>zc Orukke finaledag Mandy Wolfert Warmte speelt rolstoelhockeyers parten Rinus van de Ven weer klasse apart ^ndy van Loon ïeeft superdag en sprint naar zege 19 wee nederlagen en een overwinning voor Sluiskilse op Reynaerttoernooi Vijfde plaats Kees Cijsouw Nationale titel Denise Gunst Peter Mol tweede in Ouwegem Echtpaar Smit op erepodium Goed weekeinde Stefan Hage uitslagen lim de Waal toet goed mee i wielerkoers IB-categorie maandag 27 juni 2005 NIJKERK - De Oostburgse skeeleraar Kees Cijsouw is za-* terdag vijfde geworden in een criterium voor veteranen in Nijkerk. De Zeeuws-Vlaming was tijdens de race continu voorin actief. Samen met ploeggenoot Jean-Luc Ostyn;. maakte hij lange tijd deel uit van een kopgroep, die kort voor het einde werd teruggepakt. Vlak voor de finish- streep was er nog een massale valpartij waar de Zeeuwse rijders echter allemaal aan ontsnapten. Cijsouw werd vijf de. Jaap van Tatenhove uit Axel elfde, Ostyn twaalfde en Flip Salomé 35e. EMMEN - Denise Gunst uit Yerseke is zaterdag Neder lands kampioen wielrennen bij de meisjes van acht jaar geworden. De nationale titelstrijd werd in Emmen gehou den. De onderlinge krachtsverschillen waren klein. In bijna al le categorieën draaide het uit op een massaspurt. Uitzon dering daarop was de titelstrijd bij de meisjes van acht jaar. de categorie waarin Denise Gunst namens ZRTC Theo Middelkamp van de partij was. Kort na het start schot plaatste de renster uit Yerseke een demarrage, die slechts door één ander meisje kon worden beantwoord. Met zijn tweeën bepaalden zij het wedstrijdbeeld. Uitein delijk moest een spurt de beslissing brengen en daarin toonde Denise Gunst zich de sterkste. Het goud van Gunst was de eerste medaille ooit op een Nederlands kam pioenschap voor ZRTC Theo Middelkamp. Bij de jongens eindigden in categorie 7 de Zeeuwen Da- vey Jansen en Brian van Goethem voorin. In het grote ge zelschap (ruim tachtig rennertjes gingen van start) tracht te met name Van Goethem een paar maal een beslissing te forceren, maar telkens werd de Sluiskillenaar terugge pakt. Een massaspurt was het uiteindelijke gevolg en daarin werden Jansen en Van Goethem respectievelijk vijfde en zesde. OUWEGEM - In een wedstrijd van de Belgische vrije lief- hebbersbond WAOD in Ouwegem is Peter Mol uit Kapel- Ie zaterdag als tweede geëindigd. Het was een gecombi neerde wedstrijd van de categorieën A en B. Wim de Waal uit Axel reed opnieuw een sterke race en eindigde in zijn leeftijdscategorie op de derde plaats. NUMANSDORP - Het echtpaar Smit uit Kerkwerve is in Numansdorp in de prijzen gevallen op de tien kilome ter-wegwedstrijd. In de benauwde hitte werd Greetje eer ste bij de vrouwen veteranen D50 in een tijd van 48 minu ten en 18 seconden. Haar man Eddie kreeg de bloemen met bijbehorende enveloppe als winnaar bij de mannen H55. Zijn tijd: 39 minuten en 2 seconden. GOES - Na zaterdag al goed te hebben gepresteerd in de cross in Westdorpe, heeft motorcrosser Stefan Hage zijn weekeinde gisteren extra glans gegeven door als tweede te eindigen bij een cross in Oirschot. Daarmee zette Hage de goede lijn van de afgelopen weken door. door Rinus Verberkmoes WESTDORPE - Eigenlijk was de winnaar in de 125cc-klasse al bekend op het moment dat Ri nus van de Ven zich inschreef voor de tweede race om het Open Zeeuws kampioenschap. De zeventienjarige motorcrosser uit Vlissingen is simpelweg veel te sterk voor al zijn provinciege noten. Desondanks zal Zeelands beste motorcrosser geen Zeeuws kampioen worden, omdat hij zijn pijlen op het EK en WK richt en het OZK slechts als een tussendoortje ziet. Van de Ven, vlak voor aanvang van de race: „Ik doe vandaag mee omdat er verder geen wed strijd voor me is. Deze vrije dag benut ik om hier lekker te ko men rijden. Maar of ik win... Dat is gemakkelijker gezegd dan gedaan. Want op deze ra zendsnelle baan kan iedereen hard rijden. Eigenlijk te hard. Dat kan tot valpartijen leiden. Het wordt dus oppassen. Door het grote aantal crossers in Van de Vens klasse (77) wer den ze in drie poules verdeeld, waarin ze voor een finaleplaats moesten strijden. Van de Ven plaatste zich geheel volgens ver wachting probleemloos. De fina le, met dertig starters, bleek eveneens een peulenschil voor hem te zijn. Na het pakken van de kopstart reed hij direct ieder een op achterstand. „Slechts drie rondjes heb ik vol gas gere den, daarna heb ik het rustig aangedaan", verklaarde hij. In de groep waarin Van de Ven reed, is Dave de Jonge uit Hein- kenszand titelverdediger. De achttienjarige kwalificeerde zich eveneens voor de eindstrijd en dacht in te lopen op klasse mentsleider Nick Huiszoon uit Vlissingen. „Het ging goed", al dus De Jonge. „Vanaf een vijfde plaats bi] de start kwam ik te rug tot de tweede plaats, om ver volgens onderuit te gaan. En dat was echt balen, want daarmee verspeelde ik heel wat punten." Huiszoon, die van deze misser profiteerde, werd tweede en nes telde zich daardoor stevig op de eerste plaats in het OZK. Maakte Dave de Jonge een dui keling, zijn maatje Casper Ovaa overkwam hetzelfde. Nadat de ze de eerste manche bij de 250cc-motoren op zijn naam had gebracht, nam hij in de tweede en beslissende reeks op nieuw de leiding stevig in han den. „Het zag er prima uit. Niets leek me van de winst af te kunnen houden. Tot ik plotse ling mijn motor niet meer onder controle had. Er was geen hou den meer aan", verklaarde Ovaa. Naast deze tegenvaller viel Ovaa ook een meevaller ten deel. Door het winnen van een wedstrijd in het ONK in Oss, werd hij uitgenodigd om ko mend weekeinde mee te doen aan de GP in Markelo. Voor hem wordt dat het eerste optre den op het hoogste niveau. Pijn Van de pech die Ovaa over kwam, profiteerde Arno Ruttin- ger uit 's-Heerenhoek. Hij sloot de tweede reeks winnend af. Zij het met veel pijn in zijn onlangs geopereerde knie. Een gewricht waaraan hij nogmaals geope reerd zal moeten worden. „Hij valt nog steeds in het slot', zei de 29-jarige crosser. Maar om dat hij in de eerste manche on deruit was gegaan, pakte ook hij naast de dagzege. Die ging naar Adri Vandersande uit Es sen, die twee keer tweede werd. De grootste pechvogel was Jef frey van Kempen uit Oost-Sou burg, die uitkwam in de klasse 85cc. Hij liep bij een val een ge broken sleutelbeen Op. Winnaar in deze klasse werd Gunther Ghysels uit Waarmaarde. In de groep 65cc won Arjan Livins uit Kerkhove en in de serie 50cc Lars de Nood uit Oost-Souburg. Bij de veteranen won Joris van Strien uit Dirksland. Hoofdplaat. Trimkoers. WAOD-wed- strijden, categorie AB: 1 André var* Geertsom (B), 2. Kristof Verbraecken (B), 3. Kristof Muys (B), 4. Patrick van Renterghem (B), 5. Kristof van de Putte (B), 8. Fonny Kint (Driewegen), 9. Wim de Waal (Axel), 18. Kees Meijer (Vlissin- gen), 19. Eddie van der Hage ('s-Heer Abtskerke), 20. Rudi Rabout (Goes) Ca tegorie C: 1. Patrick Bolssens (B), 7. Ko Harms (Axel). Categorie D: 1 Frank de Wilde (B), 3. Rob Ocraft (Terneuzen). Categorie E: 1 Paul van Cleemput (B), 13. Rudy Buzeijn (Schoondijke). Cate gorie E+: 1. Luc Snels (B). Categorie F1: 1. Rudi Lammens (Oostburgl, 9. Baukje Doedee (Driewegen) Catego rie F2: 1. Pierre Verberckmoes (B) Ca tegorie G: 1. Joesph d'Hont (B). 8. Jaap Geensen (Terneuzen). Categorie G+: 1 André Vlayen (B). rWim de Vos OFDPLAAT - Wim de Waal Ie de finale van de od-wedstrijd, gistermiddag Hoofdplaat, graag nog wat uwse kleur geven. De 53-jari- Ixelaar probeerde in de slot- imeters de ontsnapte Kristof braecken te achterhalen, irhad daar uiteindelijk on- loende krachten voor over. Iré van Geertsom was wél in «naar Verbraecken toe te rij en te winnen. maal gezien rijdt Wim de il zijn wedstrijden met zijn lijdsgenoten in de D-catego- In Hoofdplaat ging de uws-Vlaming echter van t in de AB-categorie omdat wedstrijd deel uitmaakt van londe van Zuid-West-Neder- l Dat is een regelmatigheids- rium met een aantal tos- Vlaamse wedstrijden onder auspiciën van de )d wordt verreden. De Waal. malig beroepsrenner, draai- ook tussen de jongeren be dijk mee. duurde lang voordat de wed- d, waarvan met name het >o in de eerste koershelft be- lijk laag lag, definitief open ly Er kwamen uiteindelijk den renners voorop te zit- onder wie Wim de Waal. De poep kwam nooit meer in ar om ingelopen te worden ing dan ook de finale in. tof Verbraecken was de eer coureur die een massale Ispurt probeerde te ontlo- Wim de Waal voelde toen wel voor een avontuurtje r kon Verbraecken niet vol- werd door de rest terugge- Daama slaagde alleen ré van Geertsom er in Ver eken te achterhalen. Dit mocht onderling uitmaken als winnaar gehuldigd kon 'worden. In een vrij lange fliet Van Geertsom er geen fel over bestaan wie de istewas. wedstrijd van de gecombi- de CD-categorie leverde overwinning op voor Pa- Bolssens. De renner mocht dag eerder in Goes ook al togegebaar maken. Rudi mens uit Oostburg behaal- overwinning in de Fl-cate- door Euqène de Kok In het enkel 5 kwam Mandy Wol fert dus wel tot de overwinning. Gisternamiddag kwam ze voor de derde maal in actie tijdens de finaledag. Samen met Jos Zegers nam ze het op tegen de routiniers Tom Huis en Tanja van den Dikken- berg. In drie zinderende sets kreeg de combinatie Wolfert/ Ze gers de tegenpartij bijna op de knieën. Maar Van den Dikken- berg en Huis konden uiteinde lijk nipt ontsnappen: 6-7 6-4 en 7-5. Verrassend Bij de mannen greep de Belg Pie- ter van Hecke verrassend de toernooizege in het enkel 3. Hij won van Kirsten Deij uit Terneu zen. Deij speelt vaak wedstrij den in België en had al eens eer der het genoegen tegen Van Hecke te spelen. Toen kon hij de partij winnend afsluiten. „Ik heb nu tweemaal in korte tijd te gen Pieter gespeeld en de laatste keer nipt gewonnen. Nu was het net andersom", was het commen taar van verliezend finalist Kir sten Deij gisteravond. Deij kwam in de finale dankzij een walk over. Jurran Schut was ziek. „De baan was erg droog en ik werd in mijn tweede opslagbeurt al gebroken. Pas in de tweede set kwam ik wat be ter in mijn spel en kwam zelfs op een 3-0-voorsprong. Pieter bleef er echter in geloven en knokte zich helemaal terug in de wedstrijd. Ik maakte af en toe wat fouten, waardoor Pieter de stand weer op 4-4 bracht. Het bleef spannend en Pieter kon het op zijn eigen opslag af maken met 6-4." In het enkel 4 speelden de beide Animo-spelers Michiel van der Windt en Bas de Barbanson te gen elkaar in de finale. Na 6-2 in de eerste set voor Van der Windt kreeg het talrijke publiek nog twee adembenemende sets voorgeschoteld. Beide spelers wisten eenmaal een set te win nen, waardoor Van der Windt toernooiwinnaar werd. Dominic de Maagt klopte in het enkel 5 zijn clubgenoot Pieter Voor- brood met 6-4 6-3. GOES - Op de dag dat het Nederlands elektrisch rol stoelhockeyteam op het Europe se kampioenschap in Rome gastland Italië en Duitsland ruim versloeg, werd in Goes het Nederlands kampioen schap E-hockey in de eerste en tweede klasse afgewerkt. Sport club Gehandicapten Beveland (SGB) El, de enige Zeeuwse deelnemer, werd zevende. Ver ouderde rolstoelen waren de grote boosdoener. „Maar", be kende speler Jesse de Rooij, „met beter materiaal hadden we het ook niet gered." SGB El dankte zijn deelname aan de titelstrijd voor hock eyers in een elektrische rolstoel aan het regiokampioenschap, dat het team eerder dit jaar had gewonnen. De ploeg (Den nis Kouijzer, Michiel Baart, Willem Verwijs, Jesse de Rooij en Wijnand Zwemer) was het sterkst in de eerste klasse van regio Midden. In een bloedheet Sportpunt Zeeland speelden de Zeeuwen zaterdag tegen de beste teams uit drie andere re gio's. „Wij zijn met tien punten ver schil kampioen geworden, maar vandaag ligt het niveau drie stappen hoger", zei Jesse de Rooij die met SGB alle pou lewedstrijden verloor en uit eindelijk, na een 2-1-winst op SG Waterland El, zevende werd. Hoewel de teamleden het niet als excuus wilden gebruiken, waren de prestaties voor een deel te wijten aan hun mate riaal. „Het heeft weinig te ma ken met niet kunnen", zei SGB-trainer Michiel Ruiter. „De tegenstand is heel sterk en heeft vaak snellere stoelen. Sommige spelers hebben echte monsters onder hun kont." Aanvaller Wijnand Zwemer wees naar zijn vervoermiddel. „Dit is geen sportrolstoel. Er doen deelnemers mee, die wel rondrijden op echte sportrol- stoelen. Sommige halen wel vijftien kilometer. Maar, die kosten dan ook 15.000 euro. Door de warmte gaan onze ac cu's sneller leeg. Het is vooral het reactievermogen van de stoel. Het duurt twee, drie se conden voor we weg zijn. Daar door komen we in de aanval snelheid te kort." Jesse de Rooij (links) van SGB El probeert de bal langs een tegenstander te krijgen. foto Willem Mieras „Omdat het zo warm is, zit er een soort vertraging op de rol stoel", zei oud-speler en coach Frank van Ieperen terwijl het duel van SGB met het Antwerp se Somival El zich voor hem af speelde. „Je kunt het vergelijken met een wielrenner, wiens banden plat staan." Tactisch Na de wedstrijd tegen de Bel gen baalde speler Jesse de Rooij. „Mijn rolstoel is zes jaar oud. Dat wat hier rondrijdt, is gemiddeld drie jaar jonger. Ik krijg wel een nieuwe rolstoel, maar die komt maandag. Maar", vervolgde de speler, „we moeten tactisch ook beter worden. Dan maakt het niet zo veel uit in welke stoel je zit. Wij beheersen dat nog niet goed genoeg." Door het eindresultaat bleef SGB ver verwijderd van een plek in de hoofdklasse (het op één na hoogste niveau van Ne derland, onder de superlea- gue). Die hoofdprijs was wegge legd voor The Black Scorpions. Het team uit Valkenburg ver sloeg in de finale Tukkers Uni ted uit Enschede. „Het klinkt misschien arro gant", keek Jesse de Rooij zelf verzekerd vooruit naar revan chemogelijkheden. „Maar, de komende drie jaar zullen we toch steeds op het NK staan. Ik weet zeker dat we er volgend jaar weer bij zijn." Toch lijkt de hoofdklasse voor lopig buiten bereik, zei Frank van Ieperen. „Wij hebben veel spelers met de ziekte van Duchennes. Bij hen wordt de spierkracht almaar minder. Op hoger niveau hebben de spelers vaak andere handicaps. Die jongens mankeren minder, heb ben vooral meer kracht in hun bovenlichaam. Willen wij ho gerop, dan zullen we dat goed maken door slimmer te spe len." Promoten Het kampioenschap. met zestien teams (drie veldspelers en één keeper) uit Nederland en België, werd georganiseerd door SGB in samenwerking met de technische commissie rolstoelhockey en het Ne- basNSG. Het was de eerste keer dat een vereniging medeor ganisator was. „Doel was om het E-hockey te promoten in Zeeland", zei docent bewe gingsonderwijs van de scho lengemeenschap Nehalennia Michiel Ruiter, die de rolstoel hockeyers wekelijks met hulp van Cios-stagiaires en enkele van zijn leerlingen traint. De Middelburgse leraar zet zich al jaren in voor de integra tie van valide en niet-valide sporters. „Ruim dertig jaar geleden had ik een leerling met een amputa tie in mijn klas. Het bleek bo vendien dat hij nog maar een halfjaar had te leven. Toch wil de hij sporten. Hij kon ons heel veel vertellen over gehandicap tensport, hij had ook al meege daan aan de Paralympics. Wij hebben toen onze lessen aange past aan hem. Hij hing zijn pro these aan de kapstok. Toen ben ik gaan denken wat je allemaal kunt doen. Nu bied ik op school een module aan met on der meer rolstoelhockey. De jongens die hier vandaag spe len, geven dan training aan de leerlingen." jrWilly van Leeuwen ]5T- De veertienjarige Man- ffolfert uit Sluiskil speelde leren liefst drie finales in het |0 Reynaerttoernooi in 1st Eén keer kwam ze als inares uit de bus. Ze won in enkel 5 de finale tegen Na- Uede Schepper. Met duidelij- rijfers: 6-0 6-2. categorie hoger dolf ze in indstrijd het onderspit te- haar teamgenote Sophie de epper. Beide speelsters wa- flink aan elkaar gewaagd, 'en Sophie zal het zeker een foto Wim Kooyman moeilijke wedstrijd voor mij worden", voorspelde Mandy Wolfert afgelopen week al in een vooruitblik op de finales. En ze kreeg gisteren gelijk. Sop hie de Schepper en Mandy Wol fert spelen samen in het mixed team van Hulster Ambacht en kennen eikaars spel door en door. „Ik heb al vaker tegen Mandy ge speeld, maar ik vond dat ze de afgelopen dag wel erg goed stond te spelen. Ik rekende dus al op een moeilijke klus", aldus de vijftienjarige Sophie de Schepper na de gewonnen fina le. „Het ging in de eerste set iets gemakkelijker dan ik had ver wacht. Mandy kan erg goed lo pen en slaan, en bij de stand 2-2 werd mijn opslag gebroken. Ik kon weer direct terugbreken, waardoor het 3-3 werd, en toen kon ik flink doorhalen naar 6-3." Ook in de tweede set hielden bei de finalisten elkaar goed bezig. Met ferme klappen bestookten ze elkaar vanaf de baseline, waardoor het verschil in de tweede set nooit groter dan een game bleef. Maar via 5-4 en 6-4 kon Sophie de Schepper toch de toernooizege in het enkel 4 vei ligstellen. En daar was ze na af loop erg gelukkig mee. „Ik speel de best lekker en maakte weinig fouten, maar winnen van Man dy is nooit gemakkelijk." Voor Sophie de Schepper ko men er enkele drukke toernooi- weken aan. Ze hoopt haar huidi ge 3,8-ranking te verhogen naar het 3-niveau. lOrWim de Vos OES - Andy van Loon is el echt een winnaarstype. e wielrenner uit Hoogerhei- weet regelmatig een prijsje te te pakken, maar een aals op het erepodium is ijna nimmer voor hem weg- legd. Zo af en toe kent Van jon echter een superdag. Za- rdag, in Goes, was het weer lens zo ver. Hij maakte het karwei in een sprint met nog |wee vluchtmakkers af. i het eerste wedstrijddeel as zaterdag de ene na de an- ere ontsnappingspoging ge- oerad te mislukken. Dat nam omdat de renners er ai moordend tempo op na ielden. Halfkoers slaagde 'an Loon er wel in om weg te ijden. De Brabantse coureur reeg gezelschap van de jeug- ige Peter Tol uit Kapelle en lartin de Kok (Tilburg), lit trio sloeg een kleine bres. let verschil liep nooit op tot meer dan twintig seconden. De achtervolgende groep met onder anderen Rudy van Vlim- meren, Rein-Jan Elenbaas, Patrick Tolhoek en Johnny van der Klooster deden er al les aan om de drie leiders te achterhalen. Van Loon, Tol en De Kok bleven echter voor uit en Van Loon mocht dus de kroon op het werk zetten. Bij de amateurs B bleek an dermaal dat de onderlinge krachtsverschillen klein zijn. Er waren wel verschillende ontsnappingspogingen, maar de groep gaf nooit toestem ming voor een vlucht. Daar door liep het uit op een massa le aankomst en daarin verras te de jeugdige Bart Maas alle kanshebbers. De coureur uit Hansweert klopte Charl Dietvorst en Ru di Rabout. De Belg Patrick Bolssens was ditmaal de snel ste bij de veteranen, terwijl Ferdinand Boogaard uit Vlis singen winnaar werd in de S/P-categorie. Mandy Wolfert speelde drie finales: in het enkel 4 en 5 en in de mix.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 39