Van Hees wijk zit op de goede weg PZC Volle tribunes geven een kick )ave Dubbeldam luit carrière af .21 lenner kan privé en sportief weer vooruitkijken Lammens/Verbunt in kwartfinale Drie oefenduels Sparta in Zeeland Rentree Kamsky in Wijk aan Zee Garcia Quesada wint in Asturië Algerijnse bondscoach stapt op uitslagen an Assche «slist vrijdag ver deelname an NK-turnen Eric Cappon zegeviert in Boulevardloop IJzendijke woensdag 22 juni 2005 ^Fdward Swier IöITERDAM - Vraag hem hoe lel niet hem gaat, en hij zegt l|)C(|, Al sinds jaar en dag. Ook Jshij loopt te piekeren. Of niet zinvorm is. Dan is het hooguit Eiwah, goed hoor'. Toch was laidelijk dat wielrenner Max un Heeswijk het de afgelopen paanden bepaald niet naar zijn jihad. jet was te zien aan de resulta- H, het was te zien aan zijn ge- jcht, Maar sinds anderhalve sand is de glimlach terug. Het gin Van Heeswijk is, na een Éoeilijke periode, weer bij el- par. Het is nu slechts nog wach- Bopde eerste overwinning. letNK in Rotterdam, komende BDdag? Een eerste kans inder- had Maar misschien nog wat U vroeg. De nul achter zijn nam, die in schril contrast slaat met de vijftien zeges van itrjg seizoen, doet hem evenwel Kt panikeren. „In 2004 ging ^allemaal vanzelf. Dat was Ksjelooflijk." Pat het in 2005 maar niet wilde jikken, knaagde vreselijk. De ig van Discovery iel kende zijn problemen èteren hield vertrouwen in de 32-jarige Van Heeswijk. nhij eind vorig seizoen, van- je de precaire thuissituatie, terugval kreeg en dit jaar ir niet op gang kon komen, iken Johan Bruyneel en Dirk ioI in meer geïnteresseerd renner-Van Heeswijk. hebben heel veel geduld ge- i,begrip getoond, met me ge- iat. 'Rustig aan, Max, rustig kreeg ik vaak te horen, [ten ik in Gent-Wevelgem na fe kilometer al niet meer kon jolgen, werden ze niet kwaad of ia Dat vond ik super." Ambities K ploegleiders bleken erva- leskundige, hadden al een scheidingsprocedure iter de rug. Zo ver kwam het [st bij Van Heeswijk. Het gezin i. „Ik heb een grote jrwinning behaald", vertelde [anHeeswijk op zijn eigen web site. Hij kan nu privé én sportief weer vooruitkijken. „Sinds de klassiekers van 2004 ben ik er van overtuigd dat ik die ook kan winnen. Dit jaar viel het tegen. Dan weet je dus ook dat alles moet kloppen. Dat je lichame lijk én geestelijk in orde moet zijn. Hoe graag ik het ook wilde, ik kon het niet. Maar nu deze rotperiode is afgesloten, heb ik mijn ambities terug." Van Heeswijk heeft zijn zinnen gezet op een goede Eneco Bene lux Tour, begin augustus. En hij heeft inmiddels begrepen dat het WK-parkoers in Madrid hem ook wel zou moeten liggen. Speciale shirts Eind mei, begin juni reed hij drie eendagswedstrijden in de Verenigde Staten, waaronder het Open Amerikaanse kam pioenschap. In die koers, in de straten van Philadelphia, werd hij, ondanks de twaalf keer te rugkerende, pittige beklimming van The Wall, zesde. Het gaf hem het goede gevoel dat zo lang had ontbroken. In de Ron de van Zwitserland deed hij af gelopen week zijn wedstrijdkilo meters op. Het NK? „Dat komt misschien nog wat vroeg. De echte vorm is nog niet daar. En bovendien", lacht hij, „geeft de ploeg er niets om als ik kampioen zou worden. Dan moeten ze speciale shirts la ten maken." Hoewel al ruim tien jaar prof, en zeker niet de minste, werd Van Heeswijk nooit eerder Ne derlands kampioen. Het is een haast logische optelsom. Lange tijd werd de titelstrijd in Lim burg gehouden. Dat is welis waar Van Heeswijks geboorte grond, maar het klimmen is niet zijn specialiteit. Geef hem maar een vlakke, hooguit iets oplopende finish- straat. Een parkoers ook waar sprinters zich kunnen_uitleven. Zoals in Rotterdam. In 2003 werd hij er derde, het jaar er voor in Nijmegen pakte hij ook brons. Meestal echter was voor al het gebrek aan steun de bottleneck. Het gebeurde niet zelden dat Max van Heeswijk: „In 2004 ging het allemaal vanzelf." Van-Héeswijk als eenling start te. Als renner van Motorola (de jaren 1995 en 1996), Mapei (1999-2000), Domo (2001-2002) en US Postal/ Discovery Chan nel, vanaf 2003, ben je op een NK nu eenmaal op jezelf aange wezen. En was hij eens in het nu merieke voordeel (zoals bij Ra bobank in 1997 en 1998), dan was ie niet de aangewezen kop man. Het NK van afgelopen jaar wil hij zo snel mogelijk vergeten. „Ik zal me dit jaar het hoofd minder gek laten maken, door mezelf. In 2004 dacht ik: nu moet het er van komen. De twee jaren ervoor was ik telkens der de geworden. Maar het liep vo rig jaar helemaal mis. Ik had de hele dag superlicht gereden, wachtte goed af. Als eenling moet je je niet druk maken om het koersverloop, gewoon vol gen. Maar toen ik in de finale zwaarder moest schakelen, schoot vrijwel meteen de kramp erin. In het laatste rondje kon ik niet meer meedoen om de prij zen." Na het NK breekt een lange juli maand, zonder al te veel koer sen, aan. De Tour zal hij, op nieuw, niet rijden. „Zolang Lan ce de Tour rijdt, rijd ik 'm niet", vat de Limburger, die in het Bel gische Weelde woont, de reali teit simpel samen. „Dus wie weet volgend jaar. Ik begrijp die beslissing overigens volledig. Ik ben geen man die da- foto Toussaint Kluiters/ANP genlang, wekenlang op kop kan rijden. Dat is niet mijn kracht." En in ritzeges is Discovery Chan nel niet of nauwelijks geïnteres seerd, het gaat om het heilige doel: Armstrong voor de zeven de keer in het geel naar Parijs loodsen. Zelf gaat Van Heeswijk in die periode, minstens een week, mis schien wel twee, naar het Garda- meer. Om te trainen. En vakan tie te vieren. Met het gezin. GPD HULST - Frank Lammens en Leo Verbunt hebben zich ge plaatst voor de kwartfinale in het mannen dubbel 5 van het Rabo Reynaert-tennistoernooi in Hulst. Het duo moest in de eerste set tegen Philippe de Baets en Rudi Martens buigen met 3-6, maar pakte net op tijd de draad weer op. Dankzij tweemaal een 6-2 setwinst bereik te Lammens/ Verbunt de kwartfinale. Dominic de Maagt en Pieter Voorbrood hielden de naam van de organise rende vereniging Hulster Ambacht hoog. Zij schakelden het koppel Bogaart/ Sponselee uit in drie sets. Na 3-6 en 6-2 moesten Bogaart en Sponselee bij de stand 3-0 in het voordeel van De Maagt/Voorbrood opgeven. GOES - Eredivisionist Sparta speelt tijdens het trainings kamp in Zeeland deze zomer drie oefenduels. De Rotter damse formatie treft DFS, Gen?lerbirligi en FC Brussels. Sparta verblijft van 18 tot en met 23 juli in hotel Zuider duin in Westkapelle. Sparta begint de oefenserie dinsdag 19 juli in Burgh- Haamstede. Als sparringpartner fungeert dan zater dag-vierdeklasser DFS. De aanvang is 19.30 uur. Twee da gen later treedt de equipe van trainer Wiljan Vloet op het veld van De Meeuwen in Zoutelande aan tegen het Turk se Genglerbirligi. De ploeg uit Ankara komt uit in de hoogste klasse en eindigde het voorbije seizoen op de vijf de plaats. De ontmoeting in Zoutelande begint om 19.30 uur. Zaterdag 23 juli wordt het trainingskamp afgesloten met een wedstrijd in Goes. Op het veld van SSV'65 speelt Sparta om 15.00 uur tegen FC Brussels. De Belgische for matie had een moeizaam jaar in de hoogste klasse en werd slechts vijftiende. DEN HAAG - Gata Kamsky maakt zijn rentree op het Co- rus schaaktoernooi dat van 13 tot en met 29 januari 2006 in Wijk aan Zee wordt gehouden. De Amerikaan stopte in 1996 met schaken om voorrang te verlenen aan zijn stu die. Kamsky nam vorig jaar weer deel aan het Amerikaan se schaakkampioenschap en maakt in Wijk aan Zee zijn rentree op het hoogste niveau. Voor de grootmeesters- groep A zijn zeven van de veertien deelnemers inmiddels vastgelegd. Naast Kamsky komen ook Etienne Bacrot (Frankrijk), Viswanathan Anand (India), Vassily Ivan- tjsoek (Oekraïne), Michael Adams (Engeland), Loek van Wely (Nederland) en Ivan Sokolov (Nederland) naar Noord-Holland. GPD OVIEDO - De Spanjaard Adolfo Garcia Quesada heeft gis teren de 49e Ronde van Asturië gewonnen. De vijfde en laatste etappe, van Gijon naar Oviedo over 150 kilometer, eindigde in een zege voor Michailo Khalilov. ANP ALGIERS - De Algerijnse bondscoach Ali Fergani is opge stapt omdat hij er niet in is geslaagd de nationale selectie naar de eindronde van het Afrikaans kampioenschap te loodsen. Algerije kwam zondag tegen Zimbabwe niet ver der dan 2-2 en kan de kwalificatie vergeten. ANP/RTR lor Frits Bakker IUISKIL - Twee, drie koersen iil hij nog rijden, dan houdt hve Dubbeldam het voor ge- a De 33-jarige wielrenner Sluiskil, die van 1996 tot 139 in het profpeloton mee- wfkan zich niet meer motive- voor de wedstrijden bij de oateurs. reed hij zich pet in de prijzen in de Boek- atronde van Zuiddorpe. Ver titer de koplopers weliswaar, ir op karakter. „Het tempo te hoog voor me, want ik het niet meer opbrengen om trainen", bekende hij voor de ttrs al. „Mijn gezin en werk voor het fietsen. En dan is VAN GENT - Het is nog d duidelijk of Anthony van ®he komend weekeinde in ®ien deelneemt aan het NK wen. Pas vrijdag wordt een feing genomen als hij in 'Is1 bij zijn fysiotherapeut Aubioul nog enkele testen on- D Assche heeft al enkele ^den problemen met zijn Aanvankelijk sloeg hij daar •lacht op, maar de kwetsuur ^gerde elke week. Vier we- den werd hem geadvi- ïideen periode van rust in te *wen. ®scan in het AMZ in Amster- :s vervolgens uit dat er is van scheurtjes in de "■'elboog, veroorzaakt door verwaarloosde ontsteking, •ïdoor heeft zich vocht tus- 51 de wervels opgehoopt die zekere broosheid van de wer- j™°og teweeg heeft gebracht. an zijn de scheurtjes het :^er weken rust denkt Van :!C"e dat het herstel van de zodanig is dat hij ^ehtdeel kan nemen aan het f Zekerheid daarover volgt er pas vrijdag als een test uitsluitsel moet ge- het onmogelijk om in een wed strijd voorin mee te rijden." „Dave heeft drie jaar te lang ge koerst", zei Willy de Feber, die vaak met Dubbeldam naar de wedstrijden trekt. „Het was be ter geweest dat hij een paar jaar eerder al was afgestapt." De Sluiskilse renner reed na zijn profjaren bij Foreldorado Golff, TVM en Team Cologne nog vier jaar in kleinere ama teurteams. „Het kost me al moei te om een wedstrijd uit te rij den", bekent Dubbeldam, die va der is van twee kinderen. Maandag in Zuiddorpe was er nog een kleine opleving te zien. Kort voor het einde van de 90 ki lometer lange koers sprong Dub beldam weg uit het peloton, dat al ver achter de vijftien koplo pers reed. Hij werd zestiende. Dave Dubbeldam leverde zijn beste prestatie als prof op het Nederlands kampioenschap in Meersen, waar hij als 24-jarige neoprof bij Foreldorado een mooie vierde plaats haalde ach ter een toptrio van Rabobank. Cees Priem bood Dubbeldam on middellijk daarna een contract aan bij TVM. Bij die ploeg, on der anderen met renners als Peter van Petegem, Bart Vos kamp en Jeroen Blijlevens, haal de Dubbeldam niet meer het ni veau van zijn eerste profjaar. Hij verliet TVM zonder aanspre kende resultaten. Bij Team Co logne bloeide hij weer even op, met overwinningen in een Bel gische kermiskoers, een rit in de Ronde van Nedersaksen en het eindklassement in de Ronde van Zuid-Afrika. Het waren zijn laatste successen als prof. Teruggekeerd naar de amateurs kreeg Dubbeldam een contract- je bij de Belgische ploeg John Saeij. Voor die sponsor reed hij vooral veel kermiskoersen over de grens. Trainen deed hij de laatste jaren amper meer. „Twee keer per week een tochtje van zestig ki lometer. Dat is natuurlijk niet genoeg om op niveau te rijden." Zondag deed hij mee aan een vriendschappelijk partijtje hoc key, maandagavond was Zuid dorpe een van zijn laatste optre dens. Volgende week de Ronde van Sint Jansteen, waarschijnlijk daarna alleen Westdorpe en Biervliet nog. „Ik ga andere din gen doen, want de fiets kan me niet meer zo boeien." Arjan van Eekelen is gek van de motorsport. foto Wim Kooyman Arjan van Eekelen verantwoordelijk voor start en finish TT Assen door Rinus Verberkmoes WALSOORDEN - Als zater dag tijdens de TT in Assen de snelheidsduivels de finish pas seren, zal zijn naam niet ge noemd worden. Toch komt Ar jan van Eekelen nadrukkelijk in beeld tijdens Neerlands grootse motorsportevenement. De 48-jarige manager van een bedrijf dat veiligheid 'ver koopt', verzorgt de startproce dure en vlagt de wedstrijden ook af. Dit jaar doet hij dat voor het eerst. Het aftellen is begonnen voor Arjan van Eekelen uit Walsoor den. Nog even, dan is het kof fertje pakken en richting As sen afreizen. Dan gaat het gro te avontuur van de Zeeuws- Vlaming beginnen. De uitda ging is om de TT tot een goed einde brengen. De prominente rol die hem is toebedeeld, geeft hem een kick. „Het is onbeschrijflijk wat er door je heen gaat om voor zo'n enorme massa en de beste motorracers ter wereld een dergelijke functie te vervul len. Volle tribunes geven me echt een enorme kick. Dit mag dus niet verkeerd gaan, dit moet een succes worden." Ui teraard ging er heel wat vooraf aan de hoofdrol, die hij tijdens de TT mag spelen. „Als motor sportliefhebber begon het bij mij met het behalen van mijn rijbewijs voor de motor. Daar na ging ik wedstrijden bezoe ken. Zo groeide de interesse." In 1981 raakte hij betrokken bij kartwedstrijden in Westka pelle. „Ik kroop in dat bakkie, maar een vooraanstaande posi tie was voor mij niet wegge legd. Ik deed er wel ervaring op in het racewereldje. Ik werd gevraagd om in het bestuur te komen als vice-voorzitter. Zo deed ik kennis op over de regle menten. Zo langzamerhand is dat een specialiteit van me ge worden. Ik leerde en leerde. In middels beschik ik over aardig wat kennis." Toen het karten een discipline werd van de KNAF, werden commissarissen gezocht. Van Eekelen werd de jongste van Nederland. „Ik was daarna vaak wedstrijdcommissaris bij nationale en internationale wedstrijden. Zoals enkele maanden geleden bij de rally sprint in Hulst. Bij de KNAF heb ik eigenlijk alle functies be kleed, behalve tijdens een for mule 1-wedstrijd." In 1993 klom Arjan van Eeke len, na enkele jaren inactivi teit, weer op z'n Ducati. In eer ste instantie om op de weg te rijden en later als deelnemer aan de zogenoemde 'classic ra ces'. Net als door de KNAF, werd Van Eekelen vervolgens ook door de KNMV gepolst voor een baantje in de wed strijdleiding. Hij hapte toe en behaalde vorig jaar zelfs de FIM-licentie (Fèderation Inter nationale de Motorcyclisme). Dit betekent dat hij op de va derlandse ladder van juryleden een prominente plaats in neemt. Gevolg van één en an der is wel dat hij heel wat van huis is en zijn gezinsleven eron der lijdt. Zijn echtgenote Anja deelt echter de passie voor mo torsport. „Natuurlijk kom je el kaar soms wat minder tegen. Dat is zo, maar deze sport brengt ook een hoop voldoe ning. Door de motorsport heb ben we ontzettend veel contac ten opgedaan. Dat is de positie ve kant van de medaille." De motorracerij is een deel van hun leven. Ze hebben nog een onvervulde wens. Het opzetten van een eigen team staat hoog op het verlanglijstje van Arjan van Eekelen. Contacten zijn er, maar ze staan nu op een iets lager pitje nu de Dutch TT zich aandient. Logisch. Arjan van Eekelen weet dat hij niet kan en niet mag falen. Hij heeft inmiddels aardig wat ervaring opgedaan in Assen tijdens open Neder landse kampioenswedstrijden waarin hij als start- en kamp rechter optrad. „Ik ben hier al een tijdje mee bezig. In princi pe wijkt deze klus niet veel af van wat ik altijd al heb ge daan. Het enige verschil is het podium. Heel de wereld kijkt naar de Dutch TT. Dat is een enorm verschil met de ONK-wedstrijden die niet eens de landelijke media halen. Maar ik kan dit aan, ik weet hoe ik dit aan moet pakken. Dit gaat echt niet mis." IJzendijke. Boulevardloop, 12 kilo meter. Mannen: 1. Eric Cappon (Zuid- zande) 41.14, 2. Edwin de la Ruelle (Koe wacht) 41.53, 3. Michel de Ruysscher (Breskens) 44.37, 4. Frank Boerebach (Hoek) 45.46, 5. Jan van Hoeve (Oost burg) 46.37. 8 kilometer, mannen: 1. Peter de Vet (Westdorpe) 27.58, 2. Ange- lo van Nevel (B) 30.34, 3. Willy Faro (Breskens) 30.39. Vrouwen: 1. Hester Vink (Westdorpe) 39.56, 2. Carolien Proot(B) 46.57. 4 kilometer, mannen: 1 Ivo van de Calseijde (IJzendijke) 14.06, 2. Michael c(en Hamer (Terneuzen) 14.45, 3. Mike van de Velde (IJzendijke) 15.19. Jeugd, 2 kilometer. Jongens: 1. Ke vin Evander (IJzendijke). Meisjes: 1. An ne de Koster (Breskens). 1 kilometer, jongens: 1 Korneel Bogaert (IJzendij ke). Meisjes: 1. Cisca Morcus (IJzendij ke). Wimbledon. Vrouwen, eerste ron de: Sjarapova (Rus/2)-Llagostera Vives (Spa) 6-2 6-2, Venus Williams (VSt/14)- Birnerova (Tsj) 6-2 6-4, Daniilidou (Gri)-Henin (Bel/7) 7-6 (8) 2-6 7-5, Gran ville (VSt)-Koukalova (Tsj) 6-1 6-2, Mar tinez (Spa)-Bondarenko (Oek) 6-1 7-6 (4), Razzano (Fra/32)-Castano (Col) 6-7 (6) 6-3 6-4, Brandi (PRi)-Schiavone (lta/21) 6-3 3-6 9-7, Dechy (Fra/16)-Ca- merin (Ita) 7-6 (1) 6-1, Petrova (Rus/8)- Ruano Pascual (Spa) 4-6 6-3 6-2, Bartoli (Fra/29)- Fujiwara (Jap) 6-2 6-1, Serena Williams (VSt/4)-Haynes (VSt) 6-7 (12) 6-4 6-2, Pennetta (lta/26)-Gagliardi (Zwi) 6-1 6-2. Mannen, eerste ronde: Novak (Tsj/28)-Wessels (Ned) 7-6 (4) 6-3 6-4, Nabaldian (Arg)-Sluiter (Ned) 6-2, 6-2, 7-5, Murray (GBr)-Bastl (Zwi) 6-4 6-2 6-2, Coria (Arg/15)-Berend (Dui) 6-1 6-2 6-2, Roddick (VSt/2)-Vanek (Tsj) 6-1 7-6 (4) 6-2, Melzer (Oos)-Ljubicic (Kro/20) 6-4 6-4 6-4, Stepanek (Tsj/14)-Ginepri (VSt) 6-7 (5) 6-3 6-4 6-2, Henman (GBr/6)-Nieminen (Fin) 3-6 6-7 (5) 6-4 7-5 6-2, Malisse (Bel)-Marray (GBr) 6-3 3-6 2-6 6-1 6-4, Bracciali (Ita)-Karlovic (Kro) 6-7 (4) 7-6 (8) 3-6 7-6 (5) 12-10, Tipsarevic (SMo)-Haas (Dui/19) 6-1 2-1 opgave, Arthurs (Aus)-Volandri (lta/32) 6-3 6-4 6-4, Muller (Lux)-Mantilla (Spa) 5-4 opgave, Andrejev (Rus)- Söderling (Zwe/30) 6-7 (3) 7-5 6-1 7-5, Garcia-Lo- pez (Spa)-Ferrer (Spa/17) 6-3 6-2 7-6 (7), Thomas JOhansson (Zwe/12)-Ulihrach (Tsj) 6-3 6-2 6-2, Mirr./i (Wru)-Schüttler (Dui) 6-3 6-3 6-4, Pavel (Tsj)-Karanusic (Kro) 6-2 4-6 6-2 6-4, Eiseneer (Bel)-Star- ace (Ita) 6-3 7-6 (9) 6-3. Breskens B8(P K5 Vechtkuikentoer- nooi: ME 8: R. Becude-M. van de Velde 0-4 4-2 4-3, M. van Voren-R. Verplanke 4-2 4-3, ME 10: A. Flohil-M. Verplanke 6-0 6-0, S. de Kort-V. vap de Vrie 6-2 6-3, ME 12: D van Minnen-K. Ringoot 6-0 6-0, J. van Weert-V. Vermue 6-1 6-1, S. Maenhout-T. Walhout 6-1 7-5, ME 14: M. Flohil-T. Steyaert 6-1 6-1, JE 10: J. Patist-R. Willemsen 6-0 6-0, R. Willem- sen- W. Boerjan 6-0 6-0, W. Breen-N. Hir- des 6-2 6-3, J. van de Broecke- B. Wier- sum 6-4 6-2, J. t Gilde-P. Buijsse 6-4 0-6 3-6, D. Houg- J. Patist 6-1 6-1K. Me- ijaard-R. van Endhoven 6-7 7-6 6-4, R. van de Bossche- R. Bakels 6-2 6-1, JE 14: S. van der Gucht-J. de Bruijckere 6-2 6-0. Hulst, Rabo Reynaerttoernooi: VE 7: Janet van Lare- Marleen Blanckaert 6-1 6-3, VD 6: Eshuis/Blanckaert- Buk- kens/Meerman 6-4 6-3, ME 3: Onno van Quekelberghe-Joep Smits wo, ME 5: Krijn de Vries-Marc Leenknegt 6-4 6-3, ME 6: Bas Verscheure- Bas Dingenouts 6-1 6-1, Rob Lammerts-Yves Aerts 2-6 6-2 7-5, ME 7: Serge Hoefnagels- Huub Mangnus 3-6 6-4 6-4, Pieter Warrens- Anton Thoen 6-4 3-6 6-4, Kenny Ver munt- Martin Hollestelle 6-4 6-4, Michel Pateer- Marco Baart 6-1 7-5, Michel Pat- eer-Robert de Meijer 6-2 6-3, MD 4: Buysse/Muurmans-Crombeen/Wouters 3-6 6-4 6-4, MD 5: Lammens/Verbunt- De Baets/Martens 3-6 6-2 6-2, De Maagt /Voorbrood-Bogaart/Sponselee 3-6 6-2 3-0 opgave, Hiel/Missiaen-Van der Ploeg/IJsebaert 6-3 7-5, MD 6: Van Duyse/de Saegher- Raemdonck/Samijn 6-7 6-1 6-2, Millenaar/Millenaar- Nanni'n- ga/Thoen 6-4 7-6, Millenaar/Millenaar- Broeders/van Overdulve 6-2 6-4, Van Dorsselaer/van de Voorde-Lammerts/ Pijpelink 6-1 6-2, Van Dorsselaer/van de Voorde- Seghers/Thys 3-6 7-5 6-4, GD 6: Rademakers/van Loon-Van Esbroek/ Nanninga 6-4 6-4, Aerts/Vossen-De Schepper/de Schepper 6-3 6-0, De Kesel/de Kesel- Aerts/Vossen 6-2 6-3, Van der Schelling/Noya-de Witte/Hoef nagels 6-2 4-6 6-3. WK onder 20 jaar. Achtste finales. China-Duitsland 2-3 (2-2). 4. Chen 1-0, 5. Gentner 1-1, 20. Chen 2-1 (straf schop), 30. Adler 2-2, 89. Matip 2-3. Verenigde Staten-ltalië 1-3 (1-0). 44. Freeman 1-0 (strafschop), 54. Galloppa 1-1, 62. Pelle 1-2, 74. Kljestan 1-3 (eigen doel). door Wim de Vos IJZENDIJKE - De test viel goed uit voor Eric Cappon. De atleet uit Zuidzande had veel last van zijn rug, wilde daarom eerst niet deelnemen aan de Boule vardloop in IJzendijke, maar be sloot uiteindelijk toch te star ten. Het was een juiste beslissing. Tijdens de wedstrijd voelde hij steeds minder pijn en zegevier de zelfs. Cappon liet zijn enig over gebleven concurrent, Edwin de la Ruelle, in de steek en liep zo naar de overwinning. Het leek zo mooi te worden. Na twee van de in totaal twaalf te lopen kilometers gingen drie man aan de leiding. Naast Cap pon en De' la Ruelle was dat de Belgische loper Freddy van Eijn- de, die zelfs moedig de leiding durfde te nemen. Amper drie ki lometer verder bleek Van Eijnde toch te veel bravoure te hebben gehad en moest hij de wedstrijd verlaten. Intussen was Cappon aan de lei ding gekomen. „Het ging wel lekker in de eerste kilometers: Dat kwam, omdat er niet metT een voluit werd gegaan. Dat was in mijn voordeel. Daardoor kon ik lekker in mijn ritme ko men. Ik ben toen versneld en ik liep meteen weg bij De la Ruel le", vex-telde Cappon later over dat beslissende moment in de wedstrijd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 53