>zc teheepsbouwloodsen KSG gered Nieuw parkeerterrein Zoutelande Genieten op Nieuwendijk IJscoman maakt dorpelingen gek Dorpsraden spreken ook woordje mee bij burgerinitiatief Xtra Care www.xtracare.nl letalen loods op plek van Van Dishoeckhuis wordt wel afgebroken ieleef het in inder de Toren ZIP Aanrijding door voorrangsfout Celstraf voor fietsendief Dodelijk ongeval in Kamperland Mishandeling zwangere vriendin deDRVKKERY zeeuwse almanak Scheur jactie: 0113-315649 «.pzc.nl )jl:redactie pzc.nl stbus 314460 AA Goes vertentie-exploitatie: iord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; suws-Vlaanderen: 0114-372770; lionaal: 020-4562500. nderdag 30 juni 2005 SCHOONHEIDSINSTITUUT editie Walcheren jrEdith Ramakers ISSINGEN - De drie scheeps- iwloodsen rond het Dok het voormalige Scheldeter- worden voorlopig niet ge- opt. Dat stelt het college B en W aan de Vlissingse neenteraad voor. „We wil- niet in dezelfde fout verval- die Vlissingen in de jaren btig ïeeft gemaakt toen het Dishoeckhuis is.gesloopt", wethouder L. Poppe-de iff. ipe-de Looff heeft er met wat Vlissingers spijt van het statige Van Dishoeck- in 1986 is gesloopt. Het Dishoeckhuis was jaren- in gebruik als stadhuis, ag aan de toenmalige Hout- e. Het oude patriciërshuis nu weer op een strategische aan het water komen, zo de werf de meeste van haar iviteiten naar Vlissin- ■Oost heeft overgebracht en Scheldeterrein is heringe- it. drie loodsen die nu bewaard ven hebben enorme afmetin- Veel Vlissingse scheepsbou- bewaren herinneringen hun werk in de loodsen, die aoedelijk net na de oorlog gebouwd. De grootste telt lij 215 meter en heeft een (Advertentie) woonwinkel van Middelburg aWoonpark Mortiere informatiecentrum op locatie open op zaterdag 2 juli van 10 tot 12 uur Woongoed: Woningzoekenden Huursubsidie Woon Energie Nieuwbouwprojecten NU 15% KORTING op topkwaliteit vouw- gordijnen NERGENS voordeliger Anker-Desein Koken, smaakvol en efficiënt, da's LOGUS r j pl Voor al uw vragen ""J over zorg, wonen met zorg en welzijn hoogte van circa 20 meter. Het is des te schrijnender dat de aan grenzende metalen loods, die pas twintig jaar geleden op de plaats van het Van Dishoeck huis is gebouwd, wel gesloopt wordt. „De Schelde wilde des tijds uitbreiden om zich te kun nen blijven ontwikkelen. In het belang van de economie en de werkgelegenheid is er toen voor gekozen om het Van Dishoeck huis af te breken en de loods te bouwen", verklaart Poppe-de Looff. Ze zegt dat die beslissing in de geest van die tijd gezien moet worden. „We moeten er wel van leren. Vandaar dat we nu geen onomkeerbare situatie willen creëren en voorlopig niet afbre ken." Onlangs hebben drie steden bouwkundige bureaus enkele ideeën naar voi-en gebracht over de herinrichting van het circa 30 hectare grote gebied. Alle drie de bureaus, hadden de drie karakteristieke scheepsbouw- loodsen een nieuwe bestemming gegeven. De ene stedenbouw kundige zag er een overdekte sportaccommodatie in, een an der een overdekte markt en een ruimte voor festivals en muziek- optreden. Maar ook kunnen er in de loodsen, die opgetrokken zijn met veel staal en opgevuld zijn met bakstenen, appartemen ten of ateliers gebouwd worden. „Slopen kan altijd nog. Maar we zullen proberen om ze in stand te houden en om er een goede invulling voor te vinden." Er zal nog onderzocht worden hoe de gebouwen bewaard kun nen blijven. Deze beslissing hoort bij de zogenoemde fase twee van de afbraak. Begin vol gend jaar wordt met deze fase begonnen. In een later stadium wordt over de toekomst van on der andere de machinefabriek en enkele omliggende loodsen geoordeeld. De Timmerfabriek en het oude hoofdkantoor van de Schelde vallen buiten dit sloopplan, omdat het momumen- ten zijn. De oude vliegtuigfa briek en het complex met een za deldak op de hoek van de Paul Krugerstraat en de Koningsweg zijn vanwege hun bijzondere ar chitectonische waarde niet ge sloopt. ZOUTELANDE - Het parkeerterrein aan de Westkappelseweg in Zoutelande wordt morgen om 15.00 uur in gebruik genomen. Dat bevestigt de gemeente Veere. Het is exact de datum die de gemeente en de aannemer met elkaar waren overeen gekomen. Op het nieuwe terrein mag deze zomer gratis worden geparkeerd. Het biedt plaats aan 350 auto's en vier bussen. De bouwvakkers hebben in de laatste periode tot laat doorgewerkt om 1 juli te halen. Het hoogseizoen is inmiddels begonnen. In Zoutelande mag vrijwel overal gratis geparkeerd worden. Maar of dit parkeerter rein gratis blijft, is nog onduidelijk. Binnenkort spreekt de gemeenteraad over een parkeerbeleidsplan voor de hele gemeente. foto Lex de Meester Rabobank Hypotheken en verzekeringen Paso Doble Mexicaans-Argentijns restaurant, nw.onderdetoren.com door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Ook als de Vlis singse gemeenteraad in septem ber 'ja' zegt tegen het burgerini- (Advertentie) ZOekt Onze lezers zoeken alent? uw vacature! 67% van de mensen die werk zoeken in de IT zoekt een nieuwe baan tussen de personeelsadvertenties in de PZC JobTrack.nl, de banensite van de PZC en alle andere Wegener dagbladen, is de best bekeken vacaturesite van Nederland. De meest krachtige combinatie in personeelswerving: de PZC en JobTrack.nl Ook voor personeelswerving in de IT. het alfabet van Zeeland WGGGNGR dagbladen tiatief, behouden dorpsraden en bewonerscomités hun recht om te spreken. Het dorpsplatform van Oost-Souburg maakte zich zorgen over haar voortbestaan. Die ongerustheid beschreef se cretaris van het platform J. van Damme in een gepikeerde brief aan de gemeente. „Overal in den lande wil men nog meer wijkge- bonden gaan werken, behalve in Vlissingen, want daar wil men centraliseren." Ook stelt hij dat bestaande antennes en de door- geeffunctie van wijkraden en platforms niet worden benut. „Als deze nota doorgaat, dan kunnen we onszelf het beste met een opheffen." Onzin, zegt burgerparticipatie ambtenaar P. Stok. ..Het is niet zo dat we het dorpsplatform pro beren weg te moffelen. Dat is voor ons de ogen en oren van de gemeenschap. Daar kunnen en willen we niet omheen. Het is ge woon een en/en-verhaal. Als het burgerinitiatief erdoor komt, kunnen burgers kiezen waar ze hun idee neerleggen. Dat kan net zo goed bij een dorpsplat form. Er zijn heel veel mogelijk heden, al weet niet iedereen dat. In de jaren tachtig was bijvoor beeld het koffieuurtje heel popu lair. Dat bestaat nog steeds, al leen maken weinig mensen er ge bruik van. Daarom moesten we met iets nieuws komen: het bur gerinitiatief." Stok denkt dat het met de stem ming in de gemeenteraad daar over wel snor zit. „Volgens mij is alleen het CDA tegen, hoewel die fractie een stuk genuanceer der klinkt dan een maand gele den. Die is wellicht ook wel om als wat zaken in de verordening veranderen." VLISSINGEN - De Nieuwendijk in Vlissingen is gisteren feestelijk heropend met bewoners, onder nemers en een delegatie van de gemeente Vlissin gen. Met een confettikanon, muziek, kinderspelletjes en een clown werd de Nieuwendijk vrijgegeven. GOES - Twee personenauto's zijn gistermiddag rond 14 uur licht beschadigd geraakt bij een aanrijding in Goes. De betrok ken bestuurders bleven onge deerd. Het ongeluk werd veroorzaakt door een 24-jarige automobilist uit Arnemuiden. Deze verleende op het kruispunt Scottweg/Nansenbaan geen voorrang aan een 24-jarige auto mobilist uit de gemeente Goes. (Advertentie) >*T X V' T/jt£lEusS»SaL r pzc spaar 1 zegel 1 1 2 1 Hierbij de spaarzegel voor de spaaractie i s.m de Free Record Shop Iedere dag staat er een spaarzegel in de krant met een nummer, u heeft slechts nummer 1 t/m 3 nodig voor uw spaarkaart. Deze actie loopt tot en met 23 juli. Alleen orginele spaarzegels uit de krant op orginele spaarkaarten zijn geldig De spaar kaarten staan op 25,29 juni en 2 juli in de PZC MIDDELBURG - Een 37-jarige man uit Polen is gisteren door de Middelburgse politierechter G. van Unnik veroor deeld tot vier weken gevangenisstraf voor het stelen van vier fietsen. De man had de tweewielers op 9 juni in de ge meente Veere in zijn bestelbusje geladen nadat hij de slo ten had doorgezaagd. ,,Dat oogt als professionele dief stal", aldus officier van justitie A. Flikweert. Hij eiste acht weken celstraf. ,,Als ik een mooie fiets zie, neem ik hem mee", zei de verdachte tegen de politie. Tegenover de rechter verklaarde de man dat hij de fietsen had willen verdelen onder zijn gezinsleden in Polen. De raadsman van de verdachte, advocaat M. van der Want, vond dat de man al voldoende gestraft was omdat hij twintig dagen in voorarrest had gezeten, ver van vrouw en kinderen. De rechter was bereid de geëiste celstraf te halveren. Naast die straf moet de man ook een schadevergoeding van 166 euro aan de gedupeerde» terugbetalen. KAMPERLAND - Op de Jacobaweg bij Kamperland is in de nacht van dinsdag op woensdag een vijftigjarige in woonster van Noord-Beveland omgekomen bij een ver keersongeval. Het ongeluk gebeurde om 1.35 uur. De au to, die door het slachtoffer werd bestuurd, is vermoede lijk in de berm gekomen, over de kop geslagen en onge veer tien meter lager in een sloot beland. De vrouw is ter plekke overleden. In de auto zat ook een 47-jarige inwo ner van de gemeente Borsele. Die is met ernstige verwon dingen naar het ziekenhuis in Goes overgebracht. MIDDELBURG - Een 31-jarige man uit Middelburg moest zich gisteren tegenover de Middelburgse politie rechter verantwoorden voor mishandeling. De verdachte mishandelde op 7 juni zijn vriendin, die toen ruim zeven maanden zwanger was. Ook in de periode daarvoor had de Middelburger zich regelmatig op zijn vriendin afgerea geerd. „Ik kan flink boos worden, vooral als ik gedronken heb", verklaarde de man. Rechter G. van Unmk vroeg zich hardop af wat een vrouw nog te zoeken had bij zo'n vent. De vrouw had aangifte gedaan van het schoppen in haar buik. Daarvoor bestond volgens advocaat F. de Vleesschauwer te weinig bewijs. Misschien heeft hij haar buik geraakt, maar dat is nooit zijn opzet geweest", aldus de raadsman. Inmiddels zou de man ook al flink ge straft zijn omdat tijdens zijn voorlopige hechtenis de ba by werd geboren. De rechter vroeg hoe het met de baby ging. ,,Ik heb mijn zoontje nog niet gezien", antwoordde de verdachte. De rechter veroordeelde de man geheel con form de eis van officier van justitie A. Flikweert tot een werkstraf van zestig uur en een maand voorwaardelijke gevangenisstraf. door Sheila van Doorsselaer SINT JANSTEEN - Een ijsje op zijn tijd is lekker, maar van de 'lokroep' van de ijscoman wor den sommige inwoners van Sint Jansteen horendol. Uit de boxen van zijn busje laat de ijsventer de klassieker Edelweiss schal len, en wel zo hard dat ze het in heel Sint Jansteen kunnen ho ren. De Hulster wethouder E. de Deckere geeft toe dat er enige tijd geleden 'een tiental' klach ten bij de gemeente zijn binnen gekomen over het volume van de ijscokar van Pitz IJs uit het Belgische Stekene. „Wij hebben hem hierop aangesproken en hij heeft toen beloofd zijn volume een paar tandjes lager te zetten. Dat heeft hij ook gedaan." Decibels Desondanks werd onlangs weer geklaagd vanuit Sint Jansteen. De Deckere: „We wachten het even af en als er nog meer klach ten binnenkomen, gaan we toch maar eens decibels meten." Als de ijscoman zich niet aan de regels in zijn vergunning wil houden, dan kan de gemeente Hulst desnoods zijn vergunning intrekken. De Deckere neemt de klachten uit Sint Jansteen serieus, maar vindt het vreemd dat alleen de Stenenaren het uit de musical The Sound of Music afkomstige Edelweiss niet als muziek in de oren klinkt. Pitz verkoopt im mers ook in bijvoorbeeld Clinge, Kloosterzande, Graauw. Hei kant en Nieuw Namen zijn ijs jes. De Deckere: „Het is trou wens wel erg lekker ijs, moet ik zeggen." Burgemeester J.F. Mulder, die in Sint Jansteen woont, heeft wel een tip voor zijn dorpsgeno ten die het deuntje meer dan zat zijn. „Koop een ijsje van hem, dan zet-ie het geluid af." (Advertentie) vanavond vanaf 17.30 uur English menu met Goat cheese pie en Coronation recipe en Eton Mess €12,50 of €10,00 (vegetarisch) reserveren: 0118 - 886 886 in De Directiekamer Hans Heeren Verstilde wereld Markt 51 Middelburg T0118886 886 www.de-drvkkery.nl De weg is vanaf maart afgesloten geweest voor al le verkeer, waardoor ook de Oude Stad slecht be reikbaar was. Ondernemers kunnen nu net voor het begin van het hoogseizoen weer gebruik ge maakt worden van de terrassen. Het is een auto- luw gebied. foto Ruben Oreel Het was beregezellig geweest op een bruiloft in Zeeuws- Vlaanderen en dus ging die Brabantse de volgende och tend met een redelijke kater terug naar haar studiestad Maastricht. Nog even een be zoekje aan haar ouders in Ber gen op Zoom en de lange reis naar het Limburgse kon begin nen. Dus paradeerde ze langs het terras van een stationscafé in Bergen op Zoom, op weg naar de trein. Een hoop gefluit en gejoel viel haar ten deel. maar daar keek ze allang niet meer van op. Gebeurt wel va ker, dat krijg je als je blond bent en vanwege de hitte luch tig gekleed gaat, wist ze. Maar één ding wist ze niet. „Mevrouw, weet u dat u uit uw broek bent gescheurd?", gaf een attente serveerster haar mee. Waarna de studen te met een noodgang een tas tegen haar billen drukte. Want het dragen van een string maakte deze toch al be schamende vertoning natuur lijk nog net even erger.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 13