zc dert! pleit voor behoud SER Seniorenraad vecht voor budget azomer ?stival.nl Bestemmingsplan kom Nieuwerkerk deels afgekeurd verdere fracties twijfelen nog over toekomst adviesorgaan 20 aug t/m n sept Bergen blauwe bloempjes DESMAEK VAN ZEÊLAND Andere route voor vrachtverkeer Glascontainer liefst bij supermarkt Veel huisuitzettingen voorkomen Zeker weten? Vrouw zwaargewond bij aanrijding Goes tie: 0113-315649 izc.nl redactie@pzc.nl IS 31, 4460 AA Goes jentie-exploitatie: ,en Midden-Zeeland: 0113-315520; i-Vlaanderen: 0114-372770; ,al: 020-4562500. j 24 juni 2005 waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-19 editie Schouwen-Duiveland flelita Lanting KZEE - De fractie van pleit voor het handhaven de sociaal economische SER) op Schouwen-Duive- Dc fractie wil wel dat het iorgaan in het vervolg itreeks aan de raad advi- (Advertentie) )05 seert en niet aan het college van burgemeester en wethouders, zo als nu het geval is. „Dat past veel beter in het duale stelsel." De toekomst van het adviesor gaan voor sociaal-economische kwesties hangt aan een zijden draadje. Het college heeft het op heffen van de SER opgevoerd als mogelijke bezuiniging. Dit tot grote woede van de leden van het adviesorgaan. Zij heb ben inmiddels allemaal hun functie neergelegd. De SER kost de gemeenschap 23.000 euro op jaarbasis. Dat geld gaat op aan onkostenver goeding voor de leden en een jaarlijkse vergoeding van 4500 euro voor de voorzitter. De fractie van Alert! betreurt het voorstel om de SER weg te bezuinigen. „De raad is pas twee jaar geleden opgericht en is belangrijk voor de ontwikke ling van het sociaal-economisch beleid. We begrijpen het ook niet, want het standpunt van het college is tweeslachtig. Ener zijds zegt het college dat de ad viezen van de SER zeer waarde vol zijn en dat ze er veel werk van maken. Anderzijds stelt het college voor er een punt achter te zetten. Dan redeneer je toch tegen jezelf?", zegt J. van Felius van Alert! De SER is in meerdere fracties een discussiepunt. De WD-frac- tie heeft nog geen officieel stand punt ingenomen, maar fractie lid H. Coomans voelt persoon lijk wel voor voortzetting van de SER. Ook J. van de Berge (ChristenUnie) heeft nog geen of ficieel standpunt ingenomen. „We vergaderen maandag met de fractie. We vinden het erg be langrijk dat we onafhankelijk advies krijgen, maar aan de an dere kant: we moeten ook bezui nigen." De PvdA geeft voortzet ten van de SER geen prioriteit. „Volgens mij heeft de SER zich zelf inmiddels opgeheven." Geëvalueerd Het CDA is er nog niet uit, laat fractievoorzitter B. Flach we ten. „Wij hebben vorig jaar neu traal aan het college gevraagd wat de waarde van de SER is, omdat wij vinden dat de waarde eater i locatie land Nazomer Festival maakt iter voor bijzondere locaties eeland. Net als het Zeeuwse Ischap zijn de voorstellingen hetfestival uniek. Ze èn theaterervaringen, iet publiek alleen hier kan sven. Dit jaar brengt het imerfestival Grieks drama muziek bij de Nieuwe Kerk Zierikzee, toneel bij Kasteel Hooge in Middelburg, een s-, muziek-, film- en video takel in de Zware Plaat- fcrijvan de Scheldewerf ISssingen en reist het met theaterproductie langs pshuizen in heel Zeeland ag de gratis brochure bestel nu uw rten amerfestival.nl iO 33 000 33 (0,45 p/g) itivalhart dij Middelburg hart van hetfestival is toegetrouw de Abdij van ielburg. Daar is vanaf vrijdag ptember elke avond wat te Er is theater, literatuur. Jende kunst en muziek in genres. Voor 2005 heeft het ünerfestival weer een selectie Bakt van Nederlandse en mse topacts. md Nazomer Festival wordt dit 3orde5e maal in deze opzet ■iiuseerd. Door de Nationale ementen Prijzen 2005 is het "rfestival uitgeroepen tot Beste evenement van Nederland! BURGH-HAAMSTEDE - Zodra de zon schijnt, komen ze tevoorschijn. De tere blau we bloempjes van vlas. De anders zo groene akkers veranderen op slag in een zacht- blauw tapijt. Hel gewas is steeds vaker te zien op de akkers van Schouwen-Duiveland, zoals hier bij Burgh-Haamstede. „Tien tot vijftien procent meer", zegt vlaskenner D. Timmers. „Er is goede vraag naar, en wat meespeelt is dat er weinig alternatieven zijn." Vlas is een gewas dat van oudsher wordt geteeld op het eiland. In de jaren tachtig was het op enkele hectares na verdwenen, maar nu staat er weer 210 hectare. Voor het overgrote deel bedoeld voor de kledingindustrie, want vlas is de grondstof voor linnen. foto Dirk-Jan Gjeltema (Advertentie) 24 juni 17.00 - 22.00 uur 25 juni 12.00 - 22.00 uur 26 juni 12.00 -18.00 uur Abdijplein Middelburg (Advertentie) 5 x adverteerders voordeel Onze dagbladen zijn met ruim 600.000 lezers al dé regionale media bij uitstek. Maar in de maanden juli en augustus adverteert u ook nog eens extra voordelig. In deze periode brengen wij u de 'zomeractie'. Deze actie brengt verkoeling in uw advertentiebudget, want als u binnen 5 werkdagen uw 2e advertentie plaatst, profiteert u van spectaculaire kortingen. Om zoveel mogelijk aan uw advertentiewensen tegemoet te komen, bieden we 5 verschillende voordeelopties; u kiest de optie die voor u het meeste interessant is. 50% korting 2x zo groot Gratis full-color Als IM'er In groter gebied door Esme Soesman ZIERIKZEE - De Seniorenraad Schouwen-Duiveland Iaat de be zuiniging die de gemeente voor de organisatie in petto heeft, niet zomaar over zijn kant gaan. In een brief wordt de gemeente raad dringend verzocht niet te korten op het budget. In het kader van de gemeentelij ke bezuinigingsoperatie Kiezen of Delen ligt er een voorstel om de Seniorenraad met 1000 euro te korten op een totaal bedrag van zo'n 4000 euro. Onmogelijk, oordelen de senioren. Als hun raad zijn taken goed ('duur zaam') wil kunnen uitvoeren, is dat geld nodig. De gemeente baseert de bezuini ging op het feit dat de Senioren raad in drie jaar tijd 3000 euro heeft overgehouden. In die perio de is een tekort van 1500 euro omgebogen tot een overschot van eenzelfde omvang, luidt de toelichting. Dat overschot kan prima gebruikt worden voor (uit gesteld) pr-beleid, aldus het ge meentelijk voorstel. Want daar is het de afgelopen jaren niet van gekomen. Dat is echter niet voor niets, blijkt uit de reactie van de Se niorenraad op de bezuiniging. Het seniorenorgaan bestaat acht jaar. In de eerste drie jaar is er van het toegekende budget circa 1000 euro niet besteed. In de daarop volgende drie jaar bleek het budget echter niet vol doende, wat in 2001 zelfs resul teerde in een tekort. Om uit dat dal te krabbelen, zijn professio nele trainingen van de leden van de Seniorenraad achterwe ge gelaten en is vrijwilligers werk zonder vergoeding uitge voerd. Dat kan niet zo doorgaan. Er zal in de jaren 2005 en 2006 zeker aandacht besteed moeten wor den aan deskundigheidsbevorde ring, stelt de Seniorenraad. „On geveer eenderde deel van de Se niorenraad bestaat uit nieuwe le den. Dat vergt een behoorlijke begeleiding." Met onder meer de nieuwe Wet Maatschappelij ke Ondersteuning is deskundige advisering bovendien van groot belang. En: „De belangeloze in zet van vrijwillige deelname in de advisering op welzijnsgebied verdient een ander signaal van de overheid." De Seniorenraad vergadert maandag 27 juni openbaar in het gemeentehuis in Zierikzee. Aan de orde komt onder meer de nieuwe website van de organisatie, Ook wordt door de GGD het proefproject pre ventieve gezondheidsonderzoe ken voor ouderen gepresen teerd. De bijeenkomst begint om 9.30 uur. GOES - Een 61-jarige vrouw uit de gemeente Goes is gisteren bij een aanrijding in de Goese Edisonstraat zwaargewond geraakt. Ze is in kri tieke toestand naar het Oosterscheldeziekenhuis gebracht. Het slachtoffer fietste rond elf uur 's ochtends over de Edisonstraat, die momenteel wordt herin- VCissingen RESTAURANT HET STATION 'Vlees- en ~Visgerechten Ontdek de ware betekenis van genieten: kies uit ons maandmenu een verrukkelijk voor-, hoofd- en nagerecht. En dat voor maar 18,50! Tel. reserveren: 0118 46 59 09 geëvalueerd moet worden. We hebben nu het voorstel voorlig gen om de SER maar op te hef fen. Er gaan stemmen op om de SER rechtstreeks aan de raad te laten adviseren - dat geeft wel meer helderheid, maar wat wij uiteindelijk besluiten, weet ik nog niet." Het CDA vindt de kos ten van de SER aan de hoge kant. „We hebben ook verplich te adviesorganen die aanzienlijk minder kosten." Volgende week donderdag ver gadert de raad over de bezuini gingen. OOSTERLAND - De Oosterlandse dorpsraad wil een bete re bewegwijzering naar industrieterrein Wilgenstraat. Nu rijdt veel (zwaar) vrachtverkeer onnodig door een deel van het dorp, wat veel overlast voor omwonenden veroor zaakt. Het gaat over de route Oud Heiligeweg, Sandströmstraat en Van de Abeelestraat. Via goede bewegwijzexing wil de dorpsraad het verkeer wijzen op de korte route naar de Wilgenstraat, via de ingang van het dorp bij de Molenweg en veiwolgens door de Van de Abeelesti*aat. In verband met werkzaamheden is de entree bij de Mo lenweg op dit moment overigens dicht voor verkeer. Er wordt een nieuwe riolering aangelegd die door mid del van een rioolgemaal op het stelsel in het dorp woi'dt aangesloten. Deze klus, die al het verkeer dwingt de route Oud-Heiligeweg te volgen, is eind mei be gonnen. OOSTERLAND - De glascontainer op de Markt in Oos- terland veroorzakt overlast. Cafébezoekers gooien fles jes en glaswerk naar de container, of urinéren er tegen aan. Daarom wil de dorpsraad dat de bak verplaatst wordt. Het is zou handiger zijn om de glascontainer in de buurt van supermarkt De Meermarkt aan het Koningin- neplein te plaatsen, schrijft de raad aan de gemeen te Schouwen- Duiveland. Ooit was nabijheid van de win kel ook de reden om de glasbak op de huidige plek neer te zetten. Toen was de supermai'kt nog gevestigd op de Markt. GOES - Op de Bevelanden, Tholen en Schouwen-Duive land zijn vanaf 1 april tot eind vorig jaar 46 huisuitzettin gen voorkomen. Dat is het resultaat van het project woon(her)kansen Mensen met huurschulden en andere financiële proble men of die ovei'last verooi-zaken, zijn extra begeleid. Het gaat vooral om éénpersoonshuishoudens (28) en mensen met een arbeidsongeschiktheidsuitkering (27). Volgens het Samenwerkingsverband Oosterschelderegio dat het project regelt, zijn door de hulp niet alleen huisuitzettin gen voorkomen. Het is ook gelukt om het leven van de deelnemers weer enigszins op orde te krijgen. 'Ze zijn in elk geval niet on opgemerkt verder afgegleden', luidt de conclusie van het Samenwerkingsverband. De deelnemers zijn redelijk verspreid over de Oosterschel deregio. Alleen Reimerswaal springt eruit met twaalf aan meldingen, slechts één minder clan in de grotere gemeente Goes. door Piet Kleemans NIEUWERKERK - Het college van Gedeputeerde Staten geeft geen goedkeuring aan een deel van het bestemmingsplan Be bouwde Kom Nieuwerkerk. Het dagelijks provinciebestuur mist in het plan waarborgen die moe ten voorkomen dat de archeolo gische waarden in het gebied worden aangetast. Het nieuwe bestemmingsplan Bebouwde Kom Nieuwerkerk is feitelijk een integrale herzie ning van een aantal geldende be stemmingsplannen voor de kern Nieuwerkerk en heeft vooral een conserverend karakter. Het plan laat nieuwe ontwikke lingen toe, waaronder verplaat sing van bedrijven. Een prima zaak, vinden GS, want in Nieu werkerk is een aantal bedrijven gevestigd dat uit oogpunt van milieubelasting eigenlijk ver plaatst zou moeten woi'den naar een lokatie buiten het dorp. In de praktijk is bedrijfsveiplaat- sing echter lang niet altijd haal baar. Toch wil de provincie de gemeente op dit gebied graag sti muleren. Op de vrij komende plekken kunnen dan woningen worden gebouwd. Minder blij is het college van GS met de manier waarop de ge meente met archeologische be langen omspringt. In het bestem mingsplan Bebouwde Kom Nieu werkerk is een ai'tikel opgeno men dat het mogelijk maakt de bestemming 'ai-cheologisch waardevol terrein' van de plan- kaart te verwijderen, en dat is de provincie iets te veel van het goede. Normaal gesproken wor den aan een dergelijke wijzi gingsbevoegdheid strikte gren zen gebonden, en die ontbi-eken in het bestemmingsplan. Boven dien is in het plan niet de regel opgenomen dat advies moet wor den gevraagd aan een archeolo gisch deskundige. Dat alles bij elkaar beangstigt de provincie. „Het kan leiden tot aantasting van archeologische waarden," (Advertentie) Telefoon: 0118-591900 www.restaurantvrouwenpokler.nl zeeuwse almanak gericht en door een provisorisch wegdek slecht be rijdbaar is. De vrouw kwam ten val en belandde onder een vrachtwagen van een wegenbouwbe drijf, waarbij ze beide benen verloor. Een trauma helikopter was Snel ter plaatse. Besloten werd de vrouw per ambulance naar het ziekenhuis te bren gen. foto Willem Mieras Ze gaat binnenkort trouwen, die Hulsterse, en ze hoopt vu rig dat de verbouwing van de historische woning naast het stadhuis is afgerond vóór ze haar jawoord geeft. Al die le lijke bouwsteigers en het mo biele toilet voor de bouwvak kers verpesten nu eenmaal de foto's met de rijstgooi-scene Groot was dan ook haar vreugde toen ze zag dat de steigers waren verdwenen en een schilder begon aan de laatste kozijnen. Toen ze de bewoner van het pand op straat tegenkwamcompli menteerde ze hem gul en op recht met de zeer geslaagde verbouwing. „En weet u, ik ga binnenkort trouwen, en dan wil ik natuurlijk wel een mooie trouwfoto met uw huis op de achtergrond!" Hij keek haar even bedenke lijk aan. „Weet je dat wel ze ker?" Even zag ze het decorum van haar mooiste dag in het water vallen. „Hoezo? Komen die steigers nog terug dan?", vroeg ze in lichte paniek. „Nee", zei hij uiterst kalm. „Maar ik had, het over dat trouwen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 33