PZC vrijdag 24 juni 2005 Kristiansand Göteborg Hirtshals lerikshavn Kopenhac (Kobenbavj Embdi Hamburg, Amsterdam Utrecht! )Hannov< Osnabrück (Venlo i. Keulen Le Havre Richting Breslau/ ÏRouenl Mt.St.Michel l/Trier ixemburg Reims LQuimper Mannheim Rennes Metz )Orléan; Nancy, Stuttgar Nantes. Strasbourg fours Vierzon Mulhouse Basel >alzburg i Innsbruck Limoges Clermont- Ferrand ïrennerpas Bolzano Bordeaux IBrive Ljubljana Verona Bayonne Biarritz Bilbaoj Braganca (Toulouse Porto JVlontpelliep. Burgos Aveiro mnes Firenze^ (Florence) )Ancona 'erpignan e Perthus Madrid Middellandse Zee ircelona Aranjuez (Ocana Rome Valencia Drukke wegen en knelpunten Bailén Sevilla Alicante Malaga iraltar Drukke Duitsland A1 Keulen-Dortmund-Osnabrück-Bre- men-Hamburg. A3 Oberhausen-Frank- furt-Würzburg-Nümberg. A7 Ham- burg-Hannover-KasseL A8 Karisruhe- Stuttgart-München-Salzburg. A9 Mün- chen-Nümberg-Berlijn. A99 noordelij- ke-en oostelijke rondweg MOnchen. Wat minder druk, maar zeker niet file vrij zijn;: A2 'Manmover-Berlijn. A4 EisenadvDresden-Bautzen. A5 Frankfurt-Karlsruhe-Basel A6 Mannheim-Heilbronn. AIO rondweg Berlijn snelwegen rond Keulen Alternatieve routes: Regelmatig ziet u langs de Autobahn blauwe borden met verwijzingen naar U-routes (Umleiting). De omleidingwe gen brengen u vaak naar de volgende op/afrit van de snelweg. Maar u kunt een U-route ook voor langere afstan den volgen. Houdt wel de nummering van de U-route in de gaten. Net als bij de.snelwegen voeren de even genum merde U-wegen van west naar oost (of omgekeerd) en de oneven genummer de U-wegen van noord naar zuid (of vice versa). België E25/A26 Luik-Bastogne-Arlon, bij Luik en voor de aansluiting met de E411. E40/A10 Brussel richting Oostende, bij Gent (tussen Merelbeke en Drongen), bij Aalter en bij Jabbeke. E411/A4 Brussel-Namen-Luxemburg, vooral bij Brussel tussen het Leonardkruispunt (knooppunt Ring Brussel en E411) en afrit Overijse. N4 Bastogne-Arlon, bij Martelange (goedkope benzine). Rondwegen van Brussel (RO) en Antwerpen (R1). Alternatieve routes: Voor de E40: volg de oranje/groene omleidingborden. Voor de R1 bij Antwerpen: maak gebruik van de tweede ringweg R2 (volg de weg wijzers TOL') en rij vervolgens via de N49 (de 'Expressweg') richting kust. Voor de E411/A4: neem vanaf afrit 18 de oude verbindingsweg N4 via Marche-en-Famenne. Voor de route via Luxemburg: neem bij Arlon de N81 en rij via Aubange en de N52/A30 naar Metz. Wie het komende seizoen via Antwer pen naar het zuiden rijdt moet reke ning houden met vertraging. Dat komt door ingrijpende werkzaamheden aan de ringweg R1 en de Kennedytunnel. In de Ardennen krijgen vakantiegan gers die via Luxemburg naar Frankrijk rijden te maken met de renovatie van de E2S en E411 Luxemburg De E25 (A6 - A3) Belgische grens - Luxemburg - Dudelange (Franse grens) is een drukke weg. Vooral voor de afslagen naar de tankstations nabij Capellen en Berchem, ten zuiden van de stad Luxemburg bij het knooppunt Gasperich (A6/A3) en bij Dudelange voor de grens met Frankrijk. Tijdens de spitsuren is het druk op de snelwegen richting de stad Luxemburg (A6, A3, A4 en A1). Alternatieve routes: Voor de E25 (A6 - A3).Verlaat de E25 in België bij Arlon (afslag 32) en volg de N81 tot aan Aubange waar u de Franse grens passeert. Verder via Long- wy de N52 volgen, die nabij Boulange overgaat in de A30. Iets ten zuiden van Thionville sluit de A30 aan op de A31/E25. Files op de E44 zijn niet te vermijden; het enig alternatief is de route dwars door het centrum van Luxemburg-stad. Wilt u tussen Luxem burg en Thionville niet in de file komen, verlaat dan de westelijke rond weg Luxemburg en rijdt via de A4 naar Esch-sur-Alzette, vervolgens neemt u de D16. Even voorbij het Franse ge hucht Aumetz komt u op de N52 terecht. Verderop gaat de N52 over in de A30. Deze weg sluit aan op de A31/E25. Het alternatief voor eventuele vertraging bij de grensover- knelpunten Frankrijk Boulevard Périphérique Nantes Bordeaux Orleans Piekdagen i Het drukste weekend van deze zomer is 29 t/m 31 juli. In Frankrijk valt in dat weekend de beruchte zwarte zaterdag (30 juli). Verder zijn ook de overige weekends van juli heel erg druk. i Het gaat in deze weekends om vertrekkende vakantiegangers, op weg naar het zuiden. Vanaf het laatste weekend in juli (zwarte zaterdag) wordt het ook druk door terugkerend verkeer. Wilt u naar Frankrijk dan moet u ook niét op 14 of 15 juli reizen, dan is het eveneens extra druk. De drukste weekends in Duitsland zijn in de maand juli: 8 en 9 juli, 15 en 16 juli, 22 en 23 juli en 29 en 30 juli. Zowel in Frankrijk als in Duitsland is het in de zomer niet ongewoon dat er files ontstaan met een lengte van meer dan 50 kilometer. De beste dagen om te reizen zijn vaak donderdag en zondag. In Oostenrijk zijn de weekends 16 en 17 juli, 23 en 24 juli, 30 en 31 juli en 6 en 7 augustus het allerdrukst. In Italië wordt het vooral tijdens de laatste weekends in juli en alle weekends in augustus dringen op de weg. Oslol V Rondweg Parijs (Boulevard Périphéri que) A6 Parijs - Macon, bij Chalon-sur- Saöne. A7 Macon - Orange, bij Vïllefranche- sur-Saöne, Vienne, Valence. Montéli- mar en Orange. A8 Marseille- Verrtimiglia, bij Aix en Provence, Nice en Menton. A9 Montpellier-Perpignan. A10 Parijs-Bordeaux, bij tolstation St. Amoult, Tours en bij Bordeaux. A31 Nancy-Luxemburg, tussen Metz en Thionvilie. A61 Bordeaux-Narbonne, bij Narbonne. N10/A63 Bordeaux- Spaanse grens, bij Dax/St. Geours de Maremme en tussen Bayonne en St. Jean de Luz. W-wegen; de N11 bij La Rochelle, de N20 bij Foïx en Uzerche, de N113 bij Salon de Provence, de NI 36 bij Rennes, de N165 bij Vannes en La Roche- Bemard. Alternatieve routes: voor de route A1 - A6: de A26. Vanuit België via Lille de A1 afrijden, ter hoogte van Arras de borden A26 (Reims, Lyon) volgen. Voor de Boulevard Périphérique: A86 ten oosten van Parijs. Voor de A6 Parijs - Beaune: de A5 tussen Melun en Langres. Voor de A6 Dijon - Lyon; de A39 Dijon - Bourg-en-Bresse. Voor verkeer met bestemming Auvergne: A71 Orleans-Clermont Ferrand, vervol gens de A75 Clermont Ferrand-St. Chély-d'Apcher. De omleidingroutes van Bison Futé, de zogenaamde 'Itinéraires Bis', zijn alter natieve routes die via secundaire en lokale wegen lopen en u -zij het iets minder snel- filevrij naar uw bestem ming brengen. De routes zijn aange geven d.m.v. groene borden met daarop naast de plaatsnaam het woord 'bis' in een geel vakje. Zwitserland A1 Zurich - Bern. A1/A2 tussen de knooppunten Harkingen en Wiggertal. A1/A6/A12, in de omgeving van Bern A1/A3 bij Zurich. A1 bij Lausanne. A2 Basel-Luzern-Gotthard<:hiasso, vooral bij de St. Gotthardtunnel. A9 Lausanne-Sion, vooral in de omgeving van Lausanne en Montreux. A13 StMargrethen-Sargans-Bellinzona, omgeving St.Margrethen en aan beide zijden van de San Bernardinotunnel. Alternatieve routes: Basel, Bern, Vevey, Martigny, Gr. St. Bernardtunnel (vooral aan te raden voor bestemmingen langs de Italiaanse Middellandse Zeekust en de Franse Cöte d'Azur). Richting Bellinzona. Basel, Zurich, Chur, San Bernardinotunnel, Bellinzona Bern, Spiez, autotrein Kandersteg-Gop- penstein, Visp, Brig, Simplonpas, Iselle, Domodossola Italië Al Milaan-Rome-Napels, tussen Mode na en Florence (vooral bij Barberino) DENEMAI Richting Stockholm De grote vakantie-uittocht gaat beginnen. De auto is nog altijd het favoriete vervoer middel. Op deze pagina een overzicht van vakantieroutes en enkële alternatieven voor een vlotte reis. Flensburg 1! Het Kanaal Gent (3 Kortrijk| Lillef (Rijssel)^/Brussel Zomervakantie Midden 2 juli-14 augustus Midden 2 juli-21 augustus Zuid 9 juli-21 augustus Zuid 9 juli-28 augustus Noord Noord basisonderwijs voortgezet onderwijs basisonderwijs voortgezet onderwijs 16 juli-4 september basisonderwijs 23 juli-4 september voortgezet onderwijs en Rimini. A22 Brennerpas-Bolzano. Rond weg Milaan. Rondweg Genua. Rondweg Napels. wegen rond de noordelijke meren. Grens- overgangen Brennero en Chiasso. Spanje A1 Madrid - Burgos. A2/AP7 Perpignan-Bar- celona, tussen de Spaans/Franse grensover gang. La Jonquera/Le Perthus en Salou. A3 Madrid - Valencia. A4/A44 Madrid-Bai- lén/Granada. De wegen naar en langs de kust van de Costa Brava en Costa Dorada (C32/C65/C66). De wegen rond de grote steden (Barcelona, Madrid, Valencia, Sevilla, Bilbao e.a.). Alternatieve routes: Om de drukte op de AP7 naar Barcelona te ontwijken kunt u langs de kust richting het zuiden rijden via de C32. U dient dan de AP7 bij Macanet de Ia Selva (afrit 9) te ver laten en richting Malgrat- en Pinada de Mar te rijden. Even voorbij Tordera neemt u de C32 richting Barcelona. Ook kunt u gebruik maken van de C60 die vanaf Granollers naar de C32 leidt. Een andere alternatieve route van en naar Barcelona is de C16 via de tunnel van Vallvidrera (tol). Vanuit Bar celona richting het zuiden kunt u ook weer gebruik maken van de C32 tot aan El Ven- drell (afrit 31). Hier sluit de weg weer aan op de AP7 richting Tarragona. Diverse lokale wegen in Spanje zijn recentelijk van wegnummer veranderd. Houd hier rekening mee als u met een oude wegenkaart onderweg bent. Oostenrijk A1 West Autobahn: Salzburg-Linz-Wenen. A2 Süd Autobahn: Wenen-Baden en Graz- Klagenfurt. A4 Ost Autobahn: Wenen- Nickelsdorf, voor de Hongaarse grensover gang. A10 Tauern Autobahn: Salzburg-Vil- lach, voor de Tauerntunnel, bij tolstation. St. Michael im Lungau, iets ten noorden van de Katschbergtunnel en tussen Gmünd en de Millstatter See. A12 Inntalautobahn: Kufstei n-Innsbruck-Landeck. A13 Brenner Autobahn: Innsbruck-Brenner. A14 Rheintal Autobahn: Bregenz-Bludenz, vooral voor de Pfandertunnel bij Bregenz en de Ambergtunnel bij Feldkirch. A23 Zuidoostelijke rondweg Wenen. S16 Arl- bergschnellstrasse: Bludenz-Arlberg- Landeck. B146 EnnstalbundesstraBe: tussen de A9 en A10. B179 voorheen B314) Fempasroute: tussen Füssen en Imst, mogelijk wachttijden bij de grenstunnel bij Füssen, B180 voorheen B31S) Reschenbun- desstrafte: bij Landeck. B189 Mieminger Strafte: tussen Imst en Nassereith. Alternatieve routes: Voor de A12 Inntaldreieck-Kufstein-Inns- bruck: 1 Holzkirchen-Achenpas-aansluiting A12. 2 München-Garmisch-Mittenwald-Seefeld- Zirl (A12). Voor de A10 Salzburg-Tauerntunnel-Villach: 1 Siegsdorf-Lofer-Lend-Tauern- autotreintunnel (Böckstein-Mallnitz)- Spittal/Drau (A1Ö). 2 Siegsdorf-Lofer-Mittersill-Felbertauerntun- nel (tol)-Matrei-Lienz-Spittai/Drau (A10). Voor grensovergang Nickelsdorf: afrit Pamdorf of Mömnchhof (A4)-B51- Mönchhof. Grensovergang Pamhagen (open van 6 tot 24 uur) -Fertöszentmiklós-B85- Györ. Voor de grensovergang Klingenbach (richting Balatonmeer): Eisenstadt-S31- Mattersburg-Weppersdorf- B62- grensovergang Deutschkreuz.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 28