Kole ontkent aansprakelijkheid Grote teleur stelling? PZC Wat, hebben jullie een bus? Coomans lijsttrekki VVD Sch-Duivelan< E Een gezonde prostaat en meer sexuele energie met Prosta Totaal! n(o)vib Delta verwerpt idee dat hoogspanningskabels door warmte lager hingen Samenwerking drukt winst havenschap fo Maak er een Kleintje van. <u Q) Krachtige prostaatkruiden met vitaminen 3,- KORTING HOE GROOT IS JOUW WERELD r~Cï Geef weeskinderen zekerheid. De fiscus betaalt mee! m GIRO 2280 Word donateur Bel 070 - 3421777 www.novib.nl dinsdag 28 juni 2005 door Harmen van der Werf OOSTDIJK - Directeur B. Kole van Kole Transport in Kapelle bestrijdt dat zijn bedrijf aan sprakelijk is voor de stroomsto ring die gisteren een groot deel van Zuid-Beveland trof. Hij vraagt zich af of de door één van zijn vrachtwagens geraakte hoogspanningskabels bij Oost- dijk niet te laag hingen. Kole heeft het vermoeden dat de kabels door de hitte van de laat ste dagen lager zijn komen te hangen. Normaal gesproken kon de laadbak van de vracht wagen de kabels niet raken, al dus de directeur. De laadbak heeft gestrekt een hoogte van zesenhalve meter. De wagen stond op een dijk, de Lavendel- dijk waar in opdracht van water schap Zeeuwse Eilanden wordt geasfalteerd. Het is volgens Del ta-woordvoerster M. van Zuilen onmogelijk dat de kabels uitrek ken door hoge temperaturen. Ze worden ook uit en te na gecon troleerd. Vuurbal F. Boone heeft bij de plek waar het ongeval gebeurde een uien- bedrijf. „Ik hoorde een enorme knal en zag een grote vuurbal", vertelde hij. De chauffeur wist uit zijn cabine te klimmen. Hij verkeerde in shocktoestand en is ter plekke door ambulanceper soneel onderzocht. Hij mankeer de lichamelijk niets. Het ongeluk gebeurde om vijf voor half negen. In de wijde om geving viel de elektriciteit uit, tot in de gemeente Borsele, de Willem Annapolder bij Kapelle en veel dorpen in de gemeente Rei mers waal. Burgemeester A. Huisman van Reimerswaal richtte een crisisstaf in. Kassen bij Rilland en in de Willem An napolder schakelden over op noodstroom. Zij hebben aggrega ten. Bij de Kreekraksluizen zijn die ook voorhanden, maar Rijks waterstaat heeft enkele jaren ge leden besloten die los te koppe len. De kans op een stroomsto ring achtte de rijksdienst mini maal. De stroom kan er van twee kanten komen. Dit bleek gisteren niet voldoende. Tot half één 's middags bleven de Kreekraksluizen verstoken van elektriciteit. Tientallen sche pen moesten wachten. Rilland en omgeving kwamen op hetzelf de tijdstip weer op het net als de sluizen. „Ik heb klanten al voor de tweede keer moeten wegstu ren", meldde W. van Gorsel van het Texaco-benzinestation bij Rilland. „Als schrale troost heb ik de mensen een autosponsje ca deau gegeven." R. van Loon van de Golff super markt in Rilland had evenals zijn collega's in andere getrof fen dorpen direct maatregelen genomen om koelwaren koud te houden. „Ik heb alles in een dichte koeling gestopt. In de tijd dat de storing duurde, wordt het daar dan hooguit een paar graden warmer." Van Loon mist wel omzet, zoals ook winkels in Kruiningen die om elf uur pas open konden. Be drijfsleider A. Otte van C1000: „Je kunt niets doen zonder kassa's." Hij bleef er gelaten on der. Zo ook keurslager F. Ver- meule. „Het was even verve lend." Bakkersvrouw C. Bonte "herinnerde zich een storing een nacht voor oudejaarsdag: „Dat door Ingrid Huibers GOES - Telefoonnummers werden uit gewisseld, fietslessen in de praktijk ge bracht en gouden tips haastig neerge krabbeld. De Wereldvrouwen uit Zierik- zee waren gisteravond op bezoek bij het Allochtonen Platform Goes. En dat was, behalve gezellig, ook vreselijk nut tig- Zo veerden de vier net benoemde activi- teitenbegeleiders van de Wereldvrou wen enthousiast op, toen de zwemlessen voor allochtone vrouwen in Sportpunt Zeeland ter sprake kwamen. „Dat moe ten wij eigenlijk ook doen", roept de Ko- sovaarse Sania Maliqi meteen. „Hoe veel huur betalen jullie aan het zwem bad, waar vind je een zwemjuffrouw en hoeveel geld vraag je voor de zwemles sen?", wil de in Tsjechië geboren en ge togen Lucie Talmon weten. Echt leuk wordt het als voorzitter Jos Bekker van het Allochtonen Platform Goes zich laat ontvallen dat bij sportactiviteiten voor jongeren allerlei materiaal met een busje wordt ver voerd. „Wat, hebben jullie een bus?", vraagt Maliqi. „Hoe regel je dat? Van de gemeente gekregen?" Ze schudt haar hoofd. „Wij willen ook zo graag een bus je, kun je ons helpen?" De gemeente Schouwen-Duiveland kan een bezoekje verwachten, zoveel is wel duidelijk. Nu de onenigheid met minister De Geus van Sociale Zaken is opgehelderd, hebben de Wereldvrouwen menskracht en geld om de komende jaren flink wat nieuwe activiteiten te ontwikkelen. Het was de minister in het verkeerde keelgat geschoten dat het Leger des Heils, waar de Wereldvrouwen deel van uitmaken, weigerde twee van de vier nieuwe activiteitenbegeleiders in dienst Een van de activiteiten tijdens het bezoek van de Wereldvrouwen uit Zierikzee aan het Allochtonen Platform Goes was giste ren een fietsles. foto Dirk-Jan Gjeltema te nemen, omdat zij moslima's zijn. In middels is de door de Geus beloofde sub sidie veilig gesteld door de vrouwen in dienst te nemen bij het Welzijnshuis Schouwen-Duiveland. De komende ja ren willen de Wereldvrouwen in elk ge val zwemlessen en misschien ook fiets lessen gaan aanbieden. Tijdens de demonstratie van de fietsles sen buiten op het plein wordt er vooral flink genetwerkt. Over en weer worden afspraken gemaakt om activiteiten bij te wonen, een lezing te verzorgen of praktische informatie uit te wisselen. Het bezoek van de Wereldvrouwen is on derdeel van het project Nederland Ont moet. Daarmee wil het Oranje Fonds het 25-jarig ambtsjubileum van konin gin Beatrix kracht bij zetten. Overal in het land worden ontmoetingen gearran geerd tussen organisaties die zich inzet ten voor de integratie van bijvoorbeeld culturele minderheden, gehandicapten of ouderen. is erger. Je kunt dan niets produ ceren." Delta vergoedt geen omzetscha- de. Hoeveel kosten het nutsbe drijf heeft gemaakt vanwege het ongeval, was nog niet bekend. Delta brengt de eigen schade in rekening bij de verzekering van de veroorzaker. door Marcel Modde BROUWERSHAVEN - De VVD Schouwen-Duiveland gaat vol gend jaar met H. Coomans als lijsttrekker de verkiezingen voor de nieuwe gemeenteraad De campinghouder uit Scharen- dijke kreeg gisteren op een bij eenkomst in Brouwershaven veertig van de zeventig geldige stemmen van de ledenvergade ring: tien meer dan huidig frac tievoorzitter A. Verseput. De derde kandidaat, R. van de Bergh, trok zich kort voor de stemming terug. Volgens afde lingsvoorzitter G. Velthuijsen had hij zich enkel beschikbaar gesteld 'als katalysator om wat te kiezen te hebben', maar heeft Van de Berg op het laatste mo ment besloten beter de volle eer te laten aan de twee ervaren raadsleden. Coomans krijgt als lijsttrekker een stevige vinger in de pap bij de uiteindelijke samenstelling van de kieslijst en het program ma waarmee de eilandelij ke libe ralen in 2006 de raadsverkiezin gen in gaan. De namen en volg orde van die lijst worden dit na jaar bepaald. Opvallend is het ontbreken van wethouder A. Croné als beoogd lijsttrekker van de WD. Hij werd in april 2004 uit het niets door zijn partij naar voren ge schoven voor de wethouders- post in het huidige college. Croné zei gisteren in een reactie bewust te hebben gekozen voor het achterwege laten van zijn kandidatuur voor het lijsttrek kerschap. Hij zegt daarmee te willen voorkomen dat de fractie zijn steun voortijdig claimt bij nog te voeren lastige (bezuini- gings)discussies in de gemeente raad. Croné staat wel op de voor lopige groslijst van kandi daat-raadsleden. Gezicht „Als lijsttrekker ben je in de eer ste plaats het politieke gezicht van een partij. Ik vind dat sa men met een wethoudersfunctie geen gelukkige combinatie, ze ker niet binnen het duale stelsel van tegenwoordig." Croné meent om die reden dat een rekker ook beter geen we der kan worden, mocht de kiezingsuitslag daartoe ding geven. Hij zegt bes baar te zijn voor een nieuw riode. Of de VVD daar van maakt, is nu nog niet a: orde, aldus Velthuijsen. De ralen bepalen pas in een stadium of straks wederon wethouderskandidaat van ten de fractie wordt geh danwel dat die functie bi de eigen gelederen word zocht. TERNEUZEN - Havens Zeeland Seaports heeft jaar een winst gemaakt va miljoen euro. Vooral de s werking met de haven van terdam (Exploitatiemaatsi pij Schelde Maas, ESM) een zware wissel. ESM lee miljoen euro verlies, waa de helft voor rekening komi Zeeland Seaports. Dat blijkt uit de jaarreki 2004 van het havenschap, land Seaports had gereken een winst van 6,9 miljoen In 2003 hield het havens nog 7,8 miljoen euro over. De winst van het havensch het resultaat van de haven clusief de resultaten van d menwerking met het Havi drijf Rotterdam (ESM) en Valuepark Temeüzen. Met me de Exploitatiemaatschi Schelde Maas beïnvloed di fers van de Zeeuwse haven gatiefZeeland en Rotterdai men ieder het verlies von helft voor hun rekening. Zeeland Seaports moest ESM over 2003 een verlies u seren van 2,3 miljoen eui het jaar ervoor van 1,8 mi euro. Rotterdam en Zeeland ten op dit moment over de ii ling van de samenwerking. Voor volgend jaar verwacht land Seaports verwacht winst van 6,6 miljoen euro. Uw miskoop op internet én in de krant 03 C Je bent man. Boven de veertig. En staat met beide benen in het leven. Dan is het prettig goed voor jezelf te zorgen. Ook de prostaat hoort daarbij. Nieuw is het prostaatverzorgende product Prosta Totaal. De prostaatverzorgende kruiden zijn 'verpakt' in een multivitamine/antioxidanten formule. Dit is goed voor het behoud van uw gezondheid, verhoogt de weerstand en ondersteunt het immuun systeem. Waarom Prosta Totaal? g[ Goed voor het behoud van een normale prostaat g\ Goed voor geestelijke energie en concentratievermogen gj Bevat een hoogwaardig complex van o.a. saw palmetto, zink en lycopeen gj Bevat een uitgebreid vitaminen-complex .5^. Tegen inlevering van deze bon ontvangt u op verpakking Prosta Totaal® 45 tabletten Van 17,95 voor 14,95 Lekker in mijn vel met Prosta Totaal! www.prostatotaal.nl Goes: Drogisterij De Rode Pilaren, Lombardstraat 6 Zierikzee: DA Beauté Kik, Appelmarkt 24 Burgh-Haamstede: DA Drogisterij Kik, Ring I 5 OXFAM NETHERLANDS Kinderen die er helemaal alleen voor staan... Wij kunnen meer kinderen helpen en hen een betere basis bieden als u uw bijdrage aan SOS-Kinderdorpen voor 5 jaar vastlegt. U kunt dan tot 52% belastingvermindering krijgen! Daar wilt u vast alles over weten. Stuur de bon in of bel (020) 408 01 90 of ga naar www.soskinderdorpen.nl I JA, stuur mij meer informatie N.a.v. deze advertentie in: Naam:MD VD Adres: Postcode/plaats:- Telefoon: SOS-Kinderdorpen Want ieder kind verdient een thuis AMSTERDAM Deze bon kunt u in een ongefrankeerde envelop sturen aan: SOS-Kinderdorpen, Antwoordnummer 46001, 1060 VB AMSTERDAM Chandrika komt uit India, waar 46% van de vrouwen en meisjes niet kan lezen of schrijven. Onderwijs. Een recht voor iedereen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 34