zc foeristengeld moet naar musea Schadevergoeding voor buren van nieuw woonzorgcomplex Renesse VERSCHOORE libliotheek breidt Normatieve taak uit rpzc -1 ^assmssmsmam ;M vindt voorgestelde constructie bevestiging van tweesporenbeleid Witte pracht ■j/m Jv 0: Gewonde bij vechtpartij Titel voor De Klepperhoeve Klachten over containers Sint-Jansteen wil bushok snel kwijt WWW.VERHUIS.INFO 0118-419367 uit verkoop! ZEELAND; Snikheet aCie: 0113-315649 w-pzc.nl jihredactie s> pzc.nl èus 314460 AA Goes ertentie-exploitatie: fd.en Midden-Zeeland: 0113-315520; iws-Vlaanderen: 0114-372770; „naai: 020-4562500. iterdag 25 juni 2005 waarin opgenomen r de Zierikzeesche Nieuwsbode :,jvr 1844- 1998 i --' Op de originele wijze op I Kodak Fotopapier! Alleen bij... editie Schouwen-Duiveland iffPietKleemans |kIKZEE - De Schouwen- jvelandse gemeenteraadsfrac- ivan het CDA wil dat de toe laat meebetalen aan de mu- i op Schouwen-Duiveland. (blijkt uit een amendement jde christen-democraten op I plan van Aanpak voor de prikkeling van de gemeente- pmusea. ïeente Schouwen-Duive- 'beheert twee musea in Zie- het stadhuismuseum en [aritiem Museum in het mo- itale 's Gravensteen. Daar ((dringend iets aan gebeu- L want de afgelopen vijftien fis de toestand van de histo rie collectie snel achteruit ge- Ook loopt het aantal be- langzaam maar zeker te- Om het tij te keren, wil de :nte de musea samenvoe- moderniseren. Het dage gemeentebestuur stelt de voor daarvoor uit de pot en dorpsvernieuwing een van 329.946 euro te put- it geldbedrag kan ook van- andere eilandelijke musea aangesloten bij het Plat- Sn Musea - een beroep wor- i gedaan voor noodzakelijke «teringen. sea ook dienen te worden onder steund. Financiering via de toeristenbe lasting ziet het CDA als een logi sche stap. Volgens de christen democraten zou uit stukken blij ken dat meer dan 90 procent van de bezoekers van de musea van buiten de provincie komt. Het strookt verder ook, stelt het CDA, met de uitspraak van de gemeenteraad dat de meerop brengst van de gemeenteraad ten goede dient te komen aan het toeristisch product. Het CDA pleit in het amende ment verder voor verzelfstandi ging van de gemeentelijke mu sea. „Dat voorstel is gebaseerd op onze opvatting dat het be heer van een museum niet tot de gemeentelijke kerntaken be hoort en herbevestigt tevens het eerder genoemd tweesporenbe leid. Bovendien krijgen de ge meentelijke musea als gevolg van de verzelfstandiging dezelf de rechtsvorm als de overige mu sea en wordt het voor hen mak kelijker om zelfstandig en suc cesvol aan fondswerving te doen." Het amendement van het CDA komt donderdag 30 juni aan de orde tijdens de vergadering van de gemeenteraad. De ver gadering wordt gehouden in de Burgerzaal van het ge meentehuis en begint om 19.30 igische stap CDA stelt voor deelpro- te financieren uit de »st van de toeristenbe en uit dezelfde pot ook [te putten voor de eerder ge le investeringen. Dat doet, het CDA, recht aan het de raad vastgestelde twee heid waarin duidelijk is ien dat de andere mu- ff'; '-?«/' êmm T - v WESTENSCHOUWEN- Witte pracht in Westenschouwen. Twee exemplaren van de rozensoort 'seagull' staan te pronken in de tuin van de familie Bijl aan de Hoge Hilleweg. De klimrozen zijn twintig jaar geleden gepoot en inmiddels uitgegroeid tot bomen van twaalf en acht meter hoog. „We hebben er niet veel voor gedaan, hoor", vertelt C. Bijl. „Gewoon water geven tijdens de bloei en in het najaar mest. Snoeien is niet nodig", aldus de eigenaresse. „Alleen in het voorjaar het dode hout wegknippen." De seagull staat er om bekend dat de struik kan uitgroeien tot enor me hoogten. foto Marijke Folkertsma ftMelita Lantinq ÏIKZEE - De bibliotheek R het centrale informatie borden in een dorp, stad tgio. I)e Biblioosterschelde lit aloude functie van infor- feverstrekker verder uitbou- j met informatieloketten, fckuren en betrouwbare digi- tinformatie. [bibliotheek denkt dat dit pkomst is" zegt projectlei- [S van Dixhoorn van de zes poten bibliotheekstichtin- [in de Oosterschelderegio. pds meer informatie in boek- S wordt vervangen door digi ts bestanden en dat biedt f mogelijkheden. Mensen j*n nu al de catalogus thuis pan computer raadplegen, tr straks wordt deze service preid. Via bibliotheek.nl pen mensen informatie op- ten. Ze worden dan verwe- Isaar boeken of naar websi- Ifflet betrouwbare informa- Dixhoorn lopen met na- toensen die niet zo bedreven 'in het zoeken op internet te- leen brij van informatie aan. pan is lang niet altijd dui- jpi hoe betrouwbaar die in- totie is. Wij verwijzen alleen I Advertentie naar websites met goede en be trouwbare informatie." De bibliotheek werkt sinds 2004 al met 'Aladin', een digitale vraagbaak waar de bezoeker een vraag kan intikken en bin nen 24 uur antwoord krijgt. De ze service wordt nu verder uitge breid. Meegaan met de tijd is volgens Van Dixhoorn van levensbelang voor de bibliotheek. „Als wij het niet doen, doen anderen het wel voor ons." De bibliotheek hoopt in de na bije toekomst ook een rol te kun nen spelen bij gemeentelijke in formatie. „Bijvoorbeeld de intro ductie van de Wet Maatschappe lijke Ondersteuning (WMO) in 2006. De bibliotheken overleg gen momenteel met de gemeen ten over de rol van de bieb in de informatie voorziening naar de inwoners." Gemeentegidsen De bibliotheekorganisatie denkt daarbij aan informatiepunten in de bieb en aan digitale infor matie. „We willen ook graag de gemeentegidsen gaan digita liseren' via een bestaand sys teem. Dan kan de gids veel ge makkelijker up-to-date gehou den worden. Verenigingen kun nen de bestuurswisselingen dan gewoon aan de bibliotheek door geven." De bibliotheek stort zich niet al leen op de digitale markt. Op al le fronten moet de bieb in de ko mende jaren moderniseren. Zo is het de bedoeling dat alle bibli otheken een moderne, laagdrem pelige uitstraling krijgen; de be zoeker moet er ook een kopje koffie kunnen krijgen. „Het moet een plek zijn waar mensen komen voor een boek of informa tie, maar waar bijvoorbeeld ook een concert kan plaatsvinden of een spreekuur van politie of con sultatiebureau." door Esme Soesman RENESSE - Het nieuwe woon zorgcomplex op de hoek Oude Moolweg met de Lindelaan in Renesse ziet er eigentijds en, qua omvang, haast stads uit. De impact voor het woongenot van de buren is echter dermate groot dat de gemeente Schou wen-Duiveland besloten heeft planschade toe te kennen. De gemeente baseert zich op het oordeel van de Stichting Advies bureau Onroerende Zaken (Saoz). Deze organisatie typeert het complex door zijn afmetin gen als een 'dissonant in de aan wezige bebouwingsstructuur'. Het woongenot van de twee bu ren die voor schadevergoeding in aanmerking komen, kan er door worden aangetast omdat het karakter van de woonomge ving verandert. Er is sprake van een aanzienlijke beperking van het uitzicht en mogelijk scha duwwerking, stelt het adviesbu reau Ook de privacy van de bu ren wordt aangetast. Daarnaast heeft het woonzorgcomplex waarschijnlijk een verdere 'in tensivering' van de omgeving tot gevolg. Een toename van ge- luids-, verkeers- en parkeerhin- der is, aldus de toelichting aan de gemeenteraad van Schou wen-Duiveland, aannemelijk. Al met al zijn deze gevolgen goed voor schadevergoedingen van respectievelijk 20.000 en ZIERIKZEE - Tussen de tien en vijftien personen zijn donderdagavond met elkaar op de vuist gegaan in de Nieuwe Boogerdstraat in Zierikzee. Hierbij liep een 37-ja- rige man uit Zierikzee enkele rake klappen op. Hij is be handeld door de huisartsenpost. Een 24-jarige plaatsge noot is aangehouden op verdenking van openlijke ge- weldspleging. De aanleiding voor de vechtpartij is niet be kend. MIDDELBURG - Kinderboerderij De Klepperhoeve in Middelburg is het beste opleidingsbedrijf 2005 in de sec tor dierverzorging. De prijs is toegekend door Aequor, het kennis- en communicatiecentrum voor voedsel en leefom geving). De Klepperhoeve was voorgedragen door het Groen College in Goes. De jury prees de communicatie van de kinderboerderij met de school en de begeleiding van de leerling. SINT-JANSTEEN - Bewoners van Sint-Jansteen willen dat de gemeente Hulst iets doet aan de glas- en textielcon- tainers op het Martje van Wardje. „Het Martje is het visi tekaartje van ons dorp en die containers zouden daar niet moeten staan." Wethouder E. de Deckere gaf tijdens de dorpsvergadering toe dat de containers eigenlijk geen ge zicht zijn, maar het ontbreekt hem aan een betere oplos sing. „Ik kan alleen maar het parkeerterrein bij het voet balveld bedenken, maar dan moeten de meeste mensen toch wel een eindje omrijden voor ze hun glas en textiel kwijt kunnen. Juist omdat de containers vlak bij een su permarkt staan, wordt er veel gebruik van gemaakt." Een paar bewoners stelden voor de containers op het Mar tje van Wardje te laten staan, maar ze te 'camoufleren' met een paar struiken. Dat was volgens De Deckere wel licht een goede optie, zoals ook het onder de grond plaat sen van de containers. Nadeel hiervan is dat dit duur is en dat het legen van de containers een heel karwei is. SINT-JANSTEEN - Als het aan veel bewoners van Sint- Jansteen ligt, verdwijnt het bushok bij de kerk in het dorp eerder vandaag dan morgen. Het hokje is een piepklein jeugdhonk geworden en het is er smerig. „Niemand gaat daarin op de bus staan wach ten. Jongeren hebben zo langzamerhand bezit genomen van de abri en vooral oudere mensen vinden het er niet pluis. Ze zijn bang voor de jongeren. Wethouder E. de Deckere heeft toegezegd dat het bushokje snel zal verdwij nen. (Advertentie) verhuizen? (Advertentie) Moonlight Cruise 30 juli en 6 augustus 2005 www.rederij-dijkhuizen.nl (Advertentie) (Advertentie) 2S jfihi van 11.00 uur tot 16.30 uur fc, streekproducten, paarden en nog veel meer. "KusEtjo=;/&"( Noprdlangeweg 42, Colijnsplaat (Advertentie) - I spaar I zegel I I 1 I Hierbij de spaarzegel voor de spaaractie i.s.m. de Free Record Shop. Iedere dag staat er een spaarzegel in de krant met een nummer, u heeft slechts nummer 1 t/m 3 nodig voor uw spaarkaart. Deze actie loopt tot en met 23 juli. Alleen orgmele spaarzegels uit de krant op orgmele spaarkaarten zijn geldig. De spaar kaarten staan op 25,29 juni en 2 juli in de PZC zeeuwse almanak 10.000 euro. Woningbouwvereni ging Zeeuwland. eigenaar van het woonzorgcomplex, neemt de ze planschadevergoedingen, vol gens afspraak, voor haar reke ning. Als de gemeenteraad al thans instemt met de voorstel len. Ze komen donderdag 30 juni in de vergadering van de ge meenteraad aan de orde. Deze bijeenkomst wordt ge houden in het gemeentehuis in Zierikzee en begint om 19.30 uur. De globalisering heeft van veel Zeeuwen forensen ge maakt. Ook van die klerken, werkzaam bij een Zeeuws be drijf dat door een landelijke onderneming werd overgeno men. Zij zagen hun werkplek naar Breda verplaatst. Om hen tegemoet te komen, gaf de bedrijfsleiding hen een comfortabel personeelsbusje in gebruik, met airco. Afgelo pen iveek moest het busje naar de garage voor een on derhoudsbeurt. Het ding reed daarna nog soepeler dan voor heen. Alleen, zo klaagden de inzittenden: „Wat was het toch heet.Zelfs met de airco op volle sterkte, bleef het zweet hen door de hemdsmou wen gutsen. Gisteren belden ze maar eens naar hun Bredase garage Daar bleek men allerminst verbaasd. „In jullie busje", verhelderde de garageman, „zit geen airco meer. Die zat wat losjes. Om erger te voor komen, hebben we 'm eruit ge sloopt. Ja sorry hoor, verge ten te vertellen. Vandaag hebben onze foren sen een nieuwe afspraak ge maakt. Bij een andere garage. In het Zeeuwse. Het nieuwe woonzorgcomplex in Brouwershaven. foto Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 61