Verzekeraars dekken schade niet PZC Waarschuwingen op informatieborden bij Thoolse duikspot EO SPORTIEF TYPE? Omwonenden bouwput theater kunnen waarschijnlijk naar vergoeding jïuiten weekenddiensten Uitnodiging BEKIJK HET EENS VAN DEANDERE KANT f f callcenter agents Auto vrijdag 24 juni 2005 door Maurits Sep MIDDELBURG - Als het al lukt om de schade aan woningen rond de bouwput te verhalen, zal dat lang duren. De verzeke raar van de gemeente zal niet be talen, en die van de bouwer waarschijnlijk ook niet. „We voelen ons belazerd en dat zijn we dus ook", concludeert L. Cla- rijs van de belangenvereniging voor omwonenden Van A tot Z. Het gisteren verschenen rapport van Toornend en Partners over de bouwput is duidelijk over de schade in de omgeving. „Conclu sie is dat voor het eventueel ver halen van de opgetreden schade in de omgeving een lastige en lange procedure wacht." De omwonenden hebben dus weer groot gelijk gekregen, stelt Clarijs cynisch vast. „Volgens de gemeente zouden de verzeke raars uitbetalen, maar wij heb ben altijd gezegd dat ze dat niet zouden doen. Nou, dat staat nu zwart op wit." Niets ontvangen Dat van de verzekeraars geen geld te vernachten is, hoeft ech ter niet te betekenen dat de om wonenden helemaal niks ontvan gen. Wethouder A. van 't West einde heeft in maart gezegd dat de gemeente alle schade zal ver goeden. Nu voegt hij daaraan toe dat in de miljoenen die het theater duurder zal worden, geld is gereserveerd voor schade vergoeding aan omwonenden. De gemeente gaat er volgens hem van uit dat ze dat geld op een verzekeraar kan verhalen. Als dat niet lukt, zal de gemeen te het uit eigen zak moeten beta len. „We nemen als gemeente een risico", beaamt Van 't West einde. Als het geld van de ge meente komt, zijn de gedupeer den natuurlijk ook tevreden, rea geert Clarijs. Maar zij heeft zo haar twijfels of het stadsbestuur daadwerkelijk over de brug zal komen. „En we willen wel alle schade vergoed hebben, he. Niet alleen een tube plamuur om een scheur op te vullen. Ook geld om daar na de hele muur te schilderen." Ook C. van der Mandele, be woonster van de Korte Noord straat, heeft, hoewel ze pas sinds augustus vorig jaar in Mid delburg woont, het vertrouwen in de gemeente al verloren. „Ik moet het allemaal nog zien. Er wordt voortdurend omheen ge draaid." Voor haar telt nu nog maar één ding: „Welke optie ze ook kie zen voor de schouwburg, ik wil absoluut geen risico meer lopen hier. De omgeving is nu stabiel. De schade neemt niet meer toe. Maar als ze weer beginnen, krijg ik dan weer schade?" Het ideale, zegt Van der Mande le, is als ze helemaal niet meer gaan bouwen aan de Zuidsingel. „Maar daar zullen ze wel niet voor kiezen. En hoewel ik hoop dat het theater ergens anders komt, denk ik dat het toch hier zal komen. Het zou gezichtsver lies zijn als ze nu toch voor wo ningen kiezen." De eerste reacties van enkele ge meenteraadsleden op het rap port van Toornend wijzen een beetje in die richting. Ze zijn ge schrokken van de miljoenen die meer nodig zijn. „Het maakt de keuze niet gemakkelijker" verzucht J. van Dijk-Sturm, fractievoorzitter van de VVD. „Ik weet niet waar we dat geld vandaan zouden moeten halen", zegt S. Szarafinski, fractievoor zitter van de PvdA, vertwijfeld. „Die 7,6 miljoen hebben we niet en die hebben we er ook niet voor over", weet E. Heringa, woordvoerder financiën van de ChristenUnie. Uitwijken naar een andere plek valt om die reden helemaal af, want dat kost nog eens drie miljoen meer. En helemaal geen theater meer in Middelburg? „Nou, daar word ik toch wel heel treurig van", schrikt Szarafinski. „Een provinciehoofdstad zónder", herhaalt Van Dijk-Sturm. „Nee", vindt Heringa, „dat kun nen we ons eigenlijk niet veroor loven." B-theater Dat zegt ook H. Akdag van de Politieke Partij Middelburg. Maar wat hem betreft moet het geen A-theater worden maar een B-theater, kleiner, alleen voor Middelburg. En niet aan de Zuidsingel maar op het Molen water, waar nu de schouwburg staat. En Van 't Westeinde heeft ge blunderd, oordeelt Akdag, dus die moet opstappen. Maar de wethouder vertrekt niet vrijwil lig. „Als ik alles had kunnen voorzien, dan was ik er nooit aan begonnen. Maar ik heb niet het gevoel dat ik als hoofdschul dige wordt gezien. En weglopen doe ik niet. Zo zit ik niet in el kaar." door Sanne Schelfaut THOLEN - Bij de vier populair ste duikplekken op Tholen ko men zo snel mogelijk informatie borden te staan. Op de borden staan specifieke informatie en waarschuwingen over de desbe treffende duikplek. Het gaat om locaties bij de Berg- sediepsluis, Gorishoek, Stavenis- se en Strijenham. Deze plekken worden veelvuldig bezocht door sportduikers uit binnen-en bui tenland. Met name Gorishoek is niet alleen populair maar ook berucht door de verraderlijke stroming. Verschillende (Bel gische) duikers zijn de afgelo pen jaren in de buurt van Goris hoek omgekomen. Het plaatsen van de borden is een initiatief van de Nederland se Onderwatersport Bond (NBO). Deze bond plaatst niet alleen op Tholen maar ook in an dere delen van Zeeland nieuwe borden. „Het gaat om elf pane len die langs de Zeeuwse wate ren komen te staan. Zo komen er onder meer bij Scharendijke, Dreischor en de Zeelandbrug borden te staan", vertelt D. van Santen van de NBO. De gemeente Tholen financiert zelf drie borden, de onderwater sportbond betaalt het exempaar bij de Bergsediepsluis. „Op dit moment liggen er verschillende offertes op ons bureau. We, wachten ze in augustus te) nen neerzetten." Door toename van het ai duikongevallen, voelt c zich genoodzaakt wezenlijk formatie bij de locaties tepï sen. „Daarnaast staan er» borden die we vervangeul stond bijvoorbeeld nog op duikers een vergunning i hadden om hun sport uit tea nen maar dat is inmiddels meer nodig", meldt Van Sas Naast specifieke info ow duikplek, algemene gegj als gedragsregels komen de borden ook onderwate jes van het gebied te staan. Trapjes De NBO wil niet alleen dei matie voor de sportduikerw teren, ook de duikplek wordt aangepakt. „In o met waterschap Zeeuwse Ei den worden fatsoenlijke tn aangebracht en ook willes de parkeerplaatsen vermin Deze maatregelen wordend smeerd over de komende ji Als het schap onderhoud! aan de dijken heeft, worda ze verbeteringen voor duiw ties gelijktijdig uitgevoerd.'! De gemeente Tholen koel niet melden hoeveel geld de! den zullen kosten. „We wai| af welke offerte wordt a zocht." De Koningstraat weerspiegelt in het water in de bouwput. foto Lex de Meestei zaterdag 25 en zondag 26 juni 2005 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Schouwen-Duiveland Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Gustaafweg 2, Zierikzee tel. 0900-1585 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde of tij dens feestdagen) Tandartsen Schouwen-Duiveland Spreekuur 16.30 -17.00 uur. tel. 06-53737162. Apotheken Apotheek "Zierikzee", Dam 18,te (0111) 412906, geopend za. 09.»$ uur en 16.30-17.30 uur. Zo. 12»" uur en 18.00-18.30 uur. Wijkverpleging Allévo. Schouwen-Duiveland: Tel. (01131 249111. Dierenartsen Weekenddienstartsen Schouwend land voor spoedgevallen bereikt» telefoon 412180. Spoedgevallen# uur gezelschapsdieren zaterdag 13.00-13.30 uur, GrevelingenstrMl Zierikzee. Provincie Zeeland Officiële opening Tweede brug Bruinisse Zaterdag 25 juni openen Minister van Verkeer en Waterstaat mevrouw drs. K.M.H. Peijs en ge deputeerde de heer mr. drs. A.J.G. Poppelaars officieel de Tweede brug bij Bruinisse. Rijkswaterstaat en de Provincie Zeeland nodigen belangstellenden uit de gemeente Schouwen- Duiveland van harte uit om dit evenement bij te wonen. Vanaf 11.00 uur bent u welkom aan de westzijde van de sluis. Voor de koffie wordt gezorgd. Oplossing fileprobleem Grevelingensluis Al vele jaren zorgt de kruising van wegverkeer en scheepvaart bij de Grevelingensluis bij Bruinisse in de zo mer voor lange files en onveilige situaties. Zowel op de weg als op het water. Per dag rijden er in de zomer ruim 20.000 voertuigen over de brug en gaan er per dag ook vele honderden plezierjachten door de sluis. Voor het in- of uitvaren staat de brug per keer ongeveer 15 minuten open. Via de bypass met een tweede brug om de Grevelingensluis kan het weg- en scheepvaartverkeer onafhankelijk van elkaar en non-stop wor den afgewikkeld. De Provincie Zeeland, Rijkswaterstaat en de aannemers hebben sinds 2003 aan de bypass met de nieuwe rolbrug gebouwd. Dit type brug is uniek voor Nederland en past in het vlakke Zeeuwse landschap. Hierdoor behoren de files voor het wegverkeer op Rijksweg N59 op Schouwen-Duiveland tot het verleden. In het kader van het evenement wordt a.s. zaterdag vanaf 9.00 tot 15.00 uur de ventweg bij de sluis vanaf de havendijk tot het parkeerterrein voor alle verkeer afgesloten. Autisme: levenslang opgesloten in een eigen wereld, zoeken naar structuur en dingen compleet anders zien dan wij. Leven met autisme is onvoorstelbaar moeilijk. Voor iedereen! Het AutismeFonds probeert daar iets aan te doen. Bekijk het eens van de andere kant en word donateur! Giro 479 www.autismefonds.nl V, Het AutbmeFonds is gelieerd aan de Nederlandse Vereniging vo Autisme. Hun wereld is anders dan je denkt. Fonds Callsensus is een kwalitatief callcenter dat gevestigd is in het oude stadhuis van Brouwershaven. Het callcenter is gespecialiseerd in zowel inkomend als uitgaand telefoonverkeer. Zeer binnenkort gaat er een project van start, waarin er met particulieren zal worden gebeld. Hiervoor is Callsensus op zoek naar nieuwe Je bent minimaal 21 jaar en je werk en denk-niveau is minimaal MBO+. Je hebt een vriendelijke telefoonstem, bent klantvriendelijk ingesteld en beschikt over dat stukje extra kwaliteit om een klant correct te informeren over de meerwaarde van een product. Tevens spreek je perfect ABN, ben je een teamspeler en minimaal drie tot maximaal vijf avonden per week beschikbaar. Natuurlijk houden wij rekening met reeds geplande vakanties. Ervaring aan de telefoon is een pré, maar geen must! Callsensus biedt je een uitstekend uurloon, een gedegen interne telefoontraining, een betrekking voor een periode van minimaal 13 weken en biedt tevens doorgroeimogelijk heden voor de directe toekomst. Herken jij jezelf in dit profiel, stuur dan direct je CV per e-mail. Hierna kun je persoonlijk vrijdag 24 juni of maandag 27 juni a.s. met Callsensus bellen tussen 11.00 en 17.00 uur. Het callcenter dat kwaliteit laat spreken Callsensus BV, Markt 2, Telefoon 0111 698555 4318 AG Brouwershaven Telefax 01116 e-mail: mjjdewinter@callsensus.nl STAP MAAR IN DE GROOTSTE AUTOKRANT VAN NEDERLAND OAutoTrack.nl ELKE VRIJDAG IN UW KRANT HORECA/CATERING Horecamedewerker m/v voor een vakantiepark. Er is zowel werk in de horeca als in de housekeeping. Als horeca medewerker kun je fulltime aan de slag achter de ban in de bediening, in de (spoel)keuken of als floormanager Als house keeper kun je iedere vrijdag aan de slag. Ben je gemotiveerd? Neem dan snel contact op! Informatie; (0118) 67 90 30, Nadia van Dooren, Beenhouwerssingel 6, Middelburg v.tempo-team.nl tempo-team uitzendbureau Nailantei is 12 jaar oud. Ze woont in een afgelegen streek in het zuiden van Kenia. Nailantei is onlangs geopereerd aan jjj een misvormde voet in een ziekenhuis in de stad. Nu draagt o ze nog speciale schoenen en een beugel, maar binnenkort a. kan Nailantei zonder hulpmiddelen lopen. Het Liliane Fonds b. droeg 184 euro bij voor haar revalidatie. Het Liliane Fonds helpt kinderen zoals Nailantei: kinderen die zonder steun geen kans maken op medische of sociale revalidatie. Tienduizenden kinderen wachten op hulp. Uw steun is heel hard nodig. Al 25 jaar hét fonds voor kinderen met 0 een handicap in ontwikkelingslanden Hallo, ik ben Joanna Swim ga namens Bont voor Dier»1 Canada om te filmen wat hondenjagers doen met |ongik Ik weet dat ik afschuwelijke*! te zien krijg, maar NeW moet weten wat daar get»* heb elke dag in maart een«t over mijn reis, je kunt het lew www.stopdeknuppeld Vraag zo veel mogelijk men* familie een protestmail te via www.stopdeknuppelsi kunnen we ervoor zorgen A knuppels die zeehondjes i eindelijk gestopt zullen yt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 36