie geëvalueerd. (Advertentie) Café. Restaurant (Advertentie) Perzische tapijten mnfjik de )(il ét? Bosstraat 24 BoZ 0164 - 242216 door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - De fusie is een feit: Walcheren krijgt één socia le dienst. De gemeenteraden van Vlissingen en Veere hebben daar gisteravond mee inge stemd. Eerder zegde Middel burg al medewerking toe. Het kostte in Vlissingen nog wat verbaal getouwtrek om de voor delen van zo'n fusie duidelijk te krijgen. Zo vroeg J. Koppejan van de RPCU nadrukkelijk om het voortbestaan van de cliën tenraad aan wethouder E. Wal- rave (PvdA). „De sociale situa tie in Vlissingen moet wel goed in beeld blijven. De cliënten raad heeft goed contact met de Vlissingers en die drempel moet zo laag mogelijk blijven." De wethouder beloofde daar reke ning mee te houden. K. van El- burg van de Lokale Partij Vlis- singen (LPV) zei principieel te gen centralisering te zijn. „Mid delburg is moeilijk bereikbaar voor zwakkeren. Bovendien ver wijs ik naar Waalwijk, waar de dienst niet werkt." Datzelfde merkte T. de Roos van de SP op. „En in Schijndel en Roermond ging het mis." Maar slechte werkverhoudingen kom je op el ke afdeling tegen, waarschuwde de wethouder. Tegen het voor stel stemden vervolgens de SP, GroenLinks, de LPV en de Par tij Souburg Ritthem. Die tien raadsleden konden niet op tegen het aantal voorstanders in de raad en dus is Vlissingen er klaar voor. Ook Veere stemde voor. Het CDA, dat eerder liet weten enorm te worstelen met het voorstel, stemde eveneens in met de fusie. „De constructie met de front- en backoffice vin den wij nog steeds een onaan vaardbare keuze", zei fractie voorzitter K. Wouters Kleine- pier. „Maar we hebben gekeken naar de gevolgen voor onze cliënten en ik kan zeggen dat ons vertrouwen in een gezamen lijke sociale dienst is gegroeid." Alleen J. Reijnhoudt van het CDA stemde tegen het voorstel. „Het is al gezegd: we hebben als Veere weinig te winnen en veel te verliezen. Onze klanten zijn uiterst tevreden over de huidige gang van zaken", zei Reijnhoudt in zijn stemverklaring. „Een bij komend nadeel - naast de front en backoffice - is de gemeen schappelijke regeling zelf. Mid delburg en Vlissingen hebben in het geval van de gezamenlijke sociale dienst Veere nodig om in aanmerking te komen voor een subsidie van 1,3 miljoen euro. Maar als het gaat om de invoe ring van een kortingskaart voor minima, hebben ze ons niet no dig. Rationeel zou ik tegen dit voorstel 'ja' kunnen zeggen. Maar gevoelsmatig kan ik er toch niet mee instemmen. Ik hoop dat later blijkt dat ik onge lijk heb." Wethouder W. van Ta- tenhove toonde begrip voor het standpunt van Reijnhoudt. „Ve len van ons hebben er hetzelfde gevoel bij. Maar de rationele be nadering en de subsidie van het ministerie hebben ons over de grens getrokken." Hoewel de an dere fracties ook vinden dat de Veerse sociale dienst het op dit moment goed doet, zien zij de noodzaak van de samenwerking in. „We zouden op termijn te ma ken krijgen met flinke automati seringskosten als we niet mee doen aan de intergemeentelijke sociale dienst", zei K. Roelse van de VVD. „En de wetgeving wordt zo complex dat we waar schijnlijk deskundigheid zou den moeten inkopen." dcjipr Edith Ramakers VLISSINGEN - Het Vlissingse filmfestival Film by the Sea kan voflgend jaar op evenveel subsi dise rekenen als dit jaar. Dat is een van de opdrachten die de ge meenteraad van Vlissingen gis teravond heeft gegeven aan het college van B en W. Im totaal heeft de gemeenteraad het college met een extra bezui nigingsoperatie opgezadeld van cifrea 110.000 euro voor volgend jaar. Uit de vergadexing van de voorjaarsnota bleek gisteren dat de raad andere keuzes maakt dan het college. De raad vreest dat de bezuiniging van circa 100.000 euro, die het college voor het filmfestival in petto had, het einde daarvan bete kent. Er was dan ook brede steun voor de motie van de Loka le Partij Vlissingen (LPV) en die van het CDA, om niet te korten op het festival. In november, bij behandeling van de jaarlijkse be- grotingsraad, moet blijken hoe het college reageert op de signa len die de raad gisteren gaf. Het begrotingstekort voor Vlis singen loopt ook zonder deze jongste opdracht al op tot circa 3,6 miljoen euro. Plet college had voorgesteld om een belang rijk deel van het begrotingste kort terug te halen door de riool rechten en afvalstoffenheffing te verhogen van 195 naar 270 eu ro per jaar. Moties om die heffin gen minder rigoureus te maken, haalden het gisteren niet. Toch is het nog mogelijk dat de Vlis- singer volgend jaar ontzien wordt. Een motie van het CDA om te onderzoeken of de kosten die te maken hebben met de ver werving van het ScheldeteiTein, 1,6 miljoen euro, kunnen wor den overgeheveld van de gewo ne begroting naar de aparte post van het Grondbedrijf, haal de het met ruime meerderheid. Daardoor wordt de gemeentelij ke begroting met 1,6 miljoen eu ro minder belast. Als uit dat onderzoek blijkt dat daaraan geen zware risico's kle ven voor de verdere stedenbouw kundige ontwikkeling van het Scheldeterrein, dan zal deze 1,6 miljoen euro ingezet worden voor lastenverlichting van de Soberheid Met nipte meerderheid werd een motie van de Partij Souburg Rit them (PSR) aangenomen. Daar in werd gesteld dat de opknap beurt voor Arsenaalplein, de Zeilmarkt en het De Ruyter- plein uitgesteld kan worden. Re den hiervoor is dat de PSR vindt dat in tijden van soberheid ver fraaiing van deze pleinen niet aan de orde is. Het college wilde ook tornen aan de post vervoerskosten van 25.000 euro voor het school zwemmen. Daar heeft de raad een stokje voor gestoken. De raad herinnerde het college er aan dat bij de bouw van het nieuwe stadsgewestelijke zwem bad in Vrijburg afgesproken is dat vervoer naar en van het zwembad vergoed zou blijven. (Advertentie) i pzc 'i I spaar I zegel I I 3 I Hierbij de spaarzegel voor de spaaractie i.s.m de Free Record Shop. Iedere dag staat er een spaarzegel in de krant met een nummer, u heeft slechts nummer 1 t/m 3 nodig voor uw spaarkaart. Deze actie loopt tot en met 23 juli. Alleen orginele spaarzegels uit de krant op orginele spaarkaarten zijn geldig. De spaar kaarten staan op 25,29 juni en 2 juli in de PZC. zeeuwse almanak De Goesenaar is de vijftig reeds ruimschoots gepas seerd, maar desondanks nog zeer modebewust. Zijn garde robe omvat overhemden en po lo's van eigentijds fabrikaat, strak gesneden pantalons, fraaie colberts en modieus vormgegeven spijkerbroeken. Hij mag daarmee graag pron ken. Menigmaal betreedt hij - na alweer een nieuwe aan schaf - zijn kantoor met een houding die uitstraalt: 'Kijk mij er nu toch weer eens mooi bij lopen'. Gisteren stapte hij het bureau binnen met een nieuw schoei sel - van die schoenen die men vaak in de betere sportwinkel aantreft; vervaar digd van soepel leder en voor zien van stoere strepen. De reacties van de collega's vari eerden nogal. Ze liepen uit een van een neutraal 'tjonge, tjonge' tot een voorzichtig 'is dat niet iets té jeugdig voor jou?' De meest vernietigende recensie kivam echter van de koffiejuffrouw: 'Gisteravond bij het bowlen vergeten je schoenen weer om te wisse len?' OPRUIMING TOT op onze tuinmeubelen Markt 73, Middelburg Tel. (01 IS) 650151 door Maurits Sep MIDDELBURG - De gemeente raad van Middelburg neemt niet zonder slag of stoot afscheid van het A-theater. De ambitie blijft om de culturele hoofdstad van Zeeland te blijven, inclusief een grote schouwburg. Die mag echter niet meer kosten dan de 33,2 miljoen die ervoor is uitge trokken. Een andere locatie is wel acceptabel. GroenLinks, vindt die locaties interessant, maar twijfelt hevig aan de status A-theater. De PPM pleitte voor de locatie van de huidige schouwburg aan het Molenwater. Die plek viel eer der af omdat die te klein is, maar H. Akdag beloofde het te gendeel te zullen bewijzen. Maar de PPM neemt dan ook ge noegen met 'een theater op Mid delburgse schaal'. De knoop wordt doorgehakt op 5 september. Dan wordt ook de positie van Van 't Westeinde als wethouder geëvalueerd. De PPM drong gisteren al aan op onmiddellijk aftreden. SGP' er C. Dekker constateerde dat al voordat de bouwput bezweek, bekend moet zijn geweest dat die gammel was, maar dat de wethouder het tegendeel heeft beweerd. Hij wil in september de politieke rekening vereffe nen. R. van Eij kelenburg stelde vast dat de ene grote klus die Van 't Westeinde moest vol tooien, op alle fronten is mis lukt. Hij verweet de wethouder zelfs 'incompetentie, halve waar heden en leugens'. Van 't West einde blijft voorlopig zitten en zei het oordeel van de raad in september te zullen afwachten. Goes scoort met jeugdbeleid GOES - Goes scoort goed met vooi'zieningen voor jonge ren in vergelijking met andere gemeenten in Zeeland en de rest van Nederland, volgens onderzoek van de provin ciale welzijnsorganisatie Scoop. Alleen voor de groep jon geren van dertien tot zeventien jaar is er buiten de sport niet zoveel te doen. Zo missen jongeren die door Scoop zijn gesproken een bioscoop. Aan die wens wordt vol daan. Bij de Zeelandhallen komt een cinema. In Goes zijn ook te weinig evenementen speciaal voor jongeren. Er moeten meer festivals en pop-optredens komen. In Goes is daarvoor het jeugdplatform opgericht. Dat heeft on langs op de Grote Markt in het kader van Goes 600 jaar stad een popfestival gehouden. Voor dertien- tot zeven- tienjai'igen die vaak nog niet alleen uit mogen, worden in middels ook geregeld speciale jongerendisco's gehouden. Nogal wat jongeren weten niet goed wat er te doen is. Een speciale jongeren website met een duidelijke agenda moet uitkomst bieden. Ook is een jongereninformatiepunt no dig waar jongeren met allerlei vragen terecht kunnen. Deze combinatie van signalen zond de raadscommissie maat schappelijke zaken gisteravond I uit naar wethouder A, van 't Westeinde. Hij beloofde in beeld 1 te brengen wat er voor het be- j schikbare geld gebouwd kan worden op verschillende loca ties en waar het geld vandaan 1 gehaald kan worden om toch een A-theater te bouwen. „Maar een A-theater voor dit budget kan echt niet meer", stelde hij. I Diverse fracties waren daarvan allerminst overtuigd. De WD i bracht een duidelijke scheiding aan tussen enerzijds de proble men met de bouwput voor de parkeerkelder en anderzijds het theater. „We praten nog steeds over de parkeergarage. Het bud- i gët voor het theater is toch nog niet aangesproken", stelde E. de Visser (VVD). Wat VVD en CDA betreft mag het A-theater ook nog best aan de Zuidsingel komen. Het CDA ziet ook wel wat in de Mortiere. PvdA, D66 en Middelburg Trans parant willen voor een grote schouwburg uitwijken naar een andere plek. De PvdA schoof i haar oude voorkeui-en weer naar voren: De Punt en het Hof vanTange/de Kloveniersdoelen. I Van 't Westeindes eigen partij, (Advertentie) Auto-inbraak in Biervliet BIERVLIET - In de Gentsestraat in Biervliet is tussen woensdag 19.30 uur en donderdag 11.00 uur ingebroken in een geparkeerde auto. Uit de auto werden diverse spul len weggenomen, waaronder de geluidsapparatuur en een portemonnee. Navigatiesysteem gestolen KAPELLE - Op een bedrijfsterrein aan de Rijksweg in Kapelle is in de nacht van woensdag op donderdag inge broken in een vrachtwagen. Uit de auto werd het naviga tiesysteem weggenomen. Ruitentikkers aangehouden ZAAMSLAG - In Zaamslag zijn gisteravond rond 19.00 uur drie jongens uit de gemeente Temeuzen aangehou den. De drie jongens, in de leeftijd van dertien tot zestien jaar, worden ervan verdacht ruiten te hebben vernield van een kiosk op het Plein. (Advertentie) (Advertentie) De lezerstour begint weer! Kijk elders in deze krant om deel te nemen aan dit sportspel! het alfabet van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 13