iorgen om schade door sanering Sportclub is integratie in een notendop PZC Shanty's op het Zonnebloemschip PZC Bijenvolk als cadeau voor Poppendamme d'Antilopen is bruisende boel ichtwandeling de Manteling AAZET Forse straf voor drankrijder Positief besluit jop Colijnsplaat Fietser gewond bij aanrijding Man gewond bij bedrijfsongeval Celstraf en rijverbod voor drankrit nkbordgroep Scheep stimmerdijk Zierikzee voelt zich aan het lijntje gehouden Elektrotechniek studeren? DE HZ BIEDT EEN PURE STUDIE ELEKTROTECHNIEK WAARIN JIJ JE KUNT SPECIALISEREN TOT COMMERCIEEL INGENIEUR OF. Gelijk doen! www.hz.nl tel.: 0118 - 489 229 Hogeschool Zeeland Leden van sportclub d'Antilopen kiezen zelf aan welke sporten ze willen meedoen. door Esme Soesman SCHARENDIJKE - Jong en oud. Man en vrouw. Al dan niet met een lichame lijke of geestelijke beperking. „Vereni ging d'Antilopen is integratie in een no tendop", stelt de Ouwerkerkse voorzit ter Wim Hefti vast. Van een ledenlijst vol met krakkemikkig en zeurderig volk is geen sprake, lacht hij. „Het is een bruisende, enthousiaste vereni ging" Het sporten zit er voor dit seizoen weer op. Zaterdag wordt het jaarprogramma van de Schouwen-Duivelandse sportver eniging voor 'mensen met én zonder een beperking' met een barbecue afgeslo ten. Sociaal contact is een belangrijk aspect van het samen sporten, geeft J. Vermeulen uit Oosterland aan. Als voor malig hartpatiënt weet hij maar al te goed hoe diep mensen die iets manke ren in de put kunnen zitten. Zelf is hij daar ooit uit gekrabbeld en nu draagt Vermeulen graag zijn steentje bij aan het opvrolijken van mensen in een ver gelijkbare situatie. Sport is daar een uit gelezen middel voor. „En de sfeer onder ling is fantastisch", geeft hij aan. D'Antilopen is een club die zich ken merkt door een grote variëteit. Ver spreid over twee locaties en twee dagen kunnen sporters van de vereniging mee doen aan zeven verschillende activitei ten. Op de vrijdagochtend wordt er ge zwommen in het verwarmde water van zwembad Dol-Fijn in Nieuwerkerk. Op donderdagavonden kan er bewogen (of de hersens gebroken) worden in de sportzaal van De Putmeet in Scharendij- ke. Daar zijn wekelijks zes activiteiten gaande: badminton, koersbal, tafelten nis, darten, klaverjassen en sjoelen. Le den kunnen naar believen meedoen, maar de meeste sporters hebben een dui delijke voorkeur voor het een of het an der. Janny Krijger uit Zierikzee bijvoor beeld speelt vooral badminton, nadat ze bij haar eerste bezoekje aan de wekelijk se sportavond meteen een racket in de hand geduwd kreeg. „Dat was een jaar of zeven geleden, dacht ik." Sindsdien is de Zierikzeese trouw lid van d' Antilo pen. Klankbord De sportvereniging telt een kleine ze ventig leden. De jongste is tien jaar, de oudste boven de tachtig. Iedereen kan tegen elkaar spelen, schetst Hefti de sfeer. Het gaat erom dat mensen mee dom, hun vertrouwen kunnen opkrik ken en plezier kunnen hebben. Los van de gezelligheid fungeert d'Antilopen ook als klankbord voor mensen met een beperking, meent de voorzitter. Leden foto Marijke Folkertsma wijzen elkaar de weg, bijvoorbeeld als het gaat om vervoersmogelijkheden. Daarnaast helpen de valide leden de minder valide leden bij de praktische uitvoering van het sporten. Van het op rapen van de ballen tot het spannen van het net. Dat laatste rust helaas te vaak op de schouders van een paar oudere vrijwilli gers, schetst Hefti. Graag zag hij d'Anti lopen dan ook met jonge vrijwilligers uitgebreid. Met onder meer dat doel voor ogen verzorgt hij na de zomerva kantie een voorlichtingsochtend op de Pontes Scholengemeenschap. „Ook om te laten zien wat je als mens met een be perking eigenlijk allemaal kunt." En dat is veel, zeker binnen een club als d'Antilopen, waar het vanwege de ver schillende beperkingen een kwestie is van 'continu improviseren'. Alles is mo gelijk, aan alles is een mouw te passen, geven de betrokkenen stuk voor stuk en thousiast aan. Hefti: „Wij verrichten geen wonderen, maar we proberen het wel." tzorgklachten: 00-0231231 maandag t/m vrijdag ge- irende de openingstijden; lerdagstot 12.00 uur JDACTIE êchouwen-duiveland rachtweg 23a Istbus 80 100 AB zierikzee II: 0111 -454647 pc 0111-454657 mail: redzzee@pzc.nl reel Modde (chef) it Kleemans Pankow .me Soesman slita Lanting h dy Boogert (sport) Entrale redactie jationspark 28 Istbus 31 (60 AA goes I: (0113)315500 pc (0113)315669 mail: redactie@pzc.nl IMERNET fvw.pzc.nl mail: web@pzc.nl (Advertentie) woensdag 29 juni 2005 TKAPELLE - Het Zeeuws igisch Museum in Oostka- houdt samen met Staats- eheer woensdagavond 13 ?an 22.30 tot 24.00 uur een leling in natuurgebied De tëling. !n met de boswachter kun- leelnemers met een nacht en batdetector speuren nachtdieren zoals uilen en muizen. Reserveren is nood- ijk en kan bij het Zeeuws gisch Museum. Advertentie 0ZIJNEN- ZONWERING www.aazet.nl apelle - Tel. 011l-ll&fs door Edith Ramakers KOUDEKERKE - Imker Albert de Wilde uit Koudekerke heeft de rekensom snel gemaakt. Er zitten ongeveer duizend bijen in een ons en het jongste volk bij Imkerij Poppendamme in Grijps- kerke weegt zestig ons. Dat is dus naar schatting zestigdui zend gekweekte bijen. Een cadeautje van De Wilde aan de imkerij. „Ik wilde Poppen damme gewoon plezieren met een groot volk. Het andere was door vogels opgegeten." In de tuin van familie De Wilde in Koudekerke zoemt en krioelt het van de bijen. Piepkleine mas kerbijen, maar ook de solitaire wolbij, die op de Stachys grandi- flora foerageert en de lathyrus bij, die op siererwten afkomt. „De lathyrusbij staat op de rode lijst van beschermde insecten soorten. Maar op Walcheren komt hij vreemd genoeg erg veel voor." De 'insectenman' zoekt enkele maskerbijen van amper één cen timeter; alleen een geoefend oog kan die zien. De mannetjes mas kerbijen dragen een soort mas ker. „Deze bijen verzamelen het stuifmeel niet aan de haren of de poten of de buik, zoals de meeste bijensoorten dat doen, maar in een krop", zegt De Wil de. door Esme Soesman MIDDELBURG - Hij had ^1 een rijontzegging te pakken, maar is toch weer met drank achter het stuur gestapt. In die wetenschap kon de Middelburgse politierechter A Janssens een 47-jarige man uit Terneuzen niet vrijuit la ten gaan. De man was op 6 december vorig jaar aangehou den met een alcoholgehalte van ruim 1000 microgram; bijna vijf keer zoveel als toegestaan. „Dat is heel fors", concludeerde de officier van justitie J. Zondervan. Hij vond dat de man een zware straf moest krijgen omdat hij al voor de vijfde keer werd bestraft voor het rijden onder invloed. Dit keer eiste de officier een jaar rijontzegging, een taakstraf van zestig uur en een boete van 1200 euro. De verdachte die te kampen heeft met een alcoholpro bleem heeft zich inmiddels laten opnemen in een afkick- kliniek. Zijn zaak werd behartigd door advocaat M. Har te. Die vertelde dat de man positieve resultaten boekt Dat gegeven stemde de rechter wat milder en ze halveer de de taakstraf en de boete. De rijontzegging van een jaar bleef wel overeind. COLIJNSPLAAT - Wethouder C. Schippers (WD) is de belofte nagekomen die hij vorige week voor een groep jon geren in Colijnsplaat deed. Het dagelijks bestuur van Noord-Beveland heeft gisteren besloten zo snel mogelijk een container als jongerenontmoetingsplek (jop) in Co lijnsplaat te plaatsen. Er moet, aldus Schippers, nog wel een prijsvergelijking worden gemaakt. De keuze is tussen het opknappen van een bestaande container die in Wissen- kerke staat, of de aanschaf van een nieuwe. Volgende week wil Schippers een besluit nemen over de locatie van de Colijnsplaatse jop, aan de Oude Haven of bij het ge maal. Wellicht wordt daar morgen echter al een beslis sing over genomen, als de Noord-Bevelandse gemeente raad vergadert. Schippers gaat ervanuit dat de container er binnen twee maanden kan staan. VROUWENPOLDER - Een zeventigjarige fietsster uit Ka- pelle is gistermiddag even na half twaalf gewond geraakt bij een aanrijding met een andere fietser op de kruising Polredijk Noorddijk in Vrouwenpolder. De andere fiet ser, van wie geen gegevens bekend zijn, verleende op de kruising geen voorrang aan aan de fietsster uit Kapelle. De vrouw kwam ten val en raakte gewond aan haar buik. Ze is per ambulance overgebracht naar het ziekenhuis in Vlissingen. De onbekende fietser was nog even op de plaats van de aanrijding gestopt, maar is daarna, zonder zijn of haar identiteit bekend te maken, doorgereden. TERNEUZEN - Een 55-jarige Vlissingse medewerker is gisteravond rond half zeven gewond geraakt bij een be drijfsongeval in een bedrijf op de Zwedenweg in Terneu zen. De man was tijdens zijn werkzaamheden op een schip tussen de lading, pakken cellulose, gevallen. Door dat de verschillende pakken niet tegen elkaar stonden viel hij in een tussenruimte van ongeveer veertig centime ter. De man is met letsel aan een van zijn longen en zijn ribben naar het ziekenhuis vervoerd. De arbeidsinspectie is in kennis gesteld. BROUWERSHAVEN - Zeemansliederen op het schip De Zonnebloem. Het Schou wen-Duivelandse shantykoor Neptunus verzorgde gisteravond dit bijzondere op treden in Brouwershaven. Anita Janse DELBURG - Een 29-jarige uit Gemert is gisteren door ierechter A. Janssens ver- eeld tot drie weken cel voor rijden onder invloed. „U geluk gehad dat u hier nog zei de rechter. Dat hij van geluk mocht spre ken, zag de man zelf ook in. Vo rig jaar december reed hij op een hekwerk aan de N256 ter hoogte van de sluizen bij Kats. Daarbij ging een spijl van het hek dwars door de auto. „Het is onvoorstelbaar. Die buis steekt dwars door de passagiersstoel, precies ter hoogte van het hart", zei de rechter terwijl ze de foto's in het dossier bekeek. Ze rea geerde vol ongeloof op de bewe ring van de verdachte dat hij van het hele incident niets had gemerkt. De man was na de aanrijding verder gereden naar zijn toenma lige woning in Zierikzee. Na de Zeelandbrug ramde hij ook nog een hectometerpaaltje. De poli tie trof de man de volgende och tend slapend in zijn bus die voor de deur van zijn huis gepar keerd stond. Een urinetest wees op een combinatie van alcohol en drugs. De officier van justitie eiste een gevangenisstraf van vier weken en een rijontzegging van een jaar. De rechter gaf de verdach te het voordeel van de twijfel en trok er een week celstraf vanaf. Shantykoor Neptunus verzorgde gisteren een optreden op het schip De Zonnebloem. foto Marijke Folkertsma Shanty's zijn ritmische arbeidsliederen die ooit werden gezongen ter ondersteu ning van het werk aan boord van grote schepen. Ook melancholische ballades, die het harde leven aan boord bezingen forebittersbehoren tot het brede reper toire aan zeemansliederen. Het bijna vijf jaar oude Schouwen-Duivelandse shanty koor kan inmiddels putten uit een uitge breide serie nummers. Voor het optreden dat gisteravond aan de passagiers op de Zonnebloemboot werd gegeven, werd vooral ook teruggegrepen op Nederlands talige liederen. Niet alleen het zingen op een schip maakte het optreden in Brou wershaven bijzonder, schetst spreekstal- meester Ad de Graaf. Mensen kunnen op vrolijken die met een chronische ziekte of handicap kampen, maakt het voor het voor de circa twintig leden van Neptunus nog specialer om op te treden. Het koor staat onder leiding van accordeonist Piet van Dongen. Piet Kleemans UKZEE - De Klankbord- p Bewoners Scheepstimmer- maakt zich ernstig zorgen de schade aan huizen als ge- van de grondsanering op lanpalende bouwterrein. De kbordgroep wil van de ge- ite Schouwen-Duiveland arantie dat de schade ver wordt. lieel is alles goed geregeld, en E. Biervliet en K. Kalf de klankbordgroep. Van de en die door de grondsane- schade kunnen oplopen, is ouwkundige staat vastge- De bewoners van de epstimmerdijk is, zeggen diet en Kalf, beloofd dat al- tntoonbare schade vergoed It. Maar of dat ook gebeurt en Biervliet en Kalf te be- elen. De berichten omtrent chade aan woningen rond heaterbouwput in Middel- - waar de verzekeraars rs zijn gaan liggen - doen voor de Scheepstimmerdijk irgste vermoeden. :thoudertje dankbordgroep kan weinig chten, vrezen zij. Biervliet: ik van tevoren had gewe- vat ons allemaal te wachten 1 was ik nooit in die klank groep gaan zitten. Achteraf en is het gewoon van meet an een zoethoudertje ge it." Kalf knikt instemmend: zijn gewoon nooit serieus imen. Ook niet als we met iten over trillingen, geluids- last of stankoverlast kwa- vliet: „En we hebben heel te verduren gehad. Soms lig- de jannen te rammelen op het dak en toen ze die oude gas houders aan het weghalen wa ren liepen we hier drie weken met hoofdpijn rond vanwege de teergeur. Maar als je dan bij de gemeente aanklopt verschuilt die zich achter de provincie." Kalf: „Terwijl we pas wel een brief hebben gekregen van de ge meente waarin ze toegeeft dat er sprake is geweest van over last." Klagen bij de provincie heeft tot dusverre volgens Klaf en Biertvliet evenmin iets opge leverd. Kalf: „En dan kun je wel elke keer aan gaan schoppen te gen het bednjf dat het werk uit voert, maar dat heeft ook wei nig effect. De gemeente is in de ze nalatig. Zij verzuimt op te ko men voor de belangen van haar inwoners. Het minste wat ze nu nog kan doen is ons garanderen dat de schade aan onze huizen vergoed wordt." Vliegen vangen De kritiek als zou de klankbord groep niet meer zijn dan een zoethoudertje wijst loco-burge meester A. Croné van de gmeen- te Schouwen-Duiveland af „Wij zitten hier natuurlijk ook niet om vliegen te vangen. Waarom zouden wij een club in het leven roepen en er vervolgens niet naar luisteren?" Croné haast zich te zeggen dat hij alle begrip heeft voor het ongenoegen dat onder de bewoners van de Scheepstimmerdijk leeft. „Het duurt natuurlijk allemaal veel langer dan gepland, maar dat het behoorlijk tegen heeft geze ten, daar hebben wij ook verder weinig grip op." Over de gevraagde garanties durft Croné durft niets te belo ven. „Waterdichte garanties zijn altijd lastig te geven. We hebben echt oprecht geprobeerd schade zoveel mogelijk te voor komen, maar wij kunnen als ge meente ook geen ijzer met han den breken." (Advertentie) De lezerstour begint weer! Kijk elders in deze krant om deel te nemen aan dit sportspel!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 39