zc tegenvallers rond zorgcomplex «üssff ZONDAG 5EOPEND Brugman Gave Haven voor scholieren Uitstel overdracht van Houtenkwartier Kou uit de lucht bij Verbrugge Terminals Hz^a irgen over exploitatie en hogere bouwkosten in Sint-Jansteen WERHUIS.INFO ïchter negeert zwaar tegen ndmolenpark verkoop! St-Jansteen wil snel af van bushok Motie over pand Toonbeeld Ander water uit de kraan 0118-419367 Snikheet je: 0113-315649 pzc.nl Iredactie 3pzc.nl hjS 31,4460 AA Goes itentie-exploitatie: en Midden-Zeeland: 0113-315520; ^-Vlaanderen: 0114-372770; maal: 020-4562500. >rdag 25 juni 2005 editie Zeeuws-Vlaanderen Harold de Puysseleijr JANSTEEN - De stuur- Woonzorgzone Sint-Jan- heeft letterlijk af te reke- mel twee tegenvallers rond Huw van het zorgcomplex ouderen op de hoek van de dstraat en de Geslechten- in het dorp. eerst is er volgens wethou- Weemaes, de voorzitter de stuurgroep, een tekort HO.OOO euro op de bouwkos- ran de twee verpleeghuis voor zestien dementerende jen en een multifunctioneel rum voor dagopvang en dag- orging voor ouderen. maes treedt niet in detail liet bedrag, maar zegt wel, e'hoge verwervingskosten' het pand en de grond van Polspoel Elektronica een oor zaak is dat er bijna een kwart miljoen euro extra nodig is om de bouw van het zorgcomplex te kunnen realiseren. De drie partijen die samenwer ken in het project hebben vol gens Weemaes besloten dat gat in de begroting op basis van ge lijkwaardigheid te dichten. Dat betekent dat de gemeente, de woningcorporatie Woongoed Zeeuws-Vlaanderen en de stich ting Curamus ieder tachtigdui zend euro bijdragen. De gemeente kan dekking vin den voor dat bedrag in het nieu we meerjarenplan voor stads en dorpsvernieuwingsprojecten 2005-2010, aldus de wethouder. Een oplossing voor de tweede te genvaller is er nog niet. „Het regelen van de exploitatie van het multifunctionele ge bouw is nog een punt van zorg", zegt Weemaes. „De financiering is mede gezien de onzekerheden in het nieuwe zorgstelsel nog niet rond." Centraal daarbij staat het ant woord op de vraag wie defini tief verantwoordelijk wordt voor deze gecombineerde wel- zijns- en zorgvoorziening. De on duidelijkheid daarover was voor de stuurgroep afgelopen donderdagavond aanleiding om op de jaarvergadering van de dorpsraad alleen beelden te to nen van het appartementenge bouw voor dementerende oude ren, dat op de hoek van de Hoofdstraat en de Geslechten- dijk komt te staan. Weemaes kan nog niet aangeven wanneer er zekerheid is over de financiering van de exploitatie van het dagbestedingscentrum. „Maar dat gebouw moet er hoe dan ook komen. Voor het eind van dit jaar is daar duidelijk heid over", zegt hij. Dat moet ook wel, want volgens de planning gaat de elektronica winkel van Polspoel tegen die tijd tegen de grond, waarna be gin volgend jaar de bouw van het zorgcomplex zou moeten be ginnen. De inwoners van Sint Jansteen kregen nog wel de toezegging dat de structuur van de straten (Hoofdstraat en Geslechtendijk) zoals die er nu ligt nog intact blijft. (Advertentie) verhuizen? IDELBURG - De rechtbank liddelburg neemt het ver- om de aanlegvergunning een windmolenpark in de jorspolder te schorsen niet handeling. echtbank zei gisteren geen d te zien om op het verzoek de Stichting Behoud Leef- heid Koegorspolder in te Besloten is om het be- i tegen de aanlegvergun- gelijktijdig te behandelen het bezwaar tegen de bouw- unning. ir ons een bewijs dat de iting geen argumenten lom de bouw van de wind as tegen te houden", zegt leur H. Hutting van het be- Winwind, dat het windtur- park realiseert. „De stich- *'ordt alleen maar nodeloos aövocaatkosten gejaagd." ind gaat door met de tvan de windmolens. Ruim 650 kinderen van meer dan dertig basisscholen in Zeeuws-Vlaanderen keken rond op de beurs van Tussendoor kregen zij een lunch voorgeschoteld. havenbedrijven en kregen er bovendien een maritieme film te zien. foto Peter Nicolai door Wout Bareman TERNEUZEN - Een paar kinde ren keken teleurgesteld in him bord. Als dat een 'matrozen- maal' was, wisten ze één ding ze ker: dan kiezen ze nooit voor een varend beroep. Anderen le pelden de eenvoudige doch voed zame maaltijd - nasi met een kippenpoot - gulzig weg. (Advertentie) van 12.00 tot 18.00 uur 'uitsluitend keukenshowroom KEUKENS BADKAMERS Hulst*, Absdaalseweg 19, Telefoon 0114-320080 Maar die hadden dan ook juist van stoer getatoeëerde matro zen van de mijnenjager Willem stad gehoord dat een zeeman al les eet. Voor het gros van de ruim 650 kinderen van meer dan dertig basisscholen in Zeeuws-Vlaan deren ging gisteren een nieuwe wereld open: die van de haven, met z'n scheepvaart, z'n drijven de kranen, sleepboten en alles daaromheen. Ze waren de afge lopen maanden op school aan de hand van speciaal lesmateriaal al wat wegwijs gemaakt in het leven aan de waterkant, maar nu beleefden ze het allemaal in het echt. En dat was ontegenzeg gelijk het hoogtepunt van het project Gave Haven van de stich ting Havendagen Temeuzen. Maritieme film Ze werden ontvangen in het Scheldetheater, keken daar rond op een beurs van havenbe drijven en kregen er bovendien een maritieme film voorgescho teld. Ze brachten bezoekjes aan de verkeerspost, het Portaal van Vlaanderen, maakten rondvaar ten en namen een kijkje bij ver schillende grote bedrijven. Toen ze 's middags terugkeerden hoef de niemand hen nog te vertellen hoe wat het verschil is tussen een bulkcarrier, een binnen schip, een kustvaarder en een containerschip. En als je naar zee wilt, meld je je aan bij het Maritiem Instituut De Ruyter in Vlissingen. Coördinator Paul de Buck van de stichting Havendagen: „Het zou best eens kunnen dat heel wat kinderen met dat idee naar huis zijn gegaan, want het enthousiasme was groot. Het is ook een beetje de bedoeling van Gave Haven om de kinderen warm te maken voor de maritie me wereld, in welke baan dan ook. Ik denk dat dat wel is ge lukt." Gave Haven wordt zo goed als zeker een jaarlijks terugkerend project, nauw verbonden met de Havendagen Temeuzen. (Advertentie) PZC~1 spaar zegel I Hierbij de spaarzegel voor de spaaractie i.s.m. de Free Record Shop Iedere dag staat er een spaarzegel in de krant met een nummer, u heeft slechts nummer 1 t/m 3 nodig voor uw spaarkaart Deze actie loopt tot en met 23 juli Alleen orginele spaarzegels uit de krant op orginele spaarkaarten zijn geldig. De spaar kaarten staan op 25, 29 juni en 2 juli in de PZC door Harold de Puysseleijr HULST - De gemeente Hulst kan activiteitencentrum het Houtenkwartier onmogelijk per 1 september dit jaar overdragen aan de Woonstichting Hulst. Het college van burgemeester en wethouders constateert dat in een voorstel aan de gemeente raad. Onder meer vanwege de proce dures die nodig zijn voor de ver vangende huisvesting van de ver enigingen die gebruik maken van het Houtenkwartier is het volgens het college inmiddels (Advertentie) duidelijk dat die datum 'onhaal baar is'. Tot nu toe is 1 septem ber 2005 steeds als uiterste da tum genoemd waarop het ge bouw aan de Woonstichting zou worden overgedragen. De ge meente overlegt volgende week met de corporatie over een nieu we datum voor de overdracht. B en W willen nu snel 'spijkers met koppen slaan' voor de ont manteling van het Houtenkwar tier, waar op dit moment nog vier verenigingen gebruik van maken. Het is de bedoeling jeugdcircus Reinardi onder te brengen in een nieuw onderkomen dat aan gebouwd wordt aan de Praktijk school Hulst. Toneelvereniging de Transfigu ratie verhuist naar Den Dullae- rt, waar ook bouwkundige aan passingen nodig zijn om de to neelclub onderdak te kunnen bieden. De stichting Jeugdvakantie- werk moet verkassen naar een aanbouw bij de accommodatie van scouting 't Jagertje, en de Handyclub is akkoord met een overgang naar het ROC-gebouw (de voormalige Regenboog- school). Voor die laatste verhui zing zijn volgens het college maar beperkte aanpassingen aan het gebouw nodig. B en W willen dat de gemeente raad de 340.000 euro die de ge meente krijgt uit de verkoop van het Houtenkwartier aan de Woonstichting even voorschiet, zodat de verhuisoperatie daad werkelijk in gang kan worden gezet. Een deel van dat geld is ook nodig om de stichting Jeugd- vakantiewerk tijdelijk uit de brand te helpen. Om ervoor te zorgen dat de orga nisatie van de speelweek dit jaar niet in gevaar komt, wil de gemeente tijdelijke units wegzet- (Advertentie) van 11.00 uur tot 16.30 uur ifodMCtfen, paarden en nog veel meer. 'iPb,o ö/üsfij "li uü c h a v a' >rdlangeweg 42, Colijnsplaat SINT-JANSTEEN - Als het aan veel bewoners van Sint- Jansteen ligt, verdwijnt het bushok bij de kerk in het dorp eerder vandaag dan morgen. Het hokje is een piep klein jeugdhonk geworden en het is er smerig. „Niemand gaat daarin op de bus staan wachten." Het bushokje is eigendom van de gemeente. Jongeren heb ben zo langzamerhand bezit genomen van de abri en voor al oudere mensen vinden het er niet pluis. Ze zijn bang voor de kinderen. Volgens de bewoners wil niemand in het bushok op de bus staan wachten en heeft de abri dan ook geen functie meer. Wethouder E. de Deckere heeft toegezegd dat het bushok je snel zal verdwijnen. TERNEUZEN - Het voormalige Toonbeeldgebouw aan de Leeuwenlaan in Terneuzen moet worden omgebouwd tot buurtcentrum en worden betrokken bij de speeltuin Oran jekwartier. Dat is de mening van GroenLinks, dat daar voor komende raadsvergadering met een motie komt. Raadslid P. Clijsen kondigde de motie alvast aan in de commissie Bestuur en Middelen. Volgens GroenLinks is het Toonbeeldgebouw zo karakteristiek, geschikt en bruikbaar, dat het waard is om te worden behouden. Bij omvorming tot buurtcentrum zouden de buurtvereni ging en de speeltuinvereniging er regelmatig gebruik van kunnen maken. Het terrein er omheen kan bij de speel tuin worden gevoegd. GroenLinks vindt wel dat een en ander geëxploiteerd moet worden met bestaande en eigen middelen van de ge bruikers. Daarom moet er gezocht worden naar sponsors en vrijwilligers die willen meedoen aan zowel de verbou wing als de exploitatie van de accommodatie. SINT-JANSTEEN - In Oost-Zeeuws-Vlaanderen komt er sinds gisteravond water uit de kraan dat niet afkomstig is van het station Ossendrecht, maar van het station in Sint-Jansteen. De omschakeling houdt verband met on derhoudswerkzaamheden die leverancier Evides dit week einde uitvoert in Ossendrecht. Hoewel het drinkwater in beide gevallen wordt bereid uit grondwater, wijkt de samenstelling iets af. Maar volgens Evides valt dat alleen de kenners op. Wel waarschuwt de leverancier voor roestdeeltjes in het water. Die worden veroorzaakt door het feit dat het water uit een andere richting door de leidingen stroomt. De bruine kleur is niet schadelijk voor de gezondheid, maar Evides advi seert de gebruikers wel om vóór het draaien van een was de kraan eerst goed te laten doorstromen. In de loop van zondag wordt weer omgeschakeld naar het pompstation Ossendrecht. ten voor het jeugdvakantie- werk. Uitgangspunt is en blijft dat de hele operatie budgettair neutraal verloopt. Dat betekent dat de gemeente niet meer kwijt is aan de herhuisvesting van de verenigingen dan het geld dat de Woonstichting voor het Hou tenkwartier betaalt. De adviescommissie Samenle ving uit de gemeenteraad doet donderdag 30 juni zijn zegje over het voorstel van het colle ge- De vergadering van de commis sie is om 19.30 uur en vindt plaats in de raadzaal van het stadhuis. door Wout Bareman TERNEUZEN - Bij Verbrugge Terminals in Terneuzen is de kou even uit de lucht. Dinsdag brak er een wilde staking uit, waaraan tachtig werknemers deelnamen. Na bemiddeling van de bond werd de werkonderbre king na ruim acht uur opge schort. Gisteren pleegden de bonden overleg met de directie. Het conflict draaide om het in huren van personeel van buiten af, zonder dat de ondernemings raad of de bonden daarover ad vies was gevraagd. Die inhuur krachten zijn personeel en bon den al langer een doorn in het oog. Toen het management van Verbrugge maandag enkele con troleurs wilde inhuren, stuitte dat op fel verzet. De volgende dag kwam de be drijfsleiding weliswaar terug op haar voornemen, maar werden wel kritische kanttekeningen ge plaatst bij het optreden van een kaderlid van FNV Bondgenoten. Toen ook duidelijk werd dat het Advertentie Moonlight Cruises 30 juli en 6 augustus 2005 www.rederij-dijkhuizen.nl bedrijf de gestaakte uren niet wilde doorbetalen, liepen de emoties hoog op en werd beslo ten tot een langdurige werkon derbreking. In het overleg, dat gisteren uren in beslag nam, gaf de delegatie van Verbrugge toe dat er rond de inhuurkrachten fouten wa ren gemaakt. Over de rol van de kaderleden van de bonden bij arbeidscon flicten volgt binnenkort nader overleg. En het besluit om sala ris van de stakers in te houden werd teruggedraaid. Verbrugge en de bonden treffen daarvoor een regeling. De bonden en Verbrugge treffen elkaar volgende week weer. Dan worden de lopende cao-onder- handelingen voortgezet. De ver wachting is dat die lang zullen aanslepen. (Advertentie) Verkorte Avoimdopleioiixig HBO-Logistiek www.hz.nl tel.: 0118 - 489 407 Vraag naar Mark Geilenkirchen e-mail: mgeilen@hz.nl Hogeschool zeeuwse almanak De globalisering heeft van veel Zeeuwen forensen ge maakt. Ook van die klerken, werkzaam bij een Zeeuws be drijf dat door een landelijke onderneming werd overgeno men. Zij zagen hun werkplek naar Breda verplaatst. Om hen tegemoet te komen, gaf de bedrijfsleiding hen een comfortabel personeelsbusje in gebruik, met airco. Afgelo pen week moest het busje naar de garage voor een on derhoudsbeurt. Het ding reed daarna nog soepeler dan voor heen. Alleen, zo klaagden de inzittenden: „Wat was het toch heet.Zelfs met de airco op volle sterkte, bleef het zweet hen door de hemdsmou wen gutsen. Gisteren belden ze maar eens naar hun Bredase garage. Daar bleek men allerminst verbaasd. „In jullie busje", verhelderde de garageman, „zit geen airco meer. Het ding zat wat losjes. Om erger te voorkomen, hebben we 'm er uit gesloopt. Ja sorry hoor, vergeten te vertellen. Vandaag hebben onze foren sen een nieuwe afspraak ge maakt. Bij een andere garage. In het Zeeuwse.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 67