Zeevaartschool geen monument PZC Stap voor stap verder met theater a PZC nazomer festival.nl ordee zeeuwse almanak Rood Steun voor grensarbeiders Aanhoudingen wegens fraude Berecht voor bestelen vrienden Nieuwe voorman kleine kernen tijk wijst beschermde status af, bal ligt nu bij gemeente Vlissingen I30 aug t/m '011 sept 1005 editie Walcheren TERNEUZEN - De stichting Grensarbeid richt een vende adviescommissie op. Deze zal tweemaal per jaar de knelpunten inventariseren die ontstaan door steeds wijzigende Nederlandse en Belgische wetge ving (fiscale zaken, hervormin gen ziektekostenregelingen, (brug)pensioenen, vutregelin gen, werkloosheid) en waarvan de grensarbeiders en Nederbel- gen flinke nadelen ondervinden. Onterechte heffingsrentes en dubbele gemeentelijke belasting heffingen zijn schering en in slag. (Advertentie) A/T) I Accountants- en I fl\\ I Adviesgroep Rijkse I I Uw partner in zakelijke dienstverlening Op vrijdag 1 juli a.s. is ons kantoor te Goes wegens verhuizing, verzorgd door Vogel Mondial Movers, GESLOTEN Advertentie (Advertentie) 5**- PZC spaar zegel 3 Hierbij de spaarzegel voor de spaaractie i s.m de Free Record Shop Iedere dag staat er een spaarzegel in de krant met een nummer, u heeft slechts nummer 1 t/m 3 nodig voor uw spaarkaart Deze actie loopt tot en met 23 juli. Alleen orginele spaarzegels uit de krant op orginele spaarkaarten zijn geldig De spaar kaarten staan op 25,29 juni en 2 juli in de PZC heater op locatie Zeeland Nazomer Festival maakt heater voor bijzondere locaties hZeeland. Net als het Zeeuwse Wschap zijn de voorstellingen ran het festival uniek. Ze felen theaterervaringen, fehet publiek alleen hier kan Jtieven. Dit jaar brengt het Zomerfestival Grieks drama W muziek bij de Nieuwe Kerk uZierikzee, toneel bij Kasteel krHooge in Middelburg, een Sns-, muziek-, film- en video- spektakel in de Zware Plaat werkerij van de Scheldewerf "Vlissingen en reist het met £n theaterproductie langs torpshuizen in heel Zeeland. raag de gratis brochure an bestel nu uw aarten 32omerfestival.nl 500 33 000 33 <0,45 p/g) sstivalhart todij Middelburg 'ethart van het festival is teditiegetrouw de Abdij van ^delburg. Daar is vanaf vrijdag September elke avond wat te eleven. Er is theater, literatuur, Geldende kunst en muziek in tfe genres. Voor 2005 heeft het ^zomerfestival weer een selectie smaakt van Nederlandse en 'eamse pacts. De tongval van de werkne mers bij dat Zeeuwse bedrijf is nogal eens Brabants, een en kele keer Limburgs, en de op lettende luisteraar kan er ook wat werknemers uit Zuid-Hol land tussenuit halen. Maar goed, de mensen wonen en werken inmiddels in Zee land en voelen zich maar al te vaak een beetje Zeeuws. Je haalt ze er wel uit hoor, die import. Let maar eens op hoe ze Kamperland uitspreken. Ligt het accent op de laatste lettergreep, dan weet je het al. Die is niet van hier. Nu, met het goede weer, ge ven ze zich ook op een andere manier bloot. Zo verscheen onlangs een collega, niet al leen met haar gebruikelijke zachte G, maar ook met lichte verbrandingsverschijnselen over nagenoeg het hele lichaam ten burele. Haar huid was zodanig aangetast dat ze minstens een week niet naar buiten mocht. Maandag meldde zich een tweede slachtoffer. Die was op de duinen bij Zoutelande gaan wandelen. Hij had een zonnebril opgehad, dat wel. Die afdruk was ook nog goed te zien. Voor de rest had hij vooral een erg rood hoofd. Het leek wel schaamrood. jactie: 0113-315649 e@pzc.nl pijus 314460 AA Goes lfrtentie-exploitatie: crtJ-en Midden-Zeeland: 0113-315520; mws-Vlaanderen: 0114-372770; ionaal: 020-4562500. Nu de Rijksdienst voor de Monumentenzorg een beschermde status voor de Zeevaartschool heeft afgewezen, hebben de Bond Heemschut en raadslid N. Peters hun hoop geves tigd op een gemeentelijke status. foto Ruben Oreel Gemeenteraadslid Akdag (links) en wethouder Van 't Westeinde betreden de huidige schouwburg voor weoeNeR dagbladen het buurtoverleg. foto Ruben Oreel nsdag 28 juni 2005 GOES - De Bovenregionale Recherche Zuid-Nederland heeft gisteren tijdens een grote landelijke actie zeven ver dachten aangehouden in verband met grootschalige frau de met overschrijvingskaarten. Zij zijn in verzekering ge steld. Naar verwachting zullen binnenkort meer aanhou dingen volgen. Vorig jaar kreeg regiopolitie Zeeland een opvallende stij ging van aangiften door particulieren en bedrijven van fraude met overschrijvingskaarten. De recherche ontdek te dat landelijk op grote schaal gegevens op overschrij vingskaarten werden vervalst. Zo werden (veelal grote) bedragen gestort op de bankrekeningen van de verdach ten. De bankrekeningen zijn waarschijnlijk met valse identi teitsbewijzen aangevraagd. Met de fraude is vermoedelijk ruim anderhalf miljoen euro gemoeid. De aangehouden verdachten, variërend in leeftijd van 20 tot 47 jaar, zijn af komstig uit Nigeria, Kongo en Angola. De meeste verdach ten zijn (uitgeprocedeerde) asielzoekers en beschikken veelal over valse identiteitsbewijzen. Er is één Nederland se vrouw aangehouden. De verdachten worden donder dag voorgeleid. MIDDELBURG - ,,U werd vertrouwd, maar dat vertrou wen hebt u geschaad", dat was het verwijt van de Middel burgse politierechter aan een 22-jarige verdachte uit Bres- kens. De man had in de periode van 2001 tot 2004 stelsel matig geld gestolen bij vrienden. Het exacte gestolen be drag bleek moeilijk te achterhalen, maar naar schatting ging het om zo'n 60.000 euro. Inmiddels heeft de verdachte een regeling getroffen om de gedupeerden het geld terug te betalen. De man kwam weg met een voorwaardelijke celstraf van twee maanden. Zodra hij opnieuw in de fout gaat wordt die straf alsnog in werking gezet. HANSWEERT - Oud-burgemeester G. de Groot van Ka- pelle wordt de nieuwe voorzitter van de Zeeuwse Vereni ging van Kleine Kernen. De thans in Tholen-stad woonachtige De Groot volgt A. Kortlever uit Hansweert op. Die stopt ermee omdat hij het te druk heeft met andere werkzaamheden, waaronder zijn raadslidmaatschap in de gemeente Reimerswaal. Hij splitste zich een paar maanden geleden af van de partij Bewoners Belangen Reimerswaal om als eenmansfractie verder te gaan. „Ik ben heel blij met De Groot als opvolger", aldus Kortle ver. „We zochten iemand met goede ingangen en die heb ben we in zijn persoon gevonden." Kortlever zal De Groot de komende tijd inwerken. g jaar geleden diende de nd Heemschut een verzoek in de rijksdienst, de Zeevaart- gol te beschermen door een awijzing tot rijksmonument. Igaat om Boulevard Bankert 5: het jongste stuk aan de lin- rkant, met het torentje. Vol gde Bond Heemschut 'archi- lonisch en historisch een inte- sant voorbeeld van een we- lopbouwmonument'. Dat i ook de Raad voor Cultuur, de rijksdienst positief advi- rde. De gemeenteraad van gingen sloot zich bij de cul- irraad aan. Toch erkent de jisdienst het gebouw niet als tionaal of internationaal ken nend monument van de Ne- rlandse architectuur of ste- sbouw. Jammer, zegt W. Heij- xk van de Bond Heemschut, Se Zeeland. „Het is niet de ste keer dat dit gebeurt. In 9 is al het rechterstuk afge- m als rijksmonument, ter- pook toen de Raad voor Cul- iir positief adviseerde. Nu is laan de gemeente om er iets ia le doen. Die kan het ge- 0 opnemen in de üjst met ge- «itelijke monumenten. Eigen- Advertentie) van den Hurk - Het gebouw de Zeevaartschool aan de ksingse boulevard krijgt geen munientenstatus van de Rijks last voor de Monumenten- |ig. De Hogeschool Zeeland l) kan het gebouw dus nog ,kopen aan een projectontwik- laar. Monumentenbeschermer ad Heemschut en gemeente- nklid N. Peters (D66) willen ivoorkomen met een gemeen de status. lijk bestaat er geen reden om daar nee tegen te zeggen. Het is niet dat we willen dat het ge bouw wordt gerestaureerd - dat is de komdende tien jaar niet eens nodig. We willen gewoon voorkomen dat de Zeevaart school tegen de grond gaat of dat in de directe omgeving hoog bouw komt te staan." Bezwaar maken heeft geen zin, vreest de bestuursvoorzitter. „Dit is een beleidskwestie. Een bezwaar wordt dan gelijk teruggekaatst. Tenzij een gebouw internationa le allure heeft en dat is niet zo." Dan maar een gemeentelijke sta tus. ook al heeft die minder bete kenis. D66-gemeenteraadslid N. Peters heeft al een motie inge diend bij het college. „Zolang er maar geen linke jongen mee aan de haal gaat. Er zijn genoeg pro jectontwikkelaars die op deze lo catie zitten te wachten. Ik weet toevallig van iemand aan de bou levard die naar boven wil uit breiden. Dadelijk breekt die de boel af omdat de gemeente nog geen beeldkwaliteitsplan heeft. Dat moeten we niet hebben." Van afbreken is voorlopig geen sprake, belooft W. de Klerk die bestuurssecretaris is bij de HZ. „Daar studeren we nog op. Ooit is het voornemen uitgesproken om te vertrekken, maar concrete plannen hebben we nog niet. Wel is dat makkelijker nu het ge bouw geen monumentenstatus van het rijk heeft gekregen. Ei genlijk komt de afwijzing ons wel goed uit." Peters wil dat de grote trap en de buitenkant van het gebouw gespaard blijven. „Dan kunnen er wat mij betreft best apparte menten in, of weer een school. Een tentoonstellingsruimte kan ook, of een dependance van het Muzeeum. Er zijn genoeg moge lijkheden. Als dat unieke bouw werk maar blijft bestaan." Volgens wethouder T. Verha- ge-van der Ent (PvdA) zorgt het college van B en W nog dit jaar voor een monumentennota. Of daarin de Zeevaartschool als beeldbepalend pand komt te staan, kan zij nog niet zeggen. het alfabet van Zeeland door Maurits Sep MIDDELBURG - Waarom is nog steeds niet gekeken naar an dere plekken voor het A-thea ter? Stuurt de wethouder toch niet aan op doorgaan aan de Zuidsingel? Hoe groot is de kans op nog meer schade aan huizen? En zal de gemeenteraad inderdaad genoeg geld geven om de schade te vergoeden? De buurtbewoners hadden vra gen te over, gisteravond in Mid delburg. Onderwerp: het rap port van Toornend en Partners over het drama met de bouwput voor het nieuwe theater aan de Zuidsingel. Plaats van hande ling: de oude schouwburg aan het Molenwater. Toornend heeft alles wat is mis gegaan haarfijn op een rij gezet. Er zijn zo veel fouten gemaakt, (Advertentie) 80% van de mensen die werk zoeken in de logistiek zoekt een nieuwe baan tussen de personeelsadvertenties in de PZC dat het niet mogelijk is één oor zaak aan te wijzen, of één schul- dige. Toornend heeft vier opties om schreven, waarvan de eerste al door het college van B en W is weggestreept; reparatie van de bouwput. Aanpassing blijft wel mogelijk. Erbovenop kan het theater komen, of een apparte mentencomplex. Worden het ap partementen, dan moet voor het theater - als de gemeente dat tenminste nog wil bouwen - een andere plek worden gezocht. Waarom is nu nog niet gezocht naar een alternatieve locatie, vroegen omwonenden zich af. Omdat het college niet meteen wil verzanden in een omvangrij ke discussie over tientallen loca ties, verklaarde wethouder A. van 't Westeinde. Hij wil op korte termijn duide lijkheid krijgen van de raad - en daarmee geven aan de bewoners - of het theater aan de Zuidsin gel komt, of toch maar ergens anders. En waar dat dan is, dat moet daarna maar blijken uit nieuwe onderzoeken. Maar stap 1: al dan niet door gaan aan de Zuidsingel, hangt toch af van stap 2: de beschik baarheid van een andere plek, wierp een bewoonster van de Korte Noordstraat tegen. Nu stuur je dus toch aan op handha ven van de Zuidsingel, vermoed de een bewoner van Achter het Hofplein. Nee, alle opties liggen nog open, benadrukte Van 't Westeinde. Hij gaf wel toe dat de uitkomst van de commissievergadering van aanstaande donderdaga vond kan zijn, dat de gemeente raad hem opdracht geeft een aantal vragen alsnog te beant woorden. Bijvoorbeeld over de alternatieve locaties. Daarvoor zijn de omwonenden dus afhankelijk van de gemeen teraad. Hetzelfde geldt voor de schadevergoeding die de ge meente zal betalen aan omwo nenden - ongeacht of de verzeke raar dat terugbetaalt aan de ge meente. Van 't Westeinde vertel de dat hij in September de raad om geld zal vragen. Daarmee was de twijfel bij de omwonenden niet weggenomen. Want wat als de raad dat geld niet geeft? Zover komt het niet, suste de wethouder. De raad heeft immers meermalen aange geven dat de bewoners schade loos gesteld moeten worden, bracht hij in herinnering. Hoe wordt de omvang van de schade vastgesteld, wilde een be woonster van de Zuidsingel we ten. Dat doet een onafhankelijk deskundige, antwoordde de wet houder. Maar dat gebeurt niet meer voor de raadsvergadering van september, de vergadering waarin hij om het geld zal vra gen aan de raad. Van 't Westeinde denkt echter goed genoeg in beeld te hebben hoe groot de schade aan huizen rond de bouwput is en hoeveel geld hij dus nodig heeft. En blijkt dat toch niet voldoende, dan zal hij opnieuw om geld vra gen aan de gemeenteraad, be loofde de wethouder. JobTrack.nl, de banensite van de PZC en alle andere Wegener dagbladen, is de best bekeken vacaturesite van Nederland. De meest krachtige combinatie in personeelswerving: de PZC en JobTrack.nl Ook voor personeelswerving in de logistiek. -and Nazomer Festival wordt dit 'voorde 5e maal in deze opzet :r9aniseerd. Door de Nationale wementen Prijzen 2005 is het Jmerfestival uitgeroepen tot Beste o evenement van Nederland!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 11