Van Assche pakt negende titel Scheldestroom wint zilver en brons Jeffrey Telussa zit op een wolkje bij NK Rijke oogst voor biljartteams bij nationale titelstrijd e Schelde de sterkste Marlon Dek voor de zevende keer nationaal kampioen 21 ]asse turner ondanks rugblessure oppermachtig in Emmen amines echt de rug Club mag trainers niet ontslaan Zitvolleybalsters winnen EK Mountainbiker Bakker zevende Rallycoureur Loeb ongenaakbaar Zege Van Dijk voor wereldbeker Korfballers blijven ongeslagen Promotie voor Jessica Nijpjes Yvonne Wisse met vertrouwen naar Europacup maandag 27 juni 2005 Jan Dagevos IMMEN - De verwachtingen vooraf niet al te hoogge- Turner Jeffrey Telussa jbt dit seizoen al geruime tijd iet een voetblessure en dus ïaakte hij zich weinig illusies oor het Nederlands kampioen- rhap in Emmen. Het ging ech- boven verwachting. De vijftienjarige Middelburger, die voor het eerste jaar uitkomt in de junior lA-klasse, werd op de individuele meerkamp derde. Een dag later gaf hij zijn optre den een prima vervolg. Bij de toestelfinales pakte Telussa drie medailles. Hij won goud op vloer (8350) en zilver op brug (8325) en rekstok (8300). „We zitten op een wolkje", stelde trainer Harry Stapel van de Turncombinatie Zuid-West-Ne derland na de titelstrijd. „Het is verschrikkelijk knap wat hij heeft gepresteerd. Ik was zelf van een vijfde plaats uitgegaan. Hij was af en toe wat gespan nen, maar het eindresultaat mag er zijn. En dan te bedenken dat hij nog maar eerstejaars junior A is. Dit geeft hoop voor de toe komst." Tijdens de individuele meer kamp maakte Jeffrey Telussa in druk op voltige (700) en rekstok (8600). Dat laatste was volgens trainer Harry Stapel een super oefening. Op de andere onderde len viel de regelmaat op. Jeffrey Telussa realiseerde een punten totaal van 47.250 punten. Zijn punten per toestel waren: vloer (7950), voltige (7000), ringen (7600), sprong (8300), brug (7800) en rekstok (8600). De eindzege in de junior lA-klasse ging naar Meivin Omek (49.500). onze sportredactie - Hoewel hij een be- achterstand in trai- ingsarbeid had, is Anthony an Assche uit Sas van Gent za- Emmen andermaal Ne- kampioen turnen bij junioren 2A geworden. Het is negende titel. an Assche had een moeizame anloop naar de titelstrijd. De vier weken had hij niet trainen vanwege een sle- rugblessure, veroorzaakt aor een onopgemerkt gebleven atsteking. Daardoor hoopte ch tussen de wervels vocht op ontstonden scheurtjes in de vrijdag kreeg het zestienjari- talent uit Zeeuws-Vlaande- in van zijn fysiotherapeut ■an-Pierre d'Aubioul uit Hulst om deel te nemen dit NK. hij toch de titel behaalde, daarom een enorm succes, an Assche was immers zonder Uge aspiraties naar Emmen af- «reisd. „Een titel zit er dit jaar in, denk ik", vertelde hij „Ik ga ook niet voor een Dat is door deze lessure uitgesloten." k laatste bleek waar. Met een 48.45 kwam hij niet in buurt van een verbetering zijn beste resultaat. „Dat ik vooraf al, maar ik heb tor mezelf wel voldaan aan In verwachtingspatroon. Voor MNK ging ik uit van een score de 48 en 49 punten. Dat heb ik gehaald." an Assche, lid van SDS Rotter- kwam niet geheel onge bonden uit de titelstrijd. „Ge- in onze sportredactie IIMEN - De rug zat hem vars, maar Jeffrey Wammes It zich er bij de nationale turn- elstrijd in Emmen niet door erhouden zijn eerste senioren el op de meerkamp tè halen, t achttienjarige pupil van ich Rob Stout turnde keurig zes toestellen 53,850 punten een. Ook titelverdediger Ep- Zonderland toonde vormbe- ud na de EK in Debrecen or op 53,400 te eindigen, de toestelfinales was het eld zondag weinig anders, mmes won drie titels (vloer, ong en rek), Zonderland was eekeer de beste, op voltige en ig. Alleen Yuri van Gelder, ekan het ook anders, wurm- eich op ringen tussen de kam- lenen. Zijn gelegenheidsoefe- g leverde de Europees kam- len de beste score van de dag 9,700. seizoen zit er nu op, ieder l zijn eigen weg. Wammes er noodgedwongen zes we- helemaal tussenuit gaan. herstel van een rugblessure [t die rustperiode. Van Gel- traint rustig door en gaat 'ook bekwamen op de onder- a sprong en vloer. Pas in ok- ir komen ze weer aan wed- jden toe, bij de wereldbeker- is. Met het oog op de wereld- strijd in Melbourne (novem- gaan de turners werken aan iwe onderdelen in hun oefe en. Van Gelder maakt een we ringenoefening, Zonder- 1 en Wammes gaan schaven hun specialiteit: de meer- i .ANP durende de wedstrijd kreeg ik overal van die pijntjes. Dat is lo gisch als je aantal weken niet meer traint. Bovendien ga je, door die rugblessure, wellicht ongemerkt. andere spieren zwaarder belasten. Zo had ik, voor ik aan het laatste proef (vol tige) moest beginnen, erg veel last van mijn pols." Niettemin haalde Van Assche met 8.20 op dit onderdeel de eer ste plaats binnen. Op de vloer (7.80) werd hij eveneens eerste, de ringen (7.85) leverden hem een tweede plaats op, de sprong (8.85) eveneens, op de brug (8.25) was hij weer de sterkste en op de rekstok werd hij met 7.50 tweede. Ruim voldoende om met 48.45 Tim Smeets, die op 47.10 eindigde, ruim achter zich te laten. Een dag later kwam Van Assche op drie onderdelen uit bij de toe stelfinales. Het leverde hem drie gouden plakken op. Hij was een klasse apart op vloer (8.350), vol tige (8.650) en brug (8.250). Van Minde Carlo van Minde, die uit Goes af komstig is, viel net buiten de prijzen. De turner van Voor waarts Veldhoven werd met een puntentotaal van 45,950 vierde. Tot het laatste toestel stond Van Minde tweede. Hij vergooide zijn medaillekansen echter op het laatste onderdeel, de voltige. Hij moest van het paard af en dat kostte hem een half punt. Zijn score was laag (6.200). „Dat was een enorme teleurstel ling", vertelde de 17-jarige tur ner naderhand. „Ik had me ge weldig opgepept en dan gaat het toch nog mis." Zijn scores per toestel waren: vloer (7.850), vol tige (6.200). ringen (7.150), sprong (8.900), brug (7.800). rek stok (8.050). Een dag later, tijdens de toestel finales, nam Van Minde revan che. Hij pakte goud op sprong (8.800) en rekstok (7.600). Zijn vloeroefening (7.950) was goed voor zilver. „Ik houd gemengde gevoelens over aan dit NK", stel de de Goesenaar. Anthony van Assche (midden) was in Emmen blij verrast met zijn titel. foto Jack Molema door Joop van den Oudenhoven NIEUWEGEIN - Nooit eerder kwamen vijf biljartteams van het district Delta Zuid West op een nationaal kampioenschap uit. Nooit eerder was de oogst aan medailles zo groot: twee keer goud en tweemaal zilver. Het feest in Nieuwegein begon met een gouden medaille van het vrouwendistrictsteam. In een zinderende finale werd het districtsteam uit Waalwijk ver slagen. De poulewedstrijden wa ren al een voorbode (drie ge speeld, vijf punten). De eindcij fers van de finale (4-4) gaven al aan hoe spannend het wedstrijd- verloop was. De vrouwen van Delta Zuid West speelden zo sterk dat op percentage de winst overduidelijk was (92 om 82 procent). Zaterdag voerden de mannen van het Libre Cl team van Avon tuur uit Goes de feeststemming verder op. Na ongeslagen te zijn gebleven in de poule volgde de strijd om het eremetaal tegen [Jeroen Dellebeke VAN GENT - De jaarlijkse starbekerwedstrijd van 'C De Bruinvis uit Sas van 1 is dit keer gewonnen door Schelde uit Terneuzen. Als irdeel van de Cerestar nweek was het zaterdag toeven in het 50-meterbui- ad in Sas van Gent. gevarieerd programma ~i vrijwel alle leeftijden °en aan de wedstrijd. In eeuws-Vlaamse onderonsje de beker na 23 onderdelen de Terneuzense ploeg van ihelde. Met overwinningen darien Schot, Lorenzo van Poele, Richard Oskam, Bas van Houwelingen en Mertijn Loof bij de jongens en een overwin ning op de jeugdestafette werd het puntenaantal van 3917 be reikt. Vooral Meilijn Loof maak te indruk met zijn 1.11,16 op de 100 meter vlinderslag. Organiserende club De Bruinvis kwam goed voor de dag, zowel bij de vrouwen als mannen werd over de gehele linie goed gepresteerd. Dat begon gelijk met een overwinning op de esta fette bij de mannen. Roel Del- laert won de afstanden bij de mannen met gemak. Zowel op de 100 meter rugslag als de 100 meter vlinderslag eindigde hij ruim voor de concurrentie. het eveneens ongeslagen De Veemarkt uit Doetinchem. Jan Goudzwaard, tot dan toe nog niet in grootse doen, maak te van zijn partij een demonstx-a- tie. In slechts zes beurten was de buit (275 caramboles) bin nen, waarmee 45.83 als moyen ne op het bord kwam. Jan Bran denburg, die zichzelf al in de poulewedstrijden had overtrof fen met een partij van 25.00 ge middeld, pakte ook in de finale uit. In tien beurten (180) was het gebeurd en het goud binnen. Jan Eickenboom vocht toen nog zijn laatste gevecht van de dag uit en kwam net tekort voor de winst, maar dat bracht alleen schade toe aan zijn ongeslagen status. Wit Rood Wit 2 uit Ooltgens- plaat werd na een uitstekend toernooi tweede door in de fina le met 4-2 te verliezen van De Kroon uit Eibergen. Bijna werd de finaleplaats de ploeg uit Oolt- gensplaat nog door de neus ge boord door een blunderende or ganisatie. Bij een van de tegen standers was een verliespartij als winst ingevoerd waardoor WRW op de tweede plaats in de poule zou zijn geëindigd. Het protest van teamleider Eric Floor kwam nog juist op tijd om te voorkomen dat een foutieve fi nale werd gespeeld (alle voorbe reidingen waren al getroffen en de naamborden hingen al op). In het libre C3 stond Delta 3 uit Colijnsplaat in de finale. Onge slagen kwamen de Noord-Beve landers uit de poulewedstrijden en moesten aantreden tegen 't Spatje uit Dordrecht. Toon Klaassen en consorten ontbeer de echter de energie om nog een keer te vlammen. Met 0-6 ging de winst en daarmee de titel naar de Dordtenaren. In het libre C5 reikte Avontuur 7 tot de strijd om de derde en vierde plaats en miste het brons door een 2-6-nederlaag tegen Pand 8 uit Doetinchem. Ellen van de Velde won op de 50 meter schoolslag het zilver. foto Peter van Trijen door Jeroen Dellebeke ROOSENDAAL - Het Natio naal Sprintkampioenschap Zwemmen in Roosendaal heeft de Zeeuwse delegatie twee medailles opgeleverd. El len van de Velde won zilver en Jurjen Pater brons. Beiden kwamen namens Schelde stroom uit op de 50 meter schoolslag. Jurjen Pater lag halverwege zijn succesrace nog tweede, maar moest in het tweede deel terrein prijsgeven. Pater profi teerde uiteindelijk van een dis kwalificatie van een andere zwemmer en kwam zodoende toch op het podium. De Zeeuwse records hielden stand, hoewel zowel bij de jeugd als bij de senioren een aantal zwemmers bijzonder dicht in de buurt kwam. Rvan Verplanke noteerde in de hal ve finale van de 50 school een tijd gelijk aan haar eigen Zeeuws masterrecord bij de 25 tot 29-jarigen. Judith Stap van de Stormvogel imponeer de als twaalfjarige, waar de ju- niorengroep eigenlijk voor de dertien- en veertien jarigen is bedoeld. Op de 50 vrij tikte ze aan in 30.05 seconden, éénhon derdste boven het Zeeuws re cord van Stephanie Rombout. Kevin Hondsmerk van De Schelde zwom anoniem mee bij de jongens jeugd. Maar zijn 0.24,98 op de 50 vrij was wel van grote klasse. Voor het eerst doorbrak hij de 25-secon- dengrens en schaart zich daar mee in een illuster rijtje Zeeuwen, onder wie Leon Ver- hage, Eelco van Gemert, Rudi Goudswaard, Jaap Boven- dorp, Cees van Houwelingen en Stefan de Die. De Die wist met zijn club De Dolfijn vooral in de estafettes zijn slag te slaan. Op de esta fette vrije slag werd het brons behaald, achter twee topteams van PSV Eindhoven. Maartje van Keulen en Ineke Goossens drongen allebei enkele malen door tot de halve finales. Ze werden ook vijfde op de esta fette wisselslag, HEERENVEEN - Het Centrum Werk en Inkomen (CWI heeft de Friese tumclub WIK/FTC uit Heerenveen verbo den om de coaches Rietje Bijlholt en René Poutsma te ont slaan. De club besloot de twee per 1 augustus weg te stu ren omdat er geen werk en geen geld meer voor ze is. Hel besluit brengt de club in grote financiële problemen. Be gin volgende week beslist de clubleiding wat er moet ge beuren. Er zijn meerdere opties, waarvan de faillisse mentsaanvraag er één is. Ook kan de club besluiten de topsportafdeling (met onder anderen Epke Zonderland) op te heffen. Bijlholt en Poutsma trainden in Heerenveen de vrouwen, maar inmiddels heeft WIK/FTC nog maar één seniorenturnster, Nathalie Bletterman. ANP LEVERKUSEN - De Nederlandse vrouwenploeg is in Le- verkusen Europees kampioen zitvolleybal geworden. Oranje, dat in de voorronde geen set had afgestaan, ver sloeg Litouwen in de finale met 3-1. Bij de mannen ging de titel naar Bosnië-Herzegowina. De kampioen van de Paralympics liet gastheer Duitsland kansloos: 3-0. ANP MOUNT SAINT ANNE - Mountainbiker Erwin Bakker is zaterdag bij de wereldbekerwedstrijd in de Canadese plaats Mount Saint Anne als zevende geëindigd. De Ne derlandse wielrenner, die moeilijk op gang kwam, had een achterstand van ruim vijf minuten op de Zwitserse winnaar Christoph Sauser. Deze verstevigde zijn leidende positie in het WB-klassement. De Zweed Fredrik Kessia- koff werd tweede vóór de Canadees Geoff Kabush. Bart Brentjens deed niet mee. ANP LAMIA - Sébastien Loeb blijkt in de strijd om het wereld kampioenschap rallyrijden na acht races nagenoeg onver slaanbaar. De Franse autocoureur won gisteren in Lamia in Griekenland voor de zesde keer een WK-race. Hij was voor de vijfde opeenvolgende keer de winnaar. De 31-jari ge regerend wereldkampioen bleef in Lamia de Fin Toni Gardemeister en de Spanjaard Carlos Sainz voor. ANP/DPA BELGRADO - Edith van Dijk heeft gisteren op de rivier de Sava bij Belgrado de zevende race om de wereldbeker open water gewonnen. Het was haar vierde zege. In de wedstrijd over negentien kilometer bleef Van Dijk (2.34.16) de Duitse Britta Kamrau één minuut en 31 secon- 5 den voor. De Bulgaarse Ivanka Moraljeva werd derde op 1 ruim vijf minuten. ANP HEERENVEEN - De Nederlandse korfbalselectie heeft de oefencampagne ter voorbereiding op de World Games in Duisburg afgesloten zonder nederlaag. Oranje won za terdagavond ook de zesde testwedstrijd. Blauw Wit Hee renveen kon weinig tegenstand leveren: 21-10. ANP door Jan Dagevos HELMOND - De Zeeuwse dele gatie bij het NK atletiek voor A- en B-jeugd in Helmond heeft goed gepresteerd. Er werden vier medailles behaald. Marlon Dek (AV'56) veroverde het goud bij het hinkstapspringen. Ver der was er brons voor Marije Jansen (AV'56) bij het versprin gen en Bart van Remoortere (RKHAV), zowel op de 100 als 200 meter. Marlon Dek heerste bij het hink stapspringen. Ze kwam tot een afstand van 11.64 meter. Het was de zevende keer dat ze de nationale titel op dit onderdeel veroverde. De nummer twee, Brenda Baar, realiseerde 11.45 meter. Marleen Humme (AV'56) moest genoegen nemen met een achtste plaats (10.31 meter). Marije Jansen legde bij het ver springen beslag op de derde plaats. De atlete van AV'56 kwam tot 5.51 meter. Dat was iets minder dan haar pr, dat ze onlangs in Amerika vestigde. Toen sprong ze 5.64 meter ver. Winnares in Helmond werd Brenda Baar met 5.68 meter. Marlon Dek werd op dit onder deel zesde (5.42 meter). Jansen voelde zich nog niet geheel top- fit en liet een dag later de 100 meter horden aan zich voorbij- gan. Bart van Remoortere liep op de 100 meter in de halve fina le de vijfde tijd (11.41 secon den). De atleet van RKHAV pak te in de finale het brons in een GOES - Jessica Nijpjes van Stal Hexagon uit Schore mag in het vervolg met haar paard Hexa gons Maquire uitkomen in de Prix Saint George. Ze scoorde gisteren met de elfja rige ruin in een dressuurwed- strijd in Maasdijk voldoende punten in de klasse ZZ zwaar om te promoveren. In de eerste proef werd Nijpjes eerste met 67,43 procent. In de tweede proef was 64,74 procent goed voor de tweede plaats. Ook de Maartje Eibers kwam goed uit de verf. Ze scoorde twee keer bo ven de zestig procent. tijd van 11.32 seconden. Win naar werd Björn Speerstra in 11.21 seconden. Een dag later belandde Van Remoortere ook op de 200 meter op het podium. Nadat hij in de halve finale een tijd van 22,71 se conden op de klokken had ge zet, liep hij in de eindstrijd 22.50. Dat leverde hem een der de plaats op. De zege ging naar Jerrel Feller (21.66). Esther Vermuë (meisjes B) werd gisteren op de 400 meter vierde. De atlete van AV'56 had zich za terdag via de halve finale als derde geplaatst in een tijd van 59,28 seconden. In de finale was ze sneller (58,82), maar dat was niet genoeg voor het podium. Marieke Riemens, eveneens van AV'56, werd op de 400 meter bij de meisjes A zesde in een tijd van ruim zestig seconden. GOES - Yvonne Wisse is klaar voor de Europacup meerkamp in Polen. De uit Vlissingen af komstige atlete hoopt volgend weekeinde tijdens die wedstrijd de limiet voor het WK (6100 pun ten) of Universiade (6000) te ha len. Als voorbereiding op de Europa cup deed Wisse zaterdag mee aan de Keien Meeting in Uden. Ze kwam op drie onderdelen uit. Haar beste prestatie leverde de atlete van De Spartaan bij het verspringen. Ze kwam tot 5.82 meter, haar beste sprong dit seizoen. Het leverde haar een tweede plaats op. Bij het kogelstoten (12.08 meter) werd Wisse vijfde. Op de 200 me ter, waar een sterk deelnemers veld aan het vertrek kwam, werd ze negende in een tijd van 24.53 seconden. „Ik ben redelijk tevreden", zei Wisse na afloop. „Er zit een stij gende lijn in de prestaties. De j vorm is er en ik ben blessure- vrij. Ik hoop in elk geval do i 6000 punten te halen. Dat is een reëel doel." Bij het NK meerkamp eerder dit j seizoen behaalde Wisse 5870 j punten op de meerkamp.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 21