Hulster CDA hekelt Weemaes PZC Nieuwbouw kantine Braakman roept vragen op bij commissie 4 Shantyfestival op havendagen in Terneuzen Provincie wil snelle oplossing problemen bij Nieuwe Muziek Biervliet voelt zich miskend Grote verhui zing? 8 Indrukwekkend THÜRINGl Fractie acht wethouder schuldig aan afblazen bouw zorgflat Sint-Jansteen Steun voor extra geld aanpak dijk in Breskens Braderie Axel onbekend en matig bezocht donderdag 23 juni 2005 door Jean-Lou de Gucht HULST - Als er geen zorgflat in Sint-Jansteen komt, is dat de schuld van wethouder P. Wee maes. Dat stelt coalitiepartij het CDA in de gemeenteraad van Hulst. „We zijn gewoon bedu veld." Weemaes werpt de kritiek ver van zich af. „Zwak, superzwak. Hier trekt het CDA een conclu sie die buiten de realiteit staat. Ik kom tenminste met ideeën. Dat kunnen anderen niet zeg gen." Vorige week werd de bouw van een zorgflat met 24 ap partementen voor ouderen op de oefenstrook van de voetbalver eniging in Sint-Jansteen afge blazen. Volgens wethouder B. Pauwels kon de gemeente niet anders dan tot de conclusie komen dan dat de bouw van het apparte mentencomplex op die locatie niet alleen onmogelijk is, maar ook planologisch onverant woord. „Weemaes wist dat een zorgflat op de oefenstrook van de voet balvereniging geen reële optie was", zegt vice-voorzitter van de CDA-fractie J. van Eek. „Op 28 mei geeft Weemaes nog aan dat de locatie aan het voetbal veld de beste is voor het dorp. Alleen nog even de milieuproble men oplossen. Niemand beter dan Weemaes zelf weet dat er geen ontheffing van dergelijke milieugrenzen mogelijk is. Meer malen is dat vastgesteld door de Raad van State in diverse ande re zaken in de gemeente Hulst. Dat hij aangeeft goede hoop te hebben op een positief resultaat is wel heel hypocriet. Maar ja, je piag dat niet zeggen. Ik vraag me af of Weemaes werkelijk de bedoeling heeft om zorgwonin- gen in Sint-Jansteen te bouwen. Of draait hij de inwoners een rad voor ogen?" Politieke sfeer „Van Eek trekt het onderwerp nu helemaal in de politieke sfeer", zegt Weemaes. Daar is niemand mee gebaat, zeker de inwoners van Sint-Jansteen niet. Er waren zeker mogelijkhe den om te bouwen op de oefen strook. Maar je moet het wel wil len. En niet iedereen optromme len om tegen te zijn." Van Eek wijst erop dat de andere college leden wel wisten dat bouwen op de bewuste locatie niet mogelijk was. „Ook wethouder Frank van Driessche spreekt later zijn twijfels uit." Rommelt het dan in het college van B en W in Hulst? Daar wil Van Eek zich niet over uitlaten. „Ik roep het college op om met een eenduidi ge mening naar buiten te treden over de realisatie van noodzake lijke zorgwoningen in Sint-Jan steen. Er zijn locaties beschik baar mits de gemeente de wil heeft er uit te komen." Eenduidig Weemaes: „Het besluit om te bouwen op de oefenstrook van de voetbalvereniging was een eenduidige collegebeslissing en dat zal de volgende beslissing ook zijn." Waar een wil is, is een weg, stelt Van Eek. Er zijn wel degelijk geschikte locaties waar ik van weet dat die ook bij wethouder Weemaes bekend zijn, maar waarvan hij aangeeft die niet te kennen." Weemaes: „Natuurlijk zijn er meerdere locaties. We hebben in de Hoofdstraat een locatie on derzocht. Daar hadden we ech ter te maken met een tekort van 600.000 euro. De inwoners van Sint-Jansteen hoeven echter niet ongerust te zijn. Ik kom met een nieuwe locatie." door Wout Bareman TERNEUZEN - Op initiatief van het shantykoor De Dek- zwabbers uit Terneuzen wordt komend weekeinde, tijdens de vijfentwintigste Terneuzense Havendagen, het eerste Shan- ty-en Zeemansliederenfestival gehouden. Er wordt aan meege werkt door shantykoren uit Ne derland en België. Ze verzorgen zaterdag verschillende optre dens op een aantal podia in het centrum van Terneuzen. De Dekzwabbers zelf treden vrij dagavond, bij wijze van voor proefje, alvast op op het buiten podium aan de Oude Veerhaven. Het concert wordt deels gecom bineerd met een optreden met de populaire Terneuzense forma tie De Lamaketta's, die de avond verder vult. Het festival barst zaterdag pas echt los. Op drie podia zullen vijf verschillen de shantykoren hun liedjes ten gehore brengen: De Batraven uit Bergen op Zoom, een koor dat nog niet zo lang bestaat, maar inmiddels wel zo'n zestig leden telt. Het shantykoor Blan- kenberge, opgericht in 2000, was het eerste Belgische koor in zijn soort. De zangers dragen het typische zeemansplunje van het visservolk aan de Vlaamse kust. Het uit Venlo afkomstige koor De Maashave bezorgt het publiek, naar eigen zeggen, 'ge pekeld luisterplezier'. Rumor Di Mare is een zeemans koor uit Leiden dat uit een gezel schap van vijftig mannen be staat, die een internationaal re pertoire zingen. Het koor treed De Dekzwabbers uit Terneuzen treden vrijdag op tijdens het shantyfestival. regelmatig op bij grote (maritie me) evenementen zoals Sail Am sterdam en havenfestivals in Rotterdam, Dordrecht en Vlis- singen. De Dekzwabbers uit Ter neuzen is een koor dat bestaat uit schippers en oud-schippers. Het schipperskoor telt vijfen veertig leden, die vooral shan ty's, zeemansliederen, t en folks ongs zingen. Het programma van het festival: vrijdagavond 19.30 uur De Dek zwabbers met de Lamaketta's, buitenpodium (Oude Veerha ven); zaterdag, podium Markt: 13.30-14.00 uur De Dekzwab bers; 14.15-14.45 uur De Maasha ve; 15.00-15.15 uur De Batraven; 15.30 - 16.00 uur Blankenberge; 16.15-16.45 Rumor di Mare; po dium Nieuwstraat: 13.30-14.00 uur De Batraven; 14.15-14.45 Blankenberge: 15.00-15.30 uur Rumor di Mare; 15.45-16.15 uur De Dekzwabbers; 16.30-17.00 uur De Maashave; podium Stee foto Wim Kooyman nen Beer: 13.30-14.00 uur Ru- mor di Mare; 14.15-14.45 De Dekzwabbers; 15.00-15.30 uur De Maashave; 15.45-16.15 uur De Batraven; 16.30-17.00 uur Blankenberge. Aansluitend volgt er op de Markt een samen zang van alle koren ter afslui ting van het festival. door Rolf Bosboom VEERE - Het provinciebestuur streeft ernaar nog vóór het zo merreces een oplossing te vin den voor de financiële proble men bij Stichting Nieuwe Mu ziek, die tegenwoordig onder de naam Muziekpodium Zeeland concerten in de Grote Kerk in Veere programmeert. De organisatie heeft 2004 afge sloten met een tekort van bijna 80.000 euro, een flink bedrag, op een begroting van enkele ton nen. Uit de beschikbare cijfers maakt het provinciebestuur op dat voor dit en ook komend jaar rekening moet worden gehou den met verliezen in dezelfde or de van grootte. De provincie (170.000 euro per jaar) is samen met het ministerie van Onder wijs, Cultuur en Wetenschap pen (153.000 euro per jaar) de grootste subsidieverstrekker. Cultuurgedeputeerde H. van Wa- veren spreekt van 'een fors pro bleem' en is in gesprek met, be halve het bestuur van de stich ting, het ministerie en de ge meente Veere, die Nieuwe Mu ziek in mindere mate financieel ondersteunt. „Ik merk dat er be reidheid is om mee te denken", zegt Van Waveren daarover. Zomerreces De gedeputeerde is van mening dat er snel een oplossing moet komen. „Dit mag geen maanden meer duren." Over drie weken heeft het dagelijks provinciebe stuur zijn laatste vergadering voor het zomerreces. „Het is mijn intentie om uiterlijk dan een voorstel op tafel te hebben." Ook waarnemend voorzitter R. Hogerheijde van Nieuwe Mu ziek acht haast geboden. De te korten die de provincie voor 2005 en 2006 voorziet, zijn vol gens hem gebaseerd op 'doem denken'. „Daarbij wordt uitge gaan van ongewijzigd beleid. Dan gaat het inderdaad akelig oplopen en moet de stekker er bij Nieuwe Muziek uit." Het bestuur probeert juist de ba kens te verzetten. De huidige fi nanciële perikelen hebben vol. gens Hogerheijde onder meen maken met de verhuizing^ Veere, vorig jaar. Die zou ook paard gaan met een verbred» van de activiteiten, maar&j organisatorische perikelen bestuurswisseling, maar vooa de gezondheidsproblemen va directeur A. van 't Veer - is^ nog niet goed van de grond gek», men. Van 't Veer gaat begin v o jaar met pensioen. Gezien dei tuatie is al een kandidaat® zocht en gevonden om h® vroegtijdig bij te staan en opte volgen. „We kunnen de nieuw man echter geen contract ay. bieden zolang het de vraagt we straks nog wel bestaan' zegt Hogerheijde. Abonnementen Het bestuur ziet volop mogelijk heden de financiële Situatiei verbeteren, door breder te pn> grammeren zonder te popuka te worden ('geen music for ik millions'), bedrijven te interes» ren, samenwerking te zoeke met het onderwijs en de velt Academy en de kaartver koop te verbeteren door bijvoor beeld met abonnementen te wer ken. „We hebben de vaste over. tuiging dat we meer publieke sponsors kunnen trekken." Om daaraan te kunnen werka is tijdelijk extra steun van a subsidiegevers onontbeerlijk.;» dat in elk geval het verlies iz 2004 kan worden weg£ Bij het ministerie wordt e: op aangedrongen het i ment om niet langer voorschot ten op de subsidie te verstrek ken, niet uit te voeren. „West ten in een fase waar we m doorheen moeten worden gehoi pen", zegt Hogerheijde. kunt het tij niet keren als je i de steek wordt gelaten." In het kader van de cultuurno: is vorig jaar al afgesproken di i provincie en ministerie de pra taties van Nieuwe Muziek ei 2006 tegen het licht houden.B: gerheijde: „Dan zijn, als het a ons ligt, al heel wat verbeten gen zichtbaar." door René van Stee TERNEUZEN - De planologi sche medewerking aan de bouw van een nieuwe kantine op het Vakantie Eiland Braakman is nog geen uitgemaakte zaak. Dat bleek gisteravond tijdens de raadscommissie Samenleving. Het gebouw moet er komen, om dat de oude kantine vorig jaar afbrandde. De gemeente Terneu zen is verplicht aan herbouw mee te werken. Tegelijkertijd gaat het om een verplaatsing, omdat rekening moet worden ge houden met het nieuwe tracé van Rijksweg 61 (de N 61). De meeste commissieleden wil den weten hoe het zit met de af stand van de nieuwbouw tot de N61. J. Pladdet (SPG) en P. van der Heijden (D66) misten een to taalvisie voor het recreatiege bied. Net als M. van Oyen (Pv dA), M. Vereecken (Groen- Links)en B. Stoffels (GBK) vond Pladdet het verstandig om met een ook diverse geschilpunten die er liggen in de besluitvor ming mee te nemen. Hij doelde onder meer op de ja renlange strijd rond de plaat sing van een slagboom aan de in gang van het park. „Het zou ver standig zijn die kwesties eens de wereld uit te helpen", aldus Placjdet. De afstand van het nieuwe ge bouw tot de N61 is volgens wet houder A. van Waes (ruimtelijke ordening) geen probleem. Hij ontraadde de commissie om me dewerking te onthouden. Welis waar is de verplaatsing van het gebouw niet in overeenstem ming met het bestemmingsplan, maar is haast geboden omdat er bij vertraging een kostbare ont eigeningsprocedure op de loer ligt. Een nieuw bestemmings plan is overigens in de maak, maar om tijdig te kunnen hande len wordt er een versnelde proce dure gevoerd. „Er is overeenstemming over de nieuwe locatie tussen de gemeen te, Rijkswaterstaat en de Braak man. Als er vertraging optreedt, door René van Stee BIERVLIET - De werkgroep Biervliet Een Maatje groter vindt dat het dorp er bekaaid af komt in het gemeentelijke be leidsplan 2006-2009. De werkgroep, bestaande uit vertegenwoordigers van de dorpsraad, het plaatselijke be drijfsleven en de agrarische sec tor, ijvert voor het versterken van de leefbaarheid en de omge ving van Biervliet. Volgens werkgroepvoorzitter J. van Harn is het uitermate te leurstellend dat er geen enkele erkenning is voor de problema tiek van beide basisscholen in door Raymond de Frel BRESKENS - De Sluise coalitie partij VVD/Gemeentebelangen steunt vanavond in de gemeente raadsvergadering een motie van oppositiepartij Nieuw West om extra geld vrij te maken voor de aanpak van de dijk op het haven terrein in Breskens. Op het plan wordt vanwege geld gebrek voorlopig bezuinigd. Zo wordt de aanpak van een gedeel te van de Haven Westzijde en de bouw van een amfitheater voor nog onbekende tijd uitgesteld. Dit tot woede van Nieuw West, die het project graag in één keer ziet uitgevoerd. WD/ Gemeente belangen sluit zich daarbij aan, meldt raadslid en inwoner van Breskens W. Verherbrugge. Daaraan ligt mede ongenoegen over de gang van zaken rond de kwestie over centrale huisves ting van het ambtelijk apparaat in Oostburg ten grondslag. „Wij zijn behoorlijk 'pissed off'. Wethouder Leentfaar stelt in de krant dat hij positieve signalen van de raadsleden heeft ontvan gen over de vernieuwbouw van het gemeentehuis voor 7,5 mil joen euro. Dat vind ik de arro gantie ten top, want zo ver is het nog lang niet. Ik denk dat het voor maximaal 6 miljoen eu ro ook moet kunnen. Ik ga dus zeker niet mee in dit voorstel", aldus Verherbrugge. De WD'er vindt het dan ook raar dat in Breskens op het project wordt beknibbeld. Verherbrugge: „In Breskens schrappen we dingen, terwijl we wel de duurste va riant voor het gemeentehuis kie zen." Het raadsvoorstel komt vanavond om 19.30 uur aan de orde in het Belfort in Sluis. het dorp. „Basisschool De Maat jes zit in een bouwval. Het is on verantwoord en nutteloos om hier op korte termijn nog zo'n drie ton in te steken. Zeker in re latie tot de situatie op De Kom- me. Daar zit dezelfde problema tiek aan te komen. Het is dus veel verstandiger in te zetten op ontwikkelingen die het dorp een veel langere periode vooruithel pen", aldus Van Ham. De ontwikkeling van een brede school mag volgens de werk groep dan ook niet in het be leidsplan ontbreken. Van Harn wees als inspreker tijdens de raadscommissie Omgeving ook op de constructieve samenwer king die er altijd was tussen Biervliet Een Maatje Groter en het gemeentebestuur van de oude gemeente Terneuzen. Ongeëvenaard „Een kern waar een ongeëve naard draagvlak en activiteit voor behoud van leefbaar en om geving bestaat, mag niet voor zijn inventiviteit worden ge straft. Het gaat hier niet alleen om een school, maar het heeft voor de gemeenschap met de grootte van Biervliet direct te maken met toekomstige bebou wing en dus leefbaarheid en de omgeving", aldus Van Harn. Als onderbouwing gaf hij tevens mee dat Biervliet vorig jaar met 31 inwoners is gegroeid en er dit jaar weer minstens twintig kin deren worden geboren. kan dat een kostbare kwestie worden", aldus Van Waes. De wethouder voegde er aan toe dat de nieuwe kantine past in een totaalplaatje zoals dat is vastgelegd in de gemeentelijke recreatie- en structuurvisies. Hierop is ook de bestemmings planwijziging gebaseerd. Van Waes erkende dat het prettig zou zijn als diverse geschilpun ten op de Braakman spoedig tot het verleden zouden behoren, maar dat dit uiterst ingewik keld en gevoelig ligt en ook los staat van het besluit tot planolo gische medewerking. „We zul len ooit knopen moeten doorhak ken, maar dat zal niet eenvou dig zijn." AXEL - De braderie, die giste ren in het centrum van Axel werd gehouden, viel ondanks het warme weer toch een beetje in het water. Dit had als oor zaak, dat het bij velen niet be kend was dat er een braderie zou zijn. De oorzaak hiervan lag in het late rondsturen van publicaties en mailings over de braderie, die het thema Kinderen droeg. „Alles is tot in de puntjes geor ganiseerd en het is ook de eerste keer dat we dit organiseren en dan heb je altijd te maken met kinderziektes", aldus D. Oggel namens de ondernemersvereni ging Axclusief De verzorging van de pr en mailings was in handen van Centrum Management in Ter neuzen. De winkeliers hadden de papieren over de braderie pas enkele dagen geleden ontvan gen. „Dat is een gemiste kans, want als we eerder hadden gewe ten dat dit eraan zat te komen hadden we dat in onze eigen mai ling kunnen vermelden. Dan was het zeker drukker geweest dan vandaag", aldus één van de 'onwetende' ondernemers. Ook de meeste horecazaken wisten van niets en bleken gesloten te zijn, „Enkele zijn snel openge gaan en dat is toch jammer hoor." Vervolg van familieberichten pagina 12 Na een moeizame levensavond is rustig ingeslapen onze altijd zorgzame moeder, schoonmoeder, oma en overoma Cathelientje van Belois weduwe van facob Sonnevijlle Groede, Oostburg, 8 augustus 1905 21 juni 2005 s' Heer Hendrikskinderen: Jan en Corrie Sonnevijlle- de Feijter Goes: Jo en Drik Boogert-Sonnevijlle Oostburg: Jennie en Kees de Kam- Sonnevijlle Klein- en achterkleinkinderen Wij zijn dankbaar voor de liefdevolle verzorging die zij ruim 4 jaar in 'de Stelle' heeft mogen ontvangen. Cor responden tiead res HeerWissestraat 1 4472 AP s' Heer Hendrikskinderen We nemen afscheid van moeder in een dienst, die ge houden zal worden op vrijdag 24 juni om 14.00 uur in de Franse Kerk te Groede. Aansluitend zal de begrafenis plaatshebben op de al gemene begraafplaats aldaar. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in voornoemde kerk. Geen bloemen Zij die geen rouwkaart hebben ontvangen, gelieven deze aankondiging als zodanig te beschouwen. Zorgzaam Belangstellend Altijd klaarstaan voor anderen Zichzelf wegcijferend: Zo was onze oma Verdrietig zijn wij door het overlijden op 99-jarige leeftijd van Oma Sonnevijlle 21 juni 2005 Corrie en Hans Jaap en Marij Kristien, Michiel, Elselien Lineke en Marijke Elmer, Hilde, Arianne Wim Lineke Carmen, Sabine Ko Jaap en Ella Michelle, Amanda Addy en Herman Alejandro, Stefan Dick Frank en Karin Esther Edwin en Corina Lieve oma, lieve "oude oma": rust zacht. Dankbetuiging Omdat het voor ons niet mogelijk is iedereen persoonlijk te bedanken voor de vele blijken van medeleven en be langstelling na hel overlijden van Johan Kappetein willen we u op deze wijze onze dank overbrengen. J. M. Kappetein-van der Linde Pia, Han en Gogna van der Vet Dreischor, juni 2005 Maakereen Kleintjevan V Kleintjes HOUD AHREF FLYING DOCTORS IN DE LUCHT... Help Afrika om zelf een menswaardig bestaan op te bouwen. Giro 8829 in Leiden Tel 071-5769476 ofwww.amref.nl Cai^ref flying doctors T'r. Selfsupporting Afna En... nu nog plaats in hartje hoogseizoen! I Ontdek één van de mooiste streken van Duitsland Fantastische 4-sterren aanbieding' KRAS Stervakanties Is er wederom in geslaagd om u tegen absolute bodemprijzen te laten genieten van een prachtig stukje Duitsland met ver blijf in 4-sterren Classic Jena! Een 4-daagse autoreis boekt u namelijk al vanaf slechts 69, inclusief dagelijks ontbijt buffet! En., er is nu nog plaats In het hoogseizoen! Vanuit het hotel kunt u prachtig uitstapjes maken naar indrukwek kende steden als Jena, cultuurstad Weimar en 1200 jaar oude Erfurt. Stuk voor stuk steden met een rijke historie en vele bezienswaardigheden. Dus reageer snel en geniet van een heerlijke vakantie in Thüringen. Uiteraard bij KRAS Stervakanties! CLASSIC HOTEL'*** - JENA Het comfortabele hotel ligt aan de rand van Jena.U kunt jjf bruikmaken van de gratis tram naar het centrum, dam* ver van het hotel stopt. Het hotel beschikt over o^. marestaurant, lift. bar. parkeergelegenheid, sauna en fitness (gratis) en solarium (tegen betaling). Uw kamer is voorW van badkamer met bad/douche, toilet en föhn, telefocn,1' en minibar. Vanuit het hotel kunt u prachtige ultsHfl maken naar indrukwekkende steden. We noemen ojte stad Weimar, waar grote Duitse schrijvers als Goethtf Schiller woonden en werkten. Wat dacht u van het 1200|W oude Erfurt, de grootste stad van Thüringen Breng w zeker een bezoek aan her indrukwekkende Dresden11 Leipzig, met haar historische binnenstad. Indien u in juni via internet uw reis boent, maakt u kans °R van 8e 25 grandioze prijzen (o.a. naar Curasao en Turkije, reischeaues en zelfs uw gehele reïssom terug) die wij elke week onder de intemetboekers verloten! Het volledige prijzen pakket (wekelijks t.w.v. minimaal 7.500) kunt u terugvinden op www.kras.nl De KRASSE InternetWeken Aankomstdata HZ 15.540 4 dgn, vrijwel iedere wo. van 29/6Urn 26/10 5 dgn, vrijwel iedere di. van 28/6 t/m 25/10 v.a.€ -j 6 dgn, vrijwel iedere ma. van 6/7 t/m 31/10 7 dgn, vrijwel iedere zo. van 3/7 t/m 30/10 1b 8 dgn, vrijwel iedere za. van 217 t/m 29/10 v.a.€13> Toeslagen p.p.: 1 -pk 42 (4 dgn)/€ 56 (5 dgn! i dgn)/€ 84 (7 dgn)/€ 95 (8 dgn), halfpension 15 (4 ttor. 20 (5 dgn)/€ 25 (6 dgn)/€ 30 (7 dgn) 33 (8 dgn'. red* ten 15 (per boeking, verplicht) Prijzen zijn PP-®^ anders vermeld Exd. vervoer, res kosten, toeristenbeL®1 verzekeringen. Vraag uitgebr. reisbeschr reisnr HZ 15540 KRAS I KRAS Stervakanties-reisbureaus vindt u In: Alphen a/d Rijn, Almere, Amersfoort, Apeldoorn, Arnhem, Baarn, Breda, Delft, Den Bosch, Oen Haag, Eindhoven, Lri Hengelo, Nijmegen, Rotterdam, Tilburg, Utrecht, Venlo, Zwolle INFORMATIE. REISBESCHRIJVING EN BOEKINGEN: 24 UUR PER DAG. 7 DAGEN PE« «B* www.kras.nl 073 - 5 999 999

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 44