>zc Suiting parkeerplaats ter discussie eeuwse dag van het paard og altijd publiekstrekker De Ysere Ryve is open Modeltreinenbeurs in trammuseum heeft net dat beetje extra Het is een goeie jongen K ngetje (3) valt in twee hoog enesser ondernemer vraagt helderheid aan raadsleden Twee lintjes uitgereikt Stelende man aangehouden Brandweer ruimt olie op Botsing tijdens keren auto Betalen jactie: 0113-315649 w.pzc.nl iail:redactie@pzc.nl jbus 31, 4460 AA Goes lertentie-exploitatie: rd-en Midden-Zeeland: 0113-315520; ivvs-Vlaanderen: 0114-372770; anaal: 020-4562500. iandag 27 juni 2005 Zonneboten racen in Middelburg waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 editie Schouwen-Duiveland rMelita Lanting [ESSE - Over sluiting van parkeerterrein aan de Oude Iweg in Renesse is geen over- jeweest met ondernemers, zegt R. Wesdorp uit Renes- ie het terrein nu wil herope en exploiteren. Hij kaartte westie aan tijdens het raads- uspreekuur. dorp komt tot zijn conclusie avraag bij verschillende col- sin het dorp. „Volgens alle sen die ik heb gevraagd is er met iemand over gespro- zegt Wesdorp. Hij vindt vreemd, omdat het college tn brief aan hem schrijft dat et besluit tot sluiting 'des- in nauw overleg met bevol- bedrijfsleven en betrok- mstanties is genomen'. Wes- vraagt zich nu af of de in de brief klopt en hecht an om hierover helderheid njgen. ondernemers hebben mij ge- dat ze het niet prettig vin dat het terrein sluit." Wes- voelt zich hierdoor ge- nd, want hij heeft in februa- n dit jaar toestemming ge- gd om het parkeerterrein te oiteren. De ondernemer daar een zakelijk belang mdat vanaf het parkeerter- zijn restaurant te zien is, en trekt klanten. „Ik vecht ge il voor mijn zaak", zegt hij jk. Ik zit nu eenmaal op een catie en ik moet er alles aan om klanten te trekken, r ik wil het terrein niet al- voor klanten van mijn res- ant exploiteren. Het moet toegankelijk zijn voor ande ik heb in februari ook aan- ven dat ik het terrein om SSINGEN - Een driejarig etje uit Limburg is zater- niddag van twee hoog rbeneden gevallen. Dat Eurde in een bedrijfspand de Handelsweg in Vlissin- jongetje was op bezoek bij die en speelde in hun bijzijn i loods. het kind tot val kon komen, og niet bekend. Hij is met mogelijke schedelbasisfrac- per traumahelikopter over- racht naar een ziekenhuis in erdam. 22.00 uur wil sluiten, zodat de omwonenden geen overlast heb ben 's nachts. Wethouder Ren den zei toen dat mij dat niet zal lukken, maar als ik daar een hek voor zet met een groot bord in drie talen dat het parkeerter rein om 22.00 uur sluit, dan moet dat toch lukken?" De sluiting van het terrein aan de Oude Mooi weg is omstreden. Tot begin dit jaar is het door een ondernemer commercieel geëxploiteerd. Dit is beëindigd omdat pal naast het terrein een woon-zorgcomplex is verrezen. Overlast Tijdens de plannenmakerij is ge zegd dat het parkeerterrein weg zou moeten, omdat dit in dt nachtelijke uren overlast zou ge ven. Verschillende organisaties, zoals het bestuur van het dorps huis Renesse, de ondernemers vereniging, de stichting Renesse en muziekvereniging Luctor et Emergo hebben er bij de ge meenteraad op aangedrongen het terrein open te houden. Het terrein wordt veelvuldig ge bruikt door bezoekers van het dorpshuis. Niet alleen tijdens bijeenkomsten, feesten en verga deringen maar ook tijdens uit vaarten. Een meerderheid van de raad bleek niet ongevoelig voor deze argumenten Tijdens de commis sievergadering in mei van dit jaar is aan het college gevraagd de situatie opnieuw te bekijken en te onderzoeken of het moge lijk is het terrein in de private Minister Peijs en gedeputeerde Poppelaars zingen mee met het visserskoor. door Melita Lantinq BRUINISSE - Met vereende krachten hebben gedeputeerde Poppelaars en mi nister Peijs afgelopen zaterdag de nieu we bypass in Bruinisse officieel in wer king gesteld. De minister en de gedepu teerde draaiden de nieuwe brug met de hand dicht. De brug bij Bru is voor minister Peijs een 'goede' bekende. „Ik heb al die jaren gedacht dat ze de brug expres open deden als ik eraan kwam. En daar na stond de Zeelandbrug ook weer open en de brug in de Zandkreekdam... Maar nu de bypass hier ligt, en een twee de brug in de Zandkreekdam, hoeft de brug dus niet meer open als ik er aan kom." De bouw van de brug was hard nodig. In het zomerseizoen passeren dagelijks 20.000 auto's het sluizencomplex en jaar lijks worden ruim 50.000 schepen ge schut. Dat leidde tot lange files op zowel het water en de weg. „En ook de veilig heid was in het gedrang. Rijdend over de Grevelingendam en ondertussen genie tend van het uitzicht werd de staart van de file nog al eens over het hoofd gezien. De gevolgen hoef ik u- niet uit te teke nen." De hele officiële opening voltrekt zich in een ontspannen sfeer. Het Bruinisser vis serskoor zingt enkele zeemansliederen en terwijl de zon zich steeds meer laat rSandra van de Vreugde UWENPOLDER - Als een ement 36 jaar achter elkaar janiseerd wordt en het nog steeds enkele duizen- iezoekers, dan moet het een e formule zijn. De Zeeuwse van het paard die zaterdag svond bij Manege de Een- ït in Vrouwenpolder, heeft irmule in handen. t de mensen van de organi- en de vrijwilligers, kan het !S vooral worden toege- even aan de vele deelne- Iedereen geeft op zijn ei- ïanier en binnen zijn eigen lelijkheden een invulling [deze dag en dat maakt het ochtendprogramma kun rondje doen over het keu- waar de verschillen- allemaal weer net op een andere manier worden voor gesteld en beoordeeld. Bij de ring van het Nederlandse Rijpaarden en Ponystamboek, staat de familie Krekelbergh uit Belgie. Hun merrie Roxette bracht een aantal jaren geleden de kampioen bij de hengstveu lens, Radetskv. Deze keer moe ten ze genoegen nemen met een tweede plaats, achter een merrie veulen dat afstamt van Radets- ky, die het inmiddels tot dek hengst heeft geschopt. Langs de springring lopen twee meisjes met een kleine pony, maar met een grote beker en kleurrijke rozet. De vijfjarige Shetlandmerrie Pankee van Stal Grandia is reservekam pioen geworden. De meiden zijn apetrots. Burgemeester De Bruijn opent het middagprogramma op het grote showterrein. De bodem van het terrein is, ondanks wat I spaar I zegel I Hierbij de spaarzegel voor de spaaractie i.s.m. de Free Record Shop. Iedere dag staat er een spaarzegel in de krant met een nummer, u heeft slechts nummer 1 t/m 3 nodig voor uw spaarkaart Deze actie loopt tot en met 23 juli. Alleen orginele spaarzegels uit de krant op orginele spaarkaarten zijn geldig. De spaar kaarten staan op 25,29 juni en 2 juli in de PZC. noodgrepen, niet in optimale conditie. Dit blijkt uit de proble men tijdens de springparcour- sen eerder op de dag, maar ook 's middags wanneer één van de fjorden onderuit gaat in de zorg vuldig ingestudeerde show. Het immens grote terrein is een uit komst voor de menners met hun friezen en hackneys, die hun temperamentvolle paarden lek ker kunnen laten gaan, maar de grootte gaat tegelijkertijd ook wel wat ten koste van de sfeer. Eer De trekpaarden laten zich goed zien in de enkelspan-competi- tie. Het is in de trekpaarden-we reld een absolute eer als je deze rubriek op je naam kunt schrij ven. Chris Provoost uit Melisker- ke wint de rubriek met zijn brui ne ruin Harm van de Nieuwe Kuiper. Het publiek heeft inmiddels alle rassen op de meest uiteenlopen de manieren voorbij zien ko men. Een opmerkelijke aanvul ling is zebra Zorro van de Belg Iwan Peters, die toepasselijk wordt bijgestaan door de Dal- tons in hun gestreepte pakken. Het imponerende slotstuk be staat traditiegetrouw uit het aan elkaar knopen van verschil lende viertallen trekpaarden. In dit geval liepen twaalf trekpaar den naast elkaar aan het pu bliek voorbij. Een bijzonder schouwspel, dat niet meer zo vaak te zien is, maar toch zeker weer volgend jaar, als voor de 37e keer de Zeeuwse dag van het paard georganiseerd gaat worden. door Rob Paardekam 's-HEER ARENDSKERKE - Premier Balkenende werd giste ren hartelijk onthaald door de bewoners van zorgcentrum Poel- wijck in 's-Heer Arendskerke. „Als je geen koffie krijgt, kom je maar naar mij", grapte een man die buiten in het zonnetje op de premier had zitten wachten. „Dan geef ik je wel een bakkie." Balkenende, die met vrouw, dochter vader en moeder naar Poelwijck was gekomen in het kader van de ver- geet-me-niet-dag, kon er harte lijk om lachen, maar binnen was er koffie genoeg. Nadat de premier met de 'hoge gasten' had gesproken in de tuin, ging hij naar de grote zaal, waar de oude mensen vol spanning zaten te wachten. Er werden een hoop praatjes gemaakt, al kon de pre mier niet iedereen persoonlijk de hand schudden. Een bewoon ster die wat meer in de hoek van de zaal zat, vond het allemaal wel goed. „Wat zou ik tegen hem moeten zeggen? Ik weet niet eens of hij het goed doet. Ik volg de politiek allemaal niet zo meer." Haar buurvrouw wel. „Het is een goeie jongen", sprak ze geruststellend. De premier had het druk, want behalve het voeren van gesprek ken met de bewoners van Poel wijck, werd hij constant op de hoogte gehouden van de situatie sfeer te behouden, zodat de par keergelegenheid voor het dorps huis gewaarborgd is. Of het plan van Wesdorp daar in past, is niet bekend. Tijdens het spreekuur gaan de raadsleden niet in discussie. Ze hebben wel toegezegd te onderzoeken of de inspraak juist is geweest en te overleggen met de fracties over deze zaak. foto Marijke Folkertsma zien, onthult Peijs en passant ook de nieu we naam van de brug: Ysere Ryve (ijze ren hark), genoemd naar een werktuig dat werd gebruikt door Bruse mosselvis sers om mosselen bijeen te schrapen op de zandplaten voor de kust van Duive- land. Als het visserskoor een speciaal lied aan heft over de nieuwe brug, kan Peijs de verleiding niet weerstaan. Midden tussen de mannen staat ze uit volle borst mee te zingen. ZIERIKZEE - Twee inwoners van Schouwen-Duiveland zijn afgelopen zaterdag onderscheiden voor hun verdien sten voor de samenleving. In Zierikzee kreeg A. de Graaf uit Nieuwerkerk een koninklijke onderscheiding opge speld tijdens de cd-presentatie van shantykoor Neptunus. De Graaf is benoemd tot lid in de Orde van Oranje Nas sau. Hij is voorzitter van het koor en heeft zich daarnaast jarenlang ingezet voor de tafeltennissport. Hij richtte - sa men met anderen - in 1974 tafeltennisvereniging Scaldi- na uit Zierikzee op. Daarnaast heeft hij zich verdienste lijk gemaakt als jeugdtrainer, organiseerde hij vele activi teiten voor de leden van de club en was hij actief in de Ne derlandse Tafeltennisbond. In 1999 ontving De Graaf al de penning van verdienste van de gemeente Schou wen-Duiveland voor zijn activiteiten op het terrein van de sport. In Oosterland was het zaterdagmiddag ook feest. Daar kreeg J. van der Have een koninklijke onder scheiding voor zijn werk voor de vrijwillige brandweer in Oosterland. Dertig jaar lang heeft Van der Have zich inge zet voor de brandweer, nu heeft hij afscheid genomen om dat hij 55 jaar is geworden. Van der Have is benoemd tot Lid in de Orde van Oranje Nassau. GOES - De politie heeft in de nacht van vrijdag op zater dag een 32-jarige man aangehouden op de Oude Vismarkt in Goes. Hij liep met een fles sterke drank over straat en nam daar regelmatig een slok uit. Bij de aanhouding bleek dat er nog een schenkdop van een horecagelegen heid op de fles zat. Die bleek dan ook gestolen. GOES - De brandweer heeft zaterdagochtend het wegdek van de Buys Ballotstraat in Goes schoon moeten vegen, nadat een auto daar een oliespoor van 75 meter had ach tergelaten. De bestuurder van die auto was over de kapot te uitlaat van een andere auto gereden, waardoor de wa gen ging lekken. Tijdens het schoonmaken, werd de Buys Ballotstraat vanaf de rotonde afgezet. Het verkeer dat vanaf het spoor kwam, werd over de linkerweghelft ge stuurd. Na een uur was de olie opgeruimd. VROUWENPOLDER - Twee auto's zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag tegen elkaar gebotst op de Vrouwen- polderseweg in Vrouwenpolder. Een 50-jarige vrouw uit de gemeente Veere wilde haar bedrijfsauto keren maar zag de achteropkomende auto van een 49-jarige vrouw uit de gemeente Veere over het hoofd. Niemand raakte ge wond. door Andrea Bolle OUDDORP - De echte liefheb bers konden hun geluk niet op afgelopen zaterdag in Ouddorp. In het RTM-tramnuiseum ston den de miniatuurvarianten naast de levensechte treinen en trams opgesteld. Met de model treinenbeurs opende het mu seum haar deuren voor het nieu we seizoen. „De entourage doet het 'em", vindt standhouder W. Verzuyl. „Normaal sta je in een zaaltje, dus dan is in de remise staan veel leuker." Toch valt de verkoop een beetje tegen voor Verzuyl, die zelf ook fervent verzamelaar is. „Eigen lijk is het laatste jaar het ergst. Mensen houden hun knip dicht, maar dat zal wel door de econo mie komen." Het is ook een dure hobby, modeltreinen verzame len. Dezelfde hobby Dat weet ook I. Koffeman uit Gouda. Zelf 'speelt' hij al veer tig jaar met treintjes en heeft nu zijn achtjarige zoon Jan ook zo gek gekregen. „Ik heb hem deze maand op zijn verjaardag meege nomen naar het Spoorwegmu seum in Utrecht en sindsdien hebben we dezelfde hobby", lacht hij. Koffeman is niet de enige va der die zijn zoon heeft meege nomen naar de beurs. Vaak hebben de vaders nog een fo totoestel om hun nek hangen en dragen de kinderen het nieuw aangekochte materieel. „Ik heb gisteren klusjes gedaan en een euro verdiend. Daar heb ik net een brug van gekocht." Trots laat zoon Jan de aankoop zien. Huiskamer Die wordt thuis dhect aan gebouwd. „In de huiskamer onder de stoelen en tafels door, want dat is het leukst." Als echte kenner vindt Koffeman deze beurs heel origineel in zijn setting. „En het is een echt een beurs voor de liefheb ber, maar je moet wel een hele grote zak geld meenemen", lacht hij. Om de bezoekers wat extra's te kunnen bieden, reed de hele mid dag de Sperwer, een RTM-die- seltram, heen en weer naar va kantiepark Port Zélande. De twee volgende modeltreinen beurzen in het RTM-museum worden gehouden op zaterdag 20 augustus en zaterdag 17 sep tember. Premier Balkenende maakt in zorgcentrum Poelwijck in 's-Heer Arendskerke een praatje met de 92-ja- rige mevrouw De Koeijer. foto Dirk-Jan Gjeltema in Den Haag, waar prinses Maxi ma aan het bevallen was. In de tuin van het zorgcentrum stond de camera al te draaien, zodat Balkenende ter plaatse een tele visietoespraak kon houden. Daar bleek dat de premier de za ken graag in eigen hand neemt, want vlak na aankomst kon hij het niet laten zelf nog even door de camera te gluren. „Draai hem nog iets naar links", zei hij tegen de cameraman. „Dan heb •je die deur niet in beeld, maar al leen die mooie rozen." Het bleek allemaal niet voor niets, want even na vier uur sprak de minister-president het volk toe vanuit de tuin van Poel wijck. En zo beleefde ook de tuinman een mooie dag. zeeuwse almanak Dat stel uit Vlissingen koos tijdens een uitje in Luxem burg voor hel terras van een Italiaans restaurant. Na af loop vroeg meneer om de reke ningen gaf meteen z'n credit card maar mee. Maar nee, het restaurant beschikte niet over een cardlezer. En het stel kwam 15 euro tekort. Het meisje dat hen had gehol pen vond dat niet zo grappig en ging haar baas halen. Deze leuke dertiger wendde zich tot meneer en stelde voor dat hij even naar de betaalauto maat zou lopen, slechts 100 meter verderop. Onderwijl sloeg hij zijn arm om me vrouw heen en zei dat hij haar wel even bezig zou hou den en wellicht wel met haar zou trouwen. Mevrouw rea geerde enthousiast, terwijl meneer zich grinnikend rich ting betaalautomaat begaf. Van dat enthousiasme schrok de restauranthouder zo, dat hij schielijk zijn restaurant binnenschoot. De betaalautomaat bleek ech ter een flink stuk verder weg te zijn, en het duurde bijna een half uur eer het losgeld voor mevrouw kon worden be taald. De leuke restau ranthouder hebben ze niet meer gezien.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 27