^enus Williams kan weer lachen Gago is superieure adjudant van Messi een hooikoortsmiddel PZC Kromkamp is het wachten goed beu Fans van Marokko verpesten show Nigeria 21 ader Richard zeker van zege dochter Irsenal wil snel an Persie terug 'K-finale tot 20 oor compromis och in Utrecht oorwaardelijke elstraf doelman an Heerenveen Tennissters uit Rusland hebben een slechte dag Quick-Step gokt op Boonen/Rogers Maduro verlengt contract met Ajax Zege Mansveld in Tour de France NK dressuur gaat naar Eindhoven Robert krijgt straf voor belediging Michelin stelt racefans schadeloos woensdag 29 juni 2005 Uochter Venus gaal Wimble- minnen. Iemand die wat an- beweert, lacht hij gewoon uit. Richard Williams zijn dochter gisteren op het it re court in Londen vechten een leeuwin. Ze brulde, joeg i francaise Mary Pierce op en in twee sets (6-0, 7-6). En 5belangrijkste voor papa Wil- swas: Venus lacht weer. Wagenaar - Hij stikt bijna in a hoestbui, kucht zich bijna longen uit zijn lijf. Richard illiams (63), vader van de Ame- taanse tennissters Serena en mus Willams, trekt nog maar as een keer stevig aan zijn si- ar, „Ach, ik ben toch vlakbij graf" i hij meent wat hij zegt. Hij »volgt met een uitdagende ;jns: „Ik kijk er naar uit om ;od te gaan. Ik ben benieuwd je het er daar aan toe gaat, nn moeder is er al. Ik ben ir voor het feest in de nieu- twereld! Maar eerst wil ik dat meiden alles voor elkaar jben. En dat ze verder kun- mij." rote camera iange zwarte man met de grij- baard strompelt over het k van Wimbledon. Het lijkt »f hij zo om gaat vallen. Een te camera hangt op zijn 1st. Nog steeds, na alle succes- legt hij alles van zijn twee Sissende dochters vast. Hij st naar het donkergroene edje met de veer op zijn ifd. „Schattig hè", zegt hij. ziet er niet uit, maar juist vindt Richard Williams r i, Zijn trui is oud en verscho- waarschijnlijk draagt hij ;al zo'n twintig jaar of nog ier. Williams is een bijzonde- lerschijning in de doorgaans tb nette tenniswereld. En zo 1ÏTERDAM - De Londense letbalclub Arsenal wil dat de leren vrijgelaten Robin van rsie (21) Rotterdam snel de toekeert. De club denkt dat speler, die wordt verdacht i verkrachting, anders door edia en publiek dag en nacht worden lastig gevallen. senal is bezorgd over de men- gesteldheid van Robin van sie en wil dat hij zich pas op het trainingscomplex kit als hij helemaal fris is fhet nieuwe seizoen. GPD RECHT - De directie van sta in Galgenwaard heeft gister- itend gedreigd de finale van WK tot 20 jaar niet in recht te laten spelen. Zij vond de Fifa moest opdraaien orde schade (85.000 euro) die öral Marokkaanse fans aan- schten. Pas gistermiddag ram er een compromis. ffnooi-directeur Harry Been am met het voorstel dat de or- iserende stichting NeXXt ■'5 de helft vergoed van de ade van vorige week vrijdag, irde eventuele schade van za- dag, als de halve- en de finale Utrecht zijn, lopen besprekin- Vernielde stoeltjes zijn de JOtste schadepost-.^Vrijdag, fij ns Marokko-Italië, sneuvel- ner 505, bij eerdere duels van 'arokko in Utrecht 124. GPD 1UGGE - De rechtbank in ogge heeft Brian Vandenbus- veroordeeld tot een half ir voorwaardelijke celstraf en euro boete. De keeper van erenveen werd met twee ande- berecht vanwege mishande- l van een Nederlandse man tos een avondje stappen. sdenbussche (24) was in 2002 bokken bij een caféruzie in snkenberge. Daarbij werd de m door een winkelruit ge- Wd. Hij had zware snijwon- nen krijgt van de drie 11.000 schadevergoeding. De kom- i[ton van Vandenbussche kre- Jdezelfde straf. ANP/Belga lang anderen dat ook vinden, ge niet hij. „Ik ben maar een oude, arme man." De wedstrijd van Venus tegen Mary Pierce is nog maar net af gelopen als hij zijn sigaartje rookt. Zijn oudste tennisdochter (25) staat in de halve finale en kan zaterdag voor de derde keer in haar carrière Wimbledon win nen. Ze won eerder in 2000 en 2001, de twee jaren erna pakte haar zusje de titels. Serena Williams is al naar huis. Na haar nederlaag in de derde ronde op zaterdag kon ze geen tennis meer zien. „Ik wist dat Venus kon winnen en dat Sere na hier niks had te zoeken", zegt pa Williams. „Haar condi tie is slechter dan die van mij! En ik kan je vertellen dat ik niet zo heel erg in vorm ben." Hij haalt de wedstrijd van Ve nus tegen Mary Pierce nog eens terug in zijn gedachten. Hij zag zijn dochter als een sprintkam pioene over de baan vliegen. „Ze is de snelste van allemaal!", zegt Richard Williams. „Haar techniek is goed en ze heeft zelf vertrouwen. Die drie dingen heb je nodig om de beste te zijn." Hij blaast een wolk rook uit. ,.0h my god!", roept hij. „Zag je die lach van haar? Ik heb haar lang niet zo zien lachen. Ze was nogal gespannen de laatste tijd. Voor de wedstrijd zei ik tegen haar: 'Venus, ontspan een beetje op de baan' en dat heeft ze ge daan. Ze speelt beter dan ooit, ze is volwassen. Ze kan weer de beste van de wereld zijn. Nee, ze is de beste van de wereld! De vraag is voor papa Williams niet óf Venus Wimbledon wint,-" maar wanneer ze wint. Hij be doelt: zaterdagmiddag om half- vier of om vijf over halfvier. De oude Williams ziet zichzelf der tig jaar geleden nog de finale van Wimbledon op tv kijken. Hij zag hoe de winnaar in een klap rijk werd en bedacht zich: mijn kinderen worden tennis kampioenen. Venus en Serena moesten toen nog geboren wor den. Hij hield woord en redde zijn gezin uit het getto van Los Angeles. „Maar ik heb altijd tegen mijn meiden gezegd dat er meer in het leven is dan tennis. Als ze al leen gefocust zijn op het spel, loopt het fout en komen ze ach ter de balie van een hamburger tent terecht. Ik heb het zien ge beuren! Als je alleen maar ten nist, ga je dood. En daar zijn ze nog veel te jong voor." Volwassen Hij lacht hard om de verbaasde blikken. Hij houdt van die mei den, zegt hij. En hij laat ze steeds wat meer los. Omdat ze inmiddels volwassen zijn. „Mijn dochters doen veel andere din gen in het leven. Dat stimuleer ik alleen maar. Venus is een heel goede zakenvrouw en juist de combinatie met tennis maakt haar zo goed. Pff, die vrouw is zo sterk! Ik vraag me alleen af of ze ooit wel aan de man komt. Mijn dochters zijn zo sterk en zo vol vertrouwen: daar zijn man nen doodsbang voor! Hij trekt nog een keer stevig aan zijn sigaar en zegt dan dat hij moet gaan. Volgens Richard Wil lams moet haar immense zelfver trouwen Venus naar haar derde zege in Londen brengen. Maar eerst speelt ze morgen in de hal ve finale nog tegen de kampioe ne van vorig jaar, Maria Sjara- pova. Richard: „Ik wil niets over Sjarapova zeggen. Ik heb niets met haar te maken, ik praat alleen óver de twee mei den waar ik mee werk. Maar? „Nee! Sjarapova interes seert me niks. Venus gaat win nen en het wordt haar mooiste zege ooit. De underdog wint! Hij strompelt weg. Het hoedje staat scheef op zijn hoofd. Hij maakt een wegwerpgebaar met zijn hand en mompelt: ,Ik hou ei genlijk niet van tennis." GPD Op haar weg naar de finale elimineerde Venus Williams Mary Pierce. LONDEN - Het had de dag van de Russinnen kunnen worden op Wimbledon, maar dat werd het allerminst. Vier vrouwen uit Rusland begonnen gisteren aan de kwartfinales, aan het eind van de rit was er eentje over. Lindsay Davenport maakte een einde aan de dromen van Svetla- na Koetsnetsova. De Amerikaan se versloeg de Russische speel ster met 7-6 en 6-3. Ook Amelie foto Fabrice Coffrini/EPA Mauresmo kende geen genade, de Frangaise won met 6-3 en 6-4 van Anastasia Myskina. Toen waren er nog twee en die speel den tegen elkaar. Maria Sjarapo va - winnares van vorig jaar - won met 7-6 en 6-3 van Nadia Petrova. Sjarapova treft in de halve finale Venus Williams, die de Marie Pierce klopte. GPD RIJSWIJK - Het Belgische Quick-Step gokt in de Ronde van Frankrijk voor het klassement op de Australiër Mi chael Rogers, terwijl de Belg Tom Boonen de ploeg een dagsucces moet geven. Boonen, vorig jaar goed voor twee ritzeges, vestigde dit voorjaar definitief zijn naam dooi de Ronde van Vlaanderen en Parijs-Roubaix te winnen. Servais Knaven en Bram Tankink, maken ook deel uit van de Tourploeg. De andere vijf zijn Patrik Sinkewitz (Dui), Wilfried Cretskens, Kevin Huismans (beiden Bel), Guido Trenti en Stefano Zanini (beiden Ita). ANP AMSTERDAM - Hedwiges Maduro (20) blijft langer bij Ajax. De voetballer had een contract tot 2007 en tekende bij tot 2008. Ook zal hij meer salaris ontvangen. Maduro debuteerde dit seizoen in het Uefa-Cupduel met Auxerre. De middenvelder speelde dit seizoen 14 wedstrijden in Ajax 1 en scoorde twee maal. Op 26 maart 2005 debuteer de Maduro in het Nederlands Elftal. Hij speelde als aan voerder met Oranje onder 20 op het WK. GPD MARCKOLSHEIM - Wielrenster Debby Mansveld heeft gisteren de eerste etappe in de verkorte versie van de Ron de van Frankrijk voor vrouwen gewonnen. De Nederland se, in dienst bij Vlaanderen-Capri Sonne-T-Interim in België, won na 72 kilometer tussen Saint Louis en Marc- kolsheim de massasprint met groot gemak, voor de Fran- gaise Nadine Triquet en de Britse Emma Davies. ANP EINDHOVEN - Het NK dressuur is de komende drie jaar in Eindhoven, als onderdeel van het internationale con cours hippique dat daar in het hemelvaartsweekeinde is. De afgelopen tien seizoenen was het evenement in Nijme gen. Nadeel is dat het NK door de verplaatsing nog vroe ger in het seizoen is dan nu al het geval was. ANP LONDEN - De Franse voetballer Laurent Robert moet twee weken salaris inleveren bij zijn club Newcastle Uni ted. De 30-jarige speler heeft volgens de clubleiding ma nager Graeme Souness geschoffeerd. Robert uitte in The Sun zijn ongenoegen over het feit dat hij dit seizoen vaak op de bank zat. „Souness stelde kinderen op en zette mij op de bank om me te sarren. Hij is een kind." ANP/RTR. PARIJS - Michelin wil de ruim 100.000 toeschouwers bij de Grand Prix van de VS schadeloos te stellen door de prijs van de tickets te vergoeden. De Franse bandenprodu cent had het verkeerde materiaal meegenomen naar India napolis en adviseerde zijn formule-1-klanten de bolides in de pits te laten uit angst voor ongevallen. Slechts zes wagens gingen daardoor van start. Door dit financiële ge baar van hun leverancier hopen de zeven Michelin-teams op clementie van de internationale autosportfederatie (FIA). Die stelt de affaire vandaag aan de kaak. ANP/DPA Oppermachtig Argentinië na zege op aartsrivaal en titelverdediger Brazilië naar WK-finale SchlllTIHChur SÜkt6 door Mark Caldenhoven UTRECHT - Hij heeft een naam om te zoenen, een technische ba gage die zijn weerga niet kent en is de superieure adjudant van de toekomstige speler van het toernooi. In de schaduw van 'pibe' Lionel Messi drijft Argen tinië op Fernando Gago. Over de rug van titelverdediger én aartsrivaal Brazilië loodste de 19-jarige ster in spe z'n land naar de finale van het WK tot 20 (2-1), zaterdag in Utrecht. Piet de Visser, de bij het WK bijna niet weg te denken super scout, had Gago al vóór het toer nooi met stip op één staan. Aan de zijde van PSV-trainer Guus Hiddink zag de Brabander Gago twee maanden terug drie duels aan het werk voor Boca Juniors. Likkebaardend noteerde De Vis ser plusje na plusje. „Hij is zó goed, dat wil je niet weten. Zo als hij een bal vrijmaakt, zie je dat geen enkele speler doen. Ze ker niet die van zijn leeftijd." Veel scheelde het niet of Neder land was verstoken gebleven van Gago's klasse. Boca Juniors weigerde hem midden in het Ar gentijnse seizoen vrij te geven en de blonde nummer 17 twijfel de zelf ook. De Visser: „Zijn va der is ernstig ziek. Maar de coach haalde hem over. Het ging om het Argentijnse landsbe lang. Nou, ik ben er blij mee. Zonder hem zou dit WK er voor mij toch 'n tikje anders uitzien." Niet dat Argentinië kansloos zou zijn geweest zónder Gago, daarvoor herbergt de geoliede Zuid-Amerikaanse machine te veel klasse. Wél is hij in het team van coach Francisco Fer- raro als schakelspeler het ce- door Leon ten Voorde Lionel Messi (rechts), hier in duel met de Braziliaan Edcarlos, is de ster van Argentinië tijdens het WK onder 20. Maar de spits kan niet excelleren zonder zijn ploeggenoot Gago. foto Koen Suyk/ANP ment tussen de stenen. Met zijn loopvermogen en zuiverheid in de passing, in het hedendaagse voetbal doorgaans een vergeten discipline, ondersteunt Gago steevast dribbelaartje Messi. De nieuwe parel aan de fraaie Ar gentijnse ketting wordt vrijwel zeker verkozen tot speler van het toernooi, maar Argentinië kan niet zonder Gago. De Vis ser: „Haal hem eruit en Argenti nië is een klasse minder." Ferraro haalde zijn oogappel in blessuretijd naar de kant, enke le tellen nadat Argentinië de be slissing' had geforceerd. Wie van het Latijns-Amerikaanse onder onsje gisteravond een meesle pend spektakel had verwacht, kwam bedrogen uit. Argentinië, dat na het fatale auto-ongeval van onder-17-keeper Emiliano Molina met rouwbanden speel de, was heer en meester. Het klasseverschil was soms verbijs terend groot. De huidige lich ting onder-20 van titelverdedi ger Brazilië belooft weinig goeds voor de 'gele' toekomst. Behalve Messi en Gago was Ar gentinië met spits Gustavo Ober man, alleskunner én aanvoerder Pablo Zabaleta, de sterke libero Gustavo Cabral en linkshalf Ne- ri Cardozo - de laatste twee mis sen zaterdag de finale door een schorsing - continu de bovenlig gende partij. Als Ai-gentinië tem poriseerde, liet het Brazilië in de waan dat het kansrijk was. Maar als de blauw-witten gas gaven, werden de Goddelijke Kanaries met prachtig combina tiespel uit elkaar gespeeld. Na een schot uit duizenden van Messi, die zijn doelpuntentotaal na zeven minuten al naar vier til de, kreeg het armoedige Brazilië in de lang niet uitverkochte Gal genwaard - 16.500 fans - zelden grip op de aartsrivaal. Samba voetbal bleef uit. Geen moment reikte de confrontatie tot de kwalificatie klassieker. Tot plots, als een donderslag bij hel dere hemel, een Braziliaanse vrije trap op het hoofd viel van Renato, die aan de aandacht van Zabaleta was ontsnapt. Houterig Het bleek slechts een wake-up- call voor Argentinië, dat meteen een tandje bijzette. Nog voor de verlenging, maar wel in de 93e minuut, viel de beslissing. De sterke invaller Sergio Aguero goochelde zich langs de houteri ge Leonardo, Messi gooide er maar weer eens een demarrage uit en voor het doel duwde Zaba leta Argentinië via de hak van de slechtste der Brazilianen, Fa- bio Santos, naar de zesde finale bij het WK onder 20. Belangrij ker dan de cijfers zijn de geschie denisboekjes. Als Argentinië we reldkampioen wordt, schrijft 't de vijfde titel bij. Inderdaad, één meer dan Brazilië. „Daar van krijg ik nu al een speciaal gevoel", zei coach Ferrara. GPD door Gerrit Hendriksen NIJVERDAL - De Duitse wiel renner Stefan Schumacher heeft op advies van zijn arts in de Ronde van Rijnland-Palts een middel gebruikt tegen hooi koorts en verkoudheid. Dat be vatte de verboden stimulerende stof cathine, wat leidde tot een positieve dopingcontrole en mo gelijk twee jaar schorsing. Volgens Arend Scheppink, ma nager van het Shimanoteam waarvoor Schumacher rijdt, be rust alles op een misverstand. Het medicijn maakte slechts melding van nor-pseudo-efedri- ne als bestanddeel, Dat stond volgens de ploegarts, die na vraag deed, niet op de nieuwste lijst verboden stoffen van het in ternationale antipdopingbureau Wada en het Nederlands Cen trum voor Dopingvraagstukken. Later werd duidelijk dat nor- pseudo-efedrine hetzelfde is als cathine. dat van nature voor komt in de Oost-Afrikaanse qat- plant en onder die naam wel bij de verboden stimulantia staat. Schumacher gaf bij de controle op 14 mei op het dopingformu- lier aan pseudo-efedrine voorge schreven te hebben gekregen. De Duitse wielerbond (BDR) zal de zaak beoordelen en beslissen of Schumacher wordt vervolgd wegens overtreding van het do- pingreglement. Tot die tijd blijft de renner op non-actief. ANP KERKRADE - Op de plek waar zaterdag de Oranje-wave tot stilstand werd ge bracht, spoelde gisteravond ook de rood-groene golf op het droge. In een de cor vol schaamte verloren de Marokka nen niet alleen van Nigeria (0-3), maar vooral ook van zichzelf. Het had een voetbalshow moeten wor den, een prachtige Afrikaanse clash van culturen. Het werd inderdaad een avond om niet te vergeten, al gingen de gesprek ken na afloop niet of nauwelijks meer over voetbal. Het door de Marokkanen zo vurig ge wenste volksfeest bleef uit in het Park stad-stadion en daar was een deel van de aanhang zelf debet aan. Op de volgepak te tribunes borrelden de emoties af en toe op tot boven het kookpunt, waardoor het toernooi van de jeugd zijn onschuld verloor. Supporters die het veld op rennen, op stootjes op de tribune, de ME in het sta dion en twee rode kaarten. Ondanks het prachtige spel van Nigeria werd de Afri kaanse halve finale overschaduwd door chaotische taferelen, die nog niet eerder waren vertoond op het tot nu toe zo vreedzaam verlopen toernooi. Zowel op de tribune als op het veld toonden sommi ge Marokkanen zich uitermate slechte verliezers. In die braadpan van emoties hielden de Nigerianen gisteravond gelukkig hun hoofd koel en daarom was er ondanks al le ellende toch nog iets te genieten in Ker- krade. Want de Super Eagles speelden fantastisch en melden zich zaterdag vol komen verdiend in de finale. Soms ogen ze zo sloom, die jongens in het groen. Maar dan is er opeens die flits van genia liteit, zoals bij het eerste en derde doel punt. Het waren twee prachtig uitgevoer de aanvallen, waarbij de klasse van Nige ria zich in een paar tellen samenbalde. Dit Nigeria is niet alleen groot en sterk, het is bij vlagen ook gewoon heel erg goed. Over die schoonheid repte gisteravond echter bijna niemand meer, al verlieten de Nigeriaanse spelers het veld nog wel onder een dankbaar applaus. Maar voor al die loftuitingen hadden maar heel erg weinig mensen aandacht. Omdat op het zelfde moment enkele Marokkaanse fans waren begonnen met het slopen van het stadion. GPD door Ruud Ramler ALKMAAR - Jan Kromkamp weet nog altijd niet waar zijn toekomst ligt. In Portugal, Span je of bij AZ. Financieel direc teur Fernando Gomes van Por to, dat de back graag wil inlij ven, kwam maandag geen steek verder in een gesprek met Dirk Scheringa. Gisteren zat de voor zitter weer om de tafel met het Spaanse Valencia. Ook daarmee kwam het niet tot een akkoord. „Mogelijk komt er later in de week duidelijkheid", zegt AZ- woordvoerder Zeijlmans. Krom kamp is het wachten op een uit komst zo langzamerhand beu. „Maandag begint AZ aan de voorbereiding op een nieuw sei zoen. Zoals het er nu voorstaat zal ik me dan moeten melden." Hij zegt dat de onzekerheid aan hem vreet. „Ik heb de laatste twee weken door allerlei omstan digheden geen nacht normaal kunnen slapen. Laat me toch gaan, denk ik steeds weer. Als er zóveel geld in het geding is, nota bene voor een verdediger, moet er toch op enige manier een overeenkomst kunnen wor den gesloten." Hij is van plan op korte termijn de situatie te bespreken met zijn zaakwaarnemer Edwin Olde Rie- kerink en wellicht algemeen di recteur Toon Gerbrands. Ook om te kijken of de speler zelf op enige wijze financieel kan bij dragen aan een oplossing. Toen hij zijn contract tussentijds ver lengde, werd een afspraak ge maakt over de prijs die hij moest kosten bij een transfer. Kromkamp zegt dat AZ zich daar niet meer aan houdt. Volgens Zeijlmans is het geen kwestie dat de club niet wil ver kopen. „Anders hoeft AZ niet eens in gesprek te gaan." Maar Scheringa wenst vast te houden aan de vraagprijs van tien mil joen euro. Een bedrag waar Por to en Valencia niet aan toe zijn. Denny Landzaat en Ali Elkhat- tabi zullen zich maandag norma liter bij de nieuwe trainer Louis van Gaal vervoegen. De aanvoer der staat in de belangstelling van Fiorentina, maai- het bod van de Italiaanse club was voor AZ niet serieus genoeg. Elkhat- tabi, wiens verbintenis volgend seizoen afloopt, wil zelf weg, maar heeft geen nieuwe werkge ver kunnen vinden. Over de toekomst van Ron Vlaai- bij AZ bestaat nog onduidelijk heid. De talentvolle verdediger, wiens contract afloopt in 2007, kreeg een aanbod om langdurig te verlengen. „Met een finan ciële beloning die past bij zijn ontwikkeling en huidige sta tus", zegt Zeijlmans. GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 21