>zc Jitbaters weigeren af te breken Dorpsraad Scharendijke wil meer respons van burgers Wethouder milieu relativeert gebrek aan duurzaamheid Genieten op vernieuwde Nieuwendijk in Vlissingen PZC f Xtra Care Taakstraf voor Zierikzeeënaar wegens drugsbezit terrassen in centrum Zierikzee moeten tijdelijk wijken voor reservisten ieleef het in nder de Toren deDRVKKERY Aanbesteding theater na de zomer Fietspad Delingsdijk uitgebreid Dodelijk ongeval bij Kamperland Dieselolie uit vrachtwagen gestolen zeeuwse almanak Scheur actie: 0113-315649 w.pzc.nl ail:redactie@pzc.nl tbus 31, 4460 AA Goes ertentie-exploitatie: rd-en Midden-Zeeland: 0113-315520; iws-Vlaanderen: 0114-372770; onaal: 020-4562500. nderdag 30 juni 2005 waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 SCHOONHEIDSINSTITUUT www.xtracare.nl editie Schouwen-Duiveland r Anita Janse jDELBURG - Een 48-jarige uit Zierikzee is gisteren r de Middelburgse politie- ïter veroordeeld tot taak- van 240 uur en zes maan- jvoorwaardelijke gevangenis- jreeg de straf voor het bezit van een grote hoeveelheid drugs. Bij de man werd begin maart van dit jaar 240 gram speed, 350 gram hennep en 350 xtc-pillen gevonden. De man be weerde dat hij niets van zijn voorraad had gebruikt voor ver koop. „Ik gebruikte het voor me zelf en om uit te delen als ik een feestje gaf. Misschien gebruikte ik het drie keer per maand", ver telde de man. De officier van jus titie concludeerde dat de man op die manier jaren met zijn voorraad zou kunnen doen. Dat leek hem niet erg waarschijn lijk. „Het heeft er alle schijn van dat hij dealde, maar ik heb niet voldoende bewijs", stelde de officier. Alleen al op basis van de in beslag genomen hoe veelheid kon de officier van jus titie een gevangenisstraf van zes maanden eisen. Omdat de man niet eerder met justitie in aanra king was geweest en omdat hij thuis een groot gezin heeft, kwam de officier hem tegemoet. Hij eiste de maximale taakstraf van 240 uur en zes maanden voorwaardelijke gevangenis straf. De rechter vonniste con form de eis van de officier van justitie. Hij besloot met de woor den: „U moet vooral niet den ken dat u er een volgende keer weer zo gemakkelijk vanaf komt." Marcel Modde RIKZEE - De eigenaren van café-restaurants in het cen- van Zierikzee zoeken de rontatie met de gemeente juwen-Duiveland. Ze weige- zaterdag hun terrassen op eken voor een manifestatie de nationale reserve es van de landmacht. ïorecaondernemers K. Yuen de Zeeuwsche Herberghe en uijer van 't Centrum ontvin- deze week een brief van de eente, waarin ze worden ge meerd hun terras zaterdag te halen. Een belangrijk van het Havenplein is tus- half tien en twee uur nodig activiteiten van de Natres, rerband met de beëdiging 23 nieuwe reservemilitai- Tot een uur na afloop van tenement is er geen ruimte de twee terrassen. Afdelingshoofd recreatie, econo mie en bijzondere wetten G. Be- nou wijst in de brief naar de ver gunning van de ondernemers. Daarin staat dat de burgemees ter omwille van 'de openbare or de of doelmatig onderhoud en gebruik van de weg' een tijdelij ke ontruiming van het terras kan vorderen. „Dit kan bijvoor beeld het geval zijn in verband met evenementen." Feit is dat de uitstalling van de Zeeuwsche Herberghe en ;t Centrum het 'doelmatig gebruik van het Ha venplein op deze dag in de weg staat', constateert Benou. Yuen is niet onder de indruk van de argumenten. Hij voelt zich door de gemeente 'sterk be nadeeld'. Eerder dit jaar trok ken Yuen en Huijer aan het kort ste eind in de discussie over de opening van vaste terrassen, die ook tijdens de weekmarkt kun nen blijven staan. Drie collega's aan het Havenplein kregen toe stemming voor inrichting van een fraaie zithoek, zij niet. Nu Yuen bovendien op een drukke zaterdag wordt gedwongen zijn terras af te breken, is de maat vol. Met de verwachte belang stelling van de reservisten, hun aanhang, andere belangstellen den én de deelnemers aan de Delta-zeil week in Zierikzee kost hem dat al snel enkele dui zenden euro's omzet, rekent hij uit. „De gemeente werkt op on ze zenuwen." Het onbegrip van de horecaondernemer wordt nog eens gevoed door het late moment waarop de gemeente hem gelast het terras op te rui men. „Ik heb de brief maandag ontvangen. Waar blijft dan mijn recht om op een fatsoenlijke ma nier bezwaar aan te tekenen of het besluit aan te vechten met een kort geding bij de recht bank? Absurd!" De hele gang van zaken maakt dat Yuen en Huijer 'absoluut niet van plan' zijn hun terras op te breken. Hoe de gemeente daar mee om gaat, wachten ze gewoon maar af. Yuen: „Het zijn onze spulle tjes, dus daar mogen ze niet zo maar aankomen." Loco-burgemeester A. Croné was gisteren nog niet op de hoog te van het conflict. Hij wil voor zaterdag een gesprek met de on dernemers en zo voorkomen dat de problematiek op de spits wordt gedreven. Volgens Croné is voor de Natres-manifestatie alle beschikbare ruimte op het Havenplein nodig. Hij wil ook van die kant eerst horen of er eventueel nog een alternatief is. Horecaondernemers K. Yuen (links) van de Zeeuwsche 1 en E. Huijer van 't Centrum. foto Marijke F Advertentie woonwinkel van Middelburg Woonpark Mortiere informatiecentrum op locatie open op zaterdag 2 juli van 10 tot 12 uu Woongoed Woningzoekenden Huursubsidie WoonEnergie Nieuwbouwprojecten NU 15% KORTING op topkwaliteit vouw- gordijnen NERGENS voordeliger |H| 1 Anker-Desein T» Koken, smaakvol i TTTËTTTNn en efficiënt, da's LOGUS PM ZIP 1 Pl Voor al uw vragen over zorg, wonen met zorg en welzijn Rabobank Hypotheken en verzekenngen Paso Doble f Mexicaans-Argentijns restaurant, reserveren ''Tkfmtü tel0118 - 636960 iwe Kerkgang 1 lelburg der de H9B 1 ge Jan) vw.onderdetoren.com VLISSINGEN - De Nieuwendijk in Vlissingen is gisteren feestelijk heropend met be woners, ondernemers en een delegatie van de gemeente Vlissingen. Met een confetti- kanon, muziek, kinderspelletjes en een clown werd de Nieuwendijk vrijgegeven. De weg is vanaf maart afgesloten geweest voor alle verkeer, waardoor ook de Oude Stad slecht bereikbaar was. Ondernemers kunnen nu net voor het begin van het hoogsei zoen weer gebruik gemaakt worden van de terrassen. foto Ruben Oreel Advertentie Onze lezers zoeken uw vacature! 67% van de mensen die werk zoeken in de IT zoekt een nieuwe baan tussen de personeelsadvertenties in de PZC. JobTrack.nl, de banensite van de PZC en alle andere Wegener dagbladen, is de best bekeken vacaturesite van Nederland. De meest krachtige combinatie in personeelswerving: de PZC en JobTrack.nl Ook voor personeelswerving in de IT. door Piet Kleemans SCHARENDIJKE - Minder ver gaderen, zorgen dat er minimaal één pakkend onderwerp op de agenda staat en via de website de dorpsbevolking bestoken met informatie en vragen. De dorps raad Scharendijke is er veel aan gelegen om de teruglopende ani mo onder de bevolking voor de dorpsraad weer op te krikken. De belangrijkste taak van de dorpsraad is, zegt voorzitter J. Prins, het opkomen voor de be langen van de dorpsgemeen schap. Wat Prins betreft mag daarbij de lat best hoog liggen. Als men er dan maar rekening mee houdt dat het soms lang kan duren eer het effect van de inspaningen van een dorpsraad zichtbaar wordt. „En onze ambi tie botst nog weieens met het be leid van de gemeente Schou wen-Duiveland. Voor bepaalde zaken is soms geen tijd of geen geld en je moet uitkijken dat je daardoor als dorpsraad niet ge- (Advertentie) het alfabet van Zeeland WGGGNGR dagbladen y"r- r pzc I spaar 1 1 zegel l 1 2 1 Hierbij de spaarzegel voor de spaaractie i.s.m. de Free Record Shop Iedere dag staat er een spaarzegel in de krant met een nummer, u heeft slechts nummer 1 t/m 3 nodig voor uw spaarkaart. Deze actie loopt tot en met 23 juli. Alleen orginele spaarzegels uit de krant op orginele spaarkaarten zijn geldig De spaar kaarten staan op 25,29 juni en 2 juli in de PZC, demotiveerd raakt. Prins is er de man niet naar de handdoek snel in de ring te gooien maar merkt wel dat de belangstelling onder de dorpsbewoners voor het werk van de dorpsraad ta nende is. Thema's „We hebben eerder gewerkt met themabijeenkomsten. Dan had je zeventig, tachtig man in de zaal. Maar ja, op gegegeven mo ment ben je door je thema's heen en loopt het aantal bezoe kers terug. Bij de dorpsraadver gadering deze week was welge teld twaalf man publiek. Waar onder enkele raadsleden en wet houder Croné." 'Voeding' Prins wil graag weer goedgevul de zalen bij de dorpsraadverga dering en bovenal 'voeding' van uit de dorpsbevolking. „We moe ten er voor het dorp zitten en niet voor onszelf want dan zou je als dorpsraad verkeerd bezig zijn. Daarom is het zo belang rijk om het dorp meer bij het werk van de dorpsraad te be trekken." Goede communicatie staat daarbij hoog op de priori teitenlijst. Eén van de middelen om de dorpsbevolking meer bij de dorpsraad te betrekken is de website van de dorpsraad Scha- rendijk. „We zijn druk bezig om die gebruiksklaar te maken." Advertentie vanavond vanaf 17.30 uur English menu met Goat cheese pie en Coronation recipe en Eton Mess €12,50 of €10,00 (vegetarisch) reserveren: 0118 - 886 886 in De Directiekamer Hans Heeren Verstilde wereld Markt 51 Middelburg T0118 886 886 www. de-drvkkery. nl ZIERIKZEE - De officiële aanbestedingsprocedure voor theater Mondragon in Zierikzee start kort na de zomerva kantie. Dat blijkt uit de antwoorden van het college van B en W op schriftelijke vragen van Alert! De fractie heeft begin juni vragen gesteld over de voortgang van de ver koop van Mondragon. Eind april heeft de gemeenteraad na een langdurige discussie besloten het voormalige thea ter in de verkoop te zetten. Daarna is - zo schrijft het col lege aan de raadsleden - in het gemeentehuis gewerkt aan het opstellen van het programma van eisen en de leidraad Europese aanbesteding. Inmiddels hebben zich informeel gegadigden voor het project gemeld in het gemeentehuis. Deze mensen is verteld dat ze moeten wachten tot het pro ject officieel in de verkoop gaat. Vragensteller J. Schone- man wil nog niet inhoudelijk op de antwoorden reageren. Hij wil eerst de stukken goed bestuderen. BROUWERSHAVEN - Het fietspad langs de Delingsdijk bij Brouwershaven wordt uitgebreid. Tussen de Ringdijk en Heuvelsweg ontbreekt momenteel een verbinding. De provincie begint morgen met werkzaamheden om de be staande fietsroutes op elkaar aan te sluiten. Het gaat om een stuk van 250 meter, aldus projectleider P. Beulens. Naar verwachting is de uitbreiding binnen drie weken ge reed. Na de bouwvak wordt de hoofdrijbaan van de De lingsdijk onderhanden genomen. Over een afstand van vier kilometer wordt de weg voorzien van nieuw asfalt, waarbij kruispunten met een oranje kleur worden bena drukt. Over de volle lengte tussen Serooskerke en Brou wershaven wordt de markering op het wegdek ver nieuwd. KAMPERLAND - Op de Jacobaweg bij Kamperland is in de nacht van dinsdag op woensdag een 50-jarige inwoon ster van Noord-Beveland omgekomen bij een verkeerson geval. Het ongeluk gebeurde om 1.35 uur. De auto die door het slachtoffer werd bestuurd, is vermoedelijk in de berm gekomen, over de kop geslagen en ongeveer tien me ter lager in een sloot beland. De vrouw is ter plaatse over leden. In de auto zat ook een 47-jarige inwoner van de ge meente Borsele. Die is met ernstige verwondingen naar het ziekenhuis in Goes overgebracht. SINT-PHILIPSLAND - Uit een vrachtwagen die gepar keerd stond op de Haven in Sint-Philipsland, is in de nacht van maandag op dinsdag 120 liter dieselolie gesto len. door Melita Lanting ZIERIKZEE - „Het is maar een momentopname." Dat zegt de Schouwen-Duivelandse wethou der G. Houtekamer over de eer der deze week verschenen Zeeuwse Atlas voor Duurzaam heid 2005. In de atlas staat hoe duurzaam de verschillende ge meenten in Zeeland zijn. Schou wen-Duiveland scoort onder de maat. „Het is niet dat ik me erachter wil verschuilen, maar het rap port is gebaseerd op cijfers van 2003 en in dat jaar hebben we nauwelijks gebouwd en dan scoor je automatisch slecht." Een belangrijk punt waarop een gemeente duurzaam beleid kan voeren is woningbouw. In de toekomstige nieuwbouwwijken Poortambacht 11 en Noorderpol der wordt duurzaam gebouwd. „En dan scoren we gelijk weer beter", zegt Houtekamer. Aanbevelingen Hij verwacht dat Schou wen-Duiveland volgend jaar aanzienlijk beter uit de test te voorschijn komt. Een van de aanbevelingen richting Schou wen-Duiveland is het onderzoe ken van de mogelijkheden van bio-energie. „Uit het onderzoek blijkt dat daarvoor voldoende kansen lig gen op Schouwen-Duiveland. Dat gaan we nu verder onderzoe ken." Bio-energie wordt gewonnen uit organisch afval zoals mest, snoeihout, bermmaaisel of gft. Tot nu toe wordt de aanwezige energie in dit materiaal niet of nauwelijks benut omdat veel materiaal wordt weggegooid, verbrand of - in het geval van gft - gecomposteerd op een ma nier die alleen maar energie kost. Vergisten Door het spul eerst te laten ver gisten en pas daarna te compos- teren kan energie worden opge wekt. Ook door het verbranden of ver gassen van bijvoorbeeld snoei hout en kippenmest kan energie worden opgewekt. Voor Schou wen-Duiveland zijn de omstan digheden gunstig, volgens de on derzoekers. Schouwen-Duiveland heeft veel platteland en met 300.000 kippen op het eiland wordt er ook voldoende mest geprodu ceerd. Als alle kansen van bio-energie en zonne-energie volledig worden benut kan eenderde van alle huishoudens op Schou wen-Duiveland worden voor zien van duurzame energie. Het was beregezellig geweest op een bruiloft in Zeeuws- Vlaanderen en dus ging die Brabantse de volgende och tend met een redelijke kater terug naar haar studiestad Maastricht. Nog even een be zoekje aan haar ouders in Ber gen op Zoom en de lange reis naar het Limburgse kon begin nen. Dus paradeerde ze langs het terras van een stationscafé in Bergen op Zoom, op weg naar de trein. Een hoop gefluit en gejoel viel haar ten deel, maar daar keek ze allang niet meer van op. Gebeurt wel va ker, dat krijg je als je blond bent en vanwege de hitte luch tig gekleed gaat, ivist ze. Maar één ding wist ze niet. „Mevrouw, weet u dat u uit uw broek bent gescheurd?", gaf een attente serveerster haar mee. Waarna de studen te met een noodgang een tas tegen haar billen drukte. Want het dragen van een string maakte deze toch al be schamende vertoning natuur lijk nog net even erger.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 39