Daniel Ward zweert bij El Paso PZC Zeeuwse zwemmers naar NK Contract voor Kousemaker bij NAC Zeeuwse invasie op NK biljarten teams Wielertoerist levert deel voorsprong in Hulster atleet verlegt accent steeds meer naar 400 meter Daniel Ward snel op Papendal Darter Fordham in Bruinisse Zuiderbaan zeker van WK NK rolstoelhockey in Goes Kantelberg naar VVV Venlo agenda uitslagen vrijdag 24 juni 2005 door Barry van der Hooft TERNEUZEN - Wilmer Kou semaker tekent volgende week een tweejarig contract bij NAC. De negentienjarige verde diger uit Tholen kwam gister ochtend tot een mondeling ak koord met algemeen directeur Theo Mommers. Kousemaker speelde tot nu toe vier wedstrij den in de eredivisie. De linksbenige verdediger voet- balde het afgelopen seizoen zijn wedstrijden in het team van Jong NAC. Vanaf de win terstop trainde hij met de eer ste selectie mee. Wilmer Kouse maker speelde op amateurbasis en had dus nog geen contract. „Samen met mijn zaakwaarne mer en mijn broer André heb ik gisteren een gesprek met Theo Mommers gehad", zei een tevre den Kousemaker gisteren. „We hebben een mondeling akkoord voor een tweejarige contract, dat ik waarschijnlijk volgende week onderteken. Ik ben er hartstikke blij mee." Wilmer Kousemaker maakte op 18 april vorig jaar in de uit wedstrijd tegen Volendam zijn debuut in het eerste elftal van NAC. Twee weken later kwam hij ook tegen AZ als invaller in actie. Dit seizoen was Kousemaker in het verloren Amstel Cupduel met Feyenoord eveneens inval ler. Tijdens de competitie speel de hij 45 minuten tegen ADO Den Haag en op de slotdag een hele wedstrijd tegen FC Twen te. De concurrentie zal moor dend zijn voor de Tholenaar, omdat NAC na een teleurstel lend seizoen flink heeft inge kocht. Na de komst van Pierre van Hooijdonk, die terugkeert op het oude nest, werden ook de verdedigers Patrick Zwaans- wijk, Kurt Elshot en Tony Vid- mar, middenvelder Sander van Gessel en aanvaller Victor Siko- ra gecontracteerd. Kousemaker: „Begin volgende maand begin ik aan de eerste training met de doelstelling een basisplaats te bemachtigen. Dat dat moeilijk wordt besef ik, maar ik vind dat het de eni ge instelling is om aan een sei zoen te beginnen. Het is ook niet de bedoeling dat ik ver huurd word, NAC wil me bij de selectie houden." De korte sprintafstanden leken hem op het lijf geschreven. In middels lijkt de Hulster sprinter Daniel Ward (21) zijn aandacht meer en meer te verleggen naar de 400 meter. Van die afstand krijgt hij een heuse kick, zegt hij. door Karei Pleunis NIJMEGEN - Warm? Natuur lijk is het dat. Ook in Nijmegen waar hij nu traint. Daniel Ward is echter wel wat gewend. In El Paso, Amerika, liggen de tempe raturen vaak ver boven de der tig graden. Daar, in de woestijn van Texas, studeert de jongen uit Hulst grafische vormgeving. Schilderen, beeldhouwen, teke nen. De rest van zijn tijd be steedt hij aan z'n Mexicaanse vriendin en vooral aan veel atle tiek. Daniel Ward, begin dit jaar tot sportman van Zeeland uitgeroe pen, is even terug in Nederland. Tot half augustus wil hij hier blijven. Dan vertrekt hij voor nog anderhalf jaar El Paso. Het eerste doel van Ward is het EK voor atleten onder de 23 jaar in het Duitse Erfurt. Daar wil hij de 400 meter lopen en met een estafetteteam deelne men aan de 4x400 meter. Het is een tussenstapje voor Ward die 2008 als het jaar be schouwt waarin hij er wil staan op de 400 meter. „Ik heb de Spe len één keer mee mogen maken als reserve. Dat was een beleve nis. Maar uiteraard wil ik er als deelnemer staan. Niet als figu rant, maar als kanshebber op een finaleplaats." Het is daarom dat Ward altijd graag terugkeert naar de woes tijn. Daar waar de mentaliteit anders is dan die van Nederlan ders. „In Nederland durven atleten blij te zijn met een tweede of derde plaats. Met een medaille. Amerika kent een sportcultuur waarin alleen de eerste plaats telt. Die visie past bij mij. Van daar dat ik vorig jaar tijdens het NK niet blij was met die tweede plaats op de 200 meter. Wat dat betreft ben ik veranderd." Er is meer veranderd in Daniel Ward, zoon van een Nederland se moeder en een Amerikaanse vader, op 4 januari 1984 gebo ren in Australië. „Ik ben, sinds ik bijna twee jaar geleden uit Nederland vertrok, veel zelfstandiger geworden. Niemand die het voor me regelt, ik moet het zelf doen. M'n eigen potje koken, wassen, strijken, m'n appartement schoonhou den. Het is geen luilekkerland, het is hard werken. Op de atle tiekbaan, maar ook op school." Maar Ward wil niet klagen. „Ik heb een heerlijk leven. Ik heb hier een beurs, krijg elke maand achthonderd dollar waarvan ik er vierhonderd voor huur be taal. Maar waar vind je een com binatie van studie en sport waar bij je elke maand ook flink wat zakgeld krijgt? Er zijn atleten die het een stuk minder heb- door Joop van den Oudenhoven GOES - Het NK biljarten voor teams krijgt dit weekeinde een Zeeuwse invasie te verduren. Niet eerder waren vier teams uit de provincie van de partij. Het vrouwendistrictsteam bijt mor gen in Nieuwegein het spits af. Is het een gevolg van de samen voeging van de drie biljartdis tricten, waardoor de tegenstand groter is en het peil hoger? Of is het toeval? Feit is dat nog niet eerder vier Zeeuwse teams deel namen aan het NK voor teams. Het feest begint morgen met het vrouwendistrictsteam, dat on der aanvoering van teamleidster Sylvia Eckel voor de vierde keer deelneemt. Als de prestatiecur ve wordt doorgetrokken, ligt er een mooi resultaat in het ver schiet. Na een zesde, vijfde en vorig jaar een derde plaats gaan de vrouwen nu voor het hoogste. De supporters geloven er wel in. Zo'n kleine twintig man trekt vandaag al richting Vinkeveen. Morgen is het ook de beurt aan het libre Cl team van Avontuur door Wim de Vos ZAAMSLAG - Nog nooit waren er zoveel deelnemers aan een sterrit waarvoor in Zaamslag moest worden afgestempeld. Wa ren er voor de oragniserende club in voorgaande jaren amper 200 deelnemers te noteren, dit keer stopte de teller pas bij een totaal van 270 renners. Natuurlijk was dat mede te dan ken aan de goede weersomstan digheden die Nederland in de ban hebben. Maar het bewijs werd opnieuw geleverd dat de belangstelling voor het toerfiet sen in Zeeuws-Vlaanderen nog steeds blijft groeien. De ploeg van de Wielertoerist uit Eede, die het klassement al wekenlang aanvoert, moest in Zaamslag wel behoorlijk wat van zijn voorsprong op de rang lijst inleveren. Het team eindig de dit keer slechts op de derde plaats, terwijl het op de tweede plaats geklasseerde TC Yara uit Sluiskil het dagklassement deze keer eens wist te winnen. De or ganiserende vereniging RTC Del ta uit Temeuzen werd tweede in Zaamslag. De Wielertoerist staat overigens nog wel steeds op de eerste plaats in klassement, nu met 1020,71 punten. Yara is dus tweede met 946.25 punten, ter wijl TC Axel de derde plaats in neemt, met een totaal van 893,68 punten. De ploegen uit het westelijk deel van Zeeuws-Vlaanderen blijven over het algemeen goed preste ren. TC Breskens is vierde met 834,55 punten en TC Aarden burg staat als vijfde geklasseerd met 765 punten. De eerstvolgende wedstrijd van de Sterrittencompetitie is ko mende woensdag. Dan heeft De Wielertoerist de regie in handen en kan er van 14.00 tot 20.30 uur worden afgestempeld in ca fé De Tol in Eede. ben." Een doel van Ward is het verbeteren van het Nederlands record van Arjan Visserman. Twintig jaar geleden liet hij 45,68 noteren. Wards beste tijd staat op 46,28. „En daar moet nog flink wat vanaf kunnen. Maar wanneer en hoe... Het kan ineens snel gaan, je weet het nooit." In Nederland traint Ward nu even onder Michael Khmel, een echte vierhonderd meter specia list. Ook wordt hij begeleid door Theo Joosten de man die Marko Koers bracht. En er is Jo Everae- rt, de volleybalgoeroe uit Hulst, die Ward eveneens van tal van adviezen voorziet. Kussentje „Hij analyseert enorm goed. Ik had last van m'n rug en hij zorg de voor een kussentje voor de holte in m'n rug. Probleem opge lost. Ik had verkeerd in een vliegtuig gezeten waardoor één van m'n hamstrings verstijfde. Hij gaf aan waarom. Hij is een voorstander van steppen. Krijg je sterke hamstrings van." Tot half augustus is Ward dus even in Nederland. Daarna keert hij terug naar de States, op zoek naar snellere tijden op vooral de 200 en 400 meter. Die staan momenteel op 20.69 sec en 46.28 sec. „De 400 meter trekt me nu meer. Wat niet betekent dat ik me niet meer laat zien op de 100 en 200 meter. Die afstanden moet ik blijven lopen vanwege m'n snelheid. Maar de 400 geeft me zo'n enorme kick. Er komt veel meer tactiek bij kijken dan op de pure sprint." Je kunt een tegenstander bij voorbeeld uitdagen door super snel te vertrekken. Gaat er dan iemand met je mee die dat, ge zien zijn tijden, feitelijk niet kan, dan blaast hij zichzelf op. Dat maakt het het allemaal net even een stukje boeiender dan de 100 meter." 3 uit Goes. De ploeg mist Bas de Zeeuw, hij is verhinderd door een bruiloft in de naaste fami lie. Desondanks vormen de Goe- senaren met Jan Brandenburg, Jan Goudzwaard en Jan Eicken- boom een sterk collectief. Zondag komen twee teams in ac tie. In het libre C3 start een op merkelijk Zeeuwse team. Delta 4 uit Colijnsplaat nam in 1986 deel aan het NK in nagenoeg de zelfde samenstelling als nu. Al leen Jan Moerland is er niet meer bij. Johan de Fouw nam zijn plaats over in de ploeg, die verder bestaat uit Toon Klaas- sen, Gilles Geelhoed en Bas Sie- reveld. In het libre C5 speelt de ploeg van Avontuur 7 uit Goes. Dagelijks beginnen de wedstrij den om 9.30 uur. De finales wor den omstreeks 17.00 uur ver wacht. Op vierentwintig 'kleine' tafels wordt in twee spelsoorten en acht klassen om de nationale titels gestreden. Daarnaast worden op vier matchtafels de titels in de A-klasse en de divisiekampioen schappen driebanden groot ver deeld. Daniel Ward (links), hier in duel met Guus Hoogmoed op de 200 meter, wil in 2008 in Peking de 400 meter lopen. foto Olaf Kraak/ANP door Jeroen Dellebeke GOES - Op het Nederlands kampioenschap sprint komen morgen en zondag vanuit Zee land vooral jeugdzwemmers in actie. In zwembad De Stok in Roosen daal zijn Ryan Verplanke, El len van de Velde en Stephanie Rombout de Zeeuwse senioren die in actie komen. Vooral Ellen van de Velde heeft kansen. Op haar speciali teit, de 50 meter schoolslag, werd ze dit voorjaar derde op het senioren-NK in Amster dam. Ook de jonge Jurjen Pater heeft goede kansen op een plak op de 50 meter schoolslag. De zwemmer van Scheldestroom uit Breskens staat op dit onder deel als vierde geplaatst en zou in goede vorm wellicht zijn kunststukje van vorig jaar kun nen herhalen. Josje van Houwelingen van De Schelde staat als tweede ge plaatst op de 50 meter rugslag. De breedte van de Zeeuwse zwemsport blijkt uit het feit dat er veel deelnemers naar Roosendaal zullen vertrekken. De Bevelanders komt aan de start met Jacqueline Boonman, Joy Tramper, Kelsey Onder- dijk, Dennis Boonman en Toby Aarnoutse. De meisjes van de Kapelse ploeg komen eveneens uit op de 4x 50 meter vrije slag estafette. Mieke van Dort en Daphne Ro bijn vertegenwoordigen Luc- tor et Emergo (Middelburg) op respectievelijk de 50 vrij en 50 vlinderslag. De Stormvogel (Vlissingen) komt met Manon Minneboo, Judith Stap en Yaïr Klazen individueel aan de start. De succesvolle minioren kunnen hun klasse tevens to nen op beide estafettes. De jon gens komen eveneens uit op de vrije slagestafette. De Schelde uit Terneuzen heeft niet alle startgerechtig- den afgevaardigd naar Roosen daal. Naast Van Houwelingen komen alleen Milou Geensen en Kevin Hondsmerk in actie. ZC Koewacht stuurt Stephanie Rombout en Sabine van Waes op pad. Rombout staat met een achtste plaats op de 50 meter vlinderslag als beste geklas seerd. Ook een damesteam van Koewacht komt in actie op de 4x50 meter wisselslag estafet te. Emke en Evi Erpelinck ko men namens De Honte in actie op het toernooi. Terneuzenaar Stefan de Die, uitkomend voor de Dolfijn uit Amsterdam, is net terug van een stage niet de profploeg van TZA uit Texas. Welk effect de verschillende nieuwe trainin gen hebben gehad, kan hij on der meer tonen op de estafet tes. Individueel start hij op de 50 vrij en 50 rug. Ook Ineke Goossens en Maartje van Keu len, die voorheen voor de Stormvogel uitkwamen, ko men aan de start in Roosen daal. Andere zwemmers met een Zeeuwse achtergrond, zo als Sandra Temmerman en An nabel Kosten zijn niet van de partij op het NK sprint. Jurjen Pater maakt op het NK kans op een medaille op het onderdeel 50 meter schoolslag. foto Peter Nicolai ARNHEM - Atleet Daniel Ward heeft op de Papendal(J mes getoond in goede vorm uit de VS te zijn tenia keerd. De sprinter uit Hulst won de 200 meter in 21.45J conden. Later slechtte hij met de nationale neo-senioig ploeg de limiet voor het EK onder 23 in Erfurt, van Hi en met 17 juli. De tijd van 3.06,94 was slechts drietieM boven het national record voor neo-senioren. Ward lis het snelst van het kwartet en kwam tot een splittijd» 45.6. De Vlissingse Yvonne Wise won de 100 meterlnj den in 13.78. Op de 100 meter vlak werd ze tweedej 12.14 seconden. BRUINISSE - De bekende darter Andy Fordham-,; zorgt vanavond in Bruinisse een demonstratie. S53 met de mastercaller Russ Bray is hij vanaf 20.00 uur«a wezig in het dorpshuis. De organisatie is in handen n dartclub De Vanger uit Bruinisse. Fordham zal nadej monstratie nog enkele wedstrijden spelen tegen me^ uit het publiek. In de voorverkoop zijn al 140 kaarten1,; kocht voor dit evenement. Fordham blijft tot twaalft4 aanwezig in het dorpshuis. GOES - Klaartje Zuiderban is verzekerd van deelnaa aan het WK matchracen. De zeilster (32) uit Terneua staat op de gisteren verschenen wereldranglijst op devfl de plaats en dat is ruim voldoende voor plaatsing vooria WK. Dat wordt in oktober in Bermuda gehouden. Inj viermansboot zal hoogstewaarschijnlijk ook haarm Trijntje plaatsnemen. De zeilster was niet helemaal zeker van het WK omdaia de laatste twee wedstrijden voor de wereldbeker lie j pen. De eerste tien van de wereldranglijst, heersend reldkampioene Betsy Alison (VS) en een equipe uit de£? muda's vormen het deelnemersveld. Zuiderbaan concentreerde zich de afgelopen maanda. het Yngling-project van het watersportverbond, waan het einddoel deelname aan de Olympische Spelend 2008 is. 1 GOES - Sportclub Gehandicapten Beveland houdt mdl gen in Sportpunt Zeeland het Nederlands kampioenscia E-hockey eerste en tweede klasse. E-hockey wordls speeld door spelers die door hun handicap in een elecfij sche rolstoel rijden. Ze spelen met een kunststoffen hocfi eystick (in de hand) of een T-stick die aan de rolstoeltj vestigd is. De keeper speelt altijd met een T-stick.3 team bestaat uit drie veldspelers en een keeper. Het toernooi begint om 11.00 uur en is om ongeveer Ijl uur afgelopen. VELSEN-ZUID - Leon Kantelberg verruilt Stormvqj Telstar voor VW. De linkerspits, die nog een jaar era contract stond, heeft met de club uit Venlo overeensie ming bereikt over een vierjarige verbintenis. Kantelberg (26) voetbalde eerder voor Helmond S FC Utrecht en FC Groningen. GPD vrijdag Atletiek Havenloop. Aanvang:19.00 uur. Afstan den: 2.5 km, 5 km en 10 km. Locatie: Jachthaven te Terneuzen. Baancircuit. Aanvang 19.00 uur. Vier de wedstrijd voor het avondbaancircuit van de VZA met onder meer de strijd voor het Zeeuws kampioenschap op de 400 m, 400 m horden en de 5000 m. Lo catie: atletiekbaan Baskensburg te Vlis singen. Darts Demonstratie Andy Fordham. Loca tie: Dorpshuis Bruinisse. Aanvang: 20.00 uur Tennis 't Halve Maantje Open. Locatie: ten nisvereniging 't Halve Maantje in Goes. Aanvang: 17.00 uur. k zaterdag Hockey nisvereniging 't Halve Maantje inG« Aanvang: 9.00 uur. Leventi-toernooi. Locatie: tenmsvt niging Goes. Aanvang: 16.30 uur Open jeugdtoernooi. Locatie: lw vereniging Zierikzee. Aanvang; Tweede ronde landskampil schap districtscompetitie, n Dash'35-Schelde. Locatie: tenmsw ging Dash'35 in Dordrecht, i 11.00 uur. Tweede ronde landskampe schap districtscompetitie, t wen. MLTC-Hillegom. Locatie:» vereniging MLTC in Middelburg* vang: 11.00 uur. Wielrennen Ronde van Goes. Locatie Oc? Goes. 17.30 uur: veteranen. 17J'i S/P-categorie. 18.45 uur: amatan 18.46 uur: amateurs B. Inschrijven Matisse, Markt, Goes. zondag NK E-hockey eerste en tweede klas se. Locatie Sportpunt Zeeland te Goes, aanvang 11.00 uur. Slot 15.30 uur. Orga nisatie Sportclub Gehandicapten Beve land. Paardensport Paardensport Dressuur LR PC De Schouwse Rui ters. 9.30 uur: M pony's. 10.00 Z1 po ny's. 10.58 uur M2 paarden. 11.20 uur: Rabo Top competitie Z1 paarden Kür op muziek. 13.50 uur: M1 paarden. 14.50 uur: Z2 pony's. 15.50 uur: Rabo Top competitie Z2 paarden Kür op mu ziek. Locatie: Stal Voac te Ellemeet. Zeeuwse dag van het Paard. Sprin gen. 8.30 uur: pony's klasse B, met aan sluitend L. M, Z en ZZ. 10.30 uur: paar den klasse B, met aansluitend L. 13.05 uur: paarden klasse M. met aansluitend Z en ZZ. Mennen. 9.00 uur: dressuur. 10.00 uur: vaardigheid. Locatie: manege De Een dracht te Vrouwenpolder. Dressuur RV De BraanjenhoeM uur: L1 pony's. 9.18 uur: B pony's, 11 uur: B paarden. 11.33 uur: L1 pi 13.48 uur: L1 pony's. 14.25 uur:L2pti den. 15.25 uur: L2 pony's. 15.40uurl pony's. 16.03 uur: M1 paarden,'1 uur: M2 paarden. Locatie: mantgf Braanjenhoek, aan de NoordwegX' Kapelle. 1 Tennis~ Finaledag 't Halve Maantje0pen> catie: tennisvereniging 't Halve Min in Goes Aanvang: 9.00 uur. Leventi-toernooi. Locatie: tenn» niging Goes. Aanvang: 9.00 uur Open jeugdtoernooi. Locatie:'» vereniging Zierikzee. Aanvang I uur. Wielrennen Tennis 't Halve Maantje Open. Locatie: ten- Ronde van Hoofdplaat. Wedsïf onder auspiciën van WAOD. 14M categorieën G+, G en F2 (50 kilorr^ 14.03 uur: categorieën F1, E enEtlï lometer). 15.30 uur: categorie ABW lometer). 15.33 uur: categorieCOIfl lometer). Versailles. Franse Open, Europese Tour. Stand na eerste dag: 1. Van de Velde (Fra) 64 slagen (-7), 2. Lomas (Eng) 65, 3. Delamontagne (Fra), An ders Hansen (Den) 67, 6. Jimenez (Spa) 68, 57. Muntz (Ned), Derksen (Ned) 71. Lafeber na 5 holes gelijk par. (wedstrij den onderbroken door onweer). Lucky Day: 1-3-12-18-20-25-31-32-34- 43-44-54-56-57-62-63-68-72-75-79. Onder voorbehoud. Wimbledon. Mannen. Tweede ron de: Muller (Lux)-Nadal (Spa/4) 6-4 4-6 6-3 6-4, Toersoenov (Rus)-Henman (Eng/6) 3-6 6-2 3-6 6-3 8-6, Grosjean (Fra/9)-Hanescu (Roe) 6-3 6-4 6-2, Jo hansson (Zwe/12)-Pavel (Roe) 3-6 7-6 (4) 6-4 7-6 (4), Murray (Eng)-Stepanek (Tsj/14) 6-4 6-4 6-4, Coria (Arg/15)-Malis- se (Bel) 3-6 6-3 7-5 6-7 (3) 6-4, Gasquet (Fra/27)-Elseneer (Bel) 7-6 (2) 7-6 (4) 6-7 (4) 6-2, Novak (Tsj/28)-Santoro (Fra) 6-1 7-6 (3) 6-3, Mirnji (WRu)-Olivier Rochus (Bel/33) 7-6 (4) 6-2 7-6 (3), Andrejev (Rus)-Sanguinetti 6-4 6-2 3-6 6-3, Popp (Dui)-Arthurs (Aus) 6-3 6-7 (4) 3-6 7-6 (4) 14-12, Melzer (Oos)-Calatrava (Spa) 6-4 6-4 6-1. Vrouwen. Tweede ronde: Sjarapova (Rus/2)-Karatantsjeva (Bul) 6-0 6-1, Sere na Williams (VSt/4)-Santagelo (W 6-3 6-2, Petrova (Rus/8)-Beltrame 6-1 6-2, Peschke (Tsj)-Svonï (Rus/11) 1-6 6-4 6-3, Pierce (ff* Vakoelenko (Oek) 6-4 7-6 (2) 9-7,V Williams (VSt/14)-Pratt (Aus) 7-5M chy (Fra/16)-0'Donoghue (Eng)6^ Ivanovic (SMo/19)-Foretz (Fra) Pennetta (lta/26)-Dulko (Arg) 6--J Craybas (VSt)-Bartoli (Fra/29) F Black (Zim)-Razzano (Fra/32) 6-4 Daniilidou (Gri)-Granville (VSt) fr- Srebotnik (Slo)-Cho (ZKo) 7-5 6-*' tuchova (Slw)-Peer (Isr) 6-2 2-6 M na Bondarenko (Oek)-Panova (Itó 2-6 6-3, Martinez (Spa)-Brandi (rf Berlijn. WK beachvolley. Vrou* vierde ronde: Li Ying/Lu Wangl Mooren/Kadijk (Ned) 2-0 (21-19 2^ Herkansing, derde ronde: BrW' Ier /Jürich (Dui)-Keizer/Leenstra H 2-0 (21-18 21-18); vijfde l*1 Mooren/Kadijk-Ana Paula® (Bra/4) 2-0 (21-12 Keizer/Leenstra 17e. Mannen, ronde: Kfistjan Kais/Vesik (Est)-® ma /De Kogel (Ned) 2-0 (21-18 Zi Herkansing, eerste ronde: Ho" De Gruijter (Ned)-Morikawa/SM (Jap) 2-0 (21-16 21-19); tweedei» Marcio Araujo/De Jesus Ma9r; (Bra/2)-Ronnes/De Gruijter 2-0 21-13). Ronnes/De Gruijter 25e

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 44