SE CQURAN tehone lucht kost vele banen Brussel PZC versoepelt mestbeleid U raadt nooit wat we trakteren. Chloorgas ontsnapt uit fabriek in Botlekgebied ipen avond voor elektrotechnici londerdag 30 juni PHILIPS lezen we zeeuws rede coalitie van organisaties en bedrijven luidt de noodklok ewapende ierval Goese IcDonald's paans mag op asisscholen Vrachtwagen verstrikt in hoogspanningskabel Veel Nederlands kenmerkt Talpa 15 Goes is het duurzaamst Italië vreest gevaar hittegolf Trots op de vlag Clijsters gevloerd 19 26° |l6' NO 4 og even zon ndaag flinke zonnige perioden en rond graden bij een matige noordoosten- Vannacht (onweers)buien. lejaargang no. 149 sdag 28 juni 2005 nummer 1,25 PZC Kersen kleuren het leven internet: www.pzc.nl 'VZW wz unse taal wettelijk mogelijk worden", aldus de mi- Basisscholen hebben al mogelijkheid om Duits of geven. Tweede-Kamerleden Lam- (D66) en Balemans |D) hadden voorgesteld Ens als vak in het pakket jde basisschool op te nemen. P van onze redactie binnenland ROTTERDAM - In het Rotter damse Botlekgebied is gister avond chloorgas ontsnapt uit Advertentie j'II discover a lot of opportunities ouch lives every day ij Philips zijn we ervan overtuigd dat geavanceerde technologie niet ^wikkeld hoeft te zijn. Dat technologie moet passen bij de manier waarop ïaisen leven en werken. Ook jouw gedachten en ideeën kunnen daar een tóage aan leveren. Bi) Philips verbeter je elke dag weer het leven van mensen teral ter wereld, Elektrotechnici Lighting Roosendaal ^os Lighting is wereldwijd nummer 1 in verlichting. De pijlers onder deze fete positie zijn leiderschap in innovatie en vastberadenheid om nieuwe e^sen op de markt te benutten. Onze strategie is erop gencht het tempo 'te verlichtingsindustrie te bepalen door het leveren van creatieve en tenomische verlichtingsoplossingen. fet. forse investeringen maakt Philips Lighting Roosendaal zich klaar voor de tekomst. Om ons bedrijf te versterken en onze hoge kwaliteit te handhaven, ijnweop zoek naar hoger opgeleide Elektrotechnici (MBO+, HBO, WO), tet of zonder ervaring die enthousiast worden van het werken aan high-tech Nuctiemachines. Afhankelijk van de functie kunnen onze technici zowel in knien- als buitenland ingezet worden en zijn ze betrokken bij het hele proces *i ontwerp tot realisatie of onderhoud van machinebesturingen. kn jij ook benieuwd wat voor' uitdagingen wij jou te bieden hebben? "serveerdan nu in je agenda donderdag 30 juni a.s. van 16.00 tot 20.00 uur doorlopend programma), Philips Lighting Roosendaal. Je dient je vooraf aan Efnelden. Dat kan tot donderdag 30 juni, 12.00 uur bij Anne-Marie Kerstens, i (0I65) 57 71 25 of via e-mail roosendaal.personeelszaken@philips.com. aanmelding ontvang je via email een bevestiging met programma en ebeschrijvmg. sense i simplicity een fabriek van Akzo Nobel. De wegen in de directe omgeving van het terrein en een deel van de nabijgelegen snelweg Al 5 wa ren afgezet voor het verkeer. Ook het treinverkeer werd stilge legd. Het chloorgas ontsnapte uit een kapotte leiding. De brandweer probeerde gister avond het lekken te stoppen door de druk van de leiding te halen. Er is groot alarm gesla gen, meldde een woordvoerder van de brandweer. Omdat het vrijwel windstil was, verspreid de de vervuilde lucht zich over een beperkte afstand van twee tot driehonderd meter. Omwo nenden liepen daardoor gisteren geen gevaar. Over de hoeveelhe den die zijn ontsnapt, kon de woordvoerrder niks zeggen. De politie hield er gisteravond reke ning mee dat een explosie bij Ak zo de oorzaak van het lek is. ANP van onze redactie binnenland DEN HAAG - De Nederlandse melkveehouders mogen meer mest op hun land uitrijden dan de Europese regels toestaan. Mi nister Veerman van Landbouw en de boeren toonden zich opge lucht over de uitzonderingsposi tie die Nederland krijgt. De mi lieubeweging is teleurgesteld. De verruiming van de regels geldt voor de helft van de Neder landse landbouwgrond en geldt voor vier jaar. De versoepeling is van groot be lang voor de Nederlandse boe ren. De veestapel produceert O Noteert u mij voor een proefabonnement van 5 weken voor 11,95 Ik ueef daarbij éénmalig tonstamming voor automatische Incasso van dit bedrag van onderstaand rekeningnummer Ik heb de laatste tos maanden geen proelabonnomem KJ Noteert u mij voor een abonnement De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: 1 O per maand met automatische incasso 19.951 O per kwartaal met auiomatische incasso 58.00). CD per [aar met automatische incasso 222.501 Kift op Mvw.pK.nl/abonneien, bel gratis TO-0231231 of stuur deze bon naar PZC afdeling lezersservice Antwoordnummer 213. UBO WB Goes het alfabet van Zeeland Advertentie - Bij een gewapende over- ipfastfoodrestaurant McDo- l'sin Goes is in de nacht van lag op maandag een onbe- ilgeldbedrag buitgemaakt. je overvallers drongen rond uur 's nachts het restaurant jen, waar op dat moment f schoonmakers aan het waren. Het gewapende het schoonmaak- en wist volgens de po- geldbedrag mee te ne- Over de omvang van de t, de gebruikte wapens en signalement van de daders ie de politie gisteren geen fedelmgen doen. (Advertentie) rSaskia Gaster HAAG - Het besluit bedreigt op Ie termijn honderddui- banen. Bovendien kan bedrijfsleven slechts be kt investeren, omdat de leg van ongeveer 4500 lare aan bedrijfsterrei- vertraging oploopt. heeft een coalitie van de jels van woningcorporaties, ielaars, projectontwikke- werkgevers en de Neder- Vereniging van Banken berekend. Recente wijzigingen in het besluit bieden hiervoor geen oplossing, hebben zij giste ren gesteld. Zij roepen het kabi net op ervoor te zorgen dat de kwaliteit van de lucht daadwer kelijk beter wordt of de wet aan te passen. De coalitie wijst erop dat Nederland als enige een kop peling heeft gelegd tussen de Eu ropese normen voor luchtkwali teit en de wijziging van een be stemmingsplan. Hierdoor moet bij de plannen voor nieuwe woningen, scholen of een ziekenhuis worden aange toond dat voldaan wordt aan de normen voor luchtkwaliteit. In de praktijk leidt dit ertoe dat in heel Nederland bouwprojec ten stilliggen of vertragingen op lopen. Naar verwachting zal slechts de helft van de geplande tachtigduizend woningen per' jaar kunnen worden gebouwd, stelt de coalitie. Volgens Vereniging van Neder landse Gemeenten kost dit 7,7 miljard euro. Het Economisch Instituut voor Bouwnijverheid stelt dat elke miljard euro staat voor een jaar werk voor 12.500 mensen. Óp basis daarvan stel len de organisaties dat 96.250 voltijdbanen op de tocht staan. Ondertekenaars van de oproep aan het kabinet zijn koepelorga nisatie Aedes van de woning bouwcorporaties, Bouwend Ne derland, MKB Nederland, VNO-NCW, projectontwikke laarsorganisatie Neprom, make laarsorganisaties NVM en VBO en de Nederlandse Vereniging van Banken. ANP ÜHAAG - Scholen in het ba- inderwijs kunnen Spaans in lespakket opnemen. Minis- Van der Hoeven van Onder- swil drie jaar kijken of daar- ibij scholen behoefte is. Zij ft dat gisteren aan de Twee- Kamer geschreven. deze proefperiode positief dan kan de mogelijk- flvan het aanbieden van de door Harmen van der Werf OOSTDIJK - Een ongeluk met een vrachtwagen bij Oostdijk heeft gisteren tot een stroomsto ring geleid in grote delen van de gemeente Reimerswaal. In enke le dorpen in de gemeente Borse- le viel de elektriciteitsvoorzie ning ook uit. De vrachtwagen raakte bij het lossen van asfalt op de Lavendeldijk bij Oostdijk de hoogspanningskabel, waar door automatisch de stroomtoe voer uitviel. De chauffeur raak te niet gewond. Kruiningen, Krabbendijke, Yerseke en Ril land zaten lange tijd zonder elektriciteit. Nutsbedrijf Delta probeerde via omleidingen de stroomvoorziening zo snel moge lijk weer op gang te brengen. Ril land bleef het langst verstoken van stroom, tot ongeveer half één 's middags. Ook de Kreek- raksluizen konden tot die tijd niet worden bediend, wat tot een file van binnenvaartschepen op het Schelde-Rijnkanaal leid de. Het treinverkeer ondervond eveneens hinder. De laadbak van de vrachtwagen moest voor zichtig worden losgemaakt van de hoogspanningsdraden. Tegen het einde van de middag lukte dit. foto Dirk-Jan Gjeltema katern Zeeland: transportbedrijf ontkent aansprakelijkheid Hij zal er zijn, morgen op de Nederlandse Veteranen- dag. En vol trots zal P. van de Velde uit Spui de vlag dragen van het 6e bataljon Guineagangers uit de jaren 1960-1962. „Die vlag is uniek." Het grote voordeel van Albert Heljn. ch "Alleen geldig met de AH Bonuskaart Op - op ROME - Toeristen koelen hun voeten in een fontein in Rome. De gezondheid van een miljoen Italianen loopt gevaar door de aanhoudende hitte in het land. Dat heeft de minister voor Volksgezondheid, Franceso Storace, gisteren gezegd. Hij verzekerde dat de regering alles in het werk zal stellen om te voorkomen dat zwakkeren het leven laten door de hitte. Eerder op de dag werd bekend dat de hittegolf van twee jaar geleden in Italië meer slacht offers heeft gevergd dan tot dusverre bekend was. Het nationale instituut voor de sta tistiek (Istat) meldde dat van juli tot september 2003 twin tigduizend mensen meer stier ven dan in dezelfde periode het jaar ervoor. foto Virginia Farneti/EPA veel meer mest dan op het land mag worden gebracht volgens de Europese normen. De strenge regels dreigden duizenden boe ren de kop te kosten. De normen, vastgelegd in de Ni traatrichtlijn leggen het mestge- bruik aan banden. Op die ma nier moet voorkomen worden dat de stikstof uit de mest in het grondwater terechtkomt en daar wordt omgezet in het gifti ge nitraat. Veerman en staatssecretaris Van Geel van Milieu betoogden dat de Nederlandse landbouw gronden meer mest aankunnen dan de Europese regels voor schrijven, omdat hier intensie ver en langer geteeld wordt dan gemiddeld in Europa. De ex perts in Brussel hebben zich hierdoor laten overtuigen. De versoepeling betekent niet dat de veehouders geen proble men meer hebben. „Voor sommi ge boeren zijn de gevolgen nog steeds groot", aldus Veerman. Hoge prijs LTO-Nederland, de agrarische belangenbehartigingsorganisa- tie, zegt in een reactie dat de prijs voor het akkoord hoog is. LTO is vooral teleurgesteld dat de uitzondering slechts voor 25.000 boerenbedrijven geldt. „Het gaat vooral om melkvee houders. De varkens-, kippen en vleeskalverenbedrijven krij gen geen versoepeling", aldus LTO-bestuurder Schenk. „Het is goed dat we eindelijk duide lijkheid hebben over het mestbe leid, maar we hebben veel moe ten inleveren." „Zonde. Nederland neemt met de versoepeling te veel risico's met de natuur en het grond- en oppervlaktewater", vindt voor zitter M. de Rijk van Stichting Natuur en Milieu. Zij stelt dat Nederland een kans heeft ge mist om via de strengere mest- normen van de EU vernieuwing in de landbouw te versnellen. GPD/ANP Veel Nederlandse producties, daarmee komt de nieuwe tv-zender Talpa van John de Mol vanaf 12 augustus in de lucht. Gisteren maakte De Mol officieel de programme ring bekend van zijn nieuwe omroep. Daarvan zullen on der anderen ook Studio Sport-presentator Jan Joost van Gangelen en Ivo Niehe deel uitmaken, zo bleek gisteren. <«3 Goes is van alle Zeeuwse gemeenten de duurzaamste. Zij neemt als enige genoeg maatregelen om het milieu te spa ren en zuinig te zijn met energie. In de Zeeuwse atlas voor duurzaamheid 2005 krijgen alle andere gemeenten in de provincie een onvoldoende voor milieuvriendelijkheid. De een krijgt een vijfje, de ander een drie; en de gemeente Kapelle krijgt een wel heel mage- E! rel. w Kim Clijsters kan een ze ge op Wimbledon weer vergeten. De Belgische tennisster, net hersteld van een blessure, vocht met de moed der wan hoop tegen Lindsay Da venport, maar verloor in drie sets. Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten en Meningen: 4; Buiten land: 5 en 7; Gezondheid: 6; Economie: 8; Radio Televi sie: 9; Zeeland: 1113, 15, 16 en 17; Sport: 18 en 19; Bui tengebied: 21, 23, 25 en 26. Hoera, Nederland heeft een nieuwe koninklijke spruit Daarom trakteren we al onze klanten op een leuke aanbieding. BIJ aankoop van een pak oranje muisjes krijgt u van ons een feestelijke rol beschuit cadeau.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 1