>zc roekomst trapveld ligt bij raad Extreem hete Zomer Deals 399»« Lieveheersbeestjes kunnen op jacht Business Center Drie maanden cel voor agressieve man uit Dreischor Alleen vrijdag l juli geldig TwinJ££8Q.97 College handhaaft oorspronkelijk nieuwbouwplan Poortambacht 11 BibliOosterschelde nieuwe naam van fusiebibliotheek Celstraf voor fietsendief anifestatie Dor paarden Renesse rr.NL^ Mishandeling zwangere vriendin Veertig bekeuringen bij controle Auto total loss na keren op de weg Concert in Goes agenda GigaVoordeel Siemens Gigaset A240 Direct inbouwen en wegrijden! TomTom GO 300 Kant en klaar t!pr Piet Kleemans 2RIKZEE - Biblioteek De ilpe blijft gewoon Biblio- ek De Stolpe. Alleen komt er verzamelnaam BibliOoster- elde boven te staan. nieuwe naam - het resultaat een prijsvraag - is de op at voor een nieuw hoofdstuk >r Marcel Modde donderdag 30 juni 2005 115 in de geschiedenis van biblio theekvoorziening in de Ooster- schelderegio: de krachtenbunde ling van de bibliotheken van Borsele, Goes, Reimerswaal, Ka- pelle, Tholen en Schouwen-Dui- veland. De nieuwe naam voor de fusiebibliotheek komt van prijsvraagwinnares Ina Braber uit Zierikzee. Zij hoefde er niet lang over na te denken. „Ik denk dat ik de naam in een hal ve minuut had." Voor de Zierikzeese stond als een paal boven water dat het woord 'biblio' in de naam niet mocht ontbreken. En wat is er dan, redeneert zij achteraf, logi scher dan dat woord te koppe len aan de regio waar het om gaat? En aldus ontstond Bibli Oosterschelde. Het leverde Bra ber een gratis jaarabonnement op. BibliOosterschelde wordt ge schreven met een hoofdletter O in het midden. Hetgeen volgens projectleider van de fusie D. Eveleens aardige mogelijkheden biedt voor een bij de nieuwe naam passend logo. Bij meerde re ontwerpbureaus is voor het ontwerp van dat logo inmiddels offerte aangevraagd. De nieuwe organisatie is, stelt Eveleens, nog niet geboren, maar de beval ling nadert wel met rasse schre den. Het fusieproces begint, zegt hij, steeds meer vorm te krijgen. Eveleens benadrukt dat de ei gen identiteit van de individuele fusiepartners niet in gevaar komt. 1RIKZEE - Het Schouwen- ivelandse college van B en W idt vast aan het halveren van populaire trapveldje in de rikzeese nieuwbouwwijk nrtambacht. Burgemeester en houders vinden het in de iting van de projectontwikke- r niet kies om alsnog twee ge- nde waterwoningen te rappen. Dat veroorzaakt een [root financieel nadeel, schrij- ze in hun voorstel aan de ge- •nteraad. raad krijgt de keuze uit drie Bovenaan dat lijstje :ijat behoud van het trapveld g^zijn huidige omvang. Optie :e omvat het halveren en her- ichten van het terrein, vol- is het nieuwbouwplan voor irtambacht 11 en heeft nog pds de voorkeur van het colle- Een derde mogelijkheid is verplaatsen van het speel ter- naar de Mierenweg. De tstgenoemde optie is alleen el wanneer de grond wordt ,ocht. Of dat lukt, is nog on- delijk, aldus B en W. es laten zoals het nu is, gaat gens het college niet op, om- daarmee afspraken met de jectontwikkelaar worden ge- onden. In het hele plan zijn wintig woningen geschrapt, zou het geen pas geven daar eens twee bij op te tellen behoeve van een trapveld- Bovendien heeft de raad in een eerdere discussie uit- proken voor het voorliggen- ontwerp. B en W blijven te- is van mening dat verderop e nieuwe wijk voldoende an- e speelgelegenheid voor de MSSSE - De Fok- en Menver- ;r »ing Schouwen-Duiveland dt op zaterdag 9 juli de gro- ichouwen-Duivelandse paar- manifestatie. Op het pro- mma staan onder meer een ;endefilé, ringsteken, demon- ities Power Horsen en Shet- iers, aangespannen rubrie- j,kegeltjesrijden en presenta- ■u diverse rassen. Aanvang bij lege Grol 13.00 uur. (Advertentie) KOZIJNEN - ZONWERING f.AAZET.F pelle -Tel. 0113-33J jp maandag t/m vrijdag ge- lurende de openingstijden; literdags tot 12.00 uur Redactie ichouweim-duiveland jrachtweg 23a festbus 80 300 AB zierikzee fel: 0111-454647 bx:0111-454657 {■mail: redzzee@pzc.nl flarcel Modde (chef) Kleemans lli Pankow isme Soesman ^jelïta Lanting ludy Boogert (sport) ^entrale redactie Jtationspark 28 pstbus 31 460 AA goes fel: (0113)315500 jfex: (0113)315669 [mail: redactie@pzc.nl nternet Jww.pzc.nl "mail: web@pzc.nl oudere jeugd terugkomt en dat die doelgroep er dus niet slech ter van wordt. Hekwerk en bos schages moeten ervoor gaan zor gen dat er geen ongelukken ge beuren in de directe omgeving van het straks ook deels door een vijver in beslag genomen trapveld. Het voorontwerp-be stemmingsplan Poortambacht 11 heeft geleid tot twintig in spraakreacties, waarvan één ver gezeld van zevenhonderd hand tekeningen voor behoud van het trapveld op de hoek van de Gre- velingen- en Oosterschelde- straat. Ook de bezwaren met be trekking tot het opschuiven van de groene centrumschil worden door het college terzijde gescho ven. In dat verband wordt sim pelweg verwezen naar het raads besluit van 2003, waarmee de raad de hoofdlijnen van de ver kaveling heeft vastgesteld. Het enige punt waarop het college wel water bij de wijn wil doen, betreft de afstand tussen het noox-delijkst geplande apparte mentencomplex aan het Eerste Weegje en minicamping Kloet. Het gebouw wordt dusdanig ver schoven, zodat de minimumaf stand van vijftig meter in acht wordt genomen. Eind mei leek zich een voorzichtige raadsmeer- derheid af te tekenen voor be houd van het huidige trapveld. Hoe dat balletje rolt, moet ko mende maandag duidelijk wor den, wanneer de inspraakreac ties worden besproken in de commissie openbare ruimte. De vergadering in het gemeente huis begint om 19.30 uur. VERING 33Q?f3 MIDDELBURG - Een 37-jarige man uit Polen is gisteren door de Middelburgse politierechter G. van Unnik veroor deeld tot vier weken gevangenisstraf voor het stelen van vier fietsen. De man had de tweewielers op 9 juni in de gemeente Veere in zijn bestelbusje geladen nadat hij de sloten had doorgezaagd. „Dat oogt als professionele diefstal", aldus officier van justitie A. Flikweert. Hij eiste acht weken cel straf. „Als ik een mooie fiets zie, neem ik hem mee", zei de verdachte tegen de politie. Tegenover de rechter verklaarde de man dat hij de fietsen had willen verdelen onder zijn gezinsleden in Polen. De raadsman van de verdachte, advocaat M. van der Want, vond dat de man al voldoende gestraft was omdat hij twintig dagen in voorarrest had gezeten, ver van vrouw en kinderen. De rechter was bereid de geëiste celstraf te halveren. Naast die straf moet de man ook een schadevergoeding van 166 euro aan de gedupeerden terugbetalen. MIDDELBURG - Een 31-jarige man uit Middelburg moest zich gisteren tegenover de Middelburgse politie rechter verantwoorden voor mishandeling. De verdachte mishandelde op 7 juni zijn vriendin, die toen ruim zeven maanden zwanger was. Ook in de perio^ de daarvoor had de Middelburger zich regelmatig op zijn vriendin afgereageerd. „Ik kan flink boos worden, vooral als ik gedronken heb", verklaarde de man. Rechter G. van Unnik vroeg zich hardop af wat een vrouw nog te zoeken had bij zo'n vent. De vrouw had aangifte gedaan van het schoppen in haar buik. Daarvoor bestond volgens advocaat F. de Vleesscha- uwer te weinig bewijs. „Misschien heeft hij haar buik geraakt, maar dat is nooit zijn opzet geweest", aldus de raadsman. Inmiddels zou de man ook al flink gestraft zijn omdat tijdens zijn voorlopi ge hechtenis de baby werd geboren. De rechter vroeg hoe het met de baby ging. „Ik heb mijn zoontje nog niet gezien", antwoordde de verdachte. De rechter veroordeelde de man geheel conform de eis van of ficier van justitie A. Flikweert tot een werkstraf van zes tig uur en een maand voorwaardelijke gevangenisstraf. GOES - Bij autogordelcontroles op diverse plaatsen in de gemeente Schouwen-Duiveland zijn gisteren veertig auto mobilisten bekeurd. In totaal werden 470 passanten ge controleerd. De controles vonden plaats op de Kleine Zelkeweg in Zie rikzee, de Dorpsweg in Bruinisse, Haven Zuidzijde in Brouwershaven en de Serooskerkseweg in Burgh-Haam- stede. OOSTERLAND - Een 22-jarige Rotterdammer heeft gis teravond zijn auto total loss gereden nadat hij wilde ke ren op de kruising N59/Molenweg in Oosterland. De Rotterdammer zag een aankomende vrachtwagen, be^ stuurd door een 44-jarige Vlissinger, over het hoofd en kwam hiermee in botsing. De vrachtauto had lichte scha de aan de voorzijde. Met name lindebomen zijn gevoelig voor bladluizen. Het lieveheersbeestje is hun natuurlijke vijand. door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Het lieveheersbeestje. Het staat symbool voor protest tegen zinloos geweld. Zo lief als de naam doet vermoeden is het met schilden en vleu gels uitgeruste insect echter niet. Het beestje is een gulzige vleeseter die zijn honger liefst stilt met bladluis. De ge meente Schouwen-Duiveland zet lieve heersbeestjes in bij de bestrijding van bladluis in gemeentelijke bomen. Vooral in de zomer hebben bomen veel bladluis. Met name lindebomen zijn er, zegt K. Koenraadt van de dienst openba re werken van de gemeente, gevoelig voor. Daar waar veel lindebomen langs de straat staan zorgt dat voor overlast. De bladluis scheidt een plakkerige sub stantie af, beter bekend als honing dauw. Het boomblad wordt er glad en plakkerig van om vervolgens te verwel ken. Het kleverige goedje komt onder meer op onder de boom geparkeerde au to's terecht en laat zich maar lastig ver wijderen. De overlast kan ook ernstiger vormen aannemen, weet Koenraadt. „Als de honingdauw op straat terecht komt kan het gladheid veroorzaken. Wij hebben het wel meegemaakt dat we midden in de zomer zand hebben moe ten strooien om de straat begaanbaar te houden." Tot nu toe bestreed de gemeen te de bladluis door een door bladluis ge plaagde boom te injecteren met een ace taat-oplossing. Werkte prima volgens Koenraadt. „Alleen staat het middel nu ineens op de lijst van verboden midde len en mogen we het niet meer gebrui ken." De inzet van lieveheersbeestjes in de strijd tegen bladluis is elders met suc ces toegepast. Koenraadt gaat er vanuit dat deze biologische bestrijding van de bladluis ook in Zierikzee het gewenste effect heeft. „De eerste keer werden vol wassen lieveheersbeestjes in de boom uitgezet, maar nu wordt gewerkt met larven van die beestjes. Als die uitko men beschouwen ze de boom waarin ze uitgezet zijn als hun natuurlijke habitat en zullen ze daar wellicht ook blijven." Een volwassen lieveheersbeestje eet per dag zo'n honderd bladluizen hetgeen in houdt dat de beestjes per maand rond de 3000 bladluizen verorberen. Voorals foto Marijke Folkertsma nog blijft de inzet van lieveheersbeest jes beperkt tot het Havenpark en de Oude Haven in Zierikzee en Ring, Vij verbergstraat en Van Eldikstraat in Noordgouwe. Koenraadt: „Dat zijn de locaties waar over overlast door blad luis geklaagd wordt." De lieveheers beestjes zijn deze week door mewerkers van BTL-bomendienst BV uit Apel doorn in zo'n honderd bomen uitgezet. Dat gebeurde door zakjes met daarin larven net onder de onderste takken van de boomkruin te bevestigen. Als al les volgens planning verloopt groeien de larven binnen enkele dagen uit tot lieveheersbeestjes die vervolgens uit zwermen in 'hun' boom. Eéns per jaar uitzetten van de beestjes is, stelt Koen raadt, voldoende. „En als je geluk hebt en de winter niet al te streng is heb je kans dat de lieveheersbeestjes ook vol gend jaar nog actief zijn in de boom. GOES - Het Urker Mannen En semble doet zaterdag 9 juli de Grote Kerk van Goes aan. Het concert van het mannen koor begint om 15.00 uur. Mar tin Mans is de organist. STREEKACTIVITEITEN BURGH-HAAMSTEDE - Sportcentrum Westenschouwen, 9.30-16.00 uur Bowl- stournooi ZIERIKZEE - Gemeentehuis, 19.30 uur: Vergadering Gemeenteraad (bezuinigin gen, plan van aanpak musea). (Advertentie) Gelijk doen! Elektrotechniek studeren? DE HZ BIEDT EEN PURE STUDIE ELEKTROTECHNIEK WAARIN J JE KUNT SPECIALISEREN IN TECHNISCHE INFORMATICA OF... www.hz.nl tel.: 0118 - 489 229 Hogeschool ffWZeeland (Advertentie) door Anita Janse MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter G. van Un nik heeft gisteren drie maanden onvoorwaardelijke celstraf opge legd aan een 31-jarige man uit Dreischor voor bedreiging en po ging tot mishandeling. „U lijkt nogal een agressief mannetje", reageerde de rechter. De man had op 28 mei dit jaar een meisje bedreigd dat met haar scooter over een dijk reed bij Kerkwerve. Bij de man wa ren irritaties ontstaan omdat de scooter eigenlijk over de fiets strook had moeten rijden. „Toen ik toeterde, stak ze meteen haar middelvinger op", vertelde de man. In de aanklacht stond dat hij daarna met zijn auto op het meisje was ingereden. „Ik ben gepasseerd en daarna gestopt om te zeggen wat ik er van vond", zei hij gisteren. Zijn vriendin had ruzie staan maken met de scooterbestuurster. Op het moment dat het meisje met haar helm begon te zwaaien had de verdachte een autokrik uit zijn auto gehaald en in de rich ting van het meisje gegooid. Ook had hij gedreigd met de woorden: „Kijk maar uit, ik heb deze hand van de week gebro ken omdat ik iemand geslagen heb, maar mijn andere hand werkt nog prima." Het meisje was er zonder kleerscheuren vanaf gekomen. Later was ze met enkele vrienden verhaal gaan halen bij de man thuis in Dreischor. Dat liep uit op een angstige belevenis omdat ze wer den bedreigd met een vuurwa pen. Een nepwapen, bleek later. Dat nam niet weg dat de slacht offers doodsangst hadden uitge staan, meende de officier van justitie. De verdachte zat met een veron gelijkt gezicht tegenover de ma gistratuur. Hij toonde zich am per bereid om antwoord te ge ven op de vragen die hem ge steld werden. Hij gaf te kennen dat hij zichzelf als slachtoffer zag. „Hij ziet zijn eigen pro bleem niet, daar maak ik me wel zorgen over" reageerde de offi cier van justitie. Hij eiste een on voorwaardelijke celstraf van vier maanden. De raadsman van de verdachte, advocaat D. Olie, uitte zijn twijfel over de verkla ringen van de getuigen. „De slachtoffers hebben zich zelf ook niet onbetuigd gelaten door verhaal te gaan halen", aldus de raadsman. De rechter kwam de verdachte tegemoet door hem een maand minder op te leggen dan geëist. De man moet daar naast 250 euro smartengeld beta len. J (excl. BH Digitale draadloze telefoon met 2 handsets Handenvrij bellen Geschikt voor NummerWeergave btw) Vrijdag l juli is elk Business Center open van 8 uur 's ochtens tot 8 uur 's avonds Handsfreepakket Nokia 6100 Plug 8t Play navigatiesysteem Eenvoudige bediening via aanraakscherm Extra downloads via TomTom PLUS (o.a. flitspalen en real-time verkeerinformatie) Alle adressen in de Benelux Het pakket bestaat uit: Originele Nokia Carkit met Nokia 6100 en direct professioneel ingebouwd Samen Livingstoneweg 11, GOES OIO - 457 05 55

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 41