Sprinters zien ook kansen na NK TT voor Agostini hemel op aarde Raymond Schouten snel in eerste kwalificatie TT Jansen twijfelt over deelname op NK jeugdatletiek Boete wielrenner Vandenbroucke Boebka preses olympisch comité Spurs stelt Chelsea ultimatum Korbach aan de slag in Indonesië Sofia wil Winterspelen 2014 Nationale titelstrijd wielrennen voor laatste keer in Rotterdam eel Zeeuwen pNK ielrennen Maakster Peng et lege handen Maradona in directie van Boca Juniors vrijdag 24 juni 2005 21 GENT - De Belgische wielrenner Frank Vandenbroucke is in hoger beroep veroordeeld tot een boete van 250.000 euro wegens bezit van een hele reeks dopingproducten. De renner was aanvankelijk veroordeeld tot een werk straf, maar het Hof vond een boete beter passen bij het misdrijf en de persoonlijkheid van de verdachte. In het vonnis wordt Vandenbroucke een 'nareist' genoemd en een 'drugsverslaafde'. ANP/Belga LONDEN - Tottenham Hotspur geeft Chelsea tot vanmid dag de tijd om de club met geld en spelers schadeloos te stellen voor het vertrek van technisch directeur Frank Ar- nesen naar de nieuwe landskampioen. De Deen, oud-voet baller van Ajax en PSV, staat op non-actief bij de Spurs nadat een maand geleden naar buiten was gekomen dat hij met Chelsea-voorzitter Roman Abramovitsj in gesprek was over een functie bij Chelsea. Volgens Abramovitsj be trof het geen zakelijke maar sociale ontmoeting op zijn jacht voor de kust van Sardinië. Als Chelsea geen gehoor geeft, dan dient Tottenham Hotspur een klacht in bij de FA Premier League vanwege het onrechtmatig benaderen van een van hun werknemers. GPD UTRECHT - Fritz Korbach wordt trainer in Indonesië. De ervaren coach tekende een contract bij de Indonesi sche club PSM Makassar, die uitkomt op het hoogste ni veau. De overeenkomst loopt tot het einde van het jaar. PSM Makassar liep vorig seizoen op doelsaldo het lands kampioenschap mis, maar kwalificeerde zich wel voor de Asian Champions League. Korbach, die sinds vorige week in Indonesië verblijft, maakt volgende week zijn de buut tijdens een bekerwedstrijd. De club staat momenteel zesde in zuidelijke groep van veertien teams. Van Kor bach wordt verwacht dat het team weer meestrijdt voor het landskampioenschap. ANP SOFIA - De Bulgaai'se hoofdstad Sofia stelt zich kandi daat voor de organisatie van de Olympische Winterspelen in 2014. De minister van Sport verwacht niet dat het schandaal rond zijn landgenoot Ivan Slavkov de kandida tuur negatief zal beïnvloeden. IOC-lid Slavkov werd vlak voor de Olympische Spelen van Athene tot persona non grata verklaard wegens corruptie. De ethische commissie van het IOC achtte de 64-jarige Bulgaar schuldig aan om kopingspraktijken. Eerder stelde ook al Georgië zich kan didaat voor de organisatie van de Winterspelen in 2014. In 2006 zijn de Spelen in Turijn, vier jaar later vindt het evenement plaats in Vancouver (Canada). ANP/DPA Stefan van Dijk is een van de favorieten op het NK. Eerder deze week won hij de Noordnederland Tour. foto GPD KIEV - De leden van het nationaal olympisch comité van Oekraïne hebben gisteren Sergei Boebka gekozen tot voor zitter. De voormalig polsstokhoogspringer kreeg 80 van de 110 stemmen. Boebka werd een keer olympisch kam pioen (1988), zes keer wereldkampioen en verbeterde 35 keer het wereldrecord. Hij is lid van het IOC en heeft zit ting in het Oekraiense parlement. GPD frfPfitervan Leeuwen DITERDAM - Het NK wielren- 0 is komend weekeinde voor derde en laatste keer in Rot- jdani. Het domein van de [inters wordt naar alle waar- hijnjijkheid ingeruild voor selectiever traject. jnburg lijkt de meest voor de itd liggende locatie. „Maar idaar ben ik niet kansloos", sprinter Stefan van Dijk, -dag één van de topfavorie- Het bleek afgelopen jaar geen must dat sprinters in vlakke Rotterdam met het jjwitblauw aan de haal gin- 1 Vorig jaar won Erik Dek- - bij de mannen en eindigde vrouwenrace in een sprint Gsen Leontien Zijlaard-Van »isel en Chantal Beltman, ie; kan dus in Rotterdam ook a zware wedstrijd worden", skt Suzanne de Goede, twee ir geleden kampioene aan de tas. Ze voorkwam toen met i aanval in 'de slotfase een Esasprint, zoals Dekker net voor de sprintende meute uit Ne derlands kampioen werd. Maar de algemene opinie was toch dat het NK de afgelopen ja ren - twee keer in Nijmegen en twee keer in Rotterdam - een wedstrijd voor sprinters was. „Een wedstrijd waarin de kwali teiten van onze ploeg in ieder ge val moeilijk tot uiting te bren gen waren", zegt Theo de Rooij, manager van de Raboploeg. „Nu klink ik waarschijnlijk als een slechte verliezer, maar puur als wielerliefhebber vond ik Lim burg meer sfeer hebben. Daar mee wil ik Rotterdam niet te kort doen, die stad wil de sport echt naar een hoger plan tillen en het is ook best chique om een peloton over de Erasmusbrug te zien rijden." Kandidaten De locatie voor volgend jaar is nog niet bekend. Veel gemeen ten hebben zich bij het organise rende Top Sports Group en de wielerbond gemeld. „We zijn met meerdere kandidaten in ge sprek", zegt Henk van Beuse- kom, bij de KNWU verantwoor delijk voor sporttechnische za ken. „TSG zal in samenspraak met ons een keuze maken. We willen een uitdagend parkoers. In Limburg of elders. Bij de ju nioren doen we het om en om: het ene jaar een parkoers voor sprinters, het andere jaar een se lectiever parkoers. Dat is voor een organisatie met een dergelij ke omvang lastig. Het eerste jaar wordt vaak lering getrok ken uit bepaalde zaken, zodat het het tweede jaar goedkoper en beter kan." De sprinters geloven niet dat hun laatste uur heeft geslagen. Rudie Kemna, twee jaar terug in Rotterdam de snelste in de massasprint, stopt misschien na dit seizoen. „Daarom is het mis schien zondag mijn laatste kans. Ik denk dat er weinig parkoer sen in ons land uit te stippelen zijn waar je sprinters kunt uit sluiten. Maak je een rondje met een aantal zware klimmen, dan lukt het misschien ons los te rij den. Maar als er niét volle bak wordt gereden, ruiken de sprin ters altijd kansen. Dat heeft het parkoers in Nijmegen ook bewe zen. Dat was zwaarder dan ie dereen dacht, maar toch werd het telkens een sprint." Kanshebber Stefan van Dijk werd in 2002 in Nijmegen nationaal kampioen. Hij won deze week de Noord Ne derland Tour en is zondag kans hebber. Niet voor het laatst, denkt de Westlander. „Ook als het NK naar Limburg gaat, is het de vraag of andere renners ons los kunnen rijden. Moet ik tegen Michael Boogerd in top vorm sprinten bovenop de Cau- berg, dan wordt het moeilijk. Maar op de meeste zware par koersen kan ik goed uit de voe ten. In de Ster Elektrotoer sprintte ik trouwens in Valken burg ook nog om de zege." Voor Rabo is het NK hoe dan ook altijd moeilijk. De Rooij: „Omdat we weinig te winnen hebben en veel te verliezen. We worden geacht te winnen. Dat bleek in het verleden in Lim burg iets makkelijker. Daar kun nen onze renners nou eenmaal het best uit de voeten." ANP or Koen de Vries )ES-Johnny Hoogerland ver- irt in topvorm, maar of de drenner morgen een kans op de nationale titel bij beloften betwijfelt hij sterk, parkoers is waarschijnlijk t selectief genoeg", denkt de meruit Yerseke. cgerland won zondag zijn eer- ioers van het seizoen, een cri- Huijbergen, en finish- ïoensdag knap als derde in zware profwedstrijd Brus- Ingooigem. Maar dat was waarbij verschillende ïnde Leeberg werd beklom men die is niet vergelijkbaar 1 het heuveltje dat morgen j-r de Van Brienenoordbrug ogerland is niet de enige die van start gaat bij de often. Pieter Israël uit Krui en is van de partij, net als gebroeders Niek en Ruud uit Goes, Jimmy de ójn uit Sint Jansteen, Dirk 'Dam uit Goes, Wilco Jonker Burgh-Haamstede en John 'deVreede uit Krabbendij- ïoers van de vrouwen, die al om 8.45 urn- heeft twee Zeeuwse twen in de gelederen. Het de Krijger uit Bres- s en Renske Doedee uit osterzande. eliterenners met en zon- contract staan zondag Rob de, Jacco Ringelberg (beiden G°es), Richard Slabbekoom Bennis Raadtgever (beiden aan de start. ISINAU - Zhaquin Peng viel eren op het EK schaken voor men in de Moldavische 'dstad Chisinau buiten de ren. Ze speelde in de laatste remise tegen Mkrtchian tonenië. Door dat resultaat ze acht punten. 16-jarige Oekraiense talent "dna Lachno en de 20-jari- fdssin Nadezda Kosintseva %len samen bovenaan met Punten. spelen vanochtend een om uit te maken wie 'kampioen van Europa mag .ANP door Hans Koenekoop ASSEN - De Nederlandse motor coureur Raymond Schouten heeft zich gisteren bij de TT van Assen met de voorlopig achttien de tijd gekwalificeerd voor de Grote Prijs in de 125cc klasse. De 20-jarige vaste rijder uit het Molenaar Racing Team behaal de daarmee een van zijn beste noteringen. Hij klokte op het Drentse circuit een tijd van 2 mi nuten en 15,071 seconden. Zijn topsnelheid lag op 215,3 kilome ter per uur. Drie coureurs met een wildcard reden vooralsnog snel genoeg om morgen te mogen starten in de 125cc-race. Joey Litjens, Hu- go van den Berg en Gert-Jan Kok bleven ruim binnen de ver eiste rondetijd-van 2.22,033. De 15-jarige Litjens was met 2.17,492 de beste van het trio met de 38e tijd. Mark van Kreij redde het als enige Nederlandse deelnemer niet. De snelste man in de eerste kwa lificatie van de 125cc was de Ita liaan Mattia Pasini, de leider in het wereldkampioenschap. Hij noteerde 2.12,742 en reed op zijn hardst 219,5 kilometer per uur. De coureurs rijden vandaag een tweede kwalificatierace. Randy Gevers en Hans Smees zijn nog in de race voor deelna me aan de GP in de 250cc. Beide bleven tijdens de eerste kwalifi catie binnen de vereiste ronde tijd. Gevers plaatste zich als 28e met een tijd van 2.12,329 en Smees zat daar een plekje ach ter met 2.13,115. Jan Roelofs en Mike Velthuijzen, die ook op een wildcard zijn toegelaten tot de TT, haalden het niet. Zij gaan vandaag naar de herkan sing. De Argentijn Sebastian Porto was de snelste in de kwartliters. Hij klokte een rondetijd van 2.05,530, gemiddelde 171,984 ki lometer per uur. De Italiaan Loris Capirossi was gisteren sneller dan zijn beroem de landgenoot Valentino Rossi in de trainingen van de Mo- toGP. Capirossi reed het rondje van 5,997 kilometer op een Du- cati in 2 minuten en 0,757 secon de, gemiddeld 178,782 kilome ter per uur. Rossi, de viervoudig wereldkam pioen die ook dit jaar weer heerst in de koningsklasse van de WK wegrace, was een fractie langzamer in 2.00,840. Rossi haalde op zijn Yamaha wel de hoogste topsnelheid: 306,7 kilo meter per uur. De rijders in de MotoGP rijden vandaag hun enige kwalificatie race. ANP door Jan Daqevos GOES - Het is nog niet hele maal zeker dat Marije Jansen dit weekeinde in actie komt tij dens de Nederlandse kampioen schappen atletiek voor A-jeugd in Helmond. De atlete van AV'56 heeft zich wel voor het verspringen en de 100 meter hor den ingeschreven, maar ze is nog niet helemaal klaar voor een grote wedstrijd. Jansen tobt met de naweeën van een enkelblessure, die ze in april van dit jaar opliep. Tijdens een training in Amerika, waar ze studeerde, struikelde ze over een horde en verzwikte haar en kel. Ze deed in mei wel mee aan de kampioenschappen van Penn sylvania, maar voelde zich niet honderd procent. Ook nu ze te rug is in Nederland - Jansen kwam woensdag terug uit Ship- pensburg - voelt de Goese atlete zich nog niet topfit. „Ik ga me vrijdag (vandaag) op de baan testen en dan hak ik de knoop door", vertelt Jansen. „Daar naast heb ik de jetlag nog niet helemaal verwerkt. Ik voel me nogal moe." De atletieksport stond het voor bije jaar op lager pitje. De stu die aan de highschool in Ship- pensburg stond voorop. Inmid dels heeft Jansen haar diploma behaald en richt ze zich op een nieuwe studie. De 17-jarige Goe se gaat in Rotterdam internatio nal business and management studeren. „Ik wil manager van een groot internationaal bedrijf worden", zegt ze vastberaden. Dan lachend: „Maar ja, wie wil dat niet?" Olijslager Daarnaast hoopt ze zich in Rot terdam als atlete verder te ont wikkelen. Jansen verruilt AV'56 voor Rotterdam Atletiek. Bij die club gaat ze onder leiding van Richard Kooijman en Marjan Olijslager trainen. „Ik heb in het verleden ook al onder Marjan Olijslager ge traind. Dan ging ik één keer per week naar Rotterdam", vertelt Jansen. De horden zijn nog altijd haar specialiteit, maar ook bij het ver springen kan ze aardig uit de voeten. Het persoonlijk record van Jansen staat op 5 meter en 64 centimeter. Met die afstand behoort ze tot de besten van Ne derland. Alleen Marlies Kranen donk (CAV Energie) kwam dit seizoen al eens verder. Zij staat met 5.71 meter eerste op de sei zoensranglijst. Naast Jansen hebben zich voor het NK atletiek A- en B-jeugd, dat dit weekeinde bij HAC in Helmond wordt gehouden, nog tal van Zeeuwen aangemeld. Op de deelnemerslijst bij de A-jeugd prijken de namen van Marieke Riemens, Arlinde de Wolf, Marlon Dek, Marleen Humme (allen AV'56) en Marian ne Verdonk (Scheldesport). Bij de jongens A komt sprinter Bart van Remoortere (RKHAV) in actie. Lotte Baauw, Aniek Aper (beiden RKHAV) en Es ther Vermuë (AV'56) vormen de Zeeuwse delegatie bij de B-jeugd. Madeion Dekker van AV'56 is bij de meisjes B op het onder deel horden op de reservelijst ge plaatst. BUENOS AIRES - Diego Mara dona is toegetreden tot de direc tie van de Argentijnse voetbal club Boca Juniors. Clubpre sident Maurico Macri zei dat Maradona, die onlangs een aan bod kreeg jeugdcoach te wor den, in augustus aan de slag gaat als vice-president van de voetbaltak van de club uit Bue nos Aires. „Hij zal ons in alle opzichten bij staan bij het runnen van een pro fessionele voetbalclub", zei Mac ri, die de oud-topvoetballer ook om advies zal vragen over de aanstelling van een nieuwe coach. Maradona (44) is het afgelopen jaar hersteld van een ernstige drugsverslaving die hem, mede door zijn grote overgewicht, in april 2004 bijna het leven kost te. De Argentijnse ex-internatio- nal is inmiddels zo'n dertig kilo afgevallen. ANP door Jaap van Brummelen TREVIOLO - Met 122 Grand Prix-zeges is Giacomo Agostini de onaantastbare nummer één op de ranglijst aller tijden. Vijftien wereldtitels, waarvan dertien op MV-Agusta en twee op Yamaha. Ago stini was een megaster in de jaren zestig en zeventig. Bovendien liet hij veertien keer het Italiaanse volkslied 'Inno di Mameli' over de Drentse hei schallen. Logisch dat Agostini met plezier terugdenkt aan de TT van As sen. Als u uw gedachten terug laat gaan naar Nederland, welke woorden komen dan het eerst bij u op? Giacomo Agostini: „Chocolademelk, va- nillevla en mayonaise. Daarvoor ging ik meteen naar de supermarkt als ik in Ne derland arriveerde. Nederland is mijn favoriete land om te logeren. Normaal sla ik 's morgens het ontbijt altijd over. Dat is een slechte gewoonte, maar een maal in Nederland wijk ik er graag van af. Het water loopt me in de mond als ik er aan denk. De broodjes, het beleg, al les is zo lekker vers." Hoe hoog had u Assen als coureur zit ten? „Heel hoog. Prachtig circuit, mooie grid. Assen was voor mij de hemel op aarde. Ik keek er naar uit omdat de TT op het eiland Man er aan voorafging. Dat was met afstand het gevaarlijkste circuit. Wij rijders oefenden vroeger veel druk uit op de organisatoren om het circuit veiliger te maken, maar ze trokken zich er maar weinig van aan." Giacomo Agostini droeg veertien keer de lauwerkrans van de TT in Assen. foto GPD U hebt veertien keer op Assen gewon nen. Is er een overwinning die u het meest is bijgebleven? „Nee. Winnen is altijd het summum van genot." Hebt u nog steeds iets met de motor sport? „Ik doe voor MV-Agusta iets met de pro ductie van motoren. Af en toe bezoek ik nog een Grand Prix.'' Hoe kijkt u tegen de Grand Prix-racerij van nu aan? „De motoren zijn sneller, maar het is een stuk veiliger dan vroeger. Dat komt omdat er beter naar de coureurs wordt geluisterd. Ze hoeven maar met de vin gers te knippen of het circuit wordt aan gepast. De keerzijde is dat het in Assen afbreuk doet aan de originaliteit van het circuit." GPD „Met als gevolg dat er nogal eens een do de te betreuren viel. Zo'n begrafenis was natuurlijk ook dodelijk voor het imago van de motorsport. Het bijzonde re van Assen was dat het een moeilijk, technisch circuit was. Het altijd wisse lende weer zorgde voor een extra moei lijkheidsgraad. Dan was het zonnig, dan trok er een bui over, dan scheen de zon weer. Toch voelde niemand zich er als coureur onveilig bij. Iedereen keek uit naar de TT." kampioenen vrouwen ronden afstand [zaterdag 25 juni zondag 26 juni ronden afstand 1121,5km 1175,5km 12.00 uur profs Boogerd t<nwu Leontien Ziilaard-van Moorsel Suzanne de Goede Arenda Grimberg Sissy van Alebeek Mirjam Melchers Yvonne Brunen "[6.45 uur vrouwen 9 13.00 uur beloften 13 *=videoscherm lengte circuit: 13,5km

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 21