zc Jluis aan Zee lijkt weer haalbaar Het is een goeie jongen tec Uvw,i,,éE Weinig full pulls bij Trekkertrek 12 iren gooien op zeskamp .V Scooter geraakt door slagboom Man rijdt door na botsing Jongen (3) valt van twee hoog Ruim 2750 euro bij elkaar gefietst Bewoners Cate's dak hebben in Lamswaarde hun plekje gevonden zeeuwse almanak Betalen )llege bepleit financiering van nieuw onderzoek stalgische wedstrijd onsorzwemmers tien 600 euro op tie: 0113-315649 pzc.nl :redactie@ pzc.nl js 314460 AA Goes tentie-exploitatie: en Midden-Zeeland: 0113-315520; fS-Vlaanderen: 0114-372770; taal: 020-4562500. ndag 27 juni 2005 Zonneboten racen in Middelburg editie Zeeuws-Vlaanderen JBURG - Negen teams be lle uit zes personen streden Elkaar op disciplines als ei- ten, skilopen en de zeephel- tjdens de zeskamp op de [van Oostburg. Vooral het I met eieren over een schutting naar medespelers en de zeephelling zorgden voor ko mische taferelen. De zeskamp werd gedomineerd door de beide teams van De Chat, die de eerste en tweede plaats behaalden. (Advertentie) PZC spaar zegel Hierbij de spaarzegel voor de spaaractie i.s.m. de Free Record Shop. Iedere dag staat er een spaarzegel in de krant met een nummer, u heeft slechts nummer 1 t/m 3 nodig voor uw spaarkaart. Deze actie loopt tot en met 23 juli. Alleen orginele spaarzegels uit de krant op orginele spaarkaarten zijn geldig. De spaar kaarten staan op 25.29 juni en 2 juli in de PZC. door Gino van den Broecke AXEL - Het massaal opgeko men publiek genoot gistermid dag zichtbaar van de ronkende en soms rokende tractoren bij de tiende Trekkertrekwed- strijd in Axel van de afdeling Oost- Zeeuws-Vlaanderen van het Agrarisch Jongeren Kontakt (AJK). Voor het oog van ruim duizend belangstellenden namen 83 tractorchauffeurs het tegen el kaar op. Op het schutterster- rein aan de Boslaan in Axel gooiden tijdens twee pulls de deelnemers uit Nederland en België hun paardekrachten in de strijd bij de standaardklas sen, verdeeld over acht catego rieën. Bij de officiële wedstrijd werd ook dit jaar de Basrijs Hy- proslee achter de tractoren ge spannen, een sleepwagen voor zien van twee sleepvoeten. Slechts weinig deelnemers kre gen een full pull, een geslaagde sleeppoging over honderd me ter, achter hun naam. Eentje die dat wel lukte was Jolien Barbé. Met twee full pulls sleepte zij in haar John Deere 2130 dan ook de overwinning in de wacht in de categorie 2502 tot 3500 kg. De jeugd kon zich op het ter rein nog vermaken met een springkussen en ponyrijden, terwijl er ook nog een aantal oldtimer tractoren stonden ten toongesteld. Daarnaast gaf een Westfalia dorsmachine uit de jaren dertig een aantal demon straties. Paarden Tijdens de pauze was er een wedstrijd Tally-Ho rijden van Zeeuwse Trekpaarden. De wed strijd waar het ging om de snel ste tijd in stap, draf en galop 1 werd gewonnen door Bert Dhannys. De winnaars tijdens de 10 Trek kertrek: Tot 2500 kg: Wim Roel- se; 2501 -3500 kg: Jolien Barbé; Pro -stock tot 3500 kg: Kurt van Duyse; 3501 - 4500 kg: Da- vey van Broek; 4501 - 5500 kg: Peter Steyaert5501 - 6500 kg: Mare Bogaert; 6501 - 7500 kg: Gunther Mussche; 7501 - 10.000 kg: Giel Mussche. Sluiskil - Een 18-jarige Temeuzenaar raakte vrijdaga vond omstreeks acht uur gewond, toen hij met zijn scoo ter tegen een slagboom van de kanaalbrug bij Sluiskil reed. De slagboom ging vlak voor hem naar beneden. Ver moedelijk heeft de jongen het rode licht niet gezien of ge negeerd. Een toevallig passerende ambulance heeft hem voor onderzoek meegenomen naar het ziekenhuis in Ter- neuzen. TERNEUZEN - De politie heeft vrijdagavond in Temeu- zen een 32-jarige man aangehouden, die kort tevoren een aanrijding had veroorzaakt op de kruising Alvare- zlaan-Guido Gezellestraat. De botsing vond omstreeks half acht plaats. Daarbij werd een Belgische personen auto volledig vernield. De Temeuzenaar reed direct na het ongeval door, maar een getuige noteerde zijn kente ken. De beschadigde auto van de Temeuzenaar werd aan getroffen in de Esdoornlaan. De man werd aangehouden en overgebracht naar het politiebureau. Daar bleek dat hij niet in het bezit was van een geldig rijbewijs. VLISSINGEN - Een driejarig jongetje uit Limburg is za terdagmiddag van twee hoog naar beneden gevallen. Dat gebeurde in een bedrijfspand aan de Handelsweg in Vlis- singen. Het jongetje was op bezoek bij familie en speelde in hun bijzijn in de loods. Hoe het kind tot val kon ko men, is nog niet bekend. Hij is met een mogelijke schedel- basisfractuur per traumahelikopter overgebracht naar een ziekenhuis in Rotterdam. TERNEUZEN - De spinningmarathon die zaterdagmor gen op de pier bij paviljoen Westkant werd gehouden voor Stichting Dominique Olympique, heeft 2750 euro op gebracht. Honderdtachtig mannen en vrouwen reden zich twee uur lang in het zweet op de spinningfietsen die in een lange rij op de pier stonden opgesteld. Sport en lifesty- lecentrum Bodyline uit Temeuzen wilde in samenwer king met Leisure Company en Sportcentrum Delta de Ter- neuzense sportster Dominque de Jonge (19) een financieel steuntje in de rug geven om zich te kunnen plaatsen voor de Paralympics van 2010 in Vancouver op het onderdeel zitski. De Jonge was zelf ook aanwezig met informatiema teriaal over haar sport en met haar zitski. „Het is gewoon fantastisch, dat die mensen dat allemaal voor mij willen doen. Het is supergaaf en ik heb er eigenlijk geen woor den voor", zei De Jonge, die enkele jaren geleden in beide benen door de ziekte dystrofie getroffen werd. door Edy de Witte LAMSWAARDE - Met het open draaien van de deur verrichtte wethouder F. van Driessche van de gemeente Hulst zaterdagmid dag de officiële opening van Ca te's dak. Deze woongroep voor zes licht gehandicapte kinderen koppel de aan de opening op het nabij gelegen waaike van Babs een feestje voor de bevolking van Lamswaarde. „Op deze manier zet je voor elkaar de deur wel open", zei Van Driessche. „Zo bevorder je de integratie van de ze kinderen. Voor het welslagen van het project is dat misschien wel de belangrijkste stap." Cate's dak is een Nederlandse stichting die is opgericht uit on vrede met het huidige hulpaan bod in de jeugdzorg. De stich ting en het gelijknamige opvang huis is vernoemd naar Cate, het aan een hersentumor overleden dochtertje van de oprichters van de stichting, die een vestiging hebben in Veenendaal. Schilder F. Tak uit Lamswaarde raakte zo enthousiast over het idee ach ter de stichting dat ze zelf be sloot om voor de stichting een kleinschalig project op te star ten. De voormalige bedrijfswo ning van schilder De Schrijver aan de Jacobus de Waalstraat werd verbouwd tot een goed ge outilleerde huisvesting voor kim deren van 11 tot en met 18 jaar. Tak: „De opzet is deze kinderen een warm, veilig en gezellig thuis te bieden. Er wordt zoveel mogelijk een normale gezinssi tuatie gecreëerd. Deze jongeren kunnen jammer genoeg om ver schillende redenen niet meer thuis wonen. Overdag volgen ze meestal aangepast onderwijs op scholen in de regio. Er is dag en nacht professionele begeleiding in Cate's dak. Verder helpen vrij willigers onder meer bij uitstap jes, met spulletjes maken en vooral bij de sociale omgang met de kinderen. Het zelfstan dig worden van de pubers is een belangrijke doelstelling van het project. Er komt nog een zeven de bewoners bij. Dan zitten we vol." Inmiddels draait het opvang huis in Lamswaarde al een half jaar: „Je kunt stellen dat de kin deren hun plekje in het dorp ge vonden hebben. Ook de reacties van de dorpsbewoners zijn posi tief. We wonen in een leuke buurt. Af en toe gaat er wel eens iemand echt uit zijn dak. Je hoort dan echter in de buurt geen enkele wanklank." Dat stel uit Vlissingen koos tijdens een uitje in Luxem burg voor het terras van een Italiaans restaurant. Na af loop vroeg meneer om de reke ning, en gaf meteen z'n credit card maar mee. Maar nee, het restaurant beschikte niet over een cardlezer. En het stel kwam 15 euro tekort. Het meisje dat hen had gehol pen vond dat niet zo grappig en ging haar baas halen. Deze leuke dertiger wendde zich tot meneer en stelde voor dat hij even naar de betaalauto maat zou lopen, slechts 100 meter verderop. Onderwijl sloeg hij zijn arm om me vrouw heen en zei dat hij haar wel even bezig zou hou den en wellicht wel met haar zou trouwen. Mevrouw rea geerde enthousiast, terwijl meneer zich grinnikend rich ting betaalautomaat begaf. Van dat enthousiasme schrok de restauranthouder zo, dat hij schielijk zijn restaurant binnenschoot. De betaalautomaat bleek ech ter een flink stuk verder weg te zijn, en het duurde bijna een half uur eer het losgeld voor mevrouw kon worden be taald. De leuke restau ranthouder hebben ze niet meer gezien. GE - Net als 60 jaar gele- ij de eerste officiële wed- stond zaterdagmiddag de e Weldoen door Vermaak oever van de Zestigvoet- vrolijke deuntjes te spe- abileum van de Clingse laars kreeg hiermee een gisch tintje. Vooral het 'Zonder drank geen 1 dat fanfare en visclub ze jubileumwedstrijd bon- ïaakte het genot groter wedstrijdspanning, twintig koppels namen wedstrijd deel. Het duo tram en M. Kegels behaal- ferste plaats. iino van den Broecke L - De zwemvierdaagse in kelse buitenbad 't Plaatje gisteravond tot een einde de 121 deelnemers. Van idden er 42 een sponso- an de vierdaagse gekop- n daarmee zo'n 600 euro gezwommen voor het Ro- ïcDonald Kinderfonds. onsoractie werd in Axel le zestiende keer gehou- De zwemmende deelne mers werden vooraf aange spoord zich te laten sponsoren. De opbrengst van het komt ten goede aan de ontwikkeling, bouw en instandhouding van Ro nald McDonald huizen in Neder land. „Het bedrag is nog niet exact geteld, maar 600 euro heb ben we zeker", zei voorzitter R. de Maillie van de organiserende Zwemvereniging De Otters. De vierdaagse werd gisteren af gesloten met een demonstratie van reddingsbrigade Luctor et Emergo. Premier Balkenende bezoekt zorgcentrum in 's-Heer Arendskerke Vout Bareman S - Het ambitieuze project aan Zee verdient een ie kans, vindt het Sluise e van B en W. Nadat het plan twee jaar gele erd afgeschoten door het iciebestuur, ontwikkelde itiatiefgroep een nieuwe Die is inmiddels in op- tvan burgemeester en wet- rs van Sluis globaal ge- illege komt tot de conclu- at het alternatieve plan aar lijkt. De initiatief- gaat in het nieuwe plan raar nog steeds uit van rbinding van Sluis met de naar de nadruk ligt nu Dp woningbouw. Dat is op- d, want juist het ruimtebe- at die paar honderd wonin- luden leggen op het groene ibied, was voor de provin- a van de belangrijkste re- het project af te keuren, nee viel de belangrijkste fi- êle pijler onder het plan P nu in een voorstel aan de „De resultaten van onze ~j ig wijzen in de richting Hen haalbaar plan. Uiter- Hioeten nog veel zaken wor- iderzocht en is het nu nog togelijk een definitief be te nemen. Maar op basis itgeen nu bekend is, is het de moeite waard de haal- eid verder te onderzoe- illege wijst in dat verband i aantal nieuwe ontwikke- in de regio, 'die het pro- luis aan Zee alleen maar te versterken'; de verdie- van de Westerschelde, waarbij de uitbreiding van het Zwin als natuurcompensatie na drukkelijk in beeld is én de nieu we studie naar de Zwakke Scha kel (in de kustverdediging) in Cadzand. Voor knopen kunnen worden doorgehakt, moeten nog heel wat zaken worden onderzocht. De MER-studie, die werd uitge voerd naaar het eerste project, moet worden bijgesteld, er moet een toetsing plaatsvinden met het oog op de Vogel- en Habitat richtlijn, de relatie met de water huishouding over de grens in België dient nader te worden be keken en er moet ook archeolo gisch onderzoek plaatsvinden. Het voorbereidingskrediet van weleer biedt nog voldoende fi nanciële ruimte om die onder zoeken te bekostigen. De gemeenteraad oordeelt over het voorstel tijdens de vergade ring van donderdag 7 juli. Dan komen ook de 'vemieuwbouw- plannen voor het gemeentehuis aan de orde. De vergadering be gint om 19.30 uur. door Rob Paardekam 's-HEER ARENDSKERKE - Premier Balkenende werd giste ren hartelijk onthaald door de bewoners van zorgcentrum Poel- wijck in 's-Heer Arendskerke. „Als je geen koffie krijgt, kom je maar naar mij", grapte een man die buiten in het zonnetje op de premier had zitten wachten. „Dan geef ik je wel een bakkie." Balkenende, die met vrouw, dochter vader en moeder naar Poelwijck was gekomen in het kader van de ver- geet-me-niet-dag, kon er harte lijk om lachen, maar binnen was er koffie genoeg. Nadat de premier met de 'hoge gasten' had gesproken in de tuin, ging hij naar de grote zaal, waar de oude mensen vol span ning zaten te wachten. Er wer den een hoop praatjes gemaakt, al kon de premier niet iedereen persoonlijk de hand schudden. Een bewoonster die wat meer in de hoek van de zaal zat, vond het allemaal wel goed. „Wat zou ik tegen hem moeten zeggen? Ik weet niet eens of hij het goed doet. Ik volg de politiek alle maal niet zo meer." Haar buur vrouw wel. „Het is een goeie jon gen", sprak ze geruststellend. Maxima De premier had het druk, want behalve het voeren van gesprek ken met de bewoners van Poel wijck, werd hij constant op de hoogte gehouden van de situatie in Den Haag, waar prinses Maxi ma aan het bevallen was. In de tuin van het zorgcentrum stond de camera al te draaien, zodat Balkenende ter plaatse een tele visietoespraak kon houden. Daar bleek dat de premier de za ken graag in eigen hand neemt, want vlak na aankomst kon hij het niet laten zelf nog even door de camera te gluren. „Draai hem nog iets naar links", zei hij tegen de cameraman. „Dan heb je die deur niet in beeld, maar al leen die mooie rozen." Het bleek allemaal niet voor niets, want even na vier uur sprak de minis ter-president het volk toe van uit de tuin van Poelwijck. En zo beleefde ook de tuinman een mooie dag. Premier Balkenende maakt in zorgcentrum Poelwijck in 's-Heer Arendskerke een praatje met de 92-ja- rige mevrouw De Koeijer. foto dirk-jan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 33