dopers dupe van boekhandelaar Politiek luistert aan tafel beter naar boer Scholieren verrassen hun meester Werner ZLTO bepleit grondbank voor Hulst iistitie België stelt onderzoek in naar Hulster uitgever r fLi. Scholieren leren over noodstop Klachten over feest ongegrond Vrouw verliest benen bij ongeval Schapen en kip doodgebeten Braderie lijdt aan hitte, niet aan onbekendheid DE SMAEK ZEÊLAND Zeker weten? «je; 0113-315649 «.pzc.nl jl:redactie@ pzc.nl j,uS 314460 AA Goes ertentie-exploitatie: yj-en Midden-Zeeland: 0113-315520; Ls-Vlaanderen: 0114-372770; jonaal: 020-4562500. jdag 24 juni 2005 VCissingen RESTAURANT HET STATION 'VCees- en Visgerechten Cv* Ontdek de ware betekenis van genieten: kies uit ons maandmenu een verrukkelijk voor-, hoofd- en nagerecht. En dat voor maar 18,50! Tel. reserveren: 0118 46 59 09 editie Zeeuws-Vlaanderen ILST - ZLTO, afdeling Oost- ühvs-Vlaanderen wil dat er grondbank komt als de ont ering in de gemeente Hulst Kgaat. De land- en tuinbouw- inisatie wil op die manier en die grond kwijtraken perspectief bieden. Agra- riërs die grond hebben in de pol ders van de gemeente Hulst, die mogelijk opgeofferd worden in het kader van natuurcompensa tie na de laatste verdieping van de Westerschelde, moeten die grond gecompenseerd krijgen. Volgens F. Kuijpers, lid van de ZLTO regioraad Zeeland moet de gemeente Hulst actief mee denken aan een goede oplossing. „De gemeente Hulst gaat nu uit van één op één ruilen. Dus dat de getroffen agrariërs grond kunnen overnemen van boeren die stoppen met hun bedrijf. Zo eenvoudig is het niet." Kuijpers pleit daarom voor het opzetten van een grondbank en voor het starten van een dialoog over ka velruil. Hij wil daarnaast van de gemeente weten hoeveel hectare landbouwgrond er beschikbaar is in Oost- Zeeuws-Vlaanderen om de betreffende agrariërs te kunnen compenseren. Hulst moet die beschikbare grond nog inventariseren. fHarold de Puysseleijr [DD0RPE - De Belgische jus- stelt een onderzoek in naar handel en wandel van de iter uitgever M. van Geyt. incasseert volgens honder gedupeerden geld voor de rintekening op historische o)boeken die uiteindelijk it verschijnen. itie in België onderzoekt de omdat Van Geyt tot voor in Stekene was gevestigd zijn uitgeverij IKA Produc- De inmiddels naar Enge- verhuisde Van Geyt is be- als uitgever actief als khandelaar in Hulst, loopster M. Dankaart zegt dagelijks wel enkele men- over de vloer krijgt die vra- om opheldering over de pu- tiedatum van boeken, of en die het wachten zat zijn mgeld terug willen, van hen is M. de Roos uit ddorpe. Ze betaalde in 2002 10 euro voor het boek 'Af- ad van. Axel', dat in februari zou verschijnen maar tot de dag van vandaag niet is ge- erd. Woordvoerder C. Dufour het parket in Dendermonde 1 drie jaar een gerech- jk vooronderzoek loopt naar ctiviteiten van Van Geyt en (Advertentie) heater ip locatie sland Nazomer Festival maakt atervoor bijzondere locaties Zeeland. Net als het Zeeuwse •fcchap zijn de voorstellingen 'hetfestival uniek. Ze fien theaterervaringen, net publiek alleen hier kan hren. Dit jaar brengt het Nerfestival Grieks drama Smuziek bij de Nieuwe Kerk tZierikzee, toneel bij Kasteel Hooge in Middelburg, een muziek-, film- en video- Wakel in de Zware Plaat- rterij van de Scheldewerf •ksingen en reist het met 'theaterproductie langs "Pshuizen in heel Zeeland. aag de gratis brochure 'nbestel nu uw iarten tfomerfestival.nl '"033 0 0 0 33 (0,45 p/g) stiyalhart 'Wij Middelburg shart van het festival is Wegetrouw de Abdij van Weiburg. Daar is vanaf vrijdag Member elke avond wat te 'eo. Er is theater, literatuur, tiende kunst en muziek in genres. Voor 2005 heeft het [Wnerfestival weer een selectie fcafovan Nederlandse en ftse topacts. Nazomer Festival wordt dit de 5e maal in deze opzet ^i'seerd. Door de Nationale snten Prijzen 2005 is het -festival uitgeroepen tot Beste tenement van Nederlandl diens uitgeverij in Stekene. „We hebben de uitgever gevraagd zijn zaakjes in orde te brengen. In de loop van de laatste jaren heeft een aantal klagers toch ge noegdoening gekregen." Volgens Dufour zijn bij justitie enkele tientallen klachten be kend. De zaak lijkt echter vele malen groter van omvang dan op het parket bekend is. Zo blijkt uit publicaties in diver se Brabantse en Limburgse kran ten in het afgelopen jaar, dat Van Geyt mensen zonder boek heeft achtergelaten in Dongen, Zundert, Boxtel, Goirle en Kerk- rade. De parketwoordvoerder kan niet aangeven wanneer het onderzoek wordt afgesloten, en of Van Geyt strafrechtelijk wordt vervolgd. „De benadeel den zijn niet altijd geholpen met een veroordeling. Wij proberen er eerst en vooral voor te zorgen dat de mensen hun geld terug krijgen." Dufour adviseert gedu peerden aangifte te doen bij de politie in Stekene, of hun klacht schriftelijk in te dienen bij het parket in Dendermonde. Accountantskantoor Y'psilon uit Antwerpen probeert al twee jaar op verzoek van Van Geyt or de in de chaos te scheppen. „Hoeveel mensen zijn bena deeld weet ik niet", laat K. Ver- sijp van Y'psilon weten. „Ik heb lijsten samengesteld van men sen die zich gemeld hebben. Ik tracht nog de nodige fondsen bij een te brengen voor de betaling van een opslagbedrijf waar zes pallets met boeken staan." Versijp zegt dat hij ernaar streeft, dat de gedupeerden hun geld terugkrijgen, of het boek waar ze recht op hebben alsnog ontvangen. „Geef me tot half juli de tijd om de juridische kant van de kwestie af te wer ken", zegt hij. pagina 14 Van Geyt vaker in opspraak Werner Dewitte wordt thuis onthaald door de leerlingen van basisschool Tervliet in Terhole. door Sheila van Doorsselaer TERHOLE - Hij zat gisterochtend nog in zijn zwembroek in de tuin, toen een grote bus voor zijn huis in Clinge stopte en de 47 hoofdjes van zijn leerlingen van basis school Tervliet in Terhole uit het raam piepten. „Verrassing!!" Meester Werner (Dewitte) is 25 jaar docent en dat was re den voor een feestje. Dewitte (46) studeerde aan de pedagogi sche academie in Middelburg en kwam in 1980 terecht op basisschool De Eikel aar enkele jaren geleden omgedoopt tot De Vlaswiek). Hij werd er vervangend schoolhoofd, voor een halve dag in de week, in het kader van taakontlastïng van de schooldirecteur. Een paar jaar la ter werd Dewitte daadwerkelijk leer kracht op De Eikelaar. „Ik heb daar zo wat alle klassen gehad." Dewitte was ook kleuterleraar bi] De Grensrakker- tjes, een voormalige kleuterschool in Koe wacht. „Dat was redelijk uniek, want ik was één van de eerste kleuterleraren van Nederland. Een man voor de kleuterklas komt niet zo vaak voor." In 1989 werd Dewitte voltijds schooldi recteur van De Eikelaar tot hij in 2002 overstapte naar Tervliet in Terhole. Hij ging van een redelijk grote naar een piep kleine basisschool met 47 leerlingen, en die zetten hem gisteren in het zonnetje. „Ik wil normaal gesproken altijd alle touwtjes in handen hebben, maar ze heb- foto Wim Kooyman ben voor vandaag alles voor me verbor gen gehouden. Ik heb geen idee wat me nog allemaal staat te gebeuren." Niet al leen voor Dewitte was het een feestdag, voor de kinderen stonden die middag al lemaal spelletjes op het programma. Dewitte heeft het naar zijn zin op zijn kleine school. „Alle kinderen, van jong tot ouder, kennen elkaar en spelen ook met elkaar. Het 'wij-gevoel' op Tervliet is heel sterk, en dat is heel bijzonder om te vervaren." (Advertentie) Onze dagbladen zijn met ruim 600.000 lezers al dé regionale media bij uitstek. Maar in de maanden juli en augustus adverteert u ook nog eens extra voordelig. In deze periode brengen wij u de 'zomeractie'. Deze actie brengt verkoeling in uw advertentiebudget, want als u binnen 5 werkdagen uw 2e advertentie plaatst, profiteert u van spectaculaire kortingen. Om zoveel mogelijk aan uw advertentiewensen tegemoet te komen, bieden we 5 verschillende voordeelopties; u kiest de optie die voor u het meeste interessant is. 50% korting 2x zo groot Gratis full-color Als IM'er In groter gebied 8R <Jê|bl,«,n J door René Hoonhorst HOOFDPLAAT - Boeren klagen altijd, denken veel mensen. Poli tici en andere beleidsbepalers niet uitgezonderd. Agrarische organisaties zijn dan ook blij met de Week van het Platteland. Die promotieweek is bij uitstek geschikt om op luchtige wijze aandacht te vragen voor de no den van de boer. Bestuurders van de provincie, gemeenten en het waterschap, bijvoorbeeld, le nigen hun oor wat makkelijker te luister tijdens een informele maaltijd, is de afgelopen jaren gebleken. Dit jaar vroeg de afdeling Agra risch West-Zeeuws- Vlaanderen van de Zuidelijke Land- en Tuinbouw Organisatie (ZLTO) speciale aandacht voor fruitte lers. De Hoofdplaatse boer Bob Thomaes reed gistermiddag een select clubje genodigden rond over zijn gemengd bedrijf aan de Oostlangeweg. Thomaes be bouwt het leeuwendeel van zijn 54 hectare bouwland nog met akkerbouwproducten als tarwe, suikerbieten, graszaad en brui ne bonen. Maar de onzekere toe komst van de akkerbouw heeft hem doen besluiten meer kaar ten op de fruitteelt te zetten. Twintig hectare is tegenwoordig gevuld met fruitbomen: appels en peren. De prijzen van de ap pels staan onder druk en daar naast zijn de vruchten veel ge voeliger voor hagelbuien. „Eén stevige hagelbui, zoals die van twee weken terug, en de appels zijn nog maar de helft van de prijs waard. Peren zijn harder en herstellen hun schil ook nog tijdens de groei." Thomaes wil zijn areaal peren dan ook uit breiden ten koste van een aantal hectares appels. De fruitteler uit Hoofdplaat vroeg de aanwe zige Sluise wethouders en een SLUIS - Leerlingen van veertien West-Zeeuws-Vlaamse basisscholen krijgen volgende week verkeerspraktijkles op het veerplein in Breskens. Een vrachtwagenchauffeur en een automobilist laten hen dan kennismaken met nood stops en dode hoeken. De les wordt gegeven in het kader van het verkeersveiligheidsproject Duurzaam Veilig Ver keer West-Zeeuws-Vlaanderen. In mei en juni gaf J de Jonge van de Oostburgse politie in de klassen theorieles over het verkeer in de bebouwde kom. Hij stelde alledaag se, gevaarlijke situaties aan de orde en gaf tips hoe leerlin gen veiliger zijn in het verkeer. De lessen zijn gericht op groep 6. Kinderen van deze leeftijd spelen op straat, fiet sen naar school of rennen onverwacht de weg op en zijn daardoor kwetsbaar in het verkeer. SINT-JANSTEEN - Klachten over de organisatie van het Midzomernachtfestival op en rond het Martje van Wardje in Sint-Jansteen zijn ongegrond. Dat zegt organisator E. de Kind. Nogal wat mensen stoorden zich eraan, dat ze het festivalterrein niet ongebreideld op en af konden. Zo mocht een dorpeling die in verband met de overstelpende drukte even naar huis ging om een sanitaire stop te ma ken, het terrein niet meer op. De maatregel is volgens De Kindt ingevoerd om de veiligheid te kunnen garanderen en om te voorkomen dat de muren van de kerk worden ge bruikt als openbaar toilet. Bij de gemeente Hulst hebben zich volgens een woordvoerster geen mensen met een offi ciële klacht over de organisatie gemeld. GOES - Een 61-jarige vrouw uit de gemeente Goes is gis teren bij een aanrijding in de Goese Edisonstraat zwaarge wond geraakt. Ze is in kritieke toestand naar het Ooster- scheldeziekenhuis gebracht. Het slachtoffer fietste rond elf uur 's ochtends over de Edisonstraat, die momenteel wordt heringericht en door een provisorisch wegdek slecht berijdbaar is. De vrouw kwam ten val en belandde onder een vrachtwagen van een wegenbouwbedrijf, waar bij ze beide benen verloor. ZAAMSLAG - In een weiland aan de Zaamslagsedijk in Zaamslag zijn woensdag twee schapen doodgebeten. Drie andere schapen waren zwaargewond en nog eens negen dieren hadden lichte verwondingen. Verder was nog een kip gedood en een andere kip zwaargewond. Vermoede lijk zijn de dieren gebeten door loslopende honden. De po litie is op zoek naar mensen die in de nacht van dinsdag op woensdag iets hebben waargenomen. TERNEUZEN - De Axelse bra derie rond het thema Kinderen kwam woensdag niet uit de verf omdat het veel te warm was. Dat zegt coördinator A. Stoffels van de Terneuzense onderne merskoepel Coördinatie en Ma nagement. Stoffels ontkent dat er te weinig publiciteit rond de braderie is geweest, waardoor zowel veel klanten als ondernemers niet op de hoogte waren. „De regionale kranten én de omroep hebben aandacht aan de braderie be steed. Het was deze week ge woon té warm. Woensdagmid dag hebben de kinderen welis waar vrij, maar op een dag als van de week ga je naar het zwembad en niet naar een brade rie." De Terneuzense evenementen coördinator vindt een doorde weekse dag overigens ook niet ideaal voor een braderie. Zater- (Advertentie) dagen zijn volgens hem de beste braderiedagen. „In Temeuzen werkt dat altijd goed, maar in Axel is het op die dag al week markt. Of er dan genoeg ruimte in het centrum is om ook een braderie te houden, is de vraag. Daar moeten we nog maar eens over brainstormen vóór de vol gende braderie in september." (Advertentie) Verkorte Avoividopleidimg HBO-Logistiek www.hz.nl tel.: 0118 - 489 407 Vraag naar AAark Geilenkirchen e-mail: mgeilen@hz.nl HogeschoolJ^^Zeefond Telefoon: 0118-591900 www.iestaurantvTouvvenpplder.nl (Advertentie) VAN 24 juni 17.00 - 22.00 uur 25 juni 12.00 - 22.00 uur 26 juni 12.00 -18.00 uur Abdijplein Middelburg handjevol raadsleden, om een soepele hantering van regels. „Als ik dit najaar goedkoop bo men op de kop kan tikken, die ik direct moet planten, dan kan dat niet. Ik moet eerst een aan- legvergunning hebben voor het uitbreiden van de boomgaard. Gek, want als ik het ene jaar bie ten en het andere jaar bruine bo nen 1 wil verbouwen, moet ik dat helemaal zelf weten." Thomaes is ook niet zo blij dat hij op termijn wordt 'ingesloten door natuur'. De wethouders en raadsleden luisterden aandachtig maar waakten ervoor beloftes te doen. Wethouder R. Leentfaar verwees naar het gemeentelijk landbouwloket, waar 'veel pro blemen kunnen worden opge lost'. PvdA'er J. Wielakker wilde en kele klachten ook nog eens op zijn merites beoordelen alvo rens toezeggingen te doen. zeeuwse almanak Ze gaat binnenkort trouwen, die Hulsterse, en ze hoopt vu rig dat de verbouwing van de historische woning naast het stadhuis is afgerond vóór ze haar jawoord geeft. Al die le lijke bouwsteigers en het mo biele toilet voor de bouwvak kers verpesten nu eenmaal de foto's met de 'rijstgooi-scene'. Groot was dan ook haar vreugde toen ze zag dat de steigers waren verdwenen en een schilder begon aan de laatste kozijnen. Toen ze de bewoner van het pand op straat tegenkwam, compli menteerde ze hem gul en op recht met de zeer geslaagde verbouwing. „En weet u, ik ga binnenkort trouwen, en dan wil ik natuurlijk ivel een mooie trouwfoto met uw huis op de achtergrond!" Hij keek haar even bedenke lijk aan. „Weet je dat wel ze ker?" Even zag ze het decorum van haar mooiste dag in het water vallen. „Hoezo? Komen die steigers nog terug dan?", vroeg ze in lichte paniek. „Nee", zei hij uiterst kalm „Maar ik had het over dat trouwen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 37