Kleine foutjes kunnen grote val inleiden 2 t/m 24 juli toux reed hij in de laatste 500 meter Landis en Leipheimer snoeihard uit het wiel. De bergritten erna kwam hij geen moment in de problemen en op de slotdag won hij na zeven loodzwa re rondjes over het voormalige WK-parkoers van Sallanches demon stratief de spurt van de groep, die er niet in was geslaagd zijn beide ploeg genoten Hincapie en Popovitsj te ach terhalen. Conclusie van het kamp Armstrong: de topvorm komt er aan en het gevoel is beter dan een jaar gele den vlak voor de Tour. Weg interne on zekerheid. Laat maar komen die Tour. De concurrenten dan. Ivan Basso (CSC) kreeg een gevoelige tik in de Gi ro. Hij bleek niet in staat in een min der sterk bezet deelnemersveld drie weken op het hoogste niveau te preste ren. Weliswaar vanwege maagproble men, maar gezond blijven is ook een voorwaarde om Armstrong te kunnen opvolgen. Floyd Landis (Phonak) los te in de Dauphiné de rol op de Joux Plane. Iban Mayo is nog geen schim van de man die vorig jaar heerste in de Dauphiné Libéré. Hij is al onzicht baar sinds de UCI zijn ploeg Euskaltel waarschuwde de grenzen van de medi sche begeleiding niet nog verder te gaan opzoeken. Roberto Heras en Jose- ba Beloki (van Liberty Seguros) fiet sen al even naamloos mee dit jaar. Dit in tegenstelling tot de jongere renners van hun ploeg. „Je hebt de ervaring van het kopman schap en omgaan met de druk nodig om hoog te eindigen in het klasse ment", weet Levi Leipheimer sinds kort. Heras en Beloki hebben die erva ring, maar hebben ze ook de benen om Armstrong pijn te doen? Leipheimer is verder dan de twee Spanjaarden. De eerste plaats lijkt hem echter nog te hoog gegrepen. Hij wacht liever nog een jaartje. En zo zit de wachtka mer weer vol met renners die nog al tijd onder de indruk zijn van de wiel renner Armstrong, die zijn missies met evenveel precisie lijkt voor te be reiden en uit te voeren als destijds de Nasa, toen die met de astronaut Am- strong de maan veroverde. Hij heeft meer ervaring dan wie ook met het naar zich toe halen van een grote ronde. Van alle concurrenten weet alleen Jan Ullrich wat er bij komt kijken om de Tour te winnen. En dus kun je je andermaal afvragen wie anders dan hij de ronde kan win nen. Maar is daarmee de ronde op voorhand al gereden en beslist? De les van 1996 leert van niet. Kleine foutjes kunnen een grote val inleiden. Arm strong maakte ze al eerder, zoals in 2003 toen hij voor de start van een bloedhete tijdrit vergat te drinken. In- durain vergat ooit te eten. Het groot ste gevaar schuilt echter in de afgelo pen winter. Armstrong is weer zo goed als altijd. Alleen, heeft hij ook de basis om drie weken achtereen iedere dag 'as good as ever' te zijn? Het is maar dat de renners in de wachtka mer er rekening mee houden. Ad Pertij s donderdag 30 juni 2005 Negen jaar geleden leek Miguel In- durain klaar te zijn voor zijn zes de Tourzege. Hij had de Dauphiné Libéré op de laatste dag naar zich toe getrokken en de ploegleiding van Ba- nesto liet weten dat hun Grote Zwij ger weer helemaal op schema zat. De concurrentie bestond grotendeels uit de verslagenen van de vijf jaren ervoor. In mentaal opzicht stond de Spanjaard daarom bij de start van de ronde (in Den Bosch) al weer voor op punten. Oké, Indurain werd een dagje ouder, maar wie anders dan hij, kon de Tour van 1996 winnen? De afloop is bekend. In de eerste grote bergrit kreeg Indurain een hongerklop en plots ervaarden de verslagenen van vroeger dat El Rey overwinnelijk was. Bjame Riis pakte het geel in Pa rijs en Miguel Indurain kwam niet verder dan de elfde plaats. Nu negen jaar later lijkt Lance Arm strong klaar te zijn voor zijn zevende Tourzege. Even was er het idee dat de Amerikaan de teugels dermate had la ten vieren in de wintermaanden, dat hij onmogelijk nog de Tour zou kun nen domineren als hij zes jaar heeft gedaan, maar na de Dauphiné Libéré, constateerde zijn voormalige ploegge noot en huidige uitdager Floyd Lan dis (Phonak) dat Lance weer 'as good as ever' is. Ook zijn ploeg (dit jaar Discovery Channel geheten) lijkt er klaar voor. Allemaal tot grote opluchting van de teamleiding, die een tijdlang niet wist wat te doen nadat de 'chef' had laten doorschemeren misschien wel nooit meer een ronde te rijden. Paolo Savol- delli werd gehaald als overgangs kopman. Yaroslav Popovitsj ingelijfd als de man voor de toekomst. In de volle wachtkamer durf den enkele renners te gaan dro- men dat hun moment mogelijk ging aanbreken. Tot Arm- j strong liet weten nog één I keer de Tour te rijden. Ook al omdat hij dat contractueel ver plicht is. In Parijs-Nice was de Ameri kaan een soort Jan Ullrich, die verre van fit uit de winter was gekomen. Je hoorde en zag de mensen in de wacht kamer denken: zou hij het dan toch niet langer kunnen opbrengen om al les aan de kant te zetten voor een vol gende Tourzege. Een aangekondigde belangrijke persconferentie half april voedde die hoop. Armstrong liet ech ter slechts weten het na deze Tour he lemaal voor gezien te houden. Tot die tijd ging hij er nog een keer voor. Nu kort voor de start van de Tour in de Vendee lijken de renners in de wachtkamer weer terug bij af. Op de eerste plaats omdat Armstrong zo goed is als altijd. In de tijdrit van de Dauphiné Libéré, zijn eer ste echte wedstrijd sinds maan den, hield hij de schade op de specialisten binnen de Op weg naar top van de Mont Ven- foto's EPA, ANP en GPD Lance Armstrong wil de Tour de France voor de zevende keer winnen. De voornaamste concurrenten lijken Jan Ullrich (rechtsboven), Ivan Basso (rechtsonder) en Iban Mayo (linksonder)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 53