^rts dagelijks uur onbereikbaar «ff PZC PZC Veel wateroverlast door wolkbreuk tour did france Indië-gangers krijgen erkenning uisartsenposten in Goes, Vlissingen en Zierikzee later open dan elders irurg nam nsenvlees mee or honden Stenengooiers schuldig aan moord Zeeuw ontdekt oud Grieks dialect Gevestigde orde in halve finale O O CSJ 1 CO O ZW 4 Het beste verzekeringsadvies (leest droog jeest droog en perioden met zon. Van- iond toenemende buienkans. Matige zuid enwind en maxima rond 20 graden. Ernstjan Rozendaal ;s - In verschillende uwse regio's schiet de lartsenzorg op doorde- ise dagen tussen vijf en uur 's middags tekort, huisartsenposten in s, Vlissingen en Zierik- zijn dan nog gesloten - in Nederland - en 'belangrijk' aantal huis- enpraktijken in de om- is om die tijd telefo- niet bereikbaar. jlijkt uit een onderzoek van ispectie voor de Gezond- zorg (IGZ) dat vandaag gepresenteerd. Daarin de huisartsen in Zee- gewaarschuwd dat zij de nuiteit van zorg moeten ga- eren. cember heeft de IGZ, in sa- rerking met de Landelijke artsen Vereniging (LHV). «lefonische bereikbaarheid Ie huisartsenposten in Ne- nd getest. d geregeld vel de vergoeding voor de irtsenposten pas om 18 uur it, blijken, op vier na, alle rtsenposten tussen 17 en ir geopend. huisartsenpost - niet bij genoemd - blijkt van 17 7.30 uur gesloten te zijn, daar is de bereikbaarheid schrijft de IGZ. Het gaat om de huisartsenposten in Goes, Vlis singen en Zierikzee die vanaf 18 uur open zijn. Het rapport vervolgt: „Boven dien bleek een groot aantal van de gebelde huisartsenpraktijken in Zeeland niet bereikbaar en de waarneming niet te hebben geregeld. In die gevallen kan de huisarts (bij spoed) niet bereikt worden. De inspectie is van me ning dat de huisarts zelf verant woordelijk is voor een goede continuïteit van de zorg. Als de huisartsenposten om 18 uur ope nen, dan dient de aangesloten huisarts of diens waarnemer tot dat tijdstip bereikbaar te zijn." Voorzitter C. Jebbink van de Zeeuwse Districts Huisartsen Vereniging zegt vier weken gele den door de IGZ op de hoogte te zijn gesteld van het onderzoek. „Dit moet natuurlijk opgelost worden. We hebben meteen een mailing gedaan onder de Zeeuw se huisartsen, waarin we ze vra gen alert te zijn en hun bereik baarheid op orde te hebben." Volgens Jebbink wordt nage dacht over mogelijke oplossin gen. Of de huisartsen moeten hun waarneming goed regelen met collega's, of ze laten hun as sistente een uur langer werken, of de huisartsenposten moeten eerder bereikbaar worden. Directeur F. Hendriks van de Stichting Huisartsgeneeskunde Zeeland, die de drie huisartsen posten exploiteert, stelt ook dat het onacceptabel is dat huisart sen niet bereikbaar zijn. Hij er- is opmerkelijk dat de ande- fie alle in Zeeland liggen", ÏSFOORT - Een chirurg Meander Medisch Centrum nersfoort heeft van patiën- die hij opereerde, zonder toestemming, weefsel mee huis genomen. Het weefsel iruikt voor het trainen van fikshonden. tiekenhuis heeft de chirurg arschuwd. Ook is de zaak ld bij de Inspectie voor de idheidszorg. Lopende het rzoek doet de inspectie mededelingen. om borstweefsel en jstukjes huid van drie pa die in de afgelopen drie l iden zijn geopereerd. Een van het weefsel werd naar iboratorium gestuurd voor zoek, een deel werd verme en een klein deel nam de nee naar huis. Uit gesprek- iie C. Meijers, lid van de van bestuur van het zieken- met de chirurg voerde, dat diens vrouw reddings- c en traint. Deze honden wor- ngezet na een aardbeving nami om slachtoffers op te n. Tijdens de training moe honden leren hoe mensen- ruikt. „Ondanks alle goede dingen, kan dit absoluut Hiervoor is geen toestem- gevraagd aan de patiënt", Meijers. De betrokken pa in zijn of worden geïnfor- 1. Ook wordt nazorg aange- ,Bij de patholoog heb- re het verslag van het on- B chte weefsel opgevraagd, erzekerde ons dat er geen ;en zijn voor de behande- an de patiënten." GPD Spelevaren op de Kloetingseweg in Goes, die gisteravond enige tijd voor alle verkeer was afgesloten. door Harmen van der Werf en Jean-Lou de Gucht GOES - Een wolkbreuk heeft gisteravond voornamelijk in Goes en Oost-Zeeuws-Vlaande- ren grote wateroverlast veroor zaakt. Veel straten, kelders en ook winkels liepen onder. Bij de brandweer kwamen even na zeven uur de eerste meldin gen binnen uit bijna heel Goes. In korte tijd was in de stad meer dan twintig millimeter water ge vallen. De riolen konden die hoe veelheid op veel plekken niet verwerken. Het ergste was de toestand aan de Kreukelmarkt in de binnen stad. In een uitvaartwinkel stond vijftien centimeter water. „Alles is verwoest", aldus eige naresse A. Markusse. „Het is één ravage." Ook een viswinkel en audiozaak aan de Kreukelmarkt stonden blank. In de straat is pas gele den een nieuwe riolering gelegd. Markusse heeft het idee dat die niet functioneerde. „Het water kon helemaal niet weg." Met vijf wagens en vijfentwintig brandweerlieden is de Goese brandweer tot laat in de avond beziggeweest om ondergelopen winkels, kelders en magazijnen leeg te pompen. Alleen al van tien winkels kwamen meldingen binnen. Een enkeling maakte van de nood een deugd, zoals aan de Kloetingseweg waar een jongen op een luchtbed door de straat dreef. In Wemeldinge moest de brand weer ook in actie komen. Een schuur aan de Noordelijke Ach terweg was er blank komen te staan. „Je kunt gerust van een extreme situatie spreken", zei brand weercommandant Jan Rijk in Hulst. „Op 25 minuten is er 25 millimeter regen gevallen. Zul ke buien zijn zeer zeldzaam. We hebben al onze beschikbare mid delen in moeten zetten. Met drie tankautospuiten en vijfentwin tig man zijn we uren bezig ge weest. We moeten toch al heel wat jaren teruggaan om zo'n uit zonderlijke situatie tegen te ko men." Volgens de politie concen treerde het noodweer zich in Zeeuws-Vlaanderen in de ge meente Hulst. In Clinge was de wateroverlast volgens Rijk nog een graadje er ger dan in de rest van de ge meente. „Daar kun je gerust van noodweer spreken." In de 's-Gravenstraat stond heel veel water. Gelukkig bleef de schade beperkt tot een kelder." In de kern Hulst hebben we zes kel ders moeten leegpompen en in Nieuw-Namen een." Toiletpot Sint Jansteen had te kampen met flinke wateroverlast in de Wilhelminastraat. Over een leng te van tweehonderd meter stond zo'n twintig centimeter water. Verschillende inwoners van kent dat het opvallend is dat in de enige regio in Nederland waar de huisartsenposten om 18 uur opengaan de bereikbaar heid van de artsen het uur daar vóór niet in orde blijkt te zijn. „Samen met de huisartsen gaan we kijken hoe we dit op korte termijn kunnen oplossen, want dit is heel naar, vooral voor de patiënten." V VANDAAG IN DE PZC ÏKTl 27 - Müller houdt Armstrong uit de wind 29 - Boogerd frank en vrij in de Tour 31 - Schouwenaar waakt over budget Kleine foutjes kunnen giotc val inleiden Aquacultuur kan honderden banen opleveren 9 De vier Rijswijkers die stukken stoeptegels vanaf een via duct op de A4 hadden gegooid en daarbij een 30-jarige au tomobiliste doodden, zijn schuldig bevonden aan het me- deplegen van moord. Volgens de rechtbank was er sprake van opzet. De advocaten van de vier hielden het op 'een uit de hand gelopen grap'. Professor Mark Janse van de Roosevelt Academy in Mid delburg heeft in Griekenland sprekers van een verloren gewaand Grieks dialect gevonden. Het gaat om het Cappadocisch, dat tot in het begin van de ja- m ren twintig in centraal Turkije gesproken werd. De verrassingen bleven uit in de kwartfinales op Wim bledon. De gevestigde orde heerste. Roger Federer, Lleyton Hewitt, Andy Rod dick (foto) en Thomas Jo hansson bereikten de laat ste vier van het tennistoer nooi. Roddick moest in zijn partij tegen Grosjean wel diep gaan. mL I Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten Meningen: 4; Buiten land: 5; Economie: 7, 8, 9 en 10; Radio Televisie: 11; Zeeland: 13, 15, 17, 18 en 19; Sport: 20, 21 en 23; Tour 2005:25,27,29,31 en 32 (Advertentie) foto Willem Mieras Hulst klaagden over het overlo pen van hun toiletpot. „Maar ge lukkig was dat alleen maar wa ter", zoals een van hen zei. De brandweer in de gemeente Sluis rukte gisteren twee keer uit vanwege wateroverlast in Wijk de Brabander in Cadzand. De brandweer moest uit twee woningen het water wegpom pen, de eerste keer in de nacht van dinsdag op woensdag en de tweede keer in de middag. De lezerstour begint weer! Kijk morgen in de krant of surf naar www.pzc.nl het alfabet van Zeeland (Advertentie) (Advertentie) 8 9 1011 1Z13l4lflri7 1EflS2Q2f22;2ï2'»2526 272829 3Ö ZonWroP'"'''pS««-- 4 of1 J W J J door Bouke Bergsma en Henk van de Poll DEN HAAG - De Nederlandse regering heeft gisteren op de eer ste nationale Veteranendag openlijk spijt betuigd over de be handeling van Indië-veteranen in de jaren vijftig. De oud-strij ders werden bij terugkomst in Nederland miskend en door de overheid in de steek gelaten. De Veteranendag was een jaren lange wens van de ruim 150.000 Nederlandse veteranen, oud-mi litairen die ooit actief zijn ge weest in het buitenland, varië rend van de Tweede Wereldoor log en Nederlands-Indië tot re cente operaties in Afghanistan of Irak. De vorig jaar overleden prins Bemhard had zich altijd ingezet voor meer erkenning en respect voor de veteranen. Van af volgend jaar zal er op de Vete ranendag een défilé worden ge houden in Den Haag en dat wordt afgenomen door kroon prins Willem-Alexander. Een ander eerbetoon aan prins Bern- hard is de datum van de Vetera nendag: vanaf dit jaar elk jaar op 29 juni, de verjaardag van wijlen de prins. Tijdens de bijeenkomst in de «a Oudgedienden nemen op het Binnenhof deel aan de Veteranendag. foto Marcel Antonisse/ANP Ridderzaal zei vice-premier Zalm dat de aandacht van de overheid voor veel veteranen 'laat op gang' kwam. Vooral In dië-veteranen ontbrak het aan tijdige nazorg. „Zij deden hun plicht, maar vonden bij terug keer geen erkenning, respect en waardering voor de daden die zij in opdracht van Nederland hebben uitgevoerd", zei hij. Na de toespraken kregen op het m Binnenhof 282 militairen een herinneringsmedaille vredesope raties uitgereikt uit handen van veelal oudere veteranen. De cere monie op het Binnenhof werd beëindigd met een paradevlucht van 36 vliegtuigen en helikop ters over het Binnenhof. Voorzitter A. Loudon van het Comité Nederlandse Veteranen dag sprak van 'een bijzondere dag'. ANP O Noteert u mij voor een proefabonnement van 5 weken voor 14,95 ik geef daarbi| eén automatische incasso van dit bedrag van onderstaand rekeningnummer Ik heb de laatste zes maanden geen proefabonnement 9ehad vJ Noteert u mij voor een abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: per maand met automatische incasso 19 95) per kwartaal met automatische incasso 58,00) j Q per iaar met automatische incasso 222.50). e: 713. 4460 WB Goes 8"711688"555530" het alfabet van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 1