Lindenbergh overwint Felius Warmte speelt rolstoelhockeyers parten PZC Rinus van de Ven weer klasse apart V Winst toont suprematie Goese tennisser Motorcrosser Stefan Hage beleeft heel goed weekend Van Loon (ent superdag in Ronde Goes Nationale titel Denise Gunst Tweede plaats voor Peter Mol Vijftiger De Waal doet voorin mee Vijfde plaats Kees Cijsouw Echtpaar Smit op erepodium agenda maandag 27 juni 2005 wb doorSven Bakker GOES - Bij welk Zeeuws ten nistoernooi René Lindenbergh zich ook inschrijft, winnen doet hij vrijwel altijd. Zelfs tegen zijn Angstgegner Mare Felius, zo bewees hij gisteren. Linden bergh schreef 't Halve Maantje Open op zijn naam door met 1-7,6-3 en 6-2 te winnen van Fe lius en bevestigde daarmee zijn status als beste tennisser die re- GOES - Na zaterdag al goed te hebben gepresteerd in de cross in Westdorpe, heeft motorcrosser Stefan Hage zijn weekeinde giste ren extra glans gegeven door als tweede te eindigen bij een cross in Oirschot. In de eei'ste manche startte Hage in de 85cc kleine wie len als zevende, maar na één ronde zat hij vlak ach ter koploper Jeffrey Her- lings. De twee sloegen een t op de rest van het veld van ruim twintig seconden. Na een val in de laatste ron- van de eerste manche, begon hij aan de tweede heat met pijn in zijn voet. Na een paar ronden reed Hage opnieuw op de twee de plek, maar de concurren tie achter hem was ditmaal groter. Hage hield de twee de stek vast tot het einde. Er was meer Zeeuws suc ces in Oirschot. Nick Huis- zoon uit Vlissingen werd eerste in de Mx2-klasse. GOES - Andy van Loon is niet echt een winnaars type. De wielrenner uit Hoogerheide weet regelma tig een prijsje mee te pak ken, maar een plaats op het erepodium is bijna nimmer voor hem weggelegd. Zo af en toe kent Van Loon ech ter een superdag. Zaterdag in Goes was het weer eens zo ver. Hij maakte het kar wei in een sprint met nog twee vluchtmakkers af. In het eerste deel van de wedstrijd was zaterdag de ene na de andere ontsnap pingspoging domweg ge doemd te mislukken. Dat kwam omdat de wielren ners er een moordend tem po op na hielden. Maar halverwege de koers slaagde Andy van Loon er wel in om weg te rijden. De ^Brabantse wielercoureur kreeg het gezelschap van de jeugdige Peter Tol uit Kapelle en Max-tin de Kok uit Tilburg. 3it trio sloeg slechts een kleine bres. Het verschil liep nooit op tot meer dan twintig seconden. De ach tervolgende groep met on der anderen Rudy van Vlim- meren, Rein-Jan Elenbaas, j Patrick Tolhoek en Johnny it van der Klooster deden er alles aan om de drie leiders te achterhalen. Van Loon, Tol en De Kok bleven ech ter vooruit en Van Loon mocht dus de kroon op het werk zetten. Bij de amateurs B bleek an- l dermaal dat de onderlinge krachtsverschillen in het peloton erg klein zijn. Er waren wel enkele ontsnap- nngspogingen, maar de groep gaf nooit toestem- ming voor een vlucht, Daardoor liep de finish van de wedstrijd uit op een mas- ale aankomst. Daarin ver ia raste de jeugdige Bart laas alle kanshebbers op overwinning. De wieler- oureur uit Hans weert topte Charl Dietvorst en ludiRabout. 'e Belg Patrick Bolssens onlas ditmaal de snelste bij i Ie veteranen, terwijl Ferdi- oii tod Boogaard uit Vlissin- en winnaar was van de '^-categorie. gelmatig op Zeeuwse bodem ac tief is. Lindenbergh (18) stond vier keer eerder tegenover de zes jaar oudere Felius (24), maar kwam nooit als winnaar uit de strijd. Tot gisteren in Goes. Het was niet de meest spectaculaire wedstrijd tussen beide 3-spe- lers, maar soms lieten ze wat van hun klasse zien. De goede en mooie rally's werden echter te vaak afgewisseld door slordig heidjes en ongeforceerde fouten. Vlissinger Mare Felius had tot zijn voorsprong van 5-1 in de eerste set het betere van het spel, maar daarna kwam Linden bergh goed terug. In de eei-ste set maakte hij het Felius zelfs nog knap lastig. Vanaf het tweede bedrijf nam Lindenbergh het heft in handen, mede dankzij de vele fouten van Felius. De tweede en derde set gingen dan ook vrij overtuigend naar Lindenbei-gh. Verbaasd De winnaar toonde zich na af loop enigszins verbaasd. „Heel de week had ik erg weinig zin om te tennissen. Ik stond op de baan en vroeg me af wat ik aan het doen was. Ik speelde ook ge woon niet lekker. Ook in het be gin van de eerste set tegen Mare liep het niet. Pas toen ik terug kwam van 5-1 begon ik erin te geloven. Maar, op 5-5 verloor ik mijn service. Balen." De opleving van Lindenbergh in de eerste set kwam iets te laat in. De speler, die als termisser opgi-oeide bij 't Halve Maantjer zette het goede spel voort'in de volgende twee sets van een duel dat niet echt op 3-niveau werd gespeeld. „Er waren inderdaad weinig rally's, het waren vooral veel services. Het tempo van de partij lag ook niet hoog", analy seerde Lindenbergh. „Ik weet ei genlijk niet hoe dat komt." Felius verklaarde na afloop dat hij zijn kx'uit al in de eerste set had verspeeld. „Tot 5-1 ging het nog wel goed, maar toen was 't gewoon op. Het ging niet meer. Als je dan tegen een speler als René speelt, ga je er af. Wat ik vooral frustrerend vind, is dat ik niet meer kan wat ik drie, vier jaar terug kon", baalde Fe lius. „Dat komt vooi-al omdat dit pas weer mijn eerste toer- nooi is. Ik wil nog wel ti-ainen en wedstrijden spelen, maar daar heb ik erg weinig tijd voor. Ik denk ook niet dat het dit jaar nog lukt er alles aan te doen zo dat ik net dat beetje extra krijg. Misschien volgend jaar weex\" A-toernooien Lindenbergh, die wel dat beetje extra bezit, gaat de komende da gen flink trainen en zich opma ken voor een serie A-toernooien. „Vanaf woensdag speel ik in de kwalificaties voor vierstexren "nationale ranglijsttoemooi in Breda. Ik weet niet zeker of ze me toelaten, maar ik ga mij ex- zeker goed op voorbereiden." Aan het spel van Lindenbergh valt nog wel wat te verbeteren, zo bleek gisteren. Vandaar dat hij extra gaat tx-ainen, al is dat vooral bedoeld om meer vastig heid in zijn spel te krijgen. „Het gebeurt nog te vaak dat de bal len netmiet vallen zoals ik wil. Ik wil dat ze wel allemaal goed vallen." Lindenbergh wil zijn sportieve hoogtepunt bereiken op het na- René Lindenbergh won in Goes van zijn angstgegner Mare Felius. tionale x-anglijsttoernooi in Oost-Souburg. „Daar ligt de piek. Als ik de kwalficaties door kom of een wildcard krijg én de loting zit mee, dan wil ik mini maal de kwax-tfinales halen." Een categorie lager, het mannen- enkelspel 4, versloeg Rikkei't van der Wel in de finale zijn oudex-e bx-oer Ruurt van der Wel. De laatste had weinig in te bren gen en vexioor met 6-1 6-2. „Hij was gewoon te goed", zei Ruurt van der Wel. „Ik stond lekker te spelen, sloeg een paar ballen hard langs de lijn, maar tegen Rikkex-t krijg ik ze nog harder te rug. foto Dirk-Jan Gjeltema Het mannenenkel 5 werd gewon nen door Sven Bakker die vori ge week ook al zegvierde in het Flessenopenerstoernooi in Vlis singen. Bij de vi-ouwenfinale in categorie 5 was Linda Oranje in drie sets te stex-k voor Jacky Steehouwer. De setstanden wa ren 1-6 6-3 6-4. Jesse de Rooij (links) van SGB El probeert de bal langs een tegenstander te krijgen. foto Willem Mieras door Eugène de Kok GOES - Op de dag dat het Ne derlands elektrisch rolstoelhock eyteam op het Europese kam pioenschap in Rome gastland Italië en Duitsland ruim ver sloeg, werd in Goes het Neder lands kampioenschap E-hockey in de eerste en tweede klasse af gewerkt. Sportclub Gehandicap ten Beveland (SGB) El, de enige Zeeuwse deelnemer, werd zeven de. Verouderde rolstoelen wa ren de grote boosdoener. „Maar", bekende speler Jesse de Rooij, „met beter materiaal had den we het ook niet gered." SGB El dankte zijn deelname aan de titelstrijd voor hockeyers in een elektrische rolstoel in Goes aan het regiokampioen schap, dat het team eerder dit jaar had gewonnen. De ploeg (Dennis Kouijzer, Michiel Baax-t, Willem Verwijs, Jesse de Rooij en Wijnand Zwemer) was het sterkst in de eerste klasse van regio Midden. In een bloed heet Spoi-tpunt Zeeland speel den de Zeeuwen zatei-dag tegen de beste teams uit drie andere re gio's. „Wij zijn met tien punten verschil kampioen gewoi'den, maar vandaag ligt het niveau drie stappen hoger", zei Jesse de Rooij die met SGB alle poule- wedstx'ijden verloor en uiteinde lijk, na een 2-1-winst op SG Wa terland El, zevende werd. Hoewel de teamleden het niet als excuus wilden gebruiken, waren de pi-estaties voor een deel te wijten aan hun materi aal. „Het heeft weinig te maken met niet kunnen", zei SGB-trai- ner Michiel Ruiter. „De tegen stand is heel sterk en heeft vaak snellere stoelen. Sommige spe lers hebben echte monstei's on der hun kont." Aanvaller Wijnand Zwemer wees naar zijn vei*voermiddel. „Dit is geen sportrolstoel. Er doen deelnemers mee, die wel rondrijden op echte sportrolstoe- len. Sommige halen wel vijftien kilometer, Maar, die kosten dan ook 15.000 euro. Door de warm te gaan onze accu's sneller leeg. Het is vooral het reactievermo gen van de stoel. Het duurt twee, drie seconden voor we weg zijn. Daardoor komen we in de aanval snelheid te kort." '„Omdat het zo warm is, zit er een soort vertraging op de rol stoel", zei oud-speler en coach Frank van Ieperen tei-wijl het duel van SGB met het Antwerp se Somival El zich voor hem af speelde. „Je kunt het vergelij ken met een wielrenner, wiens banden plat staan." Tactisch Na de wedstrijd tegen de Belgen baalde speler Jesse de Rooij. „Mijn x-olstoel is zes jaar oud. -Dat wat hier rondrijdt, is gemid deld drie jaar jonger. Ik krijg wel een nieuwe x-olstoel, maar die komt maandag. Maar", ver volgde de speler, „we moeten tactisch ook beter worden. Dan maakt het niet zo veel uit in wel ke stoel je zit. Wij beheersen dat nog niet goed genoeg." Door het eindx-esultaat bleef SGB ver verwijderd van een plek in de hoofdklasse (het op één na hoogste niveau van Ne- dei-land, onder de superleague). Die hoofdpx-ijs was weggelegd voor The Black Scorpions. Het team uit Valkenbui-g versloeg in de finale Tukkers United uit En schede. „Het klinkt misschien arrogant", keek Jesse de Rooij zelfverzekerd vooi-uit naar re vanchemogelijkheden. „Maar, de komende drie jaar zullen we toch steeds op het NK staan. Ik weet zeker dat we er volgend jaar weer bij zijn." Toch lijkt de hoofdklasse voorlo pig buiten bei-eik, zei Frank van Ieperen. „Wij hebben veel spe- lers met de ziekte van Duchen- nes. Bij hen wordt de spiex- kracht almaar minder. Op hoger niveau hebben de spelers vaak andei-e handicaps. Die jongens mankeren minder, hebben voor al meer kracht in hun bovenli chaam. Willen wij hogei-op, dan zullen we dat goed maken door slimmer te spelen." Het kampioenschap, met zestien teams (drie veldspelei-s en één keeper) uit Nederland en België, werd georganiseerd door SGB in samenwerkixxg met de techni sche commissie x'olstoelhockey en het NebasNSG. Het was de eerste keer dat een vereniging medeorganisator was. „Doel was om het E-hockey te promo ten in Zeeland", zei docent be- wegingsondex-wijs van scholen gemeenschap Nehalennia Michiel Ruiter, die de rolstqel- hockeyers wekelijks met hulp van Cios-stagiaires en enkele van zijn leex-lingen tx-aint. Integratie De Middelburgse lei-aar zet zich al jaren in voor de integratie van valide en niet-valide spox- ters. „Rxxim dertig jaar geleden had ik een leexding met een amputa tie in mijn klas. Het bleek boven dien dat hij nog maar een half jaar had te leven. Toch wilde hij sporten. Hij kon ons heel veel vertellen over gehandicapten sport, hij had ook al meegedaan aan de Paralympics. Wij hebben toen onze lessen aangepast aan hem. Hij hing zijn px-othese aan de kapstok. Toen ben ik gaan denken wat je allemaal kunt doen. Nu bied ik op school een module aan met onder meer rol- stoelhockey. De jongens die hier vandaag spelen, geven dan trai ning aan de leerlingen." EMMEN - Denise Gunst uit Yerseke is zaterdag Nede lands kampioen wielrennen bij de meisjes acht jaar gewo den. De nationale titelstrijd werd in Emmen gehouden. 1 bijna alle categorieën di'aaide het uit op een massaspur Uitzondering daarop was de titelstrijd bij de meisjes vs acht jaar, de categoi'ie waarin Denise Gunst voor zrj Theo Middelkamp uitkwam. Kort na het startschot plaat: te Gunst een demarrage, die slechts door één meisje kc wox-den beantwoord. Uiteindelijk moest een spurt de be slissing brengen en daarin toonde Denise Gunst zich c stex-kste. Het goud van Gunst was de eerste medaille ooit op een Nt derlands kampioenschap voor de zi-tc Theo Middelkamj Bij de jongens eindigden in categorie zeven de Zeeuwe Davey Jansen en Brian van Goethem voox-in. In het grot gezelschap (x-uim 80 rennertjes gingen van start) tx-achtt met name Van Goethem een paar maal een beslissing t forceren maar telkens wex-d de Sluiskillenaar tex-ug ge pakt. Een massaspurt was het uiteindelijke gevolg e daai'in werden Jansen en Van Goethem respectievelij vijfde en zesde. OUWEGEM - In een wedstrijd van de Belgische vrije lief hebbersbond WAOD in Ouwegem is Peter Mol zaterda, als tweede geëindigd. De wielrenner uit Kapelle kwan uit in de gecombineerde wedstrijd van de categorieën i en B. Wim de Waal uit Axel reed opnieuw een sterke wed strijd en eindigde in zijn leeftijdscategorie op de dei'di plaats. HOOFDPLAAT - Axelaar Wim de Waal is gistex*en al: dei-de geëindigd in een WAOD-wedstrijd in Hoofdplaat De 53-jarige Axelaar deed in de finale een poging de ont snapte Belg Kristof Verbraecken te achterhalen, maai had daar nog onvoldoende kx-achten voor. De Waal viel te rug. Verbraecken bleef wel voox-aan en kx-eeg gezelschap van zijn landgenoot André van Geertsom, die zijn mede vluchter versloeg in de eindsprint. NIJKERK - De Oostburgse skeelei'aar Kees Cijsouw is za terdag vijfde geworden in een criterium voor veteranen in Nijkerk. De Zeeuws-Vlaming was tijdens de race continu voorin actief. Samen met ploeggenoot Jean-Luc Ostyn maakte hij lange tijd deel uit van een kopgi-oep, die kox-t voor het einde werd tex-uggepakt. Vlak voor de finish- streep was er nog een massale valpartij waar de Zeeuwsë rijdex-s echter allemaal aan ontsnapten. Cijsouw werd vijf de. Jaap van Tatenhove uit Axel elfde, Ostyn twaalfde en Flip Salomé 35e. NUMANSDORP - Het echtpaar Smit uit Kei'kwerve is in Numansdorp in de pi-ijzen gevallen op de tien kilome-r ter-wegwedstrijd. Gi-eetje Smit werd eerste bij de vrou- wen veteranen D50. Haar man Eddie kx-eeg de bloemen met bijbehorende enveloppe als winnaar bij de mannen H55. door Rinus Verberkmoes WESTDORPE - Eigenlijk was de winnaar in de 125cc-klasse al bekend op het moment dat Ri nus van de Ven zich inschreef voor de tweede race om het Open Zeeuws kampioenschap. De zeventienjarige motorcrosser uit Vlissingen is simpelweg veel te sterk voor al zijn provinciege noten. Desondanks zal Zeelands beste motorcrosser geen Zeeuws kampioen worden, omdat hij zijn pijlen op het EK en WK richt en het OZK slechts als een tussendoortje ziet. Van de Ven, vlak voor aanvang van de race waar hij aan deel nam: „Ik doe vandaag mee om dat er vex-der geen wedstx-ijd voor me is. Deze vrije dag benut ik om hier lekker te komen lij den. Maar of ik win... Dat is ge makkelijker gezegd dan gedaan. Want op deze razendsnelle baan kan iedereen hard rijden. Eigen lijk te hard. Dat kan tot valpar tijen leiden. Het wordt dus op passen." Door het grote aantal crossers in Van de Vens klasse (77) wer den ze in drie poules verdeeld, waarin ze voor een finaleplaats moesten strijden. Van de Ven plaatste zich geheel volgens ver wachting probleemloos. De fina le, met dertig coureux-s aan de stax't, bleek eveneens een peulen schil voor hem te zijn. Na het pakken van de kopstart reed hij direct iedei'een op achterstand. „Slechts drie rondjes heb ik vol gas gereden, daarna heb ik het rustig aangedaan", verklaarde hij, aan de voox-avond van zijn wedsti-ijd op het WK junioren in Tjechië op 25 juli. In de gx-oep waarin Van de Ven reed, is Dave de Jonge uit Hein- kenszand titelvei'dediger. De achttienjax'ige kwalificeerde zich eveneens voor de eindstrijd en dacht in te lopen op klasse mentsleider Nick Huiszoon uit Vlissingen. „Het ging goed", al dus De Jonge. „Vanaf een vijfde plaats bij de start kwam ik te- ing tot de tweede plaats, om ver volgens onderuit te gaan. Dat was echt balen, want daarmee verspeelde ik heel wat punten." Huiszoon, die van deze misser profiteerde, werd tweede en nes telde zich daardoor stevig op de eerste plaats in het OZK. Het maatje van Dave de Jonge, Casper Ovaa, maakte ook een duikeling. Nadat hij de eerste manche bij de 250cc-motoren op zijn naam had gebracht, nam Ovaa in de tweede en beslissen de reeks opnieuw de leiding ste vig in handen. „Het zag er pri ma uit. Niets leek me van de winst af te kunnen houden. Tot ik plotseling mijn motor niet meer onder conti-ole had. Er was geen houden meer aan", ver- klaarde Ovaa zijn tex-ugval door een onvoorziene duikeling. Naast deze tegenvaller viel Ovaa ook een meevaller ten deel. Door het winnen van een wedstrijd in het ONK in Oss, werd hij uitgenodigd om ko mend weekeinde mee te doen aan de GP in Markelo. Voor hem wordt dat het eerste optre den op het hoogste niveau. Knie Van de pech die Ovaa over kwam, px-ofiteerde Aitio Ruttin- ger uit 's-Heerenhoek. Hij sloot de tweede reeks winnend af. Zij het met veel pijn in zijn onlangs geopereerde knie. Een gewx-icht waax-aan hij nogmaals geope reerd zal moeten wox-den. „Hij valt nog steeds in het slot', zei de 29-jarige ci-osser. Maar om dat hij in de eerste manche on deruit was gegaan, pakte ook hij naast de dagzege. Die ging naar Adri Vandersande uit Essen, die twee keer tweede werd. De grootste pechvogel, die dooi de hoge snelheid zijn motor niet meer in bedwang kon houden, was Jeffrey van Kempen uit Oost-Souburg, die uitkwam in de klasse 85cc. Het leverde hem een gebroken sleutelbeen op Winnaar in deze klasse werd Gunther Ghysels uit Waannaar- de. In de groep 65cc won Ai-jan Livins uit Kerkhove en in de se- ï-ie 50cc Lars de Nood uit Oost-Souburg. Bij de veteranen, die door hun routine de snelheid op de harde, snelle baan beter konden doceren dan de jongei'e rijders, won Joris van Sti'ien uit Dirksland. maandag Biljarten Driebandentoernooi Baarends. Tweede ronde. Locatie: café Baarends, Goes. Aanvang: 19.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 19