Lindenbergh overwint ook Felius Warmte speelt rolstoelhockeyers parten Rinus van de Ven weer klasse apart De tennisjeugd heeft met toernooi weer iets leuks Winst op 't Halve Maantje Open toont suprematie Goese tennisser Masters winnen meer terrein uitslagen 19 Nationale titel Denise Gunst Echtpaar Smit op erepodium Tweede plaats voor Peter Mol Vijfde plaats Kees Cijsouw Mark Boot derde in Oirschot Superdag voor Van Loon in Ronde Goes foor Sven Bakker GOES - Bij welk Zeeuws tennis- loernooi René Lindenbergh zich nok inschrijft, winnen doet hij gijwei altijd. Zelfs tegen zijn ingstgegner Mare Felius, zo kewees hij gisteren. Linden- iergh schreef 't Halve Maantje Open op zijn naam door met 5.7,6-3 en 6-2 te winnen van Fe lius en bevestigde daarmee zijn dolus als beste tennisser die re gelmatig op Zeeuwse bodem ac- óefis. Lindenbergh (18) stond vier leer eerder tegenover de zes sar oudere Felius (24), maar jwam nooit als winnaar uit de srijd. Tot gisteren in Goes. Het ras niet de spectaculairste wed- jnjd tussen beide 3-spelers, naar soms lieten ze wat van iun klasse zien. De goede en sooie rally's werden echter te vaak afgewisseld door slordig heidjes en ongeforceerde fouten, ïlissinger Mare Felius had tot ajn voorsprong van 5-1 in de eerste set het betere van het spel, maar daarna kwam Linden- jergh goed terug. In de eerste iel maakte hij het Felius zelfs nog knap lastig. Vanaf het tweede bedrijf nam Lindenbergh het heft in handen, sede dankzij de vele fouten van Felius. De tweede en derde set sngen dan ook vrij overtuigend •aar Lindenbergh. De winnaar toonde zich na af loop enigszins verbaasd. „Heel ie week had ik erg weinig zin an te tennissen. Ik stond op de ;aan en vroeg me af wat ik aan ;e! doen was. Ik speelde ook net lekker. Ook in het begin iande eerste set tegen Mare liep iet niet. Pas toen ik terugkwam mn5-l begon ik erin te geloven. Iliar, op 5-5 verloor ik mijn ser- nce. Balen." De opleving van Lindenbergh in ie eerste set kwam iets te laat. De speler, die als tennisser op groeide bij 't Halve Maantje, lette het goede spel voort in de volgende twee sets van een duel dat niet echt op 3-niveau werd gespeeld. „Er waren inder daad weinig rally's, het waren 2 fUSSINGEN - Voorheen gin- gen ze in de Nederlandse atle- tiekwereld door het leven als ve- ieranen. Tegenwoordig worden - ie met meer eerbied masters ge- j soemd. Dit weekeinde werd bij i kt baancircuit in Vlissingen a duidelijk dat het een snel groeiend 'soort' is. Het aantal iiasters overtreft het aantal se- ■t sioren zelfs al ruimschoots. ii g 'daar het aan ligt? Onder meer s aan het feit dat ouders worden aangestoken' door hun kinde ren, Het komt regelmatig voor dat ouders, die hun kroost naar cetrainingen brengen, zelf gaan Te -eetrainen om de tijd te doden. B{ Daarbij vinden oud-atleten het np raak leuk om hun kinderen te ipeleiden. Vooral Schelde- rport, Dynamica en Delta Sport Hg rrengen steeds meer masters aan de start, la ios Geluk (Delta Sport) leefde :ch op vrijwel alle onderdelen it, In Vlissingen won hij het a peerwerpen, werd hij tweede ipde onderdelen kogelstoten en va Oogspringen, en vestigde hij ren clubrecord op de 400 meter arden. Kees Jan Mol (Dvnami- !ii was de beste master bij het ig oogspringen. Hij ging over een at w»gte van 1.66 meter. Uit cl Steenbergen is Geert Oerlemans Diomedon), een man die al als ta D-jumor aan atletiek deed, re- j jdmatig present op de werp- aimmers waar hij dit keer de *inst greep op het kogelstoten. Gelukkig was er ook weer wat •1 ;8 beleven bij de A-junioren. Zo 1| ws Stefan Stokman (AV'56) !«er en meester op de kogel en fecus, maar werd hij op het speerwerpen voorbijgestreefd tied foor Wouter Jansen (Dynami- ,bli al- do |ïriuel Naday is al een paar am maanden te gast bij Dynamica 31 üet op de 400 meter een °°oie 56.1 noteren. Daarnaast esa :"taat Naday regelmatig aan de ltd i!art op de langere afstanden, (tus Maarten Jansen (Dynamica) re :^d het bij de senioren verdien- gelijk op het hoogspringen, met 1'5 meter. Jeroen van Belzen i8 dynamica) overbrugde 43 me- d? en 27 centimeter bij het 2$ ?^rwerpen en moest op de ko- sr: clubgenoot Jeroen Hage ori zich dulden, ip Öne overwinningen vielen er te 'ÜIeren voor Lot Antheunisse Dynamica). In het begin van de r,ond pakte ze de Zeeuwse titel •9 de 300 meter horden en won ®met ruim verschil de 80 en 150 meter. vooral veel services. Het tempo van de partij lag ook niet hoog", analyseerde Lindenbergh. „Ik weet eigenlijk niet hoe dat komt." Felius verklaarde na afloop dat hij zijn kruit al in de eerste set had verspeeld. „Tot 5-1 ging het nog wel goed, maar toen was 't gewoon op. Het ging niet meer. Als je dan tegen een speler als door Sven Bakker ZIERIKZEE - Nadat enkele ja ren geleden de jeugdtoernooien in het tennis zijn weggevallen, is er op Schouwen-Duiveland eindelijk weer iets leuks voor tennissende kinderen: het Stoe- peschietertjestoernooi op de ba nen van Zierikzee. Een open jeugdtoernooi in de categorieën tot en met acht, tien, twaalf, veertien en zeventien jaar. Het toernooi heeft 94 jonge deel nemers, in totaal goed voor 153 partijen. De jongens en meisjes zijn onderverdeeld in poules GOES - Andy van Loon is niet echt een winnaarstype. De wiel renner uit Hoogerheide weet re gelmatig een prijsje mee te pak ken, maar een plaats op het ere podium is bijna nimmer voor hem weggelegd. Zo af en toe kent Van Loon echter een super dag. Zaterdag, in Goes, was het weer eens zo ver. Hij maakte het karwei in een sprint met nog twee vluchtmakkers af. René speelt, ga je er ai'. Wat ik vooral frustrerend vind, is dat ik niet meer kan wat ik drie, vier jaar terug kon", baalde Felius. „Dat komt vooral omdat dit pas weer mijn eerste toer nooi is. Ik wil nog wel trai nen en wedstrijden spelen, maar daar heb ik erg weinig tijd voor. Ik denk ook niet dat het dit jaar nog lukt er alles aan te van drie, zodat ze minimaal twee wedstrijden spelen. De pou lewinnaars stromen door naar een afvalschema. In de poules wordt er nog in verkorte sets tot en met vier games gespeeld, maar vanaf het afvalschema in echte sets met zes games. De jongste categorie is die tot en met acht jaar, met tien inschrij vingen bij de jongens en zes bij de meisjes. Zij spelen in het mi- niveld - de twee servicevakken samengevoegd - en met speciale, zachte ballen om de winst. Zo ook Thijs van Splunder en Brent Sprong in de jongensen kel acht. Het plezier staat voor- In het eerste wedstrijddeel was zaterdag de een na de andere ont snappingspoging gedoemd te mislukken. Dat kwam omdat de renners er een moordend tempo op na hielden. Halfkoers slaagde Van Loon er wel in om weg te rij den. De Brabantse coureur kreeg het gezelschap van de jeug- doen zodat ik net dat beetje extra krijg. Misschien volgend jaar weer." A-toernooien Lindenbergh, die wel dat beetje extra bezit, gaat de komende da gen flink trainen en zich opma ken voor een serie A-toernooien. „Vanaf woensdag speel ik in de kwalificaties voor viersterren op, maar winnen is ook belang rijk. En winnen, ja dat doet Van Splunder. De eerste set verliest hij nog met 0-4, maar in een hogere versnelling pakt hij de tweede met 5-4. De super tiebreak, een tiebreak tot de tien, is met 10-8 voor Van Splun der. Omdat het een officieel KNLTB-toernooi is, zal cle speel- sterkte van Thijs van Splun der, die nu nog op 9,33 staat, stijgen. De zege op Brent Sprong levert hem namelijk 8,33 op. Maar daar zal hij zich nog niet mee bezighouden. Dat komt nog wel. dige Peter Tol uit Kapelle en Martin de Kok (Tilburg). Dit trio sloeg een kleine bres. Het verschil liep nimmer op tot meer dan twintig seconden. De achtervolgende groep met onder anderen Rudy van Vlimmeren, Rein-Jan Elenbaas, Patrick Tol- hoek en Johnny van der Kloos- nationale ranglijsttoernooi in Breda. Ik weet niet zeker of ze me toelaten, maar ik ga mij er zeker goed op voorbereiden." Aan het spel van Lindenbergh valt nog wel wat te verbeteren, zo bleek gisteren. Vandaar dat hij extra gaat trainen, al is dat vooral bedoeld om meer vastig heid in zijn spel te krijgen. „Het gebeurt nog te vaak dat de bal- ter deden er alles aan om de drie leiders te achterhalen. Van Loon, Tol en De kok bleven ech ter vooruit en Van Loon mocht dus de kroon op het werk zetten. Bij de amateurs B bleek ander maal dat de onderlinge krachts verschillen klem zijn. Er waren wel verschillende ontsnappings- len net niet vallen zoals ik wil. Ik wil dat ze wel allemaal goed vallen." Lindenbergh wil zijn sportieve hoogtepunt bereiken op het na tionale ranglijsttoernooi in Oost-Souburg. „Daar ligt de piek. Als ik de kwalficaties door kom of een wildcard krijg én de loting zit mee, dan wil ik mini maal de kwartfinales halen." pogingen, maar de groep gaf nooit toestemming voor een vlucht. Daardoor liep het uit op een massale aankomst en daarin verraste de jeugdige Bart Maas alle kanshebbers. De coureur ui Hansweert klopte Charl Diet- vorst en Rudi Rabout. De Belg Patrick Bolssens was ditmaal de snelste bij de veteranen, terwijl Ferdinand Boogaard uit Vlissin gen in de S/P-categorie won. door Rinus Verberkmoes WESTDORPE - Eigenlijk was de winnaar in de 125cc-klasse al bekend op het moment dat Ri nus van de Ven inschreef voor de tweede race om het Open Zeeuws kampioenschap. De ze ventienjarige motorcrosser uit Vlissingen is veel te sterk voor zijn provinciegenoten. Deson danks zal Zeelands beste motor crosser geen Zeeuws kampioen worden. Omdat hij zijn pijlen op het EK en WK richt en het OZK als een tussendoortje ziet. Van de Ven, vlak voor aanvang van de race: „Ik doe mee omdat er verder geen wedstrijd voor me is. Deze vrije dag benut ik om hier lekker te komen rijden. Maar of ik win? Dat is makkelij ker gezegd dan gedaan. Want op deze razendsnelle baan kan ie dereen hard rijden. Eigenlijk te hard. Dat kan tot valpartijen lei den. Het wordt dus oppassen." Door het grote aantal crossers in Van de Vens klasse (77) wer den ze in drie poules verdeeld, waarin ze voor een finaleplaats streden. Van de Ven plaatste zich probleemloos. De finale met dertig coureurs bleek ook een peulenschil voor hem. Na het pakken van de kopstart reed hij direct iedereen op achter stand. „Drie rondjes reed ik vol gas, daarna heb ik het rustig aangedaan", verklaarde Van de Ven, die op 25 juli in Tsjechië meedoet aan het WK junioren. In zijn groep is Dave de Jonge uit Heinkenszhnd titelverdedi ger. De achttienjarige kwalifi ceerde zich voor de eindstrijd en dacht in te lopen op klassement sleider Nick Huiszoon uit Vlis singen. „Het ging goed", aldus De Jonge. „Vanaf de vijfde plaats bij de start kwam ik te rug tot de tweede, om vervol gens te vallen. Balen, daarmee verspeelde ik heel wat punten." Huiszoon, die van de misser pro fiteerde, werd tweede en nestel de zich daardoor stevig op de eerste plaats in het OZK. Ook Casper Ovaa maakte een duike ling. Nadat hij de eerste manche bij de 250cc-motoren had ge wonnen, nam hij in de tweede en beslissende reeks de leiding weer stevig in handen. „Het zag er prima uit. Niets leek me van de winst af te houden. Tot ik plotseling mijn motor met meer onder controle had. Er was geen houden meer aan", verklaarde Ovaa zijn terugval door de on voorziene val. Naast deze tegen valler viel Ovaa ook een meeval ler ten deel. Door het winnen van een wedstrijd in het ONK in Oss werd hij uitgenodigd om ko mend weekeinde mee te doen aan de GP in Markelo. Voor hem wordt dat het eerste optre den op het hoogste niveau. Van de pech die Ovaa over kwam, profiteerde Arno Ruttin- ger uit 's-Heerenhoek. Hij won de tweede reeks. Zij het met veel pijn in zijn onlangs geope reerde knie. Een gewricht waar aan hij nogmaals geopereerd moet worden. „Hij valt nog steeds in het slot', zei de 29-jari- ge crosser. Maar omdat hij in de eerste manche onderuit was ge gaan, pakte ook hij naast de dag zege. Die ging naar Adri Van- dersande uit Essen, die twee keer tweede werd. De grootste pechvogel, die dooi de hoge snelheid zijn motor niet meer in bedwang kon houden was Jeffrey van Kempen uit Oost-Souburg, die uitkwam in de klasse 85cc. Het leverde hem een gebroken sleutelbeen op. Winnaar in deze klasse werd Gunther Ghysels uit Waarmaar- de. In de groep 65cc won Arjan Livins uit Kerkhove en in de se rie 50cc Lars de Nood uit Oost-Souburg. Bij de veteranen, die door hun routine de snelheid op de harde, snelle baan beter doceren dan de jongeren, won Joris van Strien uit Dirksland. Zierikzee. Stoepeschietertjes-jeugd- toernooi. Jongensenkelspel. T/m 8 T. van Splunder-B. Sprong 0-4 5-4 10-8, M. de Keijzer-J. van der Zande 4-0 5-3, D. Smaling-T de Looze 4-0 4-0. T/m 10: M Vleeshouwer-M. Tieleman 4-1 4-2, B Schaa!)e-N Roodenburg 4-2 4-0, Y. van Gelder-D. Fonieine 4-1 4-0. T/m 12: S. Olree-J. Cysouw 4-2 4-5 4-2, B von Unen-L. van Aelst 4-0 4-1. T/m 14: A van de Vrie-F. Tims 4-1 4-0, D. Boot-T Vroegop 4-2 4-0, D. Westland-M. de Looze 1-4 4-1 5-3, D. van Elzelingen-D van de Vlist 4-1 4-1, M van Putte-E van de Vlist 4-1 4-1, J Roggeband-R van Velzen 4-0 4-0, E. van de Vlist-D Cysouw 4-1 4-1 T/m 17: T de Vos-R Hillebrand 5-4 4-2, M. de Vos-D de Looze w.o., P. Boot-R. Hillebrand 4-0 4-0, T de Vos-D. de Looze w.o. Meisjes enkelspel. T/m 8: K Herselman-A Nieuwenhuize 4-0 4-0. T/m 10: J. de Masier-M, Kooij 4-0 4-0, K. Hersel man-A. Kramer 4-1 4-0, I. van Putte-T van Aelst 4-0 4-0. maandag 27 juni 2005 Jesse de Rooij (links) van SGB El probeert de bal langs een tegenstander te krijgen. door Eugène de Kok GOES - Op de dag dat het Nederlands elektrisch rolstoelhockeyteam op het Europese kampioenschap in Rome gast land Italië en Duitsland ruim versloeg, werd in Goes het Nederlands kampioen schap E-hockey in de eerste en tweede klasse afgewerkt. Sportclub Gehandi capten Beveland (SGB) El, de enige Zeeuwse deelnemer, werd zevende. Ver ouderde rolstoelen waren de grote boos doener. „Maar", bekende speler Jesse de Rooij, „met beter materiaal hadden we het ook niet gered." SGB El dankte zijn deelname aan de ti telstrijd voor hockeyers in een elektri sche rolstoel in Goes aan de overwin ning in het regiokampioenschap, eerder dit jaar. De ploeg (Dennis Kouijzer, Michiel Baart, Willem Verwijs, Jesse de Rooij en Wijnand Zwemer) was het sterkst in de eerste klasse van regio Mid den, In een bloedheet Sportpunt Zee land speelden de Zeeuwen zaterdag te gen de beste teams uit drie andere re gio's. „Wij zijn met tien punten verschil kampioen geworden, maar vandaag ligt het niveau drie stappen hoger", zei Jes se de Rooij die met SGB alle poulewed strijden verloor en uiteindelijk, na een 2-1-winst op SG Waterland El, zeven de werd. Hoewel de teamleden het niet als ex cuus wilden gebruiken, waren de presta ties voor een deel te wijten aan hun ma teriaal. „Het heeft weinig te maken met niet kunnen", zei SGB-trainer Michiel Ruiter. „De tegenstand is heel sterk en heeft vaak snellere stoelen. Sommige spelers hebben echte monsters onder hun kont." Aanvaller Wijnand Zwemer wees naar zijn vervoermiddel. „Dit is geen sport- rolstoel. Er doen deelnemers mee. die wel rondrijden op echte sportrolstoelen. Sommige halen wel vijftien kilometer. Maar, die kosten dan ook 15.000 euro. Door de warmte gaan onze accu's snel ler leeg. Het is vooral het reactievermo gen van de stoel. Het duurt twee, drie se conden voor we weg zijn. Daardoor ko men we in de aanval snelheid te kort." „Omdat het zo warm is, zit er een soort vertraging op de rolstoel", zei oud-spe ler en coach Frank van Ieperen, terwijl het duel van SGB met het Antwerpse Somival El zich voor hem afspeelde. „Je kunt het vergelijken met een wiel renner wiens banden plat staan." Na de wedstrijd tegen de Belgen baalde speler Jesse de Rooij. „Mijn rolstoel is zes jaar oud. Dat wat hier rondrijdt, is gemiddeld drie jaar jonger. Ik krijg wel een nieuwe rolstoel, maar die komt maandag. Maar", vervolgde de speler, „we moeten tactisch ook beter worden. Dan maakt het niet zo veel uit in welke stoel je zit. Wij beheersen dat nog niet goed genoeg." Door het eindresultaat bleef SGB ver verwijderd van een plek in de hoofdklas se (het op één na hoogste niveau van Ne derland, onder de superleague). Die hoofdprijs was weggelegd voor The Black Scorpions. Het team uit Valken burg versloeg in de finale Tukkers Uni ted uit Enschede. „Het klinkt misschien arrogant", keek Jesse de Rooij zelfverze kerd vooruit naar revanchemogelijkhe den. „Maar, de komende drie jaar zul len we toch steeds op het NK staan. Ik weet zeker dat we er volgend jaar weer bij zijn." Toch lijkt de hoofdklasse voor lopig buiten bereik, zei Frank van Iepe ren. „Wij hebben veel spelers met de ziekte van Duchennes. Bij hen wordt de spierkracht almaar minder. Op hoger ni veau hebben de spelers vaak andere handicaps. Die jongens mankeren min der, hebben vooral meer kracht in hun bovenlichaam. Willen wij hogerop, dan zullen we dat goed moeten maken door slimmer te spelen." Het kampioenschap, met zestien teams foto Willem Mieras (drie veldspelers en één keeper) uit Ne derland en België, werd georganiseerd door SGB in samenwerking met de tech nische commissie rolstoelhockey en het NebasNSG. Het was de eerste keer dat een vereniging medeorganisator was. „Doel was om het E-hockey te promo ten in Zeeland", zei docent bewegings onderwijs van scholengemeenschap Ne- halennia Michiel Ruiter, die de rolstoel hockeyers wekelijks met hulp van Cios-stagiaires en enkele van zijn leer lingen traint. Integratie De Middelburgse leraar zet zich al ja ren in voor de integratie van valide en met-valide sporters. „Ruim dertig jaar geleden had ik een leerling met een am putatie in mijn klas. Het bleek boven dien dat hij nog maar een halfjaar had te leven. Toch wilde hij sporten. Hij kon ons heel veel vertellen over gehandicap tensport, hij had ook al meegedaan aan de Paralympics. Wij hebben toen onze lessen aangepast aan hem. Hij hing zijn prothese aan de kapstok. Toen ben ik gaan denken wat je allemaal kunt doen. Nu bied ik op school een module aan met onder meer rolstoelhockey. De jon gens die hier vandaag spelen, geven dan training aan de leerlingen." EMMEN - Denise Gunst uit Yerseke is zaterdag Neder lands kampioen wielrennen bij de meisjes van acht jaar geworden. De nationale titelstrijd werd in Emmen gehou den. De onderlinge krachtsverschillen waren klein. In bijna al le categorieën draaide het uit op een massaspurt. Uitzon dering daarop was de titelstrijd bij de meisjes van acht jaar, de categorie waarin Denise Gunst namens ZRTC Theo Middelkamp van de partij was. Kort na het start schot plaatste de renster uit Yerseke een demarrage, die slechts door één ander meisje kon worden beantwoord. Met zijn tweeën bepaalden zij het wedstrijdbeeld. Uitein delijk moest een spurt de beslissing brengen en daarin toonde Denise Gunst zich de sterkste. Het goud van Gunst was de eerste medaille ooit op een Nederlands kam pioenschap voor ZRTC Theo Middelkamp. Bij de jongens eindigden in categorie 7 de Zeeuwen Da- vey Jansen en Brian van Goethem voorin. In het grote ge zelschap (ruim tachtig rennertjes gingen van start) tracht te met name Van Goethem een paar maal een beslissing te forceren, maar telkens werd de Sluiskillenaar terugge pakt. Een massaspurt was het uiteindelijke gevolg en daarin werden Jansen en Van Goethem respectievelijk vijfde en zesde. NUMANSDORP - Het echtpaar Smit uit Kerkwerve is in Numansdorp in de prijzen gevallen op de tien kilome ter-wegwedstrijd. In de benauwde hitte werd Greetje eer ste bij de vrouwen veteranen D50 in een tijd van 48 minu ten en 18 seconden. Haar man Edclie kreeg de bloemen met bijbehorende enveloppe als winnaar bij de mannen H55. Zijn tijd: 39 minuten en 2 seconden. OUWEGEM - In een wedstrijd van de Belgische vrije lief- hebbersbond WAOD in Ouwegem is Peter Mol zaterdag als tweede geëindigd. De wielrenner uit Kapelle kwam uit in de gecombineerde wedstrijd van de categorieën A en B. Wim de Waal (Axel) reed een sterke wedstrijd en ein digde in zijn leeftijdscategorie op de derde plaats. NIJKERK - De Oostburgse skeeleraar Kees Cijsouw is za terdag vijfde geworden in een criterium voor veteranen in Nijkerk. De Zeeuws-Vlaming was tijdens de race continu voorin actief. Samen met ploeggenoot Jean-Luc Ostyn maakte hij lange tijd deel uit van een kopgroep, die kort voor het einde werd teruggepakt. Vlak voor de finish- streep was er nog een massale valpartij waar de Zeeuwse rijders echter allemaal aan ontsnapten. Cijsouw werd vi jl de. Jaap van Tatenhove uit Axel elfde, Ostyn twaalfde en Flip Salomé 35e. BURGH-HAAMSTEDE - Mark Boot kwam gisteren sterk voor de dag bij een regio motorcross in Oirschot. De cou reur uit Burgh-Haamstede eindigde in de klasse 85cc gro te wielen op de derde plaats. De zege ging naar Glenn Col - denhoff uit Heesch. Thijs van Splunder had de supertiebreak nodig om zich van Brent Sprong te ontdoen. foto Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 31