Welles-nietes over stroomstoring Grote teleur stelling? PZC Wonen op stand in Goes Tarieven waterschap krijgen volgend jaar flinke duw omlaag E +-» c Een gezonde prostaat en meer sexuele energie met Prosta Totaal! n(o)vib M Kole Transport en Delta wijzen naar elkaar voor mogelijke oorzaak Optredens Onda Middelburgs corps naar wereldconcours Kinderen bestuderen leven onder water Maak er een Kleintje van. ZZ Krachtige prostaatkruiden met vitaminen 3,- KORTING Word donateur Bel 070 - 3421777 www.novib.nl ri WÊÊBs HOE GROOT IS JOUW WERELD Geef weeskinderen zekerheid. De fiscus betaalt mee! m GIRO 2280 dinsdag 28 juni 2005 door Harmen van der Werf OOSTDIJK - Directeur B. Kole van Kole Transport in Kapelle bestrijdt dat zijn bedrijf aan sprakelijk is voor de stroomsto ring die gisteren een groot deel van Zuid-Beveland trof. Hij vraagt zich af of de door één van zijn vrachtwagens geraakte hoogspanningskabels bij Oost- dijk niet te laag hingen. Kole heeft het vermoeden dat de kabels door de hitte van de laat ste dagen lager zijn komen te hangen. Normaal gesproken kon de laadbak van de vracht wagen de kabels niet raken, al dus de directeur. De laadbak heeft gestrekt een hoogte van zeseneenhalve meter. De wagen stond op een dijk, de Lavendel- dijk. waar in opdracht van het waterschap Zeeuwse Eilanden wordt geasfalteerd. Het is vol gens Delta-woordvoerster M. van Zuilen onmogelijk dat de ka bels uitrekken door hoge tempe raturen. Ze worden ook uit en te na gecontroleerd. Vuurbal F. Boone heeft bij de plek waar het ongeval gebeurde een uien- bedrijf. „Ik hoorde een enorme knal en zag een grote vuurbal", vertelde hij. De chauffeur wist uit zijn cabine te klimmen. Hij verkeerde in shocktoestand en is ter plekke door ambulanceper soneel onderzocht. Hij mankeer de lichamelijk niets. Het ongeluk gebeurde om vijf voor half negen. In de wijde om geving viel de elektriciteit uit, tot in de gemeente Borsele, de MIDDELBURG - Brassband On da geeft zaterdag met haar jeugdorkest twee optredens in de muziektent aan het Molenwa ter in Middelburg. De concerten beginnen om 14.30 en om 16.30 uur. Op het pro gramma staan muziek van com ponist Philip Starke en thema's uit Lord of the dance. Willem Annapolder bij Kapelle en veel dorpen in de gemeente Reimerswaal. Burgemeester A. Huisman van Reimerswaal richtte een crisis staf in. Kassen bij Rilland en in de Willem Annapolder schakel den over op noodstroom. Zij heb ben aggregaten. Bij de Kreekrak- sluizen zijn die ook voorhanden, maar Rijkswaterstaat heeft en kele jaren geleden besloten die los te koppelen. De kans op een stroomstoring achtte de rijks dienst minimaal. De stroom kan er van twee kanten komen. Dit bleek gisteren niet voldoende. Wachten Tot half één 's middags bleven de Kreekraksluizen verstoken van elektriciteit. Tientallen sche pen moesten wachten. Rilland en omgeving kwamen op hetzelf de tijdstip weer op het net als de sluizen. „Ik heb klanten al voor de twee de keer moeten wegsturen", meldde W. van Gorsel van het Texaco-benzinestation bij Rilland. „Als schrale troost heb ik de mensen een autosponsje ca deau gegeven." R. van Loon van de Golff- super markt in Rilland nam evenals zijn collega's in andere getrof fen dorpen direct maatregelen om koelwaren koud te houden. „Ik heb alles in een dichte koe ling gestopt. In de tijd dat de sto ring duurde, wordt het daar dan hooguit een paar graden war mer." Van Loon mist wel omzet, zoals ook winkels in Kruiningen die om elf uur pas open konden. Bedrijfsleider A. Otte van C1000: „Je kunt niets doen zon der kassa's." Hij bleef er gelaten onder. Zo ook keurslager F. Ver- meule. „Het was even verve lend." Bakkersvrouw C. Bonte herinnerde zich een storing een nacht voor oudejaardag: „Dat is erger. Je kunt dan niets produce ren." Delta vergoedt geen omzetscha- de. Hoeveel kosten het nutsbe drijf heeft gemaakt vanwege het ongeval, was nog niet bekend. Delta brengt de eigen schade in rekening bij de verzekering van de veroorzaker. De monumentenpanden Rijssel (rechts) en Den Ingel worden omgebouwd tot appartementen. foto Dirk-Jan Gjeltema door Frank Balkenende GOES - Er komen weer bewo ners aan de Grote Markt in Goes. Projectontwikkelaar Time- walk BV uit Middelburg laat de statige, middeleeuwse panden Den Ingel en Rijssel - de laatste is in de volksmond bekend als De Zoutkeet - ombouwen tot luxe appartementen. Een opste ker voor de binnenstad. Na het vertrek van de Rabo bank naar de Dam begin vorig jaar, ontfermde Timewalk zich over de panden Grote Markt 1 en 3. Althans over de bovenste bouwlagen, want de begane grond is in handen van een win kel in woonaccessoires. Het plan is, er zeven appartementen in te maken. Nummer 1, het hoekpand met de markante Franse kap, krijgt er vier. Drie boven elkaar en één maisonnette aan de achterzijde. Buurpand nummer 3, dat een stuk forser is dan het hoekpand, herbergt straks diie apparte menten. Twee zijn er verdeeld over twee verdiepingen, het der de is te vinden aan de achter kant. Volgens makelaai'/taxateur J. Jobse van Sinke Komejan, die de appartementen verkoopt, be zit Den Ingel (nummer 3) het fraaiste interieur. „Op de eerste etage zie je bijvoorbeeld een prachtige schouw, oude lambri seringen en balkenplafonds." De panden krijgen een gezamen lijk dakterras, dat volgens Jobse uitzicht biedt op twee trapgevel- tjes, die verscholen liggen ach ter Den Ingel en Rijssel. „Ik denk dat weinig Goesenax-en ze ooit hebben gezien. Vanaf het dakterras kijk je ook op de Gro te Kerk, aan de voorzijde op de Grote Markt." Bouwgroep Pe ters uit Middelburg, gespeciali seerd in het opknappen en ver bouwen van monumentenpan- den, voert de renovatie uit. Het sloopwerk is al begonnen. In de Rijssel wordt momenteel bijna alles wat herinnert aan de kan toorfunctie weggehaald. Alleen de lift blijft zitten. Waar moge lijk wordt er dubbel glas gezet en anders voorzetramen. Het goedkoopste appartement, de maisonnette achter de Rijs sel, kost 269.000 euro. Het duur- sté moet 379.000 euro opbren gen. door Edith Ramakers MIDDELBURG - De inwoners boven de Westerschelde gaan de komende jaren minder water schapsbelasting bétalen. Dat was de uitkomst gisteravond van de algemene vergadering van het waterschap Zeeuwse Ei landen. „De burgers voelen het direct in hun portemonnee. Ze zijn heel wat euro's minder kwijt", zei J. Hoekman, die in het dagelijks bestuur over finan ciën gaat. Het was de wens van het alge meen bestuur om de tarieven ste vig te verlagen. De leden waren dan ook complimenteus over de pei-spectievennota 2005-2010 van het dagelijks bestuur, waar in onder meer de lastenverlich ting voor de inwoners is vastge legd. Hoekman gaf gistei-avond aan wat de consequenties van dit be sluit zijn. „Een huizenbezitter die 500 euro aan waterschapsbe lasting kwijt is, betaalt volgend jaar 35 euro minder. Dit besluit betekent voor grondbezitters een vermindering van 100 euro naar 91 euro." Een aantal leden van het alge meen bestuur wilde iets meer duidelijkheid krijgen over de post onvoorzien, oftewel de re serve van het waterschap. Het waterschap moet, om de korting voor de burgers te realiseren, on der meer putten uit de reserve. Dat betekent 640.000 euro in 2005, 2,4 miljoen euro in 2006 MIDDELBURG - Het Juliana drum- en junglecorps uit Mid delburg doet zaterdag 9 juli mee aan het Wereld Muziek Con cours in Kerkrade. Dat evene ment is verdeeld over vier week enden. Er doen corpsen uit de hele wereld mee. Juliana brengt een Russisch getinte show. en dan aflopend naar 1,2 mil-i joen euro in 2007. In de reserve zit nu circa 10 mii-| joen euro. Hoekman: „Hetwater-| schap heeft ook nog een zogc-i noemde stille post. Dat zijn dei hectares waarvan we de waarde niet hebben opgenomen in deze perspectievennota. Het dagelijks bestuur beloofde nog een keer terug te komen over de verwerking van post onvoorzien om helderheid in de financiële situatie te kni- gen. Door de onvei*wachte s van de waarde van de p ontving het waterschap vonè jaar circa 800.000 extra. Die in komsten worden nu teruggege, ven aan de burgers via de beper king van de lasten. Angst J. Roodenburg van het algemeen bestuur zei angst te bespeuren bij zijn medebestuurders om geld te onttrekken aan de mene reserves. Hij vindt de vrees voor een noodlijdend wa terschap ongegrond. „We heb ben bovendien door de tariefs- verhoging, die we de afgelopen jaren hebben doorgevoerd, de basis gelegd voor deze tariefsver-, laging»" OOSTKAPELLE - In juli en au gustus houdt het Zeeuws Biolo gisch Museum wekelijks op maandag van 10.30 tot 11.30 uur de activiteit '(W)onderwater- wereld'. De activiteit is voor kindi vanaf zes jaar. Onder begeleiding van een mu seummedewerker gaan de kinde-, ren met schepnetjes, loupes zoekkaarten de tuin achter 1 museum in. In een onderwater paspoort mogen de kinderen hun vondsten beschrijven en te kenen. Uw miskoop op internet én in de krant 05 Je bent man. Boven de veertig. En staat met beide benen in het leven. Dan is het prettig goed voor jezelf te zorgen. Ook de prostaat hoort daarbij. Nieuw is het prostaatverzorgende product Prosta Totaal. De prostaatverzorgende kruiden zijn 'verpakt' in een multivitamine/antioxidanten formule. Dit is goed voor het behoud van uw gezondheid, verhoogt de weerstand en ondersteunt het immuun systeem. Waarom Prosta Totaal? 0 Goed voor het behoud van een normale prostaat IZf Goed voor geestelijke energie en concentratievermogen 5$ Bevat een hoogwaardig complex van o.a. saw palmetto, zink en lycopeen El Bevat een uitgebreid vitaminen-complex www.prostatotaal.nl Tegen inlevering van deze bon ontvangt u SEKSUELE ENERGIE Aangevuld met ginseng, ginkgo biloba, groene thee en druivenpit, voor meer energie. op verpakking Prosta Totaal® 45 tabletten Van 17,95 voor 14,95 Middelburg: Drogisterij De Rode Pilaren, Lange Delft 121 Vlissingen: Drogisterij De Rode Pilaren, Walstraat 91 Lekker in mijn vel met Prosta Totaal! Chandrika komt uit India, waar 46% van de vrouwen en meisjes niet kan lezen of schrijven. Onderwijs. Een recht voor iedereen. OXFAM NETHERLANDS Kinderen die er helemaal alleen voor staan... Wij kunnen meer kinderen helpen en hen een betere basis bieden als u uw bijdrage aan SOS-Kinderdorpen voor 5 jaar vastlegt. U kunt dan tot 52% belastingvermindering krijgen! Daar wilt u vast alles over weten. Stuur de bon in of bel (020) 408 01 90 of ga naar www.soskinderdorpen.nl JA, stuur mij meer informatie N.a.v. deze advertentie in: Naam:M VQ Adres: Postcode/plaats:_ Telefoon: SOS-Kinderdorpen Want ieder kind verdient een thuis AMSTERDAM (CBFi Deze bon kunt u in een ongefrankeerde envelop sturen aan: SOS-Kinderdorpen, Antwoordnummer 46001, 1060 VB AMSTERDAM rat

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 14