zc apelle snijdt in bibliotheekwerk Balkenende op de koffie gevraagd Van fries tot zebra op dag van het paard meldingse vestiging straks alleen nog voor jeugd tot twaalf jaar handicapte nderen hebben ekje gevonden 2 Stelende man aangehouden Brandweer ruimt olie op Man mishandeld in centrum Goes Jongen (3) valt van twee hoog Botsing tijdens keren auto zeeuwse almanak Betalen lie'0113-315649 pzc.nl redactie pzc.nl |s 31,4460 AA Goes ientie-exploitatie: j.en Midden-Zeeland: 0113-315520; s-Vlaanderen: 0114-372770; naa|: 020-4562500. mdag 27 juni 2005 Zonneboten racen in Middelburg editie Bevelanden-Tholen Rob Paardekam ELLE - Het college van de ente Kapelle stelt de ge- leraad voor om te snijden bibliotheekvoorzieningen, eldinge is straks alleen nog •rvicepunt voor de jeugd, l de bibliobus nog maar eer in de twee weken naar re komt. _e is helemaal niet blij deze maatregelen, maar ze de gemeenteraad gewoon die om heeft gevraagd: in jaartijd 50.000 euro bezui- iop de bibliotheken, aad heeft wel aangegeven dat niet ten koste van de aeningen mag gaan, maar leek iets te simpel gedacht, hankelijk onderzoek, door recteur van de bibliotheek auda, wees namelijk uit dat oorgestelde bedrag nooit ge lkan worden door efficiën- werken alleen, indere woorden: als de ge- iteraad vasthoudt aan een iniging van 50.000 euro gesneden te worden in het zieningenniveau. rstellen ollege stelt voor om de ves- gin Wemeldmge om te vor- tot een servicepunt, waar ode jeugd tot twaalf jaar te- Ikan. rmee kan bijna achttiendui- euro worden bespaard. Het al openingsuren daalt in dit Ivan elf naar zes. bijkomend voordeel van de gestelde variant is dat een ran het gebouw leeg komt i en verhuurt kan wor- aan een andere partij, levert bovenop de bespa- ISWAARDE - Met het open- lien van de deur verrichtte louder F. van Driessche van emeente Hulst zaterdagmid- le officiële opening van Ca- dak. dak is een Nederlandse iting die is opgericht uit on- met het huidige hulpaan- in de jeugdzorg. De stich- enhet gelijknamige opvang- ïs vernoemd naar Cate, het een hersentumor overleden Hertje van de oprichters van stichting, die een vestiging ben in Veenendaal. Tak uit Lamswaarde raakte nthousiast over het idee ach- stichting dat ze zelf be- om voor de stichting een nschalig project op te star- De voormalige bedrijfswo- van schilder De Schrijver de Jacobus de Waalstraat d verbouwd tot een goed ge lieerde huisvesting voor zes leren van 11 tot en met 18 ,De opzet is deze kinderen warm, veilig en gezellig te bieden. Er wordt zoveel ijk een normale gezinssi- gecreëerd. Er is dag en professionele begeleiding Cate's dak. Het zelfstandig den van de pubers is een be- [rijke doelstelling van het eet. Er komt nog een zeven bewoner bij. Dan zitten we Inmiddels draait het op- ighuis in Lamswaarde al een jaar: „Je kunt stellen dat de deren hun plekje in het dorp onden hebben. Ook de reac- van de dorpsbewoners zijn itief. We wonen in een leuke Af en toe gaat er wel eens land echt uit zijn dak. Je dan echter in de buurt ienkele wanklank." ring nog eens extra geld op. Ook Schore blijft niet buiten schot. Daar komt de bibliobus straks nog maar één keer per twee weken, terwijl hij nu nog elke week nog een uur in het dorp staat. Volgens het college kan nog net iets meer worden bezuinigd door de bus helemaal niet meer te laten komen en een kleine collectie in de school te plaat sen. Dat geniet echter niet de voorkeur, omdat een bibliobus, door de aanwezigheid van be roepskrachten, voor net iets meer dienstverlening zou zor gen. Het college vindt overigens dat ook de bibliotheek in Kapelle iets kan inkrimpen. Onderzoek heeft uitgewezen dat de collec tie daar kan worden verkleind, zonder dat dit ten koste gaat van een volwaardige biblio theekvoorziening. In dat geval kan ook in Kapelle een deel van het huidige bibliotheekgebouw worden verhuurd aan een derde partij. De bibliotheekkwestie staat op de agenda voor de raadsvergade ring van dinsdag 5 juli. Die be gint om 19.30 uur in het gemeen tehuis in Kapelle. foto Dirk-Jan Gjeltema Premier Balkenende maakt in zorgcentrum Poelwijck in 's-Heer Arendskcrke een praatje met de 92-jarige mevrouw De Koeijer. Premier bezoekt zorgcentrum in 's-Heer Arendskerke door Rob Paardekam 's-IIEER ARENDSKERKE - Premier Balkenende werd giste ren hartelijk onthaald door de bewoners van zorgcentrum Poelwijck in 's-Heer Arendsker ke. „Als je geen koffie krijgt, kom je maar naar mij", grapte een man die buiten in het zonne tje op de premier had zitten wachten. „Dan geef ik je wel een bakkie." Balkenende, die met vrouw, dochter vader en moeder naar Poelwijck was gekomen in het kader van de ver- geet-me-niet-dag, kon er harte lijk om lachen, maar binnen was er koffie genoeg. Nadat de premier met de 'hoge gasten' had gesproken in de tuin, ging hij naar de grote zaal, waar de oude mensen vol spanning zaten te wachten. Er werden een hoop praatjes gemaakt, al kon de pre mier niet iedereen persoonlijk de hand schudden. Een bewoon ster die wat meer in de hoek van de zaal zat, vond .het allemaal wel goed. „Wat zou ik tegen hem moeten zeggen? Ik weet niet eens of hij het goed doet. Ik volg de politiek allemaal niet zo meer." Haar buurvrouw wel. „Het is een goeie jongen", sprak ze geruststellend. De premier had het druk, want behalve het voeren van gesprekken met de bewoners van Poelwijck, werd hij constant op de hoogte gehou den van de situatie in Den Haag, waar prinses Maxima aan het bevallen was. In de tuin van het zorgcentrum stond de came ra al te draaien, zodat Balkenen de ter plaatse een televisietoe spraak kon houden. Daar bleek dat de premier de za ken graag in eigen hand neemt, want vlak na aankomst kon hij het niet laten zelf nog even door de camera te gluren. „Draai hem nog iets naar links", zei hij tegen de camera- man. „Dan heb je die deur niet in (Advertentie) I PZC I spaar I zegel Hierbij de spaarzegel voor de spaaractie i.s.m de Free Record Shop. Iedere dag staat er een spaarzegel in de krant met een nummer, u heeft slechts nummer 1 t/m 3 nodig voor uw spaarkaart Deze actie loopt tot en met 23 juli. Alleen orginele spaarzegels uit de krant op orginele spaarkaarten zijn geldig. De spaar kaarten staan op 25,29 juni en 2 juli in de PZC. HEINKENSZAND - Zo heftig gaat het er niet vaak aan toe in De Stenge in Heinkenszand. Honderden jongeren, veel van buiten Zeeland, gingen daar zaterdag uit hun dak tijdens de elfde editie van het dance-evenement Glorification. Dat staat bekend als één van de betere 'kleine' housefeesten in het land. Bekende DJ's als Paul Elstak, Darkraver en Outblast maakten er in het verleden hun opwachting. Ronald uit Goes is er al voor de vierde keer. „Het is gewoon een vet feest", vindt hij. „Zoveel echte goeie par ty's heb je niet in de buurt, dus als er dan één is, moet je gaan." Zijn kersverse vriendin, ze moest mee, vindt het allemaal wat minder vet. „Ik ben niet zo'n gabber", grapt ze. Ronald; „Hé hé, geen gabber hè! Zo noemen we dat al jaren niet meer. De tijd dat er op dit soort feesten allemaal van die kaalhoofden kwamen, is voorbij." foto Willem Mieras GOES - De politie heeft in de nacht van vrijdag op zater dag een 32-jarige man aangehouden op de Oude Vismarkt in Goes. Hij liep met een fles sterke drank over straat en nam daar regelmatig een slok uit. Bij de aanhouding bleek dat er een schenkdop van een horecagelegenheid op de fles zat. Die bleek dan ook gestolen. GOES - De brandweer heeft zaterdagochtend het wegdek van de Buys Ballotstraat in Goes schoon moeten vegen, nadat een auto daar een oliespoor van 75 meter had ach tergelaten. De bestuurder van die auto was over de kapot te uitlaat van een andere auto gereden, waardoor de wa gen ging lekken. Tijdens het schoonmaken, werd de Buys Ballotstraat vanaf de rotonde afgezet. Het verkeer dat vanaf het spoor kwam, werd over de linkerweghelft ge stuurd. Na een uur was de olie opgeruimd. GOES - Een 22-jarige man uit de gemeente Borsele is za terdagnacht rond vier uur bij een café in de binnenstad van Goes mishandeld. Na een woordenwisseling die in het cafe was begonnen werd hij buiten in het gezicht ge slagen. In verband met de mishandeling is een 20-jarige Goesenaar aangehouden, die later aangifte deed van be dreiging door de man uit Box-sele. Toen de laatste onder weg was naar het politiebureau om aangifte te doen, kwam hij vrienden van de Goesenaar tegen. Door een 17-jarig meisje uit Goes werd hij toen geslagen en ge schopt. Ook zij is aangehouden. VLISSINGEN - Een driejarig jongetje uit Limburg is za terdagmiddag van twee hoog naar beneden gevallen. Dat gebeurde in een bedrijfspand aan de Handelsweg in Vlis- singen. Het jongetje was op bezoek bij familie en speelde in hun bijzijn in de loods. Hoe het kind tot val kon ko men, is nog niet bekend. Hij is met een mogelijke schedel- basisfractuur per traumahelikopter overgebracht naar een ziekenhuis in Rotterdam. VROUWENPOLDER - Twee auto's zijn in de zaterdag ochtend tegen elkaar gebotst op de Vrouwenpolderseweg in Vrouwenpolder. Een 50-jarige vrouw uit de gemeente Veere wilde haar bedrijfsauto keren maar zag de achter opkomende auto van een 49-jarige vrouw uit dezelfde ge meente over het hoofd. Niemand raakte gewond. beeld, maar alleen die mooie ro zen." Het bleek niet voor niets, want even na vier uur sprak de minister-president het volk toe vanuit de tuin van Poelwijck. En zo beleefde ook de tuinman een mooie dag. door Sandra van de Vreugde VROUWENPOLDER - Als een evenement 36 jaar achter elkaar georganiseerd wordt en het trekt nog steeds enkele duizen den bezoekers, dan moet het een goede formule zijn. De Zeeuwse dag van het paard die zaterdag plaatsvond bij Manege de Een dracht in Vrouwenpolder, heeft die formule in handen. Veel verschillende paarden en pony's zijn te zien in uiteenlo pende disciplines. Iedereen geeft op zijn eigen manier en binnen zijn eigen mogelijkhe den een invulling aan deze dag en dat maakt het zo bijzonder. In het ochtendprogramma wor den op het keuringsterrein ver schillende rassen allemaal weer net op een andere manier voor gesteld en beoordeeld. Bij de ring van het Nederlandse Rijpaarden en Ponystamboek, staat de familie Krekelbergh uit België. Hun merrie Roxette bracht een aantal jaren geleden de kampioen bij de hengstveu lens, Radetsky. Deze keer moe ten ze genoegen nemen met een tweede plaats, achter een merrie veulen die afstamt van Radets ky, die het inmiddels tot dek hengst heeft geschopt. Langs de springring lopen twee meisjes met een kleine pony, maar met een grote beker en kleurrijke rozet. De vijfjarige Shetland merrie Pankee van Stal Grandia is reservekam pioen geworden. De meiden zijn apetrots. Burgemeester de Bruijn opent het middagprogramma op het showterrein. De bodem van het terrein is, ondanks wat noodgre pen, niet in optimale conditie. Dit blijkt uit de problemen tij dens de springparcoursen eer der op de dag, maar ook 's mid dags wanneer één van de fjor den onderuit gaat. Het grote ter rein is een uitkomst voor de men ners met hun friezen en hackneys, die hun temperament volle paarden kunnen laten gaan, maar de grootte gaat tege lijkertijd ook wel wat ten koste van de sfeer. De trekpaarden laten zich goed zien in de enkelspan-competi- tie. Het publiek heeft inmiddels alle rassen op de meest uiteenlo pende manieren voorbij zien ko men. Een opmerkelijke aanvul ling is zebra Zorro van de Belg Iwan Peters, die toepasselijk wordt bijgestaan door de Dal- tons in hun gestreepte pakken. Het imponerende slotstuk be staat traditiegetrouw uit het aan elkaar knopen van verschil lende viertallen trekpaarden. In dit geval liepen twaalf trekpaar den naast elkaar aan het pu bliek voorbij. Een bijzonder schouwspel. Dat stel uit Vlissingen koos tijdens een uitje in Luxem burg voor het terras van een Italiaans restaurant. Na af loop vroeg meneer om de reke ning, en gaf meteen z'n credit card maar mee. Maar nee, het restaurant beschikte niet over een cardlezer. En het stel kwam 15 euro tekort. Het meisje dat hen had gehol pen vond dat niet zo grappig en ging haar baas halen. Deze leuke dertiger wendde zich tot meneer en stelde voor dat hij even naar de betaalauto maat zou lopen, slechts 100 meter verderop. Onderwijl sloeg hij zijn arm om me vrouw heen en zei dat hij haar wel even bezig zou hou den en wellicht wel met haar zou trouwen. Mevrouw rea geerde enthousiast, terwijl meneer zich grinnikend rich ting betaalautomaat begaf. Van dat enthousiasme schrok de restauranthouder zo, dat hij schielijk zijn restaurant binnenschoot. De betaalautomaat bleek ech ter een flink stuk verder weg te zijn, en het duurde bijna een half uur eer het losgeld voor mevrouw kon worden be taald. De leuke restau ranthouder hebben ze niet meer gezien.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 23