Verzekeraars dekken schade niet Van Geyt vaker in opspraak PZC Eis anderhalf jaar na fataal ongeval Stropielekker is uitgekomen droom weekenddiensten Omwonenden bouwput theater kunnen waarschijnlijk naar vergoeding fluiten Cate's dak opent deuren callcenter agents geef om dit kind Babyhuidjes hebben bescherming nodig Ontdek de vogeltrek vrijdag 24 juni 2005 door Anita Janse MIDDELBURG - Het Openbaar Ministerie eiste gisteren voor de Middelburgse rechtbank ander half jaar cel tegen een 23-jarige man uit Wemeldinge. De man zou als bijrijder door aan de handrem te trekken een ernstig auto-ongeluk hebben veroor zaakt, waarbij een passagier het leven liet. Bij het ongeval waren vier jonge ren betrokken. Het incident vond plaats na een uitgaans nacht in november 2003 op de Tractaatweg in Terneuzen. Door de klap werden de drie pas sagiers uit de auto geslingerd en raakten ernstig gewond. Alleen de bestuurster, die een gordel droeg, bleef ongedeerd. Een van de slachtoffers werd per trauma helikopter naar het ziekenhuis in Gent gebracht waar ze drie dagen later overleed aan haar verwondingen. Een andere vrouw heeft lange tijd moeten revalideren, evenals de verdach te, die tijdens het ongeval een verbrijzelde heup opliep. De bestuurster is de enige die zich nog weet te herinneren hoe het ongeluk plaatsvond. Zij ver klaarde dat de 23-jarige man uit Wemeldinge de handrem van de auto plotseling aantrok, waar door deze in de slip raakte en crashte. „Ik kan me niet voor stellen dat ik dat heb gedaan", reageerde de verdachte toen de rechter hem de feiten voorhield. Hij zei zich niets meer van het voorval te kunnen herinneren. Daarmee was het zijn woord te gen dat van de bestuurster. Het ruim veertig meter lange rem spoor wees op een blokkade van de achterwielen, wat het aan trekken van de handrem veron derstelt. Het Nederlands Foren sisch Instituut rapporteerde dat het spoor ook veroorzaakt kon zijn door een falend ABS-sys- teem. Advocaat E. Smit bepleitte vrij spraak, omdat de ware toe dracht van het ongeval nooit is aangetoond. De raadsman concludeerde dat het opsporingsonderzoek ver schillende gaten vertoont. Zo is na het ongeval de positie van de handrem niet gecontroleerd. De advocaat schetste alternatieve scenario's waarin zijn cliënt geen enkele rol speelde. Daarbij betrok hij de these dat de be stuurster zelf veroorzaakster kon zijn. „De verleiding de schuld af te wentelen kan zeer groot zijn geweest", aldus de ad vocaat. Officier van justitie J. Zonder van achtte dat niet aannemelijk. „De verdachte had stevig ge dronken en dan doe je gekke din gen", zei hij. „Bovendien deed hij wel vaker trucjes met de au to." De verdachte gaf toe dat hij voor de lol wel eens zijn hand rem had aangetrokken. Hij ver klaarde: „Ik weet wat de gevol gen kunnen zijn, daarom zou ik dat nooit doen bij een vaart van honderd kilometer per uur." Naast celstraf eiste het OM drie jaar rijontzegging. De rechtbank doet 6 juli uit spraak in de zaak. door Maurits Sep MIDDELBURG - Als het al lukt om de schade aan woningen rond de bouwput te verhalen, zal dat lang duren. De verzeke raar van de gemeente zal niet betalen en dat doen die van de bouwer waarschijnlijk ook niet. „We voelen ons belazerd en dat zijn we dus ook", concludeert L. Clarijs van de belangenver eniging voor omwonenden Van A tot Z. Het gisteren verschenen rapport van Toornend en Partners over de bouwput is duidelijk over de schade in de omgeving. „Conclu sie is dat voor het eventueel ver halen van de opgetreden schade in de omgeving een lastige en lange procedure wacht." De omwonenden hebben dus weer groot gelijk gekregen, stelt Clarijs cynisch vast. „Volgens de gemeente zouden de verzeke raars uitbetalen, maar wij heb ben altijd gezegd dat ze dat niet zouden doen. Nou, dat staat nu zwart op wit." Dat van de verzekeraars geen geld te verwachten is, hoeft ech ter niet te betekenen dat de om wonenden helemaal niks ontvan gen. Schade Wethouder A. van 't Westeinde heeft in maart gezegd dat de ge meente alle schade zal vergoe den. Nu voegt hij daaraan toe dat in de miljoenen die het theater duurder zal worden, geld is gere serveerd voor schadevergoeding aan omwonenden. De gemeente gaat er volgens hem van uit dat ze dat geld op een verzekeraar kan verhalen. Als dat niet lukt, zal de gemeente het uit eigen zak moeten betalen. „We nemen als gemeente een ri sico", beaamt Van 't Westeinde Als het geld van de gemeente komt, zijn de gedupeerden na tuurlijk ook tevreden, reageert Clarijs. Maar zij heeft zo haar twijfels of het stadsbestuur daadwerkelijk over de brug zal komen. „En we willen wel alle schade vergoed hebben hé. Niet "alleen een tube plamuur om een scheur op te vullen. Ook geld Jannie, Suzanne en Kees Dees (vlnr) konden na de gemeentelijke herindeling een minicamping beginnen. door René van Stee ZAAMSLAG - Kees en Jannie Dees uit Zaamslag wilden al ja ren geleden een minicamping be ginnen op hun boerderij aan de Axelsestraat. Gebrek aan ent housiasme bij het toenmalige ge meentebestuur doorkruiste de plannen. Sinds de gemeentelijke herindeling waait echter een an dere wind door het stadhuis van Terneuzen. Plattelandstoerisme wordt nu nadrukkelijk gestimuleerd. „Tijd dus om onze campingplan nen weer uit de kast te halen. Ei genlijk was alles heel snel gere geld. De vergunning hadden we na drie maanden binnen", ver telt Kees Dees. Het weiland bij de boerderij is sinds kort inge richt als minicamping. De naam Stropielekker verwijst naar de bijnaam van Zaamslag. Er is een toiletgebouw verrezen in de vorm van een oude boeren schuur. Die is ingericht voor gas ten van 25 standplaatsen. Op ba sis van huidige wetgeving zijn dat er nu nog maximaal 15. Van de agrarische activiteiten kon de familie Dees niet leven. Van daar dat Kees Dees al langere tijd elders een baan heeft en het boerenbedrijf er samen met zijn broer Theo bij doet. „Maar mijn vrouw en ik wilden toch meer. Een minicamping was altijd al een droom." Recreëren in de polders rond Zaamslag biedt volgens Kees en Jannie Dees dan ook volop mo gelijkheden. Allereerst zijn er in de buurt nauwelijks campings. Daarnaast roemen zij de prachti ge omgeving. door Harold de Puysseleijr ZUIDDORPE - Het is niet de eerste keer dat de Hulster uitge ver M. van Geyt (48) in op spraak komt. Sporen van zijn opmerkelijke manier van zaken doen zijn de laatste tien jaar door heel Nederland te vinden. De een ligt met hem in de clinch omdat Van Geyt de werkelijk heid geweld aandoet, de ander heeft betaald voor een boek dat nooit is gepubliceerd. Zo haalt de uitgever zich in 1994 de woede op de hals van het gemeentearchief van Wouw, omdat hij de naam van het ar chief onterecht gebruikt in een reclamefolder voor het boek 'Roosendaals verleden geïl lustreerd'. Het streekarchief Land van Heusden en Altena laat in dat zelfde jaar een waarschuwing uitgaan. De uitgever uit Hulst meldt in een folder volgens de archivaris ten onrechte dat het boek 'Heusden en het Brabantse volksleven van weleer' met me dewerking van het archief is sa mengesteld. De heemkunde kring in Hilvarenbeek dreigt Van Gevt, die in die tijd ope reert onder de naam Uitgeverij Van Geyt Productions, met juri dische stappen in verband met een soortgelijke actie. De rechtbank in Middelburg ver oordeelt hem in 1997 tot het be talen van ruim Achttienduizend gulden schadevergoeding aan de gemeente Zutphen. Die sleep te de uitgever voor de rechter omdat hij onrechtmatig fotoma teriaal had gebruikt voor de boe ken 'Gelderland bevrijd' en 'Zut phen van 1900 tot nu'. Vorig jaar kwam Van Geyt in de publiciteit omdat honderden mensen in de omgeving van Box tel en Goirle zich ernstig door hem gedupeerd voelen. De klacht is steeds dezelfde: men sen tekenen in op boeken die niet verschijnen. De Hulstenaar is dan inmiddels onder de naam IKA Productions gevestigd als uitgever in de Belgische grens plaats Stekene. De uitgeverij verspreidt tussen 2003 en 2004 in tientallen gemeenten in Bra bant en Limburg folders met be stelformulieren voor historische boeken. De mensen tekenen vooraf in, betalen netjes, maar krijgen hun boek nooit geleverd. Medewerkers van accountants kantoor Y'psilon uit Antwerpen hebben inmiddels hun intrek ge nomen in het pand aan de Dorps straat 129 in Stekene waar de uitgeverij gevestigd was. Y'psi lon probeert zo goed en zo kwaad als mogelijk de wanboel op orde te brengen die Van Geyt heeft achtergelaten. De Hulster uitgever zelf is name lijk verhuisd naar Bearsted, een plaatsje in het Engelse graaf schap Kent. Bellers krijgen daar steevast verbinding met een ant woordapparaat, waar ze hun boodschap kunnen achterlaten. Of ze ooit een reactie krijgen, is ongewis. M.J. Dankaart, verkoopster in de boekhandel van Van Geyt in de Hulster Steenstraat, heeft van haar baas opdracht gekre gen mensen die komen klagen geen geld terug te geven. Zij moet hun gegevens maar note ren en die aan hem doorspelen. De boekhandel houdt al gerui me tijd 'verbouwingsuitver koop', omdat 'streekuitgeverij Baudeloo zich binnenkort in het pand vestigt'. Kadobon M. de Roos uit Zuiddorpe is een van de gedupeerden en heeft in elk geval nog steeds haar geld niet terug. Zij tekende in 2002 in op het boek 'Afscheid van Axel', dat in februari 2003 zou verschijnen. De Roos kreeg na betaling van 39,90 euro een boe- kenkadobon ter waarde van één luxe editie 'Afscheid van Axel'. Een maand na de aangekondig de verschijningsdatum, in maart 2003, kreeg ze een brief van boekhandel Van Geyt dat het boek 'iets later dan gepland' zou verschijnen en wel in juni 2003.Door de grote belangstel ling hebben wij besloten het boek nog interessanter te ma ken', luidde daarvoor de verkla ring. om daarna de hele muur te schil deren." Ook Caroline van der Mandele, bewoonster van de Korte Noord straat, heeft, hoewel ze pas sinds augustus vorig jaar in Mid delburg woont, het vertrouwen in de gemeente al verloren. „Ik moet het allemaal nog zien. Er wordt voortdurend omheen ge draaid." Voor haar telt nu nog maar één ding: „Welke optie ze ook kie zen voor de schouwburg, ik wil absoluut geen risico meer lopen hier. De omgeving is nu stabiel. De schade neemt niet meer toe. Maar als ze weer beginnen, krijg ik dan weer schade?" Het ideale, zegt Van der Mande le, is als ze helemaal niet meer gaan bouwen aan de Zuidsingel. „Maar daar zullen ze wel niet voor kiezen. En hoewel ik hoop dat het theater ergens anders komt, denk ik dat het toch hier zal komen. Het zou gezichtsver lies zijn als ze nu toch voor wo ningen kiezen." Reacties De eerste reacties van enkele ge meenteraadsleden op het rap port van Toornend wijzen een beetje in die richting. Ze zijn ge schrokken van de miljoenen die meer nodig zijn. „Het maakt de keuze niet ge makkelijker", verzucht J. van Dijk-Sturm, fractievoorzitter van de WD. „Ik weet niet waar we dat geld vandaan zouden moeten halen", zegt Saskia Sza- rafinski, fractievoorzitter van de PvdA, vertwijfeld. „Die 7,6 miljoen hebben we niet en die hebben we er ook niet voor over", weet E. Heringa, woord voerder financiën van de Chris- tenUnie. Uitwijken naar een an dere plek valt om die reden hele maal af, want dat kost nog eens drie miljoen meer. Treurig En helemaal geen theater meer in Middelburg? „Nou, daar word ik toch wel heel treurig van", schrikt Szarafinski. „Een provinciehoofdstad zónder", herhaalt Van Dijk-Sturm. „Nee", vindt Heringa, „dat kun nen we ons eigenlijk niet veroor loven." Dat zegt ook H. Akdag van de Politieke Partij Middelburg. Maar wat hem betreft moet het geen A-theater worden maar een B-theater, kleiner, alleen voor Middelburg. En niet aan de Zuidsingel maar op het Molen water, waar nu de schouwburg staat. En Van 't Westeinde heeft ge blunderd, oordeelt Akdag, dus die moet opstappen. Maar de wethouder vertrekt niet vrijwil lig. „Als ik alles had kunnen voorzien, dan was ik er nooit aan begonnen. Maar ik heb niet het gevoel dat ik als hoofdschul dige wordt gezien. En weglopen doe ik niet. Zo zit ik niet in el kaar." zaterdag 25 en zondag 26 juni 2005 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Midden- en Oost- Zeeuws Vlaande ren (Terneuzen, Hoek, Philippine, Sluis kil, Sas van Gent, Axel, Zaamslag, Kloosterzande, Hulst, Koewacht, St. Jan steen en Clinge), vr. 17.00-ma. 08.00 uur: Voor dringende huisartsenzorg en huisbezoeken: Huisartsenpost De Hon- te, bezoekadres Vlietstraat 12, Terneu zen (aan ziekenhuis De Honte) tel. 0115-643000 (altijd eerst bellen) West Zeeuws-Vlaanderen (Oostburg, Aardenburg, Zuidzande, Biervliet, Hoofdplaat, IJzendijke, Breskens, Groe- de, Schoondijke, Sluis en Cadzand), vrij. 17.30-ma 08.00 uur. Voor dringen de huisartsenzorg en huisbezoeken. Huisartsenpost Antoniusziekenhuis, Pastoor van Genklaan 6 te Oostburg, tel. 0115-643000 (altijd eerst bellen). Tandartsen West Zeeuws-Vlaanderen: Tandartsenpraktijk Sluis, Lange Wol straat 9, tel. (0117)420828 Spreekuur: za en zo 12.00-12.30 uur; Oost Zeeuws-Vlaanderen: G. J. A. Fassaert, Margrietstraat 9. Kloosterzande, tel. (0114) 681905 Spreekuur: za en zo 12.00-12.30 uur; Apotheken Gemeente Terneuzen: Dienstapotheek Terneuzen, Van Steen bergenlaan 27, Terneuzen, tel. 0115 626010. Voor spoedrecepten 24 uur be reikbaar. Hulst: Apotheek Reynaert, Steenstraat 7, tel. 0114-311156, zat. 10.00-17.00, zon. 13.00-17.00 uur. Voor spoedrecep ten 24 uur bereikbaar. Apotheek Hulst. Dubbele Poort 7, tel. 0114-314255, zat. 10.00-17.00, zon. 12.00-17.00 uur. Voorspoedrecepten 24 uur bereikbaar. Ook voor recepten van huisartsenpost Terneuzen/Hulst. Oostburg: Apotheek Oostburg, Burchstraat 16, tel. 0117-452170, zat. 10.00-12.30 en 13.00-16.30 uur, zon- en feestdagen dienst via deurtelefoon apotheek. Breskens: Apotheek Breskens, Spuiplein 13a, tel 0117-380222, zat. 8.30-12.30 en 13.00-17.00 uur. zon- en feestdagen ge sloten, dienst via deurtelefoon Apo theek Oostburg. Dierenartsen Terneuzen, Axel, Zaamslag, Hulst en Hengstdijk: Dierenkliniek J. Kop, Bastionstraat 3, Axel, tel. 0115-561488. Spreekuur, zat. 11.00-12.00 uur. Hulst en Hengstdijk: R. T.Versol en J.C. Versol-ten Hoopen, Hengstdijk, tel. (0114) 682365. Spreek uur 13-14 uur, Plevierstraat 18, Hengst dijk. IJzendijke: Dierenarts van de Vijver, tel. (0117) 301388 bgg. 0117-348424. Spreekuur zat. 13.00 en zon. 12.00 uur in de die renkliniek. Terneuzen: J. P. de Vos en A. Burm, dierenkliniek 'De Ottenhorst', Van Diemenstraat 83, tel. 0115-619628. Spreekuur zat. van 12.30-14.00 uur. Kliniek voor gezelschapsdieren fc Steenberghe Van Steenbergen^. - Terneuzen. Dierenarts P de Vos. zon. uitsluitend behandeling vans-J patiënten na telefonische afsprak 0115-696425. Dierenartsencentrum West, G A.M :i Bruijckere en E.G. van Bruinessen-fa senberg. Afspraken via telefoonnr 0117-454484. Oostburg: J. P. J. v. d. Vijver, Sirius 1Oostbura tel. 0117-452103. 1 Sas van Gent: E O M. David, Westdam 54, tel.0115. 453800, spreekuur zat. 11 -00-12.00u* St. Jansteen e.o. A.E. de Bruyn, Brouwerijstraat» t pellebrug, tel. 0114-312701 Spre*, 11.00-12.00 uur. Dierenambulance Zeeuws-Vlaai*^ alarmnummer0115- 442161. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Zeeuws-Vim deren, voor spoedgevallen dagen nacht bereikbaar: Oost-Zeeuws-Vlaanderen: Telef® nummer (0114) 383500. l Stichting Provinciale Kraanuoij Zeeland, kraamcentrum ZeeuwsVa deren, dag en nacht bereikbaarvaa 0113-224022. Pastorale dienst Oost-Zeeuws-Vlaanderen: zon.ü- ma. 24 uur. Bereikbaar via mobieliw mer06 22398801 West-Zeeuws-Vlaanderen: 10.00-13.00 en 16.00-19.00 uur. Beral baar via mobielnummer 06 20403610. Midden-Zeeuws-Vlaanderen: Eer baar via mobiel nummer 01 LAMSWAARDE - In Lamst* de wordt morgen Cate's dakoS cieel geopend, een woongrof voor zes licht gehandicaptekii deren. Cate's dak is een Nederland stichting die is opgericht uit a vrede met het hulpaanbodini jeugdzorg. De stichting en b opvanghuis zijn vernoemde Cate, het dochtertje vandeq richters, dat aan een hersea mor is overleden. F. Tak s Lamswaarde raakte enthouai en besloot voor de stichting 8 kleinschalig project op testa ten. Cate's dak in de Jacobus i Waalstraat is nu een half jj open. De zes bewoners hebh inmiddels hun plekje gevonds Wethouder F. van Driesschevs richt om 16. 00 uur de opemng foto Camile Schelstraete Kees en Jannie Dees richten zich niet op een bepaalde doel groep. De eerste gasten zijn al geweest. Ook reserveringen voor de zomervakantie zijn al binnen. Jannie Dees: „Discogan gers verwachten we niet. Net als op veel andere minicampings zullen het vooral rustzoekers zijn die de omgeving op hun ge makje gaan verkennen." De Stropielekker wordt van daag om 16.00 uur officieel ge opend door wethouder A. van Waes. Morgen is het van 10.00 tot 16.00 uur open dag. Callsensus is een kwalitatief callcenter dat gevestigd is in het oude stadhuis van Brouwershaven. Het callcenter is gespecialiseerd in zowel inkomend als uitgaand telefoonverkeer. Zeer binnenkort gaat er een project van start, waarin er met particulieren zal worden gebeld. Hiervoor is Callsensus op zoek naar nieuwe Je bent minimaal 21 jaar en je werk en denk-niveau is minimaal MBO+. Je hebt een vriendelijke telefoonstem, bent klantvriendelijk ingesteld en beschikt over dat stukje extra kwaliteit om een klant correct te informeren over de meerwaarde van een product. Tevens spreek je perfect ABN, ben je een teamspeler en minimaal drie tot maximaal vijf avonden per week beschikbaar. Natuurlijk houden wij rekening met reeds geplande vakanties. Ervaring aan de telefoon is een pré, maar geen must! Callsensus biedt je een uitstekend uurloon, een gedegen interne telefoontraining, een betrekking voor een periode van minimaal 13 weken en biedt tevens doorgroeimogelijk heden voor de directe toekomst. Herken jij jezelf in dit profiel, stuur dan direct je CV per e-mail. Hierna kun je persoonlijk vrijdag 24 juni of maandag 27 juni a.s. met Callsensus bellen tussen 11.00 en 17.00 uur. Besloten is het aantal pagina's uit te breiden van 64 naar 96 en het aantal foto's naar 150 stuks te brengen'. De brief eindigt met het bemoedigende 'leuk nieuws voor u, de prijs blijft het zelfde'. Achteraf blijkt dat de Zuiddorp- se blij is gemaakt met een dode mus. De Roos zegt dat ze er lan ge tijd in bleef geloven dat ze het boek toch zou krijgen. Na de bewuste brief in maart 2003 ver nam ze echter taal noch teken. Ze bracht tot eind vorig jaar ge duld op, omdat haar verzekerd was dat 'het boek zeker rond de feestdagen zou verschijnen'. „Daarna was ik het zat", zegt ze. „Steeds kreeg ik een andere verklaring te horen. 'Het boek moet gedrukt worden in Polen', of 'een ander boek heeft voor rang gekregen op dit boek'. Ik geloofde dat lange tijd. Maar nu wil ik mijn geld terug. Dat be drag interesseert me niet, het gaat me om het principe. Ik wil de aangifte doen, maar kreeg bij de politie in Hulst te horen dat het niet kon en dat ik dan toch echt met meer mensen moest zijn. „Als het zo is gegaan, betreuren wij dat ten zeerste", reageert woordvoerder J. van Mourick van de Zeeuwse politie. „We gaan vandaag nog bij haar langs en als dat niet lukt maken we een afspraak met haar om de aangifte op te nemen." Het callcenter dat kwaliteit laat spreken Callsensus BV, Markt 2. Telefoon 0111 698555 4318 AG Brouwershaven Telefax 0111 698556 e-mail: mjjdewinter@callsensus.nl giro 7 800 800 Manisha (9 jaar) uit Nepal kon door een verlamming niet goed lopen. Na een operatie loopt ze nu een stuk beter met een beugel. Later wil ze graag dokter worden maar nu vindt ze het vooral leuk om te zingen en te dansen. Het Liliane Fonds betaalt 128,49 voor haar revalidatie. Het Liliane Fonds helpt kinderen zoals Manisha; kinderen die zonder steun geen kans maken op medische of sociale revalidatie. Helpt u mee? Het speciale fonds voor kinderen met een handicap in ontwikkelingslanden In Canada worden meer zeehondjes doodgeknuppeld dan ooit tevorta! 330.000 zeehondenbaby's vanaf 12 dagen oud worden op een kit- I baarse manier afgeslacht. En dat allemaal voor hun mooie vachtje*»! veel geld aan wordt verdiend. Wilt u de zeehondjes helpen? Vraag d» nu via www.stopdeknuppels.nl een protestkaart aan die u naarèi Canadese ambassade kunt sturen of bel (020) 676 66 00 www.stopdeknuppels.nl Volg de 'Tour de Gans' in Nederland In indrukwekkende formaties trekken ganzen naif Nederland. Ook in uw omgeving zijn ze te bewonderen. Kijk op www.vogelbescherming1» Vogelbescherming Nederland laat het je zien Vogelbescherming T 0800 7 800 800 (gratis) www.lilianefonds.nl voorlichting@lilianefonds.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 40