)ok Zalm houdt hand op de knip 75% Kamer voor, Verdonk tegen loyaliteitseed nieuwkomers PZC II JL^ toiïTdl®france oortvlietenaar bezit ww.alexia-juliana.nl ecron vraagt hulp akantieganger tegen )eristenbelasting m Zeeslag bij Trafalgar nagespeeld h O KORTING 8"?ïïéii8ll55llü|l egeringspartijen vangen bot met pleidooi voor snelle lastenverlichting )pen avond voor elektrotechnici onderdag 30 juni PHILIPS 25 Hoop gloort in oud-Joegoslavië Zeeland krijgt nog geen casino Nigeria in finale tegen Argentinië 21° |14° Z 3 MORGEN IN DE uien rerse regen- en onweersbuien, later ndaag droog. Maxima rond 21 graden, Peter Vogels I HAAG - Het lesgeld 16- en 17-jarigen dt dit jaar niet afge- ift en voor de kinderop- komt geen extra geld chikbaar. Dat maakte lister Zalm van Financi- isteren duidelijk na af- van het eerste debat de Voorjaarsnota. De coalitiepartijen CDA. WD en D66 hadden vooraf hoog inge zet op snelle lastenverlichting. Vooral de middeninkomens zijn door de bezuinigingen van het kabinet zwaar getroffen. De regeringspartijen hadden tal van plannen bedacht om de las ten voor deze groep te verlich ten. Zo moest het schoolgeld voor 16- en 17-jarige leerlingen al voor dit schooljaar worden afge schaft. En voor kinderopvang Frank Balkenende RTVLIET - Björn Istas uit rtvliet is in het bezit van de einnaam www.alexia-julia- l. Hij runt samen met een pagnon het bedrijf IVX In- :t en vond het wel een stunt domeinnaam vast te leggen verwijst naar de jongste ter van prins Willem ander en prinses Maxima. 21-jarige Istas, die het be- inmiddels vanuit Bergen loom bestuurt, wil geen ge- halen uit de domeinnaam, ordt geen actieve internet- na aan gekoppeld. „De do- naam is op ons netwerk ge- n als je Idikt zie je alleen witte pagina." Istas zal de einnaam overdragen als het nklijk Huis daarom vraagt. onze redactie binnenland ÏBERGEN - Brancheorgani- voor de recreatie Recron it vrijdag een actie om het net en de Tweede Kamer on- Iruk te zetten de toeristen- sting af te schaffen. onder andere de cam- louders loopt het aan ge iten af te dragen bedrag per st per dag de spuigaten uit. toeristen beginnen zelf ook agen en daarom vragen wij voor ons in actie te komen", directeur T. Bolweg van (Advertentie) :>u'II discover a lot of opportunities ouch lives every day i Philips zijn we ervan overtuigd dat geavanceerde technologie met gewikkeld hoeft te zijn, Dat technologie moet passen bij de manier waarop ensen leven en werken. Ook jouw gedachten en ideeën kunnen daar een jdrage aan leveren. Bij Philips verbeter je elke dagweer het leven van mensen «ral ter wereld. lektrotechnici Lighting Roosendaal Mips Lighting is wereldwijd nummer 1 in verlichting. De pijlers onder deze erke positie zijn leiderschap in innovatie en vastberadenheid om nieuwe wsen op de markt te benutten. Onze strategie is erop gericht het tempo 'de verlichtingsmdustrie te bepalen door het leveren van creatieve en onomische verlichtingsoplossingen ït forse investenngen maakt Philips Lighting Roosendaal zich klaar voor de ekomst. Om ons bedrijf te versterken en onze hoge kwaliteit te handhaven, i we op zoek naar hoger opgeleide Elektrotechnici (MBO+. HBO, WO), e" of zonder ervaring die enthousiast worden van het werken aan high-tech oductiemachines. Afhankelijk van de functie kunnen onze technici zowel in als buitenland ingezet worden en zijn ze betrokken bij het hele proces «ontwerp tot realisatie of onderhoud van machinebesturingen jij ook benieuwd wat voor uitdagingen wij jou te bieden hebben' ïerveer dan nu in je agenda: donderdag 30 juni a.s. van 16.00 tot 20.00 uur oorlopend programma), Philips Lighting Roosendaal- Je dient je vooraf aan fielden. Dat kan tot donderdag 30 juni. 12.00 uur bij Anne-Marie Kerstens, (0165) 57 71 25 ofviae-mail roosendaal.personeelszaken@philips com. i aanmelding ontvang je via email een bevestiging met programma en •utebeschnjving. sense - simplicity moest snel meer geld beschik baar komen, omdat de kosten nu zo hoog zijn dat met name vrouwen minder in plaats van meer gaan werken. Geld voor die voorstellen had den de coalitiepartners echter niet, dus vroegen zij Zalm of hij nog een paar honderd miljoen euro over heeft. „Nee", maakte de minister duidelijk. „Ik heb de zomer nodig om geld te vin den voor volgend jaar. Voor dit jaar zie ik dat niet meer luk ken." CDA en D66 willen dat de rege ring volgend jaar de premies voor AOW en WW verlaagt. „De fondsen zitten overvol, dus de premies kunnen omlaag", had CDA-Kamerlid De Nereé bere kend, „Op die manier zien de werknemers ook dat de maatre gelen van het kabinet wel dege lijk iets opleveren. Het is te dan ken aan de hervormingen dat er minder mensen in de WAO en de WW belanden." Zalm ziet er echter niets in. „De premies tellen mee voor het fi nancieringstekort. Als ik de pre mies verlaag, dan verhoog ik het tekort op de begroting. Daar voel ik niets voor." Ook WD en PvdA zien niets in het plan. „Dan moeten de belas tingen omhoog om het tekort op te vangen. Daar schiet niemand iets mee op", aldus PvdA'er Cro ne. Spaarloon Het enige plan dat op brede steun kan rekenen, is het VVD-voorstel om het spaarloon per direct vrij te geven. „Dat be tekent dat er in één klap 4,5 mil jard euro beschikbaar komt. Dat kan de economie een impuls geven. Als de burgers volgend jaar ook nog lastenverlichting krijgen, dan keert het vertrou wen in de economie weer te rug", aldus WD-Kamerlid Blok. De oppositiepartijen betwijfe len of de mensen meer gaan ko pen als het spaarloon vrijkomt. GroenLinks-Kamerlid Vendrik wees er op dat er nu al 200 mil jard euro op spaarrekeningen staat. „Er is geld genoeg. Zo lang mensen geen vertrouwen hebben in de economie, geven zij niets uit. Het kabinet zal eerst het vertrouwen moeten her stellen en dat gebeurt niet." GPD IVX Internet is gespecialiseerd in de registratie van domeinna men en heeft klanten in zo'n twintig landen. Om die te impo neren, deed Istas na de geboorte van het prinsesje mee in de race om de domeinnamen. „Als je eenmaal de naam hebt, is het rennen naar de computer en zo snel mogelijk een naam registre ren. Het is secondenwerk. Als dat lukt, is dat erg leuk." Overigens bestaat www. alexia.nl al langer. De eigenares se van een Opel-dealer uit As sen liet de domeinnaam vijf, zes jaar terug vastleggen. Ze heet Alexia. Het Koninklijk Huis heeft volgens de Rijksvoorlich tingsdienst voorlopig geen inte resse in domeinnamen die ver wijzen naar het prinsesje, pagina 3 en zij heet... Recron in Driebergen gisteren. Vanaf vrijdag zijn op vierhon derd campings ansichtkaarten aanwezig die toeristen kunnen tekenen. 'Groeten uit het belas tingparadijs' en 'Bespaar ons de toeristenbelasting' zo luiden de teksten. Recron wil de kaarten in september aanbieden aan pre mier Balkenende. Volgens Bol weg is de toeristenbelasting ex plosief gestegen. „Die kan op lopen tot 20 procent van de tota le prijs aan verblijfkosten die een toerist kwijt is." ANP pagina 4 commentaar - GW .1', De Grand Turk, een replica van een achttiende-eeuws zeilschip dat gebruikt werd in de tv-serie Homblower over een Britse mari ne-officier in die tijd, vaart te midden van moderne oorlogschepen tijdens de vlootschouw bij Portsmouth. foto Russell Boyce/RTR van onze redactie buitenland PORTSMOUTH - De Britse koningin Eli zabeth II heeft gisteren de zeeslag bij Trafalgar, dit jaar tweehonderd jaar gele den, herdacht. Samen met een kwart miljoen toeschou wers was zij aanwezig bij een enorme in ternationale vlootschouw voor de Britse zuidkust bij Portsmouth. Daaraan deden 167 schepen uit 36 landen "mee waaronder een groot aantal oorlogsschepen zoals het Franse vliegdekschip Charles de Gaulle. Verder namen zeiljachten en koopvaardij schepen deel. Uit Nederland waren de zeil schepen Mercedes en Europa aanwezig. De dag vormt het hoogtepunt van een hele serie evenementen die de Britse overwin ning in 1805 op Frankrijk en Spanje ge denkt. De zeeslag bij Trafalgar werd gis teravond nagespeeld, maar dan op poli tiek correcte wijze. Het gaat anno 2005 niet om de Britten tegen de Fransen, maar om een rood en een blauw team. Londen wil Parijs niet beledigen. „Idioot", reageerde de 75-jarige Anna Tri be uit Monmouthshire, een directe afstam melinge van Lord Nelson, de Britse bevel hebber die sneuvelde bij Trafalgar. „Ik weet zeker dat de Fransen en Spanjaarden volwassen genoeg zijn om toe te geven dat wij toen hebben gewonnen." De organisatie van het gespeelde gevecht haastte zich mee te delen dat het niet gaat om een exacte kopie van de slag. Zeven tien historische schepen uit vijf landen voeren mee in de 'strijd' die moest laten zien hoe zo'n zeeslag vroeger verliep. ANP door Chris Bakker DEN HAAG - Een krappe meer derheid in de Tweede Kamer wil dat nieuwe Nederlanders tij dens feestelijke naturalisatiece remonies in hun gemeente een soort eed afleggen waarin zij zich loyaal aan Nederland ver klaren. Minister Verdonk (Vreemdelingenzaken en Inte gratie) voelt niets voor zo'n ver plichte loyaliteitsverklaring. Volgens de minister is het een beladen term die velen herin nert aan de Tweede Wereldoor log. Als de Kamer toch van de nieuwe landgenoten eist dat zij zich in het openbaar loyaal ver klaren, dan moet de Rijkswet op het Nederlanderschap worden aangepast. Maar dat kost zeker twee jaar. „Daar wil ik niet op wachten", zei Verdonk gisteren in een debat met de Kamer. Verdonk wil dat er één nationa le naturalisatiedag komt waar op immigranten het Nederlands staatsburgerschap krijgen. Zij ontvangen dan in hun gemeente een kennisgeving van het be sluit tot naturalisatie, waarmee zij vervolgens hun paspoort kun nen afhalen. Verdonk wil de feestdag vanaf volgend jaar hou den op 24 augustus, de dag waar op in 1815 de Grondwet van het Koninkrijk der Nederlanden werd ingevoerd. Daarnaast zijn er door het jaar heen soortgelij ke plechtigheden in de woon plaats van de nieuwkomers. Verplicht De overgrote meerderheid in de Tweede Kamer is voorstander van de verplichte ceremonie. De regeringspartijen CDA en WD en oppositiepartij LPF vinden dat een loyaliteitsverklaring daarvan een onderdeel moet zijn. Verdonk gaat nog met de Vereni ging van Nederlandse Gemeen ten praten over de precieze in vulling van de bijeenkomsten. Middelburgse Vleeshal in Antwerpen De presidenten van Kroatië, Bosnië-Herzegovina en Ser- vië-Montenegro hebben 'volledige en onbeperkte' samen werking met het Joegoslavië-Tribunaal gezworen. Zij heb ben dat gedaan in een gezamenlijk getekende verklaring. Zij spraken af hun relaties te normaliseren. Vluchtelingen moeten geholpen worden terug te keren naar hun vroegere woonplaatsen. Holland Casino mag voorlopig geen vestiging openen in Zeeland. Minister Donner van Justitie neemt pas een be sluit over een vergunning als hij meer zicht heeft op de ge volgen van nieuwe casino's op het probleem van de gokverslaving. Dat maakte hij de Tweede Ka- ei mer gisteren duidelijk. Nigeria en Argentinië heb ben de finale bereikt van het WK voetbal onder 20. Nigeria, dat eerder Oranje versloeg, was gisteren veel te sterk voor Marokko: 3-0. En viervoudig kampioen Argentinië versloeg eerder op de avond aartsrivaal Bra- Hj zilië met 2-1. Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten Meningen: 4; Buiten land: 5; Economie: 7; Radio Televisie: 9; Zeeland: 13, 15, 17, 18 en 19; Sport: 21 en 23; Kunst: 25, 26, 27 en 29; Uit: 30 en 31 (Advertentie) LUMDIA RUIMT OP wIXl#nUthrlllwl R \JPmr m (Advertentie) Woensdag 6 juli a.s. verschijnt de Ondernemer Met o.a. de volgende onderwerpen: Interview Maarten van Rossem VNG congres Goes Duurzaam ondernemen l (Advertentie) De Tweede Kamer vindt dat daarbij het Nederlands volks lied moet klinken. Maar of de nieuwkomers het Wilhelmus ook moeten meezingen, is nog de vraag. De LPF en CDA vin den van wel, van de WD, D66, GroenLinks en de SP hoeven zij niet mee te zingen. GroenLinks-Kamerlid Azough wil dat nieuwe Nederlanders tij dens het feestje ook een wel komstcadeau krijgen. Zij denkt daarbij aan een gezinskaart waarmee zij gedurende een jaar gratis naar enkele geselecteerde musea kunnen die iets over Ne derland vertellen, zoals Maduro- dam en het Rijksmuseum. ANP josilbankrekcningnummer Kijk op www.p/c.nl/abonnuren, bel gratis 0800 - 0231231 ol stuur dein bon naar PZG', afdaling larerssorvice Antwoordnummer 713, 4400 WB Goes O Noteert u mij vi van 5 weken vc Ik geel daarbij éénmalig toestemming voor automatische incasso van dit bedrag van ondersta» rekeningnummer gehad O Noteert u mij voor een abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: Q per magnd met automatische incasso 19.951 per kwartaal met automatische incasso 58.001 O per jaar met automatische incasso 222,50) het alfabet van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 1