>zc £ole ontkent aansprakelijkheid PZC Biertaxi Middelburg gat in de markt Gemeenten willen samenwerken bij innen belastingen elta verwerpt idee dat hoogspanningskabels door warmte lager hingen verkoop! Geld voor Humanitas en Heilsleger Nieuwe voorman kleine kernen Zierikzeeënaar dood gevonden Winkelruit ingegooid Rood actie: 0113-315649 jbzc.nl :redacties'pzc.nl bus 31,4460 AA Goes irtentie-exploitatie: Jd-en Midden-Zeeland: 0113-315520; nvs-Vlaanderen: 0114-372770; pnaal: 020-4562500. sdag 28 juni 2005 editie Bevelanden-Tholen iHarmen van der Werf 5TDIJK - Directeur B. Kole Kole Transport in Kapelle rijdt dat zijn bedrijf aan- kelijk is voor de stroomsto- die gisteren een groot deel Zuid-Beveland trof. Hij gt zich af of de door één zijn vrachtwagens geraakte [spanningskabels bij Oost- niet te laag hingen. heeft het vermoeden dat de is door de hitte van de laat- lagen lager zijn komen te Normaal gesproken laadbak van de vracht en de kabels niet raken, al le directeur. De laadbak gestrekt een hoogte van neenhalve meter. De wagen d op een dijk, de Lavendel waar in opdracht van water- p Zeeuwse Eilanden wordt [alteerd. Het is volgens Del- oordvoerster M. van Zuilen Dgelijk dat de kabels uitrek- door hoge temperaturen. Ze (Advertentie) y V leater p locatie tend Nazomer Festival maakt ater voor bijzondere locaties !eeland. Net als het Zeeuwse dschap zijn de voorstellingen het festival uniek. Ze den theaterervaringen, ihet publiek alleen hier kan leven Dit jaar brengt het tomerfestival Grieks drama tmuziek bij de Nieuwe Kerk iZierikzee, toneel bij Kasteel Hooge in Middelburg, een is-, muziek-, film- en video- iktakel in de Zware Plaat- itkerij van de Scheldewerf l/lissingen en reist het met itheaterproductie langs rpshuizen in heel Zeeland. aag de gratis brochure i bestel nu uw arten zomerfestival.nl 30 33 000 33 (0,45 p/g) stivalhart idij Middelburg hart van het festival is itiegetrouw de Abdij van delburg. Daar is vanaf vrijdag ptember elke avond wat te ïven. Er is theater, literatuur, üdende kunst en muziek in genres. Voor 2005 heeft het omerfestival weer een selectie ïaakt van Nederlandse en unse topacts. ind Nazomer Festival wordt dit 'oorde 5e maal in deze opzet ganiseerd. Door de Nationale ementen Prijzen 2005 is het omerfestival uitgeroepen tot Beste o-evenement van Nederland! worden ook uit en te na gecon troleerd. F. Boone heeft bij de plek waar het ongeval gebeurde een uien- bedrijf. „Ik hoorde een enorme knal en zag een grote vuurbal'', vertelde hij. De chauffeur wist uit zijn cabine te klimmen. Hij verkeerde in shocktoestand en is ter plekke door ambulanceper soneel onderzocht. Hij mankeer de lichamelijk niets. Het ongeluk gebeurde om vijf voor half negen. In de wijde om geving viel de elektriciteit uit, tot in de gemeente Borsele, de Willem Annapolder bij Kapelle en veel dorpen in de gemeente Reimerswaal. Burgemeester A. Huisman van Reimerswaal richt te een crisisstaf in. Kassen bij Rilland en in de Willem Anna polder schakelden over op nood- stroom. Zij hebben aggregaten. Bij de Kreekraksluizen zijn die ook voorhanden, maar Rijkswa terstaat heeft enkele jaren gele den besloten die los te koppelen. De kans op een stroomstoring achtte de rijksdienst minimaal. De stroom kan er van twee kan ten komen. Dit bleek gisteren niet voldoende. Tot half één 's middags bleven de Kreekraksluizen verstoken van elektriciteit. Tientallen sche pen moesten wachten. Rilland en omgeving kwamen op hetzelf de tijdstip weer op het net als de sluizen. „Ik heb klanten al voor de tweede keer moeten wegstu ren", meldde W. van Gorsel van het Texaco-benzinestation bij Rilland. „Als schrale troost heb ik de mensen een autosponsje als cadeau gegeven. "R. van Loon van de Golff supermarkt in Rilland had evenals zijn colle ga's in andere getroffen dorpen direct maatregelen genomen om koelwaren koud te houden. „Ik heb alles in een dichte koeling gestopt. In de tijd dat de storing duurde, wordt het daar dan hooguit een paar graden war mer." Van Loon mist wel omzet, zoals ook winkels in Kruiningen die om elf uur pas open konden. Bedrijfsleider A. Otte van C1000: „Je kunt niets doen zon- De hoogspanningsmast bij Oostdijk. De laadbak van een vrachtwagen raakte gisteren verstrikt in enkele draden van de mast. foto Dirk-Jan Gjeltema doorEdine Wijnands MIDDELBURG - In zijn appar tement aan de Vlissingse boule vard heft Elvin (28) dramatisch zijn armen ten hemel. „De bier taxi moet blijven", roept hij. Zijn vrienden vallen hem luid ruchtig bij. Het is bijna midder nacht. Het groepje zit al enkele uren te drinken. Het bier was op, dus werd bierbezorger Antoi- ne van Zoest uit Middelburg ge beld. „Heb je nog een kratje?" Anoine heeft het druk deze vrij dagavond. Zijn linkerarm ziet zwart van de haastig neergeklad- derde bestellingen. Bacardi in Vlissingen, kratje naar Amemui- den, nog ééntje naar Koudekèr- ke. Zijn bedrijf draait goed. Niet verwonderlijk, zegt wat ver derop in Vlissingen William (29): „Voor ons is de biertaxi een uit komst. Wij hebben hier geen nachtwinkels, we willen niet al tijd naar de kroeg. En we heb ben ook niet altijd zin om, als er onverwacht bezoek op de stoep staat, naar een snackbar te moe ten om drank in te slaan." (Advertentie) Hierbij de spaarzegel voor de spaaractie i s m. de Free Record Shop Iedere dag staat er een spaarzegel in de krant met een nummer, u heeft slechts nummer 1 t/m 3 nodig voor uw spaarkaart Deze actie loopt tot en met 23 juli Alleen orginele spaarzegels uit de krant op orginele spaarkaarten zijn geldig De spaar kaarten staan op 25,29 juni en 2 juli in de PZC Bierkoeriers als Antoine zijn be dreigd in hun voortbestaan. De STAP, de stichting alcoholpre ventie, wil dat ze verboden wor den. De koeriers zouden bij nacht en ontij bier verkopen aan jongeren onder de zestien jaar. „Gelul", stelt Henk, of Kees? 'Geef me maar een naam'; 33 is hij, dat staat vast. En, terwijl hij rondjes draait met zijn met wod ka gevulde glas, licht hij ietwat onsamenhangend toe; „Zo'n kratje van de biertaxi kunnen die kinderen nooit betalen. Is te duur. Kost twintig euro." Legaal Toch is een bierkoerier legaal. Zowel de Winkeltijdenwet als de Drank- en Horecawet staat nachtelijke bierbezorging toe. „Mij is dan ook geen strobreed in de weg gelegd", zegt Van Zoest uit Middelburg. Sommige gemeenten moeten misschien even wat dieper nadenken. In dunbevolkte gebieden, waar kroegen en snackbars slechts per auto zijn te bereiken, kan de bierbezorger voorkomen dat mensen dronken achter het stuur kruipen om 's nachts nog ergens wat blikjes op de kop te tikken. Antoine verkoopt niet aan te jon ge jeugd, zegt hij. „Wat heb ik eraan? Stel dat de ouders erach ter komen en er werk van gaan maken. Dan raak ik mijn ver gunningen kwijt." Natuurlijk twijfelt hij wel eens aan leeftijden. Zoals nu. Een groepje jongeren uit Middel burg hangt aan de lijn. „Ik lever niets, als ze niet kunnen aanto nen dat ze oud genoeg zijn." Onnodig, blijkt als Fabian (17) de deur opent. Broodnuchter en oud genoeg. „Er kwamen wat vrienden aanwaaien. We willen stappen. Maar voor we gaan, drinken we in." De prijzen zijn pittig, geeft An toine toe. Twintig euro voor een kratje, achttien voor een flesje Bacardi. „En dan zit ik relatief nog laag." Koeriers in andere re gio's wagen vaak nog meer. In Den Haag vraagt de bierkoerier 27,50 voor een kratje, in Den Bosch 25 euro. De oudste koe rier in Nederland, die in Dord recht, is echter weer wat goedko per. Toch hoor je de Zeeuwen niet mopperen. „Ben je gek, veel te blij dat ik bier heb", roept de één. „Duur, duur...?" Antoine krijgt een pets op zijn schou der van Dave (31 en vrijgezel): „Deze jongen zeult mijn drank vier trappen op. Hoef ik het zelf niet te doen. Dat is me veel waard." Of dan die man in zijn flatje aan de Vlissingse Piet Heinkade. Hij houdt niet van supermarkten, zegt hij. Kan niet tegen de druk te, tegen al die mensen die met karretjes tegen zijn kuiten aan rijden. Nee, laat bij hem maar alles thuis langskomen. Ook zijn bier. Ideaal. 's Nachts tegen vieren kan An toine eindelijk zelf een biertje (Advertentie) opentrekken. Het was een druk ke nacht. Veelal vaste klanten, de meesten dik boven de 25 jaar oud. „Mijn belangrijkste afne mers", zegt Antoine. Hij baalt van STAP. Ruim 2,5 jaar werkte hij keihard om zijn bedrijf van de grond te krijgen. „En dan pro- door Harmen van der Werf GOES - De vijf Bevelandse ge meenten en de gemeente Tholen willen de uitvoering van de ge meentelijke belastingen samen ter hand nemen. Zij nemen don derdag een beslissing over dit in Nederland bijzondere samen werkingsproject. Het is de bedoeling dat alles wat met de inning van gemeentelijke belastingen te maken heeft bij één organisatie wordt onderge- bracht. Van het versturen van de aansla gen tot en met het behandelen van de bezwaarschriften. Het vaststellen van de tarieven blijft wel een kwestie van de gemeen ten afzonderlijk. De Borselse wethouder M. Ver- mue-Vermue (CDA, financiën) is groot voorstander van het voorstel. De samenwerking is fi nancieel voordelig, omdat alles doelmatiger kan worden georga niseerd. Nu werken gemeenten bijvoorbeeld met verschillende bureaus voor het taxeren van de waarde van woningen voor de der kassa's." Hij bleef er gelaten onder. Zo ook keurslager F. Ver- meule. „Het was even verve lend." Bakkersvrouw C. Bonte herinnerde zich een storing een nacht voor oudejaarsdag: „Dat is erger. Je kunt dan niets produ ceren." Delta vergoedt geen omzetscha- de. Hoeveel kosten het nutsbe drijf heeft gemaakt vanwege het ongeval, was nog niet bekend. Delta brengt de eigen schade in rekening bij de verzekering van de veroorzaker. GOES - Leerlingen van de ROC-opleidingen welzijn en zorg in Goes hebben met acties 7667 euro ingezameld voor de Stichting Humanitas en het Leger des Heils. Het geld wordt besteed aan de opvang van dak- en thuis lozen. Vertegenwoordigers van beide instellingen kregen giste ren hun deel van de opbrengst uitgereikt tijdens een fees telijke bijeenkomst in het ROC aan de Bessestraat. Moluk se verpleegkundigen die momenteel een opleiding in Ne derland volgen, luisterden de overhandiging op met Mo lukse liederen. Aan de acties heeft een groot deel van de tweeduizend ROC-leerlingen meegedaan Er werd geld gesprokkeld met onder meer wafels bakken en een sponsorloop. De spectaculairste actie was een lesmarathon van 24 uur, waaraan 260 leerlingen deelnamen. HANSWEERT - Oud-burgemeester G. de Groot van Ka pelle wordt de nieuwe voorzitter van de Zeeuwse Vereni ging van Kleine Kernen. De thans in Tholen-stad woonachtige De Groot volgt A. Kortlever uit Hansweert op. Die stopt ermee omdat hij het te druk heeft met andere werkzaamheden, waaronder zijn raadslidmaatschap in de gemeente Reimerswaal. Hij splitste zich een paar maanden geleden af van de partij Bewoners Belangen Reimerswaal om als eenmansfractie verder te gaan. „Ik ben heel blij met De Groot als opvolger", aldus Kortle ver. „We zochten iemand met goede ingangen en die heb ben we in zijn persoon gevonden." Kortlever zal De Groot de komende tijd inwerken. ZIERKZEE - Een negentienjarige inwoner van Zierikzee is gisterochtend dood aangetroffen in zijn woning aan het Lange Groenendal. De technische recherche is een onderzoek begonnen, maar gaat volgens een woordvoerster vooralsnog niet uit van een misdrijf. In verband met het standaardonderzoek was de omgeving van het huis enige tijd afgezet. Morgen wordt sectie verricht op het lichaam om de doodsoorzaak vast te stellen. Vermoed wordt dat het te maken heeft met een valpartij de avond tevoren. MIDDELBURG - Een achttienjarige Vlissinger en een ne gentienjarige inwoner van Oost-Souburg zijn in de nacht van zondag op maandag aangehouden in Middelburg. Ze worden ervan verdacht een winkelruit op de Pottenbak kerssingel in Middelburg te hebben vernield. De twee werden na getuigenverklaringen aangehouden op het Vlissings Jaagpad. De politie heeft de zaak in on derzoek. (Advertentie) beren ze vanachter een bureau al het werk kapot te maken." Hij denkt er niet aan te stoppen, integendeel: uitbreiden wil hij. Naar andere regio's. Net als zijn collega in Dordrecht deed en die in Breda. Dat is zijn droom. GPD onroerend zaakbelasting (ozb). Het inzetten van één taxatiebu reau in een groter werkgebied is allicht goedkoper. Een belangrijk voordeel is ook, volgens Vermue-Vermue, dat één gezamenlijke uitvoeringsor ganisatie wat betreft personele bezetting minder kwetsbaar is. Waar de uitvoeringsorganisatie wordt gehuisvest, is nog niet be kend. „Dat doet er weinig toe", vindt de Borselse wethouder, „als de samenwerking maar van de grond komt." (Advertentie) /l/P) I Accountants- en /vri I Adviesgroep Rijkse I Uw partner in zakelijke dienstverlening Op vrijdag 1 juli a.s. is ons kantoor te Goes wegens verhuizing, verzorgd door Vogel Mondial Movers, GESLOTEN zeeuwse almanak De tongval van de werkne mers bij dat Zeeuwse bedrijf is nogal eens Brabants, een en kele keer Limburgs, en de op lettende luisteraar kan er ook wat werknemers uit Zuid-Hol land tussenuit halen. Maar goed, de mensen wonen en werken inmiddels in Zee land en voelen zich maar al te vaak een beetje Zeeuws. Je haalt ze er wel uit hoor, die import. Let maar eens op hoe ze Kamperland uitspreken. Ligt het accent op de laatste lettergreep, dan weet je het al. Die is niet van hier. Nu, met het goede weer, ge ven ze zich ook op een andere manier bloot. Zo verscheen onlangs een collega, niet al leen met haar gebruikelijke zachte G, maar ook met lichte verbrandingsverschijnselen over nagenoeg het hele lichaam ten burele. Haar huid was zodanig aangetast dat ze minstens een week niet naar buiten mocht. Maandag meldde zich een tweede slachtoffer. Die was op de duinen bij Zoutelande gaan wandelen. Hij had een zonnebril opgehad, dat wel. Die afdruk was ook nog goed te zien. Voor de rest had hij vooral een erg rood hoofd. Het leek wel schaamrood. het alfabet van Zeeland WGGGNGR dagbladen 80% van de mensen die werk zoeken in de logistiek zoekt een nieuwe baan tussen de personeelsadvertenties in de PZC, JobTrack.nl, de banensite van de PZC en alle andere Wegener dagbladen, is de best bekeken vacaturesite van Nederland. De meest krachtige combinatie in personeelswerving: de PZC en JobTrack.nl Ook voor personeelswerving in de logistiek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 27