Parkeren op Markt moet blijven Extreem hete Zomer Deals 89, PZC Aazet Vierdaagse is net vakantie Business Center Strandwachten Sluis praten zonder storing Alleen vrijdag 1 juli geldig 15 Ondernemers Terneuzen vrezen omzetverlies Ambtenaren Hulst kwistig met geld Trainen voor Nijmegen Kreek onschadelijk voor landbouw Motorrijder in het gevang Sluiskil is rattenplaag beu agenda bij nader inzien )e Vlaswiek zet le deuren open IA GigaVoordeel donderdag 30 juni 2005 door Raymond de Frel CADZAND - De strandwachten in de gemeente Sluis kunnen el kaar voortaan door een nieuw communicatiesysteem over gro te afstanden bereiken, zonder dat er nog sprake is van ruis op de lijn. De communicatie tussen de West-Zeeuws-Vlaamse strand- wachtposten vindt vanaf dit zo merseizoen plaats via de Bel gische netwerkoperator Entro- pia, dat de techniek 'trunking' aanbiedt, een methode waarbij radiokanalen op een efficiënte wijze toegekend en vrijgemaakt worden voor verschillende spreekgroepen. Een digitaal netwerk beheert al le communicaties, wat het ge bruikersgemak verhoogt. Een looppatrouille in Breskens kan nu zonder enige ruis met colle ga's in Cadzand communiceren. Tot voor kort was communicatie tussen twee portofoons over de ze afstand praktisch onmoge lijk. Voorzitter M. Jagersma van RSG-Safety, dat de stranden in Sluis bewaakt: „Vroeger moest je bijvoorbeeld heel hard door de portofoon roepen, omdat er op de achtergrond een motor ronkte. Dat is nu voorbij. Daar naast kunnen we nu direct met elkaar communiceren. En een noodknop kan al het onderlinge radioverkeer in één keer stilleg gen. Dus hoef je nu in geval van nood niet meer te hopen dat ie mand je boodschap hoort, je weet het nu zeker." (Advertentie) Elektrotechniek STUDEREN De HZ BIEDT EEN PURE STUDIE ElEKTROTECHNIEi- WAARIt, je KUNT specialiseren IN Technische Informatica OF... Gelijk doem! www.hz.nl tel.: 0118 489 229 Sinds 1996 lopen personeelsleden van Morres samen de Vierdaagse. door Patricia de Ryck HULST - De wandelaars hebben er het hele jaar naar toegeleefd. En 19 juli is het dan eindelijk zover. Dan start dé vierdaagse van Nederland. Dit jaar ver trekt een groep medewerkers van Mor res Wonen voor de tiende keer richting Nijmegen. „In 1996 zijn we voor het eerst met een groep van ongeveer twintig mensen, overwegend Morrespersoneel, naar Nij megen getrokken. Dit gebeurde op ini tiatief van Fokke Linssen. Hij had de vierdaagse al enkele malen volbracht en het leek hem een leuk plan om dit eens met enkele collega's te doen. On der het motto 'dit moet je eens in je le ven hebben meegemaakt' is er toen een oproep in het personeelsblad gezet", vertelt Henri van der Sluis. Inmiddels is de groep uitgegroeid tot tachtig wandelaars, in leeftijd varië rend van twintig tot ruim in de zeven- tig. De lopers komen vooral uit de nmge- ving van Hulst en Deventer, waarMör- res Wonen ook een vestiging heeft. Naast de wandelaars gaat er elk jaar: ook een aantal vrijwilligers mee, die op de routes een drietal rustposten inrich ten. Van der Sluis: „Daar kunnen we even wat eten en drinken. In principe zijn deze posten bedoeld voor ome wair- delaars, maar geheel in de sfeeryan de vierdaagse mogen anderen ook ran om ze voorzieningen gebruikmaken, zo lang er maar stoelen vrij zijn. De vrijwil- lers zijn partners, familieledenen vrien den van wandelaars die besmet zijn met het vierdaagse-virus, maar omverschil- lendereden niet van start {aan." Dit jaar slapen de deelnemers iveer in een ruim van kleedruimtes en louches voor ziene sporthal in het centnm van Nij megen. „We ontbijten in de kantire en 's mid dags en 's avonds praten ve er gezellig na over van alles en nog vrat. De sfeer is heel gemoedelijk. Dat gelet voor heel de vierdaagse. Het voelt net ils vakantie: beetje wandelen, terrasje likken, hapje eten en een praatje maker." De lopers hebben als voonereiding al heel wat kilometers gekuèrd. Er zijn zelfs deelnemers die elk veekend op pad waren. „Er zijn binnen onze groep diverse wandelaars die degrens van vijf tigduizend gewandelde kiometers al ge- foto Peter Nicolai passeerd zijn. De avondvierdaagsen in de omgeving, zoals Axel, Hulst, Sint Jansteen en Koewacht, grijpen we aan om gezamenlijk wat kilometers af te leg gen", vertelt Van der Sluis. De sfeer binnen de groep is volgens Van der Sluis geweldig. Ondanks dat het bij de club vooral om de gezelligheid draait, telt de prestatie ook mee. „We doen er zoveel mogelijk aan om ieder die het moeilijk heeft over het dode punt heen te praten. Voor zover me disch verantwoord proberen we door te lopen." Iedereen mag zelf kiezen welke afstand hij of zij loopt: dertig, veertig of vijftig kilometer in eigen wandeltempo. Dat maakt het wel lastig om samen te lopen. Maar de laatste dag lopen de Morres- deelnemers de afsluitende tien kilome ter gezamenlijk. „Ondanks de vermoei de en pijnlijke voeten lopen we dat laat ste stukkie feestend en zingend uit." HULST - De PvdA-fractie in Hulst vermoedt dat ambte naren wat al te kwistig zijn omgesprongen met gemeen schapsgeld. R. van Domburg bracht dat gisteravond te berde tijdens de vergadering van de adviescommissie voor Algemene Bestuurlijke Zaken. Volgens Van Domburg heeft de gemeente een aantal dienstauto's besteld die in een licht afwijkende kleur wer den geleverd. De dienstvoertuigen zijn vervolgens, aldus de PvdA, op kosten van de gemeente opnieuw gespoten en van de gemeentelijke beeldmerken voorzien. Volgens Van Domburg mag de gemeente niet zo ruimhartig met geld omspringen in een periode dat Hulst de broekriem moet aanhalen. Burgemeester J.F. Mulder laat het uitzoeken. HOEK - Het graven van een kreek ten zuiden van de Lan- geweg bij Hoek hoeft geen schade mee te brengen voor de omliggende agrarische bedrijven. Gedeputeerde Staten adviseren de Raad van State daarom het beroep tegen de aanleg van de kreek ongegrond te verklaren. De agrari sche buren vrezen voor een waardevermindering van hun bedrijf, schade aan gewassen, beperking in de bedrijfsvoe ring en -ontwikkeling en wateroverlast. Onderzoek wijst volgens de provincie uit dat direct na de graafwerkzaamheden het grondwaterpeil wat zal zakken. Maar door het karwei int te voeren in oktober en novem ber kan het risico van eventuele droogteschade tot een mi nimum worden beperkt. Aangenomen wordt dat na onge veer een half jaar het oorspronkelijke grondwaterpeil weer hersteld is. Het argument dat een kreek niet in de agrarische omgeving past, doet er volgens de provincie niet toe. In het nieuwe bestemmingsplan Buitengebied krijgt het bewuste perceel een natuurbestemming. WESTDORPE - Een 34-jarige motorrijder uit Sas van Gent belandde deze week in de Middelburgse gevangenis nadat hij door de marechaussee werd aangehouden bij de grens. De motorrijder, die uit de richting Zelzate kwam, probeerde een controle op de Tractaatweg bij Westdorpe te voorkomen door op het laatste moment de sluiproute via de Vissersverkorting in te slaan. Ook daar stond een patrouille van de marechaussee, die er achter kwam dat de man nog 104 dagen gevangenisstraf 'tegoed' had. Daar naast was zijn motor niet verzekerd en het kenteken on geldig verklaard. De man had bovendien zijn rijbewijs al eerder moeten inleveren, vanwege een rijontzegging van tien maanden. De motor is in beslag genomen en het rijbe wijs is hij nu nog langer kwijt. SLUISKIL - De gemeente moet de riolering aan het Ka- naalzicht in Sluiskil aanpassen en zo een einde maken aan 'rattenplaag' bij hevige regenval. Dat betoogt raads lid C. Freeke (LCF) in schriftelijke vragen aan burgemees ter en wethouders. Volgens Freeke worden de bewoners bij fikse regen al heel lang geteisterd door een ratten plaag. „Dit wordt veroorzaakt door onvoldoende capaci teit van de riolering en een onvoldoende gemaal", weet het raadslid. Volgens hem is er maar één oplossing moge lijk. „De bruinstenige smalle rioolbuizen door een geheel nieuw systeem vervangen en een beter gemaal plaatsen." STREEKACTIVITEITEN AXEL - Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Kaarten, handvaardigheid en biljarten; De Halle, 13.30 uur: Kaarten, biljarten; Trefpunt, 13.00 uur Kaarten en biljar ten; 14.30 uur: Zangkoor; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 13.30 uur: KBO kaarten bieden; HEIKANT - 't Heike, 13.15 uur: Kaarten; 13.30 uur: Volksdansen; HENGSTDIJK - Café 't Jagershuis, 14.00 uur: Kaarten; HOEK De Lovenhoek, 9.00 uur: Bridge; 9.30 uur: Biljarten, kaarten, koersbal; 13.30 uur. Soos middag; HULST - Reynaertcollege aan de Gil denstraat, 19.00 uur: Bewegen en spor ten voor (ex) hartpatiënten; De Lieve, 10.00 uur: Gymnastiek; 13.00 uur: Biljar ten; 13.30 uur Handwerken, koersbal; Reynaertland, 19.45 uur. Bingo; KOEWACHT - De Vlaschaard, 13.00 uur: Biljarten; LAMSWAARDE - Cafe de Lamsoren, 13.30 uur Schieting voor ouderen; SAS VAN GENT - St.Albert, 13.00 uur. Fietstocht over 20 en 40 kilometer; SINT-JANSTEEN - De Warande, 13.00 uur Biljarten; 19.00 uur Engels; TERNEUZEN - De Veste, 13.30 uur: Handwerken, soos, canasta en biljarten; 16.30 uur: Repetitie zangkoor; 19.00 uur: Bridge; 't Schelpenhoekje, 15.00 - 18.00 uur: Jeugdcentrum Meetpoint; VOGELWAARDE 't Gelaag, 13.30 uur. Koersbal; WESTDORPE - Café 't Polderken, 13.30 uur: Jokeren; De Baeckermat, 13.30 - 17.00 uur: KBO kaarten en bingo. In de krant van woensdag 29 juni werd gemeld dat cursisten van Toonbeeld za terdag 2 juli tussen 14.00 en 17.00 uur hun diploma's krijgt uitgereikt. Dat ge beurt echter vanaf 20.45 uur. In het stuk over de sluiting van twee drugspanden in Axel is in de krant van woensdag 29 juni gemeld dat ook de tat too- en piercingshop in de Gentsevaart- straat op last van burgemeester J. Lo- nink van Terneuzen is gesloten. Dit is onjuist. Naast een eetcafé annex pizze ria gaat het om een café in die straat. De tattooshop staat daar tussenin. Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; ]j zaterdags tot 12.00 uur redactie zeeuws-vlaanderen Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 f 4530 AC terneuzen Tel: 0115-645769 ,Fax:0115-645742 j E-mail: redtern@pzc.nl René Hoonhorst (chef) WoutBareman Raymond de Frel René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB hulst Tel: (0114)372776 Fax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 3 4460 AA goes tTel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl ioor René van Stee rERNEUZEN - Parkeren op de Harkt in Terneuzen moet vol- ;ens de ondernemers in de bin- ïenstad niet worden afgeschaft. Jonder uitzondering zijn zij ;elfs voor uitbreiding van het lantal parkeerplaatsen op die lo- atie. Dat bleek gisteren tijdens ;en inspraakavond over de par- leernota voor het centrum van femeuzen. lamens ondernemersvereniging lity Terneuzen verklaarde B. Grand dat de ondernemers iet kortparkeren op de Markt liet kunnen missen en zij juist ip die plek een zaak hebben om- lat er vlakbij kan worden gepar- ceerd. Volgens caféhouder P. Jechielsen worden door een al geheel parkeerverbod de laatste danten weggejaagd. Winkelier de Caluwe stelde dat hij rij ers kon overleggen die aanto- len dat zijn omzet in eerdere ja- en aanzienlijk daalde zodra larkeren op de Markt 's zomers rerd verboden. 'olgens de parkeernota is het Ie bedoeling de Markt als par- eerterrein te schrappen, omdat r weinig parkeerplekken zijn n veel mensen hun auto er wil- en stallen. Het gevolg hiervan ou zijn dat er onnodig veel au- overkeer door het bewonersge- eelte van de binnenstad rijdt, folgens een van de aanwezigen s dat maar deels het geval. „Die lensen komen al snel bij een an- lere parkeerplaats in de binnen- tad terecht." ladat hij alles had aangehoord egde verkeerswethouder J. van ichaik toe om met de ondeme- ners van de Markt om tafel te itten. Hij beloofde echter niets. Maar het is wel de bedoeling m tot een acceptabele oplos ing te komen." lewoners van de wijk Java ver dachten dat de invoering van en vergunningszone in hun stra- en de nijpende parkeerproble- latiek niet oplost. Net als in rie gedeelten elders in de bin- enstad wordt de parkeergele- enheid in die zone duidelijk ge- cheiden van overige parkeer- OEWACHT - Basisschool de laswiek in Koewacht houdt logen een inloopochtend voor lensen met jonge kinderen. >e kinderopvang en de groepen en 2 van de brede school zet- sn de deur open om mensen iet hun manier van werken en iet de schoolomgevïng te laten ennismaken. ijdens de open ochtend kan ïen van 9.30 tot 11.30 uur een ijkje nemen in de leslokalen en nimtes van de kinderopvang. (Advertentie) 'KOZIJNEN-ZONWERING WWW.AAZET.NJ/ Kapelle - Ttl. 0113-33flB3 Advertentie plaatsen. Het gevolg hiervan is onder meer dat bewoners niet al tijd direct voor hun deur kun nen parkeren en hun bezoek el ders een plaats moet zoeken. „Het staat nu al bomvol met mensen die onterecht op de hui dige vergunningsplaatsen staan. Dat wordt er in de nieuwe situa tie niet beter op. Voor mensen die slecht ter been zijn of de ve le ouderen die in onze wijk wo nen is dit zeker niet de oplos sing", aldus een bewoonster. Het pleidooi was om «oepeler met gehandicaptenplaatser om te gaan en zo snebmogelijk actie te ondernemen zodra blijkt dat de vergunningszone niet goed werkt. Ook vonden enkele'bewo ners het niet terecht dat ?him be zoek straks ioor een parkeer plek moet gaan betalen. „Dat moet ergens aiders ook niet." Van Schaik ekende dat de situa tie in Java lakig is, maar dat te gelijkertijd uiiformiteit het stre ven in het parkeerbeleid in de binnenstad is. „Daar moeten we niet te veel van afwijken", aldus de wethouder. Toch zegde hij een gesprek met de buurtvereni ging Java toe om waar mogelijk 'de scherpe kantjes van het par- keerverhaal in de wijk te halen'. Vrijdag juli is elk Business Center open van 8 uur's ochtens tot 8 uir 's avonds TomTom GO 300 Kant en klaar Plug Play navigatiesysteem Eenvoudige bediening via aanraakscherm Extra downloads via TomTom PLUS (o.a. flitspalen en real-time verkeerinformatie) Alle adressen in de Benelux Handsfreepakket Nokia 6100 Het pakket bestaat uit: Originele Nokia Carkit met Nokia 6100 en direct professioneel ingebouwd Livingstoneweg 11, GOES oio - 457 05 55 Siemens Gigaset A240 Twinpack 125,97 Digitale draadloze telefoon met 2 handsets Handenvrij bellen Geschikt voor NummerWeergave 'ffezeel* Hogeschool frW Zeeland internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl kpn

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 49