Safin bekijkt nederlaag positief PZC Oranje vreest sterk Nigeria niet Euro Disney en Eurosport tegelijk Rossi fenomenaal en Biaggi beboet Jong tennistalent vol bravoure 19 lussische tennisser denkt dat het ooit goed komt tussen hem en Wimbledon ieeperstrainer ostma regelt e beltegoeden programma Fritz Korbach begint met een zege Duel om Supercup blijft in Monaco Mexicaans duo naar huis gestuurd Veron voor twee jaar naar Inter Korte Europese reis voor Liverpool Derksen gaat voor Roda JC spelen bij Marokko zaterdag 25 juni 2005 innnze sportredactie ONDEN - Eindelijk leek het ,1 te worden tussen Marat Sa il en gras. De tennisser sloeg th door de eerste twee rondes Wimbledon en voelde zich juds zelfverzekerder op gras meten. Maar gisteren bleek li slechts om een kortstondige te gaan. De winnaar van [Australian Open werd versla- udoor Feliciano Lopez: 6-4, s, en 6-3. probeerde de frustraties p kans te geven en wilde het stief bekijken. „Ik ben blij ik zo ver ben gekomen en k ik eindelijk weet hoe ik op moet spelen", zei de Rus. [jheb verloren van een goede [der en niet mijn beste partij kpeeld. Maar ik weet dat het inkeer goed komt." [fin verloor in drie sets en kg niet de kans om zijn beste pel te laten zien. „Maar ik kom [komende vijf jaar nog wel te- pp Wimbledon, dat is duide- r Ipgetogen jn tegenstander Lopez was sopgetogen man. Voor de der- keer bereikte hij de vierde de van Wimbledon. „Ik heb irat vaker verslagen en ik ben ijdat het weer gelukt is", zei iSpanjaard. „Ik hou van gras l van het snelle spel. Ik zou aageen keer verder willen ko- en, dat lukt niet veel Spanjaar- i Na deze overwinning ben ;vol vertrouwen." Én twijfelde echter over de ssen van Lopez. „Vaak is het idatze de ene dag een topwed- ijd spelen en de volgende dag ïden verslagen." i andere topspelers bereikten i de volgende ronde. Andy jddick won in vijf sets van aniele Bracciali: 7-5, 6-3, 6-7, ien 6-3. De wedstrijd begon wderdag al, maar werd vanwe- de duisternis gestaakt, levton Hewitt versloeg lucky sar Justin Gimelstob in drie ts. 7-6, 6-4 en 7-5. Gimelstob ade alles in de strijd, viel eerdere keren en bezeerde zijn IETINCHEM - Welkom in de 3fld die chaos heet. Robert uit Doetinchem is op iïïK onder 20 keeperstrainer Nigeria, tegenstander van anje in de kwartfinale, jffllijk is hij het manusje van de Nigerianen, die niet send staan om organisatieta- it „Ze hebben een iets andere ataliteit", lacht Postma. Hij al bijna een maand onderweg it Nigeria. „Ik blijf me verba- Ik schrijf elke dag op wat meemaak, maar dinsdaga- cdwas ik zo moe dat ik op de «machine in slaap viel. Er lo- 2 veel mensen rond, maar de sten'zijn niet van plan veel doen. Iedereen bemoeit zich see, maar de handen uit de 'ïwen steken is vers twee. En swordt er weer naar mij geke- Ik sta onder de douche nog talles voor ze te regelen." stma traint de keepers, maar vooral de man die de belte den voor de voetballers re lt „In het begin was hun te- na twee minuten op, nu ten ze elke dag minimaal een met familie. Dankzij mij is een stuk goedkoper gewor- Krekend Oranje is de volgen tegenstander. Postma: „Ze het interessant dat er bij Ierland spelers van Ajax en ®al zitten. Maar angst? Nee, er verder ook niet zo mee tig. Past niet bij hun cultuur, hebben ook niet naar de wed- i)tl van Nederland gekeken, fijn naar het hotel gegaan en dt gaan slapen. Relax man, herland komt wel." GPD rug, maar bleef er voor gaan. Bij de vrouwen beleefde Anastasia Myskina een zware dag. De Russin kreeg tegen Jelena Jankovic al een matchpoint in de tweede set, maar het duurde tot ver in de derde set voordat ze eindelijk de zege mocht vieren: 6-0, 5-7 en 10-8. Amelie Mauresmo daarentegen was gisteren wel heel erg snel klaar. De Francaise had geen enkele moeite met de Ameri kaanse Shenay Perry: 6-0 en 6-2. GPD door Fardau Wagenaar LONDEN - Ze zijn jong, drij ven op bravoure en kunnen on gelooflijk lekker tennissen. De Fransman Gael Monfils en zijn jonge 'vrienden' bestormen de tennistop. Allemaal rond de ne gentien jaar en bijzonder fana tiek. Ook al verloor Monfils gis teren van Mario Ancic. de ten niswereld gaat nog veel van hem horen. Zijn grote, donkere ogen vertel len dat hij nog een kind is. Beet je onzeker, beetje bang. Ook al zou hij graag groots en volwas sen zijn, Gael Monfils moet er nog een tijdje mee leven dat hij een jonkie is. Een beginner in een land vol groten. Moeilijk, vindt de 19-jarige Fransman. Het is net na zijn nederlaag te- gen Mario Ancic als hij de we reld als verliezer onder ogen moet komen. In drie korte set jes is hij van de baan geblazen: 6-3, 6-3 en 6-1. En eerlijk? De winnaar van het jeugdtoernooi in 2004 hoopte diep van binnen dat hij de verrassing van het toernooi zou worden. ,.Ik speel de niet goed, het was mijn dag niet. Dit is mijn eerste jaar als senior, ik moet nog veel leren. Maar ooit kan ik hier winnen." De herinnering gaat terug naar drie dagen geleden. Monfils - van Afrikaanse afkomst - blies al zijn energie over de baan. Hij schreeuwde het uit na elke mooie bal die van zijn racket stuiterde en spande zijn spier ballen bij weer een punt. Domi- nik Hrbaty was de tegenstan der, niet de minste. Maar Mon fils was de baas. Hij had zich stoer gevoeld in z'n spierwitte hemd, waarin zijn donkerbrui ne armen zo mooi afstaken. On overwinnelijk. De Franse pers vindt hem soms arrogant, maar wat maakt het uit: als hij maar waarmaakt wat hij zegt. Monfils (19) is van dezelfde ge neratie als Rafael Nadal (19), Richard Gasquet (19) en Andy Murray (18). De vier jonge man nen hebben de stap van de ju nioren naar de senioren succes vol gezet en worden gezien als kampioenen van de toekomst. Ze zijn mentaal ïjzersterk en ge loven blind in zichzelf. Toch moeten ze nog geduld bewaren. Een jeugdkampioen wordt niet zomaar een topper bij de senio ren. Dat kost een jaar of twee, drie. Er zijn honderden voor beelden van kindsterren die zich later als anonieme verlie zer in het seniorencircuit voort bewogen. Beste junior De Spanjaard Nadal is het verst van de vier: hij won begin deze maand Roland Garros. De Fransman Gasquet won op zijn negentiende verjaardag een ATP-toernooi. Monfils heeft nog niks en kan het niet uit staan dat ze hem voorbij zijn gegaan. Hij was vorig jaar de beste junior van de wereld, won drie Grand Slam-titels, maar won als prof nog geen toernooi. En dan Murray, die nu als een koning door Londen wordt gedragei^ Monfils: „Die andere jongensspreek ik niet vaak. Ik houd me er niet mee bezig. Het gaat om mij, ik blijf gefocust op mezelf." Wimble don 2005 zit er voor Monfils en Nadal op. De andere twee heb ben nog wat om over te dro men. Murray speelt vandaag te gen de Argentijn David Nalban- dian en Gasquet treft Gilles Muller uit Luxemburg. „Ik heb geen idee wat hun kansen zijn", aldus Monfils. „Iedereen kan winnen, lijkt me. Ik wens ze het beste." Maar wat de re sultaten ook zijn: dit zijn de mannen van de toekomst. GPD Het Franse tennistalent Gael Monfils kan het niet uitstaan dat Rafael Nadal en Richard Gasquet hem voorbij zijn gegaan. foto Hugo Philpott/EPA door Leon ten Voorde OISTERWLJK - Zet rechtsbui ten Tim Vincken naast links back Taye Taiwo en je ziet het verschil tussen Nederland en Ni geria, die elkaar vanmiddag in Kerkrade treffen in de kwartfi nale van het WK onder 20. Vincken is een Rotterdams on derdeurtje, Taiwo een sterke Afrikaanse gigant, die ver dwaald lijkt op het toernooi voor jeugdvoetballers. „Ik heb tegen Tim gezegd dal ik er op re ken dat hij koppend scoort", lacht bondscoach Foppe de Zaterdag Voetbal WK onder 20. Kwartfinales. 15.30 uur: Nigeria-Nederland (Kerkra de), 20.30 uur: Argentinië-Spanje (En schede). Haan. Vincken zag zijn oppo nent van vanmiddag woensdaga vond in de achtste finale al even in actie. Zijn conclusie? „Hij is groot, ja. Ik denk dat hij mini maal twee meter is." Taiwo is zo'n verdediger van wie een aan valler denkt: ik loop liever een straatje om. Vincken, de klein ste van het stel, haalt de schou- De kleine Oranje-rechtsbuiten Tim Vincken is niet bang voor de gro te en sterke Nigeriaanse verdediger (links, in actie tegen Oekraïne) Taye Taiwo, die vanavond zijn tegenstander is. foto Jerry Lampen/RTR ders op. Laat Taiwo niet denken dat hij in Kerkrade een jochie met trillende knietjes tegenover zich krijgt. „Ook al is hij dertig jaar, dan nog maakt het me niets uit. We moeten de fysieke duels niet aangaan en gewoon voetballen." Ook De Haan weet dat dat laat ste de sleutel tot succes is. „We moeten durven voetballen, dat is het belangrijkste. Op het mid denveld hebben we normaliter een mannetje meer en die moe ten we vinden. Onze kracht zal ons positiespel moeten zijn." Bondscoach Foppe de Haan kan in de kwartfinale beschikken over Ricky Kruys en Rvan Ba- bel. Beide spelers trainden apart, maar dat was uit voor zorg. De opstelling is dan ook de zelfde als in de achtste finale te gen Chili. Als Nederland van Ni geria wint, blijft de ploeg hoe dan ook tot de laatste dag aan wezig op het WK. Behalve de fi nale is er volgende week zater dag in Utrecht ook het duel om de derde plek. GPD indelijk eens iemand die zegt waar het op staat. En die persoon be- tzich nog wel in het centrum van wereldje' zelf. Foppe de Haan, trai- vanhet Nederlands voetbalelftal •t 20 jaar, verkondigde deze week iekelijk dat hij alle aandacht voor jongens tijdens het WK in eigen soms overdreven vindt'. innee drukte de nuchtere Fries zich óchtiguit. Misschien had hij ook lever de termen 'bespottelijk' en proportioneel' gebezigd. Maar zou hij wat al te fors in de eigen spugen. Dus was Foppe mild. Maar deerlijk, wekenlang dagelijks hele krantenpagina's vol over voetballers die amper uit de luiers zijn en waarvan een hoog percentage over een tijdje al tot de vergetelheid behoort, is toch veel te veel van het goede voor een mens met gezond verstand? Vanwaar eigenlijk al die airplay voor pokdalige pubers die een aardig balle tje raken? Komkommertijd? Zal mee spelen. Omdat 'we' nooit een echt WK krijgen en dit voor het voetbaljournail- le dé kans is zich op een mondiaal eve nement binnen de eigen landsgrenzen te profileren? Waarschijnlijk ook, ja. Hoe dan ook, de vaderlandse pers was ronduit lyrisch toen Oranje zich kwali ficeerde voor de achtste finales. Let wel: in een poule met de grootmachten Japan, Australië en Benin. In het geval van de NOS is er nog een factor. Die omroep weet van gekkig heid niet hoe het ontstane gat van de eredivisierechten te vullen. Zo is er al een pact met vijf nationale bonden van B-sporten. En deze weken wordt de kij ker elke avond lastig gevallen met Jan-Joost van Gangelen - die de stem van Bloempje in de tekenfilm Bambi aandoenlijk invulling geeft, maar dit terzijde - en Youri Mulder. Die pro beert oprecht enthousiasme te veinzen, maar kan niet verhullen dat hij er voor al voor de centen zit. Tja, ook in Twen te moet de schoorsteen roken. Dieptepunt is echter het item Sophie's Boys. Daarin vuurt ene, u raadt het al, Sophie ongehinderd door enige kennis van zaken dagelijks vragen van het ni veau Euro Disney op de Oranjespelers af. Misschien aardig voor de doelgroep die op het moment van uitzenden al lang onder de wol ligt, meer niet. Maar, zo bleek deze week, het kan nóg erger. De nietsvermoedende zapper kwam uit bij livebeelden van Argenti- nië-Duitsland, in het kader van de Con federations Cup. Een volstrekt niemen dalletje. En slechts georganiseerd om Duitsland vast wat te laten warm- draaien voor het WK van volgend jaar. Live-verslaggeving van dergelijke JAKARTA - Fritz Korbach heeft zijn reputatie weer waar gemaakt. De voetbaltrainer debuteerde met een zege als trainer van PSM Makassar in Indonesië. Makassar ver sloeg voor de beker Persekaba met 3-2 (rust 3-0). Kor bach baarde onlangs opzien door Rohda Raalte via een formidabele eindsprint in de hoofdklasse te houden. GPD NYON - Het duel om de Europese Supercup blijft voorlo pig aan Monaco verbonden. De Uefa maakte bekend dat het contract met het Stade Louis Il-stadion met drie jaar is verlengd tot en met 2008. Barcelona en Genève hadden interesse de jaarlijkse ontmoeting tussen de winnaars van de Champions League en de Uefa-beker te organiseren. Monaco fungeert sinds 1998 als gastheer van de Europese Supercup, die in 1972 de eerste editie beleefde. SID/DPA FRANKFURT - Na enkele dagen van onduidelijkheid en speculaties heeft de Mexicaanse voetbalbond bij het toer nooi om de Confederatie-beker opheldering gegeven over het wegsturen van twee internationals. De verdedigers Salvador Carmona (29) en Aaron Galindo (23) zijn eerder deze week in Duitsland op het vliegtuig naar huis gezet wegens vermeend gebruik van verboden middelen. Ze hebben inmiddels in eigen land een dopingtest ondergaan waarvan de uitslag nog niet bekend is. Volgens een verkla ring van de Mexicaanse voetbalbond heeft het duo aan de teamarts bekend dat ze enkele druppels hëbben genomen van een zekere substantie. Volgens berichten in de Mexi caanse media zou het om nandrolon gaan. ANP/DPA MILAAN - Juan Veron heeft een contract voor twee jaar getekend bij Inter Milaan. De Argentijnse middenvelder komt van Chelsea. Het afgelopen seizoen speelde hij al op huurbasis voor Inter. Veron kwam vroeger uit voor Samp- doria, Parma en Lazio Roma. Vervolgens ging hij naar Manchester United en vandaar naar Chelsea. ANP/RTR NYON - Liverpool hoeft voor de eerste voorronde van de Champions League niet ver te reizen. De titelhouder, die zich niet via de eigen competitie, maar via dispensatie van de Uefa plaatste, werd gisteren tijdens de loting in Nyon gekoppeld aan een club uit Wales: Total Network Solutions (TNS FC). De eerste wedstrijd in het Britse onderonsje is op 12 juli in Engeland, de return volgt op 20 juli in Wales. Voor de tweede ronde is de winnaar van het duel gekoppeld aan de winnaar van het tweeluik tussen HB Torshavn (De Fae- röer) en FBK Kaunas (Litouwen). ANP KERKRADE - Roda JC heeft zich versterkt met Dirk Jan Derksen. De 33-jarige aanvaller, afkomstig van Fortuna Sittard, tekende voor twee jaar. Een jaar of tien geleden speelde Derksen ook al eens in Kerkrade. ANP UTRECHT - Marokko heeft gis teren ten koste van Italië de hal ve finale van het WK onder 20 bereikt. Verantwoordelijk daar voor was grotendeels doelman Bourkadi, die vier strafschop pen stopte. Waarvan twee in de extra reeks, noodzakelijk door de 1-1-stand na officiële speel tijd (1-1) en 2-2 na verlenging. In de eerste helft kreeg Italië twee strafschoppen, beide keren schoot Bentivoglio op Bourkadi. De Italiaan kreeg de herkansing nadat Bourkadi eerst te vroeg naar voren stapte. Marokko leid de toen met 1-0 via El Zhar. Ca- nini maakte 1-1. Na drie minu ten extra tijd kwam Marokko op 2-1 door een eigen goal van Battaglia. Pelle zorgde voor 2-2. In andere kwartfinale wón Bra zilië met 2-1 van Duitsland. Rafael maakte in de verlenging van de in het stadion van Wil lem II gespeelde wedstrijd de winnende. Na reguliere speel tijd was het 1-1 via goals van Huber (0-1) en Tardelli. ANP door Hans Koenekoop ASSEN - Valentino Rossi be wees gisteren bij de TT in Assen waarom hij een fenomeen op de motor is. In de slotminuut van de kwalificatie in de MotoGP zette de Italiaan de snelste ron detijd neer; 1 minuut en 58,936 seconden op het bijna zes kilo meter lange circuit. Gemiddelde snelheid; ruim 180 per uur. De Italiaan, veelvoudig wereld kampioen, bracht met zijn stunt de 30.000 fans langs het snikhe te circuit in extase. Tot de laat ste minuut had Rossi's rivaal Se- te Gibernau nog de snelste tijd (1.59,247). Rossi start vandaag in de Grote Prijs van Nederland voor de vierde keer dit seizoen vanaf pole. Gibernau staat net achter hem. Marco Melandri ver trekt vanaf de derde startplek. Gibernau's ploegmaat kreeg het in de kwalificatie aan de stok met Max Biaggi. De oud-wereld- kampioen in de kwartliters er gerde zich aan het roekeloze ge drag van de veteraan. „Hij bracht anderen in gevaar." In de Geert Timmerbocht, vlak voor het rechte stuk naar de fi nish, gaven de twee elkaar een duw, waarbij Biaggi net over eind bleef. „Ik deed niets ver keerd, maar bij het team van Bi aggi draaiden ze door. Iemand vloog me zelfs naar de keel", zei Melandri. Die persoon bleek de oom van Max, Valerio Biaggi. Melandri diende een klacht in en kreeg gelijk van de internatio nale motorsportfederatie. De FIM gaf Biaggi 6000 dollar boe te wegens onverantwoord racen. Oom Valerio is zijn toegangspas voor de pitstraat kwijt. Valentino Rossi glimlachte van oor tot oor. „Ik vind het gewel dig rijden hier. Zelfs met de ver anderingen (het circuit is iets in gekort en heeft een extra chica ne) is het nog een van de beste circuits", zei Rossi, die dit sei zoen vijf van de zes GP-races won. „De motor was snel. Ik pro beerde het in de slotfase op nieu we banden en toen rolde er een superrondje uit." Rossi's Yam aha haalde een pieksnelheid van 301,7 kilometer per uur. Raymond Schouten had zich meer voorgesteld van zijn twee de TT-dag. Hij kon zich handha ven in de toptwintig van de 125cc. Hij vertrekt vandaag van af de 25e startplek, net als vorig jaar in Assen. „Maar ik ben niet tevreden", mopperde de 20-jari- ge coureur uit Waardhuizen. Donderdag was Schouten acht tiende en hij reed gisteren een fractie sneller (2.14,975) dan in de eerste kwalificatie. Maar acht andere coureurs passeer den hem nog. „Ik had geen grip. Waarschijnlijk door het hete as falt; dat was 's middags tegen de vijftig graden. Misschien had ik minder agressief moeten zijn." De Fin Mika Kallio veroverde pole position. Van de vier Neder landse wegracers met een wild card starten er vandaag drie in de GP, onder wie de tieners Joey Litj ens en Hugo van den Berg (15 jaar). Jorge Lorenzo was in de 250cc de snelste. Randy Ge vers en Hans Smees mogen ook meedoen in de kwartliters. ANP non-evenementen was doorgaans al leen voorbehouden aan Eurosport. En daarover zullen ze bij de NOS de laat ste jaren heel wat hebben gegniffeld. Maar het lijkt nog slechts een kwestie van tijd voordat ook Studio Sport voet balwedstrijden uit de prehistorie gaat uitzenden. Frank Kramer schijnt al te zijn benaderd. Logisch, hij is de enige ter wereld die uitbundig commentaar kan geven bij wedstrijden van twintig jaar of nog langer terug. Alsof hij ze nooit heeft gezien. Eerlijk is eerlijk, dat is ook een kunst. En een leuke uitdaging natuurlijk voor Evert ten Napel. Bauke Boersma Valentino Rossi viert zijn tijd in de kwalificatie, die hem vandaag op pole position in de MotoGP brengt. foto Juan Vrijdag/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 19