>zc Kritiek op beleid milieustraten PZC Veel begrip en een beetje ergernis Veel bezoekers havendag Vlissingen-Oost Ringrijders huldigen Adrie Brasser 11 lachten over openingstijden en weigeren grotere hoeveelheden afval nda en OKK ;ven concert rchitectuur jndleiding luzeeum agenda AAZET Tentoonstelling in Rammekens Gewonde uit auto bevrijd Ruim 2750 euro bij elkaar gefietst Brandweer ruimt olie op Twee lintjes uitgereikt Scooter rijdt tegen slagboom Bezinningsdienst over slavernij Sponsorloop Tibet brengt 4000 euro op maandag 27 juni 2005 ifHarmen van der Werf UININGEN - De openingstij- i van de milieustraat op het jiningse bedrijventerrein Nis- li voldoen niet en ook wordt al te gemakkelijk geweigerd, dt particulier gebruiker Mosselman uit Kruiningen. is niet de enige met deze er- ing en kritiek. sselman en zijn vader zetten oer dit jaar de snoeischaar in angel rond hun huis. Om het eisel in één keer mee te kun- inemen naar de milieustraat, loten ze een oude paarden- iier te gebruiken. Die zat ir tachtig procent vol, te vol, gens medewerkers van de mi- üuaat. Mosselman: „Ze zei- i 'kom de helft morgen maar mgen'. Je moet dan dus nog ikeer rijden. Over milieu ge- iTHEM - Brassband Onda Ritthem en Brassband OKK Westkapelle geven zaterdag ali een concert in de Dorps- at in Ritthem. [optreden vindt plaats om 30 uur. na de sjezenwedstrijd I nngrijdersvereniging Ons irerblad. ISSINGEN - Speciaal voor landelijke dag van de archi- luur organiseert het Zeeuws iritiem Muzeeum op zondag 3 ieen architectuurrondleiding kaar eigen gebouw. lis een complex met panden ;de 16e, 17e, 18e en 21e eeuw. arom is het thema Een reis jfde tijd. De rondleiding is CS. dnemers betalen alleen de seumentree. Het begint om DO uur. Advertentie KOZIJNEN ZONWERING WWW.AAZET.I Kipelle - Tel. 0113-3 Bezorgklachten: fBOO-0231231 maandag t/m vrijdag ge- inde de openingstijden; irdagstot 12.00 uur 'actie 1chereim 'nruststraat 18 :bus 8070 EB middelburg lel: 0118-493000 fax:0118-493009 E-mail: redwalch@pzc.nl laurits Sep (chef) Nadia Berkelder fdith Ramakers Miriam van den Broek Selma Osman Wendy van den Hurk toen de Vries (sport) centrale redactie Stationspark 28 tostbus 31 ^0 AA goes lel: (0113)315500 |)C (0113)315669 '•mail: redactie@pzc.nl 'NTERNET "ww.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl sproken...." Met het afleveren van een partij batterijen heeft hij hetzelfde meegemaakt. „We hadden nogal lang onze batterij en opgespaard en wilden ze op een gegeven moment wegbren gen. 'Het zijn er te veel', kregen we te horen." Om zijn ongenoegen kenbaar te maken heeft Mosselman een be richt gezet op de internetsite van de gemeente Reimerswaal. Hij heeft medestanders, blijkt uit enkele reacties. Het weige ren van afval op de milieustraat kan er gemakkelijk toe leiden, schrijft één van de medestan ders van Mosselman, dat er spul len in het buitengebied worden gedumpt. Mosselman voegt daaraan toe dat de openingstijden ook niet even klantvriendelijk zijn. „De milieustraat is overdag wel lang open en ook op zaterdag tot één uur 's middags, maar waarom is die niet 's avonds geopend? Ze kunnen toch gemakkelijk maan dag sluiten en in plaats daarvan een keer 's avonds de poorten openen." Begrip Manager verwerking P. Dries- sen van de Zeeuwse Reinigings dienst die de milieustraten in Zeeland beheert, laat weten dat er vaker opmerkingen komen over het weigeren van grote hoe veelheden afval. „We leggen dan uit waarom wij dit beleid voeren", aldus Driessen, „en de meeste mensen tonen er dan wel begrip voor." Milieustraten zijn alleen voor particulieren. Zij betalen ervoor via de gemeentelijke afvalstof fenheffing. Om te voorkomen dat bedrijven er ook hun afval brengen, is de hoeveelheid afval aan een grens gebonden. Voor gewoon afval is dat één tot twee kubieke meter. Voor groenafval is dat meer, omdat groenafval meer volume heeft. Driessen: „We houden daar strict de hand aan, want anders lopen de kos ten ook op." Driessen doet over de openingstijden geen uit spraak. „Dat is niet aan ons als Zeeuwse Reinigingsdienst, maar aan het Olazbestuur." Olaz is het samenwerkingsverband van de Zeeuwse gemeenten voor af valverwijdering. Het Olaz-be- stuur bestaat uit gemeentebe stuurders. Zij stellen ook de ei sen vast voor de hoeveelheden afval die particulieren op de mi lieustraten mogen afleveren. 'iJREEKACTIVITEITEN UDEKERKE - Sportcentrum Cou- 9,9,15 - 10.15 en 10.15 - 11.15 uur: tegen voor ouderen; DDELBURG - Markt, 11.00 - 17.00 :8oeken- en verzamelmarkt; KTSOUBURG - Kwikstaart, 19.30 [voorspeelavond van leerlingen van ndoline- en gitaardocente Miranda luidt; ISSINGEN - Open Hof, 9.10 uur Ha- joga en om 10.45 uur 55+ yoga; ;ezaal Open Hof, 19.00 - 20.00 uur: mbelessen voor beginners en tus- i2000 - 21.00 uur voor gevorderden; paal, 18.00 - 19.00 uur: Kung Fu rangeren en volwassenen; Unn, 20.00 uur: Bingoavond voor Joor bewoners uit het Middenge- WCKIINVj ET.m/ Leden van de Belangenvereniging Wilhelminadoïp pröbeïen automobilisten bewust te maken Vari'd'é próblëttlatièk rondom het sluipverkeer. Foto Willem Mieras door Rob Paardekam WILHELMINADORP - Terwijl de le den van de Belangenvereniging Wilhel- minadorp zaterdagochtend bezig waren met hun actie voor een randweg rond het dorp werd hun gelijk min of meer bewezen. De actievoerders hielden elke automobilist aan om hem of haar een paar vragen te stellen en te wijzen op het vele verkeer dat door de kern raast. Daardoor ontstond op de Westhaven- dijk al snel een lange file. „Kijk, zeg nou nog maar eens dat er niet veel sluip verkeer door ons dorp komt", riep één van de actievoerders. Een ritje door Wilhelminadorp is een aantrekkelijk alternatief voor mensen die vanuit Goes richting Noord-Beve land moeten of andersom. Volgens veel bewoners van het dorp levert dat ge vaarlijke toestanden op. „Met deze ac tie hopen we nog eens aan te tonen dat het probleem echt bestaat", legde Antoi- ne de Punder zaterdag uit. „De gemeen teraad neemt binnenkort een besluit over het verkeersplan en wij hopen de leden te overtuigen van het feit dat een randweg ons dorp een stuk veiliger zal maken." De meeste automobilisten die zaterdag ochtend werden aangehouden, vonden dat ook. Op de vraag 'bent u voor of te gen een randweg?', antwoordde wijwei iedereen 'voor'. „Tja, waarom zou je ook tegen zijn, hè", zei Groen- Links-raadslid Adri van Oosten, die ook even kwam kijken. „Maar er zijn meer knelpunten in Goes en we kunnen het geld maar één keer uitgeven. Toch vind ik het logisch dat de mensen hier om vragen, hoor, want het is zeker een probleem." Daar dacht niet iedereen die werd aangehouden zo over. Sommi ge mensen trokken weliswaar het boete kleed aan door te zeggen dat ze inder daad beter een andere route hadden kunnen nemen, maar anderen waren be paald niet van plan om het dorp voor taan te mijden. „Het is gewooif te mooi hier", zei een wouw, terwijl een man aangaf dat het de lekkerste route is op weg naar zijn bestemming in Ouwerkerk. Een wat oudere man had de lachers op zijn hand door te zeggen dat hij verdwaald was. „Da's een goeie smoes", riep een actie voerder. „Ach, misschien is het ook wel waar." De toch vrij sympathieke actie kon niet bij elke automobilist op begrip rekenen. Eén man was zo agressief dat hij bijna de pionnen omreed. „Dat soort mensen hebben we hier nou liever niet", riep De Punder. „Mooi zo", brulde de man te rug. Een andere bestuurder, van een au to met paai'dentrailer, probeerde uit de rij te ontsnappen. Dat lukte, maar hij kon nog ternauwernood opzij voor de tegemoetkomende auto's. „Rot op met je Krukweg!", riep hij kwaad naar de mensen van de dorpsvereniging. „Nou, die snapt niet waar het over gaat", moest De Punder maar eens lachen. „De Krukweg is een ander probleem." Weer een ander maakte zich boos over het feit dat er vier mensen van de dorps vereniging stonden en maar één iemand vragen stelde. Toen de rij zo lang werd dat mensen begonnen te keren, besloten de actievoerders maar wat auto's door te laten. „Je hebt ook rekening te hou den met de verkeersveiligheid", ver klaarde De Punder. „En laten we de er gernis nou niet nog groter maken." door Miriam van den Broek VLISSINGEN-OOST - Normaal snuffelt drugshond Dirk van de Douane niet dikwijls in rugzak ken van reizigers. Zijn neus is meestal te vinden langs ladin gen van containers. Maar tij dens de Open Havendag in Vlis singen-Oost, wil Dirk best even zijn kunstje doen voor én met publiek. „Doe maar net alsof jullie passa giers zijn die uit een vliegtuig komen", zegt Dirks baasje. In de rugzak van bezoekster Judith Wijker uit het Noord-Hollandse plaatsje Winkel stopt hij een pot met een cocaïnedoekje. Judith geeft haar tas door aan haar vriend. „Hier, hou jij hem maar vast", zegt ze. „Nee, hou hem zelf maar vast", zegt hij. Judith kijkt naar de herdershond en twijfelt. „Zal ik de tas maar ge woon in mijn hand houden?" Doe maar op de rug, besluit haar vriend. De hond moet er per slot van rekening wel moei- In de rij voor de havendag. foto Ruben Oreel te voor doen. Dirk loopt tussen de mensen in en ruikt aan pet jes, broekspijpen, jaszakken en dan uiteindelijk aan de tas van Judith. Gevonden. Het publiek trakteert hem op applaus. „We zijn op vakantie in Vlissingen", zeggen Judith en haar vriend Dick Koster over de komst naar de Open Havendag. „We lazen erover en het leek ons leuk om te kijken. We wonen niet ver van Den Helder, maar daar komen we nooit op de open dag. Veel te druk. Er komt in Den Helder 100.000 man per dag. Dan zie je niks meer. Hier is het gewoon lekker druk én ge weldig weer." In de Westhofhaven in Vlissin gen-Oost werden demonstraties gegeven door sleepdiensten, de brandweer en de marine. Veer tig bedrijven uit het havenge- RITTHEM - Vier beeldende kun stenaars stellen hun werk tege lijk tentoon in Fort Rammekens. Hun foto's, dia's, videocollages en ruimtelijk werk over wach ters is te zien van 3 juli tot en met 3 augustus. Het fort is te be zoeken van 13.00 tot 17.00 uur. Met uitzondering van maandag. bied gaven uitleg over wat zij doen. Verder kon het publiek per bus of boot een rondleiding krijgen door het gebied. Het ge zin Leemeijer uit Vlissingen komt net van de boot af. „Ik werk hier bij Ovet", zegt Jeroen. „Wij zijn gekomen voor de kin deren. Het leek me leuk voor ze om een stukje te varen door het gebied waar ik werk." Heeft Jeroen nu ook een keer zijn werkplek vanuit een andere kant gezien? „Nee, ik werk op een drijvende kraan. Ik vaar hier dus altijd al op en neer." ARNEMUIDEN - Na een ongeval op de Calandweg bij Arne- muiden is gisteren een persoon naar het ziekenhuis vervoerd. Door nog onbekende oorzaak botsten twee auto's op elkaar. De brandweer moest een van de auto's openknippen om het slachtoffer te bevrijden. foto Rolf de Feijter TERNEUZEN - De spinningmai-athon die zateidagmor- gen op de pier bij paviljoen Westkant werd gehouden voor Stichting Dominique Olympique, heeft 2750 euro op gebracht. Hondex'dtachtig mannen en vrouwen reden zich twee uur lang in het zweet op de spinningfietsen die in een lange rij op de pier stonden opgesteld. Sport en lifesty- lecentrum Bodyline uit Terneuzen wilde in samenwer king met Leisure Company en Sportcentrum Delta de jeugdige Temeuzense sportster Dominque de Jonge (19) een financieel steuntje in de xoxg geven om zich te kunnen plaatsen voor de Pax-alympics van 2010 in Vancouver Qp het onderdeel zitski. Drie instructeurs, swingende muziek en een muzikaal optreden van twaalf djembéspelers van Djembé on Tour hielpen de fietsex's door de twee uur du rende marathon heen. Dominique de Jonge was zelf oók aanwezig met informatiemateriaal over haar spoil en met de zitski waarmee zij de skipistes afdaalt. „Het is gewoon fantastisch, dat die mensen dat allemaal voor mij willen doen. Het is supergaaf en ik heb er eigenlijk geen woor den voor", zei De Jonge, die enkele jaren geleden in beide benen door de ziekte dvstrofie getroffen werd. GOES - De brandweer heeft zatei'dagochtend het wegdek van de Buys Ballotstraat in Goes schoon moeten vegen, nadat een auto daar een oliespoor van 75 meter had ach tergelaten. De bestuux-der van die auto was over de kapot te uitlaat van een andere auto gereden, waardoor de wa gen ging lekken. Tijdens het schoonmaken, werd de Buys Ballotstraat vanaf de rotonde afgezet. Het verkeer dat vanaf het spoor kwam, werd over de linkerweghelft ge stuurd. Na een uur was de olie opgeruimd. ZIERIKZEE - Twee inwoners van Schouwen-Duiveland zijn afgelopen zatei'dag onderscheiden voor hun verdien sten voor de samenleving. In Zierikzee kreeg A. de Graaf uit Nieuwerkerk een koninklijke onderscheiding opge speld tijdens de cd-presentatie van shantykoor Neptunus. De Graaf is benoemd tot lid in de Orde van Oranje Nas sau. Hij is voorzitter van het koor en heeft zich daarnaast jarenlang ingezet voor de tafeltennissport. Hij richtte - sa men met anderen - in 1974 tafeltennisvereniging Scaldi- na uit Zierikzee op. Daai'naast heeft hij zich verdienste lijk gemaakt als jeugdtrainer, ox-ganiseerde hij vele activi teiten voor de leden van de club en was hij actief in de Ne derlandse Tafeltennisbond. In Oosterland was het zater dagmiddag ook feest. Daar kreeg J. van der Have een ko ninklijke onderscheiding voor zijn werk voor de vrijwilli ge brandweer in Oosterland. Dertig jaar lang heeft Van der Have zich ingezet voor de brandweer, nu heeft hij af scheid genomen omdat hij 55 jaar is geworden. Van der Have is benoemd tot Lid in de Orde van Oranje Nassau. SLUSKIL - Een 18-jarige Terneuzenaar raakte vrijdaga vond omstreeks acht uur gewond, toen hij met zijn scoo ter tegen een slagboom van de kanaalbimg bij Sluiskil reed. De slagboom ging vlak voor hem naar beneden. Ver moedelijk heeft de jongen het rode licht niet gezien of ge negeerd. Een ambulance heeft hem voor onderzoek meege nomen naar het ziekenhuis in Terneuzen. door Sandra van de Vreugde BIGGEKERKE - Zaterdag re den de ringrijders van Bigge- kerke hun afdelingswedstrijd. Deze had een extra feestelijk tintje, want Adrie Brasser reed voor de veertigste keer mee. Uit handen van voorzitter Arno Francke ontving hij een oorkon de en er werd een aantal spraak makende prestaties van deze markante ringrijder naar boven gehaald. Voor wat betreft de prestaties kan Adrie Brasser meestal ook nog aardig meekomen, maar de ze keer waren het voornamelijk de jonge rijders die de hoofdpi-ij- zen in de wacht sleepten. Rudy Koets en Roald Leendertse sta ken ieder 29 van de 30 ringen, dus een kamp moest de einduit slag bepalen. Rudy Koets won de kamp en werd net als vorig jaar de kampioen van Biggeker- ke. Hij kreeg ook de medaille voor de meeste volgringen. In Biggekerke kennen ze twee bekerklassementen, namelijk de grote en de kleine finale. Na een aantal beurten wordt een tussen- klassement opgemaakt. De bo venste helft komt in aanmer king voor de grote finale, de an dere helft voor de kleine finale. Arno Francke, vorig jaar nog af wezig vanwege een vervelende blessui-e, was weer in vorm en won de eerste beker in de grote finale. Roald Leendertse won de tweede beker en dagwinnaar Ru dy Koets de derde. De kleine finale werd knap ge wonnen door Rudy Brasser. Hij bleef Adrie van de Guchte en Anne van Wittene voor, die de tweede en derde beker wonnen. De debutantenkamp zou gaan tussen drie deelnemers, maar de eerste wedstrijd van de jongste telg van de familie Leendertse was nog geen doorslaand suc ces. Frenk Leendertse moest na twaalf beurten afhaken door een val van zijn paard. Daar door ging de kamp tussen twee dames, waarbij Simone Houter man als sterkste uit de bus kwam. Annemieke Verhage werd tweede. Voor Frenk Leen dertse was er nog een kleine troost in de vorm van de eerste prijs in het versieringsklasse- ment bij de trekpaarden. Marije Schrijenbex'g won de eerste prijs bij de overige rassen. De minst begeerde prijs, name lijk de rode lantaarn die bij de laatste plaats hoort, werd ge wonnen door Jan Lammers. Hij stak in dertig beurten drie rin gen. De dag was al geslaagd voor ju bilaris Adrie Bi-asser, maar hij maakte hem zelf extra speciaal door de pollepeïkamp te winnèn van Arno Francke. Dat hij nog niet is uitgerangeerd bleek uit het feit dat hij de kleinste ring in het assortiment, de 10 mm. ring wist mee te nemen. Agenda Z.R.V. Zaterdag 2 juli, ringrijden jn Domburg aan de Markt van 7.30 tot 18.00 uur en in Serooskerjce in de Torenstraat van 8.00 tot 17.30 uur. Sjezenrijden in Rit them in de Dorpstraat van 14.00 tot 20.00 uur. MIDDELBURG - Ter afsluiting van het jaar van het Zeeuws Slavernijverleden wordt zondag 3 juli een oecumenische bezin ningsdienst gehouden in de Nieuwe Kerk in Middelburg. De dienst heeft het thema 'Sla vernij en Bevrijding'. Aanslui tend wordt een stille tocht ge houden langs het slavernij monu ment dat een dag eerder aan de Balans onthuld zal worden. De bezinningsdienst wordt ge leid door dominee R. Polanen van de Evangelische Broederge meente in Amsterdam en P. van Hecke, deken van Zeeland. De dienst begint om 14.00 uur. MIDDELBURG - Het Ortho pedagogisch en Didactisch Centrum in Middelburg heeft met een sponsorloop vierdui zend euro bijeengebracht voor Tibet. De school had een themaweek gehouden over Tibet. Aan het einde daarvan is een sponsor loop gehouden, aan sponsorgeld kwam 3600 euro binnen. De school heeft dat bedrag aan gevuld tot vierduizend euro. Dit geld wordt gedoneerd aan Tibet aanse vluchtelingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 11