Verzekeraars dekken schade niet li PZC Vloer verzakl in Bruse kerk PZC Omwonenden bouwput theater kunnen waarschijnlijk naar vergoeding fluiten Troep blijft maar liggen op straat in Bossenburgh weekenddiensten OP NOORD-BEVELAND ZOEKT DE PZC BEZORGERS! Ga spierziekte A.I.S. te lijf. Gir^ 100 000 callcenter agents Kaarten en cadeaus van Unicef zorgen voor blije gezichten! Bestel via www.unicefshop.nl of bel 070 333 93 00 Ontdek de vogeltr V Meer dan een postzegel vrijdag 24 juni 2005 door Maurits Sep MIDDELBURG - Als het al lukt om de schade aan woningen rond de bouwput te verhalen, zal dat lang duren. De verzeke raar van de gemeente zal niet be talen en dat doet die van de bou wer waarschijnlijk ook niet. „We voelen ons belazerd en dat zijn we dus ook", concludeert Lisette Clarijs van de belangen vereniging voor omwonenden Van A tot Z. Het gisteren verschenen rapport van Toornend en Partners over de bouwput is duidelijk over de schade in de omgeving. „Conclu sie is dat voor het eventueel ver halen van de opgetreden schade in de omgeving een lastige en lange procedure wacht." De omwonenden hebben dus weer groot gelijk gekregen, stelt Clarijs cynisch vast. „Volgens de gemeente zouden de verzeke raars uitbetalen, maar wij heb ben altijd gezegd dat ze dat niet zouden doen. Nou, dat staat nu zwart op wit." Dat van de verzekeraars geen geld te verwachten is, hoeft ech ter niet te betekenen dat omwo nenden niks ontvangen. Risico Wethouder A. van 't Westeinde heeft in maart gezegd dat de ge meente alle schade zal vergoe den. Nu voegt hij daaraan toe dat in de miljoenen die het thea ter duurder zal worden, geld is gereserveerd voor schadevergoe ding aan omwonenden. De ge meente gaat er volgens hem van uit dat ze dat geld op een verze keraar kan verhalen. Als dat niet lukt, zal de gemeente het uit eigen zak moeten betalen. „We nemen als gemeente een ri sico", beaamt Van 't Westeinde. Als het geld van de gemeente komt, zijn de gedupeerden na tuurlijk ook tevreden, reageert Clarijs. Maar zij heeft zo haar door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Buurtbewoners uit Bossenburgh zijn het uit zicht vanuit de straat Sanden- burg op een grasveld vol honden poep en vuilniszakken beu. Ze zeggen te hebben geklaagd bij de gemeente, maar die weet van niks. Iets doen aan de ergernis, dat gaat ook niet. „De straat is aan het verpaupe ren", verzucht W. Buijl, die als 'een van de oudsten' sinds 1980 in Sandenburg woont. „Het is iets van de laatste jaren. Vanaf het moment dat de huizen te koop zijn gezet. Op het grasveld tegenover mijn huis liggen sta pels vuilniszakken in het struik gewas. Tussen speeltoestellen la ten mensen hun honden poepen. Terwijl er ook gewoon kinderen spelen. Dat kan toch niet." Vol gens Buijl liggen ook brandgan gen vol afval en 'loop je overal twijfels of het stadsbestuur daadwerkelijk over de brug zal komen. „En we willen wel alle schade vergoed hebben hé. Niet alleen een tube plamuur om een scheur op te vullen. Ook geld om daarna de hele muur te schil deren." Ook Caroline van der Mandele, bewoonster van de Korte Noord straat, heeft, hoewel ze pas sinds augustus vorig jaar in Mid delburg woont, het vertrouwen in de gemeente al verloren. „Ik moet het allemaal nog zien. Er wordt voortdurend omheen ge draaid." Voor haar telt nu nog maar één ding: „Welke optie ze ook kie zen voor de schouwburg, ik wil absoluut geen risico meer lopen hier. De omgeving is nu stabiel. De schade neemt niet meer toe. Maar als ze weer beginnen, krijg ik dan weer schade?" Het ideale, zegt Van der Mande le, is als ze helemaal niet meer gaan bouwen aan de Zuidsingel. „Maar daar zullen ze wel niet voor kiezen. En hoewel ik hoop dat het theater ergens anders komt, denk ik dat het toch hier zal komen. Het zou gezichtsver lies zijn als ze nu toch voor wo ningen kiezen." De eerste reacties van enkele ge meenteraadsleden op het rap port van Toornend wijzen een beetje in die richting. Ze zijn ge schrokken van de miljoenen die meer nodig zijn. „Het maakt de keuze niet ge makkelijker", verzucht J. van Dijk-Sturm, fractievoorzitter van de WD. „Ik weet niet waar we dat geld vandaan zouden moeten halen", zegt S. Szara- finski, fractievoorzitter van de PvdA, vertwijfeld. „Die 7,6 mil joen hebben we niet en die heb ben we er ook niet voor over", weet E. Heringa, woordvoerder financiën van de ChristenUnie. Uitwijken naar een andere plek valt om die reden helemaal af, want dat kost nog eens drie mil joen meer. Treurig En helemaal geen theater meer in Middelburg? „Nou, daar word ik toch wel heel treurig van", schrikt Szarafinski. „Een provinciehoofdstad zónder", herhaalt Van Dijk-Sturm. „Nee", vindt Heringa, „dat kun nen we ons eigenlijk niet veroor loven." Dat zegt ook H. Akdag van de Politieke Partij Middelburg. Maar wat hem betreft moet het geen A-theater worden maar een B-theater, kleiner, alleen voor Middelburg. En niet aan de Zuidsingel maar op het Molen water, waar nu de schouwburg staat. En Van 't Westeinde heeft ge blunderd, oordeelt Akdag, dus die moet opstappen. Maar de wethouder vertrekt niet vrijwil lig. „Als ik alles had kunnen voorzien, dan was ik er nooit aan begonnen. Maar ik heb niet het gevoel dat ik als hoofdschul dige wordt gezien. En weglopen doe ik niet. Zo zit ik niet in el kaar." tegen overgroeiende takken'. „Plus dat veel voortuintjes eruit zien als een verbasterde vuilnis belt. Er zijn meer buren die zich eraan ergeren, alleen komen de meesten niet verder dan kla gen." Aan die voortuintjes kan de gemeente niets doen, vertelt W. van Dort. Hij is groencoördi- nator in Vlissingen. „Aan de brandgangen ook niet. Die zijn van bewoners zelf, of van l'Es- caut. Daar staan wij buiten. En ook die hondenpoep kunnen wij niet aanpakken. Dat doen men sen zelf en wij hebben geen con troleurs in dienst. We kunnen borden plaatsen, maar de erva ring leert dat mensen zich daar toch niets van aantrekken. Daar om staat het in onze verorde ning. Een beetje fatsoenlijk ie mand neemt die in acht". Waar de gemeente wel over gaat, de rondslingerende vuilniszakken, daar wordt gauw iets aan ge daan, belooft Van Dort. zaterdag 25 en zondag 26 juni 2005 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Huisartsenpost De Bevelanden 's Gravenpoiderseweg 114b, Goes, tel. 0900-1785 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde of tij densfeestdagen). Heinkenszand e. o. vrij. 17.30-ma. 08.30 uur: Patiënten van huisartsenpraktijk dr. J.A. Fortrie en dr. Miermans, Zangvogelstraat 86, Heinkenszand. tel.: 0113-563074. Spoed: 0113-563110. Tholen/St. Phlipsland Van vrijdag 17.00 tot maandag 8.00 uur: Huisartsenpraktijk Bergen op Zoom, Pa- raselsuslaan 2, tel. 0164 273855. Tandartsen Noord- en Zuid-Beveland A. Begovic, Dorpsstraat 20-a, Heinkens zand, tel. 06-53257131. Spreekuur 10.00-11.00 uur. Tholen en Bergen op Zoom (leden NMT): telefonisch contact opnemen met eigen tandarts. Apotheken Avond- en weekenddiensten wor den verzorgd door De Zeeuwse Apo theek, Stationspark 35, tel. (0113) 270620. Dierenartsen Dierenartsenpraktijk Most Verboom en Boer: A. C. Mosselman, tel. (0113)3 (0113)228866. Dierenartsenpraktijk Karei Dijk, Stokman: H. van Dijk, Simonswei 2, Heinkenszand, tel. (0113) 561! Praktijk voor gezelschapsd L. Huiskes-Cornelisse en M. E; Molenlaan 24, Yerseke, tel. 01 572756. Spreekuur zat. 9 30-10 uur. Tholen W. Brons, tel.(0166)612596.1 kendspreekuur Poortvliet, Kal weg 2. Zaterdag van 8.30-9.00 Tholen, Botermarkt 10 van 11. Wijkverpleging Allévo. tel. (0113) 249111. Stichting Thuiszorg Nederi tel.(0113)229003. Stichting Woonzorg Bevela tel.(0113)218290 RST Zorgverleners tel. 0342-405454. Verloskundigen Verloskundige Maatschap! vrij. 19.30-zon. 19.30 uur: M. Verschelling, telefoon 0113 Bij geen gehoor via alarmcenl Vlissingen, 0118 414444. De Koningstraat weerspiegelt in het water van de bouwput. foto Lex de Meestor door Piet Kleemans BROUWERSHAVEN - De Stich ting Grote- of Sint Nicolaas- kerk smeedt plannen voor de res tauratie van de vloer van het mo numentale kerkgebouw in Brou wershaven. Een fors aantal vloertegels is verzakt of ge scheurd. De kerkvloer is er volgens woordvoerder van het stichtings bestuur A, Verhagen niet best aan toe. „De vloer is heel slecht, vooral in de koorkerk. Het is echt hard nodig." De problemen zijn velerlei, schetst Verhagen. Sommige tegels zijn verzakt, an dere liggen compleet los en weer andere zijn gescheurd. Met alle risico's van dien. „Je moet als valide mens al heel goed uitkijken waar je loopt, maar voor rolstoelgebr de kerk gewoon heel sl gankelijk. Tot nu toe is er nog geea geweest van ongelukkei volg van de slechte v stichting wil de vloer ren, maar dan wel zond thentieke details gewei doen. Voorlopig staan de voor restauratie van i vloer volgens Verhagei de kinderschoenen. „Wij zijn nu aan het l wat er moet gebeuren, het kost en voor welke s we eventueel in kunnen komen." Verhagen gaat ervan uit restauratie een kostbaar gaat worden. Het gaat, a zeker enkele tonnen kos de vloer helemaal te hert Geld verdienen en de hele dag nog voor je hebben? Word dagbladbezorger van de PZC. Een goede bijbaan voor jong en oud! De PZC is op zoek naar enthousiaste, positief ingestelde mannen, vrouwen, jongeren (vanaf 15 jaar) die ervoor willen zorgen dat de ochtendkranten voor 07.00 uur bij de abonnees in de bus liggen. Momenteel zijn er nog enkele wijken in uw buurt vrij Goede verdiensten en aantrekkelijke voorwaarden! Naast lichaamsbeweging en een vaste vergoeding zijn er veel extra's Interesse? Bel gratis de afdeling Binnendienst Distributie 0800 - 023 51 11 of kijk op www deleukstebijbaan nl het alfabet van Zeeland jïfót als je lever aar eer draadje hangt? Voor A.J.S. patiënten is dit de dagelijkse realiteit. Ga deze verwoestende spierziekte met ons te lijf. Kijk op www.als-centriim.nl t.n.v. A.l.S. Centrum-Amsterdam in samenwerking met het Prinses 8eatrix Fonds Callsensus is een kwalitatief callcenter dat gevestigd is in het oude stadhuis van Brouwershaven. Het callcenter is gespecialiseerd in zowel inkomend als uitgaand telefoonverkeer. Zeer binnenkort gaat er een project van start, waarin er met particulieren zal worden gebeld. Hiervoor is Callsensus op zoek naar nieuwe Je bent minimaal 21 jaar en je werk en denk-niveau is minimaal MBO+. Je hebt een vriendelijke telefoonstem, bent klantvriendelijk ingesteld en beschikt over dat stukje extra kwaliteit om een klant correct te informeren over de meerwaarde van een product. Tevens spreek je perfect ABN, ben je een teamspeler en minimaal drie tot maximaal vijf avonden per week beschikbaar. Natuurlijk houden wij rekening met reeds geplande vakanties. Ervaring aan de telefoon is een pré, maar geen must! Callsensus biedt je een uitstekend uurloon, een gedegen interne telefoontraining, een betrekking voor een periode van minimaal 13 weken en biedt tevens doorgroeimogelijk heden voor de directe toekomst. Herken jij jezelf in dit profiel, stuur dan direct je CV per e-mail. Hierna kun je persoonlijk vrijdag 24 juni of maandag 27 juni a.s. met Callsensus bellen tussen 11.00 en 17.00 uur. Het callcenter dat kwaliteit laat spreken Callsensus BV, Markt 2, Telefoon 0111 698555 4318 AG Brouwershaven Telefax 0111 698556 e-mail: mjjdewinter@callsensus.nl Nailantei is 12 jaar oud. Ze woont in een afgelegen streek in het zuiden van Kenia. Nailantei is onlangs geopereerd aan een misvormde voet in een ziekenhuis in de stad. Nu draagt ze nog speciale schoenen en een beugel, maar binnenkort kan Nailantei zonder hulpmiddelen lopen. Het Liliane Fonds droeg 184 euro bij voor haar revalidatie. Het Liliane Fonds helpt kinderen zoals Nailantei: kinderen die zonder steun geen kans maken op medische of sociale revalidatie. Tienduizenden kinderen wachten op hulp. Uw steun is heel hard nodig. giro 7 800 800 's-Hertogenbosch T 0800 7 800 800 (gratis) www.lilianefonds.nl V^» voorlichting@lilianefonds.nl .JÏS™. Al 25 jaar hét fonds voor kinderen met een handicap in ontwikkelingslanden HORECA/CATERING Horecamedewerker m/v voor een vakantiepark. Er is zowel werk in de horeca als in de housekeeping Als horeca medewerker kun je fulltime aan de slag achter de bar in de bediening, in de (spoel)keuken of als floormanager Als house keeper kun je iedere vrijdag aan de slag Ben je gemotiveerd? Neem dan snel contact op! Informaue: (0118) 67 90 30, Nadia van Dooren, Beenhouwerssingel 6, Middelburg www.tempo-team.nl tempoteam uitzendbureau y A-. (tijdens kantooruren) KINDEREN EERST Volg de 'Tour de Gans' in Nederlam In indrukwekkende formaties trekken ganzt Nederland. Ook in uw omgeving zijn bewonderen. Kijk op www.vogelbeschei Vogelbescherming Nederland laat het jen Vogelbescherming kinder postzegels ...^oorbeeld voorTénéin Senegal sinlJs kort leer* ta».fe Wedin9 De e Stichting Kinderpostzegels helpt met uw geld kinderen in binnen- en buitenland Kijk op www.kinderpostzegels.nl voor kinderen door kinderen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 32