Kopers dupe van boekhandelaar PZC wensvervullet Zeeuwen maken unieke editie van Suske en Wiske Word tempo-team tttt Ski callcenter agents IN VLISSINGEN (PAAUWENBURG) ZOEKT DE PZC BEZORGERS! DriCÊDCGDtS) Iets doen voor de Zonnebloem? Belgische justitie stelt onderzoek in naar Hulster uitgever weekenddiensten Zendingsactie voor Korowai Scholier leert over noodstop Zomerzang Grijpskerke HAD RON MAAR EERDER VOOR LOWA WANDELSCHOENEN GEKOZEN! en meld je aan als donateur -(Doe Een Wens Het leven verandert als je kind levensbedreigend ?iek is. Door het vervullen van de liefste wens probeert de Doe Een Wens Stichting'ïcmderen even te laten vergeten dat ze ziek zijn. Wilt u ons financieel helpen? Dat kan Word wensvervuller! kijk op www.doeeenwens.nl Horecamedewerker m/v voor een vakantiepark. Ers zowel werk in de horeca als in de housekeeping. Als hor» medewerker kun je fulltime aan de slag achter de bar. in 4= bediening, in de (spoel)keuken of als floormanager Als hftS keeper kun je iedere vrijdag aan de slag. Ben je gemotivee:' Neem dan snel contact op! Informatie: (0118) 67 90 30, Nadia van Dooren, Beenhouwerssingel 6, Middelburg w.tempo-team.nl uitzend bureau BEKIJK HET EENS VAN DE ANDERE KANT Aulisme; levenslang opgesloten in een eigen wereld, dingen compleet anders zien dan wij. Leven met autisme is on voorstelbaar moeilijk.Voor iedereen! Doe er wat aan en word donateur van tjiro i /v www.auiismeronas.nl Callsensus is een kwalitatief callcenter dat gevestigd is in het oude stadhuis van Brouwershaven. Het callcenter is gespecialiseerd in zowel inkomend als uitgaand telefoonverkeer. Zeer binnenkort gaat er een project van start, waarin er mei particulieren zal worden gebeld. Hiervoor is Callsensus op zoek naar nieuwe Je bent minimaal 21 jaar en je werk en denk-niveau is minimaal MBO+. Je hebt een vriendelijke telefoonstem, bent klantvriendelijk ingesteld en beschikt over dat stukje extra kwaliteit om een klant correct te informeren over de meerwaarde van een product. Tevens spreek je perfect ABN, ben je een teamspeler en minimaal drie tot maximaal vijf avonden per week beschikbaar. Natuurlijk houden wij rekening met reeds geplande vakanties. Ervaring aan de telefoon is een pré, maar geen must! ...simply more PASVORM COMFORT KWALITEIT Voor meer informatie: www.lowo.nl Uw Lowa dealer: Erik's Intersport Nieuwe Burg 22-28 4331 AH Middelburg Tel. 0118-611741 www.intersporterik.nl Bouw mee aan ons nieuwe vakantieschip! giro 145 (Breda) vrijdag 24 juni 2005 door Harold de Puysseleijr ZUIDDORPE - De Belgische jus titie stelt een onderzoek in naar de handel en wandel van de Hulster uitgever M. van Geyt. Die incasseert volgens honder den gedupeerden geld voor de voorintekening op historische (foto)boeken die uiteindelijk nooit verschijnen. Justitie in België onderzoekt de zaak omdat Van Geyt tot voor kort in Stekene was gevestigd met zijn uitgeverij IKA Produc tions. De inmiddels naar Enge land verhuisde Van Geyt is be halve als uitgever actief als boekhandelaar in Hulst. Verkoopster M. Dankaart zegt dat ze dagelijks wel enkele men sen over de vloer krijgt die vra gen om opheldering over de pu blicatiedatum van boeken, of mensen die het wachten zat zijn en hun geld terug willen. Een van hen is M. de Roos uit Zuiddorpe. Ze betaalde in 2002 39.90 euro voor het boek 'Af scheid van Axel', dat in februari 2003 zou verschijnen maar tot op de dag van vandaag niet is ge leverd. Vooronderzoek Woordvoerder C. Dufour van het parket in Dendermonde zegt dat al drie jaar een gerechtelijk vooronderzoek loopt naar de ac tiviteiten van Van Geyt en diens uitgeverij in Stekene. „We heb ben de uitgever gevraagd zijn zaakjes in orde te brengen. In de loop van de laatste jaren heeft een aantal klagers toch genoeg doening gekregen." Volgens Dufour zijn bij justitie enkele tientallen klachten be kend. De zaak lijkt echter vele malen groter van omvang dan op het parket bekend is. Zo blijkt uit publicaties in diver se Brabantse en Limburgse kran ten in het afgelopen jaar, dat Van Geyt mensen zonder boek heeft achtergelaten in Dongen, Zundert, Boxtel, Goirle en Kerk- rade. De parketwoordvoerder kan niet aangeven wanneer het onderzoek wordt afgesloten, en of Van Geyt strafrechtelijk wordt vervolgd. „De benadeel den zijn niet altijd geholpen met een veroordeling. Wij proberen er eerst en vooral voor te zorgen dat de mensen hun geld terug krijgen." Dufour adviseert gedu peerden aangifte te doen bij de politie in Stekene, of hun klacht schriftelijk in te dienen bij het parket in Dendermonde. Accountantskantoor Y'psilon uit Antwerpen probeert al twee jaar op verzoek van Van Geyt or de in de chaos te scheppen. „Hoeveel mensen zijn bena deeld weet ik niet", laat K. Ver- sijp van Y'psilon weten. „Ik heb lijsten samengesteld van mensen die zich gemeld heb ben." Versijp zegt dat hij ernaar streeft, dat de gedupeerden hun geld terugkrijgen, of het boek waar ze recht op hebben alsnog ontvangen. door Rob Paardekam NISSE - Zo'n twintigduizend ge zinnen in West-Brabant en de Belgische provincie Antwerpen vinden binnenkort een album van Suske en Wiske in hun brie venbus. De speciale editie van de populaire strip is gemaakt door twee Zeeuwen: René de Dreu uit Nisse en illustrator Danker Jan Oreel uit Kloetinge. „Het is echt uniek dat de erven van Willy Vandersteen hiervoor toestemming hebben gegeven", zegt die laatste. René de Dreu werkt al enkele ja ren mee aan een informatie krant over het grensoverschrij dende natuurpark De Zoom - Kalmthoutse Heide, die huis-aan-huis wordt verspreid in de dorpen rondom het natuur gebied. Hij werkte daarvoor sa men met een Belgische bioloog, die het krantje een informatie ve, biologische insteek wilde ge ven. Allemaal heel interessant, vond De Dreu, maar het moest wel een beetje opgeleukt wor den. Zodoende zijn bij die droge verhalen karikaturale prenten van Danker Jan Oreel gekomen. Zo is een verhaal over de op in secten jagende libellen ver fraaid met een tekening van een libel, die een geweer vasthoudt. Toestemming Toen de directie van het natuur park aan het brainstormen was over de informatiekrant van dit jaar kwam het idee op om eens iets met Suske en Wiske te doen. Die bestaan zestig jaar en de geestelijke vader van de striphel den woonde tenslotte een groot deel van zijn leven in Kalmt- hout. De Dreu en Oreel werden benaderd om de strip te maken. Danker Jan Oreel (1) en René de Dreu bekeken heel wat oude Sukse en Wiske-albums op zoek naar ge schikte plaatjes. foto Willem Mieras De erven van Willy Vandersteen en de uitgever van de strip ga ven wonderwel toestemming voor een album waarin Suske en Wiske een spannend avon tuur beleven in het natuurge bied. Ze hadden echter één voor waarde: tekenaar Oreel mocht de originele karakters niet zelf tekenen. Er mochten alleen plaatjes uit de reeds bestaande albums worden gebruikt. „Dat maakte het niet altijd even ge makkelijk", vertelt De Dreu. „Zo hadden we voor het verhaal een plaatje nodig van Lambik in de regen. Nergens te vinden!" Ook een vastgebonden Lambik bleek niet voorhanden in de vele albums. Dat hebben de makei's opgelost door alleen een stel vastgebonden benen te laten zien. Lambiks hoofd, dat Oreel dus niet zelf mocht tekenen, valt buiten het plaatje, maar el ke lezer begrijpt dat hij het is. Alle. andere karakters uit het boek zijn wel door Oreel gete kend. „Op een gegeven moment maakten de erven van Vander steen protest, omdat ze dachten dat ik op één van de plaatjes Lambik zelf had getekend", ver telt de schrijver. „Zijn kop is veel ronder, zeiden ze. Nou, hij kwam toch echt uit een be staand album, hoor. Dat was best grappig." Een kwaad woord over de bemoeienissen van de erven en de huidige ma kers van de strip zul je de twee Zeeuwen overigens niet horen zeggen. Nooit eerder mochten twee bui tenstaanders een strip van de twee Vlaamse helden maken. Uitdroging Het verhaal dat Oreel en De Dreu bedachten, moest als the ma de uitdrpging van het gebied hebben, maar de exacte oorzaak daarvan mochten ze dan weer niet noemen. „De Belgen en de Nederlanders, die allebei water uit het gebied onttrekken, geven elkaar min of meer de schuld, dus dat ligt nogal gevoelig", weet De Dreu. „Daarom moes ten wij maar iets anders beden ken. Het verhaal vertelt nu dat Krimson, de crimineel uit de Suske en Wiske-strips, al het re genwater dat in het gebied valt, opvangt, om het daarna voor veel geld te verkopen. Water wordt immers steeds kostbaar der." In hun strijd tegen Krimson worden de twee Vlaam se striphelden geholpen door een libel en zo is de naam van het speciale album ontstaan: De lallende libel. Het album verschijnt in een één malige oplage van 24.000 exem plaren. Ruim 20.000 exempla ren worden huis-aan-huis ver spreid in de dorpen rondom het natuurgebied; de rest komt in het bezoekerscentrum van het park te liggen. zaterdag 25 en zondag 26 juni 2005 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Walcheren Huisartsenpost Walcheren Koudekerkseweg 86, Vlissingen tel. 0900-1985 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in het weekend of tij dens feestdagen) Huisartsengroep 'de stad Middel burg' Patiënten huisartsen Albers, Bruynzeel en Manni, Van den Haak, Heere en Wor- telboer. zaterdag en zondag: A. P. Bruynzeel en C.J. Manni, Dam 8, tel.(0118)644301. Inloopspreekuur 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur. De Veerse Huisartsen Patiënten huisartsen: Rullens, Bats, Ubels, Van Tol, Van Eede, Spekhorst, Van der Male en Huisman. vrij. 17.30-zon. 23.00 uur: A. A. v. d. Male en Huisman, Duinweg 59, Zoutelande, tel. (0118) 561282. zon. 23.00-ma. 8.00 uur:R. Ubels en M. J. J. Helmes, 't Plein 2, Serooskerke, tel. (0118)591212. Tandartsen Walcheren H. Steunenberg, Westerbaan 18, West-Souburg, tel. (0118) 460104. Spreekuur 11.00-12.00 uur. Verloskundigen Vlissingen. don. 20.00-vrij. 20.00 uur: M. Snoep, tel. (0118) 471140. vrij. 20.00-za. 22.00 uur: H. Klompe, tel. (0118) 471140. za. 22.00 uur-zo 22.00 uur: J. van Dierendonck, tel. (0118) 471140. Middelburg, vrij. 21.30-zon. 21.30 uur: M.Sinke, tel. (0118) 62045 Dierenartsen Landbouwhuisdieren: tel. (0118) 633803. Kleine huisdieren: Mw. A. van der Wolf, A. Gogelweg 14, Vlissingen, tel. (0118) 466548. Spreeku ur 11.00-12.00 en 17.00-18.00 MIDDELBURG - Tijd voor Ac tie Middelburg houdt zaterdag een zendingsactiedag voor de Korowai-stam in Indonesië, waar veel tuberculose heerst. De actiegroep zamelt geld in op het terrein van de Regenboog- school in Middelburg aan de Ge neraal Hakewill Smithlaan. In heemse bevolking heeft gezorgd voor pijl en boog-spelen en zelf gemaakte spulletjes. De dag be gint om 10.00 uur. Landbouwhuisdierenpraktijkl^ cheren (grote huisdieren) Oude Domburgseweg 33a te Oostkapelle tel. (0118) 633803,af zo. visites aanmelden van 08.00(5] Dierenartsenpraktijk IVIeliskBrlu R. Roskam, Kelderweg 1, tel. (Olieat! 592838. Vogel- en Egelopvang De Mikk< Het hele weekend bereikbaar om 0118 628288. Apotheken Stadsgewest Vlissingen/Middelburg: Zaterdag 10.00-17.00 uur: Apotheek Papegaaienburg, winlj trum Papegaaienburg 24-26, Vli&J gen, tel. (0118) 466345. J 24-uursdienst (voor spoedeisend cepten): Apotheek Welsinge, Rentmeestek 31, Middelburg, tel. (01 18) 623233 Thuiszorg Stichting Werkt voor OuderH zorg thuis), tel. 06-51422232. Zorgstroom Voor gezinsverzorging, wijkverp^, en uitleen verpleegartikelen.tel 0118-684000. SLUIS - Leerlingen vans tien West-Zeeuws-Vk sisscholen krijgen week verkeerspraktijklesopj c veerplein in Breskens. Een vrachtwagenchauffeur een automobilist laten ha kennismaken met noodstopi dode hoeken. De les wordtg ven in het kader van he: keersveiligheidsproject Dj zaam Veilig Verkeer Zeeuws-Vlaanderen. In mei en juni gaf J. de, van de Oostburgse politie ij klassen theorieles overhel] keer in de bebouwde kom. Hij stelde alledaagse, ge lijke situaties aan de ordee tips. De lessen zijn gerids groep 6. GRIJPSKERKE - Het koor! rify zingt zondagavond Grijpskerkse Opstandingsl Op het orgel en de pianos Alexander Koole. Het gezarf gint om 19.00 uur. ZET JE BESTE BEENTJE VOOR EN LAAT ZE LOPEN Stichting De Benen Nemen Giro 8287222 Stichting De Benen Nemen ondersteunt mensen na het ondergaan van een beenamputatie in Nederland en Ontwikkelingslanden Landen. www.debenennemen.nl Werkelijk goed werk Het callcenter dat kwaliteit laat spreken Callsensus BV, Markt 2, Telefoon 0111698555 e-mail: 4318 AG Brouwershaven Telefax 0111698556 mjjdewinter@callsens® Callsensus biedt je een uitstekend uurloon, een gedegen interne telefoontraining, een betrekking voor een periode van minimaal 13 weken en biedt tevens doorgroeimogelijk heden voor de directe toekomst. Herken jij jezelf in dit profiel, stuur dan direct je CV per e-mail. Hierna kun je persoonlijk vrijdag 24 juni of maandag 27 juni a.s. met Callsensus bellen tussen 11.00 en 17.00 uur. het alfabet van Zeeland Geld verdienen en de hele dag nog voor je hebben? Word dagbladbezorger van de PZC. Een goede bijbaan voor jong en oud' De PZC is op zoek naar enthousiaste, positief ingestelde mannen, vrouwen, jongeren (vanaf 18 jaar) in het bezit van eigen auto die ervoor willen zorgen dat de ochtendkranten voor 07,00 uur bij de abonnees in de bus liggen. Momenteel zijn er nog enkele autowijken in uw buurt vrij. Goede verdiensten en aantrekkelijke voorwaarden! Naast een vaste vergoeding zijn er veel extra s Interesse? Bel gratis de afdeling Binnendienst Distributie 0800 - 023 51 11 of kijk op www.deleukstebijbaan.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 14