Jonden wijzen idee Remkes af ACKPOT Motorclub gelast tocht af na gesprek ministerie Defensie Politie Amsterdam speurt naar seriezoener iiristenünie Verslagenheid na brand in keukenbedrijf Zomerloterij Olifant krijgt tweede leven Gratis rijles rekruten landmacht Barendrechtse dood door misdrijf Land van Ooit sluit wegens drukte Man en vrouw beschoten met hagel Alarm over illegale cafés platteland Drukte Parkpop een onafhankelijke rekenmeester in CAO-conflict politie ;ept Nawijn r mner stuurt s'ers naar amp Zeist Geen vergoeding schade Onur Air maandag Tl juni 2005 De laatste Staatsloten. Koop ze nü! NOG ROTTERDAM - Het skelet van olifant Ramon staat weer overeind. Directeur T. Dorresteyn van Diergaarde Blijdorp heeft het skelet van Ramon zaterdag in het Natuurmuseum Rotterdam ont huld. De Aziatische olifant legde in 1998 in Blijdorp het loodje. Hij kreeg een hersenbloeding tij dens een paring met Douanita. Direct na de dood kreeg het museum het kadaver. Daarna raakte de fokstier, die vijf nakomelingen verwekte, in vergetelheid. foto Ed Oudenaarden/ANP DEN HAAG - Defensie lokt nieuwe rekruten voor de land macht met gratis rijlessen. Het aanbod geldt voor dege nen die zich opgeven voor gevechtsfuncties en die op ter mijn worden uitgezonden naar buitenlandse missies. Defensie heeft grote moeite om het leger te verjongen en probeert derhalve met onorthodoxe maatregelen jongeren te wei-ven. Rekruten mogen straks tot maximaal tweedui zend euro aan rijlessen en examengeld declareren. Het mi nisterie heeft in totaal vijf miljoen euro in kas om de wer vingsactie te betalen. GPD BARENDRECHT - De dode vrouw die zaterdagochtend in haar woning in Barendrecht werd aangetroffen, blijkt door een misdrijf om het leven te zijn gekomen. Het gaat om een 31-jarige vrouw, zo liet de politie giste ren weten. Een 40-jarige man, die ook in de woning werd aangetroffen, is eerst naar het ziekenhuis overgebracht en is daarna gearresteerd. De toedracht van het misdrijf is nog onbekend. De politie trof in het huis ook twee klei ne kinderen aan. Zij zijn ongedeerd. ANP DEN BOSCH - Het pretpark het Land van Ooit in Dru- nen is gistermiddag vroegtijdig gesloten wegens een te grote toestroom van bezoekers. Door de enorme toeloop, mede door een gratis-kaartjesac tie met Kruidvat, was enkele uren na opening al het maxi maal toegestane aantal van negenduizend bezoekers be reikt. Volgens de Ooit-directie hebben zo'n zesduizend mensen die gisteren onderweg waren, het park niet kun nen bereiken. Op de A59 stonden flinke files. De politie zette enige tijd de toegansgwegen af om een chaos te voor komen. De directie van het pretpark heeft de Kruidvat-actie ver lengd tot 10 juli om de aanloop te spreiden. GPD ZEVENBERG - Een man en vrouw zijn zaterdagmiddag op een reci-eatiestrand in Zevenbergen met hagel bescho ten en in het gezicht geraakt. De politie heeft drie jagers aangehouden die vanachter pallets op duiven schoten. Hun drie dubbelloops jachtgeweren met munitie zijn in beslag genomen. „Vermoedelijk is er geen sprake van op zet", liet een politiewoordvoerster weten. De slachtoffers werden op het station in Zevenbergen op gevangen en zijn vervolgens overgebracht naar het zieken huis. Ze waren niet in levensgevaar. ANP WOERDEN - Het Bureau Eerlijke Mededinging (BEM) slaat alarm over de wildgroei van illegale kroegen in het noorden en oosten van het land. Jaarlijks worden ruim ne genhonderd illegale kroegen vooral in boerenschuren op het platteland ontmanteld. Dit zegt woordvoerder A. Hoo- gevorst van BEM in Woerden. Volgens hem lijdt de horeca jaarlijks tientallen miljoenen euro schade door deze tot kroegen omgebouwde boeren schuren. Hoogevorst benadrukt dat het hierbij niet gaat om feestjes, maar om professionele kroegen. ANP door Bouke Berqsma DEN HAAG - De motorclub Ve terans MC Lowlands heeft een herdenkingstocht op de eerste nationale Veteranendag woens dag afgelast na een gesprek met chef-defensiestaf generaal Ber lijn. De motorclub bestaat uit militai ren en oud-militairen en wordt geassocieerd met de Hells An gels. „Defensie vindt dat de uit straling van en de associatie met de Hells Angels zich moei lijk verhouden met het karakter van een waardige herdenking", zegt een woordvoerder van De fensie. Op zijn website meldt de motor club dat de eerste jaarlijkse 'Dutch rolling thunder run' is af gelast 'wegens omstandigheden die buiten onze macht liggen'. Defensie benadrukt echter dat de club het besluit zelf heeft ge nomen na een gesprek op het mi nisterie 'op hoog militair ni veau'. De tocht was bedoeld ter herden king van allen 'die de hoogste prijs betaalden voor onze vrij heid', aldus de website van de Veterans MC. De tocht had moe ten voeren naar het monument voor vredesoperaties in Roer mond. Woensdag is de eerste na tionale Veteranendag. Defensie onderzoekt al enige tijd of het militairen kan verbie den lid te zijn van motorclubs als de Hells Angels of de No mads. Minister Kamp, zelf sinds dit voorjaar motorrijder, vindt het lidmaatschap van dergelijke motorclubs 'niet verenigbaar met het ambt van militair', zei hij in maart. Omdat de Hells Angels (nog) geen verboden organisatie vor men, is het niet mogelijk om De fensiepersoneel het lidmaat schap te verbieden. Defensieper soneel krijgt wel eens in de zo veel tijd een antecedentenonder zoek en dan kan geconcludeerd worden dat ambt en lidmaat schap niet verenigbaar zijn. Aanleiding voor de plannen van Kamp was dat in januari bleek dat een aantal Nederlandse mili tairen op de Antillen lid is van de Carribbean Brothers, een mo torclub die gelieerd is aan de Iiells Angels. Marinepersoneel zou mee hebben gedaan bij het opzetten van drugstransporten. De bevelhebber der zeestrijd krachten, vice-admiraal R. Kla ver, besloot in januari dat Ne derlandse militairen op de Antil len alle contacten met de Carrib bean Brothers moesten verbre ken. Een andere tocht woensdag naar Roermond, van de Blue Helmets Motor Group, gaat wel door. De Blue Helmets zijn een toerclub van oud-militairen die op missie naar het buitenland zijn geweest. Toerclubs zijn qua structuur onvergelijkbaar met de 'motorclubs', die veelal geli eerd zijn aan Hells Angels of No mads. ANP DEN HAAG - De 25e editie van het gratis muziekfestival Park pop in Den Haag is gisteren door 350.000 mensen bezocht. Dat meldde de organisatie gis teravond. Parkpop is het groot ste gratis popfestival van Neder land. Parkpop vond, zoals elk jaar, plaats in het Haagse Zui derpark. ANP ■mttg redactie binnenland STERDAM - De politie fl de jacht geopend op een idie in Amsterdam vrouwen invalt door hun vanuit het seeA tongzoen te geven, 'seriezoener' slaat vooral toe je metrostations tussen de uenstad en Amsterdam-Zuid- oost. Volgens de politie hebben inmiddels zeven vrouwen aangif te gedaan. Ze sluit niet uit dat er meerdere slachtoffers zijn. De man benadert de vrouwen van achteren door ze aan te tik ken. Als ze zich omdraaien, grijpt hij hen vast en zoent ze vol op de mond waarbij hij zijn tong naar binnen duwt. De slachtoffers, variërend in de leef tijd van zeventien tot halverwe ge de dertig jaar oud, blijven na een paar seconden verbouwe reerd achter. Volgens de politie hebben de meeste incidenten half mei plaatsgevonden. Het is lastig de 'seriezoener' op te spo ren, omdat zijn signalement on duidelijk is. De vrouwen zijn volgens een woordvoerder vaak zo overdonderd, dat ze niet goed kunnen navertellen hoe hij eruit zag. Vermoedelijk gaat het om een negroïde man, gekleed in een zwarte jas met capuchon, met een tenger postuur en tus sen 1,70 en 1,80 meter lang. Hij wordt op ongeveer twintig jaar geschat. De politie heeft wel dna kunnen bemachtigen, om dat een vrouw direct nadat ze was gezoend, bij de politie speeksel kon afgeven. ANP rJames McGoniqal iHAAG - De politiebonden fen er niets voor om een onaf- kelijke partij de gevolgen het door minister Remkes Binnenlandse Zaken geda- \0-voorstel na te rekenen. minister opperde die sugges- jonderdagmiddag, aan het Ivan twee weken 'blauwe be ting' door boze politieagen ten van zijn departement in Den Haag. De bonden hebben het aanbod dit weekeinde echter afgewe zen. De politiebonden ACP, NPB en VMHP liggen hopeloos met Rem kes en zijn ambtenaren over hoop over de gevolgen van de in voering van het nieuwe stelsel voor ziektekosten en een verso bering van de vut-regeling, bei de per 1 januari aanstaande. De minister meent dat de meeste po litiemensen er enkele tientjes per maand op vooruit zullen gaan,. De bonden hanteren be dragen van 130 tot 220 euro per maand minder op het loon- strookje. „Hier moeten we toch uitko men," aldus de minister. „Dan kunnen we onderhandelen op basis van feiten." Vandaar zijn voorstel om een derde partij in te schakelen, die beide berekeningen tegen het licht moet houden. „Daar is in het geheel geen be hoefte aan," zei NPB-voorzitter H. van Duijn gistermiddag. „Onze berekeningen zijn geba seerd op de huidige rechtsposi tie van het politiepersoneel. De minister gaat uit van de voorge stelde rechtspositie per 1 janua ri. Het is logisch dat je bij ver schillende uitgangspunten, ver schillende uitkomsten krijgt. Wij houden vast aan onze uit gangspunten. En onze cijfers staan als een huis." Volgens Van Duijn is er op het ogenblik geen enkel zicht op een contact, gesprek of onderhande lingsronde tussen beide par tijen. „Wij zijn bezig onze acties vanaf september voor te berei den. En dat worden veel harde re dan de demonstraties in vrije tijd van onze leden tot nu toe." Hij herhaalde de toezegging van de bonden dat de politie bij ac ties altijd noodhulp voor het pu bliek garandeert. GPD or rechter SHAAG - Op last van Justi- mnister Donner zijn zware oorde criminelen onderge- chlin Kamp Zeist. (HAAG - De ChristenUnie dat Kamerlid Nawijn (voor- iLPF) en de Vlaamse politi- Dewinter (Vlaams Belang) naam van hun 'politieke klank' veranderen. Als zij weigeren, wordt de zaak rde rechter gebracht. naam, Marnix van Sint Alde- de, wordt opgeëist door het ünschappelijk instituut van ChristenUnie, de Groen van sterer Stichting. Die stich- jgeeft boeken en andere pu- ities uit onder de naam Mar- van Sint Aldegonde Stich- De ChristenUnie wil 'ver- ring' met de politieke uit dien van Nawijn en Dewin- toorkomen. igonde was de naam van het snschappelijk instituut van BPF. De ChristenUnie ont- d in 2000 uit een fusie van en GPV. Als het komt tot jundische strijd, wordt die rcrd door de Groen van Prin- ff Stichting. GPD lamen van de tbs-kliniek izicht in Balkbrug, waar een 40-jarige tbs'er ieef, voordat hij twee we geleden ontsnapte tijdens proefverlof. De tbs'er zit nu op verdenking van de rd op een 73-jarige man uit sterdam. De Kamer heeft i onoverkomelijke proble- t met het besluit van Don- luchtpoging van de 40-jari- iras één in een reeks van ze- in twee maanden, tijd in feicht. Om die reden werden Verloven voor de bewoners de kliniek ingetrokken, (door liepen de spanningen snde kliniek hoog op. Veld- kan ongeveer 190 tbs'ers Doordat iedereen binnen fl blijven, waren dat er i tweehonderd. Het bewa- êpersoneel was daar niet op iend. ANP HEERLEN - De eigenaars van een keukenbedrijf in Heerlen zitten verslagen bij de nasmeulende resten van hun bedrijf. Het pand werd door een brand in de nacht van vrijdag op zaterdag volledig verwoest. Een nabijgelegen magazijn kon worden behou den. Bij de bluswerkzaamheden zijn twee brandweermannen gewond geraakt. Met tweedegraads brandwonden aan handen en schouders zijn ze in het ziekenhuis in Heerlen opgenomen. Uit voorzorg zijn ze later naar een ziekenhuis in Aken overge bracht. dat een speciale brandwondenkliniek heeft. Over de oorzaak van dé brand is nog niets bekend. foto Marcel van Hoorn/ANP christelijke partijen na aan het hart ligt. Eerder gebeurde dat met het wettelijk verbod op godslastering, dat minister Don ner van Justitie wilde aanscher pen. GPD DEN HAAG - Staatssecretaris Schultz van Haegen weigert de Turkse vliegmaatschappij Onur Air een vergoeding te betalen voor de schade die het bedrijf leed door het vliegverbod in mei. Schultz wijst alle aansprakelijk heid van de hand, heeft ze giste ren laten weten. Daarmee rea geert ze op het ultimatum van de advocaat van de Turkse vlieg maatschappij, dat op 23 juni af liep. Onur Air eist een schade vergoeding van de Inspectie Ver keer en Waterstaat (IVW) voor de schade als gevolg van het vliegverbod, dat twee weken duurde. De schade zou volgens Onur Air uitkomen op 60 mil joen euro, waarvan de maat schappij 15 tot 20 miljoen op de IVW wil verhalen. ANP van onze redactie binnenland DEN HAAG - D66 wil komende week een Kamermeerderheid mobiliseren om het scheppings verhaal uit het biologieonder- wijs te halen. De partij vindt dat de schepping wel in de gods- dienst- of geschiedenisles aan de orde kan komen, maar niet bij biologie. Dat zegt Kamerlid Bert Bakker in een interview met het Neder lands Dagblad. Hij reageert daarmee op het pleidooi van mi nister Van der Hoeven (Onder wijs), die een debat wil over we tenschap en religie. Ze kwam hiertoe na een ontmoeting met wetenschappers die zich ver diept hebben in de theorie van Intelligent Design. Volgens Bakker is eind jaren ne gentig de scheppingsleer in de eindtermen van het biologieon- derwijs terecht gekomen, maar hoort die daar niet thuis. Evolu tie en schepping zijn niet op één lijn te zetten, stelt hij. De een is volgens hem gebaseerd op we tenschappelijk onderzoek, de an der op een religieuze overtui ging. De biologieles 'moet de weergave bieden van wat de stand van het wetenschappelijk onderzoek is'. Het D66-Kamerlid hoopt ko mende week, wanneer het debat over religie en wetenschap gehouden wordt, een meerder heid te vinden om het schep pingsverhaal uit de biologieles te krijgen. Hij zoekt daarvoor steun bij PvdA, WD, SP en GroenLinks, die al eerder aange geven hebben hierover na te den ken. Godslastering Het is de tweede maal in korte tijd dat na een pleidooi van een CD A-minister de niet-christelij- ke politieke partijen proberen iets terug te draaien wat juist de

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 3