«c Verzekeraars dekken schade niet r Troep blijft maar liggen in Bossenburgh Nieuw onderkomen jongeren Colours lazomer estival.nl mwonenden bouwput theater kunnen waarschijnlijk naar vergoeding fluiten De Hooizolder populairste disco Veel huisuitzettingen voorkomen Vrouw verliest benen bij ongeval DE SMAEK VAN ZEÊLAND li 30 aug t/m ni sept ae; 0113-315649 •nzc.nl redactie@pzc.nl óus31/ 4460 AA Goes grtentie-exploitatie: j en Midden-Zeeland: 0113-315520; mS-Vlaanderen: 0114-372770; «aal: 020-4562500. jjdag 24 juni 2005 VCissingen editie Walcheren IDELBURG - Als het al lukt de schade aan woningen j de bouwput te verhalen, dat lang duren. De verzeke- rvan de gemeente zal niet be- sen dat doet die van de bou- waarschijnlijk ook niet. voelen ons belazerd en dat dus ook", concludeert Li- ïClarijs van de belangenver- voor omwonenden Van tl gisteren verschenen rapport Toornend en Partner's over Kivvput is duidelijk over de Kiein de omgeving. „Conclu- idat voor het eventueel ver- ovan de opgetreden schade je omgeving een lastige en ^procedure wacht." omwonenden hebben dus Sgroot gelijk gekregen, stelt ijs cynisch vast. „Volgens gneente zouden de verzeke- suitbetalen, maar wij heb- iitijd gezegd dat ze dat niet idoen. Nou. dat staat nu et op wit." van de verzekeraars geen tevenvachten is, hoeft ech- tiet te betekenen dat de om- enden helemaal niks ontvan- thouder A. van 't Westeinde 3 in maart gezegd dat de ge ste alle schade zal vergoe- \'u voegt hij daaraan toe in de miljoenen die het thea- aiurder zal worden, geld is serveerd voor schadevergoe- ;aan omwonenden. De ge ste gaat er volgens hem van dat ze dat geld op een verze- |r kan verhalen. Als dat lukt. zal de gemeente het (Advertentie) uit eigen zak moeten betalen. „We nemen als gemeente een ri sico", beaamt Van 't Westeinde. Als het geld van de gemeente komt, zijn de gedupeerden na tuurlijk ook tevreden, reageert darijs. Maar zij heeft zo haar twijfels of het stadsbestuur daadwerkelijk over de brug zal komen. „En we willen wel alle schade vergoed hebben hé. Niet alleen een tube plamuur om een scheur op te vullen. Ook geld om daarna de hele muur te schil deren." Ook Caroline van der Mandele, bewoonster van de Korte Noord- straat, heeft, hoewel ze pas sinds augustus vorig jaar in Mid delburg woont, het vertrouwen in de gemeente al verloren. „Ik moet het allemaal nog zien. Er wordt voortdurend omheen ge draaid." Voor haar telt nu nog maar één ding: „Welke optie ze ook kie zen voor de schouwburg, ik wil absoluut geen risico meer lopen hier. De omgeving is nu stabiel. De schade neemt niet meer toe. Maar als ze weer beginnen, krijg ik dan weer schade?" Het ideale, zegt Van der Mande le, is als ze helemaal niet meer gaan bouwen aan de Zuidsingel. „Maar daar zullen ze wel niet voor kiezen. En hoewel ik hoop dat het theater ergens anders komt, denk ik dat het toch hier zal komen. Het zou gezichtsver lies zijn als ze nu toch voor wo ningen kiezen." De eerste reacties van enkele ge meenteraadsleden op het rap port van Toornend wijzen een beetje in die richting. Ze zijn ge schrokken van de miljoenen die meer nodig zijn. „Het maakt de keuze niet ge makkelijker", verzucht J, van Dijk-Sturm, fractievoorzitter van de WD. „Ik weet niet waar we dat geld vandaan zouden moeten halen", zegt Saskia Sza- rafinski, fractievoorzitter van de PvdA, vertwijfeld. „Die 7,6 miljoen hebben we niet en die hebben we er ook niet voor over", weet E. Heringa, woord voerder financiën van de Chris tenunie. Uitwijken naar een an dere plek valt om die reden hele maal af. want dat kost nog eens drie miljoen meer. Treurig En helemaal geen theater meer in Middelburg? „Nou, daar word ik toch wel heel treurig van", schrikt Szarafinski. „Een provinciehoofdstad zónder", herhaalt Van Dijk-Sturm. „Nee", vindt Heringa, „dat kun nen we ons eigenlijk niet veroor loven." Dat zegt ook H. Akdag van de Politieke Partij Middelburg. Maar wat hem betreft moet het geen A-theater worden maar een B-theater, kleiner, alleen voor Middelburg. En niet aan de Zuidsingel maar op het Molen water, waar nu de schouwburg staat. En Van 't Westeinde heeft ge blunderd, oordeelt Akdag, dus die moet opstappen. Maar de wethouder vertrekt niet vrijwil lig. „Als ik alles had kunnen voorzien, dan was ik er nooit aan begonnen. Maar ik heb niet het gevoel dat ik als hoofdschul dige wordt gezien. En weglopen doe ik niet. Zo zit ik niet in el kaar." RFSTAIJRANT HET STATION |v-l 'VCees- en 'Visgerechten k>;l Ontdek de ware betekenis van genieten: kies uit ons maandmenu een verrukkelijk voor-, hoofd- en nagerecht. En dat voor maar 18,50! Tel. reserveren: 0118 46 59 09 WESTKAPELLE - Discotheek De Hooizolder in Westka- pelle is bij de uitreiking van de Nightlife Awards uitgeroe pen tot de populairste discotheek in zuid Nederland. De prijs, bestaande uit een beker, is een initiatief van het dis- cothekenvakblad Nightlife en wordt ondersteund door de Koninklijke Horeca Nederland. Mensen konden via de website van Nightlife of via sms een stem uitbrengen op hun meest favoriete disco in noord, midden en zuid Neder land. De Plooizolder kwam in die categorie als populairste uit de bus. Eigenaar Frank Versluijs is blij met de prijs en ziet het als een kroon op de grote verbouwing van een paar maanden geleden. „We hebben een nieuwe dans vloer, nieuwe verlichting en een nieuw café-gedeelte. Dat is heel goed geweest voor het bedrijf. Het is weer druk en gezellig en dat heeft zich vertaald in de award. En nu weet iedereen dat het ook in Zeeland leuk uitgaan is. Dat wordt vaak vergeten." GOES - Op de Bevelanden, Tholen en Schouwen-Duive- land zijn vanaf 1 april tot eind vorig jaar 46 huisuitzettin gen voorkomen. Dat is het resultaat van het project 'woon(her)kansen'. Mensen met huurschulden en andere financiële proble men of die overlast veroorzaken, zijn extra begeleid. Het gaat vooral om éénpersoonshuishoudens (28) en mensen met een arbeidsongeschiktheidsuitkering (27). Volgens het Samenwerkingsverband Oosterschelderegio dat het project regelt, zijn door de hulp niet alleen huisuitzettin gen voorkomen. Het is ook gelukt om het leven van de deelnemers weer enigszins op orde te krijgen. 'Ze zijn in elk geval niet on opgemerkt verder afgegleden', luidt de conclusie van het Samenwerkingsverband. De deelnemers zijn redelijk verspreid over de Oosterschel deregio. Alleen Reimerswaal springt eruit met twaalf aan meldingen, slechts één minder dan in de grotere gemeente Goes. GOES - Een 61-jarige vrouw uit de gemeente Goes is gis teren bij een aanrijding in de Goese Edisonstraat zwaarge wond geraakt. Ze is in kritieke toestand naar het Ooster- scheldeziekenhuis gebracht. Het slachtoffer fietste rond elf uur 's morgens over de Edisonstraat, die momenteel wordt heringericht en door een provisorisch wegdek slecht berijdbaar is. De vrouw kwam ten val en belandde onder een vrachtwagen van een wegenbouwbedrijf., De vrouw verloor beide benen. Een traumahelikopter was snel ter plaatse. Besloten werd de vrouw per ambulance naar het ziekenhuis te brengen. ieater P locatie fend Nazomer Festival maakt aervoor bijzondere locaties island. Net als het Zeeuwse •schap zijn de voorstellingen ihetfestïval uniek. Ze fen theaterervaringen, ito publiek alleen hier kan feven. Dit jaar brengt het «merfestival Grieks drama Smuziek bij de Nieuwe Kerk "üerikzee, toneel bij Kasteel iHooge in Middelburg, een muziek-, film- en video- askelin de Zware Plaat- Wsnjvan de Scheldewerf dingen en reist het met 'theaterproductie langs Tehuizen in heel Zeeland. stivalhart Wij Middelburg thart van het festival is ^getrouw de Abdij van Weiburg, Daar is vanaf vrijdag gember elke avond wat te Er is theater, literatuur, •Wende kunst muziek in 'fienres. Voor 2005 heeft het -merfestival weer een selectie van Nederlandse en topacts. 1 Nazomer Festival wordt dit 'Mrde 5e maal in deze opzet "iseerd. Door de Nationale tenten Prijzen 2005 is het "festival uitgeroepen tot Beste -evenement van Nederland! (Advertentie) Telefoon: 0118-591900 www.rcstaurantvrpuwenpoldcr.ni (Advertentie) 24 juni 17.00 - 22.00 uur 25 juni 12.00 - 22.00 uur 26 juni 12.00 -18.00 uur Abdijplein Middelburg (Advertentie) 5 x adverteerders Onze dagbladen zijn met ruim 600.000 lezers al dé regionale media bij uitstek. Maar in de maanden juli en augustus adverteert u ook nog eens extra voordelig. In deze periode brengen wij u de 'zomeractie'. Deze actie brengt verkoeling in uw advertentiebudget, want als u binnen 5 werkdagen uw 2e advertentie plaatst, profiteert u van spectaculaire kortingen. Om zoveel mogelijk aan uw advertentiewensen tegemoet te komen, bieden we 5 verschillende voordeelopties; u kiest de optie die voor u het meeste interessant is. 50% korting 2x zo groot Gratis full-color Als IM'er In groter gebied door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Buurtbewoners uit Bossenburgh zijn het uit zicht vanuit de straat Sanden- burg op een grasveld vol honden poep en vuilniszakken beu. Ze zeggen te hebben geklaagd bij de gemeente, maar die weet van niks. Iets doen aan de ergernis, dat gaat ook niet. „De straat is aan het verpaupe ren", verzucht W. Buijl, die als 'een van de oudsten' sinds 1980 in Sandenburg woont. „Het is iets van de laatste jaren. Vanaf het moment dat de huizen te koop zijn gezet. Op het grasveld tegenover mijn huis liggen sta pels vuilniszakken in het struik gewas. Tussen speeltoestellen la ten mensen hun honden poepen. Terwijl er ook gewoon kinderen spelen. Dat kan toch niet." Vol gens Buijl liggen ook brandgan gen vol afval en 'loop je overal tegen overgroeiende takken'. „Plus dat veel voortuintjes eruit zien als een verbasterde vuilnis belt. Er zijn meer buren die zich eraan ergeren, alleen komen de meesten niet verder clan kla gen." Aan die voortuintjes kan Het vuil stapelt zich op in de Vlissingse wijk Bossenburgh. de gemeente mets doen, vertelt W. van Dort. Hij is groencoördi- nator in Vlissingen. „Aan de brandgangen ook niet. Die zijn van bewoners zelf, of van l'Es- caut. Daar staan wij buiten. En ook die hondenpoep kunnen wij niet aanpakken. Dat doen men sen zelf en wij hebben geen con troleurs in dienst. We kunnen borden plaatsen, maar de erva ring leert dat mensen zich daar toch niets van aantrekken." Waar de gemeente wel over gaat, de rondslingerende vuilnis zakken, daar wordt gauw iets aan gedaan, belooft Van Dort. door Frank Balkenende GOES - Bezoekers van het Goe se jongerencentrum Colours kunnen volgend jaar terecht in een multicultureel café aan de Grote Markt. Exploitant G. Aar den wil zijn koffieshop naar de eerste verdieping verplaatsen en op de begane grond een café voor onder andere de doelgroep van Colours beginnen. Het jongerencentrum aan de Wijngaardstraat sluit per 1 juni 2006. De gemeente Goes heeft de hum- opgezegd, het contract loopt echter nog bijna een jaar. Het geeft exploitant Aarden van de gelijknamige koffieshop de tijd zijn plan te verwezenlijken. Om de koffieshop op de eerste etage te mogen runnen, is een ruimtelijke procedure nodig. De wijziging van het bestemmings plan duurt al gauw een half tot één jaar. Wethouder D. van Ewijk (Groen- Links, welzijn) is blij dat het col lege van B en W een oplossing heeft gevonden voor de jonge ren, hoofdzakelijk van allochto ne afkomst, die in Colours ko men. Een meerderheid in de Goese gemeenteraad vindt na melijk dat de geldkraan dicht moet. Van de doelstellingen van het centrum - scholing en aan werk helpen, terugdringen van drugsgebruik - is volgens de meeste fracties weinig terechtge komen. De kosten (45.000 euro en de inzet van een jongerenwer ker voor 26 uur) stonden niet meer in verhouding tot de resul taten, is de heersende opvatting. Wel blijkt Colours nog altijd een trefpunt voor jongeren, die drie jaar terug op straat kwa men te staan nadat koffieshop Wayne's World de deuren moest sluiten. De gemeente bood hun toen onderdak in Colours. Van Ewijk wilde koste wat kost voorkomen dat de jongeren op nieuw zonder ontmoetingsplek kwamen te zitten. Een deel van bezoekers van Co lours komt nu al over de vloer bij Aarden. De koffieshophou der wil het multiculturele café niet uitsluitend openen voor hen, maar mikt op een brede groep jongeren. Aarden moet wel zorgen voor gescheiden en trees van koffieshop en café. Het schenken van alcohol en het roken van softdrugs in één ruim te is verboden. Bovendien wordt voorkomen dat jongeren binnen door de koffieshop induiken. De Colours-groep krijgt nog wel begeleiding van jongerenwerker P. Remijn, die veertien uur per week in Aarden aanwezig zal zijn. Voor de gemeente Goes le vert dit plan een bezuiniging op. De huur van Colours vervalt, wat 45.000 euro per jaar uit spaart. Koffieshophouder Aar den was gisteren niet bereik baar voor een toelichting. zeeuwse almanak Zeker weten? foto Ruben Oreel Ze gaat binnenkort trouwen, die Hulsterse, en ze hoopt vu rig dat de verbouwing van de historische woning Jiaast het stadhuis is afgerond vóór ze haar jawoord geeft. Al die le lijke bouwsteigers en het mo biele toilet voor de bouwvak kers verpesten nu eenmaal de foto's met de 'rijstgooi-scene'. Groot was dan ook haar vreugde toen ze zag dat de steigers waren verdwenen en een schilder begon aan de laatste kozijnen. Toen ze de bewoner van het pand op straat tegenkwamcompli menteerde ze hem gul en op recht met de zeer geslaagde verbouwing. „En weet u, ik ga binnenkort trouwen, en dan wil ik natuurlijk wel een mooie trouwfoto met uw huis op de achtergrond Hij keek haar even bedenke lijk aan. „Weet je dat wel ze ker?" Even zag ze het decorum van haar mooiste dag in het water vallen. „Hoezo? Komen die steigers nog terug dan?", vroeg ze in lichte paniek. „Nee", zei hij uiterst kalm. „Maar ik had het over dat trouwen. D05 foto Lex de Meester De Koningstraat weerspiegelt in het water in de bouwput.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 11