'lan voor waterstad in Goes Boer verhuist veestapel zelf SPRINTPHOTO GRATIS 2 VERGROTINGEN Bakker stelt amfibische tocht over Kanaal uit I1,e8ale lozingen gaan door rm en rijk moet in nieuwe wijk op haventerrein kunnen wonen orloper bij ;rafenis en keuze Positief besluit jop Colijnsplaat Strijd om parkeerplaats bestraft Aanleg stadsbos in Tholen begint nog dit jaar O AutoTrack.nl PZC Niet slecht ipper Sonnemans en zijn maatje in het zelfgebouwde amfibie- ftuig; bij de laatste proefvaart bleken enkele overslaande golven tel voor het elektrische circuit, zodat de tocht naar Engeland niet kan beginnen. foto Marijke Folkertsma jctie: 0113-315649 fcpzc.nl «il;redactie@pzc.nl Ibus 314460 AA Goes Brtentie-exploitatie: ifd-en MiddervZeeland: 0113-315520; invs-Vlaanderen: 0114-372770; bnaal: 020-4562500. Bij ontwikkelen en afdrukken von uw volle rolletje of digitale opdracht von tenminste 20 afdrukken nu GRATIS twee 15 x 21 cm kleur- vergrotingen von uw mooiste foto's. editie Bevelanden-Tholen door Marcel Modde BURGH-HAAMSTEDE - De Engeland- tocht met een zelfgebouwd amfibievoertuig van Neetlje Jans naar het Engelse Burgh gaat voorlopig niet door. Bij een laatste proefvaart voor de Schouwse kust is het bouwsel van de Burghse bakker Harry Son nemans overspoeld door een paar fikse gol ven, waardoor de complete elektrische in stallatie moet worden vervangen. De windkracht vijf onderweg van Ouddorp richting Neeltje Jans zondag was geen enkel probleem, vertelt Sonnemans. „Lekker een beetje spelevaren in de branding, het ging helemaal te gek", zegt Sonnemans. „Totdat we bij strandpaviljoen De Branding in Re- nesse uit het water wilden rijden, om even die hoek af te snijden. We stonden net met de voorwielen op het strand - dreven dus niet meer - toen de motor uitviel. Op dat zelfde moment rolden er twee flinke golven over ons heen en stond de auto vol water." Door de ogenblikkelijke inwerking van het zout was de motor op dat moment met geen mogelijkheid meer aan de praat te krijgen en moest de omgebouwde Kubel 181 met een shovel uit het water worden gesleept. „Anders had ik hem waarschijnlijk nooit meer teruggezien." Bij thuiskomst wist Son nemans de motor nog te redden door het blok zowel inwendig als aan de buitenkant meteen grondig te spoelen en op nieuwe olie goed warm te laten draaien. Het elektrische circuit van de amfibie is ech ter onherstelbaar aangetast. „Alle schake laartjes maken kortsluiting en moeten wor den vervangen. Dat red ik niet meer in een paar dagen tijd." De bedoeling was dat Sonnemans morgen (onder begeleiding) aan zijn Noordzeetocht zou beginnen. Hij hoopt zijn wagen nu voor eind augustus klaar te hebben voor zijn avontuur. Frank Balkenende S - Als Goes op het haven- strieterrein een moderne rstad wil maken, moet daar •n groen, jong en oud, arm tijk kunnen wonen. Dat een divers aanbod van hui- variërend van watervilla's, ezinswoningen tot apparte- en, zowel koop als huur. deningen als winkels en ho- horen er ook bij. was gisteravond in theater [ythe één van de conclusies ten discussieavond over de formatie van het havenge- tot een wijk met 1500 tot woningen. Uitgedaagd landschapsarchitect aan Geuze van het Rotter- e bureau West 8, dat door ameente is ingehuurd om ten te maken, kon de (half- de) zaal debatteren over antal stellingen. Geuze wil lijk van Goesenaren weten voor wijk zij graag willen verrijzen in het havenge- ÏLLE - In de gemeente Ka- verdwijnt een traditioneel lik, dat bij elke begrafenis voorloper de begrafenis- voorgaat op de begraaf- apelse gemeenteraad heeft avond in meerderheid be- dat de keuze voor een iper wordt overgelaten ie nabestaanden. Wie een )per wil, moet in het ver- 08 euro betalen, it besluit ging heel wat po- gekrakeel vooraf. Vorige dhad de raad nog bij meer- id (CDA, Gemeentebelang iP) besloten dat de voorlo- el bij elke begrafenis zou n. Althans, zo leek het. DA-standpunt bleek ech- iet zo helder. De chris- mocraten kozen de vorige dering voor handhaving :n voorloper bij elke begra- bmdat het college van B 2de voorloper helemaal wil- chaffen. 'avond lag een nieuw voor- n B en W ter tafel: de keu- r een voorloper aan nabe- len overlaten. Gemeente- fe-fractievoorzitter C. Vleu- ageerde boos. De gemeente- peeft besloten, stelde hij, toet het college niet probe- iar doorheen te fietsen, pl gebruikte politiek grote len. Hij wierp wethouder pelmanfWD) voor de voe- fe intëgriteitstoets niet te Sn doorstaan'. Hij trok Hel ps eerlijkheid in twijfel. Iman pikte dat niet. Gehol- bor P. Lambeck van oppo- artij PvdA wilde Hersel- pn de twee andere fractie- Ivan Gemeentebelang we- zij het standpunt van over het optreden van 'ethouder deelden. Dat ;niet het geval, waarmee uit de lucht was. ide van het liedje was dat ChristenUnie, PvdA en 'oor de vrije keuze voor [örloper stemden, raadslid A. Feijtel-Jobsen nog speciale aandacht de onderhoudstoestand begraafplaats in Schore, Igens haar veel slechter is p in Kapelle en Wemeldin- St onderhoud wordt daar n door medewerkers van Jtho. Het heeft te maken |e eisen die de gemeente J Betho stelt voor het on- Éd. Op korte termijn vindt "e eisen overleg plaats. bied. Het moet in elk geval een open, levendige wijk worden, waarin alle lagen van de bevol king een plek kunnen vinden en die veel openbare ruimte kent, bleek uit de reacties. Geen in zichzelf gekeerde wijk als het Goese Meer, door Geuze gety peerd als een soort Florida dat ver afstaat van het type Neder landse waterstad. Makelaar D. Clarijs: „Er zijn wo ningen nodig voor senioren en jongere alleenstaanden. Die kun nen nu nauwelijks een huis vin den in Goes. We hebben kleine, betaalbare woningen nodig, maar ook gezinswoningen." Geleidelijk Directeur M. Sas van de Regio nale Woningbouwvereniging Sa menwerking (RWS) ziet in het havengebied ook mogelijkheden voor deze doelgroepen. „Je moet dan wel rekening houden met de druk van de markt. We pra ten over een voor Goes nieuw concept en dat kan leiden tot een forse doorstroming binnen de stad. Geleidelijk ontwikke len is dus van belang, anders krijgen andere wijken daar last van." De meeste Goesenaren in de zaal vonden het plan spannend. Geuze wil een waterstad maken met (deels) moderne, spraakma kende architectuur daarbij eventueel gebruikmakend van historische resten van fortifica ties zoals de westschans, die deels over sportveld Het Schen- ge loopt. De provincie steunt een onderzoek naar de mogelijk heden om die erfenissen te inte greren in de planopzet. Files De discussie verzandde op een gegeven moment in een debat over de verkeersafwikkeling. De files die de Ringbrug veroor zaakt, de bereikbaarheid van het centrum en de roep in Wil- helminadorp om een randweg. Geuze had een simpele oplos sing: „Leg de boten buiten de Ringbrug, er is plaats genoeg in de insteekhavens." De vraag is of het gemeentebestuur reke ning houdt met de ideeën voor het havengebied, waarvan de fa segewijze ontwikkeling zeker vijftien jaar duurt, als het op de korte termijn beslissingen neemt over verkeersknelpunten. Volgens één van de bezoekers zou dat wel moeten, liet hij na afloop weten. door Harmen van der Werf KWADENDAMME- Landbou wer J. van Iwaarden heeft het er niet op laten aankomen. Natuur monumenten zou vandaag zijn koeienboerderij in natuurgebied Zwaakse Weel bij Kwadendam- me laten ontruimen. Van Iwaar den heeft begin deze week zelf zijn koeien naar zijn bedrijf in Rilland gebracht. Gebiedsbeheerder A. Boon van Natuurmonumenten is tevreden met deze afloop. Van Iwaarden is dat minder. „In Rilland staan de koeien nu buiten, op de fun dering van de stallen die ik nog moet bouwen." Hij wil het mate riaal van de stallen in Kwaden- damme hergebruiken. „Het af breken en opbouwen gaat zeker een jaar duren", schat Van Iwaarden in. Overeenkomst Natuurmonumenten wilde ech ter niet langer wachten tot Van Iwaarden met zijn vleeskoeien zou vertrekken. „We hebben vijf jaar geleden een overeenkomst met Van Iwaarden gesloten", al dus Boon. „We hebben toen zijn bedrijf gekocht. Van Iwaarden kon naar Rilland. Hij is voldoen de gecompenseerd. Toch bleef --hij zijn veestapel in Kwaden- damme houden." Het geduld van Natuurmonu menten was op. De organisatie wil verder met natuurontwikke ling in en om de Zwaakse Weel en spande eerder dit jaar een rechtszaak aan. Natuurmonu- menten mag tot ontruiming van de boerderij overgaan, besliste de rechter. Vandaag zou dit ge beuren, maar Van Iwaarden heeft tenslotte eieren voor zijn geld gekozen en zelf zijn onge veer tweehonderdvijftig vlees koeien verplaatst. Dat zijn bedrijf zou worden ont ruimd door Natuurmonumen- (Advertentie) RILLAND - Waterschap Zeeuwse Eilanden blijft illegale lozingen constateren in het kassengebied in de Bathpol- der bij Rilland. De bewoners beginnen het ondertussen zat te worden. „Het is aan de orde van de dag", zegt L. Braam. „Al die troep gaat wel de Oosterschelde in, een be schermd natuurgebied nota bene." Braam zegt elke keer aangifte te doen bij het waterschap als hij troep in de sloot ziet liggen. Het schap komt dan over het algemeen ook vrij snel kijken. „Het is absoluut waar dat er nog steeds illegale lozingen plaatsvinden. Het is echt heel vies", zegt woordvoerster D. Steijn. „Maar wij kunnen niet veel meer doen dan constateren dat het gebeurt." De zaak is overgedragen aan het Openbaar Ministerie in Mid delburg. Die laat uitzoeken welke bedrijven zich schuldig maken aan de lozingen en of die strafrechterlijk kunnen worden aangepakt. Het OM doet lopende het onderzoek geen uitspraken over de zaak COLIJNSPLAAT - Wethouder C. Schippers (WD) is zijn belofte nagekomen die hij vorige week voor een groep jon geren in Colijnsplaat deed. Het dagelijks bestuur van Noord-Beveland heeft gisteren besloten zo snel mogelijk een container als jongerenontmoetingsplek (jop) in Co lijnsplaat te plaatsen. Er moet, aldus Schippers, nog wel een prijsvergelijking worden gemaakt. De keuze is tussen het opknappen van een bestaande container die in Wissen- kerke staat, of de aanschaf van een nieuwe. Volgende week wil Schippers een besluit nemen over de locatie van de Colijnsplaatse jop, aan de Oude Haven of bij het ge maal. Wellicht wordt daar morgen echter al een beslis sing over genomen, als de Noord-Bevelandse gemeente raad vergadert. Schippers gaat ervanuit dat de container er binnen twee maanden kan staan. MIDDELBURG - Een 58-jarige man uit Tholen is giste ren door de Middelburgse politierechter veroordeeld tot een boete van 250 euro. De man zat tegenover de rechter omdat hij vorig jaar november in Tholen een invalide man ten val had gebracht Er was ruzie ontstaan omdat de Tholenaar met zijn auto op een invalidenparkeerplaats stond. De verdachte, die op dat moment een gebroken been had, vertelde dat zijn zoon de auto had willen verzet ten, maar dat de invalide man ongeduldig en boos met zijn stok stond te zwaaien. Toen de verdachte zich ermee ging bemoeien ontstond er duw- en trekwerk. Raadsman H. Mink veronderstelde dat het slachtoffer de situatie nog al had overtrokken. „Ze waren allebei invalide, dus zo heftig zal het er niet aan toe zijn gegaan." De rechter vond dat de man naast de boete een schadevergoeding moet betalen voor de bril van het slachtoffer. door Ben van den Aarssen THOLEN - Nog dit jaar wordt het 15,5 hectare grote stadsbos bij de Zwarteweg in Tholen inge richt. Komend jaar is Oud-Vossemeer aan de beurt. Daar komt bij de Gankelweg een park met een op pervlakte van 7,5 hectare. Beide plannen vallen onder het landin richtingsproject Oud-Vosse- meer. Het ontwerp van de bos jes wordt morgenavond in Meul- vliet in Tholen toegelicht door de landinrichtingscommissie. De aanleg van beide bossen werd al jaren geleden aangekon digd. Reeds in 2002 vonden in loopavonden plaats. Door ondui delijkheid over de financiering werden beide plannen uitge steld. Inmiddels hebben de pro vincie Zeeland en het ministerie van LNV een akkoord bereikt over de financiering van vijf landinrichtingsprojecten die voor 1 januari 2007 moeten zijn afgerond. Ook de projecten in Tholen en Oud-Vossemeer val len daaronder. Het ministerie heeft voor de komende jaren 10,7 miljoen euro beschikbaar gesteld. Afgesproken is dat de provincie uit eigen middelen ruim 5 miljoen euro voorfinan ciert. Het ministerie betaalt dit bedrag in latere jaren terug. Voor de bossen in Tholen en Oud-Vossemeer stelt de provin cie 230.000 euro beschikbaar. (Advertentie) /j/j~) I Accountants- en A I I Adviesgroep Rijkse I Uw partner in zakelijke dienstverlening Op vrijdag 1 juli a.s. is ons kantoor te Goes wegens verhuizing, verzorgd door Vogel Mondial Movers, GESLOTEN (Advertentie) Oe allergrootste autosite van Nederland ten, vindt Van Iwaarden nog steeds onterecht. „Twee jaar na dat ik een bouw- en milieuver gunning in Rilland zou hebben, moest ik verhuizen. Zoveel tijd is mij niet gegund.". Boon geeft als reactie dat de rechter heeft bepaald dat Van Iwaarden ge noeg tijd heeft gehad. Van Iwaarden moet nu nog, zo als is afgesproken, de loodsen in Kwadendamme afbreken. Na tuurmonumenten gaat het oude boerenhuis en de monumentale schuur ernaast opknappen. Vol gens Boon is het mogelijk dat een particulier of particulieren zich daarin vestigen. De relatie tussen Natuurmonu menten en Van Iwaarden kent overigens ook een goede kant. Van Iwaarden zegt zelf de eerste landbouwer in Zeeland te zijn die op grote schaal vee laat gra zen in een natuurgebied, op de Middelplaten tussen De Piet en Wolphaartsdijk, langs het Veer- se Meer. Dat het rond zijn be drijf in Kwadendamme niet al tijd soepel is verlopen, rekent hij zichzelf ook een beetje aan. „Ik heb daar de hele overheid over me heengekregen, ben be handeld als de grootste crimi neel, terwijl ik ook maar m'n best doe. En ja, iedereen maakt wel eens een foutje." i PZC I spaar I zegel I 1 Hierbij de spaarzegel voor de spaaractie i s m de Free Record Shop Iedere dag staat er een spaarzegel in de krant met een nummer, u heeft slechts nummer 1 t/m 3 nodig voor uw spaarkaart Deze actie loopt tot en met 23 juli Alleen orginele spaarzegels uit de krant op orginele spaarkaarten zijn geldig. De spaar kaarten staan op 25.29 juni en 2 juli in de PZC zeeuwse almanak Drie kwartier in de branden de zon staan wachten om de forse hand van een scheidend Vlissingse huisarts te schud den. Honderden van zijn patiënten trotseerden de tropische om standigheden, veelal met fraai ingepakte proeven van 'zijn eigen medicijn' onder de arm als bedankje voor bewe zen diensten. Terwijl terraspersoneel bla den vol verfrissingen aan droeg om de lange rij wach tenden op de been te houden, werden de ruim dertig prak tijkjaren van de arts lustig becommentarieerd. „Hij kan het toch niet zo slecht gedaan hebben," con cludeerde een oudere Vlissin- ger minzaam, de drukte rond het receptiehuis overziend. „Hij heeft veel te veel patiën ten overgehouden!" Veehouder J. van Iwaarden heeft gisteren zijn boerderij in Kwadendamme ontruimd. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 33