Sint Jansteen volledig op z'n kop o qp PZC Madrid biedt compacte Spelen Wedstrijdleider Van der Ploeg wint in Axel holenaar Dees pakt ijdrittitel junioren ÏK dressuur Moskou an een zijden draad Motorcrossers volop in slag om RES-trofee ,23 ïric Vereecken klopt Jimmy de Bruin in een sprint voor twee De Graaf koninklijk onderscheiden Zege voor ATB'ers van X-Treme Eerste Griek eredivisie driebanden Zaterdaghoofdklasser Dovo gered Ottey meldt zich af voor het WK uitslagen agenda woensdag 29 juni 2005 Willy van Leeuwen XEL - Marien van der Ploeg, edstrijdleider van het Open .el-tennistoernooi, was zelf [ccesvol in het gemengd dub- il 6. Samen met de talentvolle ra Cuyle won Van der Ploeg in je sets van Ingrid Bertossi en isHeijman. Hierdoor bereikte >t duo de kwartfinale, waarin I spelen tegen Tessa Lammens lAbi van Lare. „Vooral in de eerste set zaten In grid en Jos veel beter in de wed strijd. Wij maakten veel fouten en de eerste setwinst (6-4) was dan ook terecht voor hen", zei winnaar Van der Ploeg. „Vanaf de tweede set speelden wij steeds beter. Onze opslag en aan val kwamen beter uit de verf. Eva scoorde veel met haar back hand. We wonnen met 6-2." In de beslissende derde set ging het lang gelijkop. „Het kon alle kanten op. Ingrid en Jos hebben kansen gehad, maar wij slaagden er toch in de set te winnen. Onze volgende te genstanders Tessa Lammens en Abi van Lare zijn als vierde ge plaatst en licht favoriet voor de zege." In het mannenenkel 6 deed Frank Broeders goede zaken te gen Paul Kuhlman. In de eerste set kon de snelle Kuhlman nog bijblijven tot 7-5, maar in de tweede set heerste Broeders. Dankzij 6-2 in de tweede set zit Broeders in de kwartfinale. Philippe de Baets en Mark Maes drongen door tot de kwartfinale in het mannendubbel 6. Ze scha kelden Arnold Rouw en Herman Pijpelink in een driesetter uit, 6-3, 2-6 en 6-3. Ook Ronald de Milliano en Rob Lammerts gaan door. Zij versloegen Paul van Graefschepe en Dion Beuzen- berg na een kraker van drie sets met 6-3, 5-7 en 6-4. Verrassend was toch wel enigs zins de uitschakeling van Ing- mar Vermeulen en Mischa van Bremen door Jan Jaap van Buuren en Ronnie Bauwens met de klinkende score van 6-3, 6-1. Van Buuren/Bauwens zijn nu doorgedrongen tot de laatste acht in het toernooi. irWim de Vos KT JANSTEEN - Het was gis- avond één groot feest na de elerronde van Sint Jansteen. het mooier. Twee plaatselij- helden eindigden op plek één twee. 'Heintje Davids de eede' - oftewel Eric Ver eken uit Hulst, maar geboren getogen in Sint-Jansteen - jpte in een emotionele finale talent Jimmy de Bruijn in spurt met twee. Het hele rp stond zowat op zijn kop. ■eecken hing vorig jaar nog fiets aan de wilgen, maar al 1 bleek dat hij het niet kon la- Hij stapte doodgemoede- ■d weer op en rijdt weer met besten mee. In Sint Jansteen het alweer zijn tweede zege dit seizoen. „Ik snap het bleef Vereecken maar her- len, „ik train niet veel, moet werken. Bovendien ga ik ie of vier keer per jaar op va- en train dan evenmin, in is het feesten. En toch gaat me zo makkelijk af. Ik kan niet begrijpen." igen publiek derhalve wek geleden won reecken een wedstrijd in Bei en nu dus voor eigen publiek Sint Jansteen. „Terwijl ik ]n woord aan Jimmy de uijn had gegeven. Ik had be- ifd niet achter hem aan te rij- i, maar ik moest in de slotron- wel", verexcuseerde Ver- eken zich richting De Bruijn. jonge coureur uit Sint Jan- len was in de slotronde het iplete peloton ontsnapt en leek op weg naar de overwin ning. Maar met name Wilco Jon ker wilde daar geen toestem ming aan geven en ging in de te genaanval. „Toen moest ik. Ik kon het niet maken dat die Mid delkamper naar Jimmy zou toe- rijden. Daarom ben ik er achter aan gegaan", zei Vereecken. Inhouden Toen hij éénmaal in kansrijke positie zat, kon hij zich niet meer inhouden. De eindstreep lag daar, zijn supporters ston den klaar. Moest hij zich dan in houden? „Nee", oordeelde de wielrenner zelf. „Maar ik vind het wel sneu voor Jimmy. Ik ben veertig jaar en kon winnen. Ik wist dat De Bruijn zou stilval len. Hij had zich zowat de hele laatste ronde voluit gegeven om vooruit te blijven. Maar hij is nog maar twintig en heeft dus nog twintig mogelijkheden om hier te te winnen. Deze kans kon ik niet voorbij laten gaan." De finale kwam er na een wed strijd die vooral in het teken van hoge snelheid stond. Daar door was het onmogelijk uit de groep weg te rijden. Verschillen de pogingen werden op touw ge zet, maar werden teniet gedaan. Zo begon een compleet peloton aan de finale, waarin de hoofd rollen waren voor de twee plaat selijke renners. Tevredenheid Jimmy de Bruijn had naderhand even tijd nodig zijn teleurstel ling te verwerken. Al snel over won echter de tevredenheid. De jonge wielrenner kon immers te rugkijken op een uitstekende Eric Vereecken leidt de dans in de wielerronde van Sint Jansteen en zal de koers ook winnen. koers, die hem net niet bracht waarop hij tot zo'n 200 meter voor de finish nog hoopte. Bij de nieuwelingen behaalde Sander Stiegelis uit Klooster- zande de overwinning na een lange vlucht met de Brabanders Tommy Groffen en Jordy van Erp. In de eindspurt was Stiege- foto Wim Kooyman lis de sterkste en behaalde daar mee zijn tweede overwinning van het seizoen. ZIERIKZEE - Ad de Graaf uit Nieuwerkerk is door de plaatsvervangend burgemeester van Schouwen-Dui- veland Croné koninklijk onderscheiden. De Graaf (56) werd lid in de orde van Oranje-Nassau vanwege zijn ver diensten voor de tafeltennissport in het algemeen en tafel tennisvereniging Scaldina in het bijzonder. De Graaf was in 1974 mede-oprichter van de club en zette zich nadien op tal van terreinen in voor de vereniging uit Zierikzee. De uitreiking van de onderscheiding vond plaats in het Multi Functioneel Centrum in Zierikzee in aanwezigheid van tweehonderd personen. GOES - Een team van mountainbikevereniging X-treme heeft een 4-uurswedstrijd in het Belgische St. Nicolais ge wonnen. De ploeg kwam uit bij de senioren en bestond uit Alexander Paardekooper, Daniël Paardekooper, Nehemia Paardekooper en Rudy Vos. UTRECHT - De eerste Griekse biljarter doet zijn intrede in de Nederlandse competitie driebanden. In het nieuwe seizoen gaat Nikos Polychronopoulos enkele wedstrijden spelen voor eredivisionist Dekker Keukens uit Utrecht. Polychronopoulos is de nummer twaalf van de wereld ranglijst. Hij vlaste al enkele jaren op een plaatsje in een Nederlandse eredivisieploeg. De Nederlandse topdrieban- der John Tijssens heeft de contacten gelegd met de Griek, die vorig jaar bij het wereldkampioenschap in Rotterdam de halve finales bereikte. ANP VEENENDAAL - De Veenendaalse zaterdaghoofdklasser Dovo kan weer vooruit, nadat de curator groen licht heeft gegeven voor een nieuwe financiële structuur. De Stich ting Financiële Steun Dovo, de FSD, zal de plaats inne men van de Stichting Topsport Dovo, die door de recht bank failliet werd verklaard. Het faillissement luidde een fase van onzekerheid in om dat alle contracten van spelers en begeleiders waren on dergebracht in die Stichting Topsport. Voor trainer Hen- ny Lee is in een nieuwe constructie geen plaats omdat zijn salaris te zwaar op de begroting drukt. De contracten van de voetballers lijken onder de vlag van de nieuwe stichting FSD wel gecontinueerd te kunnen worden. Door het faillissement werden de Veenendaalse voetbal club Dovo (40.000 euro) en een groot aantal belangheb benden (110.000 euro) finacieel gedupeerd. GPD LJUBLJANA - De voormalige Jamaicaanse sprintster Merlene Ottey neemt vanwege een blessure niet deel aan het wereldkampioenschap atletiek in augustus. Merlene Ottey, die al enkele jaren uitkomt voor Slovenië, mist door de afmelding een record: ze zou in Helsinki aan haar achtste wereldkampioenschap meedoen. De atlete, die in haar loopbaan veertien WK-medailles heeft gewon nen, wordt geopereerd aan een ingescheurde pees in haar linkerbovenbeen. De blessure liep ze vorig jaar op tijdens de Olympische Spelen in Athene. GPD/RTR or Jan van Dongen INK - Tim Dees heeft giste- de districtstijdrittitel voor lioren gewonnen. De Thole- ar was in Hank vier seconden iller dan Boy van Poppel. n Dees, een 17-jarige Thole- ar: „Uitslagen zeggen niet al- alles. Als eerstejaars zit ik de nationale werkgroep. Ik etappekoersen gereden in Zwitserland, Italië en Bretagne. Veel ervaring ermee opgedaan. Maar een keer winnen, is prettig voor je supporters." In Hank was Norbert Poels de beste bij de elites en ama- teurs-A. Poels bewees zaterdag op het NK op de weg in Rotter dam eens te meer bij de top van Nederland te horen. „Ik ben al voor dat kampioenschap aange wezen voor het EK in Moskou. Prettig dat vertrouwen." or Angela Goertsches JDHOVEN - Bondscoach f Janssen had gisteren geen rassingen in petto voor zijn •dressuurselectie. Hij liet na NK in Nijmegen al doorsche- ren dat de vierde plaats - na ky van Grunsven (Keltec Sali- o), Edward Gal (Geldnet igh) en debutant Laurens van iren (Hexagons' Ollright)- in- ruld zou worden door Sven thenberger en Barclay II. Kir- Beckers is reserve. werkelijker was het gegeven het evenement, gepland van 31 juli in Moskou, op losse roeven staat. „De eerste arnemingen vormden geen bleem, maar sinds dit jaar is er een nieuwe organisatie, heeft de zaak op zijn kop ge- terwij 1 ze er geen verstand iheeft", aldus Janssen, nationale bonden van Enge- d en Zwitserland zijn zelf n kijken en hebben de zaak i het rollen gebracht. Volgens issen zijn er problemen met isport, zijn de stallen niet n genoeg en is er geen goede ïkwatervoorziening. „De ver ven van de grooms lijken wel de tijd van Lenin. En het in- mse oer is goed voor paar- die eraan gewend zijn, maar van ons zouden er koliek kunnen krijgen. Die risico's je niet nemen. Je hebt het rpaarden van miljoenen." vindt het een blamage dat internationale hippische rtbond FEI pas zo laat tot ac- overging. „Veel bonden heb- ikosten gemaakt." idaag zou een definitief oor deel vallen, maar het is met een dag of twee uitgesteld. „De FEI beslist deze week en ik zit zelf in het dressuurcomité. Als de FEI schriftelijke bevestigingen krijgt op de punten die verbe terd moeten worden, gaat het door. Dan is het nog de vraag of de zaken ook uitgevoerd wor den. Ik schat de kans nu op vijf tig procent dat het doorgaat." Janssen stapt bij groen licht di rect in het vliegtuig om te zien of er nog iets geregeld kan wor den. Mocht het evenement wor den afgeblazen, dan zal er geke ken worden naar een andere lo catie op dezelfde dag in West- Europa of wordt er uitgeweken naar september. Een mogelijke optie is Outdoor Gelderland, dat een week eerder is. „Ik heb een tijd geleden die locatie aan gegeven. Ik zag de bui al han gen. De accommodatie staat er, alleen is het de vraag of het lo gistiek gezien kan." Duitsland meldde zich ook. „Maar ik wil liever niet twee jaar achter el kaar naar Duitsland." Anky van Grunsven zou het liefst zien dat de FEI uitwijkt naar een andere locatie. „Als al les nu al zo slecht is geregeld, zal het straks ook geen rozen geur en maneschijn zijn." Maar het kampioenschap boycotten is een stap te ver. „Als andere lan den gaan, gaan wij ook." Dat is ook de mening van haar partner. „Ik wil voor die team medaille gaan. Daarom heb ik ook voor Sven Rothenberger ge kozen. Kirsten Beckers is nog te wisselvallig. Voor plaats vier wil ik een vaste waarde. Kirsten gaat daarom mee om ervaring op te doen." GPD Begin deze maand droegen duizenden Madrilenen 's werelds grootste vlag door het centrum van hun stad. Op de vlag staat het logo van de Olympisch Spelen van Madrid in 2012. foto Andrea Comas/GPD Op 6 juli bepalen de leden van het IOC in Singapore welke stad de Olympische Zomerspe len van 2012 mag organiseren. In de aanloop naar de verkie zing een serie portretten van de vijf kandidaten. Vandaag deel 2: Madrid. door Henk van den Boom MADRID - Hoewel de Madrile nen in de race om de Olympi sche Spelen van 2012 een neus lengte achterliggen op Londen en zelfs een hoofdlengte op Pa rijs, blijven ze optimistisch. Ze zijn er heilig van overtuigd dat de vlam van Olympus over ze ven jaar in hun olympische stad zal branden. De Spaanse hoofdstad meent ook recht te hebben op de Spe len, omdat ze nooit eerder daar werden georganiseerd. „Boven dien hebben we het meest te bie den", zegt Feliciano Mayoral, het brein achter het Madrileen- se concept. Hij heeft de beoorde lingen van het IOC goed bestu deerd en concludeert dat Ma drid op wezenlijke punten beter scoort dan Londen en Parijs. De andere twee kandidaten, New York en Moskou, vallen volgens hem sowieso af. Een ijzersterk punt van Madrid is de goede bereikbaarheid. Alle sportevenementen zijn dicht bij elkaar, zodat ze lopend of in een paar minuten per openbaar ver voer zijn te bereiken. De auto hoeft er niet aan te pas te ko men, wat van groot belang is voor de veiligheid van sporters en pu bliek. Dat weegt tegen woordig zwaar mee, vooral tegen de achtergrond van de aanslagen van vorig jaar in Madrid. Veilig heid is een gevoe lig punt, zeker nu ook de ETA zich in de strijd mengt. De afscheidingsbe weging bracht af gelopen zaterdag een autobom tot ontploffing bij het olympisch stadion van Madrid. Daar bij vielen geen ge wonden. Wat Madrid vol gens de organisa toren voor heeft op de andere ste den, zijn de al bestaande sportfa ciliteiten. Van de 35 locaties waar het evenement zich moet afspelen, zijn er 24 al beschik baar. Andere accommodaties, zoals de tennishal en de zwem baden, zijn in aanbouw. Die ko men er zonder meer, ook al ko men de Spelen niet naar Ma drid. Een punt dat bijna on-Spaans is, is de enorme eensgezindheid waarmee volk en vaderland zich dit keer achter de hoofd stad schaart. Normaliter moe ten de andere Spanjaarden niets van de ver waande Madri lenen hebben. Van alle Span jaarden vindt 85 procent dat Madrid het moet worden. Hoe groot de eenheid is, be wezen een mil joen Spanjaar den een paar weken geleden tijdens het on- dersteunings- feest van de kandidatuur. Met een olympi sche vlag van tweeënhalve kilo meter lang liepen ze door de stad. Inmiddels hebben zich ook MADRID CANDIDATE CITY al enkele tienduizenden vrijwil ligers gemeld om de Spelen in goede banen te leiden. De negatieve puntjes die door de beoordelingscommissie van het IOC zijn opgemerkt kunnen in een handomdraai worden op gelost. belooft burgemeester Ruiz-Gallardon. Zoals het pro bleem van de geluidsoverlast, waar geen Madrileen wakker van ligt, maar dat iedere buiten lander meteen opvalt. Zo waren de onderkomens voor de spor ters pal naast de enorm drukke snelweg M-40 gepland. Het is de Madrilenen er veel aan gelegen de Spelen te mogen or ganiseren. De rekenmeesters hebben becijferd dat de stad op 1,2 miljoen bezoekers kan reke nen. Een voorzichtige schatting gaat uit van een bruto winst van zo'n zes miljard euro voor de hoofdstad en nog eens drie mil jard voor de rest van Spanje. De enkele nuchtere geest die ook maar durft te twijfelen aan de overwinning van Madrid, wordt met talloze argumenten de mond gesnoerd. Zoals de lengte van het applaus dat de Spaanse presentatie kreeg tij dens een sportconferentie in Ber lijn. Daar kreeg Madrid liefst tien seconden langer applaus dan de andere kandidaten. Dus wie doet je wat? GPD M.i.u.um'JirE Toto. 28 juni. Winnende rijtje: 1-1-3- 3-1-2-1-2-2-2-1-2-1. Lucky Day: 8-9-10-12-15-25-26-27-31- 33-45-48-50-51-59-66-69-71-74-75 On der voorbehoud. Vrouwen, kwartfinales: Mauresmo (Fra/3)-Miskina (Rus/9) 6-3 6-4, Sjarapo- va (Rus/2)-Petrova (Rus/8) 7-6 (6) 6-3. Williams (VSt/14)-Pierce (Fra/12) 6-0 7-6, Davenport (VS/1 )-Koeznetsova (Rus/5) 7-6 6-3. Mannendubbel, 3e ronde: Knowles/Uodra (Bah/Fra/3)-Kar- lovic/Wassen (Kro/Ned) 6-4 6-4 5-7 6-4. Open Axeltoernooi: DD 7: Hoek /Houmes-Lambert/Brandt 7-5 6-4, Bastiaansen/Hubregsen-Saman/ Oppe neer 6-4 6-1, Van Megen /Bruinings- Wijffels/Vermeulen 6-3 4-6 7-5, Van La re /de Vries-Kerckhaert/ Schoonakker 1-6 6-0 6-4. HE 6: Frank Broeders-Paul Kuhlman 7-5 6-2. HD 6: De Baets/ Maes-Rouw/Pijpelink 6-3 2-6 6-3, De Milliano/Lammerts-Van Graefschepe /Beuzenberg 6-3 5-7 6-4, Donze/van Drongelen-Samijn/Vermeulen 0-6 6-2 7-5, Van Buuren/Bauwens-Vermeulen/ Van Bremen 6-3 6-1. GD 6: Cuyle/Van der Ploeg-Bertossi/Heijman 4-6 6-2 7-5. WK tot 20. Halve finales. Brazilie-Ar- gentinie 1-2 (0-1). 7 Messi 0-1, 75. Renato 1-1, 93. Zabaleta 1-2. Scheids rechter: Bussaca (Zwi). Gele kaart: Ro berto, Rafael Sobis (Brazilië), Oberman, Zabaleta, Cardozo, Cabral (Argentinië). Marokko-Nigeria 0-3 (0-1). 34. Taiwo 0-1, 70. Adefemi 0-2, 75. Ogbuke 0-3. Scheidsrechter: Larrionda (Uru). Rode kaart: 80. lajour, 91. Doulyazal (Marokko/ 2x geel). Gele kaart: El Amra- ni (Marokko), Kaita, Apam (Nigeria). Ronde Sint-Jansteen. Elite: 1. Eric Vereecken (Hulst), 2. Jimmy de Bruijn (Sint-Jansteen), 3. Rob Koole (Goes), 4. Wilco Jonker (Burgh-Haamstede), 5. Luc de Moor (B), 6. Richard Slabbe- koorn (Kapelle), 7. Koen van de Velde (B), 8. Jacco Ringelberg (Goes), 9. Den nis Raadtgever (Goes), 10. Ruud Rent meester (Goes), 11. Niek Rentmeester (Goes), 14. Dennis Mesu Middelburg), 18. Dirk van Dam (Goes), 19. Fran?ois Franse (Kwadendamme). Nieuwelin gen: 1. Sander Stiegelis (Kloosterzan- de), 2. Jordy van Erp (Berghem), 3. Tom my Groffen (Baarle-Nassau), 4. Casper Oppeneer (Vlissingen), 5. Brian Weeda (Zuidland), 6. Ko Blok (Kapelle), 9. Nick Nieuwdorp (Yerseke), 10. Yannick Sijne- sael (Terneuzen), 12. Nick Eversdijk (Ka pelle), 15. Lorenzo Cardon (Sas van Gent). woensdag Biljarten Driebandentoernooi Baarends. Tweede ronde. Locatie: café Baarends, Goes. Aanvang: 19.30 uur. I Tennis Leventi-toernooi. Locatie: tennisvere niging Goes. Aanvang: 16.30 uur. Stoepeschietertjestoernooi. Locatie: tennisvereniging Zierikzee. Aanvang: 13.00 uur. Ruucstoppelen Open. Locatie: tennis vereniging De Ruucstoppelen Sint-Phi- lipsland. Aanvang: 18.00 uur. Wielrennen Zomeravondcompetitie. Locatie: Scottweg, Goes. 18.30 uur: jeugd (30 minuten). 19.15 uur: elite, beloften, ama teurs A/junioren (50 minuten 3 ron den). 19.15 uur: veteranen, amateurs B/nieuwelingen, vrouwen/SP (50 minu ten 1 ronde). door Rinus Verberkmoes AXEL - Na vijf races om de RES-trofee geven de tussenstan den zo halverwege de competi tie al een aardig beeld van wie er straks mogelijk met de hoofd prijzen aan de haal zullen gaan. In de zesde editie, zaterdag in Axel, wordt bij de kleinsten de hoofdrol meer dan waarschijn lijk overgenomen door Jordi van de Wiele uit Sint Jansteen. Hij staat tweede in de klasse 85 cc, maar aangezien klassementslei der Jeffrey van Kempen (Oost- Souburg) vorige week tijdens het OZK zijn sleutelbeen brak, is zijn optreden vrijwel uitgeslo ten. In de serie 125 cc leidt Jur- gen den Engelsman (Vlissingen) de dans voor Django Vaal uit Axel. Beiden geven elkaar nog weinig toe, maar desondanks heeft Den Engelsman voorlopig de betere papieren in handen. Temeer daar hij meer ervaring heeft dan zijn naaste belager. In de groep 250/500 cc staat titel verdediger Ronald Doens (Bier vliet) momenteel tweede. Jos Kesters (Opglabbeek) gaat hem voor, omdat hij totnogtoe alle manches in zijn serie won. Bij de veteranen hebben de zui derburen Eric Peeters (Tielen) en Koen Verburgh (Brugge) de touwtjes stevig in handen. In de categorie licentiehouders staan Pascal de Zeeuw (Axel) en As- win Vandamme (Zuiddorpe) hoog genoteerd. Maar aangezien vorige keer de tweede manche niet werd verreden, is het ondui delijk wie lijstaanvoerder is. Dit omdat overleg over de schrapre- sultaten, normaal twee manches van de te verrijden twintig, nog aan de gang is. De trainingen voor de zesde RES-cross op het terrein in Smitsschorre beginnen om 13.00 uur. Een half uur later starten de eerste manches. Het einde is rond 18.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 45