Geld voor allochtonenplatform Grote teleur stelling? PZC Stap voor stap door met theatei in Middelburg Wat, hebben jullie een bus? Een gezonde prostaat en meer sexuele energie met Prosta Totaal! n(o)vib Subsidie van Oranje Fonds gaat naar project Ouder Informatie Punt Samenwerking drukt winst havenschap fors Maak er een Kleintje van. <M) -4 s* Krachtige prostaatkruiden met vitaminen 1 €3,- KORTING DE WERELD VAN CHANDRIKA Word donateur Bel 070 - 3421777 www.novib.nl GROOT IS JOUW WERELD Geef weeskinderen zekerheid. De fiscus betaalt mee! l® SOS-Kinderdorpen GIRO 2280 dinsdag 28 juni 2005 door Inqrid Huibers GOES - De Goese Stichting Maatschappelijk Werk Ooster- schelderegio (SMWO) heeft een subsidie van 80.000 euro gekre gen van het Oranje Fonds. Het geld is bestemd voor het project Ouder Informatie Punt (OIP). Daarmee hoopt SMWO welzijn het contact tussen allochtone ouders en basisscholen te verbe teren. TERNEUZEN - Havenschap Zeeland Seaports heeft vorig jaar een winst gemaakt van 6,2 miljoen euro. Vooral de samen werking met de haven van Rot terdam (Exploitatiemaatschap pij Schelde Maas, ESM) trekt een zware wissel. ESM leed 8,8 miljoen euro verlies, waarvan de helft voor rekening komt van Zeeland Seaports. Dat blijkt uit de jaarrekening 2004 van het havenschap. Zee land Seaports had gerekend op een winst van 6,9 miljoen euro. In 2003 hield het havenschap nog 7,8 miljoen euro over. De winst van het havenschap is het resultaat van de havens in clusief de resultaten van de sa menwerking met het Havenbe drijf Rotterdam (ESM) en het Valuepark Terneuzen. Met na me de Exploitatiemaatschappij Schelde Maas beïnvloed de cij fers van de Zeeuwse havens ne gatief. Zeeland en Rotterdam ne men ieder het verlies voor de helft voor hun rekening. Zeeland Seaports moest voor ESM over 2003 een verlies incas seren van 2,3 miljoen euro en het jaar ervoor van 1,8 miljoen euro. Rotterdam en Zeeland praten op dit moment over de invulling van de samenwerking. Voor volgend jaar verwacht Zee land Seaports verwacht een winst van 6,6 miljoen euro. Het project OIP is uitgedacht door het Allochtonen Platform Goes, waarin de Surantar (Suri naamse, Antilliaanse en Aru baanse vereniging), de Turkse en de Marokkaanse Stichting vertegenwoordigd zijn. Het plat form wilde iets doen met scho len die zeggen lastig contact te kunnen maken met allochtone ouders en met de ouders die op hun beurt het Nederlandse schoolsysteem vaak niet begrij pen. De eerste stap van het pro ject OIP is een serie huisbezoe ken van vrijwilligers aan allocht one ouders in Goes. Het plat form wilde zich daarbij in eer ste instantie beperken tot hun ei gen achterban. Al snel bleek het een veel te ambitieus plan om op eigen kracht al die bezoeken af te leggen. Goes telt ongeveer 650 Antillianen, Surinamers en Arubanen en nog eens 250 Turk se en Marokkaanse inwoners. „Alleen konden we dat niet af, dus hebben we gekeken of we niet ergens wat subsidie konden halen", zegt voorzitter Jos Bek- ker van het Allochtonen Plat form. „En het bedrag dat we vroegen hebben we precies ge kregen". Samenvoeging Het Oranje Fonds is een samen voeging van het vroegere Julia na Welzijn Fonds en het Oranje Fonds, een huwelijkscadeau voor prins Willem-Alexander en prinses Maxima. Het fonds geeft elk jaar ongeveer vijftien mil joen euro aan projecten en orga nisaties die 'de sociale samen hang bevorderen'. SMWO welzijn gaat voor het project OIP op korte termijn op zoek naar twee vrijwilligers: een Marokkaanse vrouw die bij voor keur Arabisch, Berbers en Ne derlands spreekt en een Turkse vrouw. In eerste instantie zullen zij zich richten op ouders van leerlingen van één van de drie basisscholen in de Goese Polder. Later is het de bedoeling ook al lochtone ouders in andere wij ken en dorpen bij het project te betrekken. De huisbezoeken zouden moe ten resulteren in een informatie punt waar ouders op gezette tij den met hun vragen terechtkun- door Inqrid Huibers GOES - Telefoonnummers wer den uitgewisseld, fietslessen in de praktijk gebracht en gouden tips haastig neergekrabbeld. De Wereldvrouwen uit Zierik- zee waren gisteravond op be zoek bij het Allochtonen Plat form Goes. En dat was, behal ve gezellig, ook vreselijk nut tig- Zo veerden de vier net benoem de activiteitenbegeleiders van de Wereldvrouwen enthousiast op, toen de zwemlessen voor al lochtone vrouwen in Sportpunt Zeeland ter sprake kwamen. „Dat moeten wij eigenlijk ook doen", roept de Kosovaarse Sa- nia Maliqi meteen. „Hoeveel huur betalen jullie aan het zwembad, waar vind je een zwemjuffrouw en hoeveel geld vraag je voor de zwemlessen?", wil de in Tsjechië geboren en getogen Lucie Talmon weten. Leuk Echt leuk wordt het als voorzit ter Jos Bekker van het Allochto nen Platform Goes zich laat ontvallen dat bij sportactivitei ten voor jongeren allerlei mate riaal met een busje wordt ver voerd. „Wat, hebben jullie een bus?", vraagt Maliqi. „Hoe re gel je dat? Van de gemeente ge kregen?" Ze schudt haar hoofd. „Wij willen ook zo graag een busje, kun je ons helpen?" De Een van de activiteiten tijdens het bezoek van de Wereldvrouwen uit Zierikzee aan het Allochtonen Platform Goes was gisteren een fietsles. foto Dirk-Jan Gjeltema gemeente Schouwen-Duive- land kan een bezoekje verwach ten, zoveel is wel duidelijk. Nu de onenigheid met minister De Geus van Sociale Zaken is opgehelderd, hebben de We reldvrouwen menskracht en geld om de komende jaren flink wat nieuwe activiteiten te ontwikkelen. Het was de minis ter in het verkeerde keelgat ge schoten dat het Leger des Heils, waar de Wereldvrouwen deel van uitmaken, weigerde twee van de vier nieuwe activi teitenbegeleiders in dienst te nemen, omdat zij moslima's zijn. Inmiddels is dé door de Geus beloofde subsidie veilig gesteld door de vrouwen in dienst te nemen bij het Wel zijnshuis Schouwen-Duive- land. De komende jaren willen de Wereldvrouwen in elk geval zwemlessen en misschien ook fietslessen gaan aanbieden. Netwerk Tijdens de demonstratie van de fietslessen buiten op het plein wordt er vooral flink genet- werkt. Over en weer worden af spraken gemaakt om activitei ten bij te wonen, een lezing te verzorgen of praktische infor matie uit te wisselen. Het bezoek van de Wereldvrou wen is onderdeel van het pro ject Nederland Ontmoet. Daar mee wil het Oranje Fonds het 25-jarig ambtsjubileum van ko ningin Beatrix kracht bij zet ten. Overal in het land worden ontmoetingen gearrangeerd tus sen organisaties die zich inzet ten voor de integratie van bij voorbeeld culturele minderhe den, gehandicapten of ouderen. Het is de bedoeling dat de deel nemende organisaties allemaal een verslagje maken van hun er varingen. De leukste verhalen worden gebundeld in een boek met als titel Het Koninkrijk Ontmoet. Het boek wordt eind dit jaar aan de koningin aange boden. door Maurits Sep MIDDELBURG - Waarom is nog steeds niet gekeken naar andere plekken voor het A-thea ter? Stuurt de wethouder toch niet aan op doorgaan aan de Zuidsingel? Hoe groot is de kans op nog meer schade aan huizen? En zal de gemeenteraad inderdaad genoeg geld geven om de schade te vergoeden? De buurtbewoners hadden wa gen te over, gisteravond in Mid delburg. Onderwerp: het rap port van Toornend en Partners over het drama met de bouwput voor het nieuwe theater aan de Zuidsingel. Plaats van hande ling: de oude schouwburg aan het Molenwater. Toornend heeft alles wat is mis gegaan haarfijn op een rij gezet. Er zijn zo veel fouten gemaakt, dat het niet mogelijk is één oor zaak aan te wijzen, of één schul dige. Toornend heeft vier opties om schreven, waarvan de eerste al door het college van B en W is weggestreept: reparatie van de bouwput. Aanpassing blijft wel mogelijk. Erbovenop kan het theater komen, of een apparte mentencomplex. Worden het ap partementen, dan moet voor het theater - als de gemeente dat tenminste nog wil bouwen - een andere plek worden gezocht. Waarom is nu nog niet gezocht naar een alternatieve locatie, vroegen omwonenden zich af. Omdat het college niet meteen wil verzanden in een omvangrij ke discussie over tientallen loca ties, verklaarde wethouder A. van 't Westeinde. Duidelijkheid Hij wil op korte termijn duide lijkheid krijgen van de raad - en daarmee geven aan de bewoners - of het theater aan de Zuidsin gel komt, of toch maar ergens anders. En waar dat dan is, dat moet daarna maar blijken uit nieuwe onderzoeken. Maar stap 1: al dan niet door gaan aan de Zuidsingel, hangt toch af van stap 2: de bes baarheid van een andere wierp een bewoonster va Korte Noordstraat tegen stuur je dus toch aan op hal ven van de Zuidsingel, vem de een bewoner van Acht* Hofplein. Nee, alle opties liggen nog. benadrukte Van 't West{ Hij gaf wel toe dat de uiti van de commissievergad van aanstaande donden vond kan zijn, dat de geme raad hem opdracht geefl aantal vragen alsnog te b woordpn. Bijvoorbeeld ovi alternatieve locaties. Afhankelijk Daarvoor zijn de omwone dus afhankelijk van de gen teraad. Hetzelfde geldt va schadevergoeding die de meente zal betalen aan oi nenden - ongeacht of de ver raar dat terugbetaalt aan d meente. Van 't Westeinde vi de dat hij in september de om geld zal vragen. Daarmee was de twijfel b omwonenden niet weggeno Want wat als de raad dat niet geeft? Zover komt het suste de wethouder. De heeft immers meermalen a< geven dat de bewoners set loos gesteld moeten wa bracht hij in herinnering. Deskundige Hoe wordt de omvang va schade vastgesteld, wilde ee woonster van de Zuidsingel ten. Dat doet een onafhank deskundige, antwoordde de houder. Maar dat gebeurt meer voor de raadsvergadi van september, de vergadi waarin hij om het geld zal gen aan de raad. Van 't Westeinde denkt goed genoeg in beeld te hel hoe groot de schade aan hi rond de bouwput is en hoi geld hij dus nodig heeft, blijkt dat toch niet voldof dan zal hij opnieuw om geld gen aan de gemeenteraad, loofde de wethouder. Uw miskoop op internet én in de krant 03 Je bent man. Boven de veertig. En staat met beide benen in het leven. Dan is het prettig goed voor jezelf te zorgen. Ook de prostaat hoort daarbij. Nieuw is het prostaatverzorgende product Prosta Totaal. De prostaatverzorgende kruiden zijn 'verpakt' in een multivitamine/antioxidanten formule. Dit is goed voor het behoud van uw gezondheid, verhoogt de weerstand en ondersteunt het immuun systeem. Waarom Prosta Totaal? SJ Goed voor het behoud van een normale prostaat 0 Goed voor geestelijke energie en concentratievermogen Bevat een hoogwaardig complex van o.a. saw palmetto, zink en lycopeen SJ Bevat een uitgebreid vitaminen-complex www.prostatotaal.nl Tegen inlevering van deze bon ontvangt u fm SEKSUELE ENERGIE Aangevuld met ginseng, ginkgo biloba, groene thee en druivenpit, voor meer energie. u op verpakking Prosta Totaal® 45 tabletten Van 17,95 VOOr 14,95 Lekker in mijn vel met Prosta Totaal! Goes: Drogisterij De Rode Pilaren, Lombardstraat 6 Kruiningen: Drogisterij de Esculaap, Hoofdstraat 69 Chandrika komt uit India, waar 46% van de vrouwen en meisjes niet kan lezen of schrijven. Onderwijs. Een recht voor iedereen. OXFAM NETHERLANDS I JA, stuur mij meer informatie N.a.v. deze advertentie in:. CvSl Naam: Kinderen die er helemaal alleen voor staan... Wij kunnen meer kinderen helpen en hen een betere basis bieden als u uw bijdrage aan SOS-Kinderdorpen voor 5 jaar vastlegt. U kunt dan tot 52% belastingvermindering krijgen! Daar wilt u vast alles over weten. Stuur de bon in of bel (020) 408 01 90 of ga naar www.soskinderdorpen.nl M va Postcode/plaats:_ Telefoon: Want ieder kind verdient een thuis AMSTERDAM Deze bon kunt u in een ongefrankeerde envelop sturen aan: SOS-Kinderdorpen, Antwoordnummer 46001, 1060 VB AMSTERDAM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 30