-theater wordt onbetaalbaar TOERISTENDAGEN Van Geel: aardgas in bus, truck en taxi AGRIFAIR Auto Banen index PZC Water en schaduw brengen verkoeling vmonöomaandmenu 23,50 PZC ZEELAND [iddelburgs college gedwongen tot versobering ontwerp ominent lid ofstadgroep igepakt docent Ook voor al uw feesten 8t recepties! 2: 28 Kabinet oneens over slotgracht Belgen op mosselexcursie Wimbledon verliest twee toppers 24, 25 26 juni in Vlissingen: www.winkelcentrumvlissingen.nl (®)JobTrack.nl P2£ irv O O CO "II V J17° NO 3 loeierig met maxima rond 30 graden en i^matige noordoostenwind. In de iiiddag en avond onweersbuien. Ie jaargang no. 146 dag 24 juni 2005 nummer €1,25 jy.jjgrr/jjjrzaaJiiniJ.rjJ 'tót?! .00 uur 25 juni van 11.00 uur tot 16.30 uur ,v móèet. str.eèSprodu«en, paarden en nog veel meer. Wos/boerderij "Hintiiusuif, mmm Noordlangeweg 42, Colijnsplaat Maurits Sep DDELBURG - Middel- moet de plannen voor nieuw theater fors verso- Bouw volgens het ipronkelijke plan kost tot 10,9 miljoen euro n de begrote 33,2 pen. Dat geld heeft de neente niet. conclusie trekt het college 3 en W uit het onderzoek "[tomend en Partners heeft snaar de toekomst van de sput en het A-theater aan iudsingel. „Het gaat extra ücosten en ik ben geschrok van de omvang", bekent louder A. van 't Westeinde enLinks). nend velt een vernietigend si over de technische staat gbouwput. De schade is zo i dat het niet mogelijk is oorzaak of één schuldige wijzen. Van de damwand :;15 procent als goed beoor- d,39 procent is in redelijke maar moet gerepareerd jen om tot een voldoende af- ang te komen. Daarentegen 16 procent zeker worden angen en dat geldt wellicht roor nog eens 29 procent iwand. ningen «n eerdere versie van het port bleek dat de bouwput te reren is, maar dat daarna ri- blijven bestaan. Het colle- :dtdat onacceptabel. Heie geen schouwburg is even- HAAG - Speciale poli- snheden hebben de voort- Siige terreurverdachte Nou- el F. woensdag opgepakt msterdam. 22-jarige Marokkaan is ss de AIVD één van de bikken van het Hofstad- erk, waartoe ook de snaar van Van Gogh be- Jc auto waarin Nouriddin wond tijdens zijn arres- de politie een door- n, semi-automatisch wa an, Volgens justitie zijn aanwijzingen dat hij an was een aanslag te ple- operatie zijn ook twee jon- iwen aangehouden. Zij za- Nouriddin in de auto en i volgens justitie ook deel mhet Hofstadnetwerk. Uit olitiedossier over het Hof- ihverk blijkt dat Nourid- de afgelopen maanden Üin België en Nederland. !ÏD heeft toen telefoonge- ifflvan hem afgetapt, rdachte behoort volgens ast tot de vertrouwelingen sSofstadleider Redouan ie nog steeds voortvluch- j bevindt zich waar- ilijk in Syrië. ïdeze week werd op ver- fin Nederland ook al een fender van Marokkaanse it opgepakt in Londen, p de Hofstadleider vanuit and naar het vliegveld in hebben gesmokkeld, pan uit Zierikzee wordt gs beschuldigd van lid- Jfap van de Hofstad- Igpd |e vlucht is voorbij min aanvaardbaar. Daarom res teren wat het college betreft twee mogelijkheden: aanpassing van de bouwput door er een be tonnen bak in te zetten, of de schouwburg op een andere plek bouwen en woningen bouwen op de bouwput. Aanpassing van de bouwput kost 7,6 miljoen eu ro meer dan de 33,2 miljoen die de raad ervoor heeft uitgetrok ken. Uitwijken naar een andere locatie kost 10,9 miljoen meer. Beide meerkosten zijn 'niet wen selijk en niet mogelijk', stelt het college. „Dat geld is er gewoon niet", verklaart Van 't Westein de. Er zit niks anders op dan de kosten van de schouwburg te drukken. Dan gaat het niet om minder luxe stoelen, waar schuwt hij. „Dan moeten we de omvang van de zalen verklei nen." Toornend heeft ook geke ken naar andere plekken in de stad voor het theater: de Mortie- re, het huidige schouwburgter rein aan het Molenwater, de Punt (bij bedrijventerrein Rams- burg), de Punt/Arnestein, naast het NS-station en de brandweer kazerne aan de Looierssingel. Van die zes plaatsen zijn alleen de Mortiere en de Punt bij Rams- burg groot genoeg en op tijd be schikbaar. „Maar in beide geval len is verder onderzoek noodza kelijk", zegt Van 't Westeinde. De raad moet nu kiezen wat er met het A-theater moet gebeu ren, zegt de wethouder. Behalve met de hogere kosten moet de raad ook rekening houden met meer tijd. Als de bouwput aangepast moet worden door er een binnenbak in te zetten, is het theater ander half jaar te laat klaar (mei 2008). Als het op een andere plek wordt gebouwd, zit de stad minstens drieënhalf jaar zonder schouwburg (mei 2010 of later), zie katern Zeeland verzekeraars dekken schade niet foto Dirk-Jan Gjeltema foto Gerry Beilsma foto Ruben Oreel MIDDELBURG - Op basisschool Cypressenhof in Middelburg houden de leerlin gen een watergevecht. Lammetjes liggen trapsgewijs aan de schaduwzijde van de zeedijk bij Ouwerkerk en op het strand van Dishoek speurt een kind naar schelp jes. Mens en dier zijn deze dagen op zoek naar verkoeling. Het oosten van Zeeuws-Vlaanderen mag inmiddels een officiële hittegolf noteren met vijf dagen boven de 25 graden, waarvan drie boven de 30. In de rest van de provincie was het de afgelopen week iets koeler. Het KNMI voorspelt dat het vandaag nog tropisch warm wordt. Zaterdag gaat het kwik omlaag naar een graad of 22. door Ap van den Berg DEN HAAG - Staatssecretaris Van Geel van Milieu wil aard gas invoeren als alternatieve brandstof voor diesel. Langs de snelwegen moet een netwerk ko men van aardgaspompen bij tankstations. De staatssecreta ris overlegt met Financiën over een meerjarige lage accijns, waardoor het ombouwen van bussen, vrachtwagens en taxi's lonend moet worden. Van Geel liet dit gisteren weten na afloop van een discussiebij eenkomst over alternatieve ener giebronnen. Volgens de staatsse cretaris moet aardgas de goed koopste brandstof worden. Al in september wil hij daartoe stimu leringsmaatregelen presenteren. Die zijn gericht op de vervoers- (Advertentie) voorgerecht een heerlijke lauwwarme salade van gegrilde kipfilet Gevolgd door En laat u als ossenhaaspuntjes in afsluiting verrassen een pepersaus met het dessert van de chef sector, maar hebben ook tot doel eigenaren van benzinesta tions over te halen om aardgas- pompen te installeren naast be staande LPG-pompen. (Advertentie) VACATURES Bent u de die De Vliedberg zoekt? Kijk morgen in de tel. (01 18) 441 441 www.ra/mondo.nl het alfabet van Zeeland en maak werk van deze of één van de vele andere vacatures. Van Geel gaat binnenkort met zijn collega Wijn van Financiën mogelijke fiscale maatregelen doornemen, zoals een speciaal laag accijnstarief. Van Geel vindt het terecht dat de ver voerssector meerjarige prijsaf spraken eist tegenover de beno digde investeringen in aardgas motoren. Maar zo mogelijk nog belangrijker is volgens hem de opbouw van een netwerk van aardgas-tankstations. „Als daar straks op veel plaatsen goed koop kan worden getankt, zal de animo om over te schakelen naar een schonere en goedkope re brandstof vanzelf toenemen." Op diverse plaatsen in het land, bijvoorbeeld bij gemeentelijke busbedrijven, worden al proe ven gedaan met aardgas als mo torbrandstof. Dieselolie is een belangrijke vervuiler, zowel met roet - fijnstof - als met het scha delijke 'broeikasgas' koolstofdi oxide. Om internationale milieudoel stellingen te halen zijn daar naast forse investeringen in Nieuwe Alfa 159, gepresenteerd in München, daar waar BMW al jaren floreert Een pagina met een overzicht van vakantieroutes en enkele alternatieven voor een vlotte reis Het kabinet lijkt verdeeld over de plannen van de politie commissarissen om de veiligheid in de grote steden te ver groten door continu te registreren wie de stad binnen komt. Minister Pechtold vindt dat de plannen de privacy te veel aantasten, en ook zijn ambtgenoot Don- ner heeft zijn twijfels. Maar minister Remkes ziet er wel iets in. Een groep Belgische journalisten werd gisteren naar de Waddenzee overgevlogen om met eigen ogen te zien hoe mosselen worden opgevist. Tweederde van de Zeeuwse mosselen verdwijnt elk jaar in Bel gische magen. Zij zien naar de eerste mosselen uit zoals veel Nederlanders naar de eerste Hol landse Nieu- C we. Wimbledon raakte gisteren twee toppers kwijt. Tim Hen man werd tot grote schrik van tennisminnend Engeland uitgeschakeld door de Rus Dmitri Toersoenov: 6-3, 2-6, 6-3, 3-6, 6-8. En Rafael Nadal uit Spanje, kampioen van Roland Garros en in Londen één van de smaak makers, ging eraf tegen de Luxemburger Gilles «V Muller: 6-4, 4-6, 6-3, 6-4. I 3 Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten en Meningen: 4; Buiten land: 5; Economie: 7; Radio en Televisie: 9; Zeeland: 11, 13, 15, 16 en 17; Sport: 19, 20 en 21; Redactie Reac tie: 22; Auto: 23, 25 en 28 Advertentie kinderplein - attracties - kraampjes kijk ook eens op: (Advertentie) Morgen in uw dagblad. Het meest complete overzicht van banen in uw regio. (Advertentie) duurzame energiebronnen zoals wind- en zonne-energie nodig, aldus Van Geel. Kerncentrales De staatssecretaris nam giste ren twee CDA-notities in ont vangst, waarin yoor meer alter natieve energie wordt gepleit. Maar omdat de?e bronnen pas over vijftig jaarf fossiele brand stoffen zoals olie, kolen en gas kunnen vervangen, zou in de tus sentijd de bouw van nieuwe kerncentrales inodig kunnen zijn, aldus de noitities. Van Geel reageerde terughou dend. „Ik sta niet te popelen. Ik stel drie strenge voorwaarden: veiligheid, een oplossing voor het kernafval en de markt moet de centrale bouwen, niet de over heid. De eerstkomende tijd zie ik geen nieuwe kerncentrales in ons land." GPD pagina 4 debat kernenergie in versnelling Borselse wethouder verrast Ik heb de laatste zes maanden geen proefabonnemen r «ehad J Noteert u mij voor een abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: I D per maand met automatische incasso 19,95) D pei kwartaal mei automatische incasso 58.00) I per jaar met automatische incasso 222.50). Kijk op www.pic. nl/abonmen, bel gratis 0S0U - 0231231 of stuur deie bon naar P2C. afdeling letersseiwx Antwoordnummer 713.4460 WB Goes 8"711688"555530 het alfabet van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 1