>zc 40 MBUM 40 Verlegen Daniel Powter doet het op zijn manier Nokia introduceert daten via mobieltje W17 )K Computer este album twintig jaar Geforceerd tweeluik Syb maakt indruk Hart op de goede plek Hotste uitgaansspots Rechtszaak rond rapper zaterdag 25 juni 2005 I De Jeugd Van Tegenwoordig - Watskeburt?! (1) 2.Akon - Lonely (5) 3.U2 - City Of Blinding Lights (12) 4 Shakira - La Tortura (3) 5.The Black Eyed Peas - Don't Phunk With My Heart (4) 5 Guus Meeuwis - Geef Mij Je Angst (2) Daniel Powter - Bad Day (6) 8.Kelly Clarkson - Since U Been Gone (11) j.Backstreet Boys - Incomplete (8) '3 Snoop Dogg - Signs (10) H.Kane - Something To Say (7) ijGwen Stefani - Hollaback Girl (9) !3 Within Temptation - Angels (23) il. Coldplay - Speed Of Sound (13) i; The Game Ft. 50 Cent - Hate It Or Love It (15) •5. Crazy Frog-Axel F (37) Gavin Degraw -1 Don't Want To Be (16) tj Bon Garcon - Freek U (26) ;j.Max Graham Vs Yes - Owner Of A Lonely Heart (18) >3 Kus - Lekker Ding (14) il.Amerie -1 Thing (20) 22.Bad Candy - Girls Just Wanna Have Fun (17) 3.Di-rect - Cool Without You (19) ;j 50 Cent- Just A Lil Bit(-) 5 Jan Smit - Vrienden Voor Het Leven/Als De Nacht Verdwijnt (22) ^Rockefeller - Do It 2 Nite (25) Will Smith - Switch (24) s John Legend - Ordinary People M 3 Armin Van Buuren - Shivers (28) »,U2 - Sometimes You Can't Make It On Your Own (27) jt The Housekeepers - Go Down 121) iKrezip - Out Of My Bed (30) 3 Simple Plan - Welcome To My Life (36) 31,Rob Thomas - Lonely No More 134) 5 DjChuckie - Nu Ga Je Dansen Klootzak (35) JLDaddy Yankee - Gasolina (29) Audiobullys Ft. Nancy Sinatra - Shot You Down (-) 38,Ron Van Den Beuken - Sunset (-) 3 Jennifer Lopez - Hold You Down (38) C3Doors Down - Landing In Lon don (-) l Coldplay-X&Y(1) zllDivo - II Divo (5) 3 Backstreet Boys - Never Gone (-) IJan Smit - Jansmit.com (4) 5 Kane - Fearless (2) Guus Meeuwis -10 Jaar - Le vensecht (3) 1 Faithless - Forever Faithless - The Greatest (7) 8 Shakira - Fijacion Oral Vol. 1 (8) S Dream Theater - Octavarium (-) O.Anouk - Hotel New York (9) 'I Foo Fighters - In Your Honor (-) 2 The Black Eyed Peas - Monkey Business (6) GMichaei Buble - It's Time (10) H John Legend - Get Lifted (12) liJack Johnson - In Between Dreams (23) The White Stripes - Get Behind Me Satan (13) 1 System Of A Down - Mezmerize i14) II Bruce Springsteen - Devils Dust (24) 3,Ub40 - Who You Fighting For (-) KKrezip - What Are You Waiting For (11) '50Cent - The Massacre (16) 2 Amos Lee - Amos Lee (36) 3 Madeleine Peyroux - Careless Love (21) LGorillaz - Demon Days (20) 5 Van Morrison - Magic Time (15) SKeane- Hopes And Fears (18) FDjumbo - Jump (-) 2 U2-How To Dismantle An Atomic Bomb (34) ERyCooder - Chavez Ravive (-) 5 Karin Bloemen - Weet Je Nog (32) LGwen Stefani - Love Angel Mu sic Baby (17) TTheShadows - The Final Col lection (25) 3 Audioslave - Out Of Exile (22) Oasis - Don't Believe The Truth (19) Mamma Mia! - De Musical (27) E Blof - Het Eind Van Het Be gin (Beste Van) (37) IZuco 103-Whaa! (39) Joss Stone - Mind, Body Soul (30) 5 Gavin Degraw - Chariot (26) Within Temptation - The Silent Force (-) Vcd OK Computer van Ra- L/diohead is door het Ameri- ^nse tijdschrift Spin verko- 5 tot het beste album van de &ste twintig jaar. Computer voert een lijst ut van honderd albums. Op teerdere lijst van Spin van de Se albums van de jaren negen- stond Nirvana's 'Nevermind' j|op de eerste plaats. 'Never- staat in de huidige top '^van beste albums nog wel in itoP 3, net als 'It takes a nat- Qof millions to hold us back' ^dehiphopgroep Public Ene- stegenwoorcligd in de top 10 Pverder Pavement, The dths, de Pixies, De La Soul. ®ce, PJ Harvey en N.W.A.. Stilletjes is hij met zijn single 'Bad Day' de top tien van de hitlijsten binnen geslopen. Het past wel bij de Canadese zanger Daniel Powter. Steeds weer moet hij zijn verlegenheid over winnen in de wereld van de muziek. „Bij mijn eerste concert stond ik met mijn rug naar het publiek. En nog steeds voel ik me opge lucht als ik me op het po dium achter de piano kan verstoppen." Als het bij platenmaatschap pijen alleen om muziek draaide, was de nu 34-jarige Daniel Powter al op veel jonge re leeftijd doorgebroken. Tij dens zijn studie aan het conser vatorium werkte hij in zijn vrije tijd voortdurend aan eigen num mers. Zijn eerste poging om de interesse van platenbazen te wekken, leek in eerste instantie een succes. Tientallen grote na men vlogen Daniel over naar New York voor een auditie. Met lege handen stuurden ze hem weer terug naar zijn toenmalige woonplaats Vancouver. Aan de muziek lag het niet. Zijn verle gen presentatie gooide roet in het eten. Hoe mooi je nummers ook zijn, zonder podiumuitstra ling kom je er niet, luidde het harde credo. Het was niet de eerste klap in het gezicht van de in Brits Co lumbia geboren Daniel Powter. Het begon allemaal met viool les, toen hij vier jaar was. Hij ging voor het eerst naar school en bracht zijn vrije tijd niet door als de andere kinderen. In plaats van voetballen op een pleintje of met vriendjes rond hangen, oefende Daniel thuis zijn vioolspel. Zijn moeder bege leidde hem op de piano. Tot die ene ervaring. „Ik had viool ge speeld bij een talentenshow op school. Ik zat in de vijfde klas, denk ik. Onderweg naar huis liep ik over een veldje met mijn vioolkist, toen een groepje pest koppen uit een hogere klas op me in begon te slaan. Voor mij was dat een keerpunt. Ik kwam thuis met een blauw oog, beurze plekken en slechts één bood schap: 'Dat was 't, ik stop er mee!'" De viool bleef in de kist liggen. De muziek niet. Daniel kroop achter de piano van zijn moeder. Op de toetsen ging er een wereld voor hem open. „Ik kon ineens meerdere tonen tege lijk spelen, laag en hoog op het zelfde moment." Meisjes En er zat nog een voordeel aan de overstap naar piano. „Was ik viool blijven spelen, dan hadden meisjes nooit interesse gehad. Piano vonden ze geweldig", legt hij uit, waarbij hij moet toege ven dat ook die magie niet altijd werkte. „Ik heb lange tijd mijn pianospel gebruikt als ijsbreker. Ik was zo schichtig dat een praatje maken met een meisje echt een probleem vormde. De piano kon daarbij helpen. Dacht ik tenminste. Helaas waren er nog meisjes die na m'n spel rea geerden met 'oké, je bent klaar. Kan ik nu gaan?'." Daniel Powter voelde zich vaak onbegrepen. Te beginnen bij De Canadese singer/songwriter/pianist Daniel Powter. zijn vioollerares. „Zij focuste op het kunnen lezen van muziek. Maar ik was dyslectisch. Zo hing ze een keer over me heen, terwijl ik een stuk speelde, en zei: 'Weet je dat je muziekblad op z'n kop staat?'. Vanaf dat mo ment wist ik dat het hele ge structureerde idee van muziek niets voor mij was. Ik moest mijn eigen weg erin vinden." Op het conservatorium stuitte hij op hetzelfde probleem. „Voor de luistervakken scoorde ik allemaal tienen, voor de theo rie stuk voor stuk onvoldoendes omdat ik niet goed kon lezen." Na twee jaar stopte Daniel zijn muziekstudie om dag en nacht als songwriter aan de slag te gaan. Schrijver van zijn eigen muziek, op zijn eigen manier. De eerste tegenslag bij de platen maatschappijen verbaasde hem achteraf niet. Daniel: „Ik was er gewoon niet klaar voor. Pro bleem is wel dat als een platen baas eenmaal nee heeft gezegd, het heel moeilijk is om nog een kans te krijgen." Gelukkig zat het hem verder, af gezien van een afgebrand huis waarbij hij zijn laptop met mu ziek net op tijd kon redden, wel mee. Het titelloze debuutalbum van Daniel Powter is inmiddels een groot succes in Canada, België en Frankrijk en rolt momenteel uit over de rest van de wereld. De hitsingle 'Bad Day' heeft nu ook de Nederlandse top tien be reikt. Daniel Powter wordt om schreven als een mix van Prin ce, Rod Stewart, Elton John en Anastacia. Zijn nummers be staan uit vrolijke, pakkende popsongs met zwaarmoedige, soms sarcastische teksten. Maar denk daarmee vooral niet dat je weet waar Daniel Powter voor staat. „Ik wil op geen enkele manier voorspelbaar zijn. Zodra men sen denken dat ze mijn muziek hebben uitgeplozen en begre pen, probeer ik weer iets com pleet anders uit." Kyra Goede Het titelloze album van Daniel Powter, inclusief de hitsingle 'Bad Day', ligt nu in de winkel. Zie ook: www.daniclpow- ter.com. Nokia heeft wat leuks voor jongeren. Daten met je mo bieltje. Het is geen toothing, de grap van vorig jaar die dit voor jaar verzonnen bleek: seksaf- spraakjes maken met een Blue- tooth-mobieltje. Maar het kan natuurlijk wel. De Nokia Sensor is een klein programmaatje dat iedereen met een Series-60 Nokia-toestel op zijn mobieltje kan installe ren. Je maakt in de disco een fo to van jezelf en je vriend(inn)en met je telefoon. Je start het Sen sor-programma, opent de foto en tikt een uitnodigende tekst en zoekt naar anderen die het programma actief op hun mo bieltje hebben staan. Die dus 'in' zijn voor een spontaan con tact. Hun mobieltje gaat trillen en rinkelen ten teken dat er con tact gezocht wordt. Ze kunnen op hun mobieltje de foto en de tekst zien en lezen en, als ze geïnteresseerd zijn, vervolgens in de disco op zoek gaan naar de afzender. Of verder chatten op de telefoon en ergens buiten afspreken waar je rustiger en beter verstaanbaar met elkaar kunt praten. Je kunt ook el- kaars mp3-muziek op het mo- De mobiele telefoon legt contact met een ander mobieltje in de discotheek. illustratie GPD De kracht van de Foo Figh ters ligt in pakkende sing les, niet in vooruitstrevendheid. Toch heeft ook Dave Grohls band dat moment in de carrière bereikt waarop de ambitie en creativiteit niet meer op één schijfje passen. Tijd voor een dubbelalbum. In Your Honor is een echt tweeluik: disc één is rock, disc twee is akoestische luistermuziek. Achterliggend idee van Dave Grohl: dan kan het harde harder en het zachte zachter. Het klinkt geforceerd en dat is In Your Honor ook. Het rookgedeelte is te schreeu werig en te bot omdat alle subti liteiten zijn verwezen naar het tweede deel. De akoestische cd mist op zijn beurt pit en krachti ge liedjes. Dat Grohls stem niet overloopt van emoties was in de rijk gepro duceerde singles van de Foo Fighters nooit zo erg, maar op In Your Honor is het een grote tekortkoming. Niet alleen in de akoestische nummers die daar door afglijden in saaiheid, ook in de rocknummers waar zijn po gingen om echt ruig en veront rustend te klinken pijnlijk mis lukken. Maaike Borst Foo Fighters: In Your Honour (Sony/BMG) Wie de voorgeschiedenis een beetje kent, kan de ti tel van de nieuwe Spanner-cd gemakkelijk verklaren. Solid, Ground slaat op de moeilijke pe riode waarin zanger Syb van der Ploeg verkeert. Dat hij zijn relatie verbrak en stopte met De Kast was slechts het begin. Samen met zijn nieu we vriendin verloor hij een twee ling en eind 2004 werd bij haar een ernstige ziekte geconsta teerd. Daarnaast is er nog steeds de financiële strijd met de oud-manager van De Kast. In zijn muziek schrijft Van der Ploeg de ellende van zich af. So lid Ground is daardoor net als 'Wonderful World' uit 2003 een melodieuze, maar harde plaat geworden. Gitarist Jeff Zwart excelleert in het merendeel van de nummers. Er zijn hoorbare invloeden van bijvoorbeeld Soundgarden en U2, maar de stem van Syb is als altijd onmid dellijk herkenbaar. Zo indruk wekkend als in de ballad 'Other Side Of Life' hebben we hem nog nooit gehoord. Martin Groenewold Spanner: Solid Ground (SyCo/SMH) Met zijn 48 jaar is Dwight Yoakam een veteraan. Als rebelse cowpunker blies hij be gin jaren tachtig de nalaten schap van zijn helden Merle Haggard en Buck Owens nieuw leven in. Dat waren de oudge dienden van toen, die - net als hij nu zelf - door de grote platen maatschappijen waren afge dankt. Yoakam bewijst geens zins uitgeblust te zijn, al wordt zijn countrypop door Nashville niet begrepen. Net als op zijn de buut 'Guitars, Cadillacs, Etc., Etc.' uit 1986 bezit Blame The Vain nog altijd dat typische, door Telecaster-gitaar gedomi neerde Bakersfield-geluid. De honky tonker Yoakam is een ech te liefhebber. Met het uiterlijk van een gladde jongen heeft Yoa kam wel het hart op de goede plek zitten. Luister alleen maar naar de afsluitende, tijdloze tra nentrekker 'The Last Heart In Line'. Op 10 juli is hij voor het eerst sinds tien jaar weer in Ne derland voor een optreden in het voetbalstadion van Emmen. Peter van der Heide Dwight Yoakam: Blame The Vain (New West/Sonic Rendez vous) De leukste plek om uit te gaan is de Hollywood Mu sic Hall in Rotterdam. Dit vin den de ruim twintigduizend Ne derlanders die de afgelopen tijd hun stem uitbrachten voor de meest populaire discotheken. In Bob's Party Palace in Uit geest werden afgelopen week de Nightlife Awards uitgereikt, een initiatief van het uitgaans- tijdschrift Nightlife Magazine. Naast de Hollywood Music Plall als populairste uitgaansgelegen heid van Nederland, namen on der meer het Almeerse danscafé Men at Work en de Nijmeegse club Matrixx de prijs voor popu lairste club in ontvangst. Drummer Jamie en gitarist Spi ke van Di-Rect werden uitgeroe pen tot meest gewilde VIP-dj's. En rapper Ali schopte het tot meest populaire act in discothe ken. De stemmers werd ook ge vraagd welke Bekende Neder lander ze graag achter de draai tafels zouden willen zien. Hier bij kwam Marco Borsato als win naar uit de bus. De prijzenslag heeft naast lande lijke winnaars ook per regio de leukste clubs bekeken. De enige Zeeuwse club die daarbij ge noemd wordt, is discotheek De Hooizolder in Westkapelle. In de regio Zuid komt De Hooizol der op nummer 1 in de categorie discotheken. De volledige uitslag vind je op www.horeca.org. bieltje uitwisselen. En het werkt natuurlijk ook in de trein, in de bus of in het café. In een straal van tien meter kun je iedereen met het Sensor-pakket op zijn Bluetooth-mobieltje 'aanspreken'. Wel één persoon tegelijk, want de verbinding werkt alleen één-op-één. GPD De Nokia Sensor is gratis be schikbaar voor de Nokia 3230, 6260, 6600, 6620, 6630, 6670. 6680,6681, 6682 en 7610. De Sensor is te downloaden op een pc of rechtstreeks op een tele foontoestel. Zie ook: www.no- kia.com/sensor. Kort na de vrijspraak van Michael Jackson is deze week in Amerika een nieuwe rechtszaak begonnen die om een popster draait. De weduwe en de moeder van de in 1997 dood geschoten rapper Notorious B.I.G. klagen de stad Los Ange les aan omdat volgens hen een politieagent bij de moord betrok ken was. De vraag wie Notorious B.I.G. vermoordde, houdt de hiphop wereld al acht jaar bezig. De New Yorkse rapper werd op 9 maart 1997 in Los Angeles dood geschoten, toen hij in zijn auto wachtte voor een verkeerslicht. Onderzoek van zowel de politie van Los Angeles als de FBI lever de niets op. De moord op Notorious B.I.G. ook wel bekend als Biggie Smalls, was volgens insiders on derdeel van de hevige vete die in de jaren negentig woedde tussen rappers van de Amerikaanse west- en oostkust. Oorlog was het vooral tussen het in Los An geles gevestigde platenlabel Death Row en het New Yorkse Bad Boy Entertainment. De twee firma's zouden nauwe ban den onderhouden met respectie velijk de Bloods en de Crips, de zwarte bendes die elkaar in de Amerikaanse binnensteden be vechten op leven en dood. De moord op B.I.G.een artiest van Bad Boy Entertainment, zou een repressaile kunnen zijn voor de dood van Tupac Sha- kur, de een half jaar eerder ver moorde rapper die bij Death Row onder contract stond. Vol gens zijn weduwe, de zangeres Faith Evans, en zijn moeder was bij de moord op Notorious B.I.G. een agent betrokken. Le den van de politie van Los Ange les zouden in de jaren negentig buiten diensttijd als lijfwachten voor Death Row hebben ge werkt en ook connecties met de straatbendes hebben. Naar ver wachting gaat de rechtszaak een maand duren. GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 45