)onner scherpt verlof tbs'ers aan Tsunami trof vooral armsten Granaten op Domburgs strand Banen index SUNWEB.NL PZC Wolkbreuk veroorzaakt chaos op rockfestival 'et op stap bij risico recidive en anders met twee bewakers s roept op tot binden van idige kabinet DE SMAEK ZEÊLAND 3en avond voor elektrotechnici :anderdag 30 juni PHILIPS A Hulp aan stoffeerders landschap Safin ligt er al uit op Wimbledon Zonaan bidders v.a. 99 I Reizen l Daar moetje naar toe. Afwezigheid Roelofs zaait onrust O CM CM II J14u NW 4 nweersbuien [Stenkele regen- en onweersbuien, jfopde dag droog en zonneschijn, jmaal 20 tot 25 graden. ejaargang no. 147 rdag25 juni 2005 nummer 1,75 wêêêêêkhiêêêm (Yvonne Hamar HAAG - Tbs'ers mo- slraks niet meer met of als deskundigen in de aar daarvoor uiteenlo- hebben geadviseerd rhet risico van recidive. sdien krijgt de tbs'er voor bij begeleid verlof twee be- asmee. die betere gewelds- ucties krijgen. De proeven elektronische enkelbanden de verloven worden september uitgebreid, staat in een brief van minis- Donner (Justitie) gisteren de Tweede Kamer. Hij wil de extra maatregelen het ri- rcrkleinen dat tbs'ers tij- hun verlof de benen ne igde een en ander vo- week tijdens een spoed- Itoeaan de Kamer. Aanlei- was een mogelijke moord een tbs-gestelde die was apt. Iraal tbs'ers zich aan het toezicht deken, moet de opsporing aal worden geregeld. Don- seeft hierover afspraken ge it met zijn collega Remkes Binnenlandse Zaken. Als bi] een kliniek vaker ont togen of andere incidenten [doen, worden alle verloven ie kliniek stopgezet, ner heeft dat op 9 juni ge- ibij de tbs-inrichting Veld- waren in twee maan- üjd zeven tbs'ers ervandoor jdens hun begeleid ver- iHAAG - PvdA-fractievoor- Bos vindt dat er zo snel dijk verkiezingen moeten a. as hem is het kabinet-Bal- cde niet meer in staat om ïen op te lossen door Ete onderlinge verhoudin- tn een gebrek aan vertrou- van de kiezers. zegt Bos in een interview in Hij vindt het in het ag van het land dat er ver- -"-gen komen. Volgens hem geen andere manier om de «iwenscrisis te herstellen, be: een oproep aan de rege- oartijen om in te zien dat set dit kabinet niet verder GPD na 4 Bos wil snel verkiezingen lof. Alle zeven zijn inmiddels weer terug. Donner heeft de inspectie op Veldzicht gezet. Die buigt zich over de verlofregeling en de knelpunten in de bezetting en de bedrijfsvoering. De minister komt later nog met een brief over maatregelen voor de tbs op lange termijn. Het gaat dan on der meer om de blijvend delict- gevaarlijke personen op de afde lingen voor langdurige verblij ven. Ook moet onderzoek ko men naar de structuur van het tbs-systeem. De klinieken krij gen steeds vaker te maken met niet of moeilijk behandelbare personen. Ook neemt de druk op de capaciteit sterk toe. ANP SOMERSET - Festivalbezoekers brengen hun spullen naar het droge op het kampeer terrein van het Glastonbury Festival in het Britse Somerset. Hevige regenval zorgde gistermiddag voor een chaos tijdens de opening van het rockfestival. Delen van het terrein kwamen volledig blank te staan en de opening moest met enkele uren worden uitgesteld, onder meer door kortsluitingen. Op het terrein zijn ruim 110.000 mensen (Advertentie) VAN 25 juni 12.00 - 22.00 uur 26 juni 12.00 -18.00 uur Abdijplein Middelburg (Advertentie) -j'I: discover a lot of opportunities >uch lives every day Philips zijn we ervan overtuigd dat geavanceerde technologie niet wikkeld hoeft te zijn. Dat technologie moet passen bij de manier waarop sen leven en werken. Ook jouw gedachten en ideeën kunnen daar een üge aan leveren. Bij Philips verbeter je elke dag weer het leven van mensen alter wereld. (trotechnici Lighting Roosendaal is lighting is wereldwijd nummer 1 in verlichting. De pijlers onder deze 8 positie zijn leiderschap in innovatie en vastberadenheid om nieuwe op de markt te benutten. Onze strategie is erop gericht het tempo tfVeHichtingsindustrie te bepalen door het leveren van creatieve en Pmische verlichtingsoplossingen. investeringen maakt Philips Lighting Roosendaal zich klaar voor de ponst Om ons bedrijf te versterken en onze hoge kwaliteit te handhaven, as op zoek naar hoger opgeleide Elektrotechnici (MBO+. HBO. WO), pof zonder ervaring die enthousiast worden van het werken aan high-tech Afhankelijk van de functie kunnen onze technici zowel in Nn-als buitenland ingezet worden en zijn ze betrokken bij het hele proces FOfltwerp tot realisatie of onderhoud van machinebesturingen. fl ook benieuwd wat voor uitdagingen wij jou te bieden hebben? Neer dan nu in je agenda; donderdag 30 juni a.s. van 16.00 tot 20.00 uur Nopend programma), Philips Lighting Roosendaal. Je-dient je vooraf aan roeiden. Dat kan tot donderdag 30 juni, 12.00 uur bij Anne-Marie Kerstens, f(OI6S) 57 71 25 of via e-mail roosendaal.personeelszaken@philips.com. aanmelding ontvang je via email een bevestiging met programma en Msbeschnjving. sense t simplicity door Miriam van den Broek DOMBURG - Bij het Badpavil joen in Domburg zijn gisteren 75 Engelse scherfhandgranaten, 35 Engelse fosforgranaten en on geveer 3000 geweerpatronen ge vonden. De Explosieven Oprui- mings Dienst heeft de fosforgra naten gisteravond rond half ne gen op het strand tot ontplof fing gebracht. De explosieven werden gevon den tijdens werkzaamheden aan het Badpaviljoen. „Een graafma chine stuitte op de kist waarin alles zat", zegt David Wisse van de Stichting Strandexploitatie Walcheren. In overleg met de po litie en de EOD is besloten de twee stranden nabij het Badpa viljoen te ontruimen. Volgens een woordvoerder van het over koepelende Explosieven Oprui- mings Commando verkeerden de fosforhandgranaten in een zeer slechte staat. Om te voorko men dat de fosforgranaten zou den ontploffen, zijn ze in een bak met water gelegd zodat ze niet in aanraking konden ko men met zuurstof. De geweerpa tronen en de scherfhandgrana ten die in een goede staat ver keerden, zijn door de EOD mee genomen. Het ontruimen van de stranden verliep volgens G. Bal van de Stichting Strandexploitatie Wal cheren probleemloos. „Gelukkig was het niet héél erg druk." De stranden zijn rond kwart voor tien weer vrijgegeven. van onze redactie buitenland DEN HAAG - Arme mensen zijn het hardst getroffen door de zeebeving in Azië. Hun simpele behuizing werd makkelijk weg gespoeld en bovendien profiteer den ze niet goed van de hulp, concludeert ontwikkelingsorga nisatie Oxfam/Novib. Als gevolg van geografisch toe val troffen de vloedgolven de drie hardstgetroffen landen juist op de arme, zwakke plek ken. Arme dorpen in afgelegen gebieden moesten langer op hulp wachten en daar was meestal geen medisch personeel in de directe omgeving. In Sri Lanka heeft de hulp van de regering zich veelal gericht op zakenmensen en India gaf prioriteit aan vissers boven ar beiders en kleine boeren, consta teert Oxfam/Novib. De wederop bouw levert vooral de mensen in achterstandssituaties proble men op. Al voor de ramp had den ze geen land, of eigendoms bewijzen zijn verloren gegaan. In Indonesië is een half miljoen mensen door de tsunami ver dreven, van wie tot nu toe alleen de rijkeren zich weer wisten te (Advertentie) Vandaag in uw dagblad. Het meest complete overzicht van banen in uw regio. (®)JobTrack.nl p£C door Wout Bareman TERNEUZEN - Sandra Roelofs, de vrouw van president Saa- kashvili van Georgië, verblijft momenteel in Zeeuws-Vlaande- ren. Ze brengt een bezoek aan haar ouders in Terneuzen en be reidt tussen de bedrijven door een werkbezoek aan Zeeland voor, dat in september plaats vindt. Dat is het antwoord op de vraag die de Daily Georgian Times, een krant die in de Georgische Afbreken of behouden? Volgende week houdt de kring van Zeeuwse architecten te Vlissingen een symposium waarop die vraag centraal staat. Vandaag alvast een voorproefje; bewoners vertellen over hun eigen wijk. De Rooden Leeuw terug op de Markt van Sas van Gent bijeen. Tientallen bezoekers zagen hun tenten wegdrijven en op sommige plekken stond het water tot borsthoogte, aldus de BBC. Het festival duurt tot en met morgen. Op het programma staan optredens van onder meer Elvis Costello, Coldplay en Kea- ne. Door de wolkbreuk zullen de bezoekers zich de komende dagen wel moeten voort bewegen door dikke lagen modder. foto Eddie Keogh/RTR Na uitstel vanwege hoogwater werden de granaten rond half negen 's avonds tot ontploffing gebracht. foto Manfred Berrevoets De afwisseling van het Zeeuwse landschap staat volgens de Sluise wethouder L. Wille op het spel. 'Landbouwers, de stoffeerders van het platteland, verdwijnen door finan ciële problemen en hobbyboeren dreigen het landschap te gaan domineren'. Om daar een stokje voor te ste ken, pleit Wille voor een subsidie aan agrariërs *j9 B*' die het moeilijk hebben. I O Marat Safin is gisteren in de derde ronde van Wimbledon uitgeschakeld. De als vijfde geplaatste Rus ver loor in drie sets van de als 26e geplaatste Span- *g jaard Feliciano Lopez: 6-4, 7-6 (4) en 6-3. Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten en Meningen: 4; Buiten land: 5; Economie: 7; Radio en Televisie: 8 en 9; Zeeland: 11, 13, 15, 16 en 17; Sport: 18 en 19; Reportage: 21, 22, 23, 25, 26 en 27; Wonen: W1, W3 en W5; Reizen: W7, W9 en W11; Trends: W13 en W15; Jong: W16 en W17 (Advertentie) boeken op: Elke week in de zaterdagkrant (Advertentie) (Advertentie) vestigen. Vele duizenden armen wonen nog steeds in noodkam pen. „Arme mensen zijn door de tsu nami nog armer geworden. De hulp moet zich vanaf nu richten op armen, germarginaliseerden en vrouwen", aldus directeur Wijbrandi van Novib. ANP PARTNERS ECHTE MAKtlAA 0118 - 81661 Callsensus is op zoek naar callcenter agents Zie pag. 24 (Advertentie) Advertentie hoofdstad Tbilisi verschijnt, gis teren stelde. Volgens de krant vraagt de bevolking van Geor gië zich vertwijfeld af waarom Roelofs al een tijd lang niet in het openbaar is gezien. Ze zou Georgië met haar zoontje Eduard 'vrij plotseling onder on duidelijke omstandigheden' heb ben verlaten. De Daily Georgian Times suggereert ook dat Roe lofs haar man ook ten tijde van de Rozenrevolutie zou hebben verlaten. Volgens goed ingelich te kringen rond de familie klopt er niets van die beweringen. nu 50% korting op de voorjaars- en zomercollectie Ide nobelaerI /v.denobelaerdomburg.nl ooststraat 8. domburg het alfabet van Zeeland 8"711688"555547 het alfabet van Zeeland Hernieuwde kennismaking met Slovenië De beroemdste spijkerbroek verdwijnt uit het straatbeeld Batman jaagt nu ook virtueel op boeven

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 1