Nu ook een Spaanse held op gras loogerd op ;oek naar ;oed gevoel [lijsters zwicht loor Davenport Rabo rekent op tweede deel Tour Robin van Persie weer op vrije voeten 19 eliciano Lopez houdt van stier env echten, paella en Real Madrid Wielrenner Schumacher positief Valpartij Armstrong door een wesp Zeven nationaliteiten in team Basso Crédit Agricole blijft nog sponsor Frauderende bridgers geschorst Collina gaat mogelijk toch door moni blijft eg uit Tour Wedstrijd om Cruijff-schaal op 5 augustus in Arena Enkelblessure Afellay valt mee Niek en Carmen de Ridder goed voor topvijf dinsdag 28 juni 2005 mFerdau Wagenaar INDEN - Op de tribune ver tilt een meisje: „Zo moet Je- I eruit hebben gezien". Voor UT staat Feliciano Lopez, met Iflang haar en ogen zo licht- Lw als een zwembad in de p, En ze heeft geluk, hij blijft geven. De tennisser bereikte geren als eerste Spanjaard gis 1972 de kwartfinale van iibledon. Hij versloeg Mario pc met 6-4, 6-4 en 6-2. Spaanse tennis beleeft een seizoen. Het land is al weken ie ban van de negentienjari- Rafael Nadal. Hij won de ti- op het gravel van Roland irros en is het grootste talent lis lange tijd. Maar er kan m de Spanjaarden nog iets moois gebeuren, want er komt zeer goed nieuws uit Londen. Fe liciano Lopez groeit op het gras van Wimbledon. En dat is bij zonder, want een Spanjaard op gras is te vergelijken met een zoetwatervis in de oceaan. In de verte lijkt hij op Nadal. 'Feli' (23) draagt net als zijn vriend en dubbelpartner een wit te band om het halflange haar uit zijn gezicht te houden. Maar hoe dichterbij, hoe minder de ge lijkenis. Lopez is blanker, blon der en ouder. Hij heeft niet de donkere looks van een echte Spanjaard, maar alles in hem is Spaans. Hij houdt van stieren- vechten en van paella. Elke avond laat hij zich van Wimble don naar een Spaans restaurant in Kensington brengen. Het vet te Engelse eten krijgt hij niet nonze sportredactie NDEN - Lindsay Davenport haar eerste zware test op ibledon doorstaan. De Ame- ianse nummer één versloeg de vierde ronde Kim Clijs- boeiende partij hield het Cen- Court een uur en vijftig mi- en en drie sets in spanning, topfavoriete won in drie 6-3 6-7 6-3. jenport (29), op jacht naar ir tweede titel op Wimble- al haar krachten nodig >n de als vijftiende geplaats- ielgisehe. In de eerste set Davenport nog met opval- d gemak de slag te gaan over- Ze won met drie breaks jen het halfuur. In de twee set overleefde de Belgische steen matchpoint, om vervol tot haar beste spel van de te komen. Het bracht de nning in de ontmoeting te- Een moment van afwezigheid brak Clijsters aan het begin van de derde set echter op. Bij 1-1 gunde ze haar opponente een break, na twee wild weggesla gen ballen. Met krachtige fore hand brak Davenport daarna naar 5-2. Ook Clijsters brak nog een keer, maar met een dubbele fout bij 5-3 gaf ze de winst aan de Amerikaanse. Davenport ont moet in de kwartfinale nu de Russische Svetlana Koeznets- ova. Naast de winnares van de US Open bereikten ook titelverde digster Maria Sjarapova, oud-winnares van Roland Gar ros, Anastasia Miskina en de als achtste geplaatste Nadia Petro- va de laatste acht. Nooit eerder kwamen in dit stadium op Wim bledon zoveel speelsters uit het zelfde land. Verder zijn er nog twee speel sters uit Frankrijk: de herboren Mary Pierce en Amélie Maure- smo. Venus Williams comple teert het veld. ANP weg. Hij is een groot fan van Real Madrid, waar zijn vriend Casillas op doel staat. Dat hij niet van gravel houdt, is eigen lijk zijn enige eigenaardigheid. Baan achttien was te klein voor al die mensen die de partij tus sen Ancic en Lopez wilden zien. Ancic was een kanshebber voor de overwinning op Wimbledon en geliefd bij de toeschouwers. En Lopez had in de vorige ronde Marat Safin - als vijfde ge plaatst - verpletterd. „Vamos!!!", schreeuwde Lopez, toen hij weer een scherpe volley had geslagen. Hij speelde met het publiek, wierp af en toe een willekeurige toeschouwer een in tense blik toe en balde zijn vuis ten. Na een halfuur riep nog maar een enkeling om Ancic. Lo pez was sneller dan zijn tegen stander, serveerde beter, had meer geluk en won makkelijk, in drie sets. Lopez komt uit Toledo, een plaats in de buurt van Madrid. De winters zijn er koud en als kind trainde hij veel binnen op snelle banen. In plaats van ge duldig op de baseline te blijven staan, leerde hij om naar het net te stormen. Op zijn veertiende verhuisde hij naar een tennis- school in Barcelona. De trainers daar keken raar op: ze hadden niet vaak een aanvallend speler tje in hun midden gehad. Ze hebben hem wat bijge schaafd, maar niet te veel. Ze koesterden zijn voorkeur voor gras. Dat hij als kind ook erg goed kon zwemmen, was hele maal mooi meegenomen. Het wa ter boetseerde zijn lichaam en gaf hem brede schouders en ster ke armen. Het zwembad maakte van Lo pez een topsporter, gras kan van hem een Spaanse held maken. Elk mens heeft zijn momenten, weet Lopez. Dat hij nooit popu lair is geweest in Spanje, vindt hij niet erg. Alles draait om Na dal, Ferrero of Moya. Maar deze week kan dat veranderen. „Ik hoop dat ik tegen Lleyton Hewitt mijn beste tennis kan la ten zien", zei hij. En hij slinger de zijn 'goddelijke' blik nog een keer de wereld in. GPD Feliciano Lopez kan de nieuwe Spaanse held worden op Wimbledon. foto Hugo Philpott/Epa BERLIJN - De Duitse wielrenner Stefan Schumacher is op 14 mei tijdens de Ronde van Rijnlands-Palts betrapt op het gebruik van het stimulerende middel Cathine. De, internationale wielerbond UCI heeft de Duitse bond op de hoogte gebracht. De 24-jarige coureur is prof sinds 2002. Hij rijdt voor de Nederlandse ploeg Shimano Memory Corp van Arnold Scheppinken won onlangs de Ster Elektro Toer. De ploeg heeft Schumacher voorlopig op non-actief gesteld. ANP/DPA NICE - Zesvoudig Tour-winnaar Lance Armstrong heeft zondag tijdens een training een val gemaakt toen hij pro beerde een wesp van zich af te slaan. Hij hield er een snee in het gezicht aan over. De Amerikaan zat in de nabijheid van Nice aan de Franse zuidkust op zijn speciale fiets voor het tijdrijden. Hij reed nog geen 30 kilometer per uur. De 33-jarige Texaanse wielrenner start zaterdag als favoriet in de Ronde van Frankrijk. ANP PARIJS - De Italiaanse wielrenner Ivan Basso is in de Ronde van Frankrijk, die zaterdag begint, kopman van de Deense ploeg CSC. De nummer drie uit de Tour van vorig jaar krijgt steun van renners uit zeven verschillende lan den. De ploeg bestaat uit de volgende renners: Basso, Rob erts, Lombardi (Ita), Voigt (Dui), Arvesen (Noo), Julich en Zabriskie (VSt), Sörensen (Den) en Sastre (Spa). ANP PARIJS - De Franse bank Crédit Agricole blijft in elk ge val nog twee jaar een professionele wielerploeg sponso ren. Het contract met de ploeg is gisteren verlengd tot eind 2008, zo meldde algemeen manager Roger Legeay. Crédit Agricole is al vanaf 1998 aanwezig als ploegspon- sor in de wielersport. ANP ARONA - De Italiaanse topbridgers Andrea Buratti en Massimo Lanzarotti zijn wegens vals spelen geschorst op het open EK in Arona op Tenerife. De beschuldiging werd geuit tijdens de teamwedstrijden voor viertallen. De organisatie kwam na onderzoek tot de conclusie dat de be schuldiging terecht was. Buratti en Lanzarotti spelen voor het succesvolle Team Lavazza, regerend olympisch en Europees kampioen. Behalve een schorsing legde de or ganisatie een strafscore van 0-18 aan het team op. Dat be tekende meteen uitschakeling voor de volgende ronde bij de open viertallen. ANP MILAAN - De befaamde voetbalscheidsrechter Pierluigi Collina mag mogelijk volgend seizoen toch fluiten op het hoogste niveau in de Italiaanse competitie. De nationale federatie overweegt serieus de leeftijdsgrens voor arbiters te verhogen. Collina is 45 jaar oud. Zonder wijziging van de statuten is zijn loopbaan nu voorbij. ANP if Ad Pertijs ÏDHOVEN - Michael Boo- dheeft zijn contract met Ra- ank voor een jaar verlengd, isme een tweejarig contract geboden, maar het ligt in aard om nu te kiezen voor seizoen", zei de man die ko- id weekeinde zijn tiende leuze voor één jaar had vol- hem ook te maken met L „Ze bieden je een contract waarin je het tweede jaar der krijgt. Waarom, denk ik "Omdat ze verwachten dat lan minder zal zijn? Door te *n voor één seizoen geef ik iet signaal af dat ik het vol te jaar weer wereldtop wil er zo voor het tweede jaar betere overeenkomst uit te ÜIJS - De Italiaanse wieler- eatie Lampre staat zaterdag ter de kopmannen Damiano •ego en Gilberto Simoni aan vertrek van de Ronde van ikrijk. Dat heeft de ploeg laard. Cunego niet zou deelnemen, al langer duidelijk. De Itali- is geveld door een virusin- e en kan zich niet fatsoen- voorbereiden op de belang de wielerronde van het jaar. ploegleiding hoopte dat Si- ii,nummer twee in de afgelo- Ronde van Italië, het kop- schap kon overnemen, maar rvaren coureur voelde zich niet klaar voor. „We heb- bet verzoek van Simoni om niet op te stellen gehono- d", liet Lampre in een pers- laring weten. wegleiding hoopt nu op een >ucces van de Italianen Sal- fe Commesso en Gianluca olami en de voormalig we- lampioen bij de espoirs, de fevgeni Petrov. ANP/ARP slepen. „Zo zit ik in elkaar. Ik ben niet iemand die het risico wil lopen gezien te worden als een zakkenvuller. Daar zou ik me ongemakkelijk bij voelen." Dat gevoel had hij al een beetje tijdens de afgelopen Dauphiné Libéré. Boogerd reed daar zijn eerste koers sinds weken en de concurrenten deden hem afzien. Hij was conditioneel nog niet zo ver als hij gehoopt en gedacht had. „Ik vind het erg als ik zo slecht rijd. Ik schaam me er ge woon voor. Nu zat ik ook nog eens midden in de onderhande lingen over een nieuw contract. Dan praat je over grote bedra gen en in de Dauphiné dacht ik echt: wat is nu meerwaarde voor de ploeg, dat je dat waard bent. Gelukkig stapte ik dankzij een goede laatste dag nog met een goed gevoel die ronde uit, maar ik ben daarna direct acht dagen naar Italië gegaan om te gaan trainen in de Dolomieten." Het tekent de motivatie die er is om weer een goede ronde te rij den. Na twee deels mislukte ja ren. Boogerd is daarbij in de eer ste plaats op zoek naar het goe de gevoel. „Is dat er, dan rijd je ook goed." Lachend vertelt hij van die keer dat het goede gevoel spontaan van buitenaf kwam. „Ik had Ne- rena kort voor de Tour ten huwe lijk gevraagd en reed als op een roze wolk door de eerste week. Vorig jaar werd mijn zoontje vlak voor de ronde geboren. Dan hoop je weer op die roze wolk. Maar het werkte ave rechts. Door alle complicaties rond zijn geboorte wilde ik lie ver thuisblijven. Dan is het ge voel dus weer slecht. En zie dan die drie weken maar eens door te komen." Een ander belangrijk punt dat het goede gevoel kan ondermij nen, is de druk die hij zich in het verleden vaak oplegde. „Als ik mezelf te veel druk opleg, blokkeer ik in de Tour op een of andere manier. Dan volgt er kritiek in de media en op mijn beurt ga ik dan weer lul lig doen tegen de pers. Dat moetje dus allemaal niet heb ben." GPD De Raborenners Michael Boogerd (rechtsboven) en met de klok mee Karsten Kroon, Pieter Weening, Joost Posthuma, Gerben Löwik, Erik Dekker en Mark Wauters gaan vanaf zaterdag de Tour in. foto Ed Oudenaarden/ANP door Ad Pertijs EINDHOVEN - De dag na het verloren kampioenschap van Nederland presenteerde Rabo bank gisteren in Eindhoven de negenkoppige ploeg voor de Tour de France. „We hebben zondagavond met de hele ploeg en de ploegleiding door genomen wat er fout ging op het NK", zei manager Theo de Rooij. Alle renners hebben op de ses sie vrijuit kunnen praten. „Daarna zijn we als ploeg weer de deur uitgewandeld." Dat was alles wat de manager nog kwijt wilde over het echec van Rotterdam. Na twee jaar droog gestaan te hebben in de Tour en na een kleurloze aanloop dit seizoen, voelt de grote baas er evenmin voor om zich door de media bij voorbaat in de hoek te laten drukken. „Ik weiger om me hier het graf in de praten, want ik geloof in deze ploeg", sprak hij met een felheid die normaal gesproken alleen van voetbaltrainer Louis van Gaal bekend is. Ploegleider Erik Breukink vul de aan dat wat er in Rotterdam gebeurd is (een in tactisch op zicht zwak gereden finale) hem niet verontrust, zo kort voor de Tour. „Daar weet iedereen heus wel wat er op het spel staat. De ploeg die hier staat, zit ook logisch in elkaar", vond Breukink in een reactie op de kritiek. Denis Mentsjov is in de Tour de kopman. Mare Wauters is er om de Rus door de eerste vlak ke week te gidsen. Michael Ras mussen moet de man zijn die gaat voor een ritzege in een berg(achtige) etappe. Daar naast heeft de Deen zijn zin nen gezet op het bergklasse- ment. „Daarmee heb je vanaf het be gin ook een doel voor ogen", zegt Breukink. Dat laatste is belangrijk omdat hij venvacht dat er de eerste week niet veel te rapen valt voor zijn ploeg. „De ploegen van de spurters zullen aansturen op een mas sasprint en daarin hebben wij niks te zoeken." Morren De Rooij weet hoe zwaar de druk op de ploeg wordt als me dia en thuispubliek gaan mor ren. Hij predikt dat de ploeg desondanks rustig moet blij ven, omdat de kansen na de eer ste week komen. Met renners als Erik Dekker, Karsten Kroon en Michael Boogerd. Daarbij moeten Joost Posthu ma, Gerben Löwik en Pieter Weening voor de nodige onder steuning zorgen. Ook Breukink beseft dat Ne derlanders eisen dat er aange vallen wordt. „Maar aanvallen op zich kan het doel niet zijn. We moeten geen krachten ver spillen in zinloze ontsnappin gen." „Met Denis Mentsjov hebben we een renner die beter past bij onze manier van koersen dan wat Leipheimer bij ons liet zien", zegt Breukink. „Le vi reed naar een achtste plaats op een manier waarvan de me dia kennelijk niet warm wer den", vult De Rooij hem aan. „Daarnaast is Mentsjov ook veel meer een winnaarstype dan Leipheimer. De Tourselectie van Rabo bank: Denis Mentsjov (Rus, 27 jaar), Michael Rasmussen (Den, 31), Michael Boogerd (Ned, 33), Erik Dekker (Ned, 34), Karsten Kroon (Ned, 29), Joost Posthuma (Ned, 24), Ger ben Löwik (Ned, 28), Pieter Weening (Ned, 24), Marc Wau ters (Bel, 36). Ploegleiding: Erik Breukink (Ned, 41), Frans Maassen (Ned, 40). GPD van onze sportredactie ROTTERDAM - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft gisteren beslist dat profvoetballer Robin van Persie niet langer hoeft vast te zitten. De 21-jarige Rotter dammer zat twee weken in voor arrest na aangifte van verkrach ting tegen hem. Het OM in Rotterdam maak te bekend dat Van Persie - spe ler van het Engelse Arsenal en sinds kort van het Neder lands elftal - wel verdachte blijft, maar er nu geen aanlei ding is hem langer vast te hou den. De voetballer hoeft niet in Ne derland te blijven gedurende het onderzoek, ook al is dat nog niet afgerond. En omdat het nog loopt, kan het OM verder geen mededelingen doen. De rech- ter-commissaris verlengde twee weken geleden het voorarrest van de voormalig voetballer van Feyenoord om de opsporings diensten meer tijd te geven voor nader onderzoek. Van Persie's raadsman A. Mosz- kowicz stelde eerder dat zijn cliënt niet ontkent dat hij in een Rotterdams hotel was, maar wél dat hij de vrouw heeft ver kracht. Voldoende respect Volgens Moszkowicz zou de vrouw met voldoende respect zijn behandeld. Van Persie ver bleef niet in het hotel, maar wat hij er die bewuste nacht deed, wilde de advocaat niet zeggen. Hij zei ook niet te weten hoe lang de voetballer daar was ge weest. ANP ZEIST - De wedstrijd om de Johan Cruijff-schaal is ver plaatst van zondag 7 augustus naar vrijdag 5 augustus, om half negen 's avonds in de Amster dam Arena. Dit heeft de KNVB gedaan om dat Ajax mogelijk al op dinsdag 9 augustus in de voorronde voor de Champions League speelt. Er zat dan te weinig tijd tussen beide wedstrijden. Pas op 29 juli is bekend wanneer Ajax in de voorronde moet spelen, de autoriteiten wilden hun be- EINDHOVEN - De enkelblessu re van Ibrahim Afellay valt mee. Onderzoek in een ziekenhuis wees uit dat de jonge PSV-voet- baller een scheurtje in een enkel band heeft. Behalve dat en een bloeduitstorting bracht een scan niets aan het licht. De 20-jarige middenvelder viel tijdens het wereldkampioen schap onder twintig jaar uit in de groepswedstrijd tegen Benin. Kort daarop verliet hij het trai ningskamp. Naar verwachting staat Afellay over twee tot drie weken weer op het veld. ANP slissing over de speeldatum voor de Johan Cruijff-schaal niet zo lang uitstellen en na men het zekere voor het onzeke re. GPD BREUKELEN - Niek en Car men de Ridder van de zwemclub Koewacht hebben zich in de open waterwedstrijd in De Meent in Breukelen in de topvijf gezwommen. Nathan Tramper won bij de junioren de 500 me ter schoolslag. Bij de jongste deelnemers kwam Tineke van Dort op de 250 me ter tot winst voor Luctor et Emergo. Haar zus Mieke werd bij de junioren derde, voor de Vlissingse Danique van Peenen. Op het hoofdnummer, de twee kilometer vrije slag, kwamen Niek en Carmen de Ridder goed voor de dag. In de snelle baan van Breukelen werden snelle tij den geklokt. Niek werd bij de mannen vijfde. Carmen deed daar bij de vrou wen niet voor onder, net voor Stormvogelzwemster Marinka Bil.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 19